درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

تعریف تیک های عصبی

تیک‌، یکی از شایع‌ ترین مشکلات روانی است که دلایل شیوع آن چندان مشخص نیست، تخمین تیک ‌ها حرکات غیرطبیعی ناگهانی، مکرر، سریع و هماهنگی هستند بعبارتی تیکهای عصبی نوعی پرشهای عضلانی و گاها” گفتاری هستند که فرد بر آن کنترل نداردیعنی بیشترتیکهای عضلانی و گفتاری به صورت غیر ارادی بوده و باعث ایجاد مشکل برای فرد و همچنین مشکل در روابط اجتماعی می گردد. تیکهای عصبی عضلانی بسیار متنوع هستند اما شایع ترین آنها انقباض در صورت، چشمک زدن، بالا انداختن شانه ها، تیک در شکم، و بسیاری دیگر. تیکهای کلامی به صورت اصوات بی معنی، تف انداختن، و غیره هستند.
تیکهای عضلانی و کلامی حرکات و یا کلماتی هستند غیر ارادی و از این جهت غیر ارادی نامیده می شوند که هیچ فکر و اراده ای برای انجام آنها وجود ندارد.بنابراین اگر در پس حرکات عضلانی و یا گفتاری یک فکر نهفته باشد، و اگر در واقع آن فکر یا فشار فکر باعث شود که فرد حرکاتی را انجام دهد، دیگر به آن تیک گفته نمی شود، بلکه به آن وسواس فکری و عملی گفته می شود.

درمان تیک های عصبی

علل تیک های عصبی

ژنتیک و عوامل محیطی علت های اصلی تیکهای عصبی هستند. زمانی که عامل ژنتیک قویتر باشد (هر اختلال و یا هر بیماری) حتی مقدار کمی فشارهای عصبی بیرونی و محیطی کافی است تا تیکهای عصبی خود را بروز دهد. و اگر عامل ژنتیکی تیکهای عصبی ضعیف باشد فشارهای محیطی قوی تری نیاز است تا تیک های عصبی خود را نشان دهند. روان‌شناسان تیک را امری عادی دانسته‌اند و اظهار می‌کنند؛ همه ما به نوعی با این معضل درگیر هستیم، ولی در برخی افراد ظهور بیشتری دارد.
اختلال تیک می‌تواند ریشه‌های هیجانی داشته باشد، فضای متشنج خانواده‌ها نیزیکی از علل مهم تشدید این اختلال است. افراد تحت شرایط ویژه‌ای دچار عدم تعادل در بخشی از سیستم عصبی‌شان می‌شوند که تیک را افزایش می‌دهد،

انواع تیک های عصبی

تیک‌ هاي عصبی را می‌ توان به ۴ گروه تقسیم کرد:

تیک‌های عصبی ساده گذرا

در کودکی بسیار شایع‌اند و معمولا پس از یک ‌سال (‌اغلب طی چند هفته) خود به‌ خود بهبود می ‌یابند و عمدتا نیاز به درمان ندارند. تیک‌ های حرکتی معمول که اغلب در حدود ۵/۳‌سالگی شروع می ‌شوند ،به کودکان کمک می‌ کنند تا انرژی عصبی را آزاد کنند.
اگر کودک شما به تیک مبتلا شد، بهترین راه، چشم پوشی کردن آن است. هیچ گاه او را تنبیه نکنید. شما می ‌توانید برای جلوگیری از تبدیل شدن این عمل به یک عادت، با تمرین کردن روش ‌های پیشگیرانه، به کودکان تان کمک کنید، ولی تیک ‌های گذرا نباید در برنامه کامل ترک عادت مورد توجه قرار گیرد.

درمان تیک های عصبی

تیک‌ های عصبی مزمن

اگر تیک عصبی بیش از ۱۲ماه ادامه یابد، تیک مزمن محسوب می‌ شود. تیک‌ های عصبی مزمن پایدار هستند و معمولاً انقباض ماهیچه در آن ها بیش از حد و بسیار شدید است. این تیک ‌ها مشخصاً به‌ صورت حمله‌ های دوره‌ای هستند و شدت آن تغییر می ‌کند. در حقیقت رفتار تیکی ممکن است برای هفته‌ ها یا ماه‌ها کاملاً محو، اما دوباره ظاهر شود.
ممکن است در هر سنی پدیدار شوند،

تیک‌ های عصبی ساده یا متعدد مداوم

معمولا از کودکی یا نوجوانی و قبل از ۱۵‌سالگی آغاز می ‌شود. در بسیاری از موارد تیک ‌های موردی روی می ‌دهد، اما بهبود کامل در خاتمه نوجوانی رخ می‌ دهد.

سندرم تیک‌ های عصبی حرکتی و صوتی متعدد مزمن

این نوع تیک به نام پزشک فرانسوی ‌ای که نخستین بار این بیماری را توصیف کرد، “سندرم ژیل دولا توره” نامیده می ‌شود.
این اختلال معمولا همراه با تحریک ‌پذیری و وسواس است که باعث طرد فرد از اجتماع می شود و این واکنش ‌های اجتماعی منفی می ‌‌تواند فرد را به افسردگی دچار کند و حتی در بعضی مواقع او را به سوی خودکشی نیز سوق ‌دهد.
تیک ‌های توره درصورت عدم ‌درمان می ‌توانند به حالتی مزمن در فرد تبدیل شود.

تیکهای عصبی

پیآمدهای تیک های عصبی

با در نظر گرفتن شخصیت افراد و شدت تیک ،پیآمدهای آن نیز متفاوت می باشد.بنابراین افرادی که دارای تیکهای عصبی شدیدتری هستند و همچنین از نظر شخصیتی نیز حساسترند عملکرد اجتماعی آنها تحت تاثیر قرار گرفته ترجیح می دهند صحبت نکرده یا در اجتماعات ظاهر نشوند و در نتیجه دچار سر خوردگی و گوشه گیری شده و در نهایت دچار افسردگی می گردند. همین امر نیز درمان را مشکل تر می کند

درمان تیکهای عصبی با هیپنوتیزم

اکثر تیک هایی که تازه آغاز شده اند، اگر به زودی درمان شوند مسیر محدود و گذرایی دارند و به سمت اختلال جدی تری پیش نمی روند و حداکثر در طی دوره های استرس آور عود می کنند
برای سهولت درمان تیک های عصبی، ترکیبی از درمانهای روانشناختی و روان درمانی و رفتار درمانی و دارو درمانی برای درمان تیکهای عصبی پیشنهاد می شود.به همراه تغییر در شرایط محیطی استرس زا، در صورتی که روشهای درمانی فوق کفایت نکرد به همراه رویکردهای فوق هیپنوتیزم درمانی می تواند بسیار موثر واقع گردد.

 1. منوچهر Reply

  سلام من۴۰ سال دارم و در حدود دو سال است در اثر فشار کاری و استرس و هجوم افکار منفی دچار تیک عصبی شده ام اول فقط حرکت شانه بود ولی اخبرا حرکات دیگری اضافه شده اند و باعث خجالت من می شوند .آیا با هیپنوتیزم مشکل تیک من حل می شود؟

  • farid danesh Reply

   در جمع وقتی حرف می زنم زبانم گیر می کند شما را به خدا کمکم کنید

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    کمک از این طریق امکان ندارد. لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.
    موفق باشید

 2. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  بله .موارد زیادی بوده اند که با هیپنوتیزم درمانی نه تنها تیکهای عصبی شان برطرف شده بلکه استرس و اضطراب و افکار منفی و وسواس گونه آنها نیز از بین رفته. انشااله به شما هم کمک خواهد کرد.
  موفق باشید

 3. ناشناس Reply

  پسرم سال آخر مدرسه است .موقع امتحان دچار تيك ميشود و خيلي روي عملكردش اثر گذاشته است.لطفا راهنمايي كنيد

  • عسل حاتمی Reply

   من حدوداچندسالی است و دچار تیک عصبی شدم وهرچندمدت عضله ی دیگری دچار تیک میشودوواقعاازاین باید ناراحت هستم ودر جمع هم ناراحت میشومو۱۳سال سن دارم لطف کنید راه درمان رابهم بگید

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 4. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  تیک های عصبی ویا هر گونه رفتار های جسمانی و یا حالت های روانی در اثر فشار های بیرونی و گاهادرونی به وجود می اید که طبیعتا این مشکلات بر عملکرد فرد نیز اثر منفی میگذارد . بنابراین برای رفع این مشکل به روانشناس مراجعه کنید.
  موفق باشید.

 5. سیدنیما Reply

  سلام مادرم دردوران حاملگی ۳ بارترسید ووقتی من به دنیا امدم درسن ۳سالگی به بعد سرم را به زمین می کوبیدم وبزرگترکه شدم تیک گرفتم ودرسن ۱۰سالگی با دیدن جنازه دختر۲۰ساله در یک کیسه بزرگ دچارترس خیلی بزرگی شدم که ازاون به بعدتیکم زیادترشدکه با مراجعه به دکتر اعصاب وروان وروانپزشکهایه مختلف تحت درمان هستم وباخوردن قرصهایه پیموذاید وارتان تحت کنترلم والان۲ماه که تیکم خیلی زیاد شده که این قرصهاهم جواب گوهم نیست ایاباهیپنوتیزاین مریضی قابل درمان هست یا نه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله . قابل درمان است . لطفا” تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

   • نازی میر از سیستان وبلوچستان Reply

    سلام دکتر لطفا کمکم کنید بنده شاهد فوت پدرم بودم که جیغ زدم از ان تحظه متلا به تیک چشم راست شدم با گذشت دوسال از ان ماجرا هنوز هم از تیک چشمی رنج میبرم چند دفعه به پزشک عمومی مراجعه کردم ولی هنوز خوب نشده و احساس میکنم روز به روز بیشتر اذیتم میکند

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سرکار خانم تیک عصبی مشکلی نیست که توسط پزشک عمومی درمانپذیر باشد . شما باید به روانشناس مراجعه کنید و معالجه شوید.

 6. سودابه Reply

  سلام ایا شما درمان اوتیسم هم انجام می دید اقای دکتر؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خیر، اوتیسم یک اختلال رفتاری و عاطفی است که از دوران کودکی شروع می شود. بهترین روش درمان برای اینگونه افراد رفتار درمانی است با یک روانشناس رفتار درمانگر.
   موفق باشید.

 7. مسعود Reply

  سلام
  دخترم الان ۲۵ ساله است و از هفت هشت سالگی تیک عصبی گرفته و هنوز هم به شدت ادامه دارد.روانشناس و روانپزشگان متعددی مراجعه کرده ایم و همچنین داروهای متعددی هم مصرف کرده .تیکهای او از نوع عضلانی و صدا دار به طور همزمان می باشد که هر چند وقت نوع آن تغییر می کند. لطفا راهنماییم نمایید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   میتوانید جهت درمان اقدام کنید،انشاله نتیجه بگیرد.برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

  • فاطمه Reply

   سلام دختر من هم از ۷ سالگی دچار تیک صوتی و حرکتی شده آیا شما از درمان دکتر توانا یاهیپنوتیزم استفاده کردید و جواب مثبت گرفته اید؟

 8. بابک Reply

  سلام من ۲۷ سالمه حدودا ۶ سالی هست که تیک عصبی دارم که بعضی وقتا خیلی شدید میشه این تیک خیلی تو زندگی من تاثیر منفی گذاشته طوری که از همه دوری میکنم تا کسی متوجه تیک من نشه خیلی شرایط سختی دارم همش فکرم مشغوله این تیک عصبی هست در حال حاضر بزرگترین مشکل زندگی من شده خواهش میکنم اگه راهی برای درمان کامل این تیک عصبی هست بهم بگید

 9. نازی میر از سیستان وبلوچستان Reply

  دکتر لطفا کمکم کنید تیک چشم راستم منو دیوانه کرده برای این مشکل کمکم کنید خدا خیرتان بدهد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پاسخ شما ارسال شده لطفا مطالعه کنید.

 10. مهدیه Reply

  سلام . پسر ۹ ساله من دچار تیک صوتی و حرکتی شده . بینیش رو بالا میکشه و گلوش رو صاف میکنه . گردنش رو میچرخونه و با صورتش شکلک در میاره. با هیپنوتیزم درمان میشه ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   بله.لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشی.

 11. الهام Reply

  سلام دختر من ۴سالشه تقریبا ۱سال و نیمه لکنت داره و ۱ساله که تیکای عصبی پیدا کرده مدت زیادی برای لکنت و تیکش پیش مشاور بردیمش ولی خوب نشد آیا امکان داره از طریق هیپنوتیزم خوب بشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   کار شما برای درمان کودکتان اشتباه بوده . شما نیاز به مشاوره دارید.

   • ناشناس Reply

    فاطمه ازکرجً..سلام اقای دکترمن سه سال تیک اعصاب پرش چشم گرفتم خواهش بگین درمانش چیه ممنون

 12. شریفی Reply

  سلام دخت ی دارم که دوماهی است دچار تیک عصبی شده وپلک شدید میزند وبعضاناخن هم میخورداین حالت عمدتا در اواتر روز شروع میشود وتشدید میشوداین حالت بعد اززمانی شروع شد که دخترم به کلاس اموزش شنا رفت وبه دلیل ترس از قسمت عمیق استخر این حالت به او دست داده یک دوره دارو درمانی انجام داد که موقتا برای سه هفته این این حالت قطع شد اما دوباره بعد رفتن دو جلسه به استخر شروع شد سوال من این است که ایا امکان دارد از طریق هیپنوتیز این اظطراب ریشه یابی شود ضمن اینکه دختر من بسیار عجول است وبسیار تند حرف میزند در ضمن دختری است که اغلب درتخیلات است ومعمولا خود را به جای شخصیتهای فیلمها میگذارد وهنگام دیدن فیلم وتلوزیون هیجانی میشود ضمن اینکه یک خواهر ۱۵ماهه هم دارد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   باید در مراجعه حضوری به دقت مشکل ایشان بررسی شود بسیاری از اوقات تیک های عصبی می توانند کوتاه مدت و گذرا باشند و برخی اوقات هم به درمان نیاز دارند.

 13. م. ن Reply

  سلام بنده به مدت دو سه ماه هس که تیک عصبی گرفتم وزیر چشم سمت چپم خیلی میزنه یعنی موقع غذا خوردن شدیدتر میشه وموقعی که میزنه قادر به خوندن مطلبی نمیشم ایا باداروی گیاهی برطرف می شه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   امتحان بفرمایید ان شااله خوب شود.

   • خانم زارعی... Reply

    سلام دختری دارم ۱۳ساله که از ۶ سالگی دچار تیک عصبی شده اول از پروندن چشم شروع شد حالا بیشتر شده مثلا گلو صاف کردن کشیدن بینی فشار دادن چشم از ۶ سالگی دکتر متخصص مغز و اعصاب بردم ولی هیچ فایده ای نداشت بخصوص وقتی که تلویزیون تماشا میکنه یا با گوشی بازی میکنه و موقعه ای که استرس بهش وارد میشه شدید میشه حالا میخوام ببینم با هیپنوتیزم درمانی مشکلش حل میشه ممنونم

    • دکتر نجفی توانا Reply

     همانطور که گفته شد اکثر تیک هایی که تازه آغاز شده اند، اگر به زودی درمان شوند مسیر محدود و گذرایی دارند و به سمت اختلال جدی تری پیش نمی روند و حداکثر در طی دوره های استرس آور عود می کنند.
     برای سهولت درمان تیک های عصبی، ترکیبی از درمانهای روانشناختی و روان درمانی و رفتار درمانی و دارو درمانی برای درمان تیکهای عصبی پیشنهاد می شود.

     • احمد

      شمارتونو اطفا بگید

     • دکتر نجفی توانا

      سلام.
      شماره و آدرس در بالای سایت موجود است.

 14. خانم جلیلیان Reply

  با سلام . خسته. نباشید
  دخترم. ده. ساله. هستش. حدود. یک. سال. هست. متوجه. شدم. شانه. ودستش یک لحظه حالت تیک، یا بهتر بگم لرزش ميشه. دکتر. مغز اعصاب. بردم. تشخیص. صرع. دادن. در. صورتی که. دخترم. هیچ. یک. از. علاعم صرع. نداشته. حتی. تشنج، خواهش. میکنم. راهنماییم کنید. آیا به شما. مراجعه. کنم. بهتر. نیست.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به پزشک دیگر مراجعه فرمایید اگر تشخیص سرع ندادند از متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 15. مریم Reply

  دخترم ۹سالشه.دوسال تیک عصبی داره یعنی باچشمش چشمک میزنه وهمزمان بینی ش روکج میکنه. باهاش خیلی صحبت کردم وجایزه تعیین کردم ولی تاثیر نداشته. تک فرزنده وتوجه وعلاقه زیادروبهش نشون میدیم. محیط خونه خوبه. خواهش میکنم راهنماییم کنید. ایاهیپنوتیزم موثره؟؟ تشکرفراوان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود . بخشی از تیک های عصبی می تواند ناشی از کار با کامپیوتر یا تبلت باشد. اما مشکل باید حضوری بررسی شود.

 16. ملودی Reply

  سلام پسرم چهارده سال دارد قبلا تیک شدید در کل بدن داشت باخوردن قرص آهن بعد از شش ماه نود درصد بهتر شد ولی هنوز کمی تیک در صورت وناخن جویدن دارد آیا هیپنوتیزم کمک میکند که کاملا علائم بر طرف شود؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   تیک عصبی در صورتی که به مشکلات جسمی مرتبط نباشد قابل درمان است در غیر اینصورت می بایست به پزشک مراجعه کنید

 17. ا.ی Reply

  سلام پسر ده ساله ای دارم یک ساله دچار تیک گردن شده تحت نظر دکت اعصاب است دارو هالوپریدول بیپریدین ویکی دیگه مصرف میکنه ولی خوب نشده یعنی یک مدت خیلی بهتر شد ولی دوباره همون جوری شده دارم دیوانه میشم تورا به خدااگه کاری ازدست شما بر میادکه بچه ی من خوب خوب بشه بفرمایید من خدمت برسم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   دارو درمانی خوب است اما نباید از مشاوره روانشناسی هم غافل شود.

 18. ال-کی Reply

  سلام، پسر من حدود ۲ سال هست که تیک داره، در ابتدا کم بود و دکتر مشاور روانشناس به ما گفت که دارو لازم نداره و خود به خود رفع میشه ولی تقریبا ۴ ماه هست که خیلی شدیدتر شده هم صوتی و هم حرکتی. متخصص مغز و اعصاب قرص پیموزید تجویز کردن و ۲۰ روز مصرف کرده ولی فعلن هیچ تاثیری نداشته. برای اطمینان نوار مغزی و ام آر آی هم به دستور دکتر انجام شد و به دلیل مشکلاتی که در نوار مغزی مشاهده کردن قرص دپاکین رو تجویز کردن به مدت ۶ ماه.
  آقای دکتر آیا دارو ها زمان بیشتری برای تاثیر گذاری لازم دارن؟ اگر این طور است بعد از چه مدتی علایم بهبود مشخص میشود؟
  آیا تجویز دپاکین به این معناست که پسر من صرع داره؟
  در چنین موردی هیپنوتیزم کمک خواهد کرد؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   در مورد دارو درمانی و روش های درمانی دیگر همکاران نظری ندارم. اما هیپنوتیزم درمانی تا کنون که در درمان تک عصبی موفق بوده است . در صورت تمایل تماس بگیرید تا وقت مرجعه برای شما تعیین کنند.

   • سارا Reply

    ميشه شماره تلفنتونو بدين
    همسر من تيك عصبي داره دكترش گفته تشنج مغزي داره كاربامازپين داده بدتر شده ايا با هيبنونيزم خوب ميشه؟

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     باید بررسی شود .تلفن تماس در بالای سایت موجود است.

 19. علي Reply

  باسلام احتراما درخواست راهنمايي در خصوص درمان بيماري تيك عصبي در قسمت جشم و بيني و غيره دارم لازم به ذكر است بنده ۳۵ سالم است يش از ۱۰ دكتر رفتم ولي متاسفانه خوب نشدم لطفا راهنمايي بفرماييد آيا با طب سنتي و داروهاي گياهي و يا راه ديگري قابل درمان است يا خير .ممنون

 20. نرگس شریفی Reply

  سلام
  مادرم تیک دور لب داره،گوشه لبش در نیمه چپ جمع میشه و حالت لبش کلا عوض میشه،کلا روحیه شو از دست داده،خواهش میکنم راهنمایی مون کنین

  • دکتر نجفی توانا Reply

   تیک های عصبی با هیپنوتیزم درمانی قابل کنترل و درمان هستند.

 21. س‌.ف Reply

  سلام اینجانب پسری پنج ساله دارم که حدود سه ماه و نیم است اختلال در چشمک زدن دارد به اینصورت که چشمهای خود را می بندد و باز میکند. و این کار را مکررا انجام میدهد اوایل گفتیم شاید برای جلب توجه است ولی این حرکت کماکان نیز ادامه دارد البته این را اضافه کنم که حدود چهارمله است که در محیط متشنج و به دور از ارامش هستیم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   محیطرا آرام نگاه دارید مشکل کودک برطرف می شود.

 22. ع-ب Reply

  سلام چرا پیام بنده رو بدون اینکه جواب بدین حذف کردین؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تماس بگیرید تا کلامی راهنمایی شوید.

 23. ناشناس Reply

  سلام من حدود ۱۷ ساله تیک دارم قرص ریسپریدون هم خوردم اما همش خواب آوره و جواب نداد واقعا خسته شدم آقای دکتر بدتر شدم که بهتر نشدم چکار باید کرد

 24. ناشناس Reply

  سلام.من از هفت هشت سالگی تیکم شرو شد بعده ی مدت خوب شد ولی بازم حدودچارده سالگی شرو شد الان نوزده سالمه.دکترم رفتم قرص هالوپریدول و بی پریدن تجویز کرده.ولی تاثیری نداشته.خاستم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 25. سیدرضا میرائیز Reply

  سلام اقای دکتر من از هفت سالگی تیک دارم والان چهل سالمه خسته شدم ازاین مریضی دکترمن اقای شهیدی بودن ولی ایشانم.نتونست بهم کمک کنه ایا شما برای من راه حلی دارید لطفا اگر امکانش هست کمک کنید مرسی ۰۹۱۱۷۶۹۷۴۱۸

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 26. رامین Reply

  سلام ببخشید تیک عصبی گردن دارم خیلی خجالت میکشم دکتر روان پزشکم رفتم فایده ای نداره همش خوابم میاد تو راخدا کمکم کنین از زندگی ناامید شدم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

   • محمد Reply

    سلام من ۱۹ سالمه دچار تیک اعصبی از ناحیه چشم شدم تورو خدا کمکم کنید

 27. سمیرا Reply

  من دختر ۴۲ سالی هستم حدود ۱۵سال که دچاذ تیک عصبی هستم سرم بعضی موقع تکان میخوره خودم هیچ حسش نمیکنم اطرافیان ازم میپرسند چرا سرت تگان میخوره هیچ جوابی ندارم مادرم میگه موقعی که کتاب میخوانی یاکارها راتندتند انجام میدی یا زیاد تلویزیون نگاه میکنی با به فیلم خبره میشی لرزش دست هم خیلی کم دارم رفتم پزشگ یک قرص بهم دادگفت تایک ماه استفاده کن استفاد کردم هیچ اسری نداشت اسم قرص پرویرانولول به پزشگ گفتم سی تی اسکن برام بنوییس گفت احتیاج نیست لطفا راهنمایی بفرماید ازشهرستان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به روانشناس مراجعه کنیددر شهر استان خودتان.

 28. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر من ۲۰سالمه از بچگی تو لبم تیک عصبی دارم خسته شدم دیگه از این مریضی پزشک هم مراجعه کردم اما نتیجه نداشته همرو از خودم دور میکنم که نفهمن لطفا کمک کنید مچکرم

 29. نگین Reply

  سلام من یه دختر۱۳سالم که دچارتیک شدم که خیلی هم اذیت میشم وپیش دکترهم نرفتم میشه کمک کنید 😞

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید. به پزشکان دیگر مراجعه کنید در صورت عدم نتیجه به ما مراجعه کنید.

 30. فاطمه Reply

  سلام قای دکترمن ۲۴سالمه نزدیک چهارسال تیک اعصاب ازناحیه چشم وازصورت گرفتم کلافم کرده توروخداکمکم کن

 31. ناشناس Reply

  سلام من دختری ۲۰ساله هستم که از مشکل خجالتی بودن واسترس زیاد رنج میبرم.حتی بعضی وقتا در حرف زدن با خانواده خودم به مشکل بر میخورم،اعتماد به نفسم خیلی کمه ونمیتونم ارتباط چشمی برقرار کنم لطفا کمکم کنید.تشکر

 32. محمدحسین پورصفری Reply

  سلام پسرم شیش سالشه حدود یه ساله شونه سمت راستشو به بالا میبره واز زمانی که باشگاه میره شدیدترشده به نظرتون با هیپنوتیزم درمان میشه

 33. ناشناس Reply

  سلام دختر ١٤ ساله اي دارم كه حدود يكسالي هست كمابيش دچار انقباض پلك چشم ميشه ولي الان حدود يكي دو ماهه شديدتر شده پيش چشم پزشك رفتم مشكلي نبود يه مغز واعصاب مراجعه كردم حدود يكماه پيش پروفنازين ٢ نصف با اس سيتالوپرام تجويز كردن بعد از دو هفته چند روزي بهتر شد ولي مجددا برگشت خيلي نگران وآشفته هستم لطفا راهنمايي بفرماييد

 34. خ.م Reply

  سلام من یک زن بیست و هفت ساله هستم واز دوران ابتدایی مدارس دچارتیک شانه و چشمها بود و الان که بیست وهفت سال دارم هنوزتیک های من خوب نشده و بسیار بدتر هم شده وچند عضله ی من درگیر شده به طوری که واقعا از زندگین سیر شده ام.حالا میخواستم که تیکهای من قابل درمان هستند ویک پسرهشت ساله هم دارم که از سن چهار سالگی دچار تیک عصبی شده آیا تیک عصبی من و پسرم قابل درمان است‌.تورابه قرآن قسم.اگرامیدواری با راه حلی است راهنمایی بفرمایید.اگر در استان خوزستان یاجای دیگر دکتر خوب می شناسید لطفا معرفی کنید

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*