درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

درمان واژینیسم یا واژینیسموس:

تعریف :واژینیسم یا واژینیسموس یکی از انواع اختلالات جنسی است که مختص زنان می باشد. در این اختلال ترس از رابطه زناشوئی و یا ترس از رابطه جنسی که یک ترس و یا فوبی روانی و یا یک درد روانی است باعث می شود که زن از ایجاد رابطه جنسی بترسد و در نتیجه به طور ناخود آگاه خود را جمع کند و یا به عبارت دیگر اندامش را منقبض و یا پاهای خود را به هم  چسبانده و قفل نماید . بسیاری از زنانی که اینگونه فوبی جنسی دارند حتی با تصور یک رابطه جنسی اندامشان منقبض می شود . ممکن است زنانی که اینگونه اختلال جنسی  را دارند احساس نمایند شاید دچار مشکلات جسمی و یا به نوعی از دیگران کمتر هستند .این نوع از اختلال جنسی اگر چنانچه هر چه زودتر درمان نشود در آینده مزمن تر شده و درمان آن نیز سخت تر خواهد شد .

علل واژینیسم یا واژینیسموس (شکل گیری واژینیسم یا واژینیسموس ):

علل مازوخیسم جنسی از لحاظ کمی و کیفی و همچنین با توجه به شخصیت فرد واژینیسموس متفاوت است مثلا” یکی از علل واژینیسموس که تجاوز جنسی میباشد ممکن است این عمل باعث اثرات متفاوتی در دو فرد مختلف  داشته باشد ، مثلا” یکی در آینده از رابطه جنسی ترس داشته باشد و دیگری فقط کمی دارای بی میلی جنسی باشد . به طور کلی علت واژینیسم بسیار است که عبارتند از:

۱_سوء استفاده و تجاوز جنسی: گاهی اوقات اذیت و آزارهای جنسی صرفا” ختم می شود به دست مالی کردن از غریبه ها تا حتی آشنایان بسیار نزدیک که می تواند یک حس ناخوشایند و بدبینی در زن به وجود بیاورد مخصوصا” اگر این اتفاق در دوران خرد سالی رخ دهد .گاهی اوقات نیز اذیت و آزار جنسی ختم به تجاوز می شود که می تواند اثرات ناگوار شخصیتی و روانی همچون افسردگی ،بدبینی به مردها  به همراه ترس از رابطه زناشویی و یا واژینیسم بوجود آورد.

۲_خاطرات و شنیده های ناخوشایند : تعریف تجربیات تلخ جنسی توسط اطرافیان و شنیدن عمدی و یا غیر عمدی توسط دختری که هنوز مجرد است . و یا خواندن تجربیات تلخ جنسی در مجلات و اینترنت و غیره .

۳_به تعویق انداختن رابطه جنسی پس از ازدواج : بسیاری از اوقات عروس و داماد ها تصمیم می گیرند عمل زناشویی را در زمان خاصی انجام بدهند و یا امروز و فردا می کنند در نتیجه دچار استرس و اضطراب و هیجان می شوند که در نتیجه واژینیسموس یا واژینیسم شکل می گیرد .

۴_گوشزد های ترس آمیز والدین : بسیاری از اوقات والدین برای اینکه باکره گی دخترشان حفظ شود آنها را از رابطه جنسی می ترسانند .در نتیجه با گذشت زمان این ترس بیشتر شده و واژینیسم شکل می گیرد .

پیامد های واژینیسم یا واژینیسموس :

پیامد های واژینیسموس بسیار است .از جمله یأس و نا امیدی ، کشمکش های بی پایان ، ایجاد خشم و پرخاشگری ، افسردگی و در نهایت طلاق . در بسیاری از فرهنگ ها و حتی در خانواده های تحصیل کرده بعد از مدتی ازدواج قانونی، هنگامی که رابطه جنسی ( ازدواج واقعی صورت نمی گیرد ) برقرار نمی شود، انتقاد ها و اتهامات متوجه داماد می شود . یعنی اینکه گفته می شود داماد فرد نا لایق و دارای قدرت مردانگی نمی باشد و داستان های دیگر . در چنین مواردی گاهی اوقات به دلایل مختلف عروس خانم  نقص خود را از این جهت که از رابطه جنسی ترس دارد را نمی پذیرد و از آنجایی که تا حدودی بین طرفین کینه بوجود آمده باعث طلب مهریه و درخواست طلاق می شود . و گاهی اوقات نیز طرفین دم بر نمی آورند و سال ها مشکل خود را به خاطر ترس از آبروریزی  بین خود نگاه داشته و به زندگی خود ادامه می دهند  و موارد دیگر .

