درمان افسردگی و درمان وسواس و درمان همجنسگرایی
درمان با هيپنوتيزم
درمان فشرده و گام به گام اختلالات روانی و جنسی. جلسه به جلسه درجه به درجه بهتر شوید، ( ان شاء الله ) .
بعضی از شما عزیزان به دلیل داشتن مشکلات خاص از مراجعه جهت درمان خود داری می ورزید ، بنابراین اولا” شما تنها نیستید که آن مشکل خاص را دارید
و دوم اینکه اطلاعات شما محرمانه خواهد بود. با این حال در صورت تمایل می توانید از نام مستعار استفاده کنید .


تعریف وسواس و افکار مزاحم

وسواس و افکار مزاحم یک فشار فکری است برای ادامه یک فکر یا یک عمل که فرد به غیر منطقی بودن آن واقف است اما قادر به توقف آن نیست .همچنین وسواس را می توان یك ایده، فكر، تصور، احساس یا حركت مكرر یا مضردانست كه با احساس اجبار و وعلاقه به مقاومت در برابر آن همراه است. بیمار متوجه غیرعادى و نابهنجار بودن رفتار خود است. روان شناسان وسواس را نوعى بیمارى از سرى نِوروزهاى شدید مى ‏دانند كه تعادل روانى و رفتارى را از بیمار سلب می کند و او را در سازگارى با محیط دچار اشكال مى ‏سازد .
روانكاوان نیز وسواس را نوعى غریزه واخورده و ناخودآگاه معرفى مى ‏كنند و آن را حالتى مى ‏دانند كه در آن، فكر، میل، یا عقیده‏ اى خاص، كه بیشتراوقات اشتباه است آدمى را اسیر خود مى ‏کند، آنچنان كه اختیار و اراده را از او سلب می کند و بیمار را وامى ‏دارد كه حتى رفتارى را برخلاف میل و خواسته ‏اش انجام دهد و بیمار هرچند به بیهودگى كار یا افكار خود آگاه است اما نمى ‏تواند از قید آن رهایى یابد. قبل از آنکه به سراغ درمان وسواس برویم  بهتر است انواع وسواس را بشناسیم .

انواع وسواس

۱. وسواس فکری

و آن یعنی فکری که فرد علی رغم میل خود مرتبا” در ذهن خود به آن مشغول است و قادر به رهایی از آن نیست و همیشه سعی دارد به نتیجه ای برسد که چنین نتیجه ای هیچ وقت حاصل نمی شود. در نتیجه فرد در مسایل و امورات زندگی خود نمی تواند هیچ تمرکزی داشته باشد. وسواس فکری می تواند در ارتباط با وقایع گذشته و یا کارهایی که در حال حاضر در دست اقدام دارد را شامل شود اما هیچ وقت به هیچ نتیجه عملی نرسد. نمونه هایی از وسواس و افکار مزاحم میتوان بیان کرد عبارتند از:

اندیشه درباره بدن:
در این نوع بخشى زیادی از مشغولیت ذهنى بیمار متوجه بدن اوست. او مرتبا به پزشك مراجعه مى ‏كند و در صدد به‏ دست آوردن دارویى جدید براى سلامت ‏بدن است.

رفتار حال یا گذشته:
مشغولیت فکری در رابطه با اینکه مثلا چرا در گذشته آن کار را كرده؟ آیا حق داشته است یا نه؟ و یا اینکه کاری که می خواهد انجام دهد درست است یا نه؟ یا تصمیمات او درست یا علط است؟
در رابطه با اعتقادات: گاهى فكر وسواسى زمینه اعتقادى دارد. مسایلى در زمینه خوبی و بدی، وجود خدا و پذیرش یا طرد مذهب ذهن او را به خود مشغول مى ‏دارد.

افکار افراطى:
افکار مداوم در مورد اتفاقات ناگوار، نگرانی در مورد مرگ نزدیکان و عزیزان، در ذهن خود مرتبا” صلوات فرستادن به این دلیل که مبادا کم باشد و یا درست صلوات نفرستاده باشم، ضرب یا تفریق اعداد در ذهن بطور مکرر اما بدون قانع شدن، و غیره. بنابراین وسواس فکری یعنی یک فشار حسی و یا یک حس اجباری که باعث می شود فرد وسواسی افکاری را بدون نتیجه ادامه بدهد و معمولا” بسختی قادر به توقف آن هستند، و شاید هم هیچ وقت نتوانند آن را متوقف کنند در نتیجه بیشتر تسلیم آن گردند.

درمان وسواس
۲. وسواس فکری عملی

یعنی فشار فکری (اجبار) که فرد را به انجام و یا تکرار یک عمل وا می دارد. شستن دست به کرات با وجود اینکه می داند این عمل غیر منطقی است اما قادر به توقف آن نیست. گاهی اوقات یک فرد وسواسی ساعتهای طولانی در حمام می ماند. گاهی اوقات وسواس فکری عملی بسیار خطرناک است مثل وسواس اقدام به خود کشی و دگر کشی.

وسواس عملى به شكل هاى گوناگون خود را بروز مى‏ دهد كه ما به نمونه‏ ها و مواردى از آن اشاره مى‏ كنیم :

درمان وسواس

شستشوى مكرر:

این بیمارى نزد زنان رایجتر است.

رفتار منحرفانه:
نمونه آن اجبار برای دزدى است و در افرادى دیده مى‏ شود كه هیچ‏ گونه نیاز مادى ندارند.

دقت وسواسى:
نمونه‏ اش را در منظم كردن بیش از اندازه وسایل است

شمردن:
مثل شمردن پله اصرار بر این كه اشتباهى در این امر صورت نگیرد.

راه رفتن:
راه رفتن اجبارى است. شخص از این سو به آن سو راه مى ‏رود و اصرار دارد كه تعداد قدم ها معین و طبق ضابطه باشد. .

درمان وسواس

علل وسواس (فکری یا عملی)

اگر چه عوامل ژنتیکی در همه اختلالات و بیماریهای جسمانی و روانی زمینه ساز است اما کمتر بیماری است که به خودی خود بروز نمایند مگر آنکه عوامل آشکار سازی وجود داشته باشند تا بیماری بروز نماید. به اعتقاد من از جمله عوامل وسواس و افکار مزاحم افسردگی است و خود افسردگی هم به دلیل وقایع تلخ و ناگوار زندگی، عدم اعتماد به نفس و کمرویی و همچنین طرز تفکر و توقعات فرد از محیط می تواند عامل بوجود آورنده وسواس باشد.
آدلر ،وسواس را ناشي از «احساس بي کفايتي» مي دانست. وي عقيده داشت که وقتي کودکان به خاطر وجود والديني بيش از اندازه مسلط يا حمايت کننده، از پرورش احساس «کفايت» در خود باز مي مانند در آنها حالا تي موسوم به عقده حقارت شکل گرفته و به طور ناهشيار به آداب و تشريفات وسواسي روي مي آورند تا براي خود «قلمرويي» ايجاد کنند که بر آن کنترل داشته و بتوانند احساس سودمندي و کفايت کنند. آدلر بيان مي دارد که عمل وسواسي به شخص اين امکان را مي دهد تا بالا خره بر «چيزي» تسلط داشته باشد. معمولا وسواس همگام با بلوغ در افراد پایه گرفته و تدریجاً رشد مى‏كند. واگر در آنهنگام شرایط براى درمان مساعد باشد بهبودهاى نسبى و دوره‏اى پدید مى‏آید وگرنه بیمارى سیر مداوم و رو به رشد خود را خواهد داشت تا جایى كه خود بیمار به ستوه مى‏ آید.

همچنین بررسی هاى علمى نشان می دهد كه وضع هوشى افراد وسواسی در سطحى متوسط و حتى بالاتر از حد متوسط است.

تجارب نشان داده‏اند آنهایى كه در زندگى شخصى حساس‏ترند امكان ابتلایشان به بیمارى وسواس بیشتر است و غلبه وسواس بر آنها زیادتر است. در بین فرزندانى كه والدینشان معمولاً محكومشان مى ‏كنند این بیمارى بیشتر دیده مى ‏شود

پیامدهای وسواس و افکار مزاحم

تصور کنید فردی که هجده ساعت در حمام به شستشوی خود مشغول است. چه وقت وانرژی مفیدی را از دست می دهد یا فردی به این دلیل که حتی اگر از یک متری سطل آشغال رد شود احساس می کند که ممکن است نجس یا کثیف شود هیچ وقت منزل را ترک نکند. و یا خانم خانه داری پس از یک مهمانی همه لوازم را باید بشوید. و موارد اینچنینی بسیار. په صدماتی را به خود و اطرافیانش وارد می کند بنابراین پی آمد وسواس و افکار مزاحم بمعنی تخریب زندگی خود فرد و اختلال و سلب آسایش و آرامش برای دیگران می باشد. و بسیار پی آمدهای مخرب دیگر که شرایط بیماری را وخیم تر و بدتر می کند.

درمان وسواس و افکار مزاحم

وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد. از جمله روشهای درمانی که در درمان وسواس و افکار مزاحم بکار گرفته میشود دارو درمانی، مشاوره روانشناسی و روان درمانی، و همچنین هیپنوتیزم درمانی را می توان بکار گرفت. تجربه نشان داده است مشاوره و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی یکی از روشهای موثر در درمان وسواس و افسردگی و غیره می باشند.

13 ژوئن 15
نظرات: 273
برچسب ها :
 1. شهره Reply

  سلام من ۳۳سالمه و حدود ۳ سال می شه دچار وسواس شدید در مورد پاکی شده ام حمامم خیلی طول می کشه و ظرفها را خیلی به دقت می شورم تمام وقتم صرف شستشو می شه این وسواس خیلی عذابم میده همسرم از دستم عصبانی می شه و این وسواس به زندگی زناشویی ما لطمه زده .آیا با هیپنوتیزم درمان می شوم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله .وسواس شما قابل درمان است و اگر این اعمال شما که یک وسواس فکری – عملی است درمان کنید شاید از شر خیلی چیزهای دیگر نیز رها شوید. و هیپنوتیز درمانی یا هیپنوتراپی به همراه رواندرمانی یکی از قوی ترین روشهای درمان است.
   موفق باشید

  • خانم امینی Reply

   سلام من ۲۵ سالمه از بچگی از قیامت و مرگ و اتفاقات ترس شدیدی داشتم و گریه میکردم چهار سالی است دچار اضطراب و استرس شدیدی شدم به شدتی که تو خواب هم آرامش ندارم تو روز روشن هم ترس دارم حس میکنم کافرشدم کلا تمرکزم از دست دادم اصلا نمی دونم چی خوب وچی بد، هرجایی هم میرم تا از این افکار فرار کنم حالم بدتر میشه وذهنم درگیر،لطفا راهنماییم کنید خیلی عذاب میکشم

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 2. ناشناس Reply

  أيا وسواس به جارو كشيدن قابل درمان است من دوست دارم هر روز خونه رو جارو كنم أيا اين بيماري است.ممنون ميشم جواب بديد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خیر امور اوسطها. هر چیزی که بیش از حد ما را به خود مشغول کند غیر طبیعی می می باشد. بنا بر این این کار شما یک عمل وسواس گونه است و وسواس نیز قابل درمان است.

 3. مینا Reply

  سلام من وسواس وارسی دارم .جندین و چند بار شبها گاز را چک می کنم و قفل در را که باز نباشه این موضوع بسیار آزارم میده و خیلی وقتمو می گیره چه کار کنم که وسواسم خوب بشه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به این وسواس فکری که شما را به عمل وادار می کند توجه نکنید چون هر چه بیشتر به آن توجه کنید بیشتر گرفتار آن می شوید.برای درمان وسواس سعی کنید به یک مشاور روانشناس خوب مراجعه کنید در صورتی که درمان نشدید هیپنوتیزم درمانی می تواند بسیار مفید باشد.

 4. نرگس Reply

  من دچار وسواس تو راه رفتنم نسبت به مسائل دینیم همش حس میکنم گناه میکنم ایا بیخیالی راهش هست که بهتر بشم؟

 5. ناشناس Reply

  من هر روز كه بيدار ميشوم اول به خودم مي گويم كه همه جا تميزاست و امروز لازم نيست كه كار خونه انجام بدي ، و لي ….. چند دقيقه بعدش شروع ميكنم به كار كردن و دوست دارم همه خونه رو كاملا تمييز كنم! و اين رو ي سلا متيم اثر گذاشته است .آيا از طريق هيپنوتيزم درمان ميشوم چون تمايلي به خوردن . دارو ندارم. با تشكرو سپاس

 6. نازنين Reply

  سلام آقاي دكتر
  من مدتي است به دليل بيماري همسرم همه اش افكار بد درسرم مي آيد كه الان خبر مي دهند كه همسرم چيزيش شده است وأين فكر ها خيلي عذابم ميدهند .لطفا به من بگوييد كه چكار كنم تا اين فكر ها درسرم نيايند

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به این افکار توجه نکنید به چیز های مثبت زندگی توجه نمایید به هر حال همه انسان ها دارای مشکلاتی هستند که ممکن است خیلی شدید تر از مشکلات شما باشد . اینگونه طرز تفکر میتواند به شما ارامش بدهد.
   موفق باشید.

 7. ناشناس Reply

  سلام
  من ١٠سال است وسواس شستن دارم .و اكر جلوي من را بگيرند دچار اضطراب و دلشوره مي شوم همه اش فكر مي كنم همه چيز نجس است .آيا هيپنوتيزم در مان ام مي كند

 8. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  بله، وسواس یک فشار فکری برای تخلیه استرس و اضطراب میباشد با این حال سعی کنید به این افکار توجه نکنید و به ان نیز اهمییت ندهید . به هر حال در صورتی که قادر به کنترل ان نبودید هیپنوتیزم درمانی به همراه روان درمانی میتواند به شما کمک کند.
  موفق باشید.

 9. تشکر و قدر دانی Reply

  سلام اقای دکتر توانا از اینکه چنین فرصتی فراهم شده تا هموطن هامون بتوانند سوال کنند و نظرات خودشان را بنویسند امیدوارم مرا به خاطر بیاورید که همسرم را سال ها به دلیل وسواس به روانپزشک میبردم و دارو مصرف میکرد که در نهایت اخرین باری که به روانپزشک مراجعه کردم در مطب شما بود که به یک خانم دکتر که در انجا بودم مراجعه نمودم و بعد از اینکه شما را شناختم همسرم را پیش شما اوردم برای هیپنوتیزم درمانی که خدا را شکر نمی خواهم که بگویم که معجزه شد اما همه مشکلات روحی و روانی اش مثل غمگین و افسرده بودن ،وسواس شدید شستشو ،استرسو اضطراب، بداخلاقیو پرخاش گری اش و غیره به طور کامل برطرف شد .خیلی ممنون خواستم از ای طریق تشکر کرده باشم

 10. دکتر نجفی توانا Reply

  سلام.
  خواهش می کنم .چو بیمار از شفا سر مست گردد
  طبیب از فرط شادی مست گردد
  موفق باشید.

 11. علیرضا Reply

  سلام اقای دکتر من پسری دارم ۲۰ساله که به شدت دچار افکتر و اعمال وسواس گونست به شدت دهم استرس و اضطراب داره و این به حدی رسیده که در ۲نوبت امتحان کنکور نا موفق بوده لطفا راهنمایی کنید چه کار باید بکنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بهتر است به فرزندتان آرامش بدهید و به او اینگونه القا کنید که سلامتی برای او و برای شما مهم تر است تا قبولی در کنکور . مشاوره با یک روانشناس نیز توصیه می شود . البته فرزند شما نیاز به درمان دارد .
   موفق باشید .

