درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .

عدم اعتماد به نفس عبارت است از فقدان توانایی در ابراز توانمندیها و لیاقتهای فرد علیرغم دارا بودن آن تواناییها تعریف نمود. عدم اعتماد به نفس در همه افراد می تواند دیده شود، برای مثال دختر زیبایی که علی رغم زیبا بودن در چشم دیگران باز هم خود را زیبا نمی داند . یا ورزشکاری که علیرغم توانمندیهای جسمانی و فنی، خود را در مقابل حریف ضعیف می بیند. و یا دانشجویی که علیرغم تسلط بر مطالب درسی سر کلاس جرات پاسخ دادن به سوالات را ندارد. معمولاً کمبود اعتماد به نفس افراد در جنبه های بخصوص هر فرد است. به طور مثال، آنها که از لحاظ ظاهر اعتماد به نفس ندارند، زندگی اجتماعی برایشان بسیار دشوار خواهد شد. این افراد تصور خواهند کرد که در مجامع عمومی کسی به آنها توجه نمی کند و مجبور می شوند که از اول تا آخر مجلس در گوشه ای تنها بنشینند.
در زندگی زناشویی ،عدم اعتماد به نفس مشکلات فراوانی ایجاد می کند. ممکن است شخص در رابطه ای که می داند بسیار برای وی ناسالم است باقی بماند. با این تصور که قادر نیست این وضعیت را بهبود بخشد. یا با شخص دیگری وارد رابطه شود
عدم اعتماد به نفس در زندگی شغلی اشخاص هم تاثیر منفی بگذارد. کمبود اعتماد به نفس منجر به فقدان انگیزه و علاقه در فرد برای پیشرفت خواهد شد.
فرد فاقد اعتماد به نفس ممکن است از انجام همه کارها سر باز زند و بی هدف باشد فقط به این دلیل که تصور میکند که توانایی انجام کاری را ندارد. اما الان دیگر زمانش رسیده است که این رویه را تغییر داده و این را باور کنید که شما قادر به انجام هر کاری که می خواهید هستید.

دلایل عدم اعتماد به نفس

بیشترین ویژگیهای شخصیت ما از دوران کودکی شکل میگیرد. بنابراین از جمله عوامل شکل دهنده شخصیت ما بایدها و نبایدها، تایید و یا عدم تایید رفتارهای ما، تنبیه ها و تشویق ها، تحسین و تمجید، تعریف و تحقیر،… می باشد که توسط اطزافیان از جمله خانواده و والدین بر ما اعمال می گردد. بنابراین عدم اعتماد به نفس یا اعتماد به نفس کاذب ریشه در دوران کودکی و تربیت گذشته فرد دارد. ترس پنهانی از عدم موفقیت – احساس گناه بضي از افراد بابت هر موضوعي خودشان را سرزنش مي‌كنند و اين سرزنش‌هاي هميشگي قاتل اعتماد به نفس آن‌هاست- دليل دیگر شايع نداشتن اعتماد به نفس، انتظارات غيرواقعي است. اگر از خودتان بيش از توانايي‌ها و فرصت‌هايي كه در اختيارتان است انتظار داشته باشيد بايد بگوييم با اين كار ضربه بزرگي به اعتمادبه‌نفس‌تان مي‌زنيد.
پیامدها و عواقب پیامدهای عدم اعتماد به نفس بسیار است. شخصی که فاقد اعتماد به نفس می باشد در واقع قدرت ابراز وجود، توانایی احقاق حق، توانایی در ابراز علاقه و بیان احساسات و غیره را ندارد. در نتیجه احساس سر خوردگی، خود کم بینی و احساس پریشانی مینماید، که این همان افسردگی است. در واقع یکی از عوامل اصلی و درجه یک اختلالات افسردگی، اضطراب، وسواس، و غیره که این درمانگر در طول دوران کاری در بیماران خود مشاهده نموده است عدم اعتماد به نفس میباشد. از دیگر پیامدهای عدم اعتماد به نفس عبارتند از:
۱- ۱-همواره خودشان را مورد انتقاد قرار ميدهند. وموقع صحبت كردن در چشمان فرد مقابل خود نگاه نميكنند.
۲- ۲- در پذيرش تعريف و تمجيدها و تعارفاتي كه به آنان ميشود مشكل دارند
۳- معمولا احساس ميكنند قرباني رفتار ديگران هستند.
۴-احساس تنهايي ميكنند حتي زماني كه در يك جمع قرار دارند.
۵- احساس خلاء و پوچي ميكنند.
۶-احساس ميكنند با ديگران تفاوت دارند.
۷-احساس افسردگي، گناه و شرمساري دارند.
۸-. نسبت به تواناييهاي خود عدم خودباوري.
۹-از موقعيتهاي نو و جديد مي هراسند.
۱۰- از شكست وموفقيت مي هراسند.
۱۱- مرتبا سعي در راضي نگاه داشتن ديگران دارند. .
۱۲- عادت به پشت گوش انداختن كارها دارند.
۱۳- در مقابل انتقاد، اظهار نظر و سرزنشهاي ديگران (خواه واقعي، خواه واهي) بسيار آسيب پذير
مي باشند.
۱۴- از ابراز عقايد و احساسات خود خودداري ميكنند زيرا از چگونگي واكنش ديگران هراس دارند. .
۱۵- قادر به بيان خواسته ها و نيازهاي خويش نميباشند.
۱۶- معمولا عصباني و پرخاش گر ميباشند.
۱۷- وابستگي هيجاني دارند: براي دستيابي به يك احساس خوشايند به دنياي خارج خود وابسته ميباشند. مانند:
شباهت های زیادی بین اعتماد به نفس و عدم اعتماد به نفس وجود دارد . یک فرد خجالتی هم می ترسد ابراز وجود کند و همینطور یک فردی که اعتماد به نفس ندارد هم از ابراز وجود دارد . با این حال تفاوتهای این دو بسیار زیاد است . به طور کلی فردی که دارای عدم اعتماد به نفس می باشد حتی در انجام کارهایی که توان انجام آن را دارد هم می ترسد . بسیاری از افراد دارای اعتماد به نفس کاذب می باشند . این افراد ادعای انجام هر کاری را می نمایند و هنگامیکه شکست می خورند سعی می کنند باز آن را توجیه کنند . اگرچه اعتماد به نفس کاذب یک ویژگی منفی است ولی وضعیت افراد دارای این ویژگی بهتر از افرادی است که اعتماد به نفس ندارند . چون کسی که اعتماد به نفس ندارد حتی برای بهبود شرایط خود هم تلاش لازم را انجام نمی دهد .یکی از دلایل عدم اعتماد به نفس می باشد.

افزايش اعتماد به نفس

درمان عدم اعتماد به نفس

متاسفانه عدم اعتماد به نفس همان طور که گفته شد یکی از عوامل اصلی اختلالات عاطفی و رفتاری و روانی است. بسیاری از درمانگران از جمله روانپزشکان به دنبال رفع علایم بیماری می باشند و معمولا روانپزشکان دارو تجویز مینمایند تا علایم افسردگی و استرس و غیره را کاهش دهند. و متاسفانه فنون روانشناسی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و … نیز در درمان و یا بهبود حالات روانی و رفتاری فرد آنچنان موفق نبوده است. از آنجایی که به نظر میرسد که ریشه بسیاری از اختلالات رفتاری و روانی ریشه در اعماق ذهن و یا ضمیر ناخودآگاه فرد دارد شاید در حال حاضر هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی قویترین روش برای بهبود و دیگر حالات روانی فرد باشد. با ابن روش به فرد کمک می شود تا  برروي نقاط ضعف خود تمركز نكنيد. هر انساني نقاط ضعف خاص خود را دارد.
* با حقوق فردي خود آشنا شده و از آنها پيروي كنيد.
* از تحقير و سرزنش خود دوري كرده و مثبت انديشي را فرا گيريد.
* خود را بر اساس يك سري استانداردهاي منطقي و دور از دسترس مورد قضاوت قرار ندهيد.
* ياد بگيريد كه شما يك انسان منحصر بفرد بوده و تنها خود شما مسئول تصميم گيريهاي زندگيتان مي باشيد.
* بياموزيد كه با پشتكار و سماجت قادر خواهيد بود به موفقيت دست يابيد.

13 ژوئن 15
نظرات: 166
 1. احمد Reply

  سلام من دچار ضعف در اعتماد به نفس و البته عزت نفس هستم هم حس بدی نسبت به خود دارم هم از ابراز وجود ترس دارم میخواستم بدونم با هیپنوتیزم قابل درمان هست همچنین به مدت طولانی هم احساس افسردگی دارم ۲۷ سالم هم شده

  • ناشناس Reply

   سلام.
   یکی از دلایل افسردگی عدم اعتماد به نفس می باشد و وقتی اعتماد به نفس کاهش پیدا کند فرد قادر به ابراز وجود نخواهد بود در نتیجه احساس می کند حق اش ضایع شده و چون جرئت ندارد از طریق یک رفتار پسندیده حق خود را بگیرد ناچارا خشم خود را سرکوب می کند که در طولانی مدت دچار کاهش اعتماد به نفس و افسردگی و بد بینی و …. می شود.و هیپنوتیزم درمانی یکی از روشهای بسیار قوی در درمان افسردگی می باشد.
   موفق باشید

  • ادم خوب Reply

   سلام من تا دبیرستان فرد بسیار فعال ودارای اعتماد به نفس بسیار بالا بودم و از زندگی راضی اما یک روز زنگ دوم یک هو دچار کم رویی همراه با استرس بسیار شدید شدم که همراه با تپش قلب لکنت زبان ترس از اجتماع ترس از حرف زدن با دیگران وغیره بسیار شدید همراه شد الان ۲۲ سالمه وهنوز هم همین حال بدو دارم زندگی برام زهر مار شده تو رو خدا کمکم کنید درمان هم جواب نداد.

   • دکتر نجفی توانا Reply

    برای مشکلتان لازم است که بصورت حضوری از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 2. ناشناس Reply

  من خانمی ۲۹ ساله هستم ۲ ساله ازدواج کرده ام اصلا اعتماد به نفس ندارم و احساس می کنم همه از من بهترن در برخورد با جنس مخالف هم دست و پا مو گم می کنم وفکر می کنم منو مسخره می کنند همه می گن ظاهرم خوبه ولی اصلا اعتماد به نفس ندارم چه کاری بایدبرای درمان انجام بدهم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   ابتدا برای رها شدن از عدم اعتماد به نفس چند جلسه مشاوره روانشناسی شاید به شما کمک کند. درصورتی که نتیجه ای حاصل نشد به روشهای درمانی دیگر چون هیپنوتراپی می توانید برای بهبود و یا درمان عدم اعتماد به نفس استفاده نمایید.
   موفق باشید.

 3. فرانك Reply

  سلام آقاي دكتر من مشگلي دارم كه مي خواستم با شما در ميان بگذارم.من اغلب اوقات وقتي در جمع هستم خيلي احساس كوچكي مي كنم و احساس ميكنم كه همه از من با لا تَر هستندوبهمين دليل نميتوانم صحبت كنم وزبانم بند مي أيد .ايا هيپنوتيزم به من كمك مي كند يا نه

 4. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  بله، هیپنوتیزم به شما کمک میکند اعتماد به نفس بهتری پیدا کنید و همچنین در هنگام صحبت کردن دچار استرس و اضطراب نشوید و خود را نیز کمتر از دیگران نبینید .
  موفق باشید.

 5. نسترن Reply

  سلام اقای دکتر
  من خیلی اعتماد به نفس پایینی دارم و همش احساس میکنم از بقیه پایین ترم با این که قیافه خوبی رو دارم احساس میکنم همه من را مسخره میکنن و این توی زندگیم خیلی تاثیر گذاشته باید چیکار کنم اقای دکتر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   اعتماد به نفس بخشی از شخصیت ما می باشد که در طول دوران زندگی شکل می گیرد.به هر حال اعتماد ارتباط زیادی با قیافه ندارد .لطفا” جوابی که به دیگران داده شده مطالعه نمایید.
   موفق باشید.

 6. پونه Reply

  سلام اقای دکتر من یک دختر دانشجو هستم که ۲۲سالم اصلا اعتماد به نفس ندارم همش خجالت میکشم و استرس دارم اصلا تمرکز ندارم و این منو نسبت به درس خوندن بی انگیزه کرده .من یه مدتم هست که سیگار میکشم به شدت خانوادم اطلاع ندارن باید چیکار کنم راهنمایی کنید لطفا

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شاید نداشتن اعتماد به نفس یک نقیصه شخصیتی باشد که باعث می شود شما نتوانید تعامل اجتماعی مناسبی برقرار کنید .اما سیگار کشیدن نمی تواند به شما کمک کند . سعی کنید شخصیتی که دوست دارید باشید را با خود تمرین کنید مشاوره با یک روانشناس نیز برای شما بسیار مفید است .
   موفق باشید.

 7. عرفان Reply

  سلام
  من ۱۷سالم و همش فکرم خود کشی فکر کردن به مردن بهم ارامش میده .از مردم میترسم و احساس تپش قلب شدید میگیرم بعد دچار خنده های عصبی میشم فکر مقایسه کردن مادر پدرم در بچگیم ازارم میده دیونم میکنه چیکار کنم

  • المیرا Reply

   سلام عرفان منم دقیقا احساسی مشابه احساس تو رو داشتم اما شروع کردم به انجام یه سری کار که بهم کمک کرد بهتربشم اولن شروع کن به ورزش کردن دومن به ادمهایی که باهاشون مقایسه میشدی فکرنکن وازشون دوری کن توج دوستات برو سعی کن مطالعه بکنی استخرودوش اب سرد بهت کمک میکنه مرتب به ظاهرت برس وسعی کن توانایی هاتوشکوفا کنی چیزهایی که توزندگی زجرت میده رو تویه کاغذیادداشت کن وبسوزون موسیقی های تند وپرانرژی زیادگوش بده وسعی کن جلوی دیگران مخصوصا پدرمادرت قدرتمندجلوه کنی

 8. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  عزیزم شما نیاز شدیدی به درمان دارید .حتما” به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید.
  موفق باشید.

 9. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر من اعتماد به نفسم خیلی پایین هست و اینکه ترس شدیدی از رانندگی کردن دارم و عضلات بدنم میگیره چیکار کنم میشه کمکم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله . لطفا” تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

 10. shahin Reply

  سلام .اقای دکتر من ۲۸سالمه و بدبینی و شکاکیت شدیدی مخصوصا به جنس مخالفم دارم چون اعتماد به نفسم پایینه و همش فکر میکنم خوب نیستم تو رابطه هایی که دارم به مشکل همیشه می خورم چون فکر میکنم اونا دارن بهم خیانت میکنن و این باعث شده تو رابطه هام همش دعوا باشه حتی نسبت به همجنس های خودمم این حسو پیدا کردم دیگه کلافم کرده این موضو این روش درمانی واقعا درمان میکنه مشکل منو ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید برای حل مشکل چند جلسه مشاوره با یک روانشناس داشته باشید . در صورتی که مشکلتان برطرف نشد می توانید برای درمان به این مرکز مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 11. نیروان Reply

  سلام عوامل ایجاد عدم اعتماد به نفس چه میتواند باشد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   از جمله عوامل ایجاد عدم اعتماد به نفس تربیت بد خانواده، تجربیات تلخ شخصی، طرز نگرش و … می باشد. لطفا” سایت را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
   موفق باشید.

 12. حامدنیکبخت Reply

  سلام اقای دکتر من ۲۱سالمه من نوع بسیار شدیدی از عدم اعتماد بنفسو دارم ازش رنج میبرم من ۲سالی میشه اینجورم من حتی بخاطر ترسم ازجامعه و روبرو شدن با جنس مخالف دانشگاه هم نرفتم ترس های بسیاری دارم ک همه اینا باعث شده الان از همه چی عقب بیوفتم پدر مادرم انگار نه انگار ک من اینجورم ففط باید تحقیراشونو بشنوم ک داره خیلی زجرم میده من تو دزونم میدونم ک یه سری کارارو میتونم انجام بدم اماتو عملی کردنش همیشه شکست خوردم من از جامعه خیلییی دور شدم میدونم توروخدا کمکم کنید این هیپنوتیزم میتونه بهم کمک منه؟؟راهنماییم کنید من باید چیکاکنم؟؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   شما می توانید به نزدیک ترین روان شناس محل خود مراجعه و کمک بگیرید. البته هیپنوتیزم درمانی هم می تواند به شما کمک کند اگر بتوانید کسی را پیدا کنید.
   موفق باشید.

 13. حامدنیکبخت Reply

  ببخشید اقای دکتر شما خودتون هیپنوتیزم درمانی انجام میدید؟؟؟باید باشما تماس بگیرم؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله.با مطب تماس بگیرید.

 14. امیر Reply

  مرسی دکتر جان برای همه چیز کارتون معجزست .زندگیم عالی شده

  • سودابه Reply

   سلام ببخشید شما درمان شدید ؟دکتر خوبی هستن؟من میترسم از این کار اخه.تورو خدا راستشو بگین

   • امیر Reply

    سلام بله سودابه خانم .از هیچ چیز نترسین من زندگیم عوض شد.توکل کنید به خدا و برید برای درمان حتما خوب میشید دوست عزیز

 15. شهاب Reply

  سلام من ۳۲ سال سن دارم وضعیت مالیم خوبه ولی مناسفانه بدلیل اینکه به هیچ کس اعتماد ندارم حای به خانواده خودم نتوانستم ازدواج کنم اعتماد به نفسم پایینه وقتی باکسی حرف میزنم اکه طرف بهم نگاه کنه مضطرب میشم لبام میلرزه و نمیتونم حرف زدنمو ادامه بدم احساس حقارت میکنم حتی چون نمیتونم به چشم طرف مقابلم نگاه کنم چشمام زیاد میچرخن ومناسفانه بعضیا فکر میکنن مشکل انحراف جنسی دارم ، حتی خانوادم برادرم این فکرو درموردم میکنه دارم عذاب میبینم الان دوستله پناه به تنهایی بردم و تنها زندگی میکنم حتی یک دوست هم ندارم تنها یب هم ازارم میده و شبا کابوس میبینم دنیا برام کانلا بی ارزش و پوچ شده لطفا کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   مشکلتان قابل درمان است. برای درمان اقدام کنید.
   موفق باشید.

 16. maryam Reply

  سلام آقای دکتر من خیییلی اعتماد به نفس پایینی دارم.اصلا هم درست نمیشه.من ی دانشجوام و نمیتونم با همکلاسی های جنس مخالفم درست ارتباط برقرار کنم میترسم.من خیلی ترسو ام .از جمع میترسم.خیلی اذیت میکشم.پیش روانشناسم رفتم ولی این روانشناسا دو ثانیه حرف میزنن بعد میگن جلسه بعد بیا .اخه ینی چی من میخوام مشکلم حل بشه.اینام فقط میخوان به پول برسن .من چیکار کنم…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   اگر به این نتیجه رسیده ای که در اینجا نتیجه میگیرید می توانید برای درمان اقدام کنید.
   موفق باشید.

 17. ناشناس Reply

  اقاي دكتر ٥٨ سال دارم من اعتماد به نفس پاييني دارم خودم رو خيلي
  بد ميبينم ااز جواني هم همينطور بودم از بس در زمان كودكي با خواهرم
  كه خيلي زيبا بود مقايسه شدم در بزرگ سالي هم از اينكه مرا زيبا نبينمد
  هميشه نكران واز مردم واجتماع گريزان بودم وهميشه با انكه قيافه ام خوب است در جمع احساس. سنگيني وخجا لت ميكنم دوست دارم بهم توجه بشه
  نميدونم از ترس قيافه ميگيرم كه حرف زدنم طوري است كه حتي نمي تونم بخندم وتو قيافه هستم وقيافه جدي ميگيرم نميتونم بخندم واگر هم بخندم مصنويي وفشرد ه مثل گريه مدتهاست قرص ضد افسرد گي ميخورم
  اعتماد به نفس كاذب بهم داده ولي نميتونم راحت باشم در جمع فكر ميكنم
  قيافه ام مسخره ومهربان نيست به همه خيلي محبت ميكنم باز هم اكثرا
  منو بد جنس وبد ذات ميدونند با هيپنوتيزم ميتونم از اين وضع خلاص شوم
  لطفا اگر امكان داره يك دكتر مجرب هيپنوتيزم به من معرفي كنيد ممنون ميشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 18. ناشناس Reply

  يا خودتان به من كمك كنيد ممنون ميشم به من وقت دهيد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   برای وقت دهی تماس بگیرید.

 19. شهاب Reply

  سلام اقای دکتر من وقتی توی یک جمع میشینم دچار استرس میشم و رنگم میپره و خیلی کم رو و خجالتی هستم میخواستم بپرسم درمانی دارد یا نه

 20. اسیه Reply

  سلام آقای دکتر
  من به خاطر کوتاهی قدم دچار کمبود اعتماد به نفس شدم
  می توانید کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   موفقیت انسان به قدش نیست… پس اهمیت ندهید. بله می شود کمک کرد.
   موفق باشید.

 21. Fateme. Reply

  سلام اقای دکتر من ۳۰ سالمه لیسانس دارم توی دوره ی دانشجوییم اینقدر دچار ترس و خودکم بینی بودم حتی یک بار کنفرانس ندادم با وجود اینکه دانشگاه تهران درس خوندم به خاطر همین خجالت و اعتماد به نفس پایینم درسمو واسه ارشد ادامه ندادم …سر کارم نمیرم …دارم افسرده میشم ..یه مشاور رفتم خیلی شیوشو دوس نداشتم شما فک میکنید میتونم تغییر کنم .ادرس و شماره مطبتون رو هم واسم بنویسید ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله افراد مشابه شما زیاد بوده اند که نتیجه گرفته اند.آدرس در سایت هست.
   موفق باشید.

 22. فرامرز Reply

  سلام خسته نباشید من یه جوون ۲۲ ساله هستم از بچگی انقدر کم حرف ، ترسو و خجالتی بودم که همه فکر میکردن من لالم و فقط پیش دوستام و افراد خاص صحبت میکردم و خودی نشون میدادم قیافه ی من انقدر مظلوم بود که اگه منو میدیدی گریت میگرفت تا این که رفتم خدمت و دیگه خواستم از لاک خودم در بیام دیگه حرف گوش کن و سر به زیر نبودم و همیشه بازداشت میشدم و حتی زندان هم رفتم دیگه از این جور زندگی کردن خوشم اومد وقتی هم که خدمتم تموم شد و اومدم بهتر نشدم هیچ صد برابر بدتر هم شد و از همه فراریم و الان به خاطر این موضوع کارمو ول کردم و خودمو تو خونه حبس کردم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   مشکل شما قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 23. سعید Reply

  سلام
  جوانی سی سالهو مجرد که بسیار تنها ودچار استرس وعدم اعتماد بهنفس که تمام کارهایم را ناتمام رها میکنم ونمیتوانم باکسی ارتباط برقرار نمودن در بعضی اوقات انقدر حال روحیم بهم میریزدکه هیچ چیز ارامم نمیکند

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دوست گرامی عدم اعتماد به نفس مشکلی نیست که درمان نشود و شما را آزار دهد . برای معاجه خود و غلبه بر مشکل عدم اعتماد به نفس به روانشناس مراجعه کنید.

  • تنهاترین Reply

   من بخاطر مشکلات که همیشه تو خونوادم حاکم بود، دچار افسردگی های طولانی مدت بودم، متاسفانه تا جایی که یادم حقارت کشیدم و از اجتماع گریزان بودمف افسردگی دوقطبی شدید داشتم که خودم متوجه شدم و درمانش کردم، اما الان این دوقطبی بودن به شکل اعتماد به نفس کاذب و افت اون خودشو نشون می ده، و همین مسئله باعث اسیب جدی به وضعیت روحیم می شه، چون وقتی اعتماد به نفسم بالا می ره اونقدر خوب حرف می زنم و شعارم می دم که همه براحتی قبول می کنند و زمانی که افت می کنم، زیر تمام قولهام می زنم، جنجالی که همیشه تو خونواده ما حاکم بود، باعث شده شخصیتم بسیار پرنوسان و ضعیف بشه، وقتی دوباره با ادم ها صحبت می کنم، دو انسان متفاوت نشون می دم……..هنوز هم گریه های مخفیانم از دست .. ازارم می ده. اصلا عبرت پذیر نیستمم!!! و حس می کنم هنوز مثل بچه ها رفتار می کنم…

 24. باهمه ولی تنها Reply

  با سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر:
  من پسر ۲۷ ساله در یک خانواده پرجمعیت (۱۲ نفر) در یک روستا تقریبا دور افتاده متولد شده ام و تا ۲۵ سالگی در روستا بودیم. بدلیل پایین بودن وسع مالی خود را کمتر از دیگران میدیدم و احساس حقارت داشتم. با این که در مدرسه هم جز افراد درس خوان و مودبی بودم از دیگر همکلاسی ها خود را کمتر میدیم. برادرها بزرگترم من را مسخره میکردند (از لحاظ قیافه) با اینکه قیافه متوسطی دارم و همچنین با دیگر همسن هایم مقایسه میکردند با اینکه در کار کشاورزی تمام سعیم را میکردم و به نحو احسن کار میکردم و وقتی هم خطایی از من سر میزد والدینم نیز من را همراه با برادرهای بزرگترم مورد سرزنش قرار میدادند و مورد تنبیه فیزیکی قرار میگرفتم. با همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی که داشتم ادمه تحصیل دادم و حالا کارشناسی ارشد در یک رشته فنی دارم. از لحاظ اعتماد به نفس خیلی ضعیف هستم. کارهایی که در زمینه رشته ام توانایی انجام دادن دارم در مساحبه ها برای کار نمی توانم طرف مقابلم را نسبت به توانایی هایم قانع کنم. و اعتماد به نفس پایین باعث شده است که استرس و به دنبال آن گاها اضطراب و تپش قلب شدید داشته باشم و لازم یاد اور باشم که خانوداه ای بشدت مضطرب دارم که هر مشکلی در خانواده باعث میشود که دچار تپش قلب شدید شوم.
  حس زشت بودن داشتم نسبت به همه. ترس از حرف زدن در بین همکلاسی هاو جمع.استرس شدید که باعث مختل شدن زندگی و نتیجه نامطلوب در دانشگاه نسبت به تلاشم بدلیل ترس از کنفراس در کلاس. و حالا هم با اینکه تلاشم زیاد است نمیتوانم در مساحبه برای کار موفق باشم. با اینکه حس میکنم نیاز به روانشناس دارم ازلحاظ وسع مالی نمی توانم به روانشناس مراجعه کنم. به نظر شما آیا راهی است و یا کتابی که من بتوانم از این وضعیت رهایی پیدا کنم.
  باتشکر فراوان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دوست گرامی با قاطعیت می توانم بگویم این حس شما فقط ریشه در درون شما دارد و واقعیت ندارد . برای اینکه بتوانید بر این مشکل غلبه کنید حتما به کمک فرد دیگری که تخصص دارد نیاز دارید اگر توان مالی ندارید می توانید در جایی که هستید به مراکز مشاوره دولتی مراجعه کنید تا بخش زیادی به شما کمک می کند . امید به خدا را فراموش نکنید.

 25. ناشناس Reply

  سلام چطوری باید با شما نماس بگیرم آخه منم مشکل دارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از شماره های تماس مطب که در سایت درج شده است استفاده فرمایید.

 26. roz Reply

  سلام آقای دکتر چطور باید با شما تماس بگیرم آخه منم مشکل عدم اعتماد بنفس دارم لطفا کمک کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   راههای ارتباطی در سایت هست.
   موفق باشید.

 27. Maryam Reply

  سلام آقای دکتر من یه دختر ۲۸ ساله هستم و تازه ازدواج کردم. من هیچ موقع اعتماد به نفس نداشتم بعد از هر تصمیمی که میگیرم پشیمانی و خودخوری دست از سرم برنمیدارد. همیشه خود را کمتر از دیگران میدانم و پریشانی فکری دارم مدام با فکرهای آزاردهنده که دیگران چه نظری در موردم دارند خودم رو آزار میدم دست خودم نیست نمیتونم روی این افکار مسلط باشم و کنترلشون کنم. فکر میکنم این طرز رفتارم هم به خودم آسیب میرساند هم همسرم را آزار میدهد. خودم میدونم این رفتارم ریشه در کودکی من دارد چون من دوران کودکی و نوجوانی خیلی سختی داشتم ولی قادر به کنترل وضعیت خودم نیستم. خواهش میکنم کمکم کنید و راهی به من پیشنهاد کنید. ممنونم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سرکار خانم مشکل شما چیزی نیست که حل نشود اگر همه راه حل ها را برای رفع این مشکل خود امتحان کرده اید و درمان نشده اید مراجعه کنید تا مشکل شما را با جلسات هیپتونیزم درمانی بر طرف کنیم .

 28. الاله Reply

  سلام من
  احساس عدم اعتماد به نفس شديد ميكنم و مواردشم زيادنًد
  به هيچ عنوان احساس زيبايي نميكنم گر چه بقيه اين تصور رو ندارند و بعضي ادم تمجيد ميكنند ولي نميتونم حرف ان ها را باور كنم
  مشكلم در زمينه هاي مختلف باعث شده كه توانايي برقراري ارتباط با ديگر ان را نداشته باشم و از ديد همه فردي گوشه گير باشم از نگاه كردن در چشم ديگر ان ميترسم از پاسخ دادن به سؤالا ت ميترسم حتي با وجود اينكه بلدم ارتباطات انقدر ضعيف شده كه حاضر به بيرون از خانه رفتن نيستم از حضور در مقابل خانواده ام ميترسم از موفقيت هام كه آليته اگر پيش بياد و از شكست ميترسم برا همين هيچ وقت دست به كار جديد نميزنم از قضاوت و طرز تفكر ديگر ان نسبت به خودم هم ميترسم
  اين قضيه در درس خواندنم هم اثر گذاشته باعث شده با وجود درس خواندن باز هم احساس ناتواني كنم همچنين باعث استرس فراوان در من شده و اگر باز هم بگم تاثيراتش تموم شدني نيست گاهي فكر ميكنم مرگ بهترين راه رسيدن به ارامشه گاهي به انواع راه هاي خود كشي فكر ميكنم ولي هنوز جرات كافي اين كارو پيدا نكردم. گرچه ميدونم كار مسخره إيست ولي الان تنها راه حله چون دارم از افسردگي ديوانه ميشم به خاطر قدم كه به نظرم كوتاهه حاضر نيستم كنار ديگر ان بايستم وقتي صحبت در مورد اين مسايل ميشه سريع فرار ميكنم و….واقعا خسته ام تقربا روزي چند بار
  گريه ميكنم لطفا كمك كنيد خيلي احتياج دارم همچنين باعث عدم تمركزم هم شده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   شما دچار عدم اعتماد به نفس ودر نتیجه افسردگی هستید.برای مشاوره ودرمان به یک روان شناس مراجعه کنید.هیپنوتیزم درمانی هم میتواند به شما کمک کند .
   موفق باشید.

 29. دکتر نجفی توانا Reply

  سرکار خانم مشکل شما در جلسات درمانی قابل رفع است . از شماره های درج شده در سایت استفاده کنید و با ما تماس بگیرید تا برای رفع مشکلتان شما را یاری کنیم .

 30. المیرا Reply

  سلام من ۲۸سالمه وازبچگی نسبت به خودم واندام وچهره خودم احساس بدی داشتم ودارم بااینکه همه بهم میگن خوبم ولی نمیتونم ازخودم این حسو دور کنم‌ همش دنبال عمل جراحی زیبایی واین چیزاهستم احساس میکنم نمیتونم هیچ مردی جذبم نمیشه وهمیشه همه روازخودم بالاترمیدونم واقعا میتونم باهیپنوتیزم درمان بشم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قطعا با روان درمانی و هیپنوتیزم درمان اعتماد به نفس خود را به دست خواهید آورد.

 31. ناصر Reply

  سلام اقای دکتر
  من به شدت به خودم شک دارم هر کار کوچکی می کنم همین که کسی میاد بالای سرم دست پاچه می شوم حتی موقعی که تو خیابان راه می روم احساس می کنم همه به من نگاه می کنند و زیر زره بین هستم حتی با خانواده خودم هم راحت نیستم چکارکنم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل حل است در ساعات ذکر شده در سایت با ما تماس بگیرید تا وقت مشاوره برای شما هماهنگ شود.

 32. naser Reply

  سلام اقای دکتر
  من به شدت به خودم شک دارم هر کار کوچکی می کنم همین که کسی میاد بالای سرم دست پاچه می شوم حتی موقعی که تو خیابان راه می روم احساس می کنم همه به من نگاه می کنند و زیر زره بین هستم حتی با خانواده خودم هم راحت نیستم چکارکنم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل درمان است در ساعات مشخص شده با ما تماس بگیرید تا وقت مراجعه برای شما تنظیم شود.

 33. نگین Reply

  سلام من دختر ۱۹ساله هستم.خیلی کم رو و خجالتی ام.اعتماد به نفسمم خیلی پایینه.تا دویال پیش حتی نمیتونستم از سوپرخرید کنم.از وقتی دانشجو شدم خوشبختانه یکم بهتر شدم.ولی بازهم توی جمع خیلی کم حرفم و زود سرخ میشم.بعضی وقتا هم صورتم میلرزه.علت لرزش صورتم چیه؟مشاوره رفتم ولی برای استرسم نه اعتماد به نفسم.الان توی جمع که میخوام برم قرص پرانول مصرف میکنم تا شاید بهترشم.شما اگر پیشنهادی دارید لطفا کمکم کنید.خسته شدم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دارو در این موارد نمی تواند درمان مناسبی باشد. پیشنهاد می کنم به متخصص روانشناس مراجعه کنید تا مشکل شما ریشه ای بر طرف شود.

 34. ساناز Reply

  سلام من دختری ۲۲ ساله هستم همونطور ک بقیه میگین ظاهر و هیکلی زیبا دارم ولی همیشه خودمو با بقیه مقایسه میکنم وهروقت ک با اقایی ک دوستم در مجلسی هستم حس میکن اگه جای دختری ک مثلا توی اون مهمانی هست بودم دوستم بیشتر توجه میکرد یا حس میکنم اون اقا به اون دختر توجه داره درصورتی ک اصلا اینطور نیست دارم عذاب میکشم همش خودمو با بقیه مقایسه میکنم درصورتی ک هیچی کم ندارم اصلا نمیتونم خودمو قبول داشته باشم انگار دوتا مغز دارم ک یکیش بهم میگه اصلا اونطوری ک تو فکر میکنی نیست ولی اون یکی میگه ن ب خودت اعتماد نداشته باش همه از تو سرترن شک کن و ازین حرفا خیلی دلم پره و حتی نمیدونم حرفامو ب کی بزنم و اینم بگم ک همه این شکا و بی اعتماد ب نفسیا بخاطر اقایی هست ک ۷ساله باهم دوستیم لطفا کمکم کنید حداقل بدونم دردم چیه

 35. ناشناس Reply

  سلام من دختري ٢٣ ساله هستم از زماني كه سه سالم بوده همش زجر كشيدم تا زماني كه بزرگ شدم الان گذشته ي من شده برام دردسر نميتونم فراموش كنم همش تو ذهنمه خيلي هم اعتماد به نفسم پايينه همش گريه ميكنم نميتونم هم خودم هم ديگران رو ببخشم نفرت تمام وجودمو پر كرده من سه تا مشاوره روانشناس رفتم ولي هيچكدوم تاثير نداشت تو رو آقاي دكتر كمكم كنيد دارم نابود ميشم چكاركنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   برای درمان باید از متخصص روانشناس کمک بگیرید و اطمینان داشته باشبد در جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی مشکل شما برطرف خواهد شد.

 36. محمدرضا Reply

  سلام آقای دکتر من ۲۳ سال دارم و اصلا اعتماد به نفس ندارم . پدر و مادرم همیشه با هم مشکل داشتن ، پدرم معتاد بود و من و مادرم یک عمر تحملش کردیم تا درس خوند و رفت شرکت زد ، بعد که پول دستش اومد ما رو ول کرد و رفت. من و مادرم موندیم و بی پولی و هزار و یک درد . من عذاب وجدان دارم که نمیتونم مادرمو نجات ، با همه ی دوستام قطع رابطه کردم چون حتی پول تاکسی ندارم بدم خیلی وقتا ، چه برسه بخوام باهاشون برم بیرون چون هر دفعه زنگ میزدن ، من یجوری از زیرش در میرفتم ، آقای دکتر کسی شرایط منو درک نمیکنه ، همه درموردم قضاوت میکنن برای همین هیچجا نمیرم ، حس میکنم برای خدا بی ارزشم. توی چهار سال دانشگاهم حتی یک بار یک دختر حرف نزدم. با اینکه قد و هیکل و قیافه خوبی دارم ولی حس میکنم خوش قیافه نیستم . من امسال کارشناسی ارشد دانشگاه تهران قبول شدم اونم با این که لیسانسم توی یک دانشگاه درپیت بود!!!
  . من آدم با اراده ایم اما از ارادم هیچوقت پول درنمیاد برای همین واسه ی هیچکدوم از اعضای خانوادم ارزش ندارم همه مدام پدرمو میزنن تو سرم . هیچوقتم پول نداشتم برم پیش یک روانشناس هنوزم ندارم. آقای همه موهام دارن سفید میشن . دیگه خسته شدم……

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل حل است مراجعه کنید .

 37. ستایش Reply

  سلام آقای دکتر
  من خانمی ۳۲ ساله هستم خیلی هم مغرور و اعتماد به نفسم خوب بود رفتم سرکار چون اولین بارم بود تو محیط کار قرار میگرفتم و به کارم وارد نبود زمان میبرد که یاد بگیرم با کوچکترین اشتباه خیلی راحت صاحب کار بی احترامی میگردند وهمين باعث شده اعتماد بنفسم خیلی بیاد پایین و مواقعی که خونه هستم همیشه تو خودمم و عصبی و کلافه میشم تو فکر انتقام از رفتارشان هستم ولی سر کار میرم نمی تونم حرف بزنم و از خودم دفاع کنم خواهش می کنم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سعی کنید ذهن خود را آزاد کنید . قبل از هر چیز باید شرایط خود را تغییر دهید و اگر مشکلت ادامه داشت به روانشناس مراجعه کنید. اما با شرایطی که از قبل از مشغول به کار شدن خود گفتید با تغییر شرایط کاری خود و یا با ترک محیط کار می توانید به شرایط قبلی خود باز گردید.
   موفق باشید

 38. محمد Reply

  سلام پسری ۲۲ساله هستم آقای دکتر من اینقدر به نظر دیگران اهمیت دادم و اینقد از انتقادشون میترسیدم که یه مدت طولانی هروقت با کسی روبرو میشدم تپش قلب پیدا میکردم و متاسفانه این موضوع رو جدی نگرفتم تا یک روز تپش قلبم اینقد زیاد شد که به بیمارستان رفتم و از روزی هم که از بیمارستان برگشتم تو مواقعی که با بقیه مواجه میشم دچار سردرد میشم اقای دکتر میخواستم بدونم این سردردها خطرناکه؟؟؟؟

  • محمد Reply

   سلام پسری ۲۲ساله هستم آقای دکتر من اینقدر به نظر دیگران اهمیت دادم و اینقد از انتقادشون میترسیدم که یه مدت طولانی هروقت با کسی روبرو میشدم تپش قلب پیدا میکردم و متاسفانه این موضوع رو جدی نگرفتم تا یک روز تپش قلبم اینقد زیاد شد که به بیمارستان رفتم و از روزی هم که از بیمارستان برگشتم تو مواقعی که با بقیه مواجه میشم دچار سردرد میشم اقای دکتر میخواستم بدونم این سردردها خطرناکه؟؟؟؟

   • دکتر نجفی توانا Reply

    درمان عدم اعتماد به نفس از طریق جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی امکان پذیر است و جای نگرانی نیست .

 39. يك خانم ناراحت Reply

  سلام و عرض ادب
  جناب دكتر من به خاطر شرايطي كه در كودكي تحت آن بزرگ شدم دچار كمبود عزت نفس هستم و بلد نيستم خودمو دوست داشته باشم. اعتماد بنفسم قبلا خيلي كم بود ولي تونستم اونو بالا ببرم ولي همچنان عزت نفس پاييني دارم و گاهي درواقع از عزت نفس پايين لذت مي برم. يعني يك بيماري عمييييق عدم عزت نفس دارم و من به نوعي مازوخيسم جنسي مبتلا شدم كه از تحقير لذت مي برم و درگير كوپروفاژيا هستم. خيلي از اين قضيه زجر ميكشم و براي درمان خجالت ميكشم مراجعه كنم. اين كمبود عزت نفس در زندگي با شوهرم برام مشكل ايجاد كرده و باعث شده اونم دوستم نداشته باشه.
  تو رو خدا به من بگيد آيا واقعا راهي براي درمان من هست؟ آيا از راه هيپنوتيزم ميشه كمبود عزت نفس و كوپروفاژيا رو درمان كرد؟
  خيلي خسته ام…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   راه که برای درمان عدم اعتماد به نفس بسیار است . بله از هیپنوتیزم درمانی هم می توان عدم اعتماد به نفس را درمان کرد.

 40. رعنا Reply

  سلام من ۱۶سالمه ن تنها در مورد چهره ام اعتماد به نفس ندارم بلکه تو کلاس جوابی سوالی رو ک بلدم نمیگم بخاطر عدم اعتماد بنفس و انگیزمو برای درس خوندن از دست دادم بخصوص ک الان کنکور دارم و فک میکنم ضریب هوشیم کمه و قبول نمیشم از اینکه همیشه مقایسه میشم از اینکه احساس تنهایی میکنم تنفر دارم…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما مطمئناً قابل حل است . برای افزایش اعتماد به نفس خود می توانید از روانشناس مشاوره بگیرید.

 41. هدیه Reply

  سلام اقای دکتر نامزدم به دلیل قد کوتاهش جثه ی ضعیفش خیلی اعتماد بنفسش پایینه .سربازم هست تو پادگان بهش میگن بهت نمیاد هفتادویکی باشی ۷۶ اینا باید باشی خیلی ناراحتو گوشه گیرشده توخودشه چیزی که من اصلا واسم مهم نیست حرف دیگران ولی قشنگ نمیتونم راهنماییش کنم چیکار کنم ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   برای درمان عدم اعتماد به نفس بعضی راه کار ها در سایت آورده شده اما راحل حل مطمئن آن مراجعه به روانشناس است. بسیاری از افراد موفق را می بینید که با نقص های جسمی بسیا سخت تر توانسته اند بر مشکلات خودشون غلبه کنند و اعتماد به نفس خود را ارتقا دهند.

 42. احمدرضا Reply

  سلام ببخشید من احساس میکنم دیر فهم شدم و همین هم تاثید گذاشته رو درسام.اعتماد به نفسم تومده پایین با اینکه جزو دانش اموزای برتر شهرم لظفا راهنمایی کنید ۱۳ سالمه و دوساله این مشکلو دارم مرسی

  • دکتر نجفی توانا Reply

   این که شما چه احساسی دارید نمی تواند علت عدم اعتماد به نفس تان باشد به روانشناس مراجعه کنید تا شرایط شما دقیق تر بررسی شود.

 43. ناشناس Reply

  سلام. من یک پسر ۲۹ ساله هستم که از نداشتن اعتماد به نفس در کار خیلی عذاب می کشم. مدام به این فکر می کنم که توانایی انجام آن کار را ندارم در صورتی که برای آن کار هم دوره دیدم و هم مقداری نجربه دارم ولی از قرار گرفتن در شرایط جدید هراس دارم و سوال اگر نتوانم چی؟ اگر باعث آبرو ریزی بشم جی؟ ذهن من را آزار می دهد و بعضی وقت ها هم باعث از دست رفتن آن موقعیت می شود، البته این مشکل را هم در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف هم دارم، کمکم کنید چه کاری را باید انجام دهم تا از این حس و حال خارج شوم.ممنون.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   در مواقعی که با روشهای پیشنهادی نتوانسته اید مشکل عدم اعتماد به نفس خود را رفع کنید باید از متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 44. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من یک جوان۱۸ساله هستم که به دلایل زیادی مثل عدم اعتماد به نفس و احساس حقارت از بودن در جامعه و دور همی های مختلف هراس دارم…از قضا بخاطر قرم صورت و بدنم با این که چند بار از طرف دیگران لطمه خوردم احساس بدی دارم…ایا راهی برای باور کردن خودم دارم و مشکل من قابل حل خواهد بود؟؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مطمئنا شرکت در جلسات روان درمانی و در کنار آن هیپنوتیزم درمانی به افزایش اعتماد به نفس شما کمک خواهد کرد.

 45. نازنین Reply

  سلام.اقای دکترمنمدتهاست مشکل دارم افسردگی وسواس فکری عدم اعتمادبنفس والان پرازحس خشم وانتقام ونفرتم کوچکترین مسایل تامدتهافکرمو درگیرمیکنه.حس میکنم مردم منوبه چشم یه کودن میبینن برای همین سعی میکنم باپرخاش وکتک کاری خودموثابت کنم.کمکم کنیدلطفا

  • دکتر نجفی توانا Reply

   می توانید به متخصص روانشناس مراجعه کنید تا مشکلتان بر طرف شود.

 46. علی Reply

  سلامارادم خیلی خیلی ضعیف همه کارا رو نصف نیمه رها میکنم اعتماد بنفس ندارم چجوری مشاوره هیپنوتیزم بگیرم ازتون؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   می توانید مراجعه کنید تا کمکتان کنیم.

 47. amir mahdi Reply

  سلام آقای دکتر من یه پسر ۱۷ ساله ام و دبیرستانی
  از دوره ی دبستان کمی احساس ضعف در برقراری ارتباط با هم سنو سالام میکردم تا رسید به دوره ی راهنمایی که این احساس افزایش یافت که هی خودمو جلوی آینه میدیدم که به نظر خودم خیلی زشتم و از حرف ها و کم محلی های هم سنوسالام میفهمم از اول دبیرستان رفتم تو فاز باحال بودن و اینها که سیگاری هم شدم الان یه آدمی ام که هم سنو سالام حتی منو تو جعمشون هم راه نمیدن و منو همش رد میکنن و میپیچونن دیگه از خودم زده شدم و از جمع های خانوادگی و کلا از آدم ها بیزارم هس میکنم هیشکس دوسم نداره واز حرفای همه اینو می فهمم و هیچکس بهم محل نمیزاره چند باری هم داشتم خود کشی میکردم ولی ترسیدم در ضمن سه سالی هست که یه هس نا امیدی ته دلم هست که نفس کشیدنو واسم سخت کرده و میخام گریه کنم که گریم دیگه نمیاد خاهشا یه راهکار برای من بگذارید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مقالات و مطالبی که درباره درمان عدم اعتماد به نفس در سایت گذاشته ایم مطالعه کنید اگر نیاز به کمک داشتید تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه حضوری تعیین شود.

 48. دختر ضعیف Reply

  سلام من ۲۷ سالم است . رشته ام زبان است .بیکار هستم به علت عدم اعتماد به نفس .البته پدرم همیشه از بی عرضگی ما پیش خودمون شکایت میکنه و این واقعا عذابم میده . از لحاظ چهره معمولی رو به پایین هستم .زیبایی هم ندارم . خاستگار هم ندارم . چکار کنم؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   این قضاوت شما صحیح نیست . اعتماد به نفس به شرایط جسمی یا چهره فرد نمی تواند ارتباط داشته باشد. همانطور که خودتان هم دیده اید بسیاری افراد با سطح توانایی جسمی کم کارهای خارق العاده ای کرده اند. پیشنهاد می کنیم از متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 49. بهزاد حدیدی Reply

  سلام اقای دکتر من۳۰سالمه من دارای شغل پر درامدی هستم ولی به خاطر مشکل عاطفی کاملا اعتماد به نفسم رو از دست دادم ودچار افسردگی شدم وبه خاطر اعصبانیتم توانایی مدیریتم رو ندارم لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل عدم اعتماد به نفس شما قابل درمان است . تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین کنند.

 50. یاسی Reply

  سلام من یه دختر ۱۶ ساله ام که ۴ سال پشت سر هم مدرسمو عوض کردم و خیلی اسیب دیدم و الانم اضطراب اجتماعی دارم و خیلی عصبی ام و اعتماد بنفسمم خیلی افت کرده و به خاطر نظر مردم برای تغییر کاری نمیکنم چون امیدی ندارم و خیلی میترسم دوستام تحقیرم کنن یا توی موقعیتی قرار بگیرم که نتونم جوابشونو بدم و خیلی وقت ها هم هول میشم و مشکلات خیلی بزرگ تر از اونچه هست نشون میدم از جمع کناره گیری میکنم رشتم تجربیه ولی اصلا درس نمیخونم چون تمرکز ندارم و یکسره نشخوار فکری دارم و خودمو با دیگران مقایسه میکنم دیگه دارم دیوونه میشم و ارزوی مرگ میکنم از حقمم نمیتونم دفاع کنم و ارزشی برای خودم قایل نیستم خواهشا کمکم کنید حالم خیلی بدهههه

 51. یاسی Reply

  منم یه دختر ۱۶ ساله ام و اعتماد بنفسم فوق العاده پایین اومده و خیییییییلی ترس از قضاوت دارم و نمیتونم درس بخونم ایا مشکلم با هیپنوتیزم حل میشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که گفته شد هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی قویترین روش برای بهبود و دیگر حالات روانی فرد باشد. با ابن روش به فرد کمک می شود تا برروي نقاط ضعف خود تمركز نكنيد. هر انساني نقاط ضعف خاص خود را دارد. در صورت تمایل می توانید به همراه یکی از والدین خود مراجعه کنید.

 52. یه آدم ساده دل Reply

  سلام دانشجوی ۲۱ ساله هستم و اصلا اعتماد بنفس ندارم…فکر میکنم همه بهتر از من هستن(از همه لحاظ مثلا خوب رفتار میکنن و خوب حرف میزنن و…)من جلو جمع دست و پامو گم میکنم و این مساله وقتی شدیدتر میشه استرس کل وجودمو فرا میگیره و تپش قلب شروع میشه و پشت سرم بقدری سنگین میشه که انگار یه نفر با پتک داره رو سرم میزنه و حالم خیلی خراب میشه…این مشکل شاید ۷ سال بشه که من دارمش و این اواخر خیلی بدتر شده..شاید این افکار منفی بی انتها نسبت به خودم و گوشه نشینی و دور از اجتماع باعث شده من یه مرده متحرک باشم…
  چیکار کنم؟؟؟تو رو خدا کمکم کنید منم جوونم خوشبختی حق منه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مطالبی که در مورد عدم اعتماد به نفس در سایت آورده ایم را مطالعه کنید اگر احسای کردید به کمک ما نیاز دارید تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین کنند.

 53. علی.ق Reply

  سلام بنده ۱۶ سالمه و واقعا اعتماد به نفسم کمه وقتی با کسی روبه رو میشم قلبم تند تند میزنه و لگنت زبان و اول حرفم را با یچیز الکی شروع می کنم البته وقتی چند باری باطرف مقابلم روبه رو بشم دیگه یا کمتر اینطور میشم یا اصلا نمیشم راه درمان چیه مشاوره یا قرص ؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر نظر من را در مورد راه درمان می خواهید که همانطور که گفتیم روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی را پیشنهاد می کنیم . کما اینکه برای افراد قبل از شما هم با همین روش درمان نتیجه گرفته ایم . اما لازم است تا مراجعه حضوری داشته باشید تا بهترین راه درمان را برای شما در نظر بگیریم . تماس بگیرید تا وقت مراجعه برایتان تعیین کنند.

 54. ... Reply

  من اعتماد به نفس خیلی پایینی دارم حس میکنم عرضه هیچ کاری رو ندارم وقتی میرم برای مصاحبه های کاری بعدش دیگه باهام تماس نمیگیرن یا حتی میگن که تو هیچ کاری بلد نیستی
  بابام همیشه میگه تو نه کار خونه بلدی نه کار بیرون
  البته اینم بگم که من یه فروشنده اینترنتی هستم و حتی تو دانشگاه معدلم بالا بوده
  اما همش احساس میکنم بدرد نمیخورم حتی حس میکنم هیچ جنس مخالفی ازم خوشش نمیاد من خواستگار زیادی ندارم ولی اونایی که اومدن خواستگاریم منو نپسندیدن

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی قویترین روش برای بهبود و دیگر حالات روانی است. با ابن روش به شما کمک می شود تا بر روي نقاط ضعف خود تمركز نكنيد. هر انساني نقاط ضعف خاص خود را دارد.

 55. محمد Reply

  سلام آ قای دکتر می شه ایمیل خودتون رو داشته باشم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   ایمیلی که در زیر سایت درج شده مربوط به خودم است .

 56. ناشناس Reply

  سلام من از مردم و اینکه زمانی که با من چشم تو چشم میشن میترسم و پیش خودم میگم راجع ب من چی فکر میکنه و خیلی اذیت میشم گوشه گیر و خونگی شدم و دارم وقت خودمو هدر میدم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکل شما قابل درمان است . اگر خودتان می خواهید که درمان شوید تماس بگیرید تا ما شما را کمک کنیم .

 57. mm Reply

  سلام دکتر
  من دختر ۱۹ساله هستم .از سوم دبیرستان تا الان سعی کردم اعتماد بنفسمو ببرم بالا چون تا قبلش از فعالیت تو کلاس و حرف زدن میترسیدم.اما از سوم ببعد همیشه فعال بودم و پرسش و پاسخ خوبی با دبیر داشتم از کنفرانس نمیترسم ولی وقتی میخام کنفرانسو شرو کنم کنترل نفس کشیدنمو از دست میدم نفس کم میارم یا حتی مطلب طولانی بخونم نفس کم میارم.تاالان من ممتاز و موفق بودم تنها مشکلم اینه که نفس کم میارم با ارامش حرف نمیزنم میخام برطرف کنم میشه بگید چیکار کنم؟چطوری؟من دو ساله میخام حلش کنم ولی نشد شما کمکم کنید ممنون میشم.منتظر پاسختون هستم.ی راهی بگید که وقتی تو جمع حرف طولانی میزنم ارامشمو ازدست ندم خاهش میکنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بسیاری از افرادی که به ما مراجعه کرده اند می دانستند مشکلشان چیست و می خواستند آن را رفع کنند و نتوانسته اند از این جهت به ما مراجعه کرده اند و خدا را شکر مرحله به مرحله بهبود یافته اند و درمان شده اند.

 58. شبنم Reply

  با سلام ۳۴ سالمه و ۱۰ ماهه با نامزدم عقد کردم منم تو ارتباط برقرار کردن با دیگران مخصوصاً با همسرم مشکل دارم همسرم میگه نمیتونم ازت روحیه بگیرم همیشه خودمو دست کم میگیرم بدون اینکه کاری کرده باشم احساس گناه میکنم و بیشتر اون مواردی که در بالا در مورد افراد فاقد اعتماد به نفس نوشته بودین در مورد من صدق میکنه در ضمن این موضوع در مورد من مربوط به یکی دو سال نیست و یه مساله ریشه دار تو وجود منه به مشاور هم مراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم میخوام مشکلم حل بشه لطفا منو راهنمایی کنین نمیدونم باید به روانکاو مراجعه کنم یا …در ضمن من تبریز زندگی میکنم با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   متاسفانه عدم اعتماد به نفس همان طور که گفته شد یکی از عوامل اصلی اختلالات عاطفی و رفتاری و روانی است. بسیاری از درمانگران از جمله روانپزشکان به دنبال رفع علایم بیماری می باشند و معمولا روانپزشکان دارو تجویز مینمایند تا علایم افسردگی و استرس و غیره را کاهش دهند. و متاسفانه فنون روانشناسی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و … نیز در درمان و یا بهبود حالات روانی و رفتاری فرد آنچنان موفق نبوده است.

 59. مسعود Reply

  سلام اقای دکتر، بنده تا کلاس سوم ابتدایی اعتماد به نفس خوبی داشتم، اما معلم کلاس سومم من رو خیلی آزار و اذیت میکرد به طوری که تک تکه لحضاتش رو پس از گذشته بیست و یک سال به خاطر دارم، یه جورای بعدش تو سری خور کلاس شدم، و این ادامه داشت تا دوم دبیرستان، اما بعدش رفتم ورزش کردم و این درماندگی تا حدی از بین رفت، و دوران دانشگاهیه خوبی داشتم، اما تو زندگیم اتفاق های زیادی افتاد. (تصادف برادرم،خیانت دوست دخترم، اخراج از دانشگاه ( به خاطر تصادف برادرم نتونسم برم، اوناهم اخراجم کردن) رفتن به سربازی با اضافه خدمت با روحیه خراب، انتخاب شغل اشتباه، کارم فنی هست، اما حالا ازدواج کردم، و سی سالم هست، همکارم آدمای بی کلاس و سطح پایینی هستن.و کارها و رفتارهای بدی دارن. و بعضی از مشتری ها واقعا بد و نامرد هستن، و اینها بسیار منو ازار میده، گاهی اوقات منو مسخره هم میکنن، به خاطره شیک پوشی و تمیز بودن در محل کار. حالا بسیار غمگین، افسرده، دلسرد، بی انگیزه و بی اعتماد به نفس هستم. و کاری رو که بهش علاقه داشتم، ازش متنفر شدم. کمکم کنین، چی کار کنم، خیلی خرد شدم، علاقه ای برای ادامه فردا ندارم،

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از مطالب سایت استفاده کنید و اگر تمایل داشتید تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود قطعا مشکل شما حل خواهد شد.

 60. D Reply

  سلام من ۲۱ سالمه، بیشتر از یه ساله که وارد تلگرامو اینستا شدم،قبل از اونزیاد به این جور چیزا اهمیت نمیدادم (دوستی با دختر یا چیزای مربوط به دختر).
  ولی از وقتی که به این فضاها پا گذاشتم نمیدونم دیدم به کلی عوض شده.
  اعتماد به نفسم نسبت به ظاهرم و ارتباط با جنس مخالف ضعیف شده،یه جوری که وقتی با یک دختر رویا رو میشم اعتماد به نفس ندارم، نمیتونم احساساتمو کنترل کنم ،یه احساس عقب ماندگی شدید نسبت به اون میکنم اونو اصلا تو ذهنم انقدر بزرگش کردم که نمیتونم کوچیکش کنم.
  یه افکاری به ذهنم میان که نمیتونم کنترشون کنم باهاشون کنار بیام،نمینونم خیلی سخت میبینمشون نمیتونم بهشون فکر نکنم،چون همه جا هستن هر روز میبینمشون. همیشه اضطراب دارم دورو اطرافم مخصوصاً خانوما فکرای منو بفهمن و در مورد من فکرای دیگه ای بکنن.
  یه جوری که نمیتونم حرفمو به کسی بگم دردو دل کنم آروم شم،چند بارم پیش روان شناس رفتم ولی فایده ای نداشت.
  نمیدونم یه احساس بی رحمیه نسبت به جنس مخالف که خیلی پیچیدس نمیدونم چیه دیگه خستم کرده به قرآن، از همه چی افتادم از درس ،دانشگاه، زندگی، فامیل، اجتماع کم کم از خودمم دارم زده میشم.
  به خدا آرزو شده یه بار یه دختر میبینم حالم داغون نشه وقتی میام خونه مامانم نگه باز چته،بتونم احساساتمو نسبت بهش کنترل کنم خودمو ازش بالا ببینم دیگه به این فک نکنم برم قیافمو عوض کنم .
  دوستام میگن بی عرضه برو با یه دختر یه مدت حرف بزن ارتباط عاطفی داشته باش،نمیدونم  دلم میخوادا ولی یه چیزی نمیزاره نمیتونم روحیه ندارم اعتماد به نفس ندارم دختر میبینم کلا دنیا برام محدود میشه چه برسه برم باهاش حرف بزنم تا این فکرا برن چن وقتیه تو فکرش افتادم ترم بعدو مرخصی بگیرم برم کار کنم تا بینیمو عمل کنم حتی به اینم نمیتونم دلمو خوش کنم که یه عمل کنم قیافم خوب شه این فکرا از ذهنم برن بیرون.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷
   ۸

 61. علی Reply

  سلام اقای دکتر توانا
  من به واسطه کاری که دارم مجبورم در جلسات رسمی سخنرانی کنم یا برای دانشجوهام کلاس برگذار کنم اما از صحبت در جمع بسیار هراس دارم ممنون میشم کمکم کنین

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از مطالبی که در سایت آورده ایم استفاده کنید و در صورت نیاز مراجعه کنید تا کمکتان کنیم .

 62. h.m Reply

  سلام من ۲۲ سالمه.اعتماد بنفسم خ پایینه از نظر دیگران آدم جذابی هستم ولی وقتی باهاشون ارتباط صمیمی برقرار میکنم بعد یه مدت ازشون دور میشم فک میکنم همه شون برعلیه منن.خیل دوس دارم با دوستام دورهم باشیم ولی بخاطر اعتماد بنفس پایینم همیشه تو جمع های بزرگ ساکتم یا لحن بیانم جالب نیس.در آخر تنهایی رو ترجیح میدم دوستیهام خیلی کوتاه مدته……

 63. zi Reply

  سلام اقای دکتر
  من توی خانواده ای بزرگ شدم که همیشه دعوا و استرس بود و شخصیت ما خرد میشد.
  هروقت صحبت یا اعتراضی میکردیم به طرز خیلی بدی باهامون رفتار میکردن. رفتار پدر و مادرمون با ما مثل یه تیکه گوشت بی خاصیت و بی مصرف بود. الانم که بزرگ شدین هر سه نفر ما اعتماد بنفس خیلی کمی داریم . توی جمع ساکتیم. خودمون و تیپ و لباسمون رو از همه کمتر میدونیم با دیدن پدرمون استرس و نفس تنگی میگیریم. با کوچکترین حرفی اشکمون درمیاد. میخاستم ببینم این افسردگیه؟قابل درمان هست؟
  اگه شرایطش مهیا نباشه که به مشاور رجوع کنیم چطور میتونیم درمان بشیم

 64. حسام شهدادی Reply

  سلام آقای دکتر من دانشجوی ۲۰ ساله از سیستان وبلوچستان هستم من از نداشتن اعتماد ب نفس دارم میمیرم از دوران دبیرستان تا حالا ی روز خوش نداشتم از طرف همه مسخره میشم همه به من ميخندن من از بارها شده ی گوشه تنها بنشینم و يه دل سیر گریه کنم بارها خواستم از دنیا خدافظی کنم اما از اون دنیا میترسیدم بخدا دربين دوازده نفر هم اتاقی مات ومبهوت موندم که همه باهم خوبن ودوستن چرا با من خوب نيستن تو دوران خوابگاهیم همیشه گوشه گیر بودم و جوري که باهمه درگیر بودم حتی ی دوست خوب نداشتم که دل داريم بده حالا اومدم دانشگا باز منم با همون حالات دبیرستان خیلی افسردم دوستی ندارم که بام خوش باشه کل کلاس ی گروه تشکیل دادن اما منو عضوش نکردن از خودم میپرسم پسر مشکلت چيه آیا تخته کم داری شیرین عقلی یا مشکل يه چيز ديگست توکه به کسی بدی نکردی چرا این رفتار بات ميشه حالا موندم چکار کنم از زندگی خوشم نمياد از آدماي دور اطرافم خوشم نمياد از همه میترسم همینکه ميخوام حرف بزنم ی اینکه يه کاراشتبا انجام بدم خیلی میترسم اشک مياد به چشام رنگم کلا عوض ميشه از دنیابدم میاد شده واسم جهنم حالا موندم چکار کنم نمی دونم آیا خود ارضایی رو روحیه آدم تاثیر ميذاره ی ن؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله نداشتن اعتماد به نفس مشکلات روحی و روانی زیادی به بار میاورد.بروید مشاوره و اگر حل نشد هیپنوتیزم درمانی در صورت درست انجام شدن مشکلت را حل می کند.

   • حامد Reply

    سلام اقای دکتر من از وقتی که استمنا میکنم به هیچ وجه نمی توانم ارتباط چشمی بر قرار کنم تورو خدا کمک کنید بخاطر همین موضوع از همه دوستام فاصله گرفتم و گوشه گیر و افسرده شدم

 65. سمیه Reply

  سلام آقای دکتر من دختر ۲۴ ساله ای هستم .آدم خیلی کم حرفی هستم واطرافیانم همیشه بابت آن به من اعتراض دارن ومن وکم حرف وخجالتی میدونن من هم بخاطر این خیلی ناراحتم وحتی بااین حرفای اطرافیانم کمتر تمایل به حرف زدن دارم تا جایی که جدیدا خیلی بیشتر از قبل کم حرفتر شدم

 66. رها Reply

  سلام اقای دکتر.من دختر ۱۹ ساله هستم.به خاطر نداشتن اعتماد به نفس خیلی ضربه خوردم مخصوصا سال کنکورم.همیشه از قضاوت و اینکه مردم چه فکری دربارم میکنن میترسم از جامعه میترسم توی دانشگاه دارم دچار مشکل میشم حتی سر کلاس احساس امنیت نمیکنم نمیتونم نظراتمو ابراز کنم با مادرم صحبت کردم ولی اصرار داره ک دارم به خودم تلقین میکنم مشاور درسیم هم بهم میگفت ادم منفی بافی هستم و دچار مشکل میشم در اینده…الان به شدت منزوی شدم اگ میشه راهنماییم کنید ممنونم

 67. پری Reply

  سلام آقای دکتر
  من نسبت به خودم خیلی شکاکم .خودم و دوست ندارم.ریسک پذیری.انعطاف ضعیفی دارم.
  دروغ گویی زیاد به خود و اطرافیان .خودشیفته.سردرگم. افکار همه یا هیچ اصلا عبرت پذیر نیستم.
  اونقدر خوب حرف می زنم و شعارم می دم که همه براحتی قبول می کنند و خودم انجام دهنده آنها نیستم
  شخصیت ضعیف و خیالاتی در فکر درست شدن دارم.
  خود واقعی که باید باشه برام گنگ است .ترس های پراکنده دارم .منفی نگری،ایده برای رسیدن به رفتار درست شخصیتی و پیدا نمیکنم.نوعی لجبازی و تلاش نداشتن برای درستی خودم . ضعف فهمی قابل مشهودی دارم.
  حالات معتاد گونه ای دارم .بعضی وقتا به مردن هم فکر میکنم اما از ترس این کار و انجام نمیدم .به نظر شما این ویژگی ها قابل درمان است؟؟؟؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

  • تنهاترین Reply

   من هم دقیقا این مشکل دارم، وقتی حرف می زنم همه ایدهام را قبول می کنند، ولی وقتی وارد فاز عمل می شم، هیچ کدومش را عملی نمی کنم و همین باعث بی اعتمادی دیگران نسبت به من شده و همیشه وقتم هدر می دم و دور خودم می گردم،

   درک درستی از خودم ندارم و کلا با اینکه سعی می کنم خودم بشناسم، اما همیشه برای خودم ناشناخته باقی موندم،

   اونقدر در دوران کودکی سرزنش و تحقیر شدم که، وقتی کسی محترمانه با من صحبت می کنه، برام سوال می شه که این چرا نمی تونه بفهمه من ادم ضعیفی هستم،
   اقای دکتر گذشتم مثل یه سایه سنگین بالا سرم قرار گرفته، من فقط در فضای مجازی بهترم و جرئت روبرو شدن با مردم را از دست دادم…
   لطفا راهنماییم کنید، ایا می تونم با هیبنوتیزم گذشتم را اصلاح کنم یا پاکش کنم؟؟!!!

 68. ناشناس Reply

  خواهش میکنم بگید واسه اینکه یه نفر رو ببینیم و تپش قلب نگیریم چیکار کنیم؟ از بس اعتماد به نفسم پایین ه که از همه کس می ترسم حتی از جنس مخالف. رفتار ام که بقیه رو اذیت میکنه و ازم دوری میکنن. دیوانه کنن ست که وقتی می بینی بقیه ازت فراری اند. یه سری مشکلات دیگه هم دارم که نمی تونم و خجالت میکشم برم به روانشناس بگم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 69. محمد Reply

  سلام آقای دکتر من پسری ۲۳ ساله ام که اعتماد به نفس پایینی دارم با اینکه در مدارس خاص درس خوانده ام و بدنی خوش فرم دارم با جامعه دور وورم بسیار به مشکل برخوردم و افرادی که با من دم خور میشوند سریع از من زده میشوند و این برخورد آنها من را بی اعتماد به نفس تر میکند
  من در گذشته که تازه به دانشگاه رفته بودم و دارای اعتماد به نفس بهتری نسبت به الان بودم در رابطه با افراد دورو ورم بسیار موفق تر بودم ولی الان خیلی تنهایم و و خیلی از اوقات از این که نمیتوانم خودم را اصلاح کنم آرزوی مرگ میکنم و گاهی اوقات خیلی به خودکشی فکر میکنم ولی از خدا میترسم الان که این رو دارم مینویسم توی دوره ی خیلی بدی به سر میبرم و احساس بیهودگی میکنم و از زندگی خودم رنج میبم .از وقتی حالم بدتر شده موهام زیادتر سفید شده و پوست صورتم هم
  چروکیده و پر جوش شده که این به بی اعتمادیم نسبت به خودم اضافه میکند

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 70. نوجوان Reply

  با سلام.من دختری ۱۷ ساله هستم که به دلایل مختلفی مثل لکنت زبان، قدرت بیان کم و… دچاراعتمادبه نفس خیلی خیلی کم شدم جوری که فکر میکنم من هیچی نیستم یاهمه از من بهترند. دانش آموز بسیار درس خوانی هم بودم اما مدتیه به خاطرهمین اعتماد به نفس کم فکر میکنم هرچند هم که درس بخونم به جایی نمیرسم .احساس میکنم مرده متحرکم. روانشناس خوب هم توشهرمون سراغ ندارم که بهشون مراجعه کنم . لطفا راهنماییم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 71. آرزو Reply

  سلام،من دختری ۲۶ ساله ام،نسبت به ظاهرم اعتماد به نفس ندارم..قدم بلنده وزنمم نرماله و ظاهرمم مشکلی نداره و خیلیا میگن که خوشگلی،اما من همش باخودم فک میکنم که ظاهرم بده،همیشه حساسم..اصلا خودمو دوس ندارم و این باعث شده اطرافیانم بالاخص شوهرمو اذیت کنم،انقد حساسم که شوهرم یک چیز کوچیک بهم بگه مخصوصا درباره ظاهرم خیلی ناراحت میشم..اصلا دست خودم نیست از بچگی اینطور بودم،یک مثال بزنم میگفت فلان عکست مال چند ماه پیش رو خیلی دوس دارم..من بهش گفتم یعنی الان ظاهرم خوب نیست؟؟منظورت اینه که الان زشت شدم،الان پیر شدم؟؟هزار جور فکر مسخره میکنم و بعضی اوقات خوابمم نمیبره..اگه منو ببینید شاید تعجب کنید چون آدم با اعتماد به نفسی به نظر میام،اما دراصل اصلا خودمو قبول ندارم و نمیدونم چرا این موضوع برام باید انقد مهم باشه که با هر نظر منفی دیگران دیدم نسبت به خودم تغییر میکنه،شوهرم بعضی اوقات میترسه بهم چیزی بگه و من به تعبیر بد بگیرم و روزها واسش فکرمو مشغول کنم..نمیخوام اینجوری باشم،چرا نمیتونم مثبت فکر کنم..باورتون نمیشه شما بیا بهم بگو چقد خوبی چقد با اخلاقی و…اصلا به اینا گوش نمیدم و یادمم میره اما یک حرف منفی بزنی همون رو قبول میکنم مخصوصا راجع به ظاهرم خیلی حساسم..لطفا راهنماییم کنید نمیخوام اینجوری خودم و اطرافیانمو ناراحت کنم…این رفتارام یکمم به خاطر بچگیامه..تو مدرسه مسخرم میکردن که چقد لاغرو سیاهی..بزرگ تر که شدم ظاهرم بهتر شد،کم کم تغییر کردم و خوشگل شدم، اما تو ذهنم موند..حالا مقبول بودن از طرف دیگران چه اهمیتی میتونه داشته باشه..همه اینارو باخودم گفتم ولی نشده..تا یکی نظر منفی راجع بهم میده سریع ناراحت میشم شدیدا،چیکار کنم به نظرتون؟؟اگه از خودم تعریف کردم ببخشید. فقط خواستم بگم زشت نیستم وبی دلیله این حالتام و دنبال چاره ام

 72. ابوالفضل Reply

  سلام من۳۴ سالمه اصلا اعتماد ب نفس ندارم ظاهر خوبی دارم از نظر همه سر و زبونمم خوبه آدم شوخ و بگو بخندی ام هستم البت تو خانواده خودم ولی زمانی ک بیرون باشم وغریبه یا با دوستام باشم دقیقا عکس این اخلاقو دارم همش احساس میکنم کسی حرف منو گوش نمیده یا اصلا براشون مهم نیست خیلی زود حرفای اونا رو قبول میکنم فقط بخاطر اینکه بحث و ادامه ندم در صورتی ک اصلا قبول ندارم حرفشونو خیلی با جمع نیستم معمولا ی گوشه ای تنها میشینم احساس میکنم هیچ جذابییتی واسه اطرافیانم ندارم معمولا رابطه هام خیلی طول نمیکشه ک ب شکست ختم میشه.نظر بقیه خیلی برام مهمه هر کاری بتونم میکنم تا رضایتشونو نسبت ب خودم جلب کنم حتی اگه قرار ب یکبار دیدن باشه.اصلا خودمو قبول ندارم احساس بی عرضگیه شدیدی دارم طوری ک جرات دست زدن ب کاری رو هم ندارم .راحت نمیتونم حرف بزنم بغض میکنم جرات اینکه از خودم دفاع کنمو ندارم از همه میترسم حتی از ی بچه از همه خجالت می‌کشم حتی از ی بچه ترو خدا کمکم کنید حالم اصلا خوب نیست جدیدا ب خاطر حالم خیلی فکر خودکشی میکنم اما جرات اونم ندارم تنها افتادم ی گوشه ای…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان ذیر است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 73. تینا Reply

  با سلام خدمت شمامن دختر ۲۵ساله هستم لیسانس با یک پسر ۳۲ساله لیسانس کارمنداشنا شدم که از من خواستگاری کردن و خانواده درجریان هستن و موافقن.اما مشکل اینه اییشون مازوخیسمی هستن و خانواد درجریان یماری ایشون نیستن فقط بهم گفته به کسی نگم من درمورد این بیماری هیچی نمیدانم و نشنیدم خودم عادی وگرم مزاج و مهربونم .ایا میتوان با فرد مازوخیسمی یک ارتباط خوب عالی داشت ایا با ازدواج درمان میشوند ایا برا زندگی واتباط باهمچین فردی مشکل هست لطفا کامل راهنمایی کنید ایا زیر بار این ازدواج بروم؟؟؟؟ممنونم

 74. S Reply

  سلام دکتر من ۱۶ سالمه اعتماد به نفسم خیلی پایین همیشه خودمو از همه کمتر میبینم از کوچکی توانایی صحبت کردنم خوب نبوده و همیشه استرس دارم و نمیدونم چجوری منظورمو برسونم و اینکه من ۳ سال والیبال بازی میکنم بازیم خوبه اما هر دفعه مسابقه شرکت میکنم همش به خودم انرژی منفی میدم و خودم را در مقابل اونا ضعیف فرض میکنم و استرس شدید میگیرم و نمیتونم اونجور نه میتونم بازی کنم و همیشه ازi خودم ناامید میشم شما چه راه حلی پیشنهاد می‌کنید

 75. alone Reply

  سلام دكتر همه اينايي كه نوشتين رو من علائمش رو دارم گاهي وقتا فكر ميكنم ميبينم اگه اون حرفي يا اون كاريو كه بابد انجام ميدادم ولي به خاطر عدم اعتماد ب نفسم نكردم افسرده ميشمو كل روزمو خراب ميكنم ، هيچ وقت نتونسم احساسمو به كسي بگم من خيلي ضعيفم خيلي فكر كنم جز خودكشي راهي واسم نمونده باشه
  چرا بايد يكي اعتماد به نفس داشته باشه من نداشته باشم ؟ مگ گناه من چيه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 76. ستاره گ Reply

  با سلام خدمت آقای دکتر، من در انجام کارم شکست خوردم که باعث از بین رفتن آبرویم شده و دیگه حس اعتماد به نفس را از دست داده ام و دوست ندارم به هیچ کاری دست بزنم ویااصلازندگی کنم و وسواس زیاد در شستشو شده ام لطفا راهنمایی کنید.وصمنا اراده ی قوی هم ندارم که با توصیه کردن خوب شوم.شما چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 77. Ghazal Reply

  سلام من ۱۶سالمه و پدرومادرم از هم جدا شدن و این موضوع باعث شده در حمعی که میرم احساس خجالت کنم مخصوصا در مدرسه چون وقتی دوستام از خاطره هاشون با پدرو مادرشون تعریف میکنن باعث میشه منم خجالت بکشم که چیزی ندارم واسه تعریف کردن و اعتماد به نفسم کم بشه و همينطور وقتایی که مورد توجه قرار میگیرم(مثل وقت هايي که درس ازم پرسیده میشه)باعث میشه تمام بدنم سرد بشه و حتی بدنم میلرزه و همه چی از ذهنم پاک میشه,حتی اگه کسی ازم تعریف کنه احساس میکنم داره مسخرم میکنه و ناراحت میشم در مورد این موضوع هم با مادرم حرف زدم اما توجهی نشده!!چیکار باید بکنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 78. کمک لطفا Reply

  اقای دکتر من اعتماد به نفسمو کلا از دست دادم وهمص راجب این فکر میکنم که دیگران راجب چی به من فکر میکنن و کلا همه دوستام میگن اعتماد به نفست خیلی کمه و کلا خیلی اذیت میشم و این که من نمیدونم وقنی کسی با من صحبت میکنه باید چی کارکنم یعنی تو چشاش نگاه کنم یا.. از این که توی چشمای طرف نگاه کنم احساس بدی دارم چون میگم راجب من چی فکر میکنن یا.‌..

 79. کمک لطفا Reply

  و وقتی هم توی چشمای طرف مقابل نگاه نکنم فکر میکنم دیگران فکر میکنن که من دوست ندارم به صحبتاشون گوش کنم و چون که یه مدتی خونده بودم از یه سایتی که وقتی به چشمای طرف نگاه کنین و حرفاشو گوش کنین ولی این کارو کردم و احساس کردم اونا دوست ندارن تو چشاشون نگا کنم واقعا باید چی کار کنم یا حتی بعضی موقع ها یادم میره چطوری بتید راه برم یعنی به این موضوع که فکرمیکنم احساس میکنم تعادل راه رفتم از بین میره ولی اگه بهش فکرنکنم خوب راه میرم دوستم منو مسخره کرد حتی بهم گفتن مثل باب اسفنجی راه میری😦

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 80. اشناس Reply

  سلام من پسری ۱۸ساله هستم قدبلندوخوش هیکل هستم خیلی هم به گفته همه خوشکلم ولی اصاخودم این چیزارونمیتونم قبول کنم اصلا اعتماد به نفس ندارم اندام وقیافم طوریه که همه بم میگن تکی ولی نمیدونم چراخودمو قبول ندارم تروخداکمک کنیدخیلی ناامیدم واززندگی سیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 81. Fo Reply

  سلام.من۲۰سالمه من اعتماد به نفس ندارم از ارتباط با دیگران ترس دارم نمیتونم اعتماد کنم و مشکل بد تر اینه که من نتونستم هنوز خودمو بشناسم استعدادهام و نمیدونم چی هست .من اصفهان زندگی میکنم اگر ممکنه یک دکتر روانشناس از اصفهان به من معرفی کنین. ممنون و سپاسگزارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 82. Fo Reply

  سلام
  من۲۰ سالمه دانشجو ام
  من اصلا اعتماد به نفس ندارم.از ارتباط با دیگران ترس دارم. نمیتونم به اطرافریانم اعتماد کنم .
  هنوز نتونستم خودمو بشناسم .استعدادهامو نمیدونم .از شروع فعالیت ترس دارم.
  من اصفهان زندگی میکنم اگر ممکنه یک روان شناس از اصفهان به من معرفی کنین ممنون میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 83. س ن Reply

  سلام من مشکل ترس از ارتفاع دارم و فکر میکنم بدلیل عدم اعتماد به نفس باشد و عمده مشکل من این است که نمی تونم با هواپیما سفر کنم لطفا راهنمایی کنید

 84. سجاد Reply

  سلام ب دوستان و همچنین آقای دکتر
  واقعا ب ستوه اومدم، چقد بده آدم فکری بشه همه جور فکر بیخود الکی
  هفت سال پیش استارتش خورد هنوز که هنوز همون آش همون کاسه
  فکر کنم وسواس فکری دارم اصلا ول کن نیست
  دقیقا تو استارت جوونیم جایی که باید شکل میگرفتم میکوبیدم میرفتم جلو
  این فکرا داغونم کرد منو پس کشید خدا نصیب گرگ بیابون نکنه این چ مرضی دیگه
  نمیدونم چیکار کنم نمیدونم چطور خوب میشم

 85. شوقی Reply

  چه روزی میشه تلفنی از شما مشاوره گرفت

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   با منشی مطب هماهنگ فرمایید.

 86. سمانه Reply

  سلام
  من ازكودكي تاالان دچارعدم اعتماد به نفس هستم
  هميشه اول مهر ميترسيدم برم مدرسه چون نميتونستم دوست پيدا كنم
  هيچ موقع توجمع با كسي زياد حرف نميزنم بااينكه ازدواج كردم بدون مامانم وارد هيچ جمعي نميشم همه فكر ميكنن مغرورم دوصورتي كه اعتماد به نفس حرف زدن ندارم
  نصميم گرفتم برم كلاس تاحرف بزنم اجتماعي بشم اما تو كلاس تا ميخاستم حرف بزنم صدام شديد ميلرزيد و ديگه نميتونستم حرفم را ادامه بدم الان٢٧سالمه و اطرافيانم را كه ميبينم بدون حضور مامان و خانواده وارد جمع ميشن و حرف ميزنن و مستقل هستن خسته شدم
  ميترسم اين رفتار روي زندگي ايندم تاثيربگذاره

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 87. م Reply

  سلام من اعتماد به نفس خوبی داشتم ولی الان نه بعد از فارغ‌التحصیل شدن توی فوق لیسانس نامزدیم به هم خورد و ترک شدم چند جا دنبال کار رفتم و نشد الان واقعا حال خوبی ندارم دوس دارم به خودم کمک کنم میشه یکم راهنمایی کنید

 88. علیرضا Reply

  سلام اقای دکتر. ۲۳ ساله هستم و دانشجو
  من بیشتر کارامو پشت گوش میندازم و همش امروز فردا میکنم….
  از لحاظ تحصیلی خیلی خیلی افت کردم
  در حالی که میدونم از پسش بر میام
  سعی دارم بقیه ازم ناراحت نشن و راضی باشن ازم
  و اگه کسی ازم ناراحت بشه خیلی خیلی خودخوری میکنم
  گوشه گیرم و سعی میکنم ارتباط هام گسترده نشن ولی اگه کسی بیاد جلو و بخواد باهام معاشرت کنه مشکلی ندارم
  دلم میخواد از این حالت در بیام پیشرفت کنم برم سراغ کار . دوس دارم مستقل شم . حس میکنم اگه کار داشته باشم موفقم .
  دوس ذارم از این سکون خارج بشم ولی نمیتونم استارت بزنم و اگه هم شروع کنم این وسط مشکلی پیش بیاد سرد میشم و نصفه رها میکنم
  نا امیدم و در عین حال میدونم میشه موفق بود
  از بچگی هم ساکت بودم و گمونم درونگرا هستم و در مورد ارتباط و رفتارم با اطرافیان نمیدونم ایا شخصیتم همینه و یا این به اعتماد به نفسم مربوط میشه؟
  راهنمایی کنید لطفا

  • علیرضا Reply

   اینم یادم رفت بگم بچه که بودم پدرم منو ترسو بار اورد به طور مثال یادم میاد اگه کاری مثل پشتک زدن رو میخواستم انجام بدم میگفت این کارو نکن خطرناکه. ورزشکارا باید فقط از این کارو بکنن.!

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*