درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

بی میلی جنسی در مردان و سرد مزاجی جنسی

درمان بی میلی جنسیاشکال در ارتباط با میل جنسی چه در مردان و چه در زنان مر بوط به مسایلی مانند نبود رغبت، اشتیاق و میل (در ارتباط با شرایطی از قبیل خیال‌پردازی‌های جنسی، خودارضایی یا داشتن رابطه جنسی) تعریف می‌شود. بي میلی جنسی به دو نوع بی‌ میلی جنسی موقعیتی و بی‌ میلی جنسی فراگیر تقسیم می‌شود. زمانی که فرد نسبت به همسرش در شرایط خاصی مثلا در محیط خانه بی‌میل است، ولی در مسافرت و خارج از خانه به برقراری رابطه زناشویی تمایل دارد میل جنسی از نوع موقعیتی است اما زمانی که در هر شرایطی ذوقی به برقراری رابطه وجود نداشته باشد، از نوع فراگیر است.
در زنان یعنی عدم تمایل و رغبت شهوانی به جنس مخالف.

تعریف بی میلی جنسی

۱٫ علی رغم اینکه در گذشته شریک جنسی برای فرد جذابیت داشته است اما در حال حاضر دیگر تمایل ندارد.

۲٫ با اینکه فرد دارای سلامتی جسمانی و هورمونی می باشد و از او تمایل شهوانی و جنسی انتظار می رود با این حال در او تمایلی وجود نداشته باشد.بی میلی جنسی باید برای حداقل یک ماه ادامه داشته باشد تا اختلال محسوب شود.
از عمده ترین عوامل بی میلی جنسی و سرد مزاجی جنسی عوامل روانی است. این عوامل روانی در مردان عبارتند از افسردگی، مشکلات زود انزالی در گذشته، خشم پنهان یا آشکار نسبت به همسر، احساس گناه، و سرد مزاجی زن که در نهایت باعث بی میلی جنسی مرد شده باشد و غیره. و عوامل روانی در سرد مزاجی زنان عبارتند از درد جنسی (واژنیسم) که در نهایت باعث سرد مزاجی جنسی زن شده باشد، افسردگی، زود انزالی مرد که در نهایت باعث سرد مزاجی زن شده باشد، خشم به همسر خود، احساس گناه، و غیره.

بی میلی جنسی
همچنین مطالعات نشان می‌دهد که عدم‌آگاهی خانم‌ها و مردان درباره تفاوت‌های یکدیگر و نداشتن درک متقابل از هم ، منشا بسیاری از سردی‌های خانم‌ها در زندگی زناشویی است. بعضی افراد هم به دلیل غروری که دارند حاضر نیستند در مورد همسرشان اطلاعاتی کسب کنند اما بهتر است این افراد بدانند که در صورت نداشتن آگاهی کافی از چگونگی ارتباط با همسرشان ، اولین فردی که ضربه می‌خورد خودشان هستند.

روش درمانی بی میلی جنسی مشابه با دیگر اختلالات جنسی و روانی میتواند به وسیله مشاوره روان شناسی و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) باشد. موارد زیادی از این روش درمان برای بی میلی جنسی استفاده نموده و درمان شده اند.

به هر علتی که نیاز جنسی افراد کاهش پیدا کند شخص دچار بی میلی جنسی می شود .بی میل جنسی مانند بقیه امیال انسان می تواند دچار اختلال شود .معمولاً افراد هفته ای یک تا دوبار نیاز به برقراری رابطه جنسی دارند اگر یکی از زوجین به هر دلیلی ، بیشتر از ۴۰ روز هیچ تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشت باید نسبت به درمان آن اقدام کند.
بی میلی جنسی در حدود ۹۰ درصد موارد، ریشه روانی دارد و ۱۰ درصد عامل جسمی.
خستگی زیاد و بی خوابی ،افسردگی وبیکاری،اختلافات خانوادگی بی علاقگی به همسر ،فقر، از عوامل مهم کاهش میل جنسی است. مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر را نیز می تواند سبب بی میلی جنسی شود .
عوامل روحی دیگری نظیر: عدم نظافت همسر، عدم رضایت همسر از رابطه ،ترس از بارداری ،هوسرانیهای افراطی در کاهش میل جنسی موثر هستند.
زوجین باید سعی در شناخت تفاوت‌های یکدیگر داشته باشند و طوری رفتارشان را هماهنگ ‌کنند که هم استرس‌های زن کم شود و هم اینکه مرد آرامش داشته باشد. در غیر این‌ صورت عصبی شده ، پرخاشگر و گوشه‌گیر می‌شود. و در نتیجه زندگی و رابطه زناشویی شان به سردی می گراید.

