درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

افسردگی رایجترین بیماری‌های روانی است که هم بواسطه بیماریهای جسمی و روحی دیگری ایجاد می شود وهم خود می تواند عاملی در ایجاد این بیماریها باشد .در واقع افسردگی واکنش طبیعی بدن برای مبارزه با شرایط دشوار است .
در بعضی موارد طولانی‌شدن دوره بهبودی باعث ایجاد، افسردگی در فرد می‌شود .تحقیقات نشان می دهد که افسردگی علامت هشداردهنده مراحل ابتدایی بسیاری از بیماریهاست.

افسردگي
بعنوان مثال در بیماری پارکینسون افسردگی حادتر،سبب بروز پارکینسون با احتمال بالاتری می شود. در واقع افسردگی شدید آسیب‌هایی چبران ناپذیری به مغز وارد می‌کند که سبب پارکینسون می‌شود. همچنین داروهای ضد افسردگی ،خودشان عاملی برای ابتلا به پارکینسون هستند.
بیماری‌هایی که برای مدت طولانی ادامه دارند ،مزمن نامیده می شوند و در اکثر موارد به طور کامل نیز درمان ‌نشوند. ولی با رعایت بعضی اصول تغذیه ای،دارویی و ورزش می شود آنها را کنترل کرد. بیماری‌های قلبی، التهاب مفاصل، بیماری کلیوی، مرض قند و لوپوس و ام‌اس در گروه بیماری‌های مزمن هستند. این امراض روی کیفیت زندگی بیماران تأثیر مخرب می گذارد و به تدریج سبب تضعیف روحیه بیماران شده و در نهایت باعث افسردگی آنها می‌شود. افسردگی در بین مبتلایان بیماری‌های مزمن بسیار شایع است . افسردگی، همچنین می تواند سبب تشدید بیماری‌های مزمن شودو زندگی اجتماعی و شخصی بیماران را مختل و افراد گوشه گیر ‌کند.

ام اس

ام‌اس نیز می تواند در طول سالیان بیمار را به شخصی کاملا وابسته و افسرده تبدیل ‌کند به طوری که در ۴۰ درصد بیماران ام اس احتمال بروز افسردگی وجود دارد.

زوال عقل

افسردگی شدید عملکرد مغزی را به میزان زیادی کاهش داده و می تواند سبب نوعی آلزایمر و اختلال حافظه‌ای شود .

بیماری‌های قلبی

پژوهشها بین افسردگی و ابتلا به بیماری‌های قلبی رابطه مستقیمی را نشان میدهد . خطر نارسایی قلبی در بین بیماران مبتلا به افسردگی حاد حدود ۴۰ درصد است.

افسردگی باعث بالا رفتن میزان استرس می شود و هورمون‌های که در مواقع استرس ترشح می شود سبب تشدید التهاب و تشکیل پلاک‌های خونی در رگها می‌شود بر اساس آمار ،میزان افسردگی ناشی از حملات قلبی بین ۴۰ تا ۶۵ درصد و در بیماری‌های قلبی‌ ـ‌ عروقی بین ۱۸ تا ۲۰ درصد گزارش شده است.

سرطان

بیماران مبتلا مبتلا به سرطان تا ۲۵ درصد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

استرس

افسردگی واکنشی در برا براسترس است. هورمون‌های استرس سیستم ایمنی بدن را تضعیف کرده و باعث افزایش خستگی و کاهش اشتها و علایم با افسردگی می‌شود. «اینترلوکین‌۶» در خون افراد مبتلا به افسردگی به میزان زیادی وجود دارد.

افسردگی

بیماری‌های تیروئیدی

کم‌کاری و پرکاری تیروئید ، بدلیل هورمونهایی که ترشح می کند باعث اختلالات زیادی مثل افزایش یا کاهش وزن، احساس سرمای مداوم در بدن . ریزش موها واختلالات خلقی و…. در بدن می شود .تحقیقات بین ابتلا به بیماری تیروئید و افسردگی رابطه مستقیمی پیدا کرده است در واقع مبتلایان به افسردگی بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات تیروئیدی قرار دارند و این امر به صورت عکس هم صادق است . و خستگی، اضافه وزن شدید و کاهش شدید وزن،نیز ممکن است در اثر بیماری تیروئید ی باشد.

29 آگوست 15
نظرات: 0

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*