درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .


تعریف وسواس و افکار مزاحم

وسواس و افکار مزاحم یک فشار فکری است برای ادامه یک فکر یا یک عمل که فرد به غیر منطقی بودن آن واقف است اما قادر به توقف آن نیست .همچنین وسواس را می توان یك ایده، فكر، تصور، احساس یا حركت مكرر یا مضردانست كه با احساس اجبار و وعلاقه به مقاومت در برابر آن همراه است. بیمار متوجه غیرعادى و نابهنجار بودن رفتار خود است. روان شناسان وسواس را نوعى بیمارى از سرى نِوروزهاى شدید مى ‏دانند كه تعادل روانى و رفتارى را از بیمار سلب می کند و او را در سازگارى با محیط دچار اشكال مى ‏سازد .
روانكاوان نیز وسواس را نوعى غریزه واخورده و ناخودآگاه معرفى مى ‏كنند و آن را حالتى مى ‏دانند كه در آن، فكر، میل، یا عقیده‏ اى خاص، كه بیشتراوقات اشتباه است آدمى را اسیر خود مى ‏کند، آنچنان كه اختیار و اراده را از او سلب می کند و بیمار را وامى ‏دارد كه حتى رفتارى را برخلاف میل و خواسته ‏اش انجام دهد و بیمار هرچند به بیهودگى كار یا افكار خود آگاه است اما نمى ‏تواند از قید آن رهایى یابد. قبل از آنکه به سراغ درمان وسواس برویم  بهتر است انواع وسواس را بشناسیم .

انواع وسواس

۱٫ وسواس فکری

و آن یعنی فکری که فرد علی رغم میل خود مرتبا” در ذهن خود به آن مشغول است و قادر به رهایی از آن نیست و همیشه سعی دارد به نتیجه ای برسد که چنین نتیجه ای هیچ وقت حاصل نمی شود. در نتیجه فرد در مسایل و امورات زندگی خود نمی تواند هیچ تمرکزی داشته باشد. وسواس فکری می تواند در ارتباط با وقایع گذشته و یا کارهایی که در حال حاضر در دست اقدام دارد را شامل شود اما هیچ وقت به هیچ نتیجه عملی نرسد. نمونه هایی از وسواس و افکار مزاحم میتوان بیان کرد عبارتند از:

اندیشه درباره بدن:
در این نوع بخشى زیادی از مشغولیت ذهنى بیمار متوجه بدن اوست. او مرتبا به پزشك مراجعه مى ‏كند و در صدد به‏ دست آوردن دارویى جدید براى سلامت ‏بدن است.

رفتار حال یا گذشته:
مشغولیت فکری در رابطه با اینکه مثلا چرا در گذشته آن کار را كرده؟ آیا حق داشته است یا نه؟ و یا اینکه کاری که می خواهد انجام دهد درست است یا نه؟ یا تصمیمات او درست یا علط است؟
در رابطه با اعتقادات: گاهى فكر وسواسى زمینه اعتقادى دارد. مسایلى در زمینه خوبی و بدی، وجود خدا و پذیرش یا طرد مذهب ذهن او را به خود مشغول مى ‏دارد.

افکار افراطى:
افکار مداوم در مورد اتفاقات ناگوار، نگرانی در مورد مرگ نزدیکان و عزیزان، در ذهن خود مرتبا” صلوات فرستادن به این دلیل که مبادا کم باشد و یا درست صلوات نفرستاده باشم، ضرب یا تفریق اعداد در ذهن بطور مکرر اما بدون قانع شدن، و غیره. بنابراین وسواس فکری یعنی یک فشار حسی و یا یک حس اجباری که باعث می شود فرد وسواسی افکاری را بدون نتیجه ادامه بدهد و معمولا” بسختی قادر به توقف آن هستند، و شاید هم هیچ وقت نتوانند آن را متوقف کنند در نتیجه بیشتر تسلیم آن گردند.

درمان وسواس
۲٫ وسواس فکری عملی

یعنی فشار فکری (اجبار) که فرد را به انجام و یا تکرار یک عمل وا می دارد. شستن دست به کرات با وجود اینکه می داند این عمل غیر منطقی است اما قادر به توقف آن نیست. گاهی اوقات یک فرد وسواسی ساعتهای طولانی در حمام می ماند. گاهی اوقات وسواس فکری عملی بسیار خطرناک است مثل وسواس اقدام به خود کشی و دگر کشی.

وسواس عملى به شكل هاى گوناگون خود را بروز مى‏ دهد كه ما به نمونه‏ ها و مواردى از آن اشاره مى‏ كنیم :

درمان وسواس

شستشوى مكرر:

این بیمارى نزد زنان رایجتر است.

رفتار منحرفانه:
نمونه آن اجبار برای دزدى است و در افرادى دیده مى‏ شود كه هیچ‏ گونه نیاز مادى ندارند.

دقت وسواسى:
نمونه‏ اش را در منظم كردن بیش از اندازه وسایل است

شمردن:
مثل شمردن پله اصرار بر این كه اشتباهى در این امر صورت نگیرد.

راه رفتن:
راه رفتن اجبارى است. شخص از این سو به آن سو راه مى ‏رود و اصرار دارد كه تعداد قدم ها معین و طبق ضابطه باشد. .

درمان وسواس

علل وسواس (فکری یا عملی)

اگر چه عوامل ژنتیکی در همه اختلالات و بیماریهای جسمانی و روانی زمینه ساز است اما کمتر بیماری است که به خودی خود بروز نمایند مگر آنکه عوامل آشکار سازی وجود داشته باشند تا بیماری بروز نماید. به اعتقاد من از جمله عوامل وسواس و افکار مزاحم افسردگی است و خود افسردگی هم به دلیل وقایع تلخ و ناگوار زندگی، عدم اعتماد به نفس و کمرویی و همچنین طرز تفکر و توقعات فرد از محیط می تواند عامل بوجود آورنده وسواس باشد.
آدلر ،وسواس را ناشي از «احساس بي کفايتي» مي دانست. وي عقيده داشت که وقتي کودکان به خاطر وجود والديني بيش از اندازه مسلط يا حمايت کننده، از پرورش احساس «کفايت» در خود باز مي مانند در آنها حالا تي موسوم به عقده حقارت شکل گرفته و به طور ناهشيار به آداب و تشريفات وسواسي روي مي آورند تا براي خود «قلمرويي» ايجاد کنند که بر آن کنترل داشته و بتوانند احساس سودمندي و کفايت کنند. آدلر بيان مي دارد که عمل وسواسي به شخص اين امکان را مي دهد تا بالا خره بر «چيزي» تسلط داشته باشد. معمولا وسواس همگام با بلوغ در افراد پایه گرفته و تدریجاً رشد مى‏كند. واگر در آنهنگام شرایط براى درمان مساعد باشد بهبودهاى نسبى و دوره‏اى پدید مى‏آید وگرنه بیمارى سیر مداوم و رو به رشد خود را خواهد داشت تا جایى كه خود بیمار به ستوه مى‏ آید.

همچنین بررسی هاى علمى نشان می دهد كه وضع هوشى افراد وسواسی در سطحى متوسط و حتى بالاتر از حد متوسط است.

تجارب نشان داده‏اند آنهایى كه در زندگى شخصى حساس‏ترند امكان ابتلایشان به بیمارى وسواس بیشتر است و غلبه وسواس بر آنها زیادتر است. در بین فرزندانى كه والدینشان معمولاً محكومشان مى ‏كنند این بیمارى بیشتر دیده مى ‏شود

پیامدهای وسواس و افکار مزاحم

تصور کنید فردی که هجده ساعت در حمام به شستشوی خود مشغول است. چه وقت وانرژی مفیدی را از دست می دهد یا فردی به این دلیل که حتی اگر از یک متری سطل آشغال رد شود احساس می کند که ممکن است نجس یا کثیف شود هیچ وقت منزل را ترک نکند. و یا خانم خانه داری پس از یک مهمانی همه لوازم را باید بشوید. و موارد اینچنینی بسیار. په صدماتی را به خود و اطرافیانش وارد می کند بنابراین پی آمد وسواس و افکار مزاحم بمعنی تخریب زندگی خود فرد و اختلال و سلب آسایش و آرامش برای دیگران می باشد. و بسیار پی آمدهای مخرب دیگر که شرایط بیماری را وخیم تر و بدتر می کند.

درمان وسواس و افکار مزاحم

وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد. از جمله روشهای درمانی که در درمان وسواس و افکار مزاحم بکار گرفته میشود دارو درمانی، مشاوره روانشناسی و روان درمانی، و همچنین هیپنوتیزم درمانی را می توان بکار گرفت. تجربه نشان داده است مشاوره و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی یکی از روشهای موثر در درمان وسواس و افسردگی و غیره می باشند.

13 ژوئن 15
نظرات: 111
برچسب ها :
 1. شهره Reply

  سلام من ۳۳سالمه و حدود ۳ سال می شه دچار وسواس شدید در مورد پاکی شده ام حمامم خیلی طول می کشه و ظرفها را خیلی به دقت می شورم تمام وقتم صرف شستشو می شه این وسواس خیلی عذابم میده همسرم از دستم عصبانی می شه و این وسواس به زندگی زناشویی ما لطمه زده .آیا با هیپنوتیزم درمان می شوم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله .وسواس شما قابل درمان است و اگر این اعمال شما که یک وسواس فکری – عملی است درمان کنید شاید از شر خیلی چیزهای دیگر نیز رها شوید. و هیپنوتیز درمانی یا هیپنوتراپی به همراه رواندرمانی یکی از قوی ترین روشهای درمان است.
   موفق باشید

 2. ناشناس Reply

  أيا وسواس به جارو كشيدن قابل درمان است من دوست دارم هر روز خونه رو جارو كنم أيا اين بيماري است.ممنون ميشم جواب بديد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خیر امور اوسطها. هر چیزی که بیش از حد ما را به خود مشغول کند غیر طبیعی می می باشد. بنا بر این این کار شما یک عمل وسواس گونه است و وسواس نیز قابل درمان است.

 3. مینا Reply

  سلام من وسواس وارسی دارم .جندین و چند بار شبها گاز را چک می کنم و قفل در را که باز نباشه این موضوع بسیار آزارم میده و خیلی وقتمو می گیره چه کار کنم که وسواسم خوب بشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به این وسواس فکری که شما را به عمل وادار می کند توجه نکنید چون هر چه بیشتر به آن توجه کنید بیشتر گرفتار آن می شوید.برای درمان وسواس سعی کنید به یک مشاور روانشناس خوب مراجعه کنید در صورتی که درمان نشدید هیپنوتیزم درمانی می تواند بسیار مفید باشد.

 4. نرگس Reply

  من دچار وسواس تو راه رفتنم نسبت به مسائل دینیم همش حس میکنم گناه میکنم ایا بیخیالی راهش هست که بهتر بشم؟

 5. ناشناس Reply

  من هر روز كه بيدار ميشوم اول به خودم مي گويم كه همه جا تميزاست و امروز لازم نيست كه كار خونه انجام بدي ، و لي ….. چند دقيقه بعدش شروع ميكنم به كار كردن و دوست دارم همه خونه رو كاملا تمييز كنم! و اين رو ي سلا متيم اثر گذاشته است .آيا از طريق هيپنوتيزم درمان ميشوم چون تمايلي به خوردن . دارو ندارم. با تشكرو سپاس

 6. نازنين Reply

  سلام آقاي دكتر
  من مدتي است به دليل بيماري همسرم همه اش افكار بد درسرم مي آيد كه الان خبر مي دهند كه همسرم چيزيش شده است وأين فكر ها خيلي عذابم ميدهند .لطفا به من بگوييد كه چكار كنم تا اين فكر ها درسرم نيايند

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به این افکار توجه نکنید به چیز های مثبت زندگی توجه نمایید به هر حال همه انسان ها دارای مشکلاتی هستند که ممکن است خیلی شدید تر از مشکلات شما باشد . اینگونه طرز تفکر میتواند به شما ارامش بدهد.
   موفق باشید.

 7. ناشناس Reply

  سلام
  من ١٠سال است وسواس شستن دارم .و اكر جلوي من را بگيرند دچار اضطراب و دلشوره مي شوم همه اش فكر مي كنم همه چيز نجس است .آيا هيپنوتيزم در مان ام مي كند

 8. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  بله، وسواس یک فشار فکری برای تخلیه استرس و اضطراب میباشد با این حال سعی کنید به این افکار توجه نکنید و به ان نیز اهمییت ندهید . به هر حال در صورتی که قادر به کنترل ان نبودید هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی میتواند به شما کمک کند.
  موفق باشید.

 9. تشکر و قدر دانی Reply

  سلام اقای دکتر توانا از اینکه چنین فرصتی فراهم شده تا هموطن هامون بتوانند سوال کنند و نظرات خودشان را بنویسند امیدوارم مرا به خاطر بیاورید که همسرم را سال ها به دلیل وسواس به روانپزشک میبردم و دارو مصرف میکرد که در نهایت اخرین باری که به روانپزشک مراجعه کردم در مطب شما بود که به یک خانم دکتر که در انجا بودم مراجعه نمودم و بعد از اینکه شما را شناختم همسرم را پیش شما اوردم برای هیپنوتیزم درمانی که خدا را شکر نمی خواهم که بگویم که معجزه شد اما همه مشکلات روحی و روانی اش مثل غمگین و افسرده بودن ،وسواس شدید شستشو ،استرسو اضطراب، بداخلاقیو پرخاش گری اش و غیره به طور کامل برطرف شد .خیلی ممنون خواستم از ای طریق تشکر کرده باشم

 10. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  خواهش می کنم .چو بیمار از شفا سر مست گردد
  طبیب از فرط شادی مست گردد
  موفق باشید.

 11. علیرضا Reply

  سلام اقای دکتر من پسری دارم ۲۰ساله که به شدت دچار افکتر و اعمال وسواس گونست به شدت دهم استرس و اضطراب داره و این به حدی رسیده که در ۲نوبت امتحان کنکور نا موفق بوده لطفا راهنمایی کنید چه کار باید بکنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بهتر است به فرزندتان آرامش بدهید و به او اینگونه القا کنید که سلامتی برای او و برای شما مهم تر است تا قبولی در کنکور . مشاوره با یک روانشناس نیز توصیه می شود . البته فرزند شما نیاز به درمان دارد .
   موفق باشید .

 12. لیلا Reply

  سلام من ۲۹ سالمه وسواس فکری شدید دارم و اینکه نسبت به همه چیز بد بین و شکاک هستم که این موضوع منو خیلی اذیت میکنه آقای دکتر کمکم کنید خسته شدم .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   معمولا” وسواس به همراه افسردگی است . در صورتی که برایتان امکان دارد به یک درمانگر مجرب مراجعه نمایید .خودتان نیز سعی کنید به افکار وسواس گونه توجه نکنید و مثبت فکر کنید .
   موفق باشید.

 13. کیمیا Reply

  سلام آقای دکتر من وسواس شدید دارم به طوری که اطرافیانم ازم خسته شدند
  درروز چند بار یه کاری تکرار میکنم همش فکر می کنم کارمو خوب انجام نمی دم خسته شدم کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به افکار وسواسی توجه نکنید ، هر چه بیشتر توجه کنید بیشتر گرفتار می شوید . با این حال برای درمان اقدام کنید ، برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

 14. رضا Reply

  باسلام من حداقل سالی یکبار دچار افسردگی همراه با اضطراب می شوم .دچارافکارتکزاری ودرباره خدا ومسایل پوچ می شوم به طوری که درنتیجه آن هیچ علاقه ای زندگی پیدا نمی کنم.احساس پوچی وبیهودگی می کنم چه کارکنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   حتما” به یک روانشناس و یا روانپزشک برای درمان مراجعه کنید .
   موفق باشید .

 15. شیوا Reply

  سلام اقای دکتر من مادر یک پسر ۱۶ساله هستم . احساس می کنم پسرم وسواس داره وقتی میره حموم حدود ۳ساعت توی حموم میمونه یا وقتی میره سرویس بهداشتی ۱ساعت اونجا میمونه وقتیم که دلیلش رو میپرسم میگه مشکل گوارشی دارم البته سابقه مشکلات گوارشی رو داشته تا حدودی وقتی می خواد نماز بخونه چند بار وضوش رو تجدید میکنه بعضی از وسایل خونه اذیتش میکنه و ما مجبور شدیم جمع کنیم اونهارو وقتیم که بهش میگیم اصلا قبول نمی کنه . اقای دکتر راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   معمولا” چنین موردی نیاز به مداخله درمانی دارد . چند جلسه به مشاوره روانشناسی مراجعه کنید در صورتی که نتیجه نگرفتید هیپنوتیزم درمانی نیز می تواند بسیار مفید باشد.
   موفق باشید.

 16. ناشناس Reply

  سلام لطفأ یه دکتر خوب روانشناس تو استان کرمانشاه معرفی بکنید چون امکان اومدن به تهران رو نداریم درباره همین افکار مزاحم که خیلی آزارم میده خدا خسروان بده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   لطفا” از اطلاعات مخابرات کرمانشاه راهنمایی بگیرید برای دکتر خوب . اطلاعات بیشتری ندارم .
   موفق باشید .

 17. ناشناس Reply

  سلام من وسواسم خیلی اذیتم میکنه چون همسرم واقعا خسته شده دست خودم نیست ولی همش فکر میکنم که کاری رو خوب انجام ندادم و برا بار ۱۰۰ انجام میدم فکرمو داغون کرده چون دیونم کرده هم منو هم اطرافیانمو دکتر میشه من خلاص شم کمکم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. قابل درمان است . جهت مراجعه حضوری تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

 18. محمد Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید من دچار واسواس فکری شدم استرس اضطراب ولم نمیکنه دچار بدخوابی شدم همش دارم درمورد اطرافیانم فکر بد میکنم همش حس ناامیدی میکنم طوری که دلم میخواد بمیرم میخواستم بدونم از این راه قابل درمان هست البته دکتر روانپزشک رفتم دارو داده دوست ندارم مصرف کنم

  • مجید Reply

   سلام دوست عزیز .من هم مشکل شمارو داشتم حدود ۸سال دارو مصرف کردم ولی هیچ تاثیری نداشت حتی بدترم شدم دیگه کارم به خودکشی رسیده بود هیچ امیدی نداشتم .امروز برای هزارمین بار اومدم تو سایت اقای دکتر که سوال شمارو دیدم .دوست عزیز درمانتونو شروع کنید منم مشگل شما رو داشتمو اقای دکتر درمانم کرد . امیدوارم زودتر مثل من خوب بشه حالتون

 19. مجید Reply

  سلام اقای دکتر میدونم که این سوال هارو شما با همون صبر و حوصله که درمان رو انجام میدی می خونید و مردم رو راهنمایی می کنید می خواستم برای صدمین بار ازتون تشکر کنم .مرسی مرسی واقعا ممنونم زندگیمو دوس دارم حالم خوبه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   انشااله که بهتر هم شوید.
   موفق باشید.

 20. مينو Reply

  باسلام من ۲۲ سال دارم وبه شدت درمورد افكارديگران روي خودم حساس هستم و گاهي صحبت هاي بدديگران رادر موردخود باور ميكنم واحساس ميكنم كه حق باان هاست لطفا راه درمان راذكر كنيد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   یکی از راه های درمان روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی می تواند باشد .

 21. ارزو Reply

  سلام اقای دکترتوراخداکمکم کنیت من ارزوهستم مادرسه تافرزند ۴۱سالم وسواس فکری بدی دارم یه اتفاقی درگذشته برام افتاده حالا یک ماهی هست به شدت فکرش اعذابم می ده فکرناامیدی وفرار یاخودکشی به سرم می زنه توراخداکمکم کن

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر خودتان می دانید که وسواس دارید و می خواهید که درمان شوید اما نتوانسته اید به متخصص روانشناس مراجعه کنید تا معالجه شوید.

 22. زهرا Reply

  با سلام .خواهش میکنم من را راهنمایی کنید
  دخترم ۲۲ ساله بعد از مهاجرت به کانادا دچار وسواس فکری شدید وبی اشتهایی عصبی شده و کیلو وزن کم کرده .وقتی به مقدار کم غذا میخورند میگه عوام وجدان سراغم میاد. اینقدر ضعیف شده که مجبور شده دانشگاه مرخصی بگیره دارو بهش دادن ولی موثر نبوده.تو را خدا بگین تو این غربت چکار کنم .ممنون.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   به یک هیپنوتراپ مراجعه کنید.
   موفق باشید

 23. هادی Reply

  سلام وخسته نباشید بنده یک ماه است موقع خواب صدا ها ی اطراف مثلا صدا ها ی یخچال جیرجیرک حساس شدم وصدا های خیلی کم خیلی سخته تحمل این صدا ها لطفا مرا را راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   توجه نکنید.
   موفق باشید

 24. ناشناس Reply

  سلام اقا دکتر خسته نباشی من پسر ۱۱ سال هستم دوماه که وسواس گرفتم همش فکر می کنم همجا کثیف بیشتر فکر می کنم دستهای کثیف تو را کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پذیرش و درمان افراد زیر ۱۸ سال فقط با حضور و درخواست والدین آنها امکان پذیر است . لطفا به همراه یکی از والدین خود برای معاینه دقیقتر و احتمالا درمان مراجعه کنید. قبل از هر چیز باید بررسی شود که شما واقعا وسواس دارید و حساسیت شما باعث شده است که فکر کنید وسواس دارید.

 25. مهدی Reply

  سلام اقا دکتر خسته نباشی من پسر ۱۱ سال هستم دوماه که وسواس گرفتم همش فکر می کنم همجا کثیف بیشتر فکر می کنم دستهای کثیف تو را کمکم کنید

 26. مهتاب Reply

  سلام خسته نباشید من احساس میکنم ی ماهه دچار وسواس فکری شدم در مورد اتفاقات گذشته خیلی فکر میکنم و فکرهای بدی به ذهنم میرسه راجع به اون اتفاق در حالی ک اون موقع اصلا برام مهم نبوده و بهش فکر نکردم ولی الان اون اتفاق ها رو بدترین شکل توی ذهنم تحلیل میکنم و دچار اضطراب و نگرانی میشم من۲۴سال دارم و متاهلم،خواهشا جواب بدید ممنون میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هر چه بیشتر به فکر خود شاخ و برگ بدهید بیشتر آزارتان خواهد داد. ا متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 27. سمیرا Reply

  سلام چند سالی هست که دچار وسواس فکری و عملی هستم و هم وسواس شستشو و چک کردن کارها را دارم از طرفی چون سنم بالا هست و قصد بچه دار شدن دارم میترسم از طرفی پزشکهای شهرم میگن درمان دارویی و روانپزشکی باید همزمان انجام بشه لطفا راهنمایی کنید آیا تو سه ماه با روش شما قابل درمانه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان دارویی نمی تواند درمقابل درمان های دیگر روش مناسبی برای درمان وسواس فکری و عملی باشد. توصیه می کنیم ابتدا به روانشناس مراجعه کنید و با روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی امتحان کنید به امید خدا نتیجه می گیرید.

 28. سمیرا Reply

  سلام چند سالی هست که دچار وسواس فکری و عملی هستم و هم وسواس شستشو و چک کردن کارها را دارم از طرفی چون سنم بالا هست و قصد بچه دار شدن دارم میترسم از طرفی پزشکهای شهرم میگن درمان دارویی و روانپزشکی باید همزمان انجام بشه لطفا راهنمایی کنید آیا تو سه ماه با روش شما قابل درمانه؟ لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   ریشه یابی و درمان با روش های روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی برای درمان وسواس می تواند کارا تر از دارو باشد .

 29. زهرا Reply

  سلام آقای دکتر من مدت زیادیه دچار افسردگی هستم بیشتر مواقع در حال فکر کردن به موضوعات واهی و بی اساس میباشم تا جایی که عرصه برام تنگ میشه از زندگی ناامید شدم همش تو این فکرم نکنه دیوانه بشم و کنترل خودمو از دست بدم و به خاطر این فشارا دچار دیابت و چربی خون بالا شدم به نظر شما این فشار روحی ربطی به دیابت و چربی داره چکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   در مورد علت بیماری دیابت و چربی پزشک شما بهتر می تواند نظر دهد. اما در بسیاری از مواقع علت این مشکلات فشار عصبی و استرس می تواند باشد که تعادل بدن را به هم می زند. برای درمان افسرگی خود چه اقدامی کرده اید؟

 30. اصغر خلج امیرحسین Reply

  با سلام وتحیت
  آقای دکتر بنده ۴۰ سالمه و صاحب سه فرزند هستم. به تازگی صاحب یه خونه شدم. مدت ۱۰ سال در منزل مادری زندگی کردم.اما الان که قراره به خونه جدید برم دچار افسردگی شدم. دائم افکار و اوهام به سراغم می آن. دچار اضطراب و ترس و دلشوره شدیدتا جایی که به سردرد و درد معده منجر می شه. سابقه این بیماری هم بر می گرده به زمانی که حتی می خواستم به سربازی برم. واقعیت اینه که دل کندن از خانه مادری برای بسیار بسیار سخت حتی جانکاه شده. و این خود باعث شده تا دچار افسردگی بشم. خوردو خوراکم به شدت کاهش پیدا کرده. دلشوره های پیاپی و افکاری که به سراغم می آن. لذت نبردن از آن چه که قبلا از اونا لذت می بردم. لطفا راهنماییم کنید که چه کاری انجام بدم بنده از کاشان مزاحمتون می شم. با تشکر و امتنان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   طبیعت انسان ها مقابله با تغییرات است مطمئنا در شرایط جدید قرار بگیرید بخشی از مشکلات شما رفع می شود اما اگر باز هم اگر ناراحتی داشتید مشاوره روانشناسی می تواند به شما کمک کند.

 31. وحید Reply

  سلام آ قای دکتر توانا من وسواس به تکرر ادرار دارم همش میرم دستشویی بعد یک رب یا نیم ساعت دوباره احساس میکنم دستشویی دارم فقط وقتی فعالیت شدید بدنی دارم این حس رو فراموش میکنم ولی بقیه روز رو باهاش درگیرم اصلا از فکر بیرون نمیره خواهش میکنم راهنماییم کنید از دارو درمانی هم جواب نمیگیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر به این نتیجه رسیده اید که این احساس یک وسواس است و به سایر شرایط فیزیولوژیکی شما ارتباط ندارد تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود و درمان شوید.

 32. محمد Reply

  سلام ببخشیدآقای دکترمن پارسال بایه اراذل برخوردکردم که منوبه چالش کشیدبعدش این مساله ذهنموچندماه درگیرکردوافسرده شدم رفتم دکتربهم گفت چون ازقبل زمینه اضطراب داشتی اینطورشدی وبهم دارودادچندوقت خوب بودم ومیتونستم عاقلانه وقایع گذشته روتحلیل کنم اماگهگاهی احساسی میشم وخاطرشونشخوارمیکنم خواستم بدونم مشکل من وسواسه یااین اتفاق اینقده بزرگ بوده؟البته ناگفته نمونه که من وسواس عملی رودارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکلتان را واضح تر شرح دهید یا تماس بگیرید برایتان وقت مراجعه تعیین شود.

 33. مطهره Reply

  باعرض سلام و خسته نباشید حدود هفت ساله پیش ناگهان دچار احساس عدم لذت از زندگی شدم وشبها از شدت بیقراری خواب نداشتم و روزها نه اشتها به غذا داشتم و فقط راه میرفتم تو خونه و گریه میکردم دکتر روانپزشک رفتم برام سرترالین و کلونازپام تجویز کرد کلونازپامو کم کم ترک کردم و سرترالینرو تا دو سال پیش ک موقع نامزدیم بود به یک چهارم قرص ۵۰میلی کاهش دادم در طول این دوسال هم مصرفم رو ادامه دادم.تو این دوسال هم برا تمام موارد زندگیم مثه پایان نامه و نداشتن شغل دچار نگرانی شدید
  میشدم تا اینکه بعد از مشغول به کار شدن بخاطر رفتارهای همکار مرد ذهنم درگیر این شد که نکنه من به ایشون دارم علاقه مند میشم پس همسرم چی.واین فکر وسواسی افسردم کرد تا اینکه دوباره ب روانپزشک مراجعه کردم و مجددا برام قرص نوشت فردای اون وقتی تو ماشین تنهابودم دچار حس مرگ و تپش قلب شدم البته هفت سال قبل هم یکبار درماشین این حالت بهم دست داد و موقعی ک شغل نداشتم هم شب هنگام اینجوری شده بودم. ولی داروهایی مثه سرترالین و بوسپیراکس و آلپرازولام ک بهم دادن تو این دو ماه هیچ نتیجه ای نداشته و منو دچار اضطراب همیشگی کرده.نامزدم وقتی تو ماشین حالم بد میشه نمیتونم کنترل کنم خودمو میگه تو فقط میخوای آبروی منو ببری.اینو هم بگم ک خاله هام و مادرم هم حالتهای دیگه وسواسو دارن.نمیخوام زندگیم نابود شه حالا ک همه چی خوبه خودم دارم خرابش میکنم. اجرتون با آقا امام حسین..

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد.

 34. سعید Reply

  آقای دکتر نجفی باسلام . لطفا به سوال شاگرد کوچک خود پاسخ دهید . من کارشناس ارشد حقوق هستم . اما چند سالی است که به بیماری چشم چرانی مبتلا هستم . به خدا عذاب وجدان دارم واز کارم خوشحال نیستم. همسرم نیز کوچکترین کوتاهی در حق من ننموده است . اما زمانی که چشمم به زنان نامحرم ازجمله آنهایی که با شلوار و مانتو لی و تنگ برخورد می کند شیطان وسوسه ام می کنم که به اندام آنها بنگرم . شاید مرا سرزنش کنید . اما آقای دکتر لطفا راهنماییم کنید چه کنم تا مثل افراد عادی زندگی کنم و تنم با دیدن این افراد نلرزد؟ به خدا ناراحتم، وکسی به من توجهی ندارد، واز چشم همه افتادم . لطفا مرا ارشاد فرمایید . با تشکر از زحمات شما .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پیشنهاد می کنم از متخصص روانشناس کمک بگیرید. در صورت تمایل تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود.

 35. یونس Reply

  سلام آقای دکتر نزدیک ۲ساله به وسواس فکری مبتلاشدم یک مدتی دارودرمانی کردم ولی جواب نگرفتم الان مدتیه به ورزش یوگامیرم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دارو درمانی برای درمان وسواس می تواند روش کمک کننده باشد.

 36. ناشناس Reply

  یادم نمیاد هیچ وقت تو زندگیم تو همچین موقعیتی قرار گرفته باشم، ۳۱ سالمه و تقریبا خیلی تجربه داشتن پارتنر رو نداشتم کلن ۴ نفر که نهایتن به ۳ ماه هم نکشیده، بعد از اومدنم از ایران با یک نفر آشنا شدم و رابطه ما از راه دور بود بهش وابسته شدم و بالاخره رفتم دیدمش اما یک هفته بعد از برگشت بی هیچ دلیلی گفت تموم، برام سنگین تموم شد. متاسفانه تموم نشد چون هر سری تمام کارهای من رو تو شبکه های مجازی رصد میکرد و وقتی میدید من محلش نمیذارم و مثلا کامنت کسی رو لایک میکنم! عصبانی میشد و میومد بهم اعتراض میکرد، نمیفهمیدم با اینکه گفته تموم چرا این کارهارو میکرد، بالخره یه روزی که فکرش و نمی کرد این حرف و میزنم گفتم دیگه دلم نمیخواد ببینمت و با کلی توهین – ناسزا نه – مواجه شدم. به خیال خودم تونستم به اون همه عذابی که بهم داده بود پایان بدم اما تازه شروع شده، همه اینارو گفتم که بگم حالا دچار وسواسی شدم که هر لحظه صفحات مجازیش و چک میکنم – به خاطر کارش همیشه تو صفحه مجازیه – و حالا کار به جایی رسیده که میبینم با یکی از دوستان دخترم که شغلشون تقریبا مشابه هم هست خیلی صمیمی شده، در صورتی که احتمال اینکه این صمیمیت از قبل بوده باشه خیلی زیاده، هیچ وقت تو زندگیم اینطوری نشده بودم. کافیه ببینم که کامنتی کمی احساسی بینشون ردو بدل میشه تمام سرم درد میگیره و ساعتها دارم به این موضوع فکر میکنم که فقط به خاطر اینکه لج من و دربیاره این کار و کرده. این وسواس فکری طوری بهم غلبه کرده که به خاطر تحصیل اومدم اینجا اما تقریبا یک ماهه که حاضر نیستم از خونه برم بیرون و سر همه کلاسها غیبت کردم. البته الان ۳ جلسه است که صحبت با مشاور رو شروع کردم، ولی در طول هفته تقریبا هیچ کاری نمیکنم و فقط منتظرم روز جلسه مشاوره برسه. تمام فکر و ذهنم شده این آدم و حتی تمام طول شب موقع خواب هم این آدم هست. رو هیچی نمیتونم تمرکز کنم، همیشه با کتاب خوندن و فیلم دیدن به راحتی خودم و سرگرم میکردم و خیلی هم لذت میبردم، الان هر صحنه فیلم و هر جمله کتاب من و پرت میکنه سمت اون بی هیچ دلیلی. با هیچ چیزی نمیتونم ذهنم رو آروم کنم. ببخشید اینقدر طولانی شد.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به جلسات خود ادامه دهید . امیدوارم که مشکل شما برطرف شود.

 37. اذراحمدی Reply

  سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر من حدود ۷سال هستش که دچار وسواس شستشو شدم از دارو درمانی هم جوابی نگرفتم لطفا کمکم کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که گفته شد تجربه نشان داده است مشاوره و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی از روشهای موثر در درمان وسواس هستند.

 38. hanie Reply

  سلام آقای دکتر.من حدود یک ساله دچار افکار منفی و وسواس فکری شده ام و رنج میبرم ولی نمیخوام از طریق روان پزشک درمان بشم من حس میکنم خودم میتونم این افکار رو کنار بذارم.
  ایا واقعا میشه؟ اگ میشه لطفا راهنماییم کنین.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   خیلی از افرادی که به ما مراجعه کرده اند می دانسته اند مشکلشان چیست می خواستند خودشان درمان شوند اما در توانشان خارج بوده در نتیجه به ما مراجعه کرده اند و با کمک ما مرحله به مرحله بهبود یافته اند و درمان شده اند . باز هم شما مختار هستید .

  • afsoon Reply

   سلام خدمت شما . دختری نوزده ساله دارم که دو سال دچار وسواس شمارش شده .مثلا پنج بار وضو می گیرد . نمازهای خود را الکی می شکند و دوباره شروع به نماز خواندن می کند و ….او را دکتر بردم سه ماه قرص زولفت می خورد اما بهتر نشده بلکه بدتر شده . لطفا بفرمایید با او چه کنم

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    می توانید هیپنوتراپی را امتحان کنید خیلی ها درمان می شوند ان شااله فرزند شما هم همینطور نتیجه بگیرد.

 39. ana Reply

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من از حدود ۵ سال پیش به اضطراب دچار شدم به دلیل شکست تحصیلی.
  الان میخوام برای ارشد آماده بشم.ولی میترسم علائم اضطراب باعث بشه تموم زحماتم بر باد بره.خیلی درمانده شدم.درسمو میخونم ولی به حالم اعتماد ندارم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد.

 40. ........... Reply

  سلام آقای دکترمن حدودیک سال پیش توبارداری بنابه دلایلی افسرده شدم وبه دنبال اون به وسواس فکری شدیددرموردخواب دچارشدم. ترس ازبی خوابی دارم واینکه باکوچکترین صدایی موقع خواب ازخواب میپرم واسترس وتپش قلب میگیرم.وشدیدابه صداحساسم موقع خواب. والان که چهارماه اززایمانم میگذره برطرف نشده روانشناسی کمکی بهم نکرد.من باهیپنوتیزم درمانی خوب میشم؟ ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از جمله روشهای درمانی که در درمان وسواس و افکار مزاحم بکار گرفته میشود دارو درمانی، مشاوره روانشناسی و روان درمانی، و همچنین هیپنوتیزم درمانی را می توان بکار گرفت.

 41. نگین Reply

  با عرض سلام، آیا با هیپنوتیزم میتوانید وسواس مذهبی راهم درمان کنید؟وسواسی که فقط و فقط در نجس و پاکی و غسل است وفقط ریشه مذهبی داردو ناشی از خداترسی است؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس مذهبی هم نوعی وسواس فکری و عملی است و درمان پذیر است .

 42. ناشناس Reply

  سلام،من نوعی وسواس فکری و عملی دارم که مثلا یک کار را فلان روز نکنم،یا امروز به فلان مکان نروم،یا مثلا باید در عرض ۶ ثانیه از حال به اتاق خواب بروم و
  چطور می توانم درمان کنم؟ممنون می شم اگه کمکم کنید.
  ۲۵۲

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به این افکار توجه نکنید تا برطرف شود.

 43. مه گل Reply

  سلام آقاي دكتر مادرم در اثر چند بن اتفاق سخت وپشت سرهم دچار انواع بيماري شدن تقريبا از سن ۵۵ سالگي اين حالت شروع شد باشكايت در درد سر. گاهي تاري ديد گاهي سوزش حلق گاهي سرگيجه معده درد وبه دنبالت پرهيز از خوردن غذا ي زياد گز گز سر گردن درد كمر درد و درد در نواحي سينوس وچشمها وجديدا طپش قلب كه البته در اين چند سال پيگيري پزشكي هم داشتن ولي به طورعمومي مسائل خاصي نبوده مثلا آرتوروز گردن و كمر دارن. باتوجه به سنشون ولي اين شكاياتشون تقريبا يك سال اخير به نحوي شده كه ديگه اصلا كار منزل رو نمي كنن واز صبح كه بيدار ميشن شروع ميكنن ب شكايت از درد بدن در مواردي كه توضيح دادم البته قبول هم نميكنن كه از روان پزشك كمك بگيريم چون معتقدن مشكلاتشون جسميه ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 44. M Reply

  سلام آقای دکتر من ۲۳ سال دارم از کودکی ترس های بیهوده از همه چیز داشتم الان تحت نظر دکترم دارو مصرف میکنم ولی باز خیلی افکار آزار دهنده دارم در حدی که بعضی وقتا دارم دیوونه میشم فکر میکنم ما کی هستیم نکنه دیوونه شم یا الان متوجه نخواهم شد کار مسخره ای خواهم کرد. چند بارم حمله پانیک گرفتم خیلی ناامید شدم باید چ کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابلا درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 45. میثم Reply

  سلام دکتر من دو ماه که دچار وسواس فکری نسبت بده به گرفتن فشار خون شدم به قدری که نمیتونم به دور تر از خانه بروم .به روان پزشک مراجعه کردم و دارو درمانی شدم و روان شناسی هم می روم .می خواستم ببینم قابل درمان هستم و راهکار های دگری دارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   ان شااله درمان شوید در غیر این صورت هیپنوتیزم هم بسیا خوب است.

 46. اکرم Reply

  اکرم هستم ۴۵ساله وپرستارم وسواس شدید شستشو وپاکی ونجسی وتمیزی وکثیفی دارم تاکنون به چند روانپزشک خیلی مجرب مراجعه کردم ودارو خوردم الان هم کلومیپرامین وپاروکسیتین میخورم ولی خوب نشدم خودم خیلی خیلی ازدست خودم خسته شدم ومیدونم بشور وبساب زیادی میکنم ومیدونم کارام همش خل بازیه ولی نمیتونم کنارشون بذارم رفتار درمانی یکی دوجلسه رفتم ولی دیدم اصلا نمیتونم کارایی که اونامیگن انجام بدم از بیمارستان که میام یا خوابم یاحمام وخیلی خیلی اذیت میشم با یکی ازدکترای بیمارستانی که اونجا کار میکنمرمشورت کردم هیپنوتیزدرمانی رو توصیه کردن اقای دکتر باتوجه به اینکه حالم خیلی بده وپوست دستام ازبین رفتن یه وقت اورژانسی میخام که بیام مطبتون ویزیت بشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تماس بگیرید .۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۵
   ۶
   ۷

 47. نسرین Reply

  سلام آقای دکتر من دچار وسواس فکری عملی هستم. مدام دستهامو میشورم فکر میکنم روی همه چیزی ویروس تبخال وجود داده . حتی به لباسامم آب میزنم . دارم دارو مصرف میکنم . ولی احساس میکنم پیشرفت نداشتم چکار باید کنم؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به وسواس توجه نکنید. در صورت عدم موفقیت به درمانگر روانشناس مراجعه کنید.

 48. حمید محسنی Reply

  با سلام , بنده سه سال است به وسواس فکری دچار شده ام که دچار شدت و ضعف میشود , درمان دارویی هم کرده ام کمی بهتر شدم ولی بازگشت کرده است , خواستم بپرسم آیا در اصفهان متخصص هیپنوتزم خوب هست که به ایشان مراجعه کنم , و آیا بنده با هیپنوتیزم درمان میشوم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله درمان می شود. اما در اصفهان کسی را نمی شناسم.

 49. روژین Reply

  سلام من هفت ساله وسواس فکری دارم وقتی چای میارم به خودم تلقین می کنم دستام می لرزره وهزا تا فکر دیگه بهم بگین چیکار کنم

 50. سایا Reply

  سلام من وسواس نجس وپاکی دارم ویکسال هم قرص اسنترا خوردم پیش بهترین دکترهای تهران هم رفتم ولی اثری نداشت حال بسیار بدی دارم آرزوی مرگ میکنم لطفا کمکم کنید.میشه بفرمایید که برای من چند جلسه هیپنوتیزم لازم است و هزینه اش چقدره؟

 51. زهرا Reply

  سلام من ۲ساله وسواس فکری دارم همش تو فکرم افکار بده واعتقادی هم هست مثلا اینکه خدا وجود نداره ویا اینکه من دیوانه میشم واز این جور فکرها خیلی زود هم نا امید میشم میدونم هم که اینا غلطه ولی نمتونم غلبه کنم دارو میخوردم قطعش کردم باید چیکار کنم خسته شدم همیشه درگیرم ۲تا بچه هم دارم چون وسواسم اعتقادی ومذهبیه دارم داغون میسم کمکم کنید من قبلا خیلی ادم شادی بودم الان هم هستم ولی این فکرها راحتم نمیذارن راهنمایم کنید

 52. الهام Reply

  سلام آقای دکتر
  همسرم دچار وسواس فکری هستند.ایشان سعی بسیاری در نشان ندادن افکار خود دارند و تلاش میکنند که باعث نگرانی اطرافیان نشوند اما این باعث شده فشار بسیار زیادی را متحمل شوند. حدود هشت سال دارو مصرف کرده و با قطع دارو وسواسشان به شکل شدیدی بازگشته. متاسفانه مورد بسیار ناراحت کننده و گیج کننده برای من این است که یکی از مواردی که ایشان را آزار می دهد، ازدواجشان با بنده است. با اینکه ما بهم بسیار علاقه مند بوده و صمیمی ترین دوستان هم هستیم اما ایشان مدام دچار این فکر می شوند که نباید ازدواج میکردند و گاهی بشدت من را پس میزنند یا از من فرار می کنند. من واقعا نگرانم خصوصا که نمی دانم باید چه رفتاری نشان دهم. ایشان با توجه به سابقه مصرف دارو و تاثیرات جنسی شدید داروها فکر نمی کتند که درمانی وجود داشته باشد. میخواستم شما بنده را راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.در صورت تمایل می توانید از این روش درمان استفاده کنید.

 53. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من حدود ۱۵ سالی است که دچار وسواس فکری عملی شده ام به طوری که تمام زندگی منو مختل کرده بیش از نود درصد افکار من مربوط به وسواسی است حتی شبها خواب درستی ندارم همیشه فکر می کنم جاییم نجس شده وقتی می روم حمام یا دستشویی خیلی معطل می کنم همیشه میگم مردم دیگه چه طور زود میرن حمام و دستشویی وزود برمیگردن مگه اونا چه کار میکنند با خودم فکر میکنم شاید احکام طهارت را اشتباه انجام میدم مثلا تو دستشویی نمی دونم ایا عمل استبرا وابکشیدن و درست انجام میدم یا در حمام عمل ابکشیدن بدن و غسل و نسبت به جاهای نجس مثل سرویس های بهداشتی و افراد نااوبالی خیلی حساسم همش فکر میکنم نکنه حتی چیزی از روی زمین توی کفشم برد وقتی قسمتی از بدنم به جایی برخورد کنه میگم نکنه خون اومده باشه وحتی وقتی با صحنه هایی که باعث تحریک جنسیم میشه روبه رو میشم میگم نکنه جنب شده باشم حتی هنگام خوابیدن ترس دارم نکنه جنب بشم و رختخوابم نجس بشه و معمولا شبها چه در اثر خواب دیدن یا ندیدن رطوبطی از من خارج میشه که منو در این که ایا جنب شدم یا نه دچار شک میکنه به طوری که در اثر فکر کردن برای فهمیدن دچار سردرد شدید میشم وقتی می خوام کاری انجام بدم خیلی با خودم تکرار میکنم که من امروز می خوام چه کار کنم وبعضی اوقات فراموش میکنم که اینم خیلی منو مرنجوند و فکر میکنم شاید درباره ی چیزی مربوط به پاکی و نجسی بوده و قبلا تو نمازم بخصوص تلفظ کلمات دچار وسواس بودم ولی الان کم تر شده و غیره.. اینا باعث شده من یک ادم منزوی ودور از اجتماع بشم ونتونم برای خودم شغل و کاری پیدا کنم وحتی اذدواج کنم همیشه نگرانم و احساس گناه و بی خاصیتی میکنم حتی نمی تونم رانندگی کنم از طرف اطرافیانم بشدت مورد انتقاد و مقایسه با دیگرانم خیلی خسته شدم ارزوی مرگ میکنم چند ماهی هم دارو مصرف کردم ولی فایدهای نداشت لطفا به من بگید چه کار کنم چه دارویی مصرف کنم ایا پیش مشاوره برم ایا اصلا من قابل درمان هستم دلم برای یه زندگی ساده ی راحت بدون این وضع پس از این همه سال بسیار تنگ شده لطفا کمکم کنید اجرکم عند الله.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.ان شاالله

 54. حجازی Reply

  ی -س هستمِ
  اقای دکتر ۵۲ سال دارم واخیرا دچار وسواس فکری بد وشدیدی شده امِِِِ
  اخیرا متوجه شده ام که چند سالی است افسردگی داشته ام وتازه متوجه ان شده ام ِِکه من فکر میکنم علت بیشتر ان بستر ژنتیکی داردِ
  واین وسواس وافسردگی دردوره اخیربسیار من را اذیت وناراحت کرده است ِِ
  ودوماه است تحت درمان دکتر مغزواعصاب. هستم
  شما بفرمایید بهترین راه درمان این مشکلات من چیست؟
  متشکرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   روشهای درمانی دیگر را نیز امتحان کن. مثلا روان درمانی.

 55. ماریا Reply

  با سلام و احترام
  آقای دکتر من ۳۸ ساله و مجرد هستم در کودکی پدرم را در یک تصادف از دست دادم واین مساله باعث وابستگی شدید به مادرم شد.۲۶ ساله بودم که مادرم تصادف سنگینی کرد و من بسیار پریشان بودم. در آن زمان من در آزمایشگاه شیمی یک مرکز تحقیقاتی کار می کردم. در شرایط بدی روحی ناشی از تصادف مادر به یک دوره ی آموزشی از محل کار فرستاده شدم. در ان دوره مسئول آزمایشگاه مدام خطرات ناشی از کار با مواد شیمیایی آزمایشگاهی را متذکر میشد از همان زمان زندگی عادی من مختل شد و من دچار وسواس به هر مایع رنگی در کوچه و خیابان شدم. احساس می کنم این مواد همه جا به دنبال من است. کم کم این افکار در مغز من بزرگ و بزرگ تر شد و ترس من از سایر موارد نیز به آن اضافه شد. آقای دکتر آیا این افکار مرضی من با هیپنوتیزم قابل درمان هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.وسواس وسیله ای است برای تخلیه اضطراب و افسردگی.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 56. ابراهیم خلیل خلیلی Reply

  سلام.مدتهاست دچار وسواس فکری شدیدی شدم که به روان پزشک هم مراجعه کردم جواب نگرفتم. افکار بسیار بدی میاد سراغم. خسته شدم. ایا قابل درمان هست. متشکرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 57. لقمان رحیمی Reply

  اقای دکتر سلام جوانی سی وچهار ساله هستم اینقدر کتابهای روانشناسی در مورد حافظه خوندم در مورد حافظه کوتاه مدت وبلند مدت واین حرفها الان به هرچی نگاه میکنم در مغزم دنبال حافظه برای آن میگردم این افکار تکراری تمام زندگی من را تباه کرده بشدت از محرکها میترسم وبهم اضطراب شدیدی میدن بشدت گریه میکنم آیا میشه با هیپنوتیزم اصلااین افکار را از ذهنم خارج کرد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷
   ۸

 58. علی زارعی Reply

  سلام من مادرم دچاروسواسي شدیدی است ب طوری ک هرروز منزل رو تمیز میکنه واگرتميز نکنه استرس داره .مدام درحال تکرار ک کارام موند و همه حتی پدرم ازکاراشهست شده و الانم دچار اضطراب و ترس وون ش قلب و سوزش پشت و گردن وخفگي بهش دست داده وافسرده است هردارويي میخوره جواب گو نیست و قطع میکنه باج روشی درمان میشه تورو خدا ب راهنمايييتون نیازمندم چ دکتری باید بزه از قوچان مزاحم ميشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.جناب زارعی مادرتان نیاز به مشاوره روانشناسی و در صورت لزوم دارو درمانی با متخصص اعصاب و روان نیازمند است.

 59. عاطفه Reply

  سلام اقای دکتر دختری دارم دوسالی هست دچار وسواس فک ری شدن دارو درمانی هم کردن اما دوماه خوب میشن بعد از د وماه افکار به دهنشان میاد به نطر شما هیپنوتیزم تاثیر داره در درمان دخترم …۱۱سالشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   امیدوارم هیپنوتیزم درمانی موثر باشد.تلفن تماس در سایت موجود است.

 60. ایناز Reply

  سلام من دچار وسواس فکری شدم مثلا به اب فکر‌میکنم که اب ازکجا می اید یا به لباس هایم که میسوزن یا به وقتی وارد اشپزخانه میشوم افکرمیکنم چیزی میریزه روم یا چیزی از بالای پشتبان میفتد درمورد همه چیز فکر میکنم به لحاف بالشت پتو فکرمیکنم خیلی عذاب دارم همه چیز را سه چهار بار تکرار میکنم

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد