درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

درمان فتیشیسم و یا پاپرستی

تعریف فیتیشیسم یا پا پرستی :فتیشیسم یکی دیگر از انحرافات جنسی  است که مترادف های گوناگونی مانند : ، فتیشیسم  ، شیء پرستی، پا پرستی  و یا بت پرستی که همه  دارای یک معنی  می باشد . افرادی که دارای انحراف جنسی فوت فتیش یا فتیشیسم هستند از طریق تصور کردن ، دیدن ، و لمس کردن و حتی لیسیدن پا و اشیاء مرتبط با آن همچون کفش و جوراب و … به لذت جنسی می رسند . این گونه افراد یا به طور کلی قادر به ایجاد رابطه جنسی طبیعی نیستند و یا اگر باشند به سختی می توانند ایجاد رابطه بکنند .

فروید و بعضی از روانشناسان دیگر بر این عقیده اند که شیء پرستی  یك نوع جایگزین برای کمبود هایی است که فرد فیتیش برای پر كردن آن خلاء به پا پناه می برد . به عقیده این روانشناسان فرد شیء پرست هیچ جایگزینی نمی تواند برای تمایلات فیتیشیزمی خود پیدل کند.

 

 

 

 

علل فتیشیسم یا بت پرستی جنسی :

بر اساس تجربیات بالینی این نوع از انحراف جنسی و یا بیماری جنسی و یا به قول افراد شیء پرستی سلیقه جنسی ، ریشه در تجربیات دوران کودکی فرد دارد . مثلا” فردی اظهار میدارد وقتی من سه یا چهار ساله بودم پای یکی از محارم اعضاء خانواده را می بوسیدم و از ناخن های لاک زده خوشم می آمد .و یا فرد دیگر می گوید وقتی اعضاء خانواده دور میز ناهار خوری برای صرف غذا می نشستند من در زیر میز به پای آنها نگاه می کردم و گاهی نیز با آنها ور می رفتم .

پیامد انحراف جنسی فتیشیسم یا پا پرستی جنسی :

همچون دیگر انحرافات جنسی افرادی که دارای تمایلات جنسی  فتیشیسمی هستند ، از آنجایی که این افراد قادر به ایجاد رابطه طبیعی و سالم مخصوصا” با جنس مخالف نیستند ، با گذشت زمان دچار پریشانی روانی و افسردگی می گردند .از آنجایی که مرکز توجه جنسی افراد شیء پرست به پای جنس مخالف می باشد ،نتیجه این می شود که این گونه افراد قادر به رابطه جنسی طبیعی نبوده و ناچارا” نمی توانند تشکیل خانواده بدهند ،و البته آنهایی هم که تشکیل خانواده می دهند مجبور به جدایی می شوند . و طبیعتا” این قبیل از ناکامی ها و همچنین انتظارات و توقعات غیر قابل اجابت که اطرافیان و خانواده از فرد شیء پرست دارند ، باعث سرخوردگی و افسردگی بیشتر فرد فتیشیسم  خواهد شد .

 

درمان فتيشيزم

درمان فتیشیسم یا پاپرستی جنسی و هیپنوتیزم درمانی  :

محققان بر این باورند که روشهای رفتار درمانی، روشهای موثری برای درمان فتیشیسم می باشد .یکی دیگر از روش های درمان فتیشیسم  درمان به طریق “ایجاد حس بیزاری” است. مثلا زمانی که فرد در حال استمنا کردن با شی یادگار خود است، او را در معرض تنبیه قرار می دهند.

علاوه بر روش های درمانی رفتاری ، شناخت درمانی که ایجاد و یا تغییر نگرش در فرد است می تواند برای درمان فتیشیسم یا بت پرستی جنسی مفید واقع شود .اما از آنجایی که  ضمیر ناخود آگاه انسان و خاطرات و اتفاقات و یادگیریهای گذشته در ایجاد و تقویت  فتیشیسم  نقش اساسی دارد پس استفاده از هیپنوتیزم درمانی برای تغییر باورها در ناخود آگاه کارکرد موثری در درمان  درمان فتیشیسم دارد.

 

 

24 ژوئن 15
نظرات: 84
برچسب ها :
 1. سلامی Reply

  سلام من فقط می توانم در صورتیکه خانمم چکمه بپوشه باهاش رابطه داشته باشم اونم بعضی وقتا رعایت می کنه بعضی وقتا اعصابش به هم می زیزه همش بهم می گه فیتیش و منو بهم می ریزه . برای درمان فیتیشیزمم چه کار کنم؟

 2. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  فیتیش یا فوت فیتیش یک انحراف جنسی است که قابل درمان است و چون این تمایلات انحرافی از دوران کودکی در این فرد شکل گرفته با هیپنوتیزم درمانی به راحتی قابل درمان است.
  موفق باشید.

 3. فرزانه Reply

  سلام
  مادر پسری ۵ ساله هستم و پسرم همش بازو و شکمم را میبوسد ایا این مشکل شی پرستی هست ؟و اینکه توی این سن می توان درمان کرد ؟

 4. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  هنوز تشخیص اینکه دچار مشکل شئ پرستی است زود می باشد . با این حال شما می توانید فعلا او را از این کار منع کنید .
  موفق باشید.

 5. فرشاد Reply

  چون همش خیالات جنسی در مورد پا دارم حتی دیگه جوری شده ک خوابشم میبینم و این باعث شده تو خواب راجبش حرف بزنم این ماجرا خیلی داره اذیتم میکنه چون اصلا دوست نداشتم .هیپنوتیزم درمانی روی خواب هم میتونه تاثیر داشته باشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. هیپنوتیزم درمانی هم در کیفیت خواب دیدن شما اثر می گذارد و هم تمایلات جنسی فوت فتیش شما را درمان می کند.
   موفق باشید.

 6. دانيال Reply

  سلام.ميخواستم بدونم مركز درمان اين بيماري كجا هستش.چون واقعا ديگه انقدر از لحاظ فكري به من فشار اورده كه نميتونم با جنس مخالف تحريك شم و با او رابطه داشته باشم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   ادرس در سایت موجود است.
   موفق باشید.

 7. خواهشا جواب بدید Reply

  با سلام

  پسری ۱۶ ساله هستم و دچار مشکل فوت فتیش هستم.

  مهم ترین چیزی که من را آزار میده این نیست که به پا علاقه دارم.برای من این مهم است که مثل دیگران به پورن و رابطه جنسی طبیعی علاقه چندانی ندارم.آیا این قابل درمان است؟

  شما در سایتتان گفته بودید که میتوانید فوت فتیش را با هیبنوتیزم درمان کنید.آیا اگر فوت فتیش را درمان کنید به رابطه جنسی طبیعی میل پیدا میکنم؟ یا فقط فوت فتیش من درمان میشود؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام عزیزم.
   بله. فوت فتیش شما درمان می شود و تمایلات شما نیز طبیعی می گردد. انشااله. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 8. امید Reply

  در مورد فتیش سیگار هم بگید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که در تعریف بیماری فتیشیزم گفته شد این مورد هم شامل فتیشیزم می شود و امکان درمان آن توسط هیپنوتیزم درمانی و جلسات روان درمانی وجود دارد.

 9. حافظ Reply

  سلام دکتر من پسرم بیست سالمه ولی فتیش نیستم،من یه مشکلی دارم که در ذهن خودم یکی از پسر هایی که بهش علاقه دارم تصور میکنم که داره به من تجارز میکنه و من همراه با فکر کردن به الت خودم دست میزنم،چجوری میتونم درمان شوم?

 10. پوریا Reply

  سلام دکتر برای من این مطلب سوال شده که چرا در اروپا کسی درمان نمیشود با این همه امکانات و پیشرفت علم. چرا اروپایی ها همگی به دنبال فتیشزم میرن و از این حالت خوشحالند و فکری در مورد درمانشان نمیکنند ؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که در مطالب هم گفتیم بسیار بر این باورند که این یک بیماری و اختلال نیست و صرفاً یک مسلک و سلیقه جنسی است . اما بسیاری از کسانی که از این وضعیت خسته شده اند مراجعه می کنند و درمان می شوند . اگر گزارش های روانشناسان اروپایی را بخوانید نظرتان تغییر می کند .

 11. پوریا Reply

  من توسط اعتقادات مذهبی ۳-۴ ماه این حس رو کنار گذاشته بودم. ولی به قول شما ۱ جرقه.
  دکتر هم رفتم. (دکتر داود نجفی توانا). هیپنوتیزم درمانگر بود. کارش درست بود. ولی بعد از ۲-۳ ماه یک دفعه یک خانم قد بلند رو تو خیابون دیدم و دوباره جرقه زده شد.
  ببین من نمی گم این حس بده. ولی مشکلی که هست خیلی خیلی وقت و انرژی ذهن آدم رو به خودش می گیره. من حتی شاید بخوام بگم بیماری نیست و یک حس زیباست ولی مثل غذا خوردن ، آب خوردن ، خوابیدن و …. یک نیازی نیست که بشود به راحتی ارضاش کرد.
  به خاطر همین می گم نبودنش بهتر از بودنشه.
  نمی دونم شاید شرایط کشور ما اینطوریه.

 12. عليرضا Reply

  سلام ميخوام در مورد فوت فتيشم بگم واستون
  نميدونم نظرم منتشر بشه يا نه اما ميتونه به خيلي ها كمك كنه حرفام
  من خودم ٤٠روز تركش كردم باز اومد سراغم
  چجوري اومد؟خب معلومه با ديدن عكس پا
  ميخوام بگم كه بزرگترين عامل اين اختلال ديدن مجازي هست
  چرا قبلا اين اختلال انقدر وسيع نبود؟از وقتي كه شبكه مجازي اومد تحريك ها زياد شد
  بهترين كار اينه كه اول از همه فيلتر شكن هاتونو پاك كنيد كليپ و عكس هارو پاك كنيد بعد بريد پيش روان شناس
  روان شناس با هيپنوتيزم عالي ميتونه كمك كنه من خودم تحت درمانم

 13. محمد Reply

  سلام منم فیتیش پا دارم ميخواستم بپرسم آیا راهی هست که بدون مراجعه به روان پزشک خودمون راا درمان کنیم
  چون واقعا آدم خجالت میکشه
  لطفا کمکم کنید اصلا دوست ندارم این حسو

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   مشکل شما به صورت حضوری قابل درمان است .لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

 14. میترا Reply

  سلام اقای دکتر من دختری ۲۹ سالمه ام و از کودکی به فتیش دچارم همین موضوع باعث شده خودارضایی هم انجام بدم البته تا ۲۳ سالگی نمیدونستم که خودارضاییه, از وقتی فهمیدم خیلی زجر کشیدم چند بار حتی به خودکشی فکر کردم هرکاری میکنم این فکرها دست از سرم برنمیدارند. به روانشناس هم مراجعه کردم گفت.به خاطر افسردگیه قرص بهم داد ولی فایده ای نداشت باتوجه به اینکه ساکن تهران نیستم نمیتونم حضوری بیام خدمتتون امکانش هست از طریق چت یا اسکایپ بهم مشاره بدید؟ لطفا کمکم منید خیلی درمانده ام ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سرکار خانم متاسفانه جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی لازم است که بصورت حضوری انجام شود و امکان آن از راه دور هنوز محیا نشده است . در صورت امکان شهر محل سکونت خود را بفرمایید تا اگر از همکارانم در شهر شما هستند به شما معرفی نمایم .

   • میترا Reply

    سلام من ساکن یزدم

    • دکتر نجفی توانا Reply

     متاسفانه در یزد هیچ کدام از همکاران را نمیشناسم و نمی تونم راهنمایی کنم شما را .

 15. پوریا Reply

  آقای دکتر از توضیحات و جوابهای بسیار مفیدی که میدید و واقعا ما رو کمک میکنه خیلی ممنونم . یک سوال جزئی دیگری که دارم اینه که آیا واقعا بعد از درمان فتیشزم این تمایلات و انحرافات جنسی به گفته ی برخی از دوستان میتونه برگرده. ممنون میشم جواب بدهید. خودمم شدیدا گرفتارشم. چند مورد از دوستان گفته بودند که مدتی بعد از هیپنوتیزم درمانی برگشته. واقعا سردرگمم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   فتیشیسم بیماریی نیست که درمان نشود و مادام العمر باشد . اکثر بیمارانی که درمان شده اند به روال عادی زندگی برگشته اند . من از روند درمانی بیماران دیگر همکاران اطلاعی ندارم اما بیمارانی که از سالهای گذشته به من مراجعه کرده اند درمان شده اند و به جز چند مورد که مجدد مراجعه نموده اند مورد دیگری نداشته ایم . فتیشیزم و در کل اختلالات جنسی و انحرافات جنسی توسط روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی اگر به روش صحیح درمان شوند قابل درمان هستند و افکار و تمایلات جنسی فرد بعد از درمان در کنترل وی قرار می گیرند . اگر هم فردی بعد از درمان دوباره مشکل اختلال و انحراف جنسی داشته مطمئناً دوره درمان تکمیل نشده است .

 16. ميلاد Reply

  من از ٧ سالگى فوت فتيش هستم و فوق العاده شديد هستش يعنى ديوونه وار. ولى با پورن هيچ مشكلى ندارم كه فوت فتيش اختلالى براش ايجاد بكنه البته من ٢٠ ساله هستم و مجرد .طبق تحقيقاتى كه من از روانشناسان ايرانى و خارجى كردم .فوت فتيش يه نوع رفتار و سليقه هستش نه يه بيمارى . و مشكلى ندارد و خيلى خوب ميتوان با ان زندگى شيرينى داشت . البته تا انجايى كه در پورن معمولى اختلالى ايجاد نكند. انهايى كه در پورن اختلال ندارند كه با خيال راحت به زندگى ادامه دهند ولى انهايى كه در پورن احساس اختلال ميكنند بايد به پزشك مراجعه كنند تا ديگه تو پورن مشكلى نداشته باشند ولى فوت فتيش سر جاش باقى ميمونه و سليقه ى ادمارو كه نميشه عوض كرد و يه نوع رفتار بى عيب و نقص هست. من در پورن مشكلى نداشتم و از ١٥ سالگى با خود ارظاعى و بدونه مشكل تا الان ادامه دادم. ولى ديگه وقتش بود كه يه پايى براى خودم جور كنم. رفتم پيش مشاور و گفت اگه ميتونى با دوست دختر يا دخترى تو فاميل صحبت كن و پاشو بخور. و من بعد از ٤ سال كلنجار رفتن با خودم و سر دو راهى موندن كه ايا به دختر عموم كه همسنيم و از بچگى با هم بزرگ شديم و مثل خواهر نداشتم ميمونه و باهم خيلى صميمى و راحتيم. بالاخره يه روز رفتيم بيرون و ماجرارو بهش گفتم و خيلى تعجب كرد ولى بعد قبول كرد كه به عنوان يه خواهر كمكم كنه و من با كلى جوراب شيشه اى كه خريده بودم ، پاش كردم و ليس زدم و بعد از ١٣ سال شب و روز حسرت خوردن به ارزوم رسيدم. دختر عموم هم خوشش اومد ، چون احساس قدرت ميكنه و به اونم حال ميده . يه ساله كه به طور ميانگين هفته اى يه روز اين كارو ميكنيم. يا يكى از دوستام با خواهرش اين كارو ميكنه و يكى ديگه با دوست دخترش و هردو راضى هستن. در ضمن من همه ى اينارو از جنبه ى غير دينى گفتم چون خانوادتاً مذهبى نيستيم و نيستم. و خود ارضاعى از نظر پزشكى مشكلى براش پيدا نشده و در غرب خيلى خوب ميدونن اين كارو. واز چندتا فوق تخصص پرسيدم و همه گفتن نه مشكلى نيست. (بهشت بزرگ ترين دروغ براى جهنم كردن دنياست). براى خواستهاتون تا پاى جون بجنگيد حتماً بهش ميرسيد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   این اول راه است و نظر شماست . افرادی که به دلیل همین اختلال زندگیشان از روال طبیعی خارج شده و آزار دیده اند نظر شما را ندارند و به دنبال درمانند.

  • مصمم Reply

   بهشت از راسترین حقیقت ها برای امیدوار بودن در زندگی هست

  • میلاد Reply

   باسلام خدمت میلاد عزیز…خیر. متاسفانه نه تهنا درغز=رب که در تمام دنیا خود ارضایی ازبزرگترین مشکلات واسیب ها به بدن است ازجمله:ضررعظیم وغیرقابل جبران به کمر-ازبین رفتن تازک های نوک اسبرم که برای بچه دارشدن لازم است-بیمکاری های روحی-افسردگی-مریضی های جسمی بیشمار….بهتراست بجای گوش دادن به سخن متخصص نماهای غربی که قطعا دشمن من وشما هستند کمی عاقلانه به جهان نگاه کنیم تاضمن اثبات بهشت وجهنم ازهمین دو روز زندگی هم استفاده ای باسلامتی کنیم…فوت فیتش .مازوخیسم و….از بی شرمانه ترین خطاهای بشری است که باید بیماران آن درمان شده وحیا وعزت نفس را برای خود بازخرید کنند..برده ی دیگری شدن ازنظرعقل درست نیست ولی شاید ازنظرمتخصص نماها درست باشد..که این هم از نقصان عقل آن هاست

 17. Ali Reply

  سلام
  من ساکن کرمانم و نمیتوانم به مطب شما مراجعه کنم شما دکتر خوبی برای حل این اختلال در کرمان سراغ ندارید؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   نه متاسفانه کسی را نمی شناسم.

 18. پوریا Reply

  ممنون آقای دکتر. پس جای نگرانی نیست و به طور کلی این مشکلی که بسیاری از ما گرفتارشیم به طور قطعی درمان میشود.

 19. ناشناس Reply

  با سلام تشکر
  دوره های درمانی معمولا چقدر طول می کشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   با توجه به شدت بیماری و درمان پذیر بیمار و تجربه متخصص روانشناس طول درمان می تواند متفاوت باشد.

 20. محمدرضا Reply

  سلام اقاي دكتر،اول از همه تشكر مي كنم ازتون كه جواب سوالاي همه رو ميدين ،
  من خارج زندگي ميكنم اقاي دكتر,۴ ساله المان هستم ،تا اونجايي كه ياد مياد از سن بلوغ اين احساسم نسبت به پاي دخترها بيشتر شد تا اينكه اومدم المانو شروع كرديم به فيلم ديدن،و الان ۴ ساله كه از اين راه خودارضايي ميكنم،من ٢ ٣ سال ديگه ميخوام ازدواج كنم و اين مشكل دارن روز به روز بزرگ تر ميشه و تمام فكر و ذهنمو درگير خودش كرده،هيچ علاقه اي به رابطه جنسيه طبيعي ندارم،نميدونم چكار كنم،
  خيلي خوشحال ميشم كمكم كنين.با تشكر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تنها راه کمک مراجعه حضوری است. تشریف ببرید پیش یک هیپنوتراپ در المان.
   موفق باشید.

 21. علی Reply

  آقای دکتر خسته نباشید
  میخواستم بدونم که درمان فتیش در مطب تخصصی شما به صورت قطعی صورت میگیرد. و از بین میرود یا نحوه درمان شما به وسیله هیپنوتیزم و راون درمانی تنها برای کنترل فرد مبتلا به آن انجام می پذیرد با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   ان شااله درمان می شوید.لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

   • وحید Reply

    سلام دکتر جان.پسرم پنج سالشه و حدود دوسالی هست که عاشق پای جنس مخالفه که تا سه ماه میش خفیف بود.ولی دو سه ماهه خیلی شدید شده و عادتش اینه که میره به پای زنها دست میزنه و یا پاشونو میماله و بعضی وقتا هم خیره میشه.چون میدونه ما عذاب میکشیم سعی میکنه این کارو نکنه که فکر میکنم عذاب میکشه.خودشم علت کارشو نمیدونه و میگه دست خودم نیست.همدانی هستم و انشالله خدمت میرسم.

 22. علی Reply

  با سلام
  خواستم بدونم که آیا این مشکل میتونه ارثی باشه یا نه ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خیر.
   موفق باشید.

 23. mohammad Reply

  من پسری ۱۳ساله هستم که علاقه زیادی به لیسیدن پای خانم ها درارم نمیدونم چطوری به خانواده ام بگم که من این بیماری را دارم که درمان شوم

 24. محمد Reply

  آقا میلاد جهنم زندگی شماست که به جای زندگی کردن می خوای برده ی یه دختر باشی…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قضاوت درباره دیگران کار من و شما نیست .

   • محمد Reply

    کاملا حق با شماست ولی در جواب کسی که علاوه بر قضاوت توهین هم می کندباید همین راگفت. هرکس نظری دارد ولی نباید به نظر کسی بی احترامی کرد. با تشکر.

 25. علی Reply

  آقای دکتر با توجه به این بیماری فتیشسم من کاملا افسرده و ناراحتم الان خداییش دیوونه شدم. نگران آیینده هستم که این مشکل جلوی ازدواج و رندگی مشترک را از من بگیرد و زندگی را مختل کند.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر از وضعیت خود ناراضی هستید به روانشناس یا هیپنوتیزم درمانگر مراجعه کنی. فتیشیسم مشکلی نیست که درمان نداشته باشد.

 26. علی Reply

  آقای دکتر در تبریز در صورت وجود همکار لطف کنید معرفی کنید. با توجه به دور بودن مکان نمیتوانم به شما مراجعه نمایم . با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   خیر متاسفانه در تبریز همکاری که در زمینه درمان فتیشیسم مشغول باشد نمی شناسم

   • ارمان22 Reply

    سلام آقای دکتر شما در بندرعباس همکاری دارید برای درمان فتیشیسم؟

    • دکتر نجفی توانا Reply

     خیر متاسفانه

 27. امیر حسین Reply

  سلام خسته نباشید آیا شما میتونید درمانی را در خانه پیشنهاد کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان در خانه؟ بسیاری از افرادی که مراجعه کرده اند می دانسته اند مشکلشان چیست و می خواستند که مشکلشان را برطرف کنند اما نتوانسته اند و با مراجعه مرحله به مرحله درمان شده اند و بهبود یافته اند.

 28. ناشناس Reply

  سلام,امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید.
  و از اینکه به پرسش ها پاسخ میدین ممنون.
  من نزدیک ۲۱ سالم هستش و تقریبا از ۱۳ سالگی حس برده بودن و اینکه بخوام پای یه دختر رو ببوسم و بلیسم در من بوده,
  و الان که دارم این متن رو مینویسم خیلی بدتر هم شدم و اصلا شرایطم خوب نیست.
  ولی اینو جدی میگم از اینکه من دچار این مشکل بودم وهستم واقعا عذاب میکشم,
  هیچ وقتم نفهمیدم چرا این حس رو داشتم و از کجا شروع شد,
  و بخاطر این مشکلی که دارم خیلی آسیب ها در زندگیم دیدم که واقعا نوشتنش خیلی زمان بره,
  خیلی دلم میخواد درمان شم,
  و مشکله بزرگی که دارم اصلا روم نمیشه بیام پیش دکتر و در مورد این چیزا بگم و این مشکل رو ریشه کن کنم,
  همش افکار های غلط میاد تو ذهنم,
  بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پاسخ شما داده شد لطفا از گذاشتن سوالات تکراری خودداری کنید.

 29. Page Yash Reply

  سلام امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید.
  و از اینکه ب سوالات پاسخ میدین ممنون.
  من نزدیک به ۲۱ سال سن دارم و متاسفانه به لیس زدن پای دخترها و تحقیر شدن علاقه دارم اما نه هر دختری.
  همیشه هم با دیدن فیلم یا داستان یا عکس یا صحنه سازی های مسخره در ذهن خودم ارضا میشم,
  و با اینکه دوست داشتم واقعی این حس رو تجربه کنم ولی خوشبختانه تا حالا اتفاق نیفتاده برام.
  اصلا تمرکزم رو زندگیم و آینده ام نیست همش میگم میگذره بیخیال,
  تا بحال از چند تا دختر که گذری دیده بودمشون خوشم اومده و حتی تا دم خونشون هم رفتم و خونشون رو یاد گرفتم و ساعت ها منتظر میشدم تا بیاد بیرون ببینمش ولی اصلا روم نمیشد برم باهاشون صحبت کنم,
  هربار قبل از اینکه ببینمش با خودم قول میدادم اینبار میرم حرفمو میگم ولی بازم از بس بی اعتماد بنفس بودم مجبور میشدم فراموشش کنم.
  تا بحالم کلی فرصت رو تو زندگیم از دست دادم و با اینکه میدونستم من الان خوده واقعیم نیستم ولی بخاطره ضعفم و نبودن اعتماد بنفس
  اون فرصت رو از دست میدادم یا نمیتونستم خودم رو تو اون موضوع خوب نشون بدم.
  هیچ وقتم نفهمیدم این حس از کجا و کی در من ایجادشد و اصلا چرا من ب این راه کشیده شدم,
  از طرفی دیگه هم بخاطر حرفه ای که توش هستم اصلا روم نمیشه بیام پیش دکتر و بخوام از این جور چیزا براش بگم,
  بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که ذکر کردیم از آنجایی که ضمیر ناخود آگاه انسان و خاطرات و اتفاقات و یادگیریهای گذشته در ایجاد و تقویت فتیشیزم یا فتیشیسم نقش اساسی دارد پس استفاده از هیپنوتیزم درمانی برای تغییر باورها در ناخود آگاه کارکرد موثری در درمان فتیشیزم یا درمان فتیشیسم دارد. به هر حال از اینجا نمی توان مشکل شما را درمان کرد.

 30. Mohsen Reply

  اقای دکتر همکاری در شیراز دارید؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   نه متاسفانه ارتباطی با همکاران روانشناس شیراز ندارم

 31. کورش Reply

  سلام
  دختری دارم ۴ ساله که خدود ۴ ماه هست که علاقنند به پا شده و شدیدا عذاب دهنده هست دست زدن به پاهای من ممنون میشم اگر راه حلی بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بهترین درمان در حال حاضر تغیر رفتار شماست. به روانشناس مراجعه کنید. درمان اینجا شامل کودک شما نمی شود.بالای ۱۰ سال اینجا بیایید.

 32. یاس Reply

  دوستان با توکل بخدا با مشکلاتتون بجنگین و به خودتون اعتماد کنید حتما موفق میشین اگه طبق دستورات دین عمل کنید از ته قلب عمل کنید عاشق معبود حقیقی میشین و تمام مشکلات خودبخود حل میشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   آفرین. البته از روشهای علمی هم نباید غافل بود.

 33. نیما Reply

  سلام
  می خواستم زمان درمان فوت فتیش بودن چه مدت است؟ در مورد هزینه های هیپتونیزم هم اگر میشه یک برآوردی بیان بفرمائید.
  من با اینکه همسر دارم و در رابطه با همسرم هم مشکلی ندارم، اما از دوران نوجواانی فوت فتیش برای جنس موافق بودم و هنوز هم بعضی اوقات متاسفانه با همان خیال ها استمنا می کنم. خیلی تلاش کردم که درست بشم اما نشد، می خواستم هزینه های مربوطه به حدودا بدانم
  ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مدت زمان مورد نیاز برای درمان در جلسه اول مشخص می شود و در همان جلسه هزینه درمان هم با توجه به جلسات مورد نیاز اعلام می شود.

 34. شیدا Reply

  با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر نظرتون درباره ازدواج با یک آقای مبتلا به فتیش و تا حدودی افکار اسلیو و میسترس چیه؟ آیا بعد از ازدواج همراهی کردن این فرد برای درمان امیدی به درمان هست؟ ایشون ۷ سال از من کوچیکترن. ۲۴ ساله هستن.
  میخام خواهش کنم که جواب رو روی سایت نذارین و به ایمیل من بفرستین. ممنونم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   آدرس ایمیل پخش نمی شود .نگرا نباشید. اما جواب شما . اولا ازدواج با مردی که ۷ سال کوچکتر است کاملا اشتباه است. دوم فرد فتیش علاقه جنسیش به پای شماست ودوست دارد برده تو باشد والبته شاید بدش نیاید که هر بلای تو بخوای سرش بیاوری..و در نهایت احتمالا شما هم دچار مشکل عاطفی هستید که می خواهید تن به چنین ازدواجی دهید.نیاز به درمان دارد . و اگر بخواهد درمان امکان درمان می باشد.

 35. بنده خدا Reply

  سلام مبخاستم بدونم حد اکثر درمان چقدر طول میکشه با تشکر ممنون میشم جواب بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   درمان برای تمام اختلالات وانحرافات در طول یک هفته انجام می گیرد.

 36. علی Reply

  سلام من هم علاقه به لیسیدن پا دارم اما به جا های دیگر جنس مخالف هم میتونم شهوت داشته باشم ایا منم در رابطه با جنس مخالف نمیتونم رابطه خوبی داشته باشم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 37. دستیار پا Reply

  سلام من ۱۴ سال دارم فتیش پا دارم خیلی عذاب میکشم . آیا راه حل این بیماری چیه.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله .جهت راهنمایی تماس بگیرید.

 38. مرتضی Reply

  سلام آقای دکتر
  من از حدود ۶ سالگی یادمه همش سراغ جا کفشی همسایه ها میرفتم و کفشاشون رو بو میکردم و لیس میزدم و جنسیت واسم مهم نبود.
  حتی یه بار پای دخترخالم رو در خواب بوسیدم ؛ و این آخرین باری بود که یادم میاد کاری کرده باشم.
  بعد از این همه سال که احساس زیادی نسبت به پا نداشتم ، توی فیسبوک با این رابطه آشنا شدم و انگار که یه چیزی درونم فعال شده باشه یه حالت بی قراریه شدیدی داشتم و بی نهایت میخواستم با این رابطه ارضا کنم.
  (من هیچ احساسی به رابطه جنسی با کسی ندارم و نداشتم)
  به خاطر اینکه نمیتونستم خودم رو با این رابطه ارضا کنم ناخودآگاه به یاد دخترهای فامیل می افتادم و خودم رو در اختیار اونها فرض میکردم و خود ارضایی میکردم.
  به خاطر این حس آبروم توی فامیل رفت ، با هیچ دختری رابطم بیشتر از دو روز ادامه نداشته و خیلیا هم اصلا قبولم نمیکنن.
  گاهی اوقات بی نهایت از خودم بیزار میشم و سعی میکنم که ترکش کنم ولی نهایتش یک روزه و دوباره شروع میشه.
  الان اعتماد به نفسم رو از دست دادم و حتی نمیتونم یه جای ثابت دووم بیارم که کار کنم و کلا زندگیم از بین رفته و از لحاظ روحی و روانی نابود شدم؛ خیلی زود از کوره در میرم ، با خانوادم مدام درحال دعوا هستم که البته این یکی به چیزای دیگه هم مربوطه.
  الان حتی نمیتونم فکر ازدواج باشم ، چون مطمئنم زندگیم به سرعت از بین میره.
  بی نهایت رویاپردازی و خیالبافی میکنم و همین که به خودم میام میبینم که همش فقط یه رویای پوچه.
  من چندسال پیش دروازه بان بودم و عاشق اینکار بودم ولی یهو سست شدم و به دروازه بانی ادامه ندادم. فقط خدا میدونه که چه استعدادهایی داشتم و به خاطر نداشتن اعتماد بنفس همشونو از دست دادم
  در مورد هیپنوتیزم هم برنامه های مستند و هم داستان و هم فیلم دیدم و فهمیدم با کوچکترین یادآوری دوباره خاطرات گذشته برمیگردن. یعنی میشه با این راه کلا این بیماری ریشه کن بشه؟
  لطفا اگه امکان داره راجع به مراحل و مدت زمان درمان و مخصوصا هزینش توضیح مختصری بدید چون من وضع مالیم خرابه.

  خیلی ممنون که به سوالات و نظرات مردم پاسخ میدید

 39. بهنام Reply

  من از بچگی به باسن و پا خانمها علاقه داشتم و تا الان که ازدواج کردم تا این چند ماهه که در اینترنت با کلمه فتیش آشنا شدم،از عکسهای فتیش لذت میبردم وبعضی موقعها از اختیار خودم خارج میشدم،تا اینکه امروز وارد این صفحه شدم وتازه فهمیدم که این یک لذت عادی نیست،سوالها و جوابهای دکتر عزیز که خوندم تصمیم به حذف عکسها از گوشی بعد هم نرفتن به اون کانال،دوستان عزیز سخته ولی اول اراده خودمون…
  ممنونم از جناب دکتر نجفی توانا که خیلی زود بدادم رسیدید

 40. میثم Reply

  سلام
  من مبتلا به فتیش هستم ولی با یکی هم مشکلی ندارم
  نظر شما چیه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 41. علی Reply

  سلام آقا دکتر ممنون از وقت گذاشتنتون که به سوال های ما جواب میدید من ۱۷ سالمه و از بچگی علاقه به پا داشتم و تا الآن و سریعا با دست زدن به پای جنس مخالف ارضا میشم و علاقه ای به لیسیدن ندارم فقط دست زدن شرایط اومدن دکتر و هم ندارم می تونید من کمک کنید تا بدون دکتر رفتن درمان شم لطفا جواب بدید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   درمان حضوری ممکن است.

 42. علی Reply

  باسلام خدمت شمادکترگرامی ازاینکه نظرات رومیخونین وجواب میدین خیلی عالی است وازشما متشکرم امامیخوام ازتجربه ام بگم متاسفانه واقعا نمیدونم این حس فتیش پاازکجا اومدولی هرچی که هست چیزخوبی نیست ازنظربنده چون شماروبه سمت لذت بردن بیشترازاین حس میکنه ازسنین کم به این حس مبتلا بودم ولی تنها فانتزی من یه خانمی توذهنم بود که یک دمپایی لای انگشتی پوشیده بودوپاشوگذاشته بودروی سینه همش همین بودولی باگذشت زمان شدت پیداکرد من متوجه شدم که نمیتونم خودم شخصا درمانش کنم خیلی ها میگن یه فانتزی هست باازدواج ازبین میره وجوانی وخام وازاین حرف ها…نمیشه ازواقیعت فرارکردباید به دنبال راه حل بود یه سری رها حل هایی رومیگم برای کسایی که نه هزینه ی درمان دارن نه میتونن حضوری اقدام کنن وخیلی هاهم خجالت میکشن ازگفتن این که من فتیش پاهستم کاری به این کارهاندارم باید برای درمان رفت پیش دکترولی میشه بایه روش هایی تاحدی کنترلش کردفیلترشکن هاروپاک کنید عکس وفیلم ومتن روهاروحذف کنید مهم ترین چیزذهن شماست سعی کنید ذهنتون روازاین موضوع فاصله بدین میدونم خیلی سخته برای کسی که فتیش داره میخواد فکرش رونکنه درواقع خیلی ازوقت هاهمین خیال پردازی هاباعث میشه دست به عمل خودارضایی بزنین نگاهتون رودرست کنین به پای ناموس مردم نگاه نکید درسته نگاه ادم میافته ولی باتمرین میشه ورزش کردن هم بسیارعالیه تلقین کردن عالیه خیلی میتونه کمک کننده باشه وگفتن ذکرهای پرمحتوا مثلا من ازاین خیلی استفاده میکنم عالم محضرخداست درمحضرخداگناه نکنید وقتی میخوای گناه کنین یادست به خودارضایی بزنین به این موضوع پی میبرین که یه نفرهست که مارومیبینه میدونم بددردی هست فقط یه فتیش میفهمه فتیش چیه خیلی هاتوهین میکنن مثل این که میگنن افرادفتیش پا مثل سگ هستند کسی که این حس روداره خیلی پسته واقعا متاسفم که خیلی ها اینجوری کامنت مینویسن ولی من این حس رومانع شکوفاشدن کمالات انسانی میدونم واینکه خیلی هامیگن این روابط طبیعه مشکلی نیست مخالفم همین حس شایددرگذشته هم وجود داشته ولی انقدروسیع نبوده متاسفانه بعضی ازافرادازخدابیخبر باساختن تبلیغات وفیلم هاوگذاشتن یه سری ازعکس ها خیلی هارونه تنها ازراه بدرمیکنن حتی ممکنه کسایی که هم ندارن این حس روبهشون بدن سود زیاده ازهمین حس بدست میاد ادم باید عاقل باشه والسلام

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام علی آقای عزیز.
   مرسی از نظرات شما. انشاالله مفید واقع شود و خیلی ها بتوانند از شر این انحراف و یا بسیاری از انحرافات دیگر خلاص شوند.و البته سعی کنید مختصر مطلب بگذارید.

   • علی Reply

    بله چشم آقای دکترحرف شمادرست است زیادی نوشتم معذرت میخوام

 43. رهجو Reply

  سلام آقای دکتر من یک پژوهشگر و دانشجوی دتری و عمیقا مذهبی هستم من سالهاست مشکلی دارم و آن این است که به شدت به زنان قد بلند و هیکلی علاقه دارم به دلیل تعلقات شدید مذهبی و اخلاقی بحران عمیق روحی برای من به وجود امده خوشبختانه احساسات مازوخیستی ندارم به هیچ وجه قادر به مراجعه حضوری نیستم خواهشمندم کمکم کنید کمکم کنید این مساله تمام روند مطالعات و پیشرفتهای علمی من که می توانست چندین برابر باشد و زیست ایمانی مرا دچار مشکل اساسی کرده، همسرم مبتلا به اختلال دو قطبی بود و با هم اختلافات عمیق بینشی داشتیم جدا شدم و امکان ازدواج مجدد تا چند سال اینده را هم ندارم کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*