و اگر چنانچه مسئله واژینیسموس بین طرفین به وسیله دارو و یا با اجبار و یا زور حل شود ، سرد مزاجی جنسی ، افسردگی ، وسواس و غیره نتیجه آن خواهد بود. اگرچه فردی که دارای اختلال جنسی وازینیسموس می باشد تا حدی دارای خصلت های نا به هنجار  روانی نیز می باشد .

 درمان واژینیسم یا واژینیسموس با هیپنوتیزم درمانی 

از جمله روش های موجود در  درمان واژینیسم ، یا واژینیسموس یا ترس از رابطه زناشویی رفتار درمانی ، روان درمانی و روش های درمانی پزشکی می باشد . در روش های درمانی رفتار درمانی درمان از طریق حساسیت زدایی منظم می باشد که معمولا” با ایجاد تصور به وسیله فرد واژینیسموس آرام آرام ترس روانی و یا درد جسمانی کمتر و کمتر خواهد شد. در روان درمانی نیز با ایجاد شناخت در فردی که دارای واژینیسم است شناخت او بیشتر شده در نتیجه راحت تر می تواند با مشکل ترس از رابطه جنسی یا ترس از رابطه زناشویی کنار بیاید . و معمولا” در روش درمانی پزشکی از طریق عمل جراحی سعی می شود رابطه زناشویی را تسهیل تر نمایند .تاکنون تجربه ثایت کرده در درمان پزشکی افرادی که دارای اختلال واژینیسموس می باشند پس از برطرف شدن مشکل ترس از رابطه زناشویی حالت های روانی ناخوشایندی چون افسردگی، سرد مزاجی جنسی و غیره را همیشه به همراه خواهند داشت . و معمولا” روش های درمانی روانشناسی نیز بسیار طولانی و در بسیاری از اوقات ناکام  می باشند و اما درمان از طریق هیپنوتیزم درمانی از آنجایی که قادر به از بین بردن ریشه بیماری ها می باشد ، نه تنها مشکل واژینیسموس بطور کامل برطرف می شود بلکه حالت های افسردگی و یا اثرات تلخ تجربیات گذشته فرد واژینیسموس نیز بطور کامل برطرف می شود .

 

 

 

مطالب قبلی

واژینیسموس را بیشتر بشناسیم
وازینیسموس به انقباض غیر ارادی عضلات کف لگن و یک سوم خارجی مهبل در هنگام نزدیکی گفته می شود که تقریباً عمل دخول را غیر ممکن ، با بسیار دردناک می کند. این انقباضات حتی در هنگام معاینه پزشک نیز دیده می شود و بیشتر علل روانی دارد.
زنان مبتلا به واژینیسموس دوست دارند رابطه جنسی برقرار کنند و از آن لذت ببرند ولی در ناخودآگاهشان گویا چیزی مانع این امر شده و با انقباض عضلات مانع این امر شده و اجازه دخول آلت مردانه را نمی دهد و این خود سبب ایجاد اضطراب می شود.
در واژینیسم عضلات کف لگن ،در اثر همراهی ذهن و بدن هنگام نزدیکی منقبض شده و بدن را از آسیب فرضی ناشی از دخول حفظ کنند.
بدیهی است که این اختلال چه مشکلات شدیدی را برای زوجین به وجود می آورد ولی خوشبختانه واژینیسموس جزء اختلالاتی که بخوبی قابل درمان است.

انجمن روانپزشکی آمریکا ملاک های تشخیصی زیر را برای واژینیسموس مطرح کرده است:

۱- اسپاسم غیرارادی مداوم یا عود کننده عضلات ثلث خارجی مهبل که مانع مقاربت جنسی می شود.

۲- واژینیسموس سبب ناراحتی قابل ملاحظه یا مشکلات بین فردی می شود.

۳- یک اختلال دیگر روانپزشکی( مانند اختلال جسمانی سازی) توضیح بهتری برای آن نیست و مساله منحصرا ناشی از تاثیرات فیزیولوژیک مستقیم بیماری طبی عمومی نمی باشد.

واژینیسموس اولیه: دخول برای اولین بار غیر ممکن است. این عارضه، میتواند علت مشکلی به نام ازدواج به وصال نرسیده شود که در طی آن زوج هرگز موفق به نزدیکی نشده اند.

واژینیسموس ثانویه: نوع ثانویه به طور ناگهانی در زنانی اتفاق می افتد که قبلا هیچ گونه مشکلی به هنگام نزدیکی نداشته اند و معمولا بعد از یک تجربه ناخوشایند جسمی یا روانی ایجاد می شود.
نکته: عمده موارد واژینیسموس اولیه هستند.
واژینیسموس خفیف: بیمار دارای تمایلات جنسی می بباشد و بازی جنسی ابتدایی انجام میدهد و بر اثر تحریک اندام تناسلی با دست برانگیخته میشود و فقط در هنگام کوشش برای دخول واژینیسموس مشاهده میشود.
واژینیسموس شدید: هیچ گونه لمس امکان پذیر نمی باشد. تا حدودی اکراه در عشق بازی مقدماتی دیده می شود و معمولا جنس مونث پشت خود را خم کرده و ران ها را در یک وضعیت بسیار محکم قرار می دهد.
معمولا نوع خفیف واژینیسموس بسیار راحت به درمان پاسخ می دهد اما نوع شدید آن زمان بر است.

درمان واژینیسم

علل واژینیسم

علل روانی واژینیسم

۱- آزار جنسی و تجاوز
۲- تجارب دردناک در کودکی
۳- درد در اولین رابطه جنسی
۴- ترس، یا شرمیا احساس گناه از رابطه جنسی
۵-ماهرانه نبودن اعمال جنسی
۶-ناکافی بودن میزان مرحله تحریک
۷- آموزه های سختگیرانه جنسی
۸-عدم آموزش جنسی

واژینیسم

علل زیستی واژینیسم

۱- عفونت مهبل
۲- دردهای عصبی ناشی از لمس کردن کردن فرج
۴- خشکی مهبل
۳- پرده بکارت ضخیم
۴- واکنش های آلرژیک

درمان واژینیسم یا واژینیسموس با تصحیح افکار و باورهای اشتباهی که در طول‌ سالهای گذشته در فرد شکل گرفته بهمراه تمرینات فیزیکی‌ مناسب آرام سازی عضلات مهبل(تمرینات انقباصی و انبساطی) و افزایش دانش نسبت به مسائل جنسی امکان پذیر است. همچنین تنفس عمیق و صحیح حین رابطه و آموزش به مرد که چگونه همسرش را در حل مشکل یاری کند،کمک شایانی به بازگشت آرامش و درمان شخص می کند.
برای درمان واژینیسم ضروری هست که زوجین با هم به مرکز مشاوره و متخصص روانشناس مراجعه کرده و در حل این مشکل از کمک او بهره گیرند چون این مشکل ریشه در ناخودآگاه داردبنابراین روشهای آرام سازی و هیپنوتیزم درمانی نیز ،بسیار موثر واقع می شود.

24 آگوست 15
نظرات: 78
برچسب ها :
 1. نا شناس Reply

  من خانمی ۲۸ ساله هستم و حدود دو سال هست ازدواج کرده ام ولی بعلت واژینیسم من، نمی توانیم با همسرم رابطه دلخواه داشته باشیم . اوایل همسرم مراعات منو می کرد ولی الان خیلی عصبی شده .واژینیسم داره زندگی منو نابود می کنه خیلی دکتر رفته ام ولی فایده نداشته . با هیپنوتیزم امکان درمان واژینیسم تا چه اندازه است؟

 2. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  تاکنون خانم هایی که ترس از رابطه ی زناشویی و یا وازینیسم یا وازینیسموس داشته اند زیاد بوده اند که با همین روش که گفتید درمان شده اند .
  موفق باشید.

 3. سیما Reply

  سلام من ۳ساله ازدواج کردم مشکلم واژینیسموس هستش نمیدونم دیگه چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   احتمالا باید روش های درمانی زیادی را امتحان کرده باشید و اگر اینطور است و جاهای زیادی رفته اید و نتیجه نگرفته اید بهتر است روش هیپنوتیزم درمانی را نیز امتحان نمایید . انشااله که نتیجه میگیرید .
   موفق باشید.

 4. مهناز Reply

  سلام خانم سیما من هم ۶ سال بود که از رابطه ی زناشویی با همسرم ترس داشتم کم کم داشتیم به جدا شدن فکر میکردیم که یک نفر جایی را بهمون معرفی کردن برای هیپنوتیزم رفتم خدا را شکر کاملا خوب شدم پس برو برای این روش درمان حتما خوب میشی

 5. ناشناس Reply

  من مشگل واژينيسم دارم و حدو ٦ سال است كه ازدواج كردم ولي رابطه نميتوانيم داشتم باشيم . دكتر زياد رفتم قرار شده جراحي كنم خواستم بدانم كه مشگلم رواني است يا نه ممنون

 6. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  به هر حال وازینیسم یا ترس از رابطه زناشویی یک حسی است که در طول زندگی فرد شکل میگیرد که البته ممکن است بعضی از افراد با عمل جراحی مشکل رابطه را حل کنند اما این افراد همیشه دچار سرد مزاجی جنسی خواهند بود و باز هم باید گفت البته این افراد دچار مشکلات عاطفی دیگری چون افسردگی و … نیز دارند و یا میشوند . به هر حال شاید بهترین روش درمان وازینیسموس هیپنوتیزم درمانی باشد.
  موفق باشید.

 7. زهره Reply

  سلام اقای دکتر من ۳۶سال دارم و ده سال هستش که از ازدواجم میگذره .من ترس از ارتفاع و بلندی دارم و قبلا هم ترس از پله برقی و اسانسور داشتم که الان دوباره شدید شده در هنگام رانندگی ام ترسی که دارم باعث میشه عضلاتم رو منقبض و سفت کنم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام:
   البته این سوال مرتبط با موضوع این صفحه نمی باشد . ابته مشکل ترس از ارتفاع و آسانسور علایمی از افسردگی است بهتر از به یک روانشناس مراجعه نمایید . با این حال لرای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 8. رویا Reply

  سلام اقای دکتر من ۲۷سالمه و ۶سال هست که ازدواج کردم وقتی ۶سالم بود پسر همسایمون بهم تجاوز کرد بعد از اون از رابطه خیلی میترسیدم و به زور ازدواج کردم ولی در رابطه همش خودم را جمع میکنم خیلی عصبی هستم و فکر میکنم افسردگی هم دارم و سردرد هم زیاد میگیرم ایا درمان امکان پذیره و من خوب میشم ؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام:
   بله .متاسفانه یکی از علل واژینیسم یا رس از رابطه جنسی ، سوء استفاده جنسی در کودکی است. و قابل درمان است.
   موفق باشید.

 9. سحر Reply

  سلام
  من ۲۵سالم هست اقای دکتر و تو بچگی برادرم که ۱۵سالش بود ازم سواستفاده جنسی کرد الان ۲ساله که ازدواج کردم اما هنوز رابطه نداشتم استرس زیادی دارم و بدبینی شدیدی به خانواده شوهرم دارم از مرگ میترسم .خیلی خجالتی و کم رو هستم و این باعث جلوگیری از پیشرفتم شده الان هم یک سال هست که پدرم فوت شده از اون موقع کابوس های شبانه دارم و از جن و تاریکی میترسم .اقای دکتر کمکم کنید باید چیکار کنم؟

 10. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام:

  شما نیاز به درمان اساسی دارید . لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
  موفق باشید.

 11. مرجان Reply

  سلام من هم ۳سال ازدواج کردم و این مشگل را دارم چند مرکز مشاور رفتم تا حدودی تاثیر داشته ولی مشگلم حل نشده لطفا یه مرکز هیپنوتیزم درمانی به من معرفی کنید خیلی احتیاج به کمک دارم ممنون از همکاریتون

 12. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  لطفا” در گوگل جستجو کنید تا یک جای معتبر پیدا کنید.
  موفق باشید.

 13. جمشیدی Reply

  سلام اقای دکتر .من ۲۷سالم هست و وقتی که می خوام با همسرم نزدیکی کنم به شدت دچتر استرس شدید میشم جوری که پاهام قفل میشه و دل درد میگیرم و به گریه می افتم جدیدا هم اصلا اعتماد به نفس ندارم .چند جا برای درمان رفتم ولی هیچ نتیجه ای نداشته میترسم همسرم از این وضعیت خسته شه و به فکر طلاق بیوفته اقای دکتر هیپنوتیزم میتونه کمک کنه به من ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   موارد مشابه شما زیاد بوده اند که نتیجه گرفته اند. قابل درمان است ، لطفا” تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

 14. اناهیتا Reply

  سلام دکتر. من ۲۳سالم هست و بعد از یک تجاوز ناموفق از رابطه زناشویی میترسم همش بغض میکنم مخصوصا وقتی می خوام در مورد مشکلم چیزی بگم .نمیتونم ازدواج کنم .اساس میکنم مقصرم که می خواستن بهم تجاوز کنن .وسواس فکری پیدا کردم که کسی ازم فیلم نگرفته باشه مخصوصا در مورد رابطه جنسی .همش فکر میکنم رفتار هایی که قبلا کردم درست بوده یا نه .خیلی حالم بده تو رو خدا بگین باید چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   موارد مشابه شما زیاد بوده اند که در اینجا درمان شده اند. لطفا” تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

 15. محیا Reply

  سلام ۵سال ازدواج کردم هنوز موفق به دخول نشدم. هیپنوتیزم سه جلسه انجام دادم. مشاوره رفتم. حتی قرص خواب و ژل بی حسی هم نتونسته کمکم کنه چکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   نمی دانم چرا درمان نشده اید؟ تجربه نشان داده هیپنوتیزم درمانی بهترین ابزار برای درمان واژینیم می باشد. اما شما واقعا” هیپنوتیزم شده اید؟ و اگر هیپنوتیزم شده اید کار درمان انجام شده ؟ …؟ برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 16. محیا Reply

  اخرین راه چاره واسه واژنیسم چیه
  زندگی شده همش بحث وندامت

 17. فاطمه Reply

  سلام آقای دکتر من ۶ ساله که ازدواج کردم اما هنوز نتوستم با همسرم نزدیکی داشته باشم پیش روانشناس رفتم سکس تراپ رفتم حتی ۸ جلسه هیپنوتیزمم رفتم ولی خوب نشدم که نشدم خواهشا راهنماییم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   جوابی که به محیا داده شد لطفا” ملاحظه فرمایید.
   موفق باشید.

 18. فاطمه Reply

  سلام اقایه دکتر من۲ ساله ازدواج کردم ولی هنوز نتونستم با همسرم نزدیکی داشته باشم عضولاتم خود به خود دروقتی میخوام. نزدیکی کنم منقبض میشه بایدچکار کنم لطفا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   این ترس یا درد خیالی شما مرتبط با گذشته شما می باشد. اما هم اکنون نیازمند درمان است.و قابل درمان می باشد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   اگر با مشاوره مشکل تان حل نشد هیپنوتیزم درمانی را امتحان کنید.
   موفق باشید

 19. ستاره Reply

  سلام اقاي دكتر
  من ٢سال است كه ازدواج كردم
  و بكارتم مدتيه كه برطرف شده
  ولي نميدونم چرا در موقع نزديكي عمل دخول انجام نميشه
  ببخشيد ولي فقط سر الت شوهرم داخل ميره و بينهايت درد دارم
  اما شوهرم لذت ميبره ولي من اصلا
  چون فقط درد ميكشم
  همه ميگن چند بار نزديكي بشه درد اروم ميشه ولي مدردم تغيري نكرده
  لطفا راهنماييم كنيد ،ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   ممکن است همانطور که خودتان حدس زدید شما مشکل واژینیسم داده باشید اگر با مطالعه مطلب فوق هنوز به نتیجه نرسیده اید برای ویزیت با مطب تماس بگیرید تا برای شما وقت تعیین شود.

 20. ناشناس# Reply

  باسلام من ۲ سال است که ازدواج کرده ام اما هنگام رابطه جنسی اصلا تحریک نمیشوم با وجود تمام عشق ورزی هایی که هست.و هنگام مقاربت درد زیادی را احساس میکنم.اما در خودم احساس میل جنسی زیادی میکنم ولی وقتی همسرم می اید این میل از بین میرود.ایا این واژینیسم است؟تمام روش های درمانی و روان شناسی را هم امتحان ردم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   بله ،مشکل شما واژینیسم است لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

 21. pari Reply

  سلام آقای دکتر
  من سی سالم است و ده روزه که ازدواج کردم. اوایل عقد مشکلی با داشتن رابطه جنسی نداشتم اما از شب اول ازدواج ناخودآگاه عضلات لگنم قفل می شه و نمی تونم پاهام رو باز کنم. دو شب پیش اجازه دادم همسرم به میل خودش باهام رفتار کنه و احتمالا به خاطر پاره شدن پرده خونریزی و درد داشتم. فردا صبح حالم خوب بود و حس بدی نسبت بهش نداشتم. اما دیشب دوباره حالم خیلی بد شد و نتونستم اجازه بدم بهم دست پیدا کنه. از این بابت خیلی ناراحتم. اخیرا وقتی بهم دست می زنه انگار تمام بدنم یخ می زنه از سرما می لرزم و موهای دست و پاها و پشتم سیخ میشه! لطفا راهنماییم کنید. تا الان همسرم باهام خیلی مهربون بوده نمی دونم در شبهای آینده چقدر می تونه تحمل کنه!

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما دچار واژینیسموس یا ترس ویا درد خیالی از رابطه زناشویی میباشید .درصورتی که به وسیله مشاوره روان شناسی درمان نشدید ،هیپنوتیزم درمانی میتواند به شما کمک کند .
   موفق باشید .

 22. سپیده Reply

  سلام آقای دکتر ،من شش ساله که ازدواج کردم و موفق به رابطه جنسی باهمسرم نشده ام.همان مشکل انقباض عضلات لگنی و قفل کردن پاهارو منم دارم.لازم به ذکره که سابقه جراحی لگن بدلیل عفونت مفصلی رو در دوران کودکی داشتم.پیش دکتر زنان ،روانپزشک برای مشاوره و… رفته ام ولی تاکنون نتیجه نداده.به نظرشما دنبال جراحی و بوتاکس باشم یا هیپنوتیز درمانی؟باتشکر.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   مشابه مشکل شما یعنی واژینیسم یا ترس از رابطه زناشویی قابل درمان است .موارد مشابه هم زیاد بوده است .لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

 23. زهره Reply

  سلام وقتتون بخير
  اقاي دكتر من دوماهي ميشه ازدواج كردم معاشقه و مراحل قبل دخول كامل انجام ميدم فقط براي دخول عضلاتم منقبض ميشه سعي مي كنم كه سفت نكنم ولي نميشه ممنون ميشم از راهنماييتون .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   شما علائم ابتدایی واژیسموس را دارید و می بایست علائم آن دقیق تر توسط روانشناس بررسی شود تا در صورتی که دچار واژینیسم هستید درمان شوید. یکی از راه های درمان آن روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی است .

 24. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  این مشکل از این طریق درمان نمی شود. شما باید حضوری وقت بگیرید و تشریف بیاورید. بله ، ان شاءالله حتما همانند بقیه شما هم درمان خواهید شد.
  موفق باشید.

 25. سحر Reply

  سلام آقای دکتر من دوساله ازدواج کردم خیلی همسرم و دوست دارم تمام مراحل معاشقه بخوبی انجام می شود و حتی با دست بخوبی ارضا می شم اما زمانیکه ک قصد دخول داریم به شدت ترس دارم و پاهایم را جمع میکنم
  تورو خدا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل حل است مراجعه کنید تا درمان شوید.

 26. نازنین Reply

  سلام اقای دکترمن دوساله ازدواج کردم که موفق به عمل دخول نشدم یاس ونامیدی تموم وجودموفراگرفته هبچ جایی نمونده که نرفته باشم ولی دقیقا هیچ مشکلی ندارم جزاینکه موقع نزدیکه تموم بدنم قفل میشه ونمیتونم تسلیم اون رابطه بشم .بنظرتون چکارکنم .میشه درموردهیپونیزم برام توضیح بدید چیه.ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   با توجه به علایمی که عنوان کردید مشکل شما قطعا واژینیسموس است که ریشه در ذهن و فکر شما دارد و علت اصلی آن باید مشخص شود و برطرف شود و شما هم مانند افرادی که قبل از شما مراجعه کرده اند می توانید درمان شوید و جای نگرانی نیست

 27. Maryam Reply

  سلام و خسته نباشين
  ١٠روزه ازدواج كردم اصلا هم از رابطه داشتن ترسي ندارم و برام هم اتفاق خاصي نيفتادع ولي دودفعه ك قرار بود با همسرم رابطه داشته باشم موقع رابطه درد خيلي شديدي رو حس ميكنم
  اين از علائم واژينيسموس هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر مراحل پیشنوازی انجام شده باشد ممکن است . اما باید علایم دقیق تر توسط روانشناس بررسی شود.

 28. نیوشا Reply

  سلام من ۲ماهه ازدواج کردم وقتی میخوایم رابطه داشته باشیم احساس میکنم عضلاتم منقبض میشه بااینکه خودم عضلاتمو شل میگیرم الت شوهرم واردنمیشه بکارتم هنوز برطرف نشده لطفا راهنمایی کنید به غیرازهیپنوتیزم راه دیگری دارد؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   توضیحات شما بسیار خلاصه بود . در صورت تمایل به درمان مراجعه کنید تا مشکل شما را برطرف کنیم .

 29. مریم Reply

  با سلام یک سال ازدواج کردم و متاسفانه واژنیسم خفیف دارم بهترین روش درمان چیست؟ من مشهد هستم آیا مشهد دکتری میشناسید به من کمک کنه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که گفتیم برای درمان واژینیسم ضروری هست که زوجین با هم به مرکز مشاوره و متخصص روانشناس مراجعه کرده و در حل این مشکل از کمک او بهره گیرند چون این مشکل ریشه در ناخودآگاه داردبنابراین روشهای آرام سازی و هیپنوتیزم درمانی نیز ،بسیار موثر واقع می شود. در مشهد همکاری که هیپنوتراپ باشد نمی شناسم .

 30. زینب Reply

  سلام من ۳۱ سال دارم ۶ ساله عروسی کردم و موفق به یکبارنزدیکی نشدم آیا هیبنوتیزم راه حل مشکل من است؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   موارد مشابه شما زیاد بوده اند که درمان شده اند. شما دچار واژنیسم یا واژنیسموس هستید یعنی ترس از رابطه زناشویی.برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید

 31. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من جاهای زیادی رفتم خاهش میکنم کمکم کنید مشکل دخول دارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   درمامن پذیر است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷
   ۸

 32. بابک Reply

  سلام
  سی و نه سالم هست و ۵ ساله که ازدواج کرده ام ولی ارتباط جنسی نمیتونیم داشته باشیم . بالاخره تونستم همسرم رو متقاعد کنم که بریم مشاور . پس از چند جلسه روان درمانی ، مشاور اعلام کرد که همسرم به دلیل عدم شکل گیری حس جنسی در یک سالگی تا پنج سالگی از داشتن این حس محروم هستند . و چون همسرم دچار وسواس و پارانوئید شدیدی هستند هر گونه رابطه جنسی موجب افزایش مشکلات روانی ایشان خواهد گردید . آیا ممکنه این حس کاملا در کسی کور باشه ؟

 33. ناشناس Reply

  دوستان به سایت ماماسایت مراجعه کنید مشکلتون حل میشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله . بسیاری از مطالب در سایت ها و همین سایت منتشر شده است که مفید است . اما همانطور که در سایت هم گفتیم بسیاری از اوقات فرد مشکلش را می داند و می خواهد که آنرا برطرف کند اما نمی تواند و در این مرحله بهترین راه کمک گرفتن از روانشناس است .

 34. ناشناس Reply

  سلام ,من ۳ماهه ازدواج کردم,ولی موفق به انجام عمل دخول نسدم,هربار که میخام این رابطه رو انجام بدم پاهام قفل میشه.ازتون کمک میخاستم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله درمان دارد .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 35. موسوی Reply

  سلام من هیچ ترسی نداشتم اما بعد ازسه سال هر بار اقدام کردیم موفق نشدیم چپت خیلی دردناکه بعد ازچند بار اقدام دیگه هی به تعویق انداختیم آیا من مبتلا به واژینیسم هستم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله شما دچار واژینیسم یا درد ویا ترس روانی در ایجاد رابطه زناشوئی شده اید. با این روش یعنی هیپنوتیزم قابل درمان است .

 36. لیندا Reply

  سلام، من شهرستان هستم… تلفنی هم میشه با شما در ارتباط بود و هیپنوتیزم شد؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   از راه دور خیر.

 37. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر.من ۸ ماهه ازدواج کردم. اکثر اوقات هنگام رابطه دردی رو در زیر شکم و با عرض معذرت مقعدم حس میکنم که خیلی ازار دهنده ودردناکه.ایا این هم جزو علائم واژینیسم هست.من دردی در واژن ندارم.و رابطه ی مقعدی هم ندارم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   باید از لحاظ روانی بررسی شوید.

 38. raha 71 Reply

  سلام خسته نباشید حدود ۵ ماه ازدواج کردم ترس از نزدیکی باعث ناراحتی همسرم شده در دوران عقد ب علت سخت گیری های بیش از حد خانوادم از رابطه باهمسرم ترس دارم لطفا راهنماییم کنید دردوران عقدم کم و بیش ب خاطر ترس از رابطه خود ارضایی داشتم اما الان دیگه ندارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 39. mahtab Reply

  سلام وققتون بخیر.من یه سوال داشتم لطف کنید جواب بدین.من تقریبا ده ساله که حملات پانیک دارم.دو سال اول درگیرش بودم اما تقریبا ۵سال از بین رفت و دیگه دچارش نمیشدم.اما الان سه ساله که دائما دچار احساس تشویش و بیقراریم.تمام طول روز مخصوصا شبها.هیچ فکر ترسناک یا ناامیدی توی ذهنم نیست.اما روح و جسمم در تلاطمه و آروم و قرار ندارم.تا الان با ورزش درس و…سرگرم میکردم خودم رو.اما الان دیگه کم آوردم و خسته شدم.اضافه میکنم که تا الان درمان دارویی یا روانشناختی خاصی ندیدم و فقط خودم سعی در کنترلش داشتم.
  لطفا کمکم کنید
  درمان پذیر هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   وقتی شما مشکلی را کنترول می کنی یعنی انرژی روانی صرف می کنی پس خسته می شوی در نهایت. بله قابل درمان است.

 40. زارا Reply

  سلام من پنج سال مشکل واژینیسموس دارم چندتا متخصص زنان رفتم گفتن با انگشت امتحان کن اولشو ولی من با انگشت هم اصلا نميذارم درد دارم وترس شدید خواهشا کلینیکی یا مراکز درمان مشکل من درمشهد یا سبزوار معرفی کنید تا برم برای درمانم؟ شماره تلفن و آدرسشون را برام بفرستید؟میخوام زود مشکلم حل بشه حامله بشم چقدر طول میکشه درمانم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 41. مریم Reply

  سلام من پنج سال مشکل واژینیسموس دارم خواهشا کلینیکی یا مراکز درمان مشکل واژینیسموس درمشهد یا سبزوار معرفی کنید تا برم برای درمانم؟ شماره تلفن و آدرسشون را برام بفرستید؟میخوام زود مشکلم حل بشه حامله بشم چقدر طول میکشه درمانم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 42. الهام Reply

  سلام آقا دکتر لطفا راهنمایی بفرمایید من دو ساله ازدواج کردم اما دخول انجام نشده و باکره هستم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان پذیر است.تماس بگیرید

 43. مبترا Reply

  سلام دکتر من چندین سال است که ازدواج کردم اوایل درد داشتم الان درد هم ندارم اما هیچ لذتی هم نمی برم خیلی هم به خودم از تظر روانی و جسمی فشار می آورم اما به اورگاسم نمی رسم آیا راه حلی وجود دارد

 44. سارا Reply

  سلام خسته نباشید
  من یکساله ازدواج کردم ولی از درد برطرف شدن بکارت میترسم.خیلی کم تحریک میشم و طول میکشه تا تحریک شم بعد هم تا نزدیک اون مرحله میشم که بکارت از بین بره، بدنم منقبض میشه. راهکاری هست که منم لذت ببرم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قابل درمان است.

 45. zahra Reply

  سلام،ببخشید من ۳سال پیش ازدواج کردم بخاطر اینکه مشکل واژینیسم داشتم ازهمدیگه توافقی جدا شدیم،قبل از ازدواجم با یه پسری خطبه خوندیم برای اشنایی ک بعد فهمیدم متاهل هست، اون به اجبار میخاست نزدیکی کنه.هیچ وقت یادم نمیره خیلی اذیتم میکرد،الان افسردگی دارم و میترسم از دوباره یه زندگی جدید شروع کنم،میدونم هنوز همون ترس باهامه،بلاتکلیفم.توروخدا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*