از عوامل جسمانی موثر در بی میلی جنسی کاهش تستسترون در مردان و کاهش هورمون زنانه استروژن در خانمهاست ،همچنین کم کاری غده تیرویید است.

بی میلی جنسی ، که ریشه روانی دارد ، با کمک متخصصان روانشناس و روانپزشک و تغییر عادات نا کارآمد درمان می شود.
در درمان بی میلی جنسی خیلی اهمیت دارد که زوجین با هم به روانشناس مراحعه کنند و نسبت به درمان اقدام کنند زیرا ممکن است خانم دچار میلی جنسی و سرد مزاجی شود ولی علت اصلی ،سرد مزاجی او رفتار همسرش باشد . پس زوجین باید باهم مورد درمان قرار گیرند.
و بی میلی جنسی که علت جسمی دارد، با انجام آزمایش های خون و هورمون، و تجویز دارو درمان می شود.

14 ژوئن 15
نظرات: 48
 1. ناشناس Reply

  سلام می خواستم بدونم بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی با هیپنوتیزم قابل درمان است.من بعد از زایمان حس جنسی ام را از دست دادم و دکتر هم رفتم گفت افسردگی دارم می توانید کمک ام کنید تا درمان شوم. ممنون از جوابتان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تشخیص اقای دکتری که مراجعه نمودید درست میباشد . شما دچار افسردگی هستید و مشکلات جنسی چون بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی جنبه روانی دارد که قابل درمان است و هیپنوتیزم درمانی هم یکی از روش های موفق در درمان اختلالات جنسی میباشد.
   موفق باشید.

  • ناشناس Reply

   سلام خسته نباشین میخوام بدونم آیا سردمزاجی جنسی آقایی روکه ناشی از عوامل جسمانی است میشودباآزمایش خاصی مشخص کرد؟وباچه آزمایشی؟

   • دکتر نجفی توانا Reply

    شما چطور تشخیص دادید که علت جسمی داره؟

 2. ناشناس Reply

  سلام می خواستم بدونم بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی با هیپنوتیزم قابل درمان است. دکتر هم رفتم گفت افسردگی دارم می توانید کمک ام کنید تا درمان شم. ممنون از جوابتان

 3. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام .
  بله مشکلات جنسی با هیپنوتیزم قابل درمان است .
  موفق باشید.

 4. سعید Reply

  سلام.دکتر من بعد از تولد پسرمون از رابطه جنسی با همسرم سرد شدم.الان دو سالی هست.و بیشتر ترجیح میدم خود ارضایی کنم.البته نسبت به خانم های دیگه بی میل نیستم و البته رابطه ای با کسی نداشتم.در حین رابطه با همسرم ابتدا خیلی سریع میخواهم ارضا بشوم ولی کنترل میکنم و در وسط کار التم میخوابد.باید چه کنم؟

 5. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  مشکل بی میلی جنسی شما و همچنین ناتوانی جنسی شما ریشه در ناهشیار شما که از کنترل شما خارج است میباشد . بنابر این شما نیاز به مداخله ی درمانی دارید که شاید هیپنوتیزم درمانی بهترین روش برای کمک کردن به شما باشد .نا گفته نماند مشکل از طرف شما میباشد نه همسرتان .
  موفق باشید.

 6. ناشناس Reply

  سلام آقاي دكتر من مدتي است كه نسبت به همسرم بي ميل شده ام و اصلاerection ندارم نسبت به ايشان سرد شده آم و احساس تنوع طلبي دارم، به پزشگ هم مراجعه كرده ام ولي تاثيري نداشته است آيا شما میتوانید به من کمک کنید . ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید با همسرتان دوست باشید و در مورد مسایل و مشکلاتتان با یکدیگر به طور منطقی گفتگو کنید . زیرا غالب مشکلات جنسی از جمله erectionشما نیز ریشه روانی دارد . امیدوارم مشکلتان برطرف شود در غیر اینصورت برای درمان به روانشناس مراجعه نمایید.
   موفق باشید.

 7. احمد Reply

  سلام آقای دکتر من اعتماد به نفس ندارم وخود ارضایی میکنم که این کارم باعث شده احساس گناه بهم دست می ده و باعث شده دچارزود انزالی بشم از وضع خودم ناراحتم و دارم افسرده میشم چون عادت کردم به این کار چیکار کنم .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما دچار یک عمل وسواسی هستید .سعی کنید این عمل را ترک کنید ، در صورتی که موفق نشدید به یک روانشناس مراجعه کنید .برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

   • ناشناس Reply

    سلام مطب دکتر کجاست

 8. محسن Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من پسری ۲۷ ساله و متاهل هستم حدود ۴ سال است که ازدواج کردم که تا دو سال و نیم بعد از ازدواجم بچه دار نمیشدم که بعد به پزشک مراجعه کردم و پس از سونوگرافی معلوم شد که بیماری واریکوسل دارم و عمل شدم و بعد اون به فضل خدا بچه دار شدم.اما الان حدود ۳ ماه قبل به نظرم بعد از اینکه یک وزن نسبتا سنگین حدود ۲۵ کیلوگرم که بلند کردم متاسفانه دچار اختلال جنسی شدم یعنی احساس میکنم مشکل جدی در میزان میل جنسی نسبت به سابق دارم و مشکل در نعوظ دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید به شدت نگرانم من قبلا به هیچ عنوان مشکل نداشتم و میل جنسیم شدیدا قوی بود البته اینم بگم من به علت شغلم پیش خانم نیستم و در عدم حضور ایشان با دیدن فیلم های پورنو زیاد خود ارضایی میکردم خواهش میکنم بطور دقیق راهنمایی بکنید ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   جناب محسن شما باید برای درمان به اینجا یا هر روانشناس دیگری مراجعه کنید . این مشکل شما موضوعی نیست که از این طریق بتوان بر طرف کرد برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید.

 9. ناشناس Reply

  سلام دکتر مشکل سرد مزاجی من تو رابطه با همسرم خیلی برام مشکل ساز شده چون همسرم خیلی ناراضی هست ولی دست خودم نیست همش اضطراب دارم .همسرم به طلاق هم فکر میکنه می ترسم من درمان میشم خواهشا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله . قابل درمان است . لطفا” برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

 10. ناشناس Reply

  سلام من دچار بی میلی جنسی هستم ودکتر هم رفتم و سلامت جسمی و هورمونی هم تایید شده ولی اصلا به برقراری ارتباط با همسرم بی میلم چون گذشته خوبی نداشتم می خوام درمان شم درست میشه؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله، درمان می شوید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 11. درسا Reply

  با سلام دختر ۲۶ ساله ای هستم که در مورد ازدواج دچار مشکل شدم. خوابم بسیار کم و کم اشتها هستم. افسردگی دارم و گوشه گیر و منزوی شدم و مدام در اتاقم هستم . نسبت به مسایل اطرافم بسیار خونسرد هستم و برایم مسایل اهمیتی ندارند. خانواده ام از واژه هایی در مقابل من استفاده میکنند که مرا بیشتر عصبی و گوشه گیر میکند، مدام مرا کنترل میکنند و حتی الامکان از برخورد با جنس مخالفم دور نگه داشته میشوم، ترس و دلهره بدی دارم. و بهیچوجه دلم نمیخواد پسری مرا ببیند و یا اینکه بخواهم حتی با من صحبت کند، :-( ، ایا مشکلی که من دارم جدی است؟ سپاس

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به هر حال مشکلی که دارید باید حل شود، این که چقدر جدی است شما باید احساس کنید. سعی کنید ارتباط کلامی با والدینتان برقرار کنید چون بسیاری از مشکلات از این طریق قابل حل است. از افرادی در خانواده که به آنها نزدیک هستید کمک بگیرید برای حل مشکل. در صورت امکان به یک روانشناس نیز مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 12. نگین Reply

  سلام. من دختری ۲۵ساله هستم که همسرم را بسیار دوست دارم. فقط از لحاظ رابطه جنسی هیچ لذتی نمیبرم. همسرم را تا حالا راصی نگه داشتم ولی چون اصلا لذتی نمیبرم سکس را دوست ندارم حتی تحریک هم نمیشوم. در ضمن من قبلا بسیار زیاد خودارضایی داشتم. آیا قابل درمان است؟

 13. ناشناس Reply

  باسلام خانومی۳۵ساله ام که از رابطه زناشویی لذت نمی برم. شاید حسی ندارم. آیا قابل درمان است؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله، قابل درمان است. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 14. لیلا Reply

  سلام دکتر توانا من خانمی۳۱ساله هستم که ۱۳ساله ازدواج کردم ک متاسفانه همسرم هیچ رغبت جنسی تواین سالها به من نشون نداده مشکل زودانزالی هم داره وهربار بهشون میگفتم مشکلی وجود داره انکارمیکرد تا اینکه واقعا ناامید تصمیم به رفتن پیش مشاوره گرفتم وبا اصرار همسرمم بردم واونجا اقرار کرد مشکل داره ادرس اورلوژیست دادن بعداز پنج ماه به اصرار بنده دیروز رفتیم دکتر با توجه به سوالات دکتر وپاسخ دادن ایشون یکی درمیان بالا وپایین جواب دادن دکتر چندمدل قرص تجویز کردن خواستم بپرسم این مشکل حل شدنی هست یا خیر ایشون از زندگی گذشته این مشکل و انگار داشته من واقعا نمیدونم دست تنها باید چکار کنم واقعا کم آوردم ونگرانم که تصمیم های غلطی بگیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   انشااله که با این دارو ها مشکل همسرتان حل خواهد شد. در غیر این صورت هیچ دردی بی درمان نیست.
   موفق باشید.

 15. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من همسرم مشکل بی میلی فراگیردارد خواستم از شما بپرسم که ایا این مشکل درمان دارد یاخیر همسرم ۵۳سال دارد واز زمان ازدواج این مشکلو ایشون داشتن اما باور نداشتن من الان باید چه کار کنم واقعا از نظر روحی و روانی وجسمی خودم از بین رفتم لطفا راهنماییم کنید.خودم هم متولد۶۳ هستم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   درمان پذیر است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 16. ازاد Reply

  سلام عرض ادب دارم خدمت دکتر مردی میانسال هستم دراوج جوانی خیلی سرشار بودم ولی الان چند مدتی است که اصلا رغبت به امیزش جنسی ندارم یعنی اصلا هوس ندارم خانم میگه برو دکتر خجالت میکشم چکار کنم و پیش چه دکتر باید برم خیلی منون از لطفتون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   به نظر میرسد مشکل شما ناشی ازمسائل روحی وروانی است.لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید
   موفق باشید.

 17. نقوی Reply

  سلام خسته نباشید عزیزم بنده ۳۲ سال دارم و همسرم ۳۰ سال و خانمم اصلا رغبت به امیزش جنسی نداره پیش متخصص هم رفته ولی مشکلمان حل نشده لطفا کمک کنید چه کار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 18. ناشناس Reply

  سلام جناب دکتر من درنوجوانی وجوانی میل جنسی بسیارخوبی داشتم ولی همیشه از بیماری وسواس رنجوربودم کمی قبل از ازدواج میلم خیلی کمتر شده بود. حالا هم خداراشکر دوفرزند دارم. ولی تمایلم به سکس سالهاست که خیلی کمشده وسواس هم درمن شکلهای مختلفی گرفته آیا متاثر از وسواس هستم؟(ارتباطم بیش از ۲ماه هم میشود) سپاس ازشما

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به تنهایی وسواس نمی تواند دلیل آن باشد . مراجعه کنید یا تماس بگیرید تا دقیق تر موضوع بررسی شود .

 19. رویا Reply

  سلام .شوهر من ۳۲ ساله است و ۶ ماهه عروسی کردیم از بعد عروسی ۳ بار رابطه زناشویی داشتیم شوهرم اصلا میل به رابطه نداره میگه من سرد مزاجم .آیا درمان میشه.؟؟با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   برای بررسی مشکل به متخصص روانشناس مراجعه نمایید تا علت مشخص شود.

 20. مجيد. Reply

  سلام ، من ٤٢ سالمه و بدليل نداشتن موي سر و از طريق رفقا دكتري به من دارو داد كه بعد از استفاده دو هفته قرص سيپروتن استات علاوه بر تپش قلب ميل جنسي ام از بين رفت و من قرص رو قطع كردم االان دقيقا ١٥ روزه كه قرص نمي خورم ولي يكبار هم نتونستم رابطه بر قرار كنم ، اين رو هم بگم با هر اشاره ايي بنده نعوظ كامل داشتم واي الان هيچي !!! لطفا راهنمايي بفرماييد چه دارويي و يا پيش چه دكتري بايد برم ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   نیاز به بررسی روانشناختی دارید البته پس از ارزیابی پزشکی.

 21. دریا Reply

  با سلام
  آقای دکتر آیا زود ارضایی زیر دو دقیقه در خانم ها هم درمان داردآیا چنین موردی تا حالا دیده اید که درمان شده باشه؟؟؟ تو رو خدا کمکم کنید

 22. ناشناس Reply

  سلام من پنج ساله ازدواج کردم یک بارم میل جنسی نداشتم مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 23. محمدی Reply

  سلام من پنج سال ازدواج کردم واصلا میل جنسی ندارم لطفا راهنمای کنید ممنون(خانم)

  • دکتر نجفی توانا Reply

   توصیه می کنم حتما به روانشانس مراجعه کنید.

 24. حمید رضا Reply

  ناشناس
  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر بنده ۴۰ ساله هستم و بدلیل مشکلاتی فراوانی که در زندگی برایم پیش آمده بطور طولانی مدت از قرصهای ضد افسردگی استفاده می نمایم و اصلا میل جنسی ندارم .خواهشا بنده را راهنمایی فرمایید
  با آرزوی سلامتی برای آن بزرگوار

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   از روان درمانی یا هیپنوتیزم درمانی استفاده کنید.

 25. کریم Reply

  سلام آقای دکتر من مجردم ولی نمیتونم با دخترا دوست شم یا اگر دوستی داشته باشم خیلی زود بهم میزنیم به کسی توهین یا بی احترامی نمیکنم اما احساس میکنم خیلی زود از رفتارم و…خسته میشن و همیشه طرف مقابلم خواسته رابطه رو بهم بزنیم یا اینکه خیلی بی علاقه نشون میده.بنده باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

 26. ناشناس Reply

  سلام خسته نباشيد‏، آقا بعد از خدمت مقدس مشكل دارم خستس همش

 27. M Reply

  سلام وخسته نباشید آقای دکتر،من ۹ماهه زایمان کردم و بعد اون هیچ میل جنسی به همسرم ندارم،خیلی دوسش دارم و فکر هم نمیکنم افسردگی داشته باشم،درضمن بعد زایمان هنوز هم عادات ماهانه نشدم و مشکل تیروئید هم دارم و قرص تیروکسین مصرف میکنم،ممکنه بی میلیم از همین باشه و درمان دارویی داره که خوب شم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما دچار افسردگی بعد از زایمان شده اید. جهت دارو درمانی به روانپزشک مراجعه کنید.

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد