درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

تعریف استرس، اضطراب و دلشوره

درمان استرس اضطراباسترس و اضطراب غالبا به صورت مترادف بکار می روند اما در تعریف علمی این دو با هم تفاوت دارند. استرس به معنى نیرو است و هر محركى كه در انسان ایجاد تنش كند، استرس زا یا عامل استرس نامیده مى شود. تنش ایجاد شده در بدن و واكنش بدن را استرس مى گوییم به عبارتى هر عاملى موجب تنش روح و جسم و از دست دادن تعادل فرد شود، استرس زا یا عامل استرس است .همچنین استرس را میتوان یک حالت و یا یک تجربه روانی و جسمانی خاصی تعریف نمود که گذرا و موقتی می باشد. و منشا و دلیل واقعی دارد برای مثال دانشجویی که از ارایه کنفرانس دچار ترس میشود. و یا دانش اموزی که استرس امتحان دارد. و یا فردی که در اولین برخورد با جنس مخالف دچار استرس میشود.
اما اضطراب همانند استرس دارای علایم مشابه جسمانی و روانی می باشد با این تفاوت که این علایم در فرد بصورت مزمن و پایدار در میاید. همچنین اما اضطراب یك علامت سؤال (؟) است. یعنی حاصل تردید است. نگرانی ما برای یك رخ داد مبهم و احتمالی است و بیشتر به این خاطر است كه نمی دانیم چه خواهد شد؟ آیا می توانم یا نمی توانم آیا موفق می شوم یا نمی شوم
می توان گفت اضطراب هنگامی در فرد بروز می‌کند که شرایط استرس‌زا در زندگی او بیش از حد طولانی شود یا به‌طور مکرر رخ دهد، و یا اینکه دستگاه عصبی بدن نتواند برای مدتی طولانی همچنان بسیج باقی بماند. در این صورت بدن فرسوده و در برابر بیماری‌های جسمی و روانی (مانند اضطراب) آسیب‌پذیر می‌شود این استرس و اضطراب و دلشوره یک حالت نابسامان و درهم ریختگی جسمانی مخصوصاْ در قفسه سینه همراه با یک نگرانی فکری می باشد که هشداریست برای وقوع یک اتفاق واقعی و یا خیالی . معمولاْ اضطراب بیمارگونه یک جنبه خیالی و یا بدون هیچگونه دلیلی می باشد که فرد قادر به کنترل آن نیست و یا اینکه می تواند با دارو بطور موقت آنرا کنترل نماید . تجربه نشان داده است که روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی به همراه هم می تواند فرد را به صورت اساسی و ریشه ای درمان کند . حالتهای اضطراب همان آشفتگی و بیقراری جسمی و فکری می باشد که در فرد بوجود می آید . حالتهای اضطراب مانند : تپش قلب – دلشوره – لرزش اندام – حالت تهوع – تنگی نفس – سرگیجه – خشکی دهان – سستی اندام و غیره … منشاء اضطراب ناشی از تجربیات تلخ و ناراحت کننده دوران کودکی و یا گذشته فرد و یا ناشی از شرایط فعلی فرد می باشد. شروع ناگهانی استرس و اضطراب به همراه همه علائم ذکر شده فوق را تقریبآ می توان حمله هراس یا وحشت نامید (panic attack)

علل استرس، اضطراب و دلشوره

از جمله دلایل اصلی استرس و اضطراب میتوان چنین نام برد:

۱.ترس از مورد تایید واقع نشدن

۲.ترس از ارزیابی منفی

۳.تردید از انجام و عواقب یک عمل

۴.نگرانی در مورد یک اتفاق ناگوار یا نامشخص

۵.ترس از مرگ

۶. ترس از از دست دادن عزیزان، شغل، ترس از تنهایی و بسیاری از

۷.توقع اینکه دیگران همیشه منصفانه رفتار کنند

۸.توقع اینکه رویدادها مطابق میل فرد باشند

۹.اجبار به کسب مهارت و شایستگی در سطح بالا.

موارد استرس زای دیگر که اگر چنانچه ادامه یابد مزمن شده و تبدیل به اضطراب دایم و بیمارگونه میگردد که خود یکی از علایم افسردگی می باشد.

درمان استرس
پیامدها و عواقب استرس و اضطراب

از جمله عواقب استرس و اضطراب اختلال در عملکرد روانی، رفتاری و جسمانی می باشد. عوامل روانی همچون عدم تمرکز حواس، فراموشی، پر خوری، اختلالات خواب، سو مصرف الکل و مواد مخدر، بی قراری، تحریک پذیری، اختلالات جنسی و در نهایت افسردگی و غیره میباشند. اختلال رفتاری همچون اختلال در عملکرد شغلی، تحصیلی و منحر به از هم پاشیدن خانواده میشود. اختلالات جسمانی برخی نشانه‌های استرس عبارتند از
ضربان قلب سریع‌تر , سردرد , گرفتگی گردن و یا درد شانه‌ها , کمردرد , تنفس سریع , تعریق و کف دست‌های خیس,درد ناگهانی معده، تهوع و اسهال در طول زمان استرس می‌تواند روی شما این تاثیرات را داشته باشد.

درمان استرس اضطراب با هيپنوتيزم

درمان استرس ، اضطراب و دلشوره

روان‌شناسان نشان داده‌اند که نحوه ادراک ما تعیین کننده شدّت و ضعف استرس است. آن‌ها همچنین عقیده دارند که نحوه ادراک هر فرد از طریق آموزش و تمرین قابل تغییر است. این نتیجه‌گیری روان‌شناسان بسیار با اهمیت است زیرا در دنیای امروز استرس‌های شدیدی در زندگی همه ما وجود دارد و هر روز نیز استرس‌های جدیدی بر استرس‌های قبلی افزوده می‌گردد. بنابراین، آموزش دیدن و یادگرفتن چگونگی اصلاح نحوه ادراک (نگرش) و سازماندهی مجدّد آن، در کاهش شدّت، بسامد و مدّت بسیاری از اختلالات مربوط به استرس، می‌تواند بسیار مفید باشد. همچنین استرس‌های آینده قابل پیش‌بینی می‌گردد و نحوه ادراک ما متناسب با آن می‌تواند تغییر یابد. به این گونه آموزش‌ها «مایه‌کوبی استرس» (زدن واکسن استرس) می‌گویند. درست همان گونه که برای مقابله با سایر بیماری‌ها مایه‌کوبی می‌کنیم، برای مقابله با استرس نیز باید خود را آماده کنیم.

اگر چه روشهای درمانی روانشناختی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی میتواند بسیار مفید باشد، اما به نظر میرسد که هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس باشند.
نمونه های گزارش شده پس از دوره درمان:
خانم ۳۰ ساله ای با استرس و اضطراب بسیار شدی، مشکل صحبت در جمع ، حالت افسردگی، خواب های آشفته، بد خوابی و کم خوابی و…. مراجعه و در طول دوره درمان از روند بهبودش کاملآ احساس رضایت و تقریبآ در جلسات پایانی چنین گزارش نمود: احساسم در مورد خودم نسبت به گذشته خیلی بهتر شده، انگیزه ام بالا رفته و خواب آرامی دارم. و به زندگی امیدوار شده ام.

درمان استرس و اضطراب
خانم ۲۱ ساله ای با مشکل اضطراب شدید، ، پرخاشگری و بد خوابی مراجعه و در طی روند جلسات درمان، او و والدینش کاملآ از روند بهبودی احساس خرسندی می نمودند. (البته این بیمار دارای دیابت نوع ۱ که علی رغم استفاده از انسولین، قند ناشتای او ۲۰۰ و غیر ناشتا ۴۰۰ بود. که طبق گزارش شان به ترتیب به ۱۰۰ و ۲۰۰ کاهش پیدا کرد. البته این هیچ دخالتی در امر پزشکی نیست و در کتب روانشناسی در ارتباط با کاهش فشار خون و دیابت به وسیله فنون روانشناسی گزارشات زیادی وجود دارد. و این بیمار نیز پس از چندین ماه پیگیری نه تنها حالات گوناگونش بهبود پیدا کرده بود، بلکه به نظر می آمد از میزان قند خونش نیز راضی بود.) و بطور کلی بیمار از همه لحاظ احساس بسیار خوب و مثبتی را گزارش نمود. در ارتباط با کاهش قند خون می توان گفت با کاهش استرس و فشار های روحی می توان بطور غیر مستقیم بر کاهش قند خون اثر گذاشت.

آقای ۲۷ ساله ای با مشکل حمله هراس و وحشت (پانک اتک) هر چند روز یک بار به همراه استرس و اضطراب شدید و مداوم،کابوس شبانه،حالت تهوع در هنگام وحشت و…. مراجعه و پس از چندین جلسه درمان چنین گزارش می دهد: بعد از ۲ یا ۳ جلسه پدرش چنین می گوید پسرم نسبت به قبل خیلی بهتر شده. بیمار می گوید روحیه ام خیلی بهتر شده ودیگر آن حمله ها به من دست نمی دهد. بطور کلی در پایان جلسات درمانی می گویند انتظارش را نداشتم که اینگونه و با کمک شما خوب شوم از قبل از درمان هم بهترم.خدا را شکر می کنم. و بسیاری از موارد دیگر….

13 ژوئن 15
نظرات: 239
برچسب ها :
 1. ناشناس Reply

  با سلام

  آقاي دكتر من مدتي است كه با كوچكترين اتفاق يا حرفي دچار اضطراب و تپش قلب شديد ميشوم وكنترل ان امكان پذير نيست وحتما بايد دارو بخورم آيا هيپنوتيزم اضطراب را كنترل ميكند با تشكر

 2. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  این اضطراب و تپش قلب شدید شما میتواند ناشی از تجربیات تلخ و ناخوشایند گذشته شما باشد و شاید هم به دلیل عدم اعتماد به نفس شما و یا اینکه به هر دو دلیل شما پس از کوچکترین اتفاق دچار استراب و تپش قلب شوید . ب هر حال هیپنوتیزم درمانی میتواند بهترین انتخاب برای درمان مشکل شما باشد.
  موفق باشید.

 3. فرهاد Reply

  سلام
  من مزاحم شدم كه سوالي از شما بپرسم جناب دكتر آيا هيپنوتيزم به اضطراب ناشئ از قرار گرفتن در جمع هم جواب ميدهد .چون من كارم به صورتي است كه بايد بيشتر وقت ها سخنراني كنم وأين هميشه برايم اضطراب آور است .به دكتر هم مراجعه كردم ولي بايد داروي ضد اضطراب مصرف كنم.ايا با هيپنوتيزم مشگل من از بين ميرود ؟يا نه
  با تشكر و سپاس

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   دوست عزیز ، احتمالا استرس و اضطراب شما در جمع میتواند ناشی از عدم اعتماد به نفس و یا ترس از جمع باشد . به هر حال شاید بهترین روش درمان برای از بین بردن ترس از سخنرانی هیپنوتیزم باشد .
   موفق باشید.

 4. علیرضا Reply

  سلام اقای دکتر یه جوونم که خیلی استرس دارم با دخترای هم دانشگاهی که حرف میزنم استرس میگیرم؛ تو جمع حرف میزنم هم همینطور؛فوتبالیستم؛ی چند وقته خیلی ازارم میده؛دستام خیس میشه؛زود عصبی میشم راهکار چیه؟؟

 5. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  معمولا” علت استرس و اضطراب در جمع و یا در مقابل جنس مخالف نتیجه عدم اعتماد به نفس ، خجالتی بودن که ناشی از تجربیات تلخ گذشته است ،می باشد . خیس بودن و یا نمناک بودن کف دست ها هم ناشی از استرس زیاد است که حتی در تنهایی هم به وجود می آید .به هر حال قابل درمان است . طبیعتا” هر چه زودتر مشکلتان را حل کنید از لحاظ شخصیتی و همچنین پیشرفت در زندگی کمتر آسیب می بینید .
  موفق باشید.

 6. سهیلا Reply

  سلام .اقای دکتر من مشکلی دارم در بعضی اوقات که با دوستم می خوام برم بیرون یا بعضی اوقات که جای خاصی می خوام برم از یک هفته قبل استرس خیلی شدیدی میگیرم و همش فکرم درگیر اون برنامست که خیلی هم برنامه مهمی نیست ولی استرس خیلی شدیدی می گیرم و حتی گاهی اوفات از استرس دل درد و تپش قلب میگیرم ایا این مشکل رو میشه درمان کرد؟لطفا جواب بدید اقای دکتر

 7. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  یکی از دلایل اینگونه اضطراب ها بر می گردد به میزان اعتماد به نفس افراد دومین عامل اینگونه نگرانی ها و اضطراب ها بر می گردد به ناکامی هایی که فرد در گذشته داشته و دلایل مختلف دیگر .برطرف کردن این مشکل نیازمند مطالعه و تلاش خود فرد برای از بین بردن ضعف های شخصیتی اش ،مشاوره و روان درمانی نیز می تواند برای شما مفید باشد و همچنین روش های جدید درمانی مثلا” هیپنوتیزم درمانی می تواند خیلی مفید باشد.
  موفق باشید.

  • Sanaz Reply

   سلام, همسر من وقتی در جمع قرار میگیرن ویا حتی در تنهایی مدام به موهاشون دست میزنن و یا کوچکترین پرز یا اشغالی رو موهاشون بشینه حساس میشن, خیلی نگرانم, یه جور تیک عصبی شده نمیتونه ترک کنه چیکار کنم, ممنونم

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 8. فهیمه Reply

  سلام اقای دکتر توانا .من ۴۷سال دارم و همش از اینده میترسم میترسم شکست بخورم وقتی دیگران پچ پچ میکنن احساس میکنم دارن راجب من حرف میزنن کابوس های شبانه وحشتناک دارم و همش در حالت بغض هستم خیلی عصبی شدم و عادت به قلیون پیدا کردم و تنبل شدم باید چیکار کنم راهنمایی کنید دکتر؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام:
   سرکار خانم فهیمه علائمی که می فرماید از جمله علائم افسردگی می باشد ،سعی کنید به افکار بد توجه نکنید ، مثبت فکر کنید ،سعی کنید در جمع باشید ،آهنگ های شاد گوش دهید،ورزش کنید .بعد نیست به یک روانشناس مراجعه کنید ،و اگر نتیجه نکردید به اینجا میتوانید مراجعه کنید .
   موفق باشید.

   • سام Reply

    شماره تماس دکتر را لطفا…

    • دکتر نجفی توانا Reply

     شماره تماس در بالا و پایین سایت و همینطور صفحه تماس با ما هست.

 9. ناشناس Reply

  سلام آقای دکترمن ی شب ی کسی روک خیلی دوستش داشتم بااصرارعکس بدن خودم روبراش فرستادم اینم باالتماس اون الان ازهمون ساعت احساس پشیمونی لسترس تپش قلب گرفتم آروم وقرارندارم احساس گناه وترس دارم خیلی پشیمونم چیکارکنم دارم اعذاب میکشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به هر حال اشتباهی است که رخ داده . هر کسی ممکن است چنین اشتباهی بکند . سعی کنید تکرار نشود و الان هم به آن فکر نکنید.
   موفق باشید .

 10. همتا Reply

  سلام من استرس واضطرابم باعث شده کارهایی که دوست دارم نتونم انجام بدم موقع استرس حالت تهوع میگیرم جلو دوستام خیلی اذیت میشم دارم افسرده میشم با این وضعم تنهام همیشه من درمان میشم؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله . درمان می شوید لطفا” برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

   • فاطمه خاکزاد Reply

    سلام من میرم یه جای تو خیابان کسی میبینم که باهاش دست بگیرم دستان می لرزه که باعث میشه ازشون فرار کنم

  • لیلیا Reply

   سلام عزیزه دلم منم دقیقا مثل توام از استرس تهوع میگیرم حتی از جنس مخالفم استرس دارم من یه جورایی حل کردم البتع کم خواستی تلگرام پیام بدیم شماره بدین یا ای دی

 11. احمد Reply

  سلام .من دچار استرس شدیدی هستم جای دیگری رفتم برای هیپنوتیزم درمانی .جلسه اول دچار لرز شدید شدم و به شدت ترسیدم دیگه ادامه ندادم می خواستم بدونم این ماجرا طبیعی؟و اینکه به نظرتون ادامه بدم ؟ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   هیپنوتیزم درمانی هیچ خطری ندارد . شاید شما چنین حسی پیدا کردید . ادامه بدهید خوب است .
   موفق باشید.

   • سمیه Reply

    سلام آقای دکترچکارکنم که استرسم کنترل بشه موقعی که تو جمع خانواده شوهرم یاخویشاوندانم می شینم احساس می کنم ازمن بدشون میادازحرفام بدشون میاد بعضی وقت ابه فامیل ام بد میکنم اینا همیشه اهل دعواوفتنه هستن من دارم دیوونه میشم ازاینکه هیج کس منو دوست نداره شوهرم اصلا براش مهم نیست من خوبم یان

 12. علیرضا Reply

  سلام .اقای دکتر من ۲۵سالمه استرس خیلی شدیدی دارم همیشه همین باعث میشه دچار تپش قلب و لرزش اندام هامو دستم بشم مخصوصا وقتی توی جمعی هستمو می خوام صحبت کنم ولی موقعی که تنها هستم هم این مشکلاتو پیدا کردم جدیدا .از صبح استرس میگیرم و تا شبم ادامه داره .از صدا های ناگهانی مثل در کوبیدن خیلی میترسم همینطور از رانندگی .من تو جمع شروع میکنم به ناخن جویدن و این منو اذیت میکنه چون یک مردم باید چکار کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما راهی جز حل این مشکلات که بیان کردید ندارید . بنابراین برای درمان این مشکلات خود به یک درمانگر مجرب باشید.و مطمئن باشید که مشکلات شما قابل درمان است .
   موفق باشید.

 13. شیوا Reply

  سلام من همیشه تو آزمون هام دچار استرس شدیدی میشم که حالم بهم میخوره دستام سرد میشه من دانش آموز زرنگی هستم ولی استرسم باعث میشه خوب فکر نکنم حواسم پرت شه واسه کنکورم نگرانم میخوام استرسم از بین بره یعنی میشه دکتررررر؟؟؟؟؟؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله، قابل درمان است. برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 14. علیخانی Reply

  سلام جناب دکتر من دختر ۲۲ساله دارم که یکم افسردگی داره .بیش از حد حجب و حیا داره با این که ما اصلا خانواده بسته ای نیستیم اصلا نمیتونه با جنس مخالف رابطه برقرار کنه .به نظر شما این مشکل نیاز به درمان داره یا عادی هست ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به هر حال افسردگی، عدم اعتماد به نفس و حجب و حیا همیشه نمی تواند ریشه در تربیت خانواده داشته باشد. به هر حال دختر شما نیاز به کمک یک متخصص روانشناس دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 15. مژگان Reply

  سلام اقای دکتر .من به نظر خودم هیچ مشکلی ندارم .در مورد روش درمانی شما خیلی تحقیق کردم ایا میشه همینجوری هیپنوتراپی رو انجام داد برای ارامش بیشتر؟ چون خیلی علاقه مند شدم به این روش.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. چرا نشود ؟ خوب هم می شود.
   موفق باشید.

 16. نرگس Reply

  سلام آقاي دكتر. خواهر من ۳۲ سالشه حدود ۴ساله كه وسواس فكري و اضطراب شديد داره طوري كه نمي تونه روي كارهاش تمركز داشته باشه و معمولا توي جمع حاضر نمي شده . بيش از اندازه منفي گراست و خواب خوبي نداره . با هيچ كس نميتوانه ارتباط برقرار كنه چون پرخاشگر شده لطفا راهنمايي كنيد ما بايد چه كار كنيم
  آيا با روش شما نتيجه مي گيريم؟ آيا خواهر من بايد دارو مصرف كنه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   در صورتی که مایل به درمان از طریق هیپنوتیزم درمانی باشد، بله نتیجه می گیرید و سریع هم نتیجه می گیرید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 17. حسن خلجی Reply

  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر چند سالی هست که دائم دچار استرس تپش قلب ترس از صحبت های دونفره و نبودن در شرایط جسمی دلخواهم هستم می خوام شاد باشم نمیتونم میخوام با کسی خرف بزنم نمیتونم دائم فکرم آشفته است کارهایی که دوست ندارم تو مواقعی که اعصابم بهم میریزه انجام میدم میشه از شما کمک بخوام
  اگه مقدور باشه جواب سولاتم رو به ایمیلم بفرستین بی نهایت از شما سپاسگذارم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   ممکن است دچار سوشیال فوبیا باشید، و یا همان ترس از جمع که عدم اعتماد به نفس یکی از دلایل آن است.چند جلسه مشاوره روان شناسی می تواند برای شما مفید باشد. در غیر این صورت از روشهای دیگر درمانی چون هیپنوتیزم درمانی می توانید استفاده کنید.
   موفق باشید.

 18. محسن Reply

  سلام اقای دکتر منپانیک دارم وهمیشه سمت قلبم احساس خفگی میکنم سر گیجا دارم و همشه فکرو خیال بد میکنم دست خودم نیست ایا این احساس خفگی قلبم از همین پانیک است یا نه دوست دارم همیشه باد گلو بزنم تا نفسم راست بشه.لطفا راهنمایی کنید من وسواس فکری همدارم.ممنون میشم.

 19. سهراب Reply

  سلام اقای دکتر جوانی هستم ۳۴سال سن دارم فعلا بیکارم ولی کلاسهای کامپیوتر دارم میرم به محض اینکه که روزی که کلاس دارم از صبح دچار استرس و تپش قلب میشم و یا میخام برم بیرون کسی رو ببینم بازم استرس دارم وقتی میرم بیرون دیگه استرس ندارم نمیدونم علتش چیه قرص پروپرانول خریدم میخورم ولی میترسم بهش معتاد بشم اگر ممکنه کمکم کنید ممنونم اگر لازمه بیام خدمتتون برای مشاوره ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید روزی چند دقیقه ریلکسیشین انجام بدهید آرام می شوید. پروپرانول را نیز بهتر است با تشخیص پزشک مصرف کنید.برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید.

 20. ........ Reply

  سلام آقای دکتر من یک دانش آموزم که اگر معلم برای حل کردن مسىله یا پرسیدن درس صدایم می کند شدیدا لرزش دست و پا می گیرم
  چکار کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   احتمالا” دچار ترس یا فوبی اجتماعی هستید. نیاز به درمان دارید. در صورت نیاز تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

   • هارون Reply

    سلام آقای داکتر: آیا در افغانستان هم نمایندگی تطبیق هیپنوتیزم دارید؟

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     خیر قربان

 21. محمد Reply

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما من ۲۸دارم دچار وسواس فکری شدم وافسردگیم دارم همش خیال میکنم خوب نمیشم الان به تازگی دکتر رفتم برام دارو نوشته اصلا دوست ندارم دارو مصرف کنم دوس ندارم از جامعه پرت بشم همش دلشوره واضطراب دارم هر موقعه میخوام ازدواج کنم ترس تمام وجودم میگره حس خودکشی میگیرم ایا با روش درمان میشم هپمش خیال میکنم دارم دیونه میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

   • لیلا Reply

    سلام آقای دکترخسته نباشید من مدت دوماهه که نامزدم فوت شده صبح ها با استرس ودلشوره بیدار میشم دلشوره خیلی عذابم میده چکار باید بکنم

 22. معصومه پیشگاهی Reply

  سلام.اقای دکتر مادر بنده ۵۵ سال سن دارد و ۶ ماهی هست که اضطراب ودلشوره شدید همراه با تهوع و بی اشتهایی و کاهش وزن.احساس سرما و لرز و اشوب در چهره او پدیدار است..مشگل در زندگی ندارد و داروهای اعصاب اصلا بر روی او اثر ندارد به نظر شما چکار کنیم…میشه به بنده کمک کنید..ممنون میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   روان درمانی و مشاوره روانشناسی و در صورت امکان هیپنوتیزم درمانی هم می تواند به مادرتان کمک کند.
   موفق باشید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما می توانید ابتدا جهت مشاوره و روان درمانی به یک روانشناس مراجعه نمایید. انشااله مشکل حل شود. در غیر این صورت می توانید از هیپنوتیزم درمانی استفاده کنید.
   موفق باشید.

 23. ایمانم Reply

  سلام .اقای دکتر من ۲۰ سال سن دارم و دانشجو هستم ولی هنگامی که استاد به من میگه مثلا درس رو از رو حتی بخوان دچار اضطراب و تپش قلب شدیدی میشوم و حتی لکنت زبان میگیرم خواهشمندم منو راهنمایی کنید .. مرسی

 24. ناصر Reply

  سلام آقای دکتر من از کودکی اظطراب داشتم و در واقع الان متوجه شدم از ادامه تحصیل محروم شدم و سرکارهم نتونستم درواقع کاری برای خودم بخاطر اظطراب زیاد ماندگار شوم وآن کارراحفظ کنم خلاصه خیلی ناراحت هستم و سی دی های دکتر هالاکوهی گوش کردم و متوجه شدم که اکثراوقات من اظطراب داشتم الان ۳۷ سال سن دارم آیا باروش شما درمان میشوم.ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله دوست عزیز امکان درمان شما در جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی وجود دارد. لطفاً به متخصص روانشناسی مراجعه کنید و مشکل خود را برطرف نمایید.

 25. علی موسوی Reply

  سلام آقای دکتر
  من ۲۲سال سن دارم و از دوسال پیش ترمادول مصرف میکردم نه که مرتب انگار هی ترک میکردم مثلا چند ماه پاک باز یک یا دو ماه میخوردم درشت یادم نیست تقریبا چند ماه پیش استرس پیدا کردم هم ترس انگار وقتی این حالت بهم دست میده گاهی وقت با خودم فکر میکنم الان فشارم پایین امده یا فکر میکنم قلبم بد کار میکنه انگار مشکوک میشم به همه چیز خیلی میترسم در حدی که بعد دهنم خشک میشه الان از ترمادول دیگه واقعا یک ترسیترسی دارم خداروشکر میتونید راهنمایی کنید یا اگه سوالی دارید بپرسید اگه من نگفتم ممنون میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   اینگونه مشکلات اینطوری حل نمی شود.حظوری به یک وانشناس مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 26. زهرا Reply

  سلام
  آقای دکتر یکی از آشناهای من که دختر هست ادعا میکند پسر هستش و به خودش میگه ترنس؛میخواستم ببینم آیا با روش های هیپنوتیزم شما درمان میشه و دست از این ترنس و پسر بودن بر میداره
  خواهش میکنم جواب بدین.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. درمان می شود . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 27. سایه Reply

  سلام دکتر، من یه ورزشکار حرفه ای هستم، موقعی که در رابطه ی عاطفی م مشکلی پیش میاد اصلا قابل مقایسه با قبل از اتفاق نیستم، نه موسیقی میتونه آرومم کنه، نه پیاده روی نه حواس پرت کردن، نه نفس عمیق،همش میلرزم معده م درد میگیره اسهال میشم، نای حرف زدن نمیمونه برام، فک صورتم قفل میشه. چه کمکی میتونین بکنین مطمئن شم خوب میشم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما هم مانند کسانی که قبل از شما مراجعه کرده اند قابل حل است .

 28. امیر نصیری Reply

  سلام اقای دکتر من ترس از ارتفاع ترس از شنا کردن تو ابهای عمیق که باعث میشه من پشت سرم درد بگیره یا تو جمع نمیتونم صحبت کنم استفاده از قرص ب۱ ۳۰۰ هم برام کارساز نبوده نگرانی از دست دادن شغلم اگر مممکنن منو راهنمایی کنید یا چطوری میتونم از شما وقت بگیرم در ضمن موقع ترس یا گشنگی یا کارلرزش دست میگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید یا یه وقتی ا زشما بگیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   برای دریافت وقت مراجعه از طریق شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

 29. حسین Reply

  سلام خسته نباشید
  حدود یک سالی بود که ماهی یک بار یا دو ماه یک بار شبا از خواب میپریدم و ضربان قلب خیلی تند بطوری که قفسه سینه ام درد میگرفت دست هامم زیاد خواب میرفت چندبارم حمله پانیک بهم دست داد که به اورژانس مراجعه کردم.یک شب به خاطر کارم شرکت موندم ساعت ۱۱ شب بود که استرس و اضطراب وجودمو گرفت تا خود صبح دور خودم چرخیدم و حالم بد بود خیلی شب بدی بود حالا از اون روز به بعد هر روز از ساعت پنج و شیش بعد ازظهر به بعد گرفتار پانیک میشم شبا نه غذا میخورم حالت تهوع هم دارم و دلشوره بی حوصله ام خبر بدی میشنوم حالم بدتر میشه ولی صبحها که از خواب بلند میشم تا ظهر حالم خوبه نمیدونم چیکار کنم این پانیکه؟ یا ناراحتی قلبی؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   در مراجعه حضوری باید علایم بررسی شوند تا درمان مناسب برای مشکل شما در نظر گرفته شود.

 30. نسترن Reply

  سلام
  دختری ۳۵ ساله هستم که فوق العاده زود عصبی میشوم و از گرفتن ارتباط جدید خیی خیلی میترسم بطوریکه خودم قبل از دیدار کنسلش میکنم و دچار فوبیاهایی شدم که آزاردهنده هستند واجازه زندگی عادی بهم نمیدن مثل ترس از سرعت و حرکت و مکانهای شلوغ و بسته،انقدراسترس میگیرم که تمام
  سعیمو میکنم از این مکانها و حالات دوری کنم،چند وقتی هم هست که سرم دچار سوزن سوزن میشه ،لطفا راهنماییم کنید برای حل مشکلاتم از کجا باید شروع کنم؟؟؟؟؟؟

 31. نعمت Reply

  سلام اقای دکترمن ۳۸سالسن دارم ازکودکی دچاراضطراب شدیدی میشوم که با افسردگی همراه است پیش یک روانشناس رفتم گفت اضطراب منتشرداری ایا باهیبنوتیزم قابل درمان است ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله با توجه به اینکه اکثر اختلالات روحی ریشه در افکار فرد دارند هیپنوتیزم درمانی نقش مهمی در درمان آنها دارد. درمان افسردگی و اضطراب هم از آن مستثنی نیست و قابل درمان است . حتماً به یک روانشناس هیپنوتیزم درمانگر مراجعه کنید تا درمان شوید.

 32. علي Reply

  سلام و عرض ادب
  بنده يك ورزشكار حرفه اي بوكس ۲۹ ساله هستم.روزي ۵-۶ ساعت تمرين دارم و از لحاظ فيزيكي و فني در شرايط كم نظيري هستم.به نحوي كه هنگام تمرين با هم تيميها در روي رينگ بوكس با ۲۰ درصد توانم ظاهر ميشوم تا به آنها صدمه اي وارد نشود.اما هنگام مسابقه رسمي چنان دچار احساس دلهره و ترس ميشوم كه پاهايم به سختي از روي پله ها رينگ بالا ميرود و مغزم را بل كل از دست ميدهم دهانم خشك ميشودو يا منصرف ميشوم يا اگر بازي كنم زير ۱ دقيقه شكست ميخورم .حتي مربي بنده حريفان كمي سبكتراز من برايم انتخاب كرد كه باز هم چنان دچار دلهره ميشوم كه حتي نهار از گلويم پايين نميرود و دچار خفگي ميشوم.
  از طرفي به بوكس خيلي علاقه دارم و توانايي كم نظيري در بوكس دارم و در روزهاي تمرين با قهرمانان استان كه مبارزه ميكنم اصلا احساس ترس ندارم اما روز مسابقه كارايي بنده به يك درصد هم نميرسد به حدي كه ديروز از حريفي كه ۱۰ كيلو از من سبكتر بود دم رينگ منصرف شدم و بازي نكردم درحالي كه مطمئنم اگر در تمرين بود زير يك دقيقه او را شكست ميدادم.تمام راههاي كاهش اضطراب را رفتم جواب نداده متاسفانه.آيا امكان درمان دارويي وجود دارد؟؟؟ضمنا بنده در هيچ مرحله و هيچ كاري اعم از رانندگي امتحان كنكور و….. اضطراب ندارم جز اين يك مورد به خصوص
  با تشكر از جناب دكتر نجفي توانا

  • دکتر نجفی توانا Reply

   برای این مورد به هیچ وجه دارو درمانی را توصیه نمی کنم . از طریق مشاوره روانشناسی و مراجعه به متخصص روانشناس مشکل خود را برطرف کنید.

 33. علیرضا Reply

  باسلام.پسری ۲۵ ساله هستم.مشکل من وسواس فکری عدم تمرکز زیاد عدم تصمیم گیری مناسب عدم تفکر مناسب استرس شدید هنگام مواجه با موضوع یا کاری هست.به نحوی که دچار تپش شدید قلب و همچنین احساس جریان شدید خون در سرم رو دارم.دلایل این موارد هم مشکلاتی که درذ گذشته برای خودم و خانوادم به وجود امده و من هنوز خیلی به گذشته و اتفاقات پیش آمده فکر میکنم.میخاستم منو راهنمایی کنید خیلی به کمکتون احتیاج دارم.از نظر جسمی هم در اکثر اوقات دچار خستگی و کم کاری هستم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   با ریشه یابی مشکل شما و روان درمانی و هپنوتیزم درمانی امکان درمان وسواس فکری شما وجود دارد.

 34. علیرضا Reply

  باسلام.پسری ۲۵ ساله هستم.مدتی است دچار استرس و اضطراب و افسردگی و وسواس فکری و عدم تمرمز مناسب و عدم تصمیم گیری و عدم یادگیری مناسب میباشم.به شکلی که در مواقع مواجه با استرس و اضطراب دچار تپش شدید قلب و گاهی احساس جریان شدید خون در سرم رو دارم.البته همه این موارد به گذشته و اتفاقاتی که برام رقم خورده تا حدود خیلی زیادی بستگی دارد.لطفا راهنمایی بفرمایید .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قبل از هر چیز علت استرس و اضطراب شما باید ریشه یابی شود تا بتوان آنرا بطور کامل برطرف کرد.

 35. علیرضا Reply

  با سلام.۲۵ سال سن دارم.از سال نود تا الان بخاطر اتفاقاتی که تو زندگیم افتاد دچار استرس شدید و افسردگی و مشکل عدم تمرکز مناسب و همچنین عدم یادگیری و قدرت تفکر خوب رو دارم.یه مدتی خیلی اذیت شدم و مدام فکر میکردم دارم سکته میکنم.تپش شدید قلب و احساس جریان شدید خون در سرم در مواجه با استرس بوجود می اید.اولش فکر میکردم خودم میتونم بدون پزشک از پس مشکلم بر بیام.ولی حالا نیاز به کمک پزشکی قابل اعتماد و توانا برای حل مشکلم دارم.من به یکی دو نفر روانشناس مراجعه کردم ولی مشکلم حل نشد.چون واقعا در سطح خیلی مبتدی بودند.از شما جناب دکتر نجفی درخواست کمک زیادی دارم.چون این مشکل کم کم داره لطمه زیادی در کار و روابط اجتماعیم وارد میکنه.با تشکر.امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و راهنمایی های شما دوباره به روزای بدون استرس و افسردگی به زندگی ایده آلم بر گردم.با تشکر فراوان.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   خوشحال می شم که کمکتون کنم .

 36. مریم Reply

  سلام آقای دکتر من تو بچگی خواهرم و پدرم رو از دست دادم وجند سال قبل خواهر دیگم مریض شد البته روحی و روانی حالات عجیبی گرفته بود طوری که دیگه اصلا شبیه خودش نبود تو خونه نمیموند بی قرار شده بود و الکی شاد بود من هم اتاقیشم بودم و رفتارش واینکه مریض شده منو اذیت میکرد بردیمش پیش روانشناس و روانپزشک یکبار دکترش تیمارستان بود و مجبور شدیم ااونجا هم بریم من وقتی اونجا رو دیدم خییلی ناراحت شدم من فقط ۱۷سالم بود.خداروشکر الان خواهرم دیگه خوبه خوب شده.خیلی نذر و دعا کردیم وخداروشکر جواب داد.اما من تمرکز و حافظه خوبی ندارم استرس گرفتم با اینکه قبلا دانش آموز زرنگ و باهوشی بودم وهمه از من انتظار پزشکی داشتن.اما امسال پشت کنکور موندم.ونتیجه خوب نشد چون امسال یه سری مشکلات داشتیم که اونم طولانیه.آقای دکتر من چند بعد اون اتفاقا همش کابوس میدیدم خواهرم رو میدیدم که دوباره مریض شده چند ماه قبل هم با دیدن چیزی مربوط به اون روزا دوباره همچین خوابی دیدم.اما دیگه گذشته ها گذشته و خداروشکر همه چی خوبه با اینکه قبول نشدم تو کنکور اما باز به خودم ایمان دارم.در کل جیزی برای ناراحتی وجود نداره ومنم قبول دارم که زندگی بالا و پایین داره.با شفا پیدا کردن خواهرم خیلی به زندگی امیدوارشدم.ولی نمیدونم چرا علایم استرس رو دارم رفتم دکتر آزمایش دادم همه چی خوب بود و دکتر بهم گفت علایم تو بخاطر استرس هست ک رفته تو ضمیر ناخوداگاهت.خیلی دلم میخواد درس بخونم ولی نمیتونم آقای دکتر یعنی با هیپنوتیزم خوب میشم؟لطفا راهنماییم کنید.چند جلسه طول میکشه؟ببخشید که وقتتونم گرفتم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما با هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی برطرف می شود. تعداد جلسات مورد نیاز را در جلسه اول به شما اطلاع می دهم.

 37. alikff Reply

  سلام آقای دکتر من همون پسرم که مشکل فوت فیتیش داشت مشکلم حل شد ولی یه اتفاق دیگه افتاد دکتر من پدرم رو دیدم داشت با مادرم سکس میکرد دید کمکم کنید استرس الان دارم بدنم میلرزه کمک کنین کمک کن جواب کامنتم بده جون خودت

  • دکتر نجفی توانا Reply

   لطفا بصورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید و مشکل خود را مطرح کنید.

 38. مژگان Reply

  سلام من ۱۱ساله گواهینامه گرفتم ولی امسال ماشین خریدم با مربی ۸ جلسه تمرین رفتم مربی گفت از این به بعد میتونم تنهایی برم بیرون چند روز تنهایی دخترم رو برام مدرسه روز اول آینه ماشینم خورد به آینه ماشینی که پارک بود شکر خدا خسارت نداشت ولی خیلی ترسیدم الان صبح که بیدار میشم که دخترم رو ببرم مدرسه اینقدر دلشوره دارم که قلبم از تو سینه میخواد بزنه بیرون به هر بهانه ای میدم شوهرم بچه رو ببره مدرسه ولی عاشق رانندگی هستم در ضمن ۳۸ سالمه … لطفا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به هر حال این مراحل را هر راننده ای طی کرده است اما اگر شدت اضطراب به اندازه ای است که آزارتان می دهد مراجعه کنید تا درمان شوید.

 39. حمید Reply

  سلام اقای دکتر تروخدا کمکم کن .من وابستگی شدیدب مادرم دارم ۲۷سالمه و مجردم .خیلی وابستگیم زیاده ب اندازه ای ک سرکار روزی ده مرتبه زنگ میزنم حالشو میپرسم .الانم اوردمش دکتر همه ی ازمایشات سالمه ولی بااین حال استرس شدید دارم دهنم خشک میشه این استرس باعث میشه تاچندروز غذا نخورم.کافیه فقط یه سرفه کوچیک بکنه حالمو میریزه بهم این ترس ازبچگی باهام بوده الان ک بزرگ ترشدم ترسمم بزرگ ارشده اونقد ک نمیتونم کنترلش کنم نابودم کرده کل زندگیمو بااین ترس گذروندم شبو روزمو تروخدا کمکم کنید .ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به هر حال پیشنهاد می کنم به متخصص روانشناس مراجعه کنید.

 40. آوا Reply

  سلام آقای دکتر من به مدت نه ماه دچار بیماری شدید و عفونت ریه و معده و دندون و آبله مرغان به علت إستفاده داروهای آنتی بیوتیک و انواع داروهای دیگر دچار إسترس شدید و بی خوابی_بطوریکه بازوهام و پاهام سوزن سوزن میشه_یا دچار لرز شدید میشم_استرس باعث شده أنگشتهای پام دچار عفونت بشن_أز اون موقع_بدنم به تمام داروها واکنش نان میدهد_حتی به قرصای ویتامین_یا أعصاب_دچار سردرد شدید_و حالت بی قراری میشم_حتی دارو هم نمیخورم حالتهای إسترس شدیدیم -قطع نشده و دارم بدتر هم میشم_واقعأ_دچار ترس شدید شدم_آزمایش خون کامل هم دادم_تستهای کبدیم سالم بود_ولی أعصابمبم دمجبم_عذاب شدیدی میکشم نمیدونم چ کار کنم ب هر کی هم میگم درکم نمیکنن لطفأ أگه راهی برای درمان من هست من را کمک کنید_ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان شما امکان پذیر است . می توانید به متخصص روانشناسس مراجعه کنید.

 41. بی نام Reply

  با سلام و عرض ادب.
  جناب دکتر بنده دچار لکنت زبان هستم که در سن ۵ سالگی در اثر ترس از صدای سگ این مشکل برام پیش اومده. اما از آن زمان تاکنون نتونستم درمانش کنم و دارای استرس فوق شدید هستم و شغلمم در ارتباط با مساءل حقوقی هستش که روان بودن کلام خصیصه بارز اونه.
  حال سوالم خدمتتون این هست که با هپنوتیزم میشه به ریشه ترس برگشت و اونو از بین برد. ضمنا اعتماد به نفسمم در حد صفره.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل لکنت زبان شما با شرکت در جلسات روان درمانی قابل حل است نگران نباشید.

 42. ناشناس Reply

  با سلام من حدود یک ماه است که صبح زود استرس وترس فراوانی بهم دست میده به محض بیرون رفتن شوهرم از خانه تشدید میشه ممنون میشم راه حلی بهم پیشنهاد کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دلیل استرس شما را نمی دانم . بهتر است تماس بگیرید یا مراجعه کنید.

 43. Mahdie Reply

  سلام اقای دکتر
  من ۱۷ سالمه به دلیل استرس زیادی که دارم جلوی جمع نمیتونم صحبت کنم و اینقدر به این که استرس دارم فکر میکنم که جدیدا سردرد و تپش قلب میگیرم و هر چی سعی کردم که با بعضی از کلمات خودمو اروم کنم نتونستم و حالم بدتر شده و این باعث شده که تو زندگی ناامید بشم و این در حالی هست که من خانواده ی بسیار خوبی دارم ولی در محیط های بیرون از خونه خیلی تنهام… نیاز به کمک دارم تا واسه همیشه اروم و بدون استرس زندگی کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که گفتیم استرس و اضطراب و عدم اعتماد به نفس در جمع قابل درمان است .

 44. هادی Reply

  سلام خسته نباشید..ببخشید من نزدیک سه ساله دچار استرس شدم نمیتونم رو کارم تمرکز کنم برنامه خوابم بهم ریخته از همه چی میترسم ..وقتی تنهام یعو دهنم خشم میشه ضربانم بالا میره رو سینم فشار میاد نمیتونم اب دهنمو قورت بدم ولی نزدیک بیمارستان میشم خوب میشم..کلی ازمایشو ام ار ای او اینا دادم میگفتن فیزیکت سالمه..تا یه ارامبخشم بهم میزنن خوب میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس باشند.

 45. فرشته Reply

  با سلام

  چقدر خوشحالم از اینکه یک ال بی ال تراپ در ایران پیدا کردم!
  من فرشته هستم ۴٣ساله. همیشه نیروهای درونی من قوی بوده اما اینو تازگی دارم بهتر و بیشتر میشناسم. کتابهای دکتر نیوتن رو خواندم و تونستم با راهنمای روحیم ارتباط برقرار کنم. مدتیه تصاویری بمن نشان میده که هنوز نفهمیدم چیه! دلم میخواد بفهمم کی هستم و برای چی آمدم؟ تاجاییکه خودم فهمیدم سطح روحیم براساس طبقه بندی دکتر نیوتن شش هست و بخاطر شاگردم اومدم.
  دلم میخواد بدونم خودم باید چه چیزهایی بیاموزم؟
  آیا میتونم از شما کمک بگیرم؟

  با سپاس

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله در صورت نیاز تماس بگیرید.

 46. باباخانی Reply

  با سلام خدمت دکتر به عرض میرسانم اینجناب باباخانی با شیوه درمانی شما در خصوص هیپنوتیزم جواب مثمر و ثمر را گرفتم و کمال تشکر را از شما جنابعالی دارم و همچنین جداگانه از درمان نقطه نظراته جنابعالی برایم خیلی مفید و مایه دل گرمی بود

 47. زهرای بدبخت مادر مرده یتیم مونده Reply

  سلام من یک مشگل بسیار خطر ناک دارم من هشت سال است به دام چندین ذنگر فاسد افتاده ام نمیدانم هیپنوتیزم است یا چیز دیگری اما الان هشت سال است انها روی سر من هستند دایما ور میزنند م را سرزنش میکنند بابت تمام گناهان کبیره وصغیره ام میخنندند الان چون گناه صغیره نداشته ام تا بحال. اینها سگهای ابدی جهنم هستند جن هستند از بسم الله میترسند. من فقط راه رهایی از شرشون را میخواهم چرا سگهای حرامزاده دوجنسیتی را نمیکشند که اینقدر خطرناک هستند هشت سال است عمر من به هدر رفته هیچ کاری دیگر از من ساخته نیست معلم بودم دیگر نیستم سگ دارم سگهارا هرروز به گردش میبرم به زیارتگاه ها میروم شاید ارام بگیرم حرفم راهم کسی باور نمیکند هشت سال است سکوت کرده ام اما درونک غوغایی پر هیاهوجنگ تن بتن است انها پیروزند من داغون وخراب شده ام کسی راه نجات را بلد نیست چرا قدم در راهی میگذارید که از پایان ان خبر ندارید خسته شده ام مرده ام میخنندن از اینهمه دست پا زدنهای بیهوده. اسم نحسشون احمدرضا ترجمان نسب وزهرا هدایتی نسب وچند سگ حرامزاده دیگر است متاسفم وواقعا برای این جامعه اسلامی متاسفم که اینهمه حرامزاده دارد و مانند امام زمان (عج) تمام انها را نمیکشد منتظر به شما میگن واقعا لاشه خواران دنیا اسم ادمخور گرفته اند در این جامعه اسلامی سگهای ابدی جهنم در ایران میچرند کسی چیزی نمیگوید اسلام ناب محمدی کجاست مرا از شر حرامزاده گان نجاتم بدهد مرگ این لاشه خواران ارزوی من است مرگ من ارزوی این سگهای ابدی جهنم علمتون رو پیشرفت بدید مردانگی کنید شر این سگها را بکنید تا تمام فریادم در گلو پاره ام نکرده است چرا خدایی به فریادم نمیرسد چرا چقدر من گناه کارم. راه رهایی چیست خدایا

 48. زینب Reply

  سلام خسته نباشید زینب هستم سی ساله دو ماهی هست که هر چند شب یک بار حالتی چون اضطراب بی قراری ترس بی انگیزگی خستگی دل پیچه حالت تهوع… بهم دست میده لطفا راهنمایی بفرمائید و تو زندگیم هم مشکل خاصی ندارم. با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس هستند. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 49. زینب Reply

  سلام خسته نباشید زینب هستم سی ساله دو ماهی هست که هر چند شب یک بار حالتی چون اضطراب بی قراری ترس بی انگیزگی خستگی دل پیچه حالت تهوع… بهم دست میده خدا رو شکر نه او خانواده و نه توی زندگی مشترکم مشکل خاصی ندارم لطفا راهنمایی بفرمائید چه کاری باید بکنم. با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   امکان تشخیص مشکل شما از این طریق وجود ندارد و باید بعد از بررسی ریشه یابی شود . تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین کنند.

 50. فرید Reply

  سلام دکتر خسته نباشید من دانشجو هستم ۲۲سالمه وقتی کلاس میخوام برم قبل از هرکلاس دسشویی میرم که سر کلاس احساس دسشویی نداشته باشم ولی موقع نشستن سرکلاس بعد از چند مدتی مثلا یک ساعت استرس شدیدی منو میگیره به طوری که قلبم تند تند میزنه چشمام درد میکنه لرزش دست وپا دارم انگار یه کسی داره منو شکنجه میده خیلی فشار میکشم و از کلاس میرم بیرون دیگه اون استرس تموم میشه اذیت میشم تورو خدا کمک کنید چه دارویی مصرف کنم چیکار کنم کمک کنید ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس هستند.

 51. ناشناس Reply

  با سلام
  من مشکل صحبت کردن در جمع را دارم و موقعی هم که میخوام حرف بزنم در جمع لرزش صدا و حرفهام حالت بریده بریده و لکنت میشم
  لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   همانطور که در سایت ملاحظه فرمودید استرس و اضطراب و یا خجالت و عدم اعتماد به نفس و…. قابل درمان است.لطفا برای اطلاعات بیشتر و تعیین وقت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. موفق باشید.

 52. دریا Reply

  سلام اقای دکتر من اسم من دریا هست یک سال و چند ماهی است عقدکردیم اما خیلی استرس دارم وقتی خواهرشوهرمومیبینم استرس بی حوصلگی سراغم میاد محل من نمیذاره کارهای بیخودی میکنه من استرس دارم استرسم تاگریه نکنم اروم نمبشم تورو خدا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بسیاری از مواقع خودمان می دانیم مشکل چیست اما از عهده برطرف کردن آن بر نمی آییم . پیشنهاد می کنم از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید .

 53. الهام Reply

  سلام آقای دکترمن مادرم میخواد واسه باراول بره کربلا چندروزیه ی دلشوریه عجیبی وجودمو فراگرفته همش فک میکنم نکنه مادرم بره اونجاواسش اتفاق بدی بیوفته.لطفاراهنماییم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سعی کنید با مطالب و روش هایی که گفتیم به این اضطراب خود غلبه کنید.

 54. مهدی Reply

  سلام اقای دکتر.
  من استرس و اضطراب بینهایت و ترس شدید دارم.
  انقدر که وقتی صحبت کردنی سرم بالا و پایین می ره و وقتی شاد باشم اینجوری نمی شم.
  من خودم می دونم که از اعتماد به نفس پایین و … هستش.
  اگه می شه چند تا دارو معرفی کنید تا استرس و ترس و اضطرابم رو کم کنه.
  با تشکر.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   استرس و اضطراب بدون دارو هم قابل درمان است .

 55. mohamad.karimi Reply

  سلام. دکتر من استرس واظطراب شدیدی و داعمی دارم بطوری ک یکی حتی از اعضای خانواده ب من میگع اب بخور برو بیرون یا یکی از کارهای روزمره زندگی رو از من میخاد تو ذهنم انقددد بزرگ میشه ک از استرس و تپش قلب شدید حالت تهوع میگیرم و از ترس شدید حتی تو مکان های شلوغ برای مدت طولانی بیرون نمیرم همین باعث شده خیلی از دوستام رو ازدست بدم و حتی با کسی قرار نمیتونم بزارم ی مدتی نورتریپتیلین استفاده کردم ولی این دارو مشکل منو حل نکرد چه روش درمانی برای من بهتر ایا هیپنوتیزم همه این مشکلاتو حل میکنه؟

 56. عارف Reply

  سلام جناب دکتر
  من وقتی بخوام تو جمع صحبت کنم یکدفعه دهنم خشک میشه وقاطی میکنم جوری ک دیگه نمیتونم صحبت کنم گرچه با نوشیدن آب کمی مشکل حل میشه ولی دوس دارم مثل بقیه عادی باشم راکار چیه؟اگه میشه لطف کن تو خوزستان یه دکتر خوب بهم معرفی کن

  • دکتر نجفی توانا Reply

   این که چه چیزی باعث این مشکل شما می شود اول باید شناخته شود و با رفع علت خود مشکل هم برطرف می شود.

 57. Navid Reply

  سلام من زياد استرس دارم داكار صاحب

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از مطالب سایت کمک بگیریدو اگر تمایل داشتید می توانید مراجعه کنید.

 58. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من یه مدتی میشه که دچار استرس وتپش قلب شدید شده ام حتی در حال خواب هم استرس میگیرم همیشه نگرانم و همیشه احساس درد در قفسه سینه دارم وحافظم هم مختل شده ممنون میشم کمکم کنید

 59. فرجی Reply

  باسلام و عرض خسته نباشید .
  چند روز دچار احساس تنگی نفس میشم و فقط دوست دارم پاشم و راه برم و تو این مدتم خوابم بهم ریخته و دچار کم خوابی شدید شدم موقع غذا خوردن احساس میکنم دارم خفه میشم . در گذشته هم زندگی سختی داشتم . تو این مدت سعی کردم به طور منطقی با این مسئله برخورد کنم یکم بهتر شدم دارم به این کار ادامه میدم آیا این کار خوبه لطفا راهنماییم کنید . باتشکر فراوان.

 60. الهام پورحبیب Reply

  سلام اقای دکتر دختری بیست و شیش ساله هستم که دراثر شکست های پی در پی و موقعیت های استرس زا یک سال پیش حمله شدیدی بهم دست داد و ازون موقع دچار استرس دلشوره حالت تهوع و سردرد شدم‌ مدام درگیر این مسله ام به چند دکتر روانشناس مراجعه کردم با مصرف قرص مدت کوتاهی خوب شدم اما باز هم اضطراب غلبه میکنه تشخیص دکتر روانشناس افسردگیه ایا درمانی هست بهتر از قرص که شروع کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی می تواند نتیجه خوبی برای درمان استرس ناشی از افسردگی داشته باشد.

 61. محمد امین حمیدی Reply

  باسلام پسر ۱۶ ساله ای هستم که اضطراب شدید دارم و به علت همین استرس و اضطراب دچار دیابت شدم در حال حاضر زمان گرفتن قند خون دچار استرس میشوم و نمیتوانم این حالت را کنترل کنم اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید باتشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مطالب مربوط به استرس و اضطراب را مطالعه کنید و در صورت تمایل به همراه یکی از والدین به مطب مراجعه نمایید.

 62. شقایق Reply

  سلام دختری ۱۸ساله هستم به شدت استرس و ترس تمام وجودمو گرفته تپش قلبم بالا رفته دلیلیشم ناپیداست صبح بیدار شدنی با استرس بیدار میشم بیشتر وقتها بغض دارم و میخوام گریه کنم افکار منفی امونمو بریده کارایی که قبلا میکردمو نمیتونم بکنم همش احساس گناه دارم با اینکه هیچ کار اشتباهی نکردم اگه میشه منو راهنمایی کنید ممنون.

 63. فریبا Reply

  سلام اقای دکتر خسته نباشید، من دندانپزشک هستم که طرحمو میگذرونم. بعد کار ، بعضی روزا ذهنمو مریضا و کارایی که براشون کردم، به خودش مشغول میکنه به طوری که نمیتونم بخوابم و دست چپم به گز گز میوفته ، خیلی تلاش می کنم که بی تفاوت باشم و بهشون فکر نکم اما نمیشه . امکانش هست که در این زمینه بهم کمک کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمالن است . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 64. محمد Reply

  سلام اقای دکتر من آدم خجالتی هستم همیشه با استرس و اضطراب زندگی میکنم رابطه اجتماعیم خیلی خیلی ضعیفه از جمع های بزرگ میترسم توی جمع ها نمیتونم صحبت کنم استرس میگیرم دستام میلرزه دیگه خسته شدم لطفأ راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل درمان است با ما تماس بگیرید .

 65. ناشناس Reply

  سلام خسته نباشین اقای دکتر من استرس دارم شدید این باعث تنگی نفس بی اشتهایی سست شدن بدن عرق کردن میشه گاهی هم قلبم درد میگیره ممنون میشم کمکم کنین

 66. ناشناس Reply

  سلام آقاي دكتر،
  دختري٢٤ ساله هستم، مشكل اضطراب و استرس نداشتم ولي نزديك به دوسال است كه دچار اين مشكل شدم، تقريبا دوسال آخر كارشناسي دچار اين مشكل شدم البته نه هميشه، وقتي ميخواستم جايي برم يا براي برگشت به خونه و… دچار اضطراب ميشدم كه واقعا اذيتم ميكرد احساس گرفتگي تو قفسه سينه و حالت تهوع و بي اشتهايي واقعا نميدونم موقع سفر چيكار كنم حتي وقتي از ٢،٣ هفته قبل هم ميخوام واسه رفتن به جايي برنامه ريزي كنم دچار اين استرس ميشم، ممنون ميشم راهنماييم كنين 🙏🏼
  با تشكر

 67. سارا Reply

  سلام اقاي دكتر ، ببخشيد من دختر ٢٣ ساله اي هستم كه روحيه شادي هم دارم اما روحيه حساس و زود رنج هم هستم و در بعضي مواقع مثل امتحاناتام استرس دارم و ي مقدار ترسو هستم ، ي مدت دوره امتحانا شبا درست خوابم نميبرد ، حالا كه تموم شدن همش موقع خواب ميگم نكنه دوباره خوابم نبره و اين تلقين باعث ميشه نتونه خوابم ببره … ميشه راهنماييم كنيد ؟ وقتي هم ميبينم ساعت داره ميگذره و هنوز خوابم نبرده استرس نخوابيدنم بيشتر ميشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کن توی رختخواب بیدار بمانی .زود خوابت میبره.

 68. مرضيه.ا Reply

  سلام آقاى دكتر
  مدتى هست كه پس از مرگ يكى از عزيزان نزديك دچار خيال پردازى شده ام. به مدت دوماه بعد از فكر درباره اون موضوع و نگرانى از مرگ عزيزان يا خودم يا أفكار منفى ديگه حالم بد مى شد و يك دفعه دست و پاهام يخ ميكرد وسنگينى در قفسه سينه و لرزش پيدا ميكردم . گاهى رو پوست سرم سوزش يا گز گز شدن حس ميكردم.رفتم دكتر . گفت قلبت و معده مشكلى نداره. استرس دارى، خيلى رو خودم كار كردم و كم كم بهتر شدم. دمنوش گياهى ارامبخش و يه مدت كوتاه قرص پرانول. اما سعى كردم قرصمو قطع كنم و رو أفكارم كار كنم. الان باز با گذشت زمان دچار اين توهمات منفى شدم و هر بار كسى اتفاقى براش ميفته باز ميرم تو فكر و ديشب دوباره اون حالت بهم دست داد. ايا شما هم اين علايم رو از استرس ميدونيد؟ تنها چيزى كه ازش مطمئنم أفكار منفى و نگرانى از وقوع حوادث يا بيمارى در نزديكان و در خودم هست . چطور با اين أفكار منفى مبارزه كنم؟ اميدم به زندگى كم شده كمكم كنيد.

 69. ناشناس Reply

  با سلام، آقای دکتر من انقدر استرسی هستم که زندگیم مختل شده.از کوچکترین و بی اهمیت ترین کار که یه خرید باشه یا یه مهمونی رفتن تا مهمتریناش،من رو استرسی میکنه…همییییششششششه استرس دارم. تو بیداری، تو خواب…تا حالا چندین بار از استرس بیش از اندازه زدم زیر گریه…اصلا نمیتونم تمرکز کنم… مغزم همیشه درگیره..همش با خودم تو ذهنم حرف میزنم..نشخوار ذهنی دیوانم کرده..توروخدا بگید چه کار کنم؟

 70. رضاشابویی Reply

  سلام اقای دکترمن وقتی رانندگی میکنم خیلی استرس میگرم گاهی ایقدر استرسم زیاده خودم گم میکنم تا حالا دوسه با تصادف کردم وقتی میرم پوشته فرمان دستام بدن شروع میکنی به لرزش اسلن نمی تونم خودمو کنترول کنم همیشه یه ترسی میوفته تو دلم هرکاری میکنم نمی تونم درست رانندگی کنم تو خدا منو راهنمایی کن چکار کنم تا از ای مرضی خلاص شوم

 71. رویا Reply

  با عرض سلام
  امروز دنبال مطالبی در رابطه با بحران اختلالات بعد از خیانت بودم که به وبلاگ شما برخوردم و تصمیم گرفتم بعد از دو سال که با این بحران روحی دست و پنجه نرم میکنم و هر روز از لحاظ روحی ضعیف تر میشم مشکلم را با شما در میان بگذارم
  من توی زندگیم مرتکب اشتباه خییییییلی بزرگی شدم اشتباهی که اینقدر وحشتناک و زننده هست که حتی روم نمیشه برم و حضوری از مشاور کمک بگیرم
  من خانم سی و سه ساله هستم و دو پسر دبستانی دارم حدود ۱۷ سال پیش ازدواج کردم و حدود سه سال پیش به همراه خانواده م به یکی از شهر های شمالی مهاجرت کردم متاسفانه غربت و تنهایی من رو وارد یک رابطه دوستی کرد ،حتی از گفتنش شرم دارم ،که باالاجبار به رابطه جنسی کشیده شد این دوستی حدود یک سال به طول انجامید که سرانجام با عذاب وجدان شدید من پایان گرفت و من از اون روز تا به امروز که حدودا دو سال از پایان اون رابطه میگذره با وجود اینکه بارها توبه کردم ولی هر روز عذاب وجدانم بیشتر میشه ونفرتم نسبت به کسی که با چرب زبانی من رو اغفال کردبیشتر میشه نمیتونم با این اشتباه بزرگ کنار بیام مسئله و باز گو کردنش اینقدر واسم سخته که نمیتونم در موردش با کسی صحبت کنم
  اینجا اولین جایی هست که این مسئله رو بازگو کردم من شدیدا به کمک و راهنمایی شما احتیاج دارم لطفا من را راهنمایی کنید چه کنم تا به آرامش برسم و آثار این گناه از زندگیم پاک بشه و هر روز این مسئله یادم نیاد و ذهنم از این موضوع رها و پاک بشه
  ممنون از راهنماییتون

 72. مینا Reply

  با سلام.من خیلی جدیدا استرس و اصظراب دارم.نگرانم واسه اتفاقایی که شاید هرگز نیوفته.زود با کوچکترین رفتار شوهرم یا مادرش یاد کم کاری های گذشته میوفتم(مثلا دوران عقد برام عیدی نیاوردن) میخوام همه رو راضی نگه دارم و میدونم اینکار اشتباهه و همش ناکام میمونم.میخام گذشته رو فراموش کنم.نگران نباشم.الان استرس درس دارم(دانشجوی دکتری خارج از کشور هستم) استرس حرفای نسنجیده ی خانواده شوهرم و توقعات زیادشون رو دارم.بی محبتی های شوهرم… همش بغض احساس میکنم و فکرم اشفتس و استرس کلافم کرده.من باید چیکار کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کن اهمیت ندهید.. در غیر این صورت نیازمند درمان هستید.

 73. مریم Reply

  سلام اقای دکتر
  من یه دختر ۱۷ ساله هستم.به همجنس خودم حس دارم اما هیچوقت رابطه جنسی نداشتم،خیلی دوس دارم مثه بقیه زندگی راحت و عادی داشته باشم منم مثه اونا گرایشم به جنس مخالف باشه نه همجنسم.مشکلم اینه نمیتونم مثه دخترا ارایش کنم،موهامو مدل بدم یا بریزم بیرون انگار تو خونم نیس،اصن بلد نیستم،به هیچعنوان دوست ندارم که مثه پسرا باشم یا اصن پسر بشم خواهش میکنم کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   جواب داده شد.

 74. حمزه Reply

  باعرض سلام من با ۳۵ سن که همیشه استرس وطبش قلب شدیدی دارم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

 75. علی Reply

  سلام دکتر بنده مبلغی وام گرفتم وبا ان یه خودرو دست دوم خریدم بعد معامله متوجه شدم تقریبا ۷میلیون گول خوردم از طرفی خرج داره از ان موقع دچار غصه خوردن واسترس شدم بطوری شبها خوابم نمیبره وداعم در فکر هستم وهر کاری میکنم از ان رها نمیشوم وهر روز حالم بدتر میشود ایا راهی وجود دارد من چکار کنم کمی اروم بگیرم لطفا کمکم کنید ممنونتم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   علی جان دنیا محل یادگیری است.درسی که شکست به آدمها میده پیروزی نمیده.ارزش شما بیشتر از اینها است.

 76. نسترن Reply

  سلام آقای دکتر. من به شدت در محیط های جدید ک‌قرار میگیرم استرس میگیرم .برای مقابله با ترس استرس و اضطرابم‌ کلاس مکالمه زبان ثبت نام کردم ولی وقتی میخواستم سر کلاس حرف بزنم اضطراب میگرفتم و تن صدامو نمیتونسم کنترل کنم . با بقیه هم ک باهاشون اشنایی نداشتم نمیتونسم راحت ارتباط برقرار کنم . و این تو محیط های دیگه هم صدق میکنه . احساس تنهایی به شدت ازارم میده تا جایی که احساس خفگی میکنم . ترس از دست دادن عزیزانمو دارم . خیلی زیاد تا حدی ک گریه میکنم . سعی میکنم‌محیط های مختلف اجتماعی برم و حالم بهتر شه ولی بازهم از درون احساس افسردگی و کرختی دارم .به درمانگر هم‌مراجعه کردم . ایا با دارو مشکل من حل میشه؟ از بچگی این‌مشکلاتو داشتم‌.

  • نسترن Reply

   ارتباط با جنس مخالف به شدت به اضطرابم اضافه میکنه و کلا هم تو زندگی با پسر یا مردی حتی در حد معمولی ارتباط نداشتم . بیشتر خوابایی ک میبینم احساس ناامنی و ترس رو تجربه میکنم . شب ها هم‌تا صبح خوابم‌نمیره . بیشتر شب ها گریه میکنم . لطفا راهنماییم کنین .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   نیاز به درمان دارید.برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 77. حسن Reply

  سلام اقای دکتر،،سپهوند ۴۳ساله مردی کارمندم،شش ماه پیش توی اداره صبح توی بحث،،سیاسی، ماهیچه های پشت کمرم پیچید وتپش گرفتم،احساس ترس،،کردم،،دیگه از همون روز اضطراب و،،،،،،دکتر قلب و ریه،،داخلی،،رفتم گفتند عصبیه،،،حالا تازگی،،قرص اسانترا مصرف میکنم،،،دستور شمارچیه؟!

 78. سعیده Reply

  سلام آقای دکتر من چن ۶ سال ازدواج کردم ولی از همون روزهای اول برای اینکه بخوام باهمسرم بیرون برم خیلی استرس واضطراب داشتم اوایل حالت تهوع داشتم ولی الان دلپیچه ومدام احتیاج به سرویس بهداشتی دارم که این باعث شده خیلی عذاب بکشم شمارو بخدا کمکم کنید یه راهنمایی لطفا

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   احتمالا مشکل اعتماد به نفس دارید. نیاز به روانشناس جهت مشاوره یا درمان دارید.

   • ناشناس Reply

    سلام من چهارماه است مریضی پانیگ گرفتم هنوزیه دونه قرص نخوردم ارمبخش حساسیت دارم ولی هرروزتپش قلب دارم درد سینه چ کنم بهتربشم چقددیگ خوب میشم تورقران راهمنایی کنیدبدون دارو

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 79. حسن Reply

  سلام،،دکترجان،ضمن سپاس،،من کارمند،،سپهوند۴۳ساله ام،الان اسنترا مصرف میکنم وگاها طول روز اضطراب،،بیشتر محل کار،،میگیرم،،،،متوجه نشدم،,،دستور شما برای منهم هست که فرمودید مشکل اعتماد بنفس ،،،یا برای سرکار خانم سعیده بود فقط،،،،لطفا راهنمایی مجدد،،سپاسگذارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   مشکل را مجدد مطرح کنید لطفا. حسن آقا

 80. mehrdad Reply

  سلام،پسری ۲۴ساله هستم ک ورزشکار هم بودم،مدتی است ک فشار خونم میره بالا،دکتر گفته بخاطر مصرف قلیون و دلهره و اضطراب بوده ک الان دو ماهه قلیون نمیکشم،ولی بازم فشارم ب صورت طو لانی بالاتر از ۱۴میشه،ب جنس مخالف هم بی اعتمادم،قبلا هم یکم وسواس فکری داشتم،ایا فشار خونم مربوط ب سیستم عصبی،و روان من میشه؟آیا درمانی داره؟خیلی هم میترسم ک قرص فشار خون بخورم،میترسم معتادش بشم و کلن فکرم مشغوله،ممنون میشم راهنمایی کنین ب چ متخصصی مراجعه کنم و اینکه ب نظر شما فشار خونم مربوط ب چیست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   معمولا جوانی به سن و سال شما نباید فشار خون داشته باشد ، بنابراین احتمالا فشار خون عصبی باید باشد.

 81. پرویز از سیستان Reply

  سلام آقای دکتر پرویز هستم ۴۷ ساله مدت ۱۰سالی است دچار استرس شدم که گاهی شدید وگاه بهترهستم ولی مدت دوسالی است که از خونه نه سر کار می توانم تنهایی بروم نه ساعات بیکاری سر زمین کشاورزی منظورم کار .چون فرهنگی هستم ورزش هم مرتب هفته ای سه جلسه والیبال بازی می کنم ایا راهی برای درمان است لطفا راهنمایی کنید .متشکریم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 82. جواد Reply

  سلام آقای دکتر
  بنده معلم کلاس پنجم هستم در کلاسم دانش آموزی وجود دارد که مبتلا به بیماری ای بی می باشد او دارای استرس و اضطراب میشو د وجود پرخاشگری وحشیانه در خانه ، درگیری شدید با دیگران عدم میل به درس خواندن و مهمتر از همه بوجود آمدن سوالاتی مثل این که چرا خدا مرا این طوری خلق کرده است من دیگر بهبودی حاصل نمی کنم چرا مرا به دنیا آوردید ،بگذاری من بمیرم و خیلی سوالات دیگر ، لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   نیازمند مشاوره خانواده می باشد.

 83. بهار Reply

  سلام آقای محترم دختر ۲۲ ساله هستم که تا امروز دچار مشکلات فراوان شدیم و تجربه های تلخی از زندګی داشتیم، در این اواخر به شکل بی سابقه دچار استرس و افسردګی میشوم که اصلا برایم قابل تحمل نیست.
  همیشه سردرد، تپش قلبی بیش از حد، لرزیدن اندام، چشم درد و بی حالی و بی اشتهایی.
  واقعا خسته شدیم دیګر تحمل کرده نمیتوانم همین لحضه هم مصروف نوشتن هستم حالتم خیلی وخیم است خواهش میکنم اګر درمان های خوبی بلد هستید برایم بګوید خواهش میکنم چون دیګر تحمل کرده نمیتوانمږ
  من منتظر جواب شما هستم.

  ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 84. نیکا عاطفی Reply

  با سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر توانا، اینجانب دختر ۱۳ ساله ای دارم که از چهار سالگی دچار تیک حرکتی در ناحیه صورت و گردن میباشد و هم اکنون نیز ادامه دارد،این تیک های عصبی در صبح خیلی زیاد میباشد به طوری که دخترم از انجام کارهای شخصی اش ناتوان میماند واگر در این حالت دچار هیجان ویا استرس شود تیک به شانه ها نیز سرایت میکند و حالت پرش پیدا میکند، صورت و گردن کاملاً به طرف بالا متمایل میشود و پلک ها نیز پرش شدید پیدا میکنند و سیاهی چشم نیز کلا بالا میرود و دخترم تا دقایقی نمیتواند حتی راه برود، خواهش مندم از جنابعالی مرا راهنمایی کنید وایا درمانی برای دخترم وجود دارد یا نه، در این چند سال به چندین پزشک مراجعه کرده ام اما هیچ کدام نظر مشابهی نداشتن،آقای دکتر من چگونه میتوانم به یک پاسخ و راهکار درست در بهبودی دخترم دست پیدا کنم، ممنون میشم اگه راهنماییم کنیم سپاسگزارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   لطفا تماس بگیرید.

 85. یلدا Reply

  سلام خدمت جناب اقای دکتر توانا،من یه مدتی هست حدود دو سه ساله که همیشه تو دلم اضطراب هست و ناخوداگاه روی رفتارم تاثیر گذاشته وقتی هم به شوهرم میگم میگه تو روانی و مریض هستی بنظرتون باید چیکار کنم که خوب شم ممنون از راهنماییتون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   اول مشاوره روانشناسی خانواده بروید تا همسرتان متقاعد شود که شما نیاز به درمان دارید.

 86. ناشناس Reply

  با سلام من دختری ۲۴ساله هستم ۴ساله که سرگیجه ی شدید همراه با تپش قلب واسترس بیخود شدید هستم خیلی دکتر رفتم اما بی نتیجه بود ام ار ای دادم مشکلی نداشت دکتر گوش رفتم مشکلی نداشتم دکتر مغزواعصاب رفتم گفت چیزی نیست فقط استرس باعث سرگیجه های شدید میشه من ۴ساله قرص کلوناز پام میخورم که سرگیجه هام خوب میشه من هرروز بدون استثنا قرص میخورم اگه نخورم حالت مرگ بهم دست میده بهم بگید من چیکار کنم واقعا خسته شدم از این همه فشار که رو منه پیش کی برم دکتر چی برم تا خوب شم ممنون میشم اگه بهم بگید با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 87. ناشناس Reply

  سلام خدمت شما من خانمی ۲۴ساله هستم ۴ساله که سرگیجه ی شدید که همراه اون تپش قلب استرس بیخود فشار بالا دارم این مشکل من هر روزه هستش ام ار ای دادم سالم بود دکتر گوش رفتم گفت مشکلی نداری دکتر مغزواعصاب رفتم گفت فقط استرسو باید دور کنی دست خودم نیست که استرسو از خودم دور کنم چون یهو سرگیجه میگیرم که دنباله ی اون استرسو تپش قلب هست ۴ساله هرروز بدون استثنا قرص کلونازپام میخورم تا سرگیجم خوب میشه اروم میشم خیلی خسته شدم از این وضعیت لطفا بگید چیکار کنم واقعا باید کجا برم پیش کدوم دکتر برم تا خوب شم ممنون میشم جواب منو بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 88. نازگل Reply

  سلام
  من هرموقع یا مادرم میفتم ک تو خونه تنهاست خیلی اضطراب میگیرم حالم بد میشه اصلا دوس ندارم تنهایی مادرم و ببینم اصن حال روحیم بد ریخته بهم واقعا حالم بده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 89. الهام Reply

  سلام اقای دکتر.من۲۸سالمه.شبااصولادیرخوابم میبره همش فکرم مشغول به چیزایی هست هرچقدسعی میکنم ازذهنم همه چیزوپاک کنم نمیشه اخرسراگه خوابم حالاحالانبرددچارسردردمیشم.مگراینکه خسته باشم.بعدکه شبامیخوابم همش خواب میبینم که یاکسیومیکشن من میبینم ومیان دنبال من که منم بکشن.یاکلادنبالم میکنن.همش تواسترسم.بعدازخواب بیدارمیم سردردمیگیرم.کلافه شدم.میشه کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 90. Nasim Reply

  سلام
  جناب آقاي دكتر ٣٦سال سن دارم دو سال به خاطر بي خوابي دارو مصرف ميكنم يك هفتههست كه دوباره بي خوابي دارم داروها تاثيري ندارند ميتونيد من رو راهنمايي بفرماييد
  ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 91. ناشناس Reply

  سلام ببخشیدکه مزاحمتون شدم من باردارم ۶ماه هم بودکه ازآب میترسم حتی کسی دیگی که میخوره نفس من بندمیادتوخونه نميتونم بشینم انگار دارم خفه میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 92. یونس Reply

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من مدتی هست که همیشه احساس دلهره نگرانی و ترس دارم و دلیلی برای اینها ندارم چون مشکل خاصی تو زندگیم ندارم وهنگام دلهرگی ویا نگرانی مستقیم به دلم میزنه و قابل کنترل نیست احساس میکنم بعد از درگیری لفظی که با یه نفر داشتم این طوری شدم ..لزفا راهنمایین کنین.ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 93. ناشناس Reply

  کمک کن

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 94. امین Reply

  سلام آقا دکتر من استرس زیادی دارم و این استرس باعث تعریق زیاد میشه به طور کلی زیاد عرق می کنم اما در موقعیت های خاص مثلا در جلسه خواستگاری و بحث با دوستان زیاد تعریق دارم چطوری با این استرس کنار بیام آیا راهی هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 95. علی Reply

  سلام.من هر بار که کنفرانس میخوام بدم از یه ماه قبلش استرس و اضطراب دارم .چون قبلا هم کنفرانس دادم و خوب نبوده و احساس تنگی نفس میکردم و صدام میلرزید و عرق میکردم.هفته بعدی هم دوباره باید کنفرانس بدم.به نظرتون چیکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 96. مهران Reply

  سلام اقای دگترفرزند ۱۶ساله دارم بیشتراوقات بالای نافش دردشدید داره وبخودش میپیچدچندین دگترگوارش بردم افاده نکردوتمامی ازمایشات سالم بوده ودرامتحانات دل دردش شدیدتر شده واصلا ساکت نمی شود ایا استرس واضطراب عامل ان است ورادرمانی دارد ممنون میشم کمک وراهنمای بفرمایید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   در صورتی که عامل پزشکی برای درد جسمانی نباشد یحتمل می تواند مشکل حسی روانی باشد.به روانشناس مراجعه بفرمایید.

 97. زهرا مشایخی Reply

  سلام آقای دکتر. دختر ۲۷ ساله ای هستم که به شدت هنگام غذا خوردن استرس میگیرم، تند تند نفس می کشم و این موضوع حال روحیم رو به شدت دگرگون کرده. خیلی ناراحتم کاهش وزن پیدا کردم و نمیتوانم غذا را قورت دهم و از این کار وحشت دارم و با ترس نهایتا یه لقمه را قورت میدهم. لطفا کمکم کنید.

 98. فرشته Reply

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من چن ساله ک استرس و اضطراب دارم ینی از مشکلاتی که از بچگی برام پیش می اومده حالا این ترس و نگرانی تو من اینقد شدید شده تقریبا دو ساله خیلی شدید شده به طوری ک ب شدت از تنهایی میترسم و بدم میاد بیش از حد فکرو خیال میکنم از اخر شبا و صبحهای زود میترسم ،و همیشه ازینکه مادرمو از دست بدم وحشت دارم ،تازگیا از اطرافیانم میترسم بس بهم ضربه زدن نمیدونم چیکار کنم دلم میخواد اینقد فکرو خیال نکنم تو رو خدا بگید چیکار کنم،کلا ادم ترسویی ام خیلی ،در ضمن۲۵ سالمه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   مشاوره و روان درمانی برای شما لازم است ابتدا با این روش و در صورت نتیجه نگرفتن هیپنوتیزم هم می تواند بسیار مفید باشد.

 99. جواد Reply

  سلام اقای دکتر۰در مراحل اولیه برای ازدواج قرار دارم اما بشدت استرس و اصطراب دارم۰فکرای منفی هم دارم۰ضمن اینکه تجربه ی کوتاه تلخی از ازدواج سابق دارم۰خیلی نگران این ازدواج جدیدم و علایم بی خوایی و سستی و بی اشتهایی دارم۰لطفا راهنماییم کنید۰

 100. حمید Reply

  سلام آقای دکتر
  من ۳۸ سالمه و ۱۳ ساله که اعتیاد به مخدر رو ترک کردم.تا ۵ سال پس از ترک مشکلم فقط ترس اجتماعی بود ولی به مرور شدت پیدا کرد.الان هر روز با تپش قلب شدید و تنگی نفس بیدار میشم، تا حدی که احساس خطر می کنم
  چه نظری دارین؟

 101. عبدالله بلوچ Reply

  سلام علیکم دکترجان من یک مشکل بزرگ دارم خیلی استرس دارم دستانم میلرزندتپش قلبم بالامیرودکف دستانم خیس میشندتمرکزحواس ندارم لطفا یه راه حلی پیداکنیدممنون میشم

 102. جاوید Reply

  باسلام آقای دکتر من ۳۳ سالمه چند سالیه همیشه دلشوره دارم همیشه بیماری رو تلقین میکنم یادمه یه بار فشارم رو گرفتم ۱۴ بود استرس و اظطراب داشتم که چرا اینجوری فشارم بالاست تا جایی که دارو قرص فشار داد بعضی وقتها که میرم کنترل کنم فشارم رو از استرس فشارم میره بالا به روانپزشک رفتم قرص آعصاب و پراپرانول داده قرص فشار رو میخورم اما دوتا قرص اعصاب رو نمیخورم فکر میکنم اعتیاد پیدا میکنم تازه گیا احساس میکنم سمت چپ صورتم ودستم یکم سر شده وبه خودم تلقین میکنم که دارم فراموشی میگیرم این بیماریم بدجور رو اعصابمه آرامش ندارم کمکم کنین بهتر میشم یا همینجوری تا آخر افکار منفی غلبه میکنه

 103. افسانه Reply

  سلام اقای دکتر من دختری ۲۲ ساله ام که۴ماه نفس تنگی شدیدی دارم انگار ی چیز سنگین روی قفسه سینم گزاشتن خفه دیگ دارم میشم بالا هم‌میارم معده مم دردمیکنه بنظرتون ازمعده امه چون دارواعصابم خوردم کاری واسم نکرده خیلی بدجور نفس تنگیم

 104. کریمی Reply

  سلام من با دختر خانمی یک مدت دوست بودم و بعداز یک مدتی که شناختمش بهشون پیشنهاد ازدواج دادم تا اینکه با خانواده هم در این مورد صحبت کردم و قرار شد یه قراره خواستگاری بزاریم ولی به یکبار استرس و اضطراب گرفتم میخاستم کمک کنید ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 105. azadeh Reply

  با سلام من خانم ٣٠ ساله اي هستم كه اخيرا مشكل گريه كردن در من حاد شده و مشكلات زيادي براي من ايجاد كرده، اين مشكل در من از ابتدا بوده ولي در دو سال اخير شدت بيشتري پيدا كرده، تقريبا تمام مواردي كه با مشكل موجه ميشم شروع به گريه كردن ميكنم و اگر با طرفي كه صحبت ميكنم رودربايسي داشته باشم براي اينكه جلوي اون صدام تعيير نكنه و اشكام بيشتر نريزه كلا نميوتونم صحبت كنم و به هق هق كردن ميفتم به طوري حتي نميتونم مشكلم رو بيان كنم، مظرتون در خصوص مشكل و نحوه درمان من چيه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 106. ابراهیم Reply

  سلام آقای دکتر من یه پسر ۲۷ ساله ام که بعضی وقتا دچار استرس و اظطراب شدید میشم و در موقع گرفتن استرس و اظطراب تمام اعضای بدنم و حتی سرم و شکمم شروع به گیز گیز کردن میکنن همیشه استخواهای بدنم درد میکنن به خصوص استخوانهای پاهام که باعث میشه توان هیچ کاری را نداشته باشم و یه مدتی است که معدم دچار سوزش شده است- لطفأ راهنماییم کنید_ با تشکر فراوان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 107. علی رضایی Reply

  سلام اقای دکتر من یه رزمی کارم.تو باشگاه خیلی تمرین میکنم و تو مبارزه با هم باشگاهی ها موفقم ولی تو مسابقات رسمی خودمو میبازم و اصلا نمیفهمم دارم چیکار میکنم.لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 108. عفت Reply

  سلام اقای دکتر .من ۳۹ سالمه وفرزند سومو ناهواستع باردار شدم ۶۷ پیش سزلرین شدم تا ۴۰ روز خوب بودم بعد یهو خونریزی وبا تجویز ی خانم مومنایی خوردم .بعد تهوع .طپش قلب .دلهره لرزش دست وپا .اخه من روستا معلم بودم واون خانم تجویز کرد .الان صبحها دچار دلهرهدشدید .عرق سرد .لرز .وتهوع شدیدم نمیدونم اضطراب یادعفونت معده .قرص عفونت معده هم میهورم چکار کنم .بریدم دیروز رفتم جک اپ کامل بنظرتون روند درمان چطور پیش.ببرم

 109. Mari Reply

  سلام اقا دکتر .من ۲۷ سالمه که دارم از همسرم میخواهم جدا بشوم.که منو چند ساله سرگردان گذاشته و از سر لج و لجبازی راضی به جدایی نیست.و هر ۱ مدت با یک تحدید چنان دلهره و استرابی به جان من میندازه که اصلا نابود میشوم و حتی تا چند هفته نمیتونم آب هم بخورم.به من میگن خودت سر گرم کن.اما وقتی من تو این شرایط قرار میگیرم حتی به زور به خودم میرسم همش ۱ جا میشینم یا خوابم.خواهش میکنم کمکم کنید.چطور میتونم یکم قویتر باشم؟؟؟؟

 110. اویس Reply

  سلام آقای دکتر من هر وقت سوار ماشین میشوم استرس میرم پاهام میلرزه چه کار کنم

 111. ناشناس Reply

  سلام اقا دکتر.من امتحان ریاضی داشتم و روز امتحان خیلییی استرس دارم .اازوقتی ک اون امتحان تموم شد تا الان وقتی استرس میگیرم دلم بدجور درد میگیره

 112. سارا Reply

  سلام خوبید من دختری ۳۱ساله هستم مدتی پیش دچار افکار منفی شدم و افکار وسواسی ابالبته حدود دوسه سال الان قرارخ برم سرکار ولی ازالان احساس افسردگی ودودلی دارم واذیتم

 113. ناشناس خ Reply

  خجالتی هستم وقتی جای میرم استرس اضطراب دارم مثلن اگه برم بانک یا اداره که بهم بگن امضا بزن دستم میلرزه خواهش میکنم راهنمایم کنیدن

 114. الهام Reply

  سلام اقای دکترمن شبا همش ترس از دست دادن عزیزانم رودا رم

 115. زینب Reply

  سلام آقای دکتر من ۲۹سالمه خیلی اضطراب دارم بیرون یا مجلسی میرم حالت لکنت بهم دست میده زبونم سنگین میشه حرفامونمیتونم ی خوبی تلفظ کنم ولی تا استراحت میکنم ب حالت عادی برمیگردم هر دو روز ی بارانی مشکلو دارم بعضی اوقات هم این مشکل تبدیل میشه ب سرگیجه و حالت تهوع اگه میشه راهنمای ‌کنید ممنون تشکر

 116. میلاد خواجوی Reply

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  اقای دکتر بنده ۱۹ سالمه …وقتی مهمونی میخوام برم یا برامون مهمون میاد خودمو گم میکنم تپش قلب میگیرم دستام میلرزه…یا مثلا تو دانشگاه کنفرانس میخوام بدم واقعا اذیت میشم …اصلا نمیتونم خودمو نشون بدم …خودم ارومم مشکلی ندارم ولی خود به خود تپش قلب میگیرم و دستام میلرزه و قیافم کلا میریزه…میخواستم ببینم ایا با هیپنوتیزم واقعا درمان میشه؟؟و یه سوال دیگه اینکه من باید دقیق به چه دکتری مراجعه کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 117. علی Reply

  سلام آقای دکتر مدت دوسال هست پیش از موعدبازنشست شده ام حالیه باتوجه به گذشت زمان یاد همکارا واقعا کلافه ام کرده وهرروز نگرانی واسترس شدید دارم بطوریکه شب وروز خواب ازم گرفته شده استرس دارم وهمیشه نگرانم چکارکنم که از تنم خارج بشه ممنونم

 118. نارین صالحی Reply

  سلام و عرض ادب
  دکتر من از بچگی ترسو بودم رفته رفته با بالا رفتن سنم و دیدن فیلمهای ترسناک زیاد بیشتر ترسو شدم و ۹۵ درصد ترس من از مسائل ماورا طبیعی مثل جن و روح و این جور مسائل هست بطوریکه خواب حسابی ندارم،فقط در صورتی آرامش دارم و میتونم بخوابم که دورم شلوغ باشه وگرنه محاله که بتونم تنها خونه بمونم البته شبها و یا اینکه تو یه اتاق تنها بخوابم،فکر میکنم ترسو تر از من وجود نداره،واقعا آرزوی چند روز تنها ماندن و یا حتی یک دوره تنها زندگی کردن دارم که با وجود ترسم به هیچ وجه امکان پذیر نیست،مث ساکن اهواز هستم اما برای درمان هرجا باشه میرم چون این مسئله زندگیم رو خیلی تحت الشعاع قرار داده،دکتر آیا با هیپنوتیزم درمانی مشکل من برطرف خواهد شد؟؟

 119. علی معروف Reply

  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر توانا .
  خیلی خیلی خوشحالم مطالب و راههای شما مرا به زندگی دلگرم کرد .
  استاد عزیز من از استرس و اضطراب و وحشت خیلی عذاب میکشم تا جایی که زندگی رو برام مشکل کرده.
  من شغلم حسابرسی هست و باید مدام با مدیران مالی و صاحبکاران شرکتها به صورت فیس تو فیس صحبت کنم .
  ولی در بیشتر مباحث از حالت عادی خارج میشوم و کنترل خودم رو از دست میدهم و نمیدونم که چه چیزی به نفر مقابل میگم و نمیتوم مطلب رو براش توضیح بدم و وقتی عاجز میمانم بیشتر عرق میکنم و ……
  لطفا کمکم کنید من خیلی به کمکتان نیاز دارم .
  بی نهایت سپاسگذارم

 120. کیمیا Reply

  سلام آقای دکتر.من۱۸سالمه.زمانی که با جنس مخالفم به قصد داشتن رابطه و ازدواج صحبت میکنم یا ملاقات داریم…احساس استرس شدید میکنم.تپش قلب و تعریق دست و پا دارم و بدتر از اون بی اشتهایی و حالت تهوع شدید به طوری که چند روز نمیتونم درست غذا بخورم وزن کم میکنم.واقعا نگران زمانی هستم که میخوام ازدواج کنم.چون با این استرس و تهوع محاله بتونم یه لقمه غذا بخورم..لطفا میشه راهنمایی کنین..ایا درمان میشه،؟ممنون

 121. پارسا Reply

  با سلام و تشکر
  من در ذهنم تصور می کنم چیری محکم به سر یا بدنم برخورد می کند و من صدمه شدید میبینم
  علت آن چیست

 122. sarisa Reply

  سلام.
  اقای دکتر من پیانو میزنم . توی خونه خیلی خوبم .ولی وقتی سر کلاس میرم شدیدا استرس و تپش قلب و لرزش دست میگیرم . دستام اینقد لرزش پیدا میکنه که کلیدهای پیانو رو اشتباه میزنم و این خیلی بده. میشه لطفا راهنمایی کنین برای از بین بردن این استرس و لرزش دست چکار باید بکنم ؟؟؟

 123. ناشناس Reply

  سلام اقاي دكتر.خسته نباشيد .اقاي دكتر من مي خواستم در مورد دخترم با شما صحبت كنم .دختر من الان حدود سه سالي است كه دچار ترس واسترس شده .واخلاق ايشون كاملا عوض شده .سر هرچيزي كه باهاش صحبت مي كنم گريه مي كنه ،اصلا تحمل حرفهاي منو نداره .شاگرد زرنگ مدرسه بوده ولي الان همش مي گه اصلا دوست ندارم درس بخونم .اقاي دكتر دخترمن الان سه سال كه باباشون تويه زندان وايشون كاملا ازاين موضوع ناراحته وهميشه حس مي كنه كسي مي خواد اونو بكشه .
  من خيلي باهاش صحبت كردم ولي همش مي گه چقدر بايد حرفهاتو تكرار كني من حوصله ندارم .اصلا حوصله كسي رونداره من خيلي از اين موضوع ناراحت هستم .

 124. Tannaz Reply

  باسلام وعرض ادب من مدتی است که وقتی حرص میخورم یا میترسم کنار سرم یهو حالت ضعف پیدا میکنه ولی زودی خوب میشه یه موضوع دیگه هم که یه بار در بالا تایپ کرده بودم مدتی است فکر کنم بیشتر دوهفته است که وقتی خیلی خسته میشم چشام دیگرانو یه کوچولو تار یا حالت برفکی میبینه ولی بعد خوب میشه و وقتی ازروی تختم به سمت چپ یا راست میخوابم چشام دو تا میبینه یا نمیدونم ممکنه مریضی داشته باشم یا زیادی حساس شدم البته واقعا اینطوری میشه ولی برام جالبه واقعا نمیدونم من متولد ۱۳۸۱ توی خرداد ولی من واقعا زودرنج بودم حتی به خاطر یه سری مسائل واقعا الکی حرص میخوردم حتی سه سال پشت سرهم واقعا حرص میخوردم وگریه میکردم یعنی عذاب به تمام معنا خودم میدادم خیلییی زیاد خیلی حتی سه سال شب و روز به خودم عذاب میدادم تازه استرس زیادم داشتم حالا نمیدونم من از ام اس میترسم الان نه ولی یه مدتی عاشق ماست و ترشی بودم که غذاهای سرد است میشه راهنمایی کنین ممنون از شما

 125. سپهر Reply

  سلام آقای دکتر بنده پسری ۲۸ ساله هستم . دوسال برای کنکور کارشناسی ارشد تلاش کردم و بالاخره امسال موفق شدم با رتبه خوب قبول شوم اما از انجایی که مدت این دو سال خیلی استرس کشیدم در حال حاضر سر هر اتفاق کم اهمیتی مضطرب میشوم و دچار تنگی نفس میشومو از انجایی که ثبات شغلی ندارم دچار استرس هستم. ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور میتوان این مشکل را حل کنم. با تشکر

 126. مجتبی Reply

  سلام من همیشه فکرم مشغوله وترس ازمرگ دارم ودارومصرف میکنم وتایه جایی ازبدنم دردمیگیره دچارترس میشم راه حلش چیه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 127. اسماعیل Reply

  سلام دکتر خسته نباشید بنده فردی چهل ساله هستم دوران کودکی و نوجوانی من بسیار تلخ بوده همیشه با سرکوب و تحقیر وحشتناک روبرو بوده ام امروز که میانسال هستم فردی گوشه گیر و منزوی هستم همیشه با یک اضطراب زیاد و دلهره بی دلیل مواجه هستم از صحبت کردن در بین چند نفر ناتوان و عاجز هستم و این وضعیت دارد زندگی بنده را بصورت جدی تهدید میکند خواهشمندم بنده را راهنمایی فرمایید چکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 128. بهراد Reply

  سلام اقای‌ دکتر من اعتماد به نفس خوبی دارم ول مشکل من اینه که وقتی یه کاری رو تصمیم میگیرم انجام بدم (یعنی یک ایده ای به ذهنم میرسه و میخوام عملیش کنم) همین که شروع به کار میخوام بکنم دچار استرس نمیشم تقریبا یه جور حالت هیجان هستش از شدت هیجان نمیتونم کارمو انجام بدم و علائمش مثل استرس که گفتین تپش قلب زیاد و نفس کشیدن تند تند بهم دست میده و تا صبح خوابم نمیبره و انقدر این موضوع شدید که سیگار میکشم یا دوست دارم غذا بخورم فکرمو مشغول یک چیز دیگه بکنم تا اروم بشم چطور میتونم کنترل کنم این موضوع رو خواهشا راهنمایی کنید

 129. رویا Reply

  دکتر جونم
  میخوام عشقی که رفته رو فراموش کنم ولی با وجود اینکه انسان بی اراده ای نیستم نمیتونم.گاهی اوقات خیلی خوبم ولی یهویی دلم براش می طپه…و خیلی دلم براش تنگ میشه. سوالم اینه که آیا هیپنوتیزم میتونه تو این زمینه کمکی بهم بکنه. در ضمن با مشاور هم صحبت کردم ولی فایده ای نداشته. گاهی از شدت دلتنگی دلم میخواد عق بزنم. لطفا کمکم کنید.

 130. سحر Reply

  سلام اقای دکتر من کاملا ناامید این پیامو ارسال مبکنم.من دو ماهه که عقد کردم و یه مشکلی دارم.هر وقت شام و ناهار منزل همسرم دعوت هستم استرس شدیدی میگیرم…به حدی که حالت تهوع بهم دست میده و نمبتونم غذا بخورم.حتی بدنم سست میشه و بوی غذا حالمو بد میکنه .خیلی ناراحتم و نمیدونم چطوری خودموآروم کنم..ممنون مبشم کمکم کنید

 131. نیما رضایی Reply

  سلام اقای دکتر
  ببخشید بنده یک چند ماهی هست که خیلی استرسی شدم.
  با کوچکترین مشکلی که درخودم میبینم به اضطراب میفتم که نکنه بیمار بشم یا همین استرس باعث بشه به بیماری های خود ایمنی و غیره دچار بشم.
  خواب بسیار خوب و ارام من رو ازم گرفته.
  هنگام چرت زذم ذهنم همش پراکنده هست و تا میخوام بخوام قلبم با بک تپش بزرگ من رو از حالت به خواب رفتن بیدار میکنه و اجازه نمیده بخوابم (علتش ترس از مرگ و بیماری هست) میخواستم بدونم قابل درمان هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   از علایم افسردگی است.قابل درمان است

 132. صبا Reply

  سلام.خسته نباشین.اقای دکتر من هراس اجتماعی دارم هروقت میرم توی جمع دلپیچه و نفخ شکم میگیرم و نمیتونم بشینم ومجبورم جمعو ترک کنم پنج ساله که این مشکلو دارم خیلی دکتر رفتم پ داروهای مختلف مصرف کردم ولی نتیجه نگرفتم بخاطر همین مشکل ازدواج نمیکنم و درسو ول کردم به نظرتون مشکل من قابل درمانه.تورو خدا کمک کنین.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است. تماس برای راهنمایی.

 133. متین حسینی Reply

  سلام اقای دکتر خسته نباشین.من وقتی که استرس دارم سرفه میکنم خیلی شدید و اگر خیلی شدید باشد بالا میارم.و میخوام ک هر چه زود تر درمان این استرس رو پیدا کنم.اقای دکتر اگه راه و درمانی برای استرس من دارین لطفا بهم بگویین.
  خیلی ممنون

 134. سولماز Reply

  باسلام
  خانمی ۳۶ ساله هستم مدتی است که دچار تپش قلب تعریق زیاد حالت تهوع احساس سنگینی شکم دل درد و دلپیچه تنگی نفس می شوم دگتر قلب مراجعه نموده ام که مشکلی نبوده و گفته شده از استرس می باشد
  می خواستم نظر شما رو بدونم
  با تشکر

 135. الی Reply

  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر سوالی داشتم راجع ب اینکه ایا کنترل لرزش بدن در هنگام استرس با مصرف قرص پروپرانولول قابل کنترل هست؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید بنده مدتی هست ک ب صورت غیرقابل کنترل در هنگام برقراری ارتباط با افراد دچار لرزش سر و دست میشم و بسیار برام عذاب اور است

 136. زهره Reply

  سلام اقای دکترتوروخداجواب منوبدید
  تقریبا۷سالی هس که لرزش صداپیداکردم صحبت که میکنم صدام حالت بغض وگریه داره وبریده بدیده صحبت میکنم خجالت میکشم که اینطورحرف میزنم توروخدا کمکم کنین

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خانم به این صورت که نمی شود کاری کرد.طلفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 137. زهره Reply

  سلام دکتر توروخداکمکم کنین جواب بدین من نزدیکهفت سالی هس که لرزش صدادارم وبریده بریده صحبت میکنم حالت بغض وگریه ،خجالت میکشم توروخدا کمکم کنین

 138. الی Reply

  سلام.خسته نباشید
  من ۸ماه پیش دچار لرزش دست .سرگیجه.تپش قلب حالت تهوع واحساس بیقراری وهی راه میرفتم وفشارم افتاده بود.. .رفتم دکتر یکی میگه دچار شوک مغزی شدین یکی میگه اضطراب واسترس زیاددارین الان که یه کم حالم خوب شده نمیتونم بیرون برم احساس میکنم شاید تو بیرون یا مهمونی دچار اون حالتا بشم والان هرجایی که بریم دچار استرس میشم وبه سرم وچشمام فشار میاد.هی تو بیرون به این فکر می کنم که حالم بد بشه چیکار می کنم یا بزنه بمیرم چی …ولی وقتی تو خونه هستم راحتم..ایا قابل درمان هس؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 139. احمد Reply

  سلام.خسته نباشید.من هر وقت هرجایی که میخوام برم.دسشوییم میگیره.مثلا وقتی تو ماشین هسم دارم به جاهای دیگه سفر میکنم .خیلی زود دسشوییم میگیره.یا مهمونی یا جاهای مهم میرم هم همینطور
  میخواسم بدونم راه درمانش چیه.ایا قرصی هس که جلوی این استرسِ منو بگیره

 140. احمد Reply

  با سلام خدمت آقای دکتر من ۳۵ سالمه و از وقتی یادمه این مشکلو داشتم که در موقعیت های استرس زا مانند آزمون ، جلسه سمینار، جلسه سخنرانی دچار استرس شدید شده و حالت تهوع می گیرم و این خیلی اذیتم میکنه و مشکل دیگه ای که دارم اینه که در موقعیت هایی مثل هوای خیلی سرد ، خیلی گرم و حتی بوی شدید چه خوب و چه بد دچار تهوع میشم خواستم بدونم این به اون استرس ربطی داره یا نه؟
  ممنون از وقتی که گذاشتید

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*