 12. لیلا Reply

  سلام من ۲۹ سالمه وسواس فکری شدید دارم و اینکه نسبت به همه چیز بد بین و شکاک هستم که این موضوع منو خیلی اذیت میکنه آقای دکتر کمکم کنید خسته شدم .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   معمولا” وسواس به همراه افسردگی است . در صورتی که برایتان امکان دارد به یک درمانگر مجرب مراجعه نمایید .خودتان نیز سعی کنید به افکار وسواس گونه توجه نکنید و مثبت فکر کنید .
   موفق باشید.

 13. کیمیا Reply

  سلام آقای دکتر من وسواس شدید دارم به طوری که اطرافیانم ازم خسته شدند
  درروز چند بار یه کاری تکرار میکنم همش فکر می کنم کارمو خوب انجام نمی دم خسته شدم کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   سعی کنید به افکار وسواسی توجه نکنید ، هر چه بیشتر توجه کنید بیشتر گرفتار می شوید . با این حال برای درمان اقدام کنید ، برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

 14. رضا Reply

  باسلام من حداقل سالی یکبار دچار افسردگی همراه با اضطراب می شوم .دچارافکارتکزاری ودرباره خدا ومسایل پوچ می شوم به طوری که درنتیجه آن هیچ علاقه ای زندگی پیدا نمی کنم.احساس پوچی وبیهودگی می کنم چه کارکنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   حتما” به یک روانشناس و یا روانپزشک برای درمان مراجعه کنید .
   موفق باشید .

   • رامین solavia Tunnel of fun run away in college Reply

    سلام اقای دکتر مدتی هست احساس میکنم همسرم به هم خیانت میکنه که هیچ وقت چنین چیزی نیست و۸ساله با هم زندگی میکنیم چیزری ازش ندیدم ولی فکرم خیلی مشغوله تو را خدا راهنمایم کنید

 15. شیوا Reply

  سلام اقای دکتر من مادر یک پسر ۱۶ساله هستم . احساس می کنم پسرم وسواس داره وقتی میره حموم حدود ۳ساعت توی حموم میمونه یا وقتی میره سرویس بهداشتی ۱ساعت اونجا میمونه وقتیم که دلیلش رو میپرسم میگه مشکل گوارشی دارم البته سابقه مشکلات گوارشی رو داشته تا حدودی وقتی می خواد نماز بخونه چند بار وضوش رو تجدید میکنه بعضی از وسایل خونه اذیتش میکنه و ما مجبور شدیم جمع کنیم اونهارو وقتیم که بهش میگیم اصلا قبول نمی کنه . اقای دکتر راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   معمولا” چنین موردی نیاز به مداخله درمانی دارد . چند جلسه به مشاوره روانشناسی مراجعه کنید در صورتی که نتیجه نگرفتید هیپنوتیزم درمانی نیز می تواند بسیار مفید باشد.
   موفق باشید.

 16. ناشناس Reply

  سلام لطفأ یه دکتر خوب روانشناس تو استان کرمانشاه معرفی بکنید چون امکان اومدن به تهران رو نداریم درباره همین افکار مزاحم که خیلی آزارم میده خدا خسروان بده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   لطفا” از اطلاعات مخابرات کرمانشاه راهنمایی بگیرید برای دکتر خوب . اطلاعات بیشتری ندارم .
   موفق باشید .

 17. ناشناس Reply

  سلام من وسواسم خیلی اذیتم میکنه چون همسرم واقعا خسته شده دست خودم نیست ولی همش فکر میکنم که کاری رو خوب انجام ندادم و برا بار ۱۰۰ انجام میدم فکرمو داغون کرده چون دیونم کرده هم منو هم اطرافیانمو دکتر میشه من خلاص شم کمکم کنید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. قابل درمان است . جهت مراجعه حضوری تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

 18. محمد Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید من دچار واسواس فکری شدم استرس اضطراب ولم نمیکنه دچار بدخوابی شدم همش دارم درمورد اطرافیانم فکر بد میکنم همش حس ناامیدی میکنم طوری که دلم میخواد بمیرم میخواستم بدونم از این راه قابل درمان هست البته دکتر روانپزشک رفتم دارو داده دوست ندارم مصرف کنم

  • مجید Reply

   سلام دوست عزیز .من هم مشکل شمارو داشتم حدود ۸سال دارو مصرف کردم ولی هیچ تاثیری نداشت حتی بدترم شدم دیگه کارم به خودکشی رسیده بود هیچ امیدی نداشتم .امروز برای هزارمین بار اومدم تو سایت اقای دکتر که سوال شمارو دیدم .دوست عزیز درمانتونو شروع کنید منم مشگل شما رو داشتمو اقای دکتر درمانم کرد . امیدوارم زودتر مثل من خوب بشه حالتون

   • مرتضی Reply

    سلام پسر ۱۴ ساله دارم تو راه رفتنش وسواس داره تو کاراشم وسواس داره لطفا راهنمایی کنید

   • سارا Reply

    درمانتون چه مدت طول کشید؟

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     دوره درمان کوتاه مدت است.

 19. مجید Reply

  سلام اقای دکتر میدونم که این سوال هارو شما با همون صبر و حوصله که درمان رو انجام میدی می خونید و مردم رو راهنمایی می کنید می خواستم برای صدمین بار ازتون تشکر کنم .مرسی مرسی واقعا ممنونم زندگیمو دوس دارم حالم خوبه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   انشااله که بهتر هم شوید.
   موفق باشید.

   • حسینی Reply

    سلام آقای دکتر نحوه تماس با مطب و دریافت نوبت از شما چگونه است؟

 20. مينو Reply

  باسلام من ۲۲ سال دارم وبه شدت درمورد افكارديگران روي خودم حساس هستم و گاهي صحبت هاي بدديگران رادر موردخود باور ميكنم واحساس ميكنم كه حق باان هاست لطفا راه درمان راذكر كنيد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   یکی از راه های درمان روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی می تواند باشد .

 21. ارزو Reply

  سلام اقای دکترتوراخداکمکم کنیت من ارزوهستم مادرسه تافرزند ۴۱سالم وسواس فکری بدی دارم یه اتفاقی درگذشته برام افتاده حالا یک ماهی هست به شدت فکرش اعذابم می ده فکرناامیدی وفرار یاخودکشی به سرم می زنه توراخداکمکم کن

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر خودتان می دانید که وسواس دارید و می خواهید که درمان شوید اما نتوانسته اید به متخصص روانشناس مراجعه کنید تا معالجه شوید.

 22. زهرا Reply

  با سلام .خواهش میکنم من را راهنمایی کنید
  دخترم ۲۲ ساله بعد از مهاجرت به کانادا دچار وسواس فکری شدید وبی اشتهایی عصبی شده و کیلو وزن کم کرده .وقتی به مقدار کم غذا میخورند میگه عوام وجدان سراغم میاد. اینقدر ضعیف شده که مجبور شده دانشگاه مرخصی بگیره دارو بهش دادن ولی موثر نبوده.تو را خدا بگین تو این غربت چکار کنم .ممنون.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   به یک هیپنوتراپ مراجعه کنید.
   موفق باشید

 23. هادی Reply

  سلام وخسته نباشید بنده یک ماه است موقع خواب صدا ها ی اطراف مثلا صدا ها ی یخچال جیرجیرک حساس شدم وصدا های خیلی کم خیلی سخته تحمل این صدا ها لطفا مرا را راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   توجه نکنید.
   موفق باشید

 24. ناشناس Reply

  سلام اقا دکتر خسته نباشی من پسر ۱۱ سال هستم دوماه که وسواس گرفتم همش فکر می کنم همجا کثیف بیشتر فکر می کنم دستهای کثیف تو را کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پذیرش و درمان افراد زیر ۱۸ سال فقط با حضور و درخواست والدین آنها امکان پذیر است . لطفا به همراه یکی از والدین خود برای معاینه دقیقتر و احتمالا درمان مراجعه کنید. قبل از هر چیز باید بررسی شود که شما واقعا وسواس دارید و حساسیت شما باعث شده است که فکر کنید وسواس دارید.

 25. مهدی Reply

  سلام اقا دکتر خسته نباشی من پسر ۱۱ سال هستم دوماه که وسواس گرفتم همش فکر می کنم همجا کثیف بیشتر فکر می کنم دستهای کثیف تو را کمکم کنید

 26. مهتاب Reply

  سلام خسته نباشید من احساس میکنم ی ماهه دچار وسواس فکری شدم در مورد اتفاقات گذشته خیلی فکر میکنم و فکرهای بدی به ذهنم میرسه راجع به اون اتفاق در حالی ک اون موقع اصلا برام مهم نبوده و بهش فکر نکردم ولی الان اون اتفاق ها رو بدترین شکل توی ذهنم تحلیل میکنم و دچار اضطراب و نگرانی میشم من۲۴سال دارم و متاهلم،خواهشا جواب بدید ممنون میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   هر چه بیشتر به فکر خود شاخ و برگ بدهید بیشتر آزارتان خواهد داد. ا متخصص روانشناس کمک بگیرید.

 27. سمیرا Reply

  سلام چند سالی هست که دچار وسواس فکری و عملی هستم و هم وسواس شستشو و چک کردن کارها را دارم از طرفی چون سنم بالا هست و قصد بچه دار شدن دارم میترسم از طرفی پزشکهای شهرم میگن درمان دارویی و روانپزشکی باید همزمان انجام بشه لطفا راهنمایی کنید آیا تو سه ماه با روش شما قابل درمانه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   درمان دارویی نمی تواند درمقابل درمان های دیگر روش مناسبی برای درمان وسواس فکری و عملی باشد. توصیه می کنیم ابتدا به روانشناس مراجعه کنید و با روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی امتحان کنید به امید خدا نتیجه می گیرید.

 28. سمیرا Reply

  سلام چند سالی هست که دچار وسواس فکری و عملی هستم و هم وسواس شستشو و چک کردن کارها را دارم از طرفی چون سنم بالا هست و قصد بچه دار شدن دارم میترسم از طرفی پزشکهای شهرم میگن درمان دارویی و روانپزشکی باید همزمان انجام بشه لطفا راهنمایی کنید آیا تو سه ماه با روش شما قابل درمانه؟ لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   ریشه یابی و درمان با روش های روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی برای درمان وسواس می تواند کارا تر از دارو باشد .

 29. زهرا Reply

  سلام آقای دکتر من مدت زیادیه دچار افسردگی هستم بیشتر مواقع در حال فکر کردن به موضوعات واهی و بی اساس میباشم تا جایی که عرصه برام تنگ میشه از زندگی ناامید شدم همش تو این فکرم نکنه دیوانه بشم و کنترل خودمو از دست بدم و به خاطر این فشارا دچار دیابت و چربی خون بالا شدم به نظر شما این فشار روحی ربطی به دیابت و چربی داره چکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   در مورد علت بیماری دیابت و چربی پزشک شما بهتر می تواند نظر دهد. اما در بسیاری از مواقع علت این مشکلات فشار عصبی و استرس می تواند باشد که تعادل بدن را به هم می زند. برای درمان افسرگی خود چه اقدامی کرده اید؟

   • زینب Reply

    سلام آقای دکتر من روهیبنوتیزم کنید ازخودتون میخوام اصلا فکری شدم هیچوقت نمیتونم زندگی کنم خیلی حالم بده لرزش بدن دارم بدنم تکون میخوره دست وپام بی حسه احساس میکنم دست وپاندارم درموردهمه چیزفکرمیکنم احساس میکنم هیچی عادی نیست

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 30. اصغر خلج امیرحسین Reply

  با سلام وتحیت
  آقای دکتر بنده ۴۰ سالمه و صاحب سه فرزند هستم. به تازگی صاحب یه خونه شدم. مدت ۱۰ سال در منزل مادری زندگی کردم.اما الان که قراره به خونه جدید برم دچار افسردگی شدم. دائم افکار و اوهام به سراغم می آن. دچار اضطراب و ترس و دلشوره شدیدتا جایی که به سردرد و درد معده منجر می شه. سابقه این بیماری هم بر می گرده به زمانی که حتی می خواستم به سربازی برم. واقعیت اینه که دل کندن از خانه مادری برای بسیار بسیار سخت حتی جانکاه شده. و این خود باعث شده تا دچار افسردگی بشم. خوردو خوراکم به شدت کاهش پیدا کرده. دلشوره های پیاپی و افکاری که به سراغم می آن. لذت نبردن از آن چه که قبلا از اونا لذت می بردم. لطفا راهنماییم کنید که چه کاری انجام بدم بنده از کاشان مزاحمتون می شم. با تشکر و امتنان

  • دکتر نجفی توانا Reply

   طبیعت انسان ها مقابله با تغییرات است مطمئنا در شرایط جدید قرار بگیرید بخشی از مشکلات شما رفع می شود اما اگر باز هم اگر ناراحتی داشتید مشاوره روانشناسی می تواند به شما کمک کند.

 31. وحید Reply

  سلام آ قای دکتر توانا من وسواس به تکرر ادرار دارم همش میرم دستشویی بعد یک رب یا نیم ساعت دوباره احساس میکنم دستشویی دارم فقط وقتی فعالیت شدید بدنی دارم این حس رو فراموش میکنم ولی بقیه روز رو باهاش درگیرم اصلا از فکر بیرون نمیره خواهش میکنم راهنماییم کنید از دارو درمانی هم جواب نمیگیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   اگر به این نتیجه رسیده اید که این احساس یک وسواس است و به سایر شرایط فیزیولوژیکی شما ارتباط ندارد تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود و درمان شوید.

 32. محمد Reply

  سلام ببخشیدآقای دکترمن پارسال بایه اراذل برخوردکردم که منوبه چالش کشیدبعدش این مساله ذهنموچندماه درگیرکردوافسرده شدم رفتم دکتربهم گفت چون ازقبل زمینه اضطراب داشتی اینطورشدی وبهم دارودادچندوقت خوب بودم ومیتونستم عاقلانه وقایع گذشته روتحلیل کنم اماگهگاهی احساسی میشم وخاطرشونشخوارمیکنم خواستم بدونم مشکل من وسواسه یااین اتفاق اینقده بزرگ بوده؟البته ناگفته نمونه که من وسواس عملی رودارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   مشکلتان را واضح تر شرح دهید یا تماس بگیرید برایتان وقت مراجعه تعیین شود.

 33. مطهره Reply

  باعرض سلام و خسته نباشید حدود هفت ساله پیش ناگهان دچار احساس عدم لذت از زندگی شدم وشبها از شدت بیقراری خواب نداشتم و روزها نه اشتها به غذا داشتم و فقط راه میرفتم تو خونه و گریه میکردم دکتر روانپزشک رفتم برام سرترالین و کلونازپام تجویز کرد کلونازپامو کم کم ترک کردم و سرترالینرو تا دو سال پیش ک موقع نامزدیم بود به یک چهارم قرص ۵۰میلی کاهش دادم در طول این دوسال هم مصرفم رو ادامه دادم.تو این دوسال هم برا تمام موارد زندگیم مثه پایان نامه و نداشتن شغل دچار نگرانی شدید
  میشدم تا اینکه بعد از مشغول به کار شدن بخاطر رفتارهای همکار مرد ذهنم درگیر این شد که نکنه من به ایشون دارم علاقه مند میشم پس همسرم چی.واین فکر وسواسی افسردم کرد تا اینکه دوباره ب روانپزشک مراجعه کردم و مجددا برام قرص نوشت فردای اون وقتی تو ماشین تنهابودم دچار حس مرگ و تپش قلب شدم البته هفت سال قبل هم یکبار درماشین این حالت بهم دست داد و موقعی ک شغل نداشتم هم شب هنگام اینجوری شده بودم. ولی داروهایی مثه سرترالین و بوسپیراکس و آلپرازولام ک بهم دادن تو این دو ماه هیچ نتیجه ای نداشته و منو دچار اضطراب همیشگی کرده.نامزدم وقتی تو ماشین حالم بد میشه نمیتونم کنترل کنم خودمو میگه تو فقط میخوای آبروی منو ببری.اینو هم بگم ک خاله هام و مادرم هم حالتهای دیگه وسواسو دارن.نمیخوام زندگیم نابود شه حالا ک همه چی خوبه خودم دارم خرابش میکنم. اجرتون با آقا امام حسین..

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد.

 34. سعید Reply

  آقای دکتر نجفی باسلام . لطفا به سوال شاگرد کوچک خود پاسخ دهید . من کارشناس ارشد حقوق هستم . اما چند سالی است که به بیماری چشم چرانی مبتلا هستم . به خدا عذاب وجدان دارم واز کارم خوشحال نیستم. همسرم نیز کوچکترین کوتاهی در حق من ننموده است . اما زمانی که چشمم به زنان نامحرم ازجمله آنهایی که با شلوار و مانتو لی و تنگ برخورد می کند شیطان وسوسه ام می کنم که به اندام آنها بنگرم . شاید مرا سرزنش کنید . اما آقای دکتر لطفا راهنماییم کنید چه کنم تا مثل افراد عادی زندگی کنم و تنم با دیدن این افراد نلرزد؟ به خدا ناراحتم، وکسی به من توجهی ندارد، واز چشم همه افتادم . لطفا مرا ارشاد فرمایید . با تشکر از زحمات شما .

  • دکتر نجفی توانا Reply

   پیشنهاد می کنم از متخصص روانشناس کمک بگیرید. در صورت تمایل تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین شود.

 35. یونس Reply

  سلام آقای دکتر نزدیک ۲ساله به وسواس فکری مبتلاشدم یک مدتی دارودرمانی کردم ولی جواب نگرفتم الان مدتیه به ورزش یوگامیرم لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   دارو درمانی برای درمان وسواس می تواند روش کمک کننده باشد.

 36. ناشناس Reply

  یادم نمیاد هیچ وقت تو زندگیم تو همچین موقعیتی قرار گرفته باشم، ۳۱ سالمه و تقریبا خیلی تجربه داشتن پارتنر رو نداشتم کلن ۴ نفر که نهایتن به ۳ ماه هم نکشیده، بعد از اومدنم از ایران با یک نفر آشنا شدم و رابطه ما از راه دور بود بهش وابسته شدم و بالاخره رفتم دیدمش اما یک هفته بعد از برگشت بی هیچ دلیلی گفت تموم، برام سنگین تموم شد. متاسفانه تموم نشد چون هر سری تمام کارهای من رو تو شبکه های مجازی رصد میکرد و وقتی میدید من محلش نمیذارم و مثلا کامنت کسی رو لایک میکنم! عصبانی میشد و میومد بهم اعتراض میکرد، نمیفهمیدم با اینکه گفته تموم چرا این کارهارو میکرد، بالخره یه روزی که فکرش و نمی کرد این حرف و میزنم گفتم دیگه دلم نمیخواد ببینمت و با کلی توهین – ناسزا نه – مواجه شدم. به خیال خودم تونستم به اون همه عذابی که بهم داده بود پایان بدم اما تازه شروع شده، همه اینارو گفتم که بگم حالا دچار وسواسی شدم که هر لحظه صفحات مجازیش و چک میکنم – به خاطر کارش همیشه تو صفحه مجازیه – و حالا کار به جایی رسیده که میبینم با یکی از دوستان دخترم که شغلشون تقریبا مشابه هم هست خیلی صمیمی شده، در صورتی که احتمال اینکه این صمیمیت از قبل بوده باشه خیلی زیاده، هیچ وقت تو زندگیم اینطوری نشده بودم. کافیه ببینم که کامنتی کمی احساسی بینشون ردو بدل میشه تمام سرم درد میگیره و ساعتها دارم به این موضوع فکر میکنم که فقط به خاطر اینکه لج من و دربیاره این کار و کرده. این وسواس فکری طوری بهم غلبه کرده که به خاطر تحصیل اومدم اینجا اما تقریبا یک ماهه که حاضر نیستم از خونه برم بیرون و سر همه کلاسها غیبت کردم. البته الان ۳ جلسه است که صحبت با مشاور رو شروع کردم، ولی در طول هفته تقریبا هیچ کاری نمیکنم و فقط منتظرم روز جلسه مشاوره برسه. تمام فکر و ذهنم شده این آدم و حتی تمام طول شب موقع خواب هم این آدم هست. رو هیچی نمیتونم تمرکز کنم، همیشه با کتاب خوندن و فیلم دیدن به راحتی خودم و سرگرم میکردم و خیلی هم لذت میبردم، الان هر صحنه فیلم و هر جمله کتاب من و پرت میکنه سمت اون بی هیچ دلیلی. با هیچ چیزی نمیتونم ذهنم رو آروم کنم. ببخشید اینقدر طولانی شد.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   به جلسات خود ادامه دهید . امیدوارم که مشکل شما برطرف شود.

 37. اذراحمدی Reply

  سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر من حدود ۷سال هستش که دچار وسواس شستشو شدم از دارو درمانی هم جوابی نگرفتم لطفا کمکم کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   همانطور که گفته شد تجربه نشان داده است مشاوره و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی از روشهای موثر در درمان وسواس هستند.

 38. hanie Reply

  سلام آقای دکتر.من حدود یک ساله دچار افکار منفی و وسواس فکری شده ام و رنج میبرم ولی نمیخوام از طریق روان پزشک درمان بشم من حس میکنم خودم میتونم این افکار رو کنار بذارم.
  ایا واقعا میشه؟ اگ میشه لطفا راهنماییم کنین.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   خیلی از افرادی که به ما مراجعه کرده اند می دانسته اند مشکلشان چیست می خواستند خودشان درمان شوند اما در توانشان خارج بوده در نتیجه به ما مراجعه کرده اند و با کمک ما مرحله به مرحله بهبود یافته اند و درمان شده اند . باز هم شما مختار هستید .

  • afsoon Reply

   سلام خدمت شما . دختری نوزده ساله دارم که دو سال دچار وسواس شمارش شده .مثلا پنج بار وضو می گیرد . نمازهای خود را الکی می شکند و دوباره شروع به نماز خواندن می کند و ….او را دکتر بردم سه ماه قرص زولفت می خورد اما بهتر نشده بلکه بدتر شده . لطفا بفرمایید با او چه کنم

   • دکتر نجفی توانا Reply

    سلام.
    می توانید هیپنوتراپی را امتحان کنید خیلی ها درمان می شوند ان شااله فرزند شما هم همینطور نتیجه بگیرد.

 39. ana Reply

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من از حدود ۵ سال پیش به اضطراب دچار شدم به دلیل شکست تحصیلی.
  الان میخوام برای ارشد آماده بشم.ولی میترسم علائم اضطراب باعث بشه تموم زحماتم بر باد بره.خیلی درمانده شدم.درسمو میخونم ولی به حالم اعتماد ندارم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس و افکار مزاحم قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع وسواس اثر گذار باشد.

 40. ........... Reply

  سلام آقای دکترمن حدودیک سال پیش توبارداری بنابه دلایلی افسرده شدم وبه دنبال اون به وسواس فکری شدیددرموردخواب دچارشدم. ترس ازبی خوابی دارم واینکه باکوچکترین صدایی موقع خواب ازخواب میپرم واسترس وتپش قلب میگیرم.وشدیدابه صداحساسم موقع خواب. والان که چهارماه اززایمانم میگذره برطرف نشده روانشناسی کمکی بهم نکرد.من باهیپنوتیزم درمانی خوب میشم؟ ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر نجفی توانا Reply

   از جمله روشهای درمانی که در درمان وسواس و افکار مزاحم بکار گرفته میشود دارو درمانی، مشاوره روانشناسی و روان درمانی، و همچنین هیپنوتیزم درمانی را می توان بکار گرفت.

 41. نگین Reply

  با عرض سلام، آیا با هیپنوتیزم میتوانید وسواس مذهبی راهم درمان کنید؟وسواسی که فقط و فقط در نجس و پاکی و غسل است وفقط ریشه مذهبی داردو ناشی از خداترسی است؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   وسواس مذهبی هم نوعی وسواس فکری و عملی است و درمان پذیر است .

 42. ناشناس Reply

  سلام،من نوعی وسواس فکری و عملی دارم که مثلا یک کار را فلان روز نکنم،یا امروز به فلان مکان نروم،یا مثلا باید در عرض ۶ ثانیه از حال به اتاق خواب بروم و
  چطور می توانم درمان کنم؟ممنون می شم اگه کمکم کنید.
  ۲۵۲

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به این افکار توجه نکنید تا برطرف شود.

 43. مه گل Reply

  سلام آقاي دكتر مادرم در اثر چند بن اتفاق سخت وپشت سرهم دچار انواع بيماري شدن تقريبا از سن ۵۵ سالگي اين حالت شروع شد باشكايت در درد سر. گاهي تاري ديد گاهي سوزش حلق گاهي سرگيجه معده درد وبه دنبالت پرهيز از خوردن غذا ي زياد گز گز سر گردن درد كمر درد و درد در نواحي سينوس وچشمها وجديدا طپش قلب كه البته در اين چند سال پيگيري پزشكي هم داشتن ولي به طورعمومي مسائل خاصي نبوده مثلا آرتوروز گردن و كمر دارن. باتوجه به سنشون ولي اين شكاياتشون تقريبا يك سال اخير به نحوي شده كه ديگه اصلا كار منزل رو نمي كنن واز صبح كه بيدار ميشن شروع ميكنن ب شكايت از درد بدن در مواردي كه توضيح دادم البته قبول هم نميكنن كه از روان پزشك كمك بگيريم چون معتقدن مشكلاتشون جسميه ممنون ميشم راهنماييم كنيد

 44. M Reply

  سلام آقای دکتر من ۲۳ سال دارم از کودکی ترس های بیهوده از همه چیز داشتم الان تحت نظر دکترم دارو مصرف میکنم ولی باز خیلی افکار آزار دهنده دارم در حدی که بعضی وقتا دارم دیوونه میشم فکر میکنم ما کی هستیم نکنه دیوونه شم یا الان متوجه نخواهم شد کار مسخره ای خواهم کرد. چند بارم حمله پانیک گرفتم خیلی ناامید شدم باید چ کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابلا درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 45. میثم Reply

  سلام دکتر من دو ماه که دچار وسواس فکری نسبت بده به گرفتن فشار خون شدم به قدری که نمیتونم به دور تر از خانه بروم .به روان پزشک مراجعه کردم و دارو درمانی شدم و روان شناسی هم می روم .می خواستم ببینم قابل درمان هستم و راهکار های دگری دارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   ان شااله درمان شوید در غیر این صورت هیپنوتیزم هم بسیا خوب است.

 46. اکرم Reply

  اکرم هستم ۴۵ساله وپرستارم وسواس شدید شستشو وپاکی ونجسی وتمیزی وکثیفی دارم تاکنون به چند روانپزشک خیلی مجرب مراجعه کردم ودارو خوردم الان هم کلومیپرامین وپاروکسیتین میخورم ولی خوب نشدم خودم خیلی خیلی ازدست خودم خسته شدم ومیدونم بشور وبساب زیادی میکنم ومیدونم کارام همش خل بازیه ولی نمیتونم کنارشون بذارم رفتار درمانی یکی دوجلسه رفتم ولی دیدم اصلا نمیتونم کارایی که اونامیگن انجام بدم از بیمارستان که میام یا خوابم یاحمام وخیلی خیلی اذیت میشم با یکی ازدکترای بیمارستانی که اونجا کار میکنمرمشورت کردم هیپنوتیزدرمانی رو توصیه کردن اقای دکتر باتوجه به اینکه حالم خیلی بده وپوست دستام ازبین رفتن یه وقت اورژانسی میخام که بیام مطبتون ویزیت بشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   تماس بگیرید .۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۵
   ۶
   ۷

 47. نسرین Reply

  سلام آقای دکتر من دچار وسواس فکری عملی هستم. مدام دستهامو میشورم فکر میکنم روی همه چیزی ویروس تبخال وجود داده . حتی به لباسامم آب میزنم . دارم دارو مصرف میکنم . ولی احساس میکنم پیشرفت نداشتم چکار باید کنم؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   به وسواس توجه نکنید. در صورت عدم موفقیت به درمانگر روانشناس مراجعه کنید.

 48. حمید محسنی Reply

  با سلام , بنده سه سال است به وسواس فکری دچار شده ام که دچار شدت و ضعف میشود , درمان دارویی هم کرده ام کمی بهتر شدم ولی بازگشت کرده است , خواستم بپرسم آیا در اصفهان متخصص هیپنوتزم خوب هست که به ایشان مراجعه کنم , و آیا بنده با هیپنوتیزم درمان میشوم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله درمان می شود. اما در اصفهان کسی را نمی شناسم.

 49. روژین Reply

  سلام من هفت ساله وسواس فکری دارم وقتی چای میارم به خودم تلقین می کنم دستام می لرزره وهزا تا فکر دیگه بهم بگین چیکار کنم

 50. سایا Reply

  سلام من وسواس نجس وپاکی دارم ویکسال هم قرص اسنترا خوردم پیش بهترین دکترهای تهران هم رفتم ولی اثری نداشت حال بسیار بدی دارم آرزوی مرگ میکنم لطفا کمکم کنید.میشه بفرمایید که برای من چند جلسه هیپنوتیزم لازم است و هزینه اش چقدره؟

 51. زهرا Reply

  سلام من ۲ساله وسواس فکری دارم همش تو فکرم افکار بده واعتقادی هم هست مثلا اینکه خدا وجود نداره ویا اینکه من دیوانه میشم واز این جور فکرها خیلی زود هم نا امید میشم میدونم هم که اینا غلطه ولی نمتونم غلبه کنم دارو میخوردم قطعش کردم باید چیکار کنم خسته شدم همیشه درگیرم ۲تا بچه هم دارم چون وسواسم اعتقادی ومذهبیه دارم داغون میسم کمکم کنید من قبلا خیلی ادم شادی بودم الان هم هستم ولی این فکرها راحتم نمیذارن راهنمایم کنید

 52. الهام Reply

  سلام آقای دکتر
  همسرم دچار وسواس فکری هستند.ایشان سعی بسیاری در نشان ندادن افکار خود دارند و تلاش میکنند که باعث نگرانی اطرافیان نشوند اما این باعث شده فشار بسیار زیادی را متحمل شوند. حدود هشت سال دارو مصرف کرده و با قطع دارو وسواسشان به شکل شدیدی بازگشته. متاسفانه مورد بسیار ناراحت کننده و گیج کننده برای من این است که یکی از مواردی که ایشان را آزار می دهد، ازدواجشان با بنده است. با اینکه ما بهم بسیار علاقه مند بوده و صمیمی ترین دوستان هم هستیم اما ایشان مدام دچار این فکر می شوند که نباید ازدواج میکردند و گاهی بشدت من را پس میزنند یا از من فرار می کنند. من واقعا نگرانم خصوصا که نمی دانم باید چه رفتاری نشان دهم. ایشان با توجه به سابقه مصرف دارو و تاثیرات جنسی شدید داروها فکر نمی کتند که درمانی وجود داشته باشد. میخواستم شما بنده را راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.در صورت تمایل می توانید از این روش درمان استفاده کنید.

 53. ناشناس Reply

  سلام اقای دکتر من حدود ۱۵ سالی است که دچار وسواس فکری عملی شده ام به طوری که تمام زندگی منو مختل کرده بیش از نود درصد افکار من مربوط به وسواسی است حتی شبها خواب درستی ندارم همیشه فکر می کنم جاییم نجس شده وقتی می روم حمام یا دستشویی خیلی معطل می کنم همیشه میگم مردم دیگه چه طور زود میرن حمام و دستشویی وزود برمیگردن مگه اونا چه کار میکنند با خودم فکر میکنم شاید احکام طهارت را اشتباه انجام میدم مثلا تو دستشویی نمی دونم ایا عمل استبرا وابکشیدن و درست انجام میدم یا در حمام عمل ابکشیدن بدن و غسل و نسبت به جاهای نجس مثل سرویس های بهداشتی و افراد نااوبالی خیلی حساسم همش فکر میکنم نکنه حتی چیزی از روی زمین توی کفشم برد وقتی قسمتی از بدنم به جایی برخورد کنه میگم نکنه خون اومده باشه وحتی وقتی با صحنه هایی که باعث تحریک جنسیم میشه روبه رو میشم میگم نکنه جنب شده باشم حتی هنگام خوابیدن ترس دارم نکنه جنب بشم و رختخوابم نجس بشه و معمولا شبها چه در اثر خواب دیدن یا ندیدن رطوبطی از من خارج میشه که منو در این که ایا جنب شدم یا نه دچار شک میکنه به طوری که در اثر فکر کردن برای فهمیدن دچار سردرد شدید میشم وقتی می خوام کاری انجام بدم خیلی با خودم تکرار میکنم که من امروز می خوام چه کار کنم وبعضی اوقات فراموش میکنم که اینم خیلی منو مرنجوند و فکر میکنم شاید درباره ی چیزی مربوط به پاکی و نجسی بوده و قبلا تو نمازم بخصوص تلفظ کلمات دچار وسواس بودم ولی الان کم تر شده و غیره.. اینا باعث شده من یک ادم منزوی ودور از اجتماع بشم ونتونم برای خودم شغل و کاری پیدا کنم وحتی اذدواج کنم همیشه نگرانم و احساس گناه و بی خاصیتی میکنم حتی نمی تونم رانندگی کنم از طرف اطرافیانم بشدت مورد انتقاد و مقایسه با دیگرانم خیلی خسته شدم ارزوی مرگ میکنم چند ماهی هم دارو مصرف کردم ولی فایدهای نداشت لطفا به من بگید چه کار کنم چه دارویی مصرف کنم ایا پیش مشاوره برم ایا اصلا من قابل درمان هستم دلم برای یه زندگی ساده ی راحت بدون این وضع پس از این همه سال بسیار تنگ شده لطفا کمکم کنید اجرکم عند الله.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.ان شاالله

 54. حجازی Reply

  ی -س هستمِ
  اقای دکتر ۵۲ سال دارم واخیرا دچار وسواس فکری بد وشدیدی شده امِِِِ
  اخیرا متوجه شده ام که چند سالی است افسردگی داشته ام وتازه متوجه ان شده ام ِِکه من فکر میکنم علت بیشتر ان بستر ژنتیکی داردِ
  واین وسواس وافسردگی دردوره اخیربسیار من را اذیت وناراحت کرده است ِِ
  ودوماه است تحت درمان دکتر مغزواعصاب. هستم
  شما بفرمایید بهترین راه درمان این مشکلات من چیست؟
  متشکرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   روشهای درمانی دیگر را نیز امتحان کن. مثلا روان درمانی.

 55. ماریا Reply

  با سلام و احترام
  آقای دکتر من ۳۸ ساله و مجرد هستم در کودکی پدرم را در یک تصادف از دست دادم واین مساله باعث وابستگی شدید به مادرم شد.۲۶ ساله بودم که مادرم تصادف سنگینی کرد و من بسیار پریشان بودم. در آن زمان من در آزمایشگاه شیمی یک مرکز تحقیقاتی کار می کردم. در شرایط بدی روحی ناشی از تصادف مادر به یک دوره ی آموزشی از محل کار فرستاده شدم. در ان دوره مسئول آزمایشگاه مدام خطرات ناشی از کار با مواد شیمیایی آزمایشگاهی را متذکر میشد از همان زمان زندگی عادی من مختل شد و من دچار وسواس به هر مایع رنگی در کوچه و خیابان شدم. احساس می کنم این مواد همه جا به دنبال من است. کم کم این افکار در مغز من بزرگ و بزرگ تر شد و ترس من از سایر موارد نیز به آن اضافه شد. آقای دکتر آیا این افکار مرضی من با هیپنوتیزم قابل درمان هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.وسواس وسیله ای است برای تخلیه اضطراب و افسردگی.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 56. ابراهیم خلیل خلیلی Reply

  سلام.مدتهاست دچار وسواس فکری شدیدی شدم که به روان پزشک هم مراجعه کردم جواب نگرفتم. افکار بسیار بدی میاد سراغم. خسته شدم. ایا قابل درمان هست. متشکرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 57. لقمان رحیمی Reply

  اقای دکتر سلام جوانی سی وچهار ساله هستم اینقدر کتابهای روانشناسی در مورد حافظه خوندم در مورد حافظه کوتاه مدت وبلند مدت واین حرفها الان به هرچی نگاه میکنم در مغزم دنبال حافظه برای آن میگردم این افکار تکراری تمام زندگی من را تباه کرده بشدت از محرکها میترسم وبهم اضطراب شدیدی میدن بشدت گریه میکنم آیا میشه با هیپنوتیزم اصلااین افکار را از ذهنم خارج کرد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷
   ۸

 58. علی زارعی Reply

  سلام من مادرم دچاروسواسي شدیدی است ب طوری ک هرروز منزل رو تمیز میکنه واگرتميز نکنه استرس داره .مدام درحال تکرار ک کارام موند و همه حتی پدرم ازکاراشهست شده و الانم دچار اضطراب و ترس وون ش قلب و سوزش پشت و گردن وخفگي بهش دست داده وافسرده است هردارويي میخوره جواب گو نیست و قطع میکنه باج روشی درمان میشه تورو خدا ب راهنمايييتون نیازمندم چ دکتری باید بزه از قوچان مزاحم ميشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.جناب زارعی مادرتان نیاز به مشاوره روانشناسی و در صورت لزوم دارو درمانی با متخصص اعصاب و روان نیازمند است.

 59. عاطفه Reply

  سلام اقای دکتر دختری دارم دوسالی هست دچار وسواس فک ری شدن دارو درمانی هم کردن اما دوماه خوب میشن بعد از د وماه افکار به دهنشان میاد به نطر شما هیپنوتیزم تاثیر داره در درمان دخترم …۱۱سالشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   امیدوارم هیپنوتیزم درمانی موثر باشد.تلفن تماس در سایت موجود است.

 60. ایناز Reply

  سلام من دچار وسواس فکری شدم مثلا به اب فکر‌میکنم که اب ازکجا می اید یا به لباس هایم که میسوزن یا به وقتی وارد اشپزخانه میشوم افکرمیکنم چیزی میریزه روم یا چیزی از بالای پشتبان میفتد درمورد همه چیز فکر میکنم به لحاف بالشت پتو فکرمیکنم خیلی عذاب دارم همه چیز را سه چهار بار تکرار میکنم

 61. الهه Reply

  سلام من سالهای زیادی است که دچار وسواس فکری و عملی هستم مرتب در حال شستشو ی دستها و وسایل هستم احساس میکنم همه چیز آلوده هست مرتب با الکل وسایل ودستگیره درها و کلیدهای برق را ضد عفونی میکنم نسبت به زباله ها و سطل های زباله و کسانی که در ارتباط با زباله هستند شدیدأ وسواس دارم وحتی اگر با فاصله زیاد از کنارشان رد شوم فک میکنم کثیف شدم و تمام لباسها و وسایلم حتی کیف و کفشم را هم میشویم.و ضد عفونی میکنم حتی اگر یکی ازین افراد که با زباله ها در تماسند از کنار ماشین ما هم رد شوند من فکر میکنم ماشین کثیف شده و تا زمانیکه شسته نشود به در ماشین دست نمیزنم حتی همه افراد خانواده ام را هم مرتب وادار میکنم دست های خود را بشورن.حتی زمانیکه یک فرد متکدی زنگ خانه مان را میزند من باید زنگ را با الکل ضدعفونی کنم در غیر این صورت هر کسی بعد از آن زنگ را بزند و به هر چیزی در خانه دست بزند من باید اون وسیله را بشورم یا ضد عفونی کنم تا حالا چندین بار به دزشکان مختلف مراجعه کردم و داروهای بسیار مختلف و زیادی را مصرف کردم ولی هیچ فایده ای نداشته هنوز وسواسم شدیدتر هم شده.دیگه واقعا خسته شدم تا حدی که همش دعا میکنم زودتر بمیرم و ازین زندگی خلاص شم. مرتب تو خونه هستم و از ترس کثیف شدن و آلودگی خیلی کم از خونه بیرون میرم تو رو خدا کمکم کنید ازین وضعیت خلاص شم.ش

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 62. سایه Reply

  من چه کنم اقای دکتر دائیم پزشکه برام وقت از روانپزشک گرفته.کجا برم زندگیم داره تباه میشه به پای همه افتادم کسی به من توجه نمیکنه .فقط میگن طلاق..همه میگن راهیه ک رفتی برگشتی نداره.تو بچگیم مورد ازار جنسی قرار گرفتم.وسواس فکری دارم.مغزم توش داره اتیش میگیره

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 63. زينب Reply

  سلام خسته نباشيد
  من برادرم ۲۶ سال داره و مبتلا به وسواس شستن هست ونزديك ۷ساله كه اينطوريه و چندين بار پيش افراد مختلف روانشناس ، روانپزشك برديم ولي فايده نداشته والان كه بهش ميگم خدمت شما بياييم ميگه حال نداره ….بنظر شما من چكار كنم؟چه راهكاري داره؟

 64. بهار Reply

  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر، خسته نباشید
  من ۲۶ سالمه. ۵ساله وسواس فکری عملی دارم. فکر می کنم بدن من نجس هست و همه جا را نجس می کنم. برای شستن ظروف و لباس وقت زیادی صرف می کنم. غسلم را با استرس انجام می دم و وقت زیادی براش می ذارم. فکر می کنم وسایل خونه نجس هستن یا مثلا وسایل نقلیه عمومی. به روانپزشک مراجعه کردم و مدت سه سال داروهای فلووکسامین، کلومیپرامین، پرفنازین مصرف کردم. اما نتیجش روز و شب خواب بودن، چاقی و از دست رفتن اوقات زندگی بود. کمی خوب شدم ولی دوباره دچار وسواس شدید شدم.
  پرسش من از شما اینه: آیا هیپنوتیزم درمانی منو نجات می ده!؟
  توصیه شما چیه!؟
  با تشکر از شما

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.خیلی از وسواسی ها درمان شده اند. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 65. امیر محمد Reply

  من بیماری فکری دارم و قبلا ۵ سال پیش قرص فلوکستین و پراپرانول مصرف میکردم و الان در حدود۳ سال که شدید شده و دائما در حال فکرم و احساس میکنم مغزم در حال توهم است و به تازگی مشاوره رفتم وفلوکسامین مالئات نوشته
  سوالم اینه ایا درمان قطعی دارد یا نه
  پاسخ فوری بدین ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 66. کورش Reply

  سلام اقای دکترپسرم۸سالشه گاهی اوقات خیلی ناراحت میشه میگه ۳نفرتوی مغزم حرف میزنن آذیت میشه حتی گریه میکنه میگه منوببرین دکترمغزواعصاب نمیدونم چکارکنم کلاس اول ابتدائیه درسشم خوبه خیلی هم عاطفی واحساساتیه توی مدرسه هم آرامه ونگرانه بچه هاشلوغ میکنن خیلی اوقات نگرانه مردن من ومادرشه سپاسگزارمیشم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   ببرید پیش روانشناس برای مشاوره. محیط آرام و اعتماد بخشی برایش هیا کنید.

 67. امیری Reply

  با سلام
  من مادری چهل ساله ام که بمحض بیمار شدن و یا کوچکترین ناراحتی فرزندانم بلافاصله دچار استرس میشم که نکنه بیماری بدی باشد سریع با نشانه ها مقالات پزشکی رو تو اینترنت میخونم و بلافاصله دکتر و تا دکتر بگه خوبند من نصف العمر شدم
  انقدر غصه و استرس که داغون میشم
  چه کنم

 68. محمد Reply

  سلام اقای دکتر جدیدا به لب هایم وسواس پیدا کرده ام
  حس میکنم موقع حرف زدن حس ارادی روشون پیدا میکنم
  ازارم میده

 69. شادی امینی پارسا Reply

  سلام من دختری۱۷ساله و۳ساله ک ازدواج کردم خودم میبینم که به بعضی چیزاوسواس هستم ولی تاحالاچیزجدی نمیدیدمش ولی الان مدتیه که مریض شده بودم وهمش فکرای عجیب غریب که من فلان مریضی حتی فکرم به سرطان وتوموروایدزهم رفته واین باعث شده اطرافیانم اذیت شن خیلی سعی کردم باهاش کناربیام ولی نشددکترگفت دچاروسواس فکری هستی وخودمم ادمی هستم که خیلی فکرمومشغول میکنم وسریع حتی به خاطریک جوش کوچک ازصورتم سراغ اینترنت میرم واین حال منوبدترمیکنه به خصوص دراین مدت چندبارم ازمایش خون دادم سالمه ولی چکارکنم این فکرهاازسرم بره ممنون میشم

 70. مینا Reply

  سلام دکتر توانا خواهرم دچار وسواس شدید است آنقدر که دیگر اجازه نمی دهد شیر آب را من خودم باز کنم. عصبی و پرخاشگر شدم و دیگر در منزل احساس آرامش نمی کنم. سابقه وسواس در خانواده ما شایع است. اما من با خواهرم زندگی می کنم. خواهرم اجازه نمی دهد حتی به آشپزخانه وارد شوم و آشغال ها را اجازه ندارم بیرون بگذارم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام .
   درمان پذیر است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 71. ناشناس Reply

  سلام آقاى دكتر من چند وقت همش فكر هاى آزار دهنده و وحشتناك مياد تو سرم، انگار يكى تو مغزم كه مى خواد أديتم كنه ، ترس از دست دادن ترس مسخره شدن ، ترس اين كه يه اتفاق بد ميفته،ترس مريضى ، حتى مى ترسم قرص بخورم ، استرس مى گيرم تپش قلب ميگيرم ، تنگى نفس ميگيرم ، به طور نا خود آگاه فكر هاى بد مياد تو سرم ، شب ها تا صبح خواب بد مى بينم ، نميدونم بايد به چه پزشكى مراجعه كنم ، يك پزشك عمومى به من قرص فلوكسامين داد ولى واقعأ ميترسم مصرف كنم ، ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد .

 72. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر،همسرم ۳۰ سالشه دایم احساس و اصرار به مریضی داره تو روز ده ها بار و بیشتر در حال چک کردن فشارش با دستگاهه هر روز از یه مریضی و احساس بد گله می کنه تا غذا می خوره میگه دل درد دارم نکنه مسموم شدم نکنه…خلاصه هر روز دنبال مریضی و سرچ توی اینترنت و دکتر رفتن و…با اینکه دکترها هم سلامتشو تایید می کنند باز میگه من مریضمو و جدیدا هی میگه سرطان دارم…در عین حال که واقعا مهربونه فوق العاده پرخاشگر و مضطربه ،همش دستش به موهای صورت و سرشه و اونا رو می کنه هر وقتم بهش میگم به ثانیه نکشیده ناخوداگاه یا آگاه بارها و بارها تکرار میکنه کلا بدبین و خرافاتی و حتی جدیدا توی غذا خوردن دچار وسواس شدید شده و مثل بازرسا بالا سرم موقع آشپزی می ایسته و از همه چی ایراد می گیره و…کمکم کنید با اینکه زندگیمو دوست دارم واقعا کلافه شدمو این موضوعات باعث اختلاف شدیدمون شده،راه چاره چیه؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 73. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر،همسرم ۳۰ سالشه دایم احساس و اصرار به مریضی داره تو روز ده ها بار و بیشتر در حال چک کردن فشارش با دستگاهه هر روز از یه مریضی و احساس بد گله می کنه تا غذا می خوره میگه دل درد دارم نکنه مسموم شدم نکنه…خلاصه هر روز دنبال مریضی و سرچ توی اینترنت و دکتر رفتن و…با اینکه دکترها هم سلامتشو تایید می کنند باز میگه من مریضمو و جدیدا هی میگه سرطان دارم…در عین حال که واقعا مهربونه فوق العاده پرخاشگر و مضطربه ،همش دستش به موهای صورت و سرشه و اونا رو می کنه هر وقتم بهش میگم به ثانیه نکشیده ناخوداگاه یا آگاه بارها و بارها تکرار میکنه کلا بدبین و خرافاتی و حتی جدیدا توی غذا خوردن دچار وسواس شدید شده و مثل بازرسا بالا سرم موقع آشپزی می ایسته و از همه چی ایراد می گیره و…کمکم کنید با اینکه زندگیمو دوست دارم واقعا کلافه شدمو این موضوعات باعث اختلاف شدیدمون شده،راه چاره چیه؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 74. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر من۲۷ سالمه و مدتی هست که فکرای غلطی بیشتر موقه خواب میاد سراغم که نکنه من روانی بشم و ناخواسته نزدیکانم مخصوصا همسرمو بکشم واین فکر بسیار آزارم میده درصورتی که من عاشق همسرم هستم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 75. نازنين Reply

  سلام…. وسواس فكري شديد دارم كه خيلي باعث ازارم ميشن تا جايي كه مدام فكر خودكشي ميكنم .. نمتوانم خوب عبادت كنم قسي القلب شدم اوضاع روحي من خيلي خراب هستش افسردگي هم دارم مدام گريه ميكنم مدام فكرهاي بد نسبت به مقدسات در فكرم هست نميدانم چه كار كنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 76. نگار Reply

  سلام آقای دکتر . من از سال سوم دبیرستان که درس خوادن برای کنکور را شروع کردم، عادتی در من ایجاد شد که دست در موهایم میکنم و با ناخن یا انگشت با ریشه موهایم بازی میکنم و این باعث پوست پوست شدن سرم(مانند شوره) و در بعضی مواقع زخم شدن و همچنین ریزش موهایم میشود.این عادت رو حدود ۸ ساله که دارم و هنگام انجام این کار تمرکزم هم کم میشه و انگار نمیتونم اون لحظه رو چیزی تمرکز کنم جز دست در مو کردن. قبلا طی مراجعه به روانشناسان گفته شده که وسواس فکری ومشکل کمال گرایی دارم. ولی دقیقا نمیدونم که این ها نشان از وسواس فکری است یا نه. برای درمان باید چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 77. ناشناس Reply

  سلام
  من ۱۹ سالمه، چندسالی هس که وسواس فکری دارم، ۴ سال دارم داروی اعصاب مصرف میکنم. شبانه روز ذهنم درگیر افکار ازاردهنده ای هس و مرتبا اونارو تو ذهنم تکرار میکنم تا جایی که دیگه احساس میکنم مغزم داره منفجر میشه، حتی گاهی اوقات صحنه هایی از یک فیلم رو تو ذهنم تکرار میکنم و مانع از دیدن ادامه فیلم میشه، یا حتی یک عکسی رو اونقدر بررسی میکنم که چشمام خسته میشه. راجع به مسائل روزمره نگرانی های خیلی ازاردهنده ای میاد سراغم، تمرکز کافی واسه درس خوندن ندارم، همش مراقب صحبت کردنم هستم و بیشتر اوقات خودمو به خاطر حرفی که زدم سرزنش میکنم و گاهی از صحبت هایی که با اطرافیانم میکنم نگران میشم که نکنه فلان فکرو راجع بم کنن و …، به نظرتون راه درمانی هس؟؟؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 78. راحله Reply

  سلام اقای دکتر خسته نباشین من وسواس مطالعه دارم هر مطلبی که میخوام بخونم رو چند بار باید تکرار کنم و انقباض سختی توی انگشتام بوجود میارم و این مساله تمام میل منو از درس خوندن گرفته و باعث عدم پیشرفت من شده لطفا راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 79. سیروان Reply

  آقای دکترتو رو خدا کمکم کنید من همش میترسم دختر پنج سالم رو با چاقو بزنم بهش فکر میکنم استرس اصطراب تپش قلب میگیرم زندگی برام جهنم شوده تو رو خدا اگه کسی میتونه در این مورد کمکم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 80. آذر مهر Reply

  سلام
  من دچار وسواس فکری شدم از سن پانزده سالگی شروع شده الان یه سال هست که منو ازار میده هنوز روم نشده درموردش با کسی حرف بزنم مثلا یه روز برای تفریح به جایی رفتم
  که ناگهان اتفاق غیر منتظره و بدی میوفته مدت ها بعد که از آن محل عبور کنم یاد ان اتفاق میوفتم این شاید طبیعی باشه اما مشکل من اینجاست که برای هیچ وقت ان اتفاق از ذهنم پاک نمیشود ، از ان محل متنفر میشوم و فکر میکنم اگر بار دیگر به انجا برم حتما اتفاق دیگری خواهد افتاد
  خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
  ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 81. وسواس خسته Reply

  سلام آقای دکتر من به بوهای نامطبوع وسواس شدید دارم تا یه بوی بدی به بینیم میخوره احساس میکنم از راه بینی وارد دهاح و حلقم شده وباید بعدش دهان و بینیمو آبکشی کنم احساس میکنم با این کار بوی بد که وارد دهان وبینی شده خنثی میشه این وسواس منو از کارو زندگی انداخته با دادو درمان میشه این بیماری خیلی خستم کارم شده فقط آبکشی

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 82. مریم Reply

  سلام آقای من هم وسواس شدید شستشو دارم.وگاهی وقتها مثل دیوانه ها میشوم اصلا کنترل ندارم و همه جا را نجس میدانم و فرزند کوچکم هم همیشه به اجبار من در حال شستن دست و صورت است.خیلی در اعصابم راه درمانی برای من هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 83. مونا Reply

  سلام آقا دکتروسواس شدید دارم البته از اول شدید نبوده الان دو سالی هست خیلی اوضاع بدی پیدا کردم خو هم خسته شدم میخواهم بزارم کنار دوبار بطور عجیبی گذاشتم کنار خودم باورم نمیشد اما باز شروع کردم نمی دونم دلیل اینکه دوباره شروع میشه چی هست اما من بخاطر پسرم هم شده باید خوب بشم خیلی داره زیر دستم زجر میکشه ترو خدا کمکم کنید اقای دکتر شدتم طوری شده که اگر اذیت کنه کتکش میزنم بعد یهو به خودم میام بچه معصومم هیچ گناهی نداره من اراده قوی دارم دوبار توانستم خودم بزارم کنار پس ممنون میشم راهنماییم کنید که میتوانم برای همیشه به فراموشی بسپارمش
  ممنون میشم همینجا پاسخ بدین چون ایمیلم مشکل پیدا کرده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 84. سمانه Reply

  سلام چند وقتی است دچاراسترس ودلشوره واضطراب میشم طوری که مدام به خودم میگم زندگی تکراریه، بااینکه اهل مسافرت هستم ولی الان اگه بخام برم مسافرت چندان خوشحال نمیشم و بی تفاوتم، هیجان توزندگیم نسبت به قبلا کم شده،افکارمزاحم دست وپاگیرم شدن،نمیذارن یه حس خوب داشته باشم، چکارکنم این افکار الکی ازسرم بیرون بره،خسته شدم،همسرم خیلی اذیت میشه ، میخام باشوروشوق زندگی کنم ،لطف کنید بگید چیکارکنم ،هیپنوتیز آیا راه درمانش هست؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 85. محسن Reply

  سلام اقای دکتر من وسواس خیلی شدیدی دارم تاجایی شدید که چند روز پیش در یک مکان یک سگ به زخم پای من نزدیک شد از ان شب همش فکر میکنم این سک یه بیماری خطرناک داشته باشه واز این طریق که داخل خونه بچه ها به لباس یا کفش من دست میزنند باعث بیمار شدن انها بشوم از اون شب اینقدر ذهن واعصابم بهم ریخته که اصلا از فکر این اتفاق بعد بیرون نمیروم تا جایی که الان دیگر واقعا فکر خودکشی میکنم با خودم میگم اگر خودم را بکوشم دیگه باعث مریض شدن بقیه نمیشوم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 86. محسن Reply

  سلام اقای دکتر من وسواس خیلی شدیدی دارم تاجایی شدید که چند روز پیش در یک مکان یک سگ به زخم پای من نزدیک شد از ان شب همش فکر میکنم این سک یه بیماری خطرناک داشته باشه واز این طریق که داخل خونه بچه ها به لباس یا کفش من دست میزنند باعث بیمار شدن انها بشوم از اون شب اینقدر ذهن واعصابم بهم ریخته که اصلا از فکر این اتفاق بعد بیرون نمیروم تا جایی

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 87. یک جوان Reply

  با سلام خدمت اقای دکتر جوانی ۲۲ ساله هستم از سن بلوغ یکسری کارهایی انجام میدادم ک خونواده از ان به عنوان تیک عصبی یاد میکردند و پس از تذکرهای شدید و زیاد به یکباره از خاطرم رفتند اما حدودا یکی دوسالی میشه ک همش فکرای بد راجبه دوست و خونواده و اتفاقات بد با ذهنم خطور میکنه که یک مدت البته ببخشید با بیرون ریختن اب دهان در خیابان کمی از فکر بیرون میامدم و فکر میکردم اگر تف کنم دیگه مشکلی پیش نمیاد چند وقتی هست ک مشکلم حاد شده و در خانه هم تف میکنم دست خودم نیست خونواده خیلی اذیت شده اند ازتون خواهش میکنم بزرگواری کنید بگید راه حل این مشکل چیست چون واقعا جوری شده ک شب ها گلوم خشک میشه و خیلی اذیت میشم با تشکر.یا علی

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 88. رها Reply

  سلام آقای دکتر دختری ۱۷ هستم که دچار وسواس شدید در غذا خوردن هستم افکار مزاحمی توی ذهنم دارم و ار بعضی از چیز ها می ترسم و این ها به سال ۹۵ ربط داره که دچار مشکل گوارشی شدم.. اظطراب هم زیاد دارم..

 89. farshad Reply

  سلام اقای دکتر به من گفتن که وسواس فکری دارم اصفهان هستم و خیلی دلشوره دارم میشه راهنماییم کنید.واقعا دلم می خواهد درمان شم واقعا شدنیه؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   بله. هیچ دردی بی درمان نیست.

 90. ستاره Reply

  سلام دختر۳۵ ساله هستم هر شکلی رو که هرجایی میبینم باانگشت دستم میکشم بارها و بارها همه چیز رو میشمارم بدون اینکه کسی متوجه بشه…
  دارو هم چندین سال مصرف کردم اصلا جوابگو نبودبرای همین کلا هم مشاورت رو گذاشتم کنار هم درمانم رو…
  الان اگرراه حلی به ذهنتون میرسه بجز دارو درمانی و مراجعه به روانشناس کمکم کنین
  چطور کمترش کنم…

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   همان که خودت می دانی انجام بده…………. یعنی توجه نکن .

 91. ستاره Reply

  درضمن بنده چند بار به قول روانشناسم به کمای روحی رفتم و اضطراب بالایی دارم
  بالا که میگم خیلی بالاست ولی تو رفتارم اصلا مشخص نیست
  اضطرابم درونیه…
  یاعلی

 92. طاهره Reply

  سلام آقای دکتر من چند سالی هست وسواس عملی فکری دارم همش فکر میکنم همه جا کثیفه همش در حال شستن دستام هستم لباسامو با هر بار دستشویی رفتن عوض میکنم میگم شاید نجس شده حمامم سه ساعتهه آیا با هیپنوتیزم درمان میشم؟

 93. میلاد Reply

  باسلام من حدودیک ساله که دچاروسواس های فکری شدیدشدم مثلاانگاریکی داره منوباافکارمزاحم واین که بهم بگه نمی تونم متوقف می کنه یامثلاطوری شده که حتی حرف زدن معمولی هم برام شده یه مشکل وحاشیه وانگارخودم نیستم ویکی دیگه ویادیگران دارن همه ی اعمال منوکنترل می کنن وهمه ی کارهام دچاراختلال شده چندوقته که حتی دچارسردرگمی ودل شوره شدم وحتی افکارشیطانی هم گاه به ذهنم نفوذمی کنه که فلان کشوبکش من ففط۱۹سالمه کمکم‌کنین

 94. علی Reply

  سلام آقای دکتر من دانشجو پرستاری هستم از بچگی وسواس فکری داشتم ولی نمی دونستم ، فکر من خیلی وحشتناکه و اصلا در یک چرخه بی پایان تکرار میشه احساس می کنم توانایی فکر کردن و صحبت کردن ندارم و تو صحبتام تپق می زنم یه فکر مزاحمی تو ذهنم میاد که میگه تو یک جسم جامدی بدون توانایی تفکر و تصمیم ، اضطراب وحشتاناکی پشت سرش میاد سراغم از زندگی چند ساله لذت نمی برم دیگه خسته شدم راه نجاتی برای خودم نمی بینم 😢

 95. ابوذر Reply

  سلام آقای دکتر … آیا ازدوستان و یا شاگردان شما در زمینه هیپنوتراپی در شهر کرمان است.. ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   خیر.

 96. منیر زارعی Reply

  سلام اقای دکتر من وسواس شدیدی دارم درشستشو وقتی ظرف میشورم چندبار میشورم فکرمیکنم تمیزنشدن دستشویی که میرم صددفعه رو شیر وشلنگ وپاهامو اب میکشم فکرمیکنم نجس هستن وبایک بارشستن تمیزنمیشن دست به رجا میزنم فکرمیکنم نجست دکترم سه ساله میرم چندماه خوبم دوباره برمیگردم به شرایط اول تو رو خدا راهنمایی م کنین هرچیزی رو چند باززیز شیر اب میگیرم فکرمیکنم تمیزنشدن

 97. اشکانی Reply

  سلام دکتر من بیماری وسواس فکری شدید دارم و هم میدونم فقط خودم داغون میشوم به کسب آزار نمیدم وسواس م زندگی زناشوی که ده سال ازواج کرده ام. از بین میرود دکتر راهنمایم کنبد ممنون.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بهترین راه درمان عدم توجه به آن است. در غیر این صورت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 98. ناشناس Reply

  من یه مدتی است که احساس میکنم در بعضی غذاها و میوه ها بوی بد احساس میکنم

 99. سحر Reply

  باسلام
  من حدود ۱۱ سال که به بیماری وسواس عملی مبتلا هستم…. لازم به ذکر است که بیماری دیابت و تالاسمی هم دارم که این شرایط رو تشدید میکنه… دو دوره دارو هم خوردم که باتوجه به اینکه خواب آور بودن ترک کردم… ممنون میشم اگه درمان قطعی برای درمان وسواسم وجود داره به ایمیلم اطلاع بدین که مراجعه کنمچون ممکنه وقت نکنم به وب سایت سربزنم… من ساکن اهواز هستم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قابل درمان است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 100. حامد Reply

  سلام وخسته نباشید.مدتی هست دچار وسواس شدید شدم.هردفعه از بیرون میایم باید به حمام بروم.همه چیز بیرون را کثیف می دونم
  خسته شدم زندگی قبلیم هم تقریبا بخاطر وسواس داغون شد.داغون شدم.لطفا راهنمایی بفرماییدممنون

 101. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر من از سن صدسالگی وسواس فکری دارم تا الان ک ۳۴سالمه خیلی ترس دارم کمکم کنین

 102. معصومه Reply

  سلام من به درجه ی حاد وسواس فکری جنسی رسیده ام من یه دختر ۲۰ ساله ی مومن و باحجاب هستم که مثل هردختری خواستار جنس مخالف هستم اما به خاطر برادر کثیفم که میشینه چیزهای حیوانی و کثیف دوهمجنس آشغال وحشی رو میبینه دچار وسواس شدم که یه وقت خدای ناکرده خدا به من به چشم بد نگاه نکنه من حتی با برادر آشغالم برای همیشه قطع رابطه کردم به خاطر همین موضوع مدام در برابر زن ها و دختر ها دچار وسواس میشم و هی به خودم میگم خیلی عادی و خشک رفتار کن که خدا تکلیف و گناهی برات نذاره هرچند که من این وحشی گری ها رو گناه نمیدونم بلکه حیوانیت میدونم که از یه آدمش سرنمیزنه.یعنی افکارها و تصاویر وحشیانه ی کثیف دو همجنس مدام میاد تو ذهنم ختی سرنمازم.صداهای کثیفشون هم مدام تو ذهنمه و تو گوشم میاد.باور کنید من اصلا خواستار این حیوانیتها نیستم و اگه میتونستم دنیا رو از وجد نحس هر حیوون آدم نمایی که از همجنس خودشم نمیگذره پا میکردم.دیوونه شدم از بس جنگیدم با این افکار و تصاویر و هرلحظه بیشتر شدن تو ذهنم هی وقتی خودم روبا جملات مثبت و بی خیالس آروم میکنم مدام یه حسی بهم میگه تو گناهکاری که این افکار های حیوانی تو ذهنته و تو نباید آروم باشی.چکار کنم؟در ضمن پدرم هم هفت ساله که فوت کرده و دوخواهر بزرگ هم با من قطع رابطه کردن چون من مومنم و اونا کافر.مادرم هم نماز نمیخونه اما خیلی مادر خوبیه دعا میکنم که نمازخوندن رو شروع کنه شما هم دعا کنید.آیا امیدی به من نیست اگه نیست بگید که بدبختم باید هرروزمنتظر مرگ باشم من پولی ندارم که مشاوره بگیرم اگه راهکارهایی برای حال بد من دارید بنویسید دعاتون میکنم اگه کمکم کنید.منتظر جوابتون هستم.

  • ناشناس Reply

   سلام به نظر من شما نباید بخاطر اعمال دیگران خودتان را مقصر بدانید. سعی کنید به این افکار فکر نکنید و اگر انها بطور ناخواسته در ذهنتان تکرار شد با گفتن کلمه (بسه) خود را به انجام کاری مشغول کنید.

 103. معصومه Reply

  سلام آقاب دکتر من یه مدتیه حتی راجع به باد هم وسواس گرفتم یعنی وقتی باد میاد احساس میکنم به خاطر منه یا ختما دارم کار بدی میکنم یا خدا ازم ناراضیه که داره باد میاد دارم کم کم به خودکشی نزدیک میشم چون نه پول دارم که برم مشاوره و دارو.نه کسی رو دارم که از تنهایی درم بیاره چکار کنم؟آیا افکار حیوانی وسواسی به ذهن مدام بیاد گناهه؟هرچند که من حتی راضی نیستم این چیزایی که گفتم به ذهنم بیاد چکار کنم چرا از چیزی بدت بیاد بدتر میاپ تو ذهنت و زندگیتو جهنم میکنه دارم به خودکشی امیدوار میشم اگه شما هم برام کاری نکنین خودمو میکشم چون حاضرم به خاطر خودکشی بیفتم جهنم اما بابت این تصاویر و صداهای کثیف جنسی حیوانی که مدام تو گوش و ذهنمه نیفتم جهنم.شما رو به خدا کمکم کنید

 104. ناشناس Reply

  سلام.
  آقای دکتر من حدودا ۴ سال پیش دچار وسواس فکری شدید شدم. یه جوری که داغونم کرد.اگه گریه نمیکردم خوب نمیشدم.اولش نمیدونستم چه بلایی سرم اومده.فکر میکردم دیگه آخر زندگیمه. من مدرس زبان انگلیسی هستم.اون موقع همه کلاسامو از شدت استرس کنسل کردم.بعد از دو هفته مقاومت رفتم دکتر.وقتری دکتر توضیح داد که مشکلم چیه و وقتی فهمیدم تنها من نیستم که اینجوریم خیلی آروم شدم.به چندتا مشاور مراجعه کردم و همچنین چند روانپزشک.۲ سال بود که حالم خیلی خوب بود. ولی الان چند هفته ای هست که دوباره این مشکل برگشته.درسته میدونم با چه تکنیکهایی این افکار رو از خودم دور کنم.ولی باز حالمو خراب میکنه.میترسم بدتر بشه.چیکار کنم.تورو خدا کمکم کنین😔😔😔

 105. ناشناس Reply

  سلام اقاي دكتر من وسواس شديدي نسبت به بدن خودم و خوشبختيم دارم ميترسم بدنم تبديل به يه خزنده بشه و خوشبختيم و زندگيم از بين بره حالم بشدت بده كمكم كنيد

 106. رعنا Reply

  من درغسل کردم شک میکنم احساس میکنم درست انجام نداده ام وچندین بارانجام میدم واقعا خسته شده ام لطفا راهنماییم کنید

 107. رعنا Reply

  من درغسل کردنم شک میکنم احساس میکنم که درست انجام نداده ام وچندین بارانجام میدهم واقعا خسته شده ام لطفا راهنماییم کنید

 108. اریا Reply

  با سلام وخسته نباشید من حدود ده سال هست که دارای وسواس فکری خیلی شدید شده ام وخیلی کارها وحرفها تکرار میگنم تا اون فکر وسواسی را خنثی کنم لطفا کمکم کنید حتی روابط اولیه اجتماعی هم با مشکل برخورده ونمیتونم تو جمع حاضر بشم و با کسی ارتباط برقرار کنم

 109. میرزایی Reply

  سلااام آقای دکتر من ۲۶ سالمه. یک سالو نیم پیش ی بیماری پوستی گرفتم به اسم مولوسکوم ک عملکردش شبیه زگیله و بعد از اون دچار وسواس شدم در شستشو و حمام رفتن … طوری ک دست ب بدن خودم نمیزنم لازمه بگم ک متاهل هستم و رابطه امان را دارد کم رنگ میکند.
  پارسال در پی این بیماری ب داشتن ایدز حساس شدم و آزمایش دادم و خداروشکر منفی بود
  اما دقیقا دو ماهه ک با رفتن ب دندانپزشکی یا دکتر پوست ک از وسایلی برای سوزاندن مولوسکوم استتفاده میکنند میگم نکنه ایدز بگیرم این گونه افکار بهم میریزونم و عصبی میشم و پرحاشگر بنظرتون چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ی بار دکتر رفتم بم قرص فلوکسیتین ۲۰ دادن اما ترسیدم این قرص رو بخورم چون ترسیدم بش معتاد بشم لطفا راانماییم کنید ممنونم

 110. Marziye Reply

  سلام آقای دکتر.من هم یه خانم وسواسی هستم.هربار نسبت به یه چیزی وسواس میشم.ولی الان نزدیک دوساله نسبت به غسل کردن حساس شدم.حمامم خیلی طولانی میشه.انقد خودمو میشورم که گاهی زخم میشه صورتم.از حمام بیرون میام دوباره میرم غسل میکنم.زندگیم جهنم شده.با همسرم به خاطر ترس از غسل کردن رابطه ندارم.تازه رو خوابم هم تاثیر گذاشته.هر شب و روز که میخوابم خوابم در مورد مسائل زناشویی هست.که محبور میشم برم غسل کنم.از خوابیدن هم میترسم.چیکار کنم خوابم درست شه دیگه از این خوابها نبینم.چند بار به روانپزشک مراجعه کردم برام فلوکستین تجویز کردن ولی تاثیر نداشته.البته منم سر از خود قطع میکردم دارو رو.لطفا راهنماییم کنید.زندگیم خودم داغون شدیم.

 111. جلال Reply

  سلام آقای دکتر. جوون ۲۶ساله هستم .از ۱۴ سالگی دچار وسواس عملی که طی سالها الان به وسواس فکری شدید تبدیل شده دچار شده ام .ترس شدید از گفتن مطالبی دارم ک مدام توی ذهنم میچرخه اکٹر اوقات به همون چیزایی ک تو ذهنم میاد و وا دارم میکنه به گفتنشون فکر میکنم .دایما ترس و اضطراب دارم .یه چیزی همش بهم میگه فلان حرفو فلان جا ردی .حرفی م شاید به قیمت نابودی خودم تموم شه افکار کاذب ولی آزار دهنده .جدیدا به شدت قوی شدن این افکار تا جایی که خودمو حبس کردم تو خونه از ترس اینکه چیزی نگم .خیلی حالم بده دیگه نمیتونم خودمو کنترل کنم واقعا ترس تا سرحده مرگ عذابم میده .تورو خدا بهم بگید درمانی هست ؟؟؟خودمم قبلا چندین و چند روانپزشک رفتم ولی بی فایده بود .تورو خدا راهنمایی م کنید .ممنونم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قابل درمان است.

 112. جعفر Reply

  سلام خدمت آقای دکتر من در زمان امتحان کنکور دچار وسواس فکری شدید شدم که یک سال دارو مصرف کردم بعد خوب شدم .اما در افکار جنسی غوطه ور بودم .و نمیفهمیدم که دچار وسواس فکری شدهم تا سال قبل که دارای دومین فرزند شدم افکار بسیار وحشت انگیز و بیهوده مرا اذیت میکنه .و این فکر وحشت انگیز(که قتل فرزندان)هر لحظه در ذهنم جدا نمیشه .البته در فصل مدارس با توجه به این که دبیر هستم این فکر تقریبا ازبین میره ولی تابستان اذیتم میکنه .البته نزد دکتر رفته ام و ایشون داروی فلوکسامین تجویز کرده اند لطفا راهنمایی کنید چگونه از این فکر شیطانی آزاد شوم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 113. آزاد Reply

  سلام خدمت آقای دکتر من ۳۱ ساله هستم در زمان امتحان کنکور دچار وسواس فکری شدید شدم که یک سال دارو مصرف کردم بعد خوب شدم .اما در افکار جنسی غوطه ور بودم .و نمیفهمیدم که دچار وسواس فکری شدهم تا سال قبل که دارای دومین فرزند شدم افکار بسیار وحشت انگیز و بیهوده مرا اذیت میکنه .و این فکر وحشت انگیز(که قتل فرزندان)هر لحظه در ذهنم جدا نمیشه .البته در فصل مدارس با توجه به این که دبیر هستم این فکر تقریبا ازبین میره ولی تابستان اذیتم میکنه .البته نزد دکتر رفته ام و ایشون داروی فلوکسامین تجویز کرده اند لطفا راهنمایی کنید چگونه از این فکر شیطانی آزاد شوم.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 114. arezoo Reply

  سلام خسته نباشید پسرم سیزده ساله هس حدود دو ماهی میشه دچار وسواس فکری شده شدیدا به افراد بدبین شده فکر میکنه همه کثیف وهمه قصد دارن اورا مریض کنن خونه کسی یا بیرون غذا نمیخونی بیرون رفتنی ماسک میزنه از همه بدتر زود زود تف میکنه بردم دکتر دارو دادن تورو خدا راهنماییم کنین پسرم خوب میشه ؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 115. Masoumeh Reply

  سلام،دختري ٢٥ساله هستم كه احساس ميكنم از١٦سالگيم دچار وسواسم اول تكرر درشستشو بود كه برام مهم نبود اما باگذشت زمان علايم ديگه اي هم دارم اينكه فكرتوهين به مقدسات وخدارو دارم وخيلي عذاب ميكشم نميتونم رهاشم تاجاييكه اسم خدامياد من فكرميكنم كافرم،،ومتاسفانه بدبيني ام دارم حتي به نزديك ترين كسانم،،تمركزم بهم خورده زندگي برام جهنم شده خواهش ميكنم كمكم كنين،،اياواقعاميتونم به زندگي عادي برگردم؟چنبارخواستم برم درمان اما همش باخودم ميگفتم نه خوب ميشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 116. شکوه Reply

  سلام آقای دکتر
  من کارمند هستم و با بیمار سرو کار دارم و و فرزندی ۴ساله دارم همش نگرانم که بیمار شود و سلامتی اسمش را ازدست بدهد سردرد مکرر دارم به طوریکه میخواهم شغلم را رها کنم
  قبلا زیاد گریه میکردم
  چند ماه است دارو درمانی را شروع کرده‌ام مدتی حالم بهتر شده ولی مدتی است برگشتم به حالت قبل
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 117. حجت Reply

  سلام آقای دکتر.خانوم من حدود نه ساله که بیماری وسواس فکری و اضطراب وافسردگی مبتلا شده .وسواس عملی همان اوایل خوب شد ولی فکری و افسردگی شدید شده طوریکه دو ماه پیش به من مشکوک شد و رفتارش از حالت عادی خارج شد گریه های زیاد رفتار غیر عادی و حرفهای توهین آمیز و حتی خشونت رفتاری نسبت به من و دوتا بچه ام. انجام میده..دار هایی که مصرف میکنه هالیپریدول ۵و لیتیوم وبیپرییدن۲ وکلونازپام و دپاکین . ولی هنوز بهتر نشده خواستم راهنماییم کنید ممنون

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 118. کوثر Reply

  سلام آقای دکتر ، من چند وقتی هست دچار وسواس فکری بیماری پیسی شدم، و همه ش احساس می کنم مبتلا میشم، خواهش می کنم من رو راهنمایی بفرمایید. البته سه ماه پیش یک لکه بسیار کوچک – کمرنگ تر از پوست ولی نه سفید- روی دستم بود که با کرم درمان شد. به این دلیل دچار این وسواس شدم. خدا خیرتان دهد

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 119. F Reply

  سلام آقای دکترمن دوران مجردیم افسردگی داشتم اما بعدازومتاهلیم وازدواجم شدت پیداکرده یه مدت حس میکردم همسرم کچل میشه یه مدت حس میکردم عروسیم بهم میخوره یه مدتم حس میکردم کسی درحق خوشبختیمووزندگیم دعای بدمیکنه الانم حس میکنم همسرموازدست میدم الان شیش ماهه این حال منه بخدا خسته شدم مدام خواب وحشتناک میبینم روی دردودل باکسی ندارم چون مسخرم میکنن ومیخندن دارودرمانی هم انجام دادم جواب ندادخواهش میکنم راهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 120. گلیا Reply

  سلام اقای دکتر
  اگر امکان داره ادرس مطلب یا شماره تماسی بدین ک بتونم باهاتون تماس بگیرم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   آدرس و تلفن در سایت موجود است.

 121. طیبی نژاد Reply

  سلام اقای دکتر,من ۳۱سال دارم,حدود دوساله اضطراب واسترس داشتم ,دوماه پیش به دکتر مراجعه کردم قرص والپروات سدیم ۳۰۰میلی گرم و قرص زیپروبایکس ۲/۵میلی بهم داد حدودیه ماه داروهارو خوردم یه دفعه قطع کردم,الان اضطراب شدید وسواس فکری زیاد دارم انقدرکه ارومو قرار ندارم همش راه میرم توحال خودم نیستم ,میشه راهنماییم کنید حالم اصلا خوب نیت ممنون ازشما

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 122. ف Reply

  سلام من ۱۵سالمه ووسواس عملیم بهترشده اما همچنان وسواس فکری دارم که من وبه ستوه میرسونه فکرای پیچ وبیهوده میشه بگید چیکار باید کنم؟

 123. س Reply

  باسلام,مدتی است همسرم دچار وسواسف فکری واظطراب شده مثلا ماشین داره اما ترس ازنبود جای پارک تصادف,ترافیک باعث شده اونو نمیبره وخسته وعصبانی میشه,چندین بار هر چیزی رو که جایی گذاشته چک میکنه,خیلی به اتفاقات اینده که ممکنه پیش نیاد هم فکرمیکنه واینا روی خلق وخو واعصابش اثرگذاشته وکم غذا هم شده,لطفا بخاطر خداراهنماییم کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 124. کمک لطفا Reply

  و شبا اصلا خوابم نمیبره یا وقتی خوابم میبره و صبح منو بیدار میکنن زود متوجه میشم طوری که فکر میکنم اصلا نخوابیدم واقعا دوست دارم درباره مشکلاتم با کسی صحبت کنم الان که مینویسم واقعا احساس خوبی دارم ممنونم اقای دکتر

 125. Eefan Reply

  سلام من واقعا به کمک نیاز دارم اگه حل نشه نابود میشم
  چند وقت پیش رفتم به یه گروه که وسواسی ها اسمش بود در مورد بیماریشون خوندم حالا وسواس گرفتم که وسواس نگیرم مخم پاچیده

  • دکتر نجفی توانا Reply

   قابل درمان است.

 126. ناشناس Reply

  سلام من چند ماهی است که وسواس شدم همش فکر میکنم نجسم ایا خوب میشم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   بله.توجه نکنید.

 127. علی Reply

  سلام من مدت۳ساله وسواس فکری دارم خدا میدونه جه زجری کشیدم میخواستم بپرسم اگر شما هیپنوتیزم درمانی را میدانید به من کمک کنید

 128. سعید Reply

  سلام من ۲۵ سالمه متاهل هستم ۷ ماه عروسی کردم نزدیک ۲ سال همش فکرمرگ میکنم همش میگم میمیرم از محیط های مثل کوه یا از ارتفاعات میترسم یا توجمع باشم توعروسی حالم بد میشه هرجا میرم بهم خوش نمگذره زود عصبی میشم دندونمو فشار میدم همش یه ترسی میاد میلرزم بعد خوب میشم دکتر رفتم دارو داده ولی اصلا خوب نشدم توروخدا کمکم کنید منم میخوام مثل بقیه ادما خوش باشم لذت ببرم هرجا میرم زود پا میشم از صبح که بیدار میشم فکرای جورباجور میکنم فکر لعنتی دس برنمیداره همش فکر مرگ اتفاق هستم

 129. مهسا Reply

  باسلام و خسته نباشید.خانمی ۲۳ساله هستم و۳ساله ازدواج کردم همه چیز از اونجاشروع شدکه هم عروسم شروع کرد به تعریف کردن از گذشته شوهرم البته شوهرم مرد پاک و معتقدی هست شک ندارم ولی جایی خواستگاری رفته بود و چندباری باهم صحبت کرده بودن حالا۲سال از زندگیم بابت این مسئله همش ناراحتم همش فکرمیکنم چی شد چی گفتن و هربار ی جور تصورش میکنم همش شوهرمو با اون تصور میکنم کلا آدم بددلی هم هستم همش به گذشته ی شوهرم فکرمیکنم دیگه خسته شدم از این وضع جوری شدم که حتی نمیتونم با شوهرم حرف بزنم.آیا مشکل منم وسواس فکری هست ؟درمان میشه چون واقعا هردودیگه خسته شدیم از حرفا و سوالام

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 130. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر مطب شما در کدام شهرهستش میشه تلفن مطبتونو بنویسید

 131. Mm Reply

  سلام اقای دکتر من ۷شاله ازدواج کردم .یه پسر ۳ساله دارم . یک ساله احساس میکنم همسرم دوست ندارم با اینکه عاشقشم. یکسره فکر میکنم چیکار کنم حتی یکسال تحت درمان دادویی بودم که خوب بود ولی الان که کمش کردم دوباره اون حس ناامیدی اومده سراغم

 132. نوروز Reply

  نوروز ۲۹ساله باسلام من ۳سال پیش افسردگی وسواسی گرفته بودم که با مراجعه به دکتر حالم خوب شد حدودا سه ماهه دوباره افسردگی وسواسی گرفتم که سنگینی در فرق پیشانی داشتم که با استفاده از آسنتراخوب شدم وآسنترا را خودم قط کردم الان سنگینی در گوش دارم که بارفتن چن جلسه به دکتر خوب نشدم دکتر داروهایی همچین فلوکسیتین ۲۰ پروپرانول ۱۰ فلوکسامین ۱۰۰ دیپاکین ۵۰۰ کلونازپام استفاده کردم اصلا هیچ تاثیری نداشت به خدا خسته شدم لطفا کمک کنید با تشکر

 133. ستاره Reply

  سلام خسته نباشیدمن چندساله وسواس دارم اماسه ساله مریض شدم وعمل کردم بقیه ازم دوری میکردن به خاطره مریضیم اماالان این باعث شده روخودم تاثیربزاره وازخودم بدم بیادونجس بودم دست به خودم میزنم سریعامیشورم حالاهرجاباشم بازارخریدبه هیچ عنوان به صورتم سرمم یابدنم توروخداکمکم کنیداعضایه خانواده خودم عذاب میکشیم حتی نمیتونم سرکارم راحت باشم هرروزدرحاله لباس شستنم

 134. کمند Reply

  سلام میه مدتیه توی دچار وسواس شدم ولی به نظر خودم معقول نیس و فک میکنم این ها اخطار های مغزم هس نه احساسم چون زمانیکه فکرم ازاد میشه خیلی متوجهش نیستم.بعضی وقتا تا سر حد مرگ میبرتم.اگر این افکار موقع خواب یادم بیاد که دیگه باید فکر خوابیدن رو از سرم بیرون کنم و ضربان قلبم میره بالا و تند میشه حتیاگه خوابم ببره از دابخل یه حس هیجان و ترس از خواب میپرم او واقعا اذیتم میکنه .در روز هم دائم ذهنم درگیره و احساس میکنم بغضی هم گیر کرده تو سینم ا احساس سنگینی میکنم و حالم واقعا بده و تا زمانی ک ذهنم نسبت به اون مسئله اروم نشه ومطمئن نشم ک ک هیچ اتفاقی نمیفته خیالم راحت نمیشه و حالم خوب نمیشه.بیشتر هم تو روابط عاطفی با دوستان و اطرافیانم این وضعیت رو دارم. ک حسط وابستگی شدید به اون ادم هارو دارم ک حد و اندازه ش معقول نیس و خودم هم میدونم اینطور نیس ولی نمیتونم اروم کنم خودمو.خیلی خیلی نگرانم من الان تو وضعیت حساسی هستم باید به فکر درس و دانشگاه باشم ولی این افکار مزاحم اجازه نمیدن.هاز دارو درمانی میترسم و فک میدونم دارو یه درمان دائمی نیس یا باید مرتبا مصرف کنی چون بعد قطع دارو دوباره برمیگرده میخوام ازتون ک کمکم کنید چون خیلی زمان حساسی رو دارم . کمک کنید🙏

 135. مارال Reply

  سلام آقاي دكتر
  من حدود هشت ساله ازدواج كردم أوائل شوهرم خيلي خوب بود ورزشكار بود ولي بعد عروسي كه ورزش و كنار گذاشت كمي چاق شد به همين خاطرم خوانواده من همش بهش ميگفتن ازدواج كردي بهت ساخته چاق شدي و از اين متلك هاي مثلاً كنايه آميز همسر منم از اون موقع هي كم غذا مي خوره تا الان كه دارم واقعاًً ديوانه ميشم وسواس شديد گرفته همش ميگه من چاقم پاهام و ببين مثل گودزيلام بخدا انقدر لأغراض شده شده استخون كه روش پوست بكشي هرجا ميريم بهم ميگن معتاد شده؟! مادر خودشم متخصص تغذيه است ولي اصلاً گوش نميده به ما خيلي هم عصبي شده يه چيزي ميگيم داد ميزنه خيلي ناراحتم نمي دونم چيكار كنم مطمئنم بگم بيام پيش شما قبول نمي كنه چيكار كنم تورو خدا راهنماييم كنين

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 136. وحید Reply

  سلام من ۱۹ سالمه و دچار وسواس فکری مثلا برای کنکور که کتابی تهیه میکردم اون قدر باهاش ور میرفتم تا بدون این که یکصفحه از اون رو بخونم کتب رو پاره پاره میکنم
  آیا با روش هیپنوتیزم درمان میشونم
  لطفا سریع پاسخ دهید
  سپاس

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 137. حمید Reply

  سلام اقای دکتر من مرد سی وهفت ساله هستم هیجده ساله دچار ناراحتی شدم اول از دماغم شروع شد که دماغم بزرگه. ناراحت شدم خیلی با همه مقایسه میکردم به دماغ همه ذول میزدم بعد به پاهام که چرا پرانتزی اون هم رو مقایسه میکردم از اینه وحشت دارم نمیتونم جلوی اینه برم این افکار همش تو ذهنمه ازاون روزی که به سراغم اومده لحظه ای رهایم نکرده از عکس گرفتن وحشت دارم کلا افکارم در مورد قیافه خودم تو ذهنم میگم خوشگل بودم کاش و با دخترا میونه خوبی داشته باشم با خودم قیافه نداشته باشی میلیادر هم باشی به درد نمیخوره هی میگم باید جذاب بود لازمه بگم هم قیافه ام خوبه هم پام پرانتزی نیست بهترین موقعیت داشته باشی چهره و تیپ خوبی نداشته باشی اصلا به درد نمیخوره اعتماد به نفسن رو اورده پایین در طول این مدت عوارض این افکار موهایم رو سفید کرده چاقم کرده تحرک ندارم ریشم هم رو کمی سفید کرده چشمم رو ضعیف شده عینکی شدم من میدونم ناراحتی هربلایی سر ادم میاره هر مریضی که فکرش روبکنی. نمیتونم سالم وعادی به کارهای روزمره برسم همسرم نیز از اینکه من ناراحتم ناراحت میشه پیش دکترای زیادی رفته ام قرص فلوکستین داده اند برام یه مدت خوردم بعد گذاشتم کنار لطفا راهنماییم کنید درمان بشم با تشکر

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 138. ناشناس Reply

  سلام آقای دکتر من ۱۷سالمه و از ۱۶سالگی به وسواس عجیبی گرفتار شدم احساس میکنم که باید هر لحظه آب دهانمو قورت و این کارو هم میکنم که باعث گرفتگی سینه ام میشه و خیلی درد اور است و وقتی نگاه میکنم همیشه نگاهم به بینی ام هست و یا اینکه به پلک زدنم فکر میکنم که بسیار عذابم میده و به نفس کشیدن هم فکر میکنم به طوری که نفس کشیدنو برام خیلی سخت کرده و جدیدا هم به صدای کولر توجه میکنم که خیلی سخت و نمیشه درست درس خوند افکار خیلی مزاحمی دارم لطفا کمکم کنید اجرتون با خدا

 139. صدیق Reply

  سلام خسته نباشید،من ۲۰ سالمه،اوایل وسواس داشتم روی حروف و جمله ای ک میشنیدم یا میدیدم اینکه شروع میکردم ب شمردن تعداد نقطه هاش نه اینکه دست خودم باشه کاملا بی اختیار و گاها با دست تو‌هوا مینوشتم ک باعث درگیری از طرف خونوادم شد و وسواس روی بستن در و خاموشش کردن کولر داشتم هعی برمیگشتم ببینم بستم یا خاموش کردم یا نه باینکه میدونستم این کارو کردم،اما چند سالیه شدیدتر شده و مسائل اعتقادیم شاملش شده تمام روز دغدغم شده ک چی کفره چی درسته،حتی بیشتر اوقات تبدیل ب خود درگیری میشه ی بخشی از ذهنم میگه مبادا این حرفو بزنی کفره ی بخشه دیگه دقیقا همین کلمه ای ک کفره رو میگه و همینطور هعی تکرار میشه تکرا میشه ،و خیلی اذیتم میکنه،ب نظر شما این همین بیماری وسواس هست یا بیماری دیگه ای؟!ودرمانش چیه؟!ممنون میشم اگه کمکم کنید

 140. گوهر Reply

  سلام من داداشم وسواس فکری شدید داره ما همگی خیلی نگرانیم و همه ش گریه میکنیم دستش رو ۲۰ دقیقه میشوره مثلا میخاد یه چیزی رو ورداره ورمیداره میزاره سرجاش برمیگرده دوباره میره ورمیدارو . میبینی چند بار اینکارو تکرار کرده ….توروخدااا اااا به هرکی که میپرستین راهنماییم کنین داداشم ۱۸ سالشه

 141. سحر Reply

  سلام من دچار وسواس فکری شدم قبلش یه جور بودم بهتر شدم دکتر روانشناس رفتم اما جدیدا حس میکنم به هرچی فکر میکنم همون اتفاق میفته حتی به چیزای بدی فکر میکنم و میترسم اتفاق بیفته

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 142. ملیسا Reply

  باسلام خدمت شماآقای دکتر.من امروز باسایت شماآشنا شدم.من زنی هستم باسی وخورده ای سن ۹سال ازدواج کردم بچه هم ندارم .متاسفانه درهنگام رابطه جنسی لذت نمیبرم وبرای اینکه لذت ببرم زمانی که باهمسرم رابطه برقرارمیکنم افرادخیالی دیگرراتجسم میکنم چون اگراین کاررانکنم به هیچ عنوان ارضانمیشوم.بعدازارضاعذاب وجدان دارم .چون من آدمی هستم باحجاب واهل نماز ازاین کارم بسیارمتنفرم ..ودیگراینکه من خیلی وقتها درذهنم بابعضی آدمها دعوامیکنم واین قدرازاین دعوا عصبانی هستم که خودم راکتک میزنم وگریه میکنم ..بعدکمی آرام میشوم .درموردوسواس فکری من دایم فکرمیکنم اگرهمسرم درکارش موفق نباشد اگرامسال بازارکارش خوب نباشد اگرقرضهایمان رانتوانیم اداکنیم اگرورشکست شویم آقای دکتراین موردآخری که وسواس فکری است بیشترعذابم میدهد.میدانم که همسرم پرتلاش است امادایم فکرمیکنم اگرنتواندوامهایش رانپردازد چه کارکنیم آقای دکترخواهش میکنم راهنمایی کنید آیاافسردگی دارم آیااین وسواس رابطه ای باعدم لذت من ازرابطه جنسی ام دارد واینکه متاسفانه من زمانی مجردبودم یک مدتی خودارضایی داشتم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید.

 143. شهاب Reply

  با سلام خدمت دکتر نجفی مدتی زیاد است که فکرهای خیلی آزار دهنده به سراغم می آید تا حدی زیاد است که دائما میگم خدایا مرگ خدایا راحتم کن فکرهای مرگ در مورد خودم در مورد نزدیکان میاد تو سرم فکرهای روزمره چه در گذشته چه در آینده عین خوره تو سرمه خواهش میکنم دکتر بگین درمان دارم یا نه.

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   قابل درمان است. تماس جهت راهنمایی.

 144. مهدی Reply

  سلام ببخشید من یه چند وقت یع افکاری داغونم کرده یک روز با موتور میرفتم که یکی اومد جلو ترمز زدم خودش رفت عقب و سالم موند حتی یه خراشم برنداشته و چند نفر هم بهش خندیزن وقتی اومدم خونه هی یه فکرایی توسرم که نکنه مرد وای نکنه عکسشو زدن سر خیابون اعصابم داغونه چیکار کنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام.
   افکار وسواسی هست و بهترین را برای این گونه افکار بی توجهی به آن است.

   • هستی Reply

    سلام آقای دکتر با عرض سلام و ادب من با وجود مشکلات فراوان و فشار زندگی که رو دوشمه با توکل بر خدا دارم این فشارها را تحمل میکنم ولی نمیدانم چرا همش به خود می گویم که نکند بعضی مسائلی که نباید شوهرم بداند را به او بگویم با وجود اینکه از عکس العمل او خبر دارم دلیل این رفتار من چیست و آیا درمان پذیر است؟

    • دکتر نجفی توانا Reply

     سلام.
     وسواس است .توجه نکن. در غیر این صورت درمان دارد . تماس بگیبرید تا راهنمایی شوید.

 145. ناشناس☹️ Reply

  سلام اقای دکتر من یهدختر۱۹سالم ودوسال پیش فهمیدم یه بیماری دارم 😢از بچگی مورد تمسخر دیگران بودم مثلا بهم میگفتن کهدن وبرامشکلات عضلانیم که الان فهمیدم ناشی از مریضیمه نتیجش این شد. همش تو دین ومذهب باشم ودرس بخونم الان ۳سالی هس زیرنظر مشاورم چون دچاروسواس عملی شدم که خداروشکر گذاشمش کنار😕ولی بعداز بستری شدنم توبیمارستان ورفتار ناشایست دکترا 😕افسردگی گرفتم که مشاورمو عوض کردم وابا بیماریم کنار اومدم😊ولی با خدا قهرم ☹️ونماز نموخونم چون هم من هم خواهروبرادرام مرضیم 😢وتصمیم گرفتم پزشک بشم وپارسال رتبه ی چهار. رقمی به دست اوردم☺️اما فکرای وسواسی بهم اجازه نمیده درس بخونم 😐مشکل اساسیم اینه که میگم نیت من …..دوس ندارم بگمش چون. ارزشش میاد. پایین بعدش میگم هدفم اینه پزشک بشم برا پزشک شدن باید درس بخونم و دس از کارای بد. بردارم بعدش میگم من اینو بلدنیم وموخوام یاد بگیرم کار. بدی خونی 🙁بعدش یه سری حرفای دیگه میرسم به نتیجه بعدش میگم اینکه ازدیگارن کمک بخوام بزارم کجا واز اول 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️بماند. که موقع متن نوشتن وخوندن ووسواس تمرار دارم روانی شدم🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
  چن بار. خواستم این متنو. پاک کنم ولی نکردم به نظر خودم یه مبارزه اس لطفا کمک کنید

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 146. مرسده Reply

  سلام خانمي ۲۸ ساله هستم كه در حال حاضر دچار وسواس فكري و عملي هستم با بررسي هايي كه خودم انجام دادم طي ۲ سال اخير خيلي دچار شده ام و روند روبه رشدي طي مي كنه ۳ جلسه مشاوره رفتم و فقط علت هارو برام بررسي كرد و خيلي تو اين چند ماهه بدتر شدم در حال حاضر بدليل يكسري شرايط تصميم به بارداري دارم و نگرانم هم از بابت بيماري و هم از بابت دارويي كه بايد مصرف كنم تا درمان شم چون در اين جلسات به نتيجه رسيده كه مشاوره هيچ فايده اي نداره آيا شمابه درمان دارويي توصيه مي كنيد

 147. D Reply

  سلام ممنونم از سايت خوبتون من ٢ساله وسواسي فكري دارم همش فكر ميكنم اگه اين راهو نرم اين كارو نكنم …اتفاقه بدي براي من و خانوادم ميفته كلا منفي فكر ميكنم بعد ميگن اگه انرژي بفرسي اون اتفاقه ميفته كلا فكرم ازيت ميكنه فقد ميخوام بدونم اين فكرا الكيه و چ جوري حاله من خوب ميشه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 148. M ehdi Reply

  سلام جناب دكترمن چندروزي هيت همش افكارمزاحم ميادذهنم كه ماچجوري فكرميكنيم يه چجوري تصميم ميگيرم همش دنبال جواب هستم من ازخودم خارج ميكنه ذهنم بدجوردگيركرده همش تمركزموازم ميگيره چيكاركنم كه خارج بشه ازذهنم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 149. رها شده Reply

  با سلام خدمت شما دکتر بزرگوار .من جوانی ۳۳ متاهل هستم .دوران کودکی و نوجوانی پر فراز و نشیبی رو‌پشت سر گذاشتم . در دوران کودکی افکار رابطه با جنس مخالف هیشه در ذهنم بود و دوست داشتم با جنس مخالف رابطه داشته باشم .اما خوشبختانه هیچ وقت این مساله عملی نشد. در دروان نوجوانی گرایش های هم جنسگرایانه پیدا کردم و دوست داشتم با همجنس های خوش چهره رابطه و در این رابطه فاعل باشم و هیچ فقط فکر به اینکه مفعول رابطه جنسی باشم راضی نبوده و از اینکه مفعول باشم تنفر داشتم .اما باز هم خوشبختانه این افکار عملی نشد .تا اینکه به سن جوانی رسیدم در سن۲۷ سالگی متاسفانه به خود ارضایی مبتلا شدم و این امر تا ۶ سال ادامه داشت در هفته ای ۱ بار خود ارضایی میکردم . تا اینکه خداوند با ازدواجم از این عمل پلید نجاتم داد .حال دچار افکار و وسواس جنسی شده ام و این افکار دایما با من است و من را ازار میدهد و باعث شده که در اجتماع نتوانم خوب زندگی کنم و از اجتماع کناره گیری کنم .نمیدانم چه جور از این افکار خلاص شوم .گاهی با خود میگویم شاید این افکار عوارض خود ارضایی باشد .افکار اینگونه هستش که دایما فکر میکنم و اضطراب عجیبی دارم که اگر با هم جنسانم روبرو شوم . شاید ان ها فکر رابطه جنسی با من را داشته باشند و فکر میکنم اگر در فلان مکان سر کار بروم شاید صاحب کار یا همکاران نظر بد جنسی به من داشته باشن و اگر بخوام به خوابگاه دانشجوی بروم این فکر که شاید هم خوابگاهیی به من نظر بد جنسی داشته باشن و فکر اینکه اگرانها به فکر رابطه جنسی با من داشته باشن و … مرا دیوانه کرده نمیدانم این افکار اکتسابی هستش یا ارثی و …. و دایما به این چیزا فکر میکنم و حتی سر کلاس درس فکر میکنم استاد نظر بد به من دارد و چون هیچ وقت دوست نداشتم مفعول رابطه جنسی باشم و نبوده ام.چون ادم با غیرتی هستم .و این افکار منو اذیت میکند .از یه طرف غیرتی ام .از طرف دیگه این افکار اذیتم میکنه و همیشه با منه چکار کنم از شر این افکار خلاص شوم و زندگی ام عادی شود .و به مسایل جنسی فکر کنم و در ارتباط با هم جنسان این افکار به ذهنم‌وارد نشود و فکر اینکه نکنه از سوی انها مورد ازار جنسی قرتر بگیرم و یا فکر اینکه نکنه اونا فکر بد نسبت به من داشته باشن .رها شوم و این افکار در نحوه مرتوداتم اثر گذاشته و هنگام برخورد با هم جنسان جوری عمل میکنم که اونا متوجه افکار من شده اند و میگن این ادم از خودش شکه و…… ازتون میخوام کمکم کنید چکار کنم ؟شاید افراد زیادی مثل من باشن که این افکار اذیتشون میکنه

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 150. پوریا Reply

  با سلام چند وقتی است که وسواس فکری شدیدی دارم مثلا در ذهنم تصور میکنم که برای خانواده ام اتفاقی می افتد چون من به شدت به خانواده ام حساسم و هر وقت چنین تصوری میشود سرم را مرتب تکان ميدهم تا این فکر از من دور شود طوری که هر روز و گاها تمام روز این گونه میشوم و از بدنم شکایت بسیاری دارم خیلی رنج می کشم به روانپزشک هم مراجعه کردم خوب ميشم?لطفا راهنمایی کنید.

 151. هادی Reply

  سلام
  من مادرم الان دو ماه توهم داره اوایل همش فکر میکرد همسایه ها میان طلاهاشو میبرن خونه رو از چنگش در میارن بعد این مورد ادامه پیدا کرد تا الان همش میگه خونه آتیش خودش داره آتیش میگیره لباس رو میخواد در بیاره به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردیم جواب نگرفتیم نمیدونم چه باید کرد لطف راهنمای کنید

 152. شاعری Reply

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت اقای دکتر
  من مدت سه سال هست که به افکار وسواسی مبتلا هستم ولی الان تشدید شده تاجایی که مثلا وضو که می گیرم فکر کشتن همسرم به ذهنم میاد باز چند باروضو رو تکرار می کنم تا اون فکرو نکنم یا در حمام یاخانه افکاری از این قبیل به صورت لحظه ای به ذهنم میاد و باید حتما اون کار رو دوباره انجام بدم اعصابم خیلی خرد میشه مندر هیجده سالگی به دلیل توقع بالای که از خودم در کنکور داشتم اول به وسواس فکری ولی با دارو تقریبن درمان شداون موقع باخودم تنها فکر و توجیه می کردم ولی الان فکر میکنم دیگه مغزم قدرت توجیه نداره می خوام ادامه تحصیل بدم ولی با درس خوندن تشدید میشه حتی الان تصمیم بارداری دارم میگم نکنه بدتر بشم حتی از موقعیت کاری خوبی برخوردارم ولی ترس دارم نکنه دیوانه بشم جدیدا فکر کشتن خودم به صورت آنی از ذهنم رد میشه وبددل شدم مثلایک کاروبارها اجام میدم ممکنه تا ۱۰بار هم نیت کنم ولی نمازمو قطع کنم چون این افکار بهذهنم میاد که عذابم میده می ترسم همسرم متوجه بشه تورو خدا راهنماییم کنینتازنده ام دعاتون می کنم خیلی مستاسلم

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 153. شیرین Reply

  سلام من بعد از اینکه افسردگی شدیدی گرفتم دچار ترس از بیماری شدم و همین باعث شد دچار وسواس فکری بدی بشم و انواع و اقسام بیماریها رو به خودم تلقین کنم و از اونجایی که هر دعایی می کنم سریع مستجاب می شه مدام اتفاقات بد و همینطور بیماریهای بد رو همراه دعام ارزو می کنم و متاسفانه هم می بینم اتفاق میوفته و بلافاصله جواب میده. واقعا درمونده شدم و نمی تونم خودمو از شر این وضعیت آزار دهنده رها کنم خواهشا راهنماییم کنین. در ضمن وسواس نوشتن هم یه چن وقتیه پیدا کردم و مدام پاک می کنم و از اول می نویسم

 154. شینا Reply

  سلام من ادم رویا پردازی هستم و تو عالم رویا مدام دچار افکار وسواسی میشم و هر چیزی رو تو رویاهام همراه با وسواس ارزو میکنم عینا اتفاق میوفته و این باعث ترس و وحشتم شده هر دعایی هم میکنم چه خوب و چه بد بلافاصله اتفاق میوفته و همین باعث شده دچار وسواس فکری بدی باشم.از اونجایی که تخیلات قوی دارم تو عالم تخیلات هر جور خیال پردازی میکنم دقیقا رخ میده حتی چهره کسانی رو تو ذهنم طراحی میکنم دقیقا تو واقعیت با همون جور افراد روبرو میشم و این اتفاق باعث شده احساس بدی نسبت بخودم پیدا کنم و دچار وسواس فکری زیادی باشم. لطفا راهنماییم کنید. با تشکر

 155. مجید Reply

  سلام اقای دکتر
  من در مقابل کوچکترین مشکل دچار ترس و اضطراب و بدترین فکر میشم
  به طوری که تحت هیچ شرایط فکر منفی از من جدا نمیشه
  مثلا ذاین اواخر با یک نفر که تو مغازم کار میکرد و سارق درومده و من ازش شکایت کردم و اون هم فراریه دایم این فکرو میکنم نکنه بیاد جلو شرکتم نکنه اسید پاشی روم کنه نکنه اصلا جای دیگه اتفاقی براش بیوفته و من چون ازش شکایت کردم بیان منو بگیرن و و و من باید به چه پزشکی مراجعه کنم؟

  • دکتر نجفی توانا Reply

   سلام
   قابل درمان است.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

سوال يا ديدگاه خود را ثبت كنيد

*