لوگو دکتر نجفی توانا

درمان اختلالات و انحرافات جنسی

4/5

اختلالات و انحرافات جنسی: 

تعریف اختلال جنسی: اختلال جنسی یک نوع ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف می شود. که از نظر کیفی و کمی دارای تنوع می باشند. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد، اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج  رساندن لذت جنسی در شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد.  به عبارتی در حالت دوم فرد به هر دلیلی قادر به ارکشن یا نعوظ جنسی نخواهد بود. انواع اختلالات جنسی عبارتند از: ناتوانی در نعوظ (erection disability) ، اختلالات انزال، مانند زود انزالی، دیر انزالی، بی میلی جنسی، سرد مزاجی جنسی(در زنان)، درد جنسی (واژینیسم)، فوبی جنسی و یا ترس جنسی (ترس از مقاربت که بیشتر مخصوص خانم ها می باشد).

علت اختلالات جنسی: ریشه اختلالات جنسی دارای دو علت اساسی می باشد: الف) اختلالات روانی: 1. ریشه های روانی اختلال جنسی در خانم ها مانند: ترس از رابطه جنسی، سو استفاده های جنسی، تجاوز، شنیدن داستان های جنسی ترس آور که همه اینها بیشتر مختص خانم ها است که باعث مشکل سرد مزاجی یا ترس یا درد خیالی( واژینیسم یا واژینیسموس ) می شود.

2. ریشه های روانی اختلال جنسی در آقایان عبارت اند از: تنفر از جنس مخالف به هر دلیلی، احساس گناه ناشی از خیانت یا غیره، خشم نسبت به جنس مخالف، احساس تقدس نسبت به جنس مخالف و … که البته همه این ها می تواند در هر دو جنس وجود داشته باشد.

3. اختلالات جنسی ناشی از مشکلات پزشکی:

ب) اختلالات جنسی ناشی از انحرافات جنسی: بزرگترین عامل اختلالات جنسی ناشی از گرایشات یا انحرافات جنسی می باشد. برای مثال کسی که به وسیله جوراب، کفش، پا و یا لباس جنس مخالف تحریک جنسی می شود نسبت به یک رابطه جنسی طبیعی تحریک جنسی نمی شود و یا ممکن است نسبت تحریک پذیری جنسی کمتری داشته باشد. بنابراین همین انتظارات را باید در مورد کسانی که تمایلات همجنس خواهانه یا همجنس گرایی و یا حس مازوخیسمی( آزارخواهی جنسی) و یا سادیسم جنسی( دگر آزاری جنسی) و غیره دارد، می توان متصور شد.

تعریف انحرافات جنسی

انحراف جنسی یک حس جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند مثلا افراد دو جنسی که نه مرد هستند نه زن)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم اسکوپوفیلیا و … .

بنابراین افرادی که دارای اینگونه انحرافات یا گرایشات جنسی هستند در رابطه ی جنسی با جنس مخالف دچار اختلال کامل یا ناقص می شوند.

 مطالب قدیم اما مفید

علل اختلالات و انحرافات جنسی

مشکلات جنسی از دو دسته عوامل جسمانی و روانی ریشه می گیرد اما، این عوامل در هم تنیده هستند. عوامل جسمانی دخیل در مشکلات جنسی می تواند به اختلالات روانی منجر شود همانطور که، اختلالات روانی می تواند عوامل جسمانی به وجود بیاورد یا تشدید کند.
زمانی که ما با چنین مجموعه در هم تنیده ای سر و کار داریم نمی توانیم به دنبال علت واحد برای اختلالات جنسی بگردیم و به تبع آن درمان این اختلالات نیز با توجه به عوامل مختلف امکانپذیر است. با این وجود، می توان تاثیر عوامل جسمانی یا روانی را در افراد مختلف متفاوت و میزان آن را کم یا زیاد دانست. در مردان زیر ۵۰ سال که با مشکلات جنسی روبرو هستند، نقش عوامل روانی پررنگ تر است حال آنکه برای مردان بالای ۵۰ سال نقش عوامل جسمانی بیشتر می شود. اما در مورد زنان، بیشتر، عوامل روانی تاثیرگذار است تا عوامل جسمانی.

علت همه اختلالات و انحرافات جنسی در صورتی که مشکل جسمانی و پزشکی خاصی وجود نداشته باشد به عوامل روانی و تجربیات تلخ برمی گردد.
بطور کلی یکی از عوامل مهم اختلالات و حتی انحرافات جنسی عامل افسردگی است (این اظهار نظر با توجه به تجربیات بالینی بسیار زیادی است که تا کنون با افراد مختلفی از این دسته بدست آمده است). به اعتقاد من همانطور که در بخش افسردگی گفته شد افسردگی یک پریشانی روانی است که می تواند هم در رفتار و افکار و احساسات فرد آشکار باشد و یا بصورت پنهان وجود داشته باشد (مثلا چرا یک فردی که کاملا سرحال و با نشاط است ناگهان میبینیم یکروز بعد خود کشی کرده). بنابراین بسیاری از مشکلات و اختلالات رفتاری و ذهنی در ذهن عامه مردم و حتی شاید بسیاری از متخصصین علوم رفتاری و روانشناسی که آنرا افسردگی نمی دانند اما در واقع علامتی از افسردگی باشد که فرد آن را دارا می باشد. برای مثال فردی که دچار افسردگی است این افسردگی حالات بی حوصلگی، بی حالی، لذت نبردن از زندگی و … و همچنین بی میلی و یا مشکلات جنسی (که فرد آنرا افسردگی نمیداند) را بهمراه دارد. دومین عامل اختلالات و انحرافات جنسی بر می گردد به تجربیات دوران گذشته.تجربیات دوران گذشته در سرنوشت فرد بسیار اثر گذار است. چند مثال برای تفهیم مطلب. پسر بچه چهار ساله ای که در کف اتاق دراز کشیده ناگهان پاهای خواهر خود و ناخن های لاک زده او را می بیند و برایش جذاب و زیبا بنظر می رسد و آن را می بوسد و یا لیس می زند. این پسر بچه چهار ساله در سن سی سالگی با مشکل فتیشیزم و یا پا پرستی که برایش مشکلات زیادی در ارتباط با جنس مخالف فراهم نموده برای درمان مراجعه می کند که علایمی از افسردگی را نیز بهمراه داشت. مردی با همسر خود دچار اختلافات خانوادگی و نزاع می شود. و پس از مدتی مجددا با هم آشتی می کنند. اما پس از آن بطور کلی تمایل جنسی خود را به همسرش از دست می دهد. جالب اینکه پس از مدتی با خانمی آشنا میشود و با او ازدواج می کند بدون هیچگونه مشکلی. اما پس از مدتی مجددا بعد از یک مشاجره و نزاع توان جنسی خود را از دست می دهد. و بسیاری از موارد مشابه دیگر:

پیآمدهای اختلالات و انحرافات جنسی

اختلالات و انحرافات جنسی
پیامدهای این اختلالات با توجه به مسایل فرهنگی و شخصیتی و یا به عبارتی از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد.با توجه به اهمیت عملکرد جنسی مناسب برای داشتن روابط زناشویی و خانوادگی پایدار ، اختلالات جنسی می توانند تاثیرات منفی زیادی بر روابط زوجین در خانواده داشته باشند و حتی می توانند آنها را تا مرز جدایی و طلاق بکشانند، زوجین ممکن است در مواجهه با مشکلات زناشویی، اختلالات جنسی خود را پنهان کنند که این امر باعث افسردگی و حالات روانی مرتبط با آن ، روابط اجتماعی مختل، فرو پاشی کانون گرم خانواده، و مشکلات کاری ویا آینده ای گنگ و تاریک برای آن فرد می شود. برای مثال فردی که دارای تمایلات همجنس خواهانه است ممکن است درفرهنگی دچار افسردگی گردد اما درفرهنگ دیگری دچار چنین اختلال عاطفی نگردد. و همینطور در موارد دیگر.

درمان اختلالات و انحرافات جنسی با هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی):

هيپنوتراپي
تمامی اختلالاتی که منشاء روانی دارند بوسیله هیپنوتیزم درماني یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی قابل درمان میباشند. همچنین همه اختلالات و انحرافات جنسی همچون ناتوانی جنسی، زود انزالی و دیر انزالی و عدم انزال، بی میلی و سرد مزاجی جنسی ،عدم ارگاسم، ترس یا فوبی جنسی، واژنیسم یا درد جنسی، همچنین انحرافات جنسی مانند تمایلات همجنس گرایانه، وسواس جنسی، فتیشیزم جنسی، مازوخیسم جنسی، سادیسم جنسی، و غیره که منشاء روانی دارند نیز قابل درمان هستند. ما در ادامه مطلب هر یک از اختلالات و انحرافات جنسی فوق را بصورت جداگانه و قابل فهم توضیح داده و تشریح خواهیم نمود و برای هر یک از آنها چند نمونه از موارد درمان شده را ذکر خواهیم کرد.

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

“می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم.”
مثلا”، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

80 پاسخ

 1. سلام خوبین میخوام از اصفهان بیام مطبتون.
  ولی میخوام بدونم بی جنس گرایی و اینکه اصلا دلم نمیخواد رابطه جنسی داشته باشم . بچه داشته باشم
  قابل درمان هست؟ با چه روشی ؟
  من ۲۱ سالمه و بابت این موضوع ب شدت دارم اذیت میشم. خانواده اصرار میکنن ازدواج کنم ولی من هیچ میلی ب لمس کردن یا لمس شدن یا حتی رابطه ندارم

 2. سلام آقای دکتر ؛ چنو بار ازتون سوال پرسیدم ولی نمیدونم ثبت نشده یا شما جواب ندادین
  می خوام بدونم تنوع طلبی آقایون با هیپنوتیزم قابل درمانه؟ اصلا جز اختلالات شخصیتی یا جنسی هست ؟ مخصوصا برای کسی که خودش هم از این کار خوشش نیاد

 3. سلام آقای دکتر خواهش میکنم جواب بنده رو بدین از چندجا پرسیدم جوابای جورباجوری گرفتم ؛ یه جواب قطعی می خوام.
  میخوام بدونم تنوع طلبی آقایون با هیپنونیزم قابل درمانه؟

 4. سلام شوهر من بعد از یک سال رابطه بهم گفته رابطه جمعی میخواد. حالم خوب نیست الان باید چیکار کنم؟ من بهش گفتم جدا بشیم

 5. سلام آقای دکتر من به تازگی باآقایی آشناشدم که دچار یک نوع اختلال جنسی هست و از دیدن سکس همسر خودش بافرد دیگر لذت میبره ایشون ۴۰ ساله و من ۳۴ ساله هستم آیا این نوع اختلال درمان میشه و درمانش قطعی هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

 6. درود اقای دکتر من چند یالی است که تمایل زیادی به اشترات تصویر همسرم با یکی از دوستان پیدا کرده ام و حتی تمایل دارم ارتباط جنسی او با همسرم را ببینم ، به شدت نسبت به همسر متعصب هستم اما این حس بشدت در تحریک جنسی ام موثر است اما در عین حال خیلی ازرم می دهد ، حتی کار به حایی رسیده از ارتبط جنسب امدبا همسرم فیلم‌هم برای دوستم فرستاده ام و اندام خصوصی همسرم را هم به او نشان داده ام و اجازه می دهم‌حتی با تصاویر ویدیو کال همسرم خود ارضایی کند …. کمکم کنید دکتر دارم دیوانه میشم

 7. سلام وقتتون بخیر
  من چهار ماه ازدواج کردم ….همسرم هیچ میلی ب ارتباط جنسی با من ندارع….مشاوره های متفاوت رفتیم …..متوجه شدیم ک همسرم زن خودشا پاک میبینع و باهاش تحریک نمیشه ولی با زنای دیگه تحریک میشه….دلم میخاد بمیرم ….درمان داره؟

  1. سلام.
   به احتمال زیاد با هر فرد دیگری هم ارتباط برقرار کند باز ه حس حنسی خود را از دست خواهد داد
   درمان دارد
   موفق باشید

 8. سلام
  احتمال زیاد شما ای حس را از کودکی داشتید.یا اینکه حداقل به جنس مخالف حس نداشته اید.سعی کنید به جنس مخالف فکر کنیدو البته از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید و نیز کمک روانبزشک.
  در صورتی که درمان نشدید با مطب تماس بگیرید.

 9. سلام.
  این میل جنسی انحرافی معمولا از کودکی شکل میگیرد . شما دوست ندارید اما میل دارید که باید ای حس عوض شود.
  تماس با مطب

 10. سلام.
  عزیزم اینها علائم تمایلات همجنسخواهانه هست و جون شما نوجوان هستید اینها علائم احساسی هست و وقتی سن شما افزایش بیدا کند بقیه مسائل هم اشکار می شود.
  والدین را در جریان بگذارید تا برای درمان کمک تان کنند.

 11. سلام
  من از دوران راهنمایی تمایل زیاد به ارتباط جنسی با همکلاسیهام پیدا کردم و هر چه بزرگتر شدم سعی کردم به سمت جنس مخالف برم ولی با اونهام فقط رابطه مقعدی برام لذت بخش بود و هیچ تمایلی به رابطه دیگه نداشتم ازدواج کردم و سر همین مساله جدا شدم چه باید کنم؟
  دنبال درمان نیستم چون این رابطرو به شدت میپسندم چطور میتونم پرونده پزشکی بگیرم و برم جایی که همجنس گرایی جرم نیست دلم میخواد حق زندگی که میخوام و داشته باشم

 12. سلام اقای دکتر خوب هستین بنده ۳۰ سالمه و مجردم اونقدر خود ارضایی کردم تبدیل به رفتار تو وجودم شده التم حساس شده خوارش داره هر بار خود ارضایی میکنم بازم میلم میخواد من اصلا به افکار جنسی فکر نمیکنم زندگیم به هم ریخته هر روز سه بار یا بیشتر خود ارضایی میکنم و هر خود ارضایی در حدود یک ساعت شاید دوساعت طول بکشه رفتم روان پزشک ریسپریدون و سرترالین بهم داد یکم کم کرده ولی دو ساله درمان نشدم لطفا کمکم کنید نمیتونم تمرکز کنم درس بخونم

 13. سلام من از بچگی به کارهای دخترونه علاقه نداشتم همینطور که بزرگتر شدم سعی می کردم رفتارام مثل پدرم باشه و تقریبا از راهنمایی به بعد بود که حس می کردم با بقیه هم کلاسی هام فرق دارم عاشق دخترا می شدم ولی به خاطراینکه فکر می کردم باعث دور شدن اونها میشه اگه بفهمن یا حتی اگه اونها دور نشن و بقیه بفهمن باعث آبروریزی میشه به هیچ کس هیچی نمی گفتم و فقط سعی می کردم از بقیه فاصله بگیرم .دبیرستان هم همین طور بود و حتی بدتر شد دوست داشتم لباس مردونه بپوشم موهام رو از ته بزنم سرکلاس نشستن و دوست بودن با دخترا و رفتن با لباس دخترونه تو جمع اذیتم می کرد چون باید جوری وانمود می کردم که در واقع نیستم سال پیش دانشگاهیم به پدر و مادرم گفتم ،اونا منو بردن پیش یه روانکاو ولی اونم فقط معتقد بود باید صبر کرد دید اگه تو محیطی که مردهای بیشتری هستن (مردهایی که من باهاشون جدای از جنسیت صحبت کنم مثل توی مححیط کار یا دانشگاه )بازم بی میلیم به مردا و حس مرد بودنم مثل قبل می مونه یا نه .من الان دانشگاه میرم و ۱۹سالمه حدودا یک سال و خورده ای از اولین مراجعم به روانکاوم میگذره ولی هیچ تغییری که نکردم و حتی بدترم شدم به نظرتون من ترنسم ؟؟چون بعد از حدودا ۴ ماه خانوادم که دیدن فایده ای نداره دیگه نزاشتن برم مشاوره.به نظرتون باید چیکار کنم.و ببخشید که طولانی شد.

 14. همسر من شبها جلوی من و دخترم ساعتها با دوربین شکاری داخل منزل همسایه ها را میبینه حتی آشغالهای زنهای مطلقه را هم جستج می کننن می گن من به اینها مشکوکم و اینها اهل را بطه اند از پسریش هم این کار را می کرده با آینه منزل همسایمون را می پاد از حمام که بیرون میان چی کار کنم درمانش دارویی است چون ایشان دارو نمی خورد و آیا برای دخترم می توننن خطرناک باشن آیا من بیخودی حساسم و ایشون فقط کنجکاون

  1. سلام.
   چشم چرانی نیز نوعی از انحراف جنسی است .
   قابل درمان است ،لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 15. سلام اگه مردی خلقیات زنانه داشته باشد ولی اندام مردانه وهرگزعلاقه ای به تغییرجنسیت ندارد و دوست داردگرایش خودراتغییردهد آیااین امکان وجود داردوآیامیشودگرایش جنسی نسبت به زنان پیداکنم وهمچنین گرایش جنسی من نسبت به مردان ازبین رود چون دوست دارم چندسال دیگه بادختری ازدواج کنم وپدرشوم مثل بقیه آدمامن امسال کنکوردارم وبه همین علت وقتمو صرف این افکارمیکنم میخواستم بدونم درمان میشم وبه جای این افکاربرای درسهایم وقت بگذارم لطفاپاسخ دهید

 16. سلام قبلا سوال کردم اما پاسخی به بنده داده نشد. جوانی مجرد هستم که از فکر کردن به این که همسر ایندم یا شریک جنسیم در حضور من با مرد دیگری رابطه بر قرار کنه بر انگیخته میشوم. این فانتزی ها به صورت نرمال در من وجود نداشت و پس از تماشای فیلم های پورن مشابه به وجود امد.
  ایا هیپنوتیزم میتواند مرا درمان کند ؟ احتمال درمان کامل چقدر است؟ به طوری که دیگر نه فکر کردن نه دیدن فیلم های این شکلی بنده رو برانگیخته نکنه و مثل غالب انسان ها میل طبیعی داشته باشم

  1. سلام.
   قابل درمان است ،لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.شما دچار نوعی از انحراف جنسی تماشا گری و مازوخیسمی هستید.

 17. باسلام
  متاسفانه همسرم دوست داره تو ذهنش من رو با دوتا مرد تصور کنه که من باهاشون باشم و خودش نظاره گر باشه و این قضیه رو زمانی که ازش دورم، دوست داره به صورت چتی با من داشته باشه و چون من تمایلی به این کار ندارم متوجه شدم به طور پنهانی این رو 2 بار بصورت چت با خانم های دیگه داشته اول اینکه میخواستم بدونم منشا اون چیه؟ و اینکه این اعتیاد قابل ترکه؟

 18. سلام جناب دکتر. بنده یک جوان‌ مجرد هستم که از فانتزی های جنسی انحرافی خود رنج‌ میبرم. بنده از فکر کردن به این که شریک جنسی بنده در حضور من‌ با مرد دیگری رابطه داشته باشه و به شدت بنده رو تحقیر کنه لذت میبرم. بنده در این باره تحقیق‌ کردم ‌‌و متوجه شدم برخی معتقدند ریشه این‌ انحراف مازوخیست جنسی است و برخی دیگر بای سکشوال بودن مرد؛ البته بنده‌ هیچگاه میل جنسی به‌ رابطه با مردان‌ ندارم و فقط ازین که تحقیر توسط زنی به این‌ صورت تحقیر بشم لذت میبرم. ترس اصلی بنده این است که این مشکل من‌ درمان قطعی نداشته باشد و من محکوم‌ باشم با این‌ انحراف وحشتناک‌ تا اخر عمر زندگی‌‌ کنم. لطفا کمکم کنید.

 19. با عرض سلام، مدت دوسال است که ازدواج کردم ولی توی این دوسال مشکلی برام پیش اومده که احساس میکنم باعث جدایی من از همسرم خواهد شد، همسرم به شدت علاقه مند است که من با کسی دیگری غیر از خودش ارتباط داشته باشم (سکس چت، اس ام اس یا غیره …) و به این واسطه تحریک می شود، اولا مشکل او چیست؟؟؟ و ثانیا قابل درمان است یا خیر؟

 20. سلام وقت بخیر.دختری چهل ساله هستم دانشجوی دکتراقراره موردی بهم معرفی بشه که دچار اختلال جنسی اسلایو یابرده پرستی من دقیق نمیدونم چه مشکلیه؟میخوام بدونم قابل درمان قطعی هست؟البته گفتن طرف اهل نماز و روزه هم هست وسی ونه ساله اگه راهنمایی کنید که اصلا با چنین شخصی صحبت کنم یا نه ممنون میشم.باتشکر

  1. سلام
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. جواب داده شد.

 21. سلام
  من از سکس باهمسرم بیزارم
  هرچی به اشان میگویم چطوری پیش نوازی کنن درطی روز یا حتی قبل از نزدیکی
  متأسفانه انگار نه انگار.سرد مزاجه. من میخوام بدونم همسرم با درمان تبدیل به یک شوهر شهوتی خواهد شد یاخیر?؟

  1. بله قابل درمان است می توانید از روانشناس کمک بگیرید تا ریشه مشکل پیدا شود و درمان شوند .

 22. سلام اقای دکتر من یه پسر 26 ساله هستم اعتیاد شدیدی به فیلم پورن دارم یعنی دیدن این فیلما باعث میشن من خودارضایی کنم نمیدونم از ده سالگی بود یا از 11 سالگی خودارضایرو از پسرعموم یاد گرفتم الان16ساله من دارم باهاش دستو پنجه نرم میکنم پدرمو دراورده جسمو ذهنمو داغون کرده ارادمو خیلی سست کرده فیلمایی که چند ساله پیش دیدم میاد تو ذهنم و منو وسوسه میکنه که دوباره برم سمتشون زنایی که تو این فیلما بازی میکنن خیلی واسم جذابن و باعث شدن که من هر دختری که تو خیابون میبینم تو ذهنم ازشون یه رابطه میسازم خیلی تنوع طلب شدم میترسم ازدواج کنم اصلا میتونم ازدواج کنم؟؟این ضررایی که خودارضایی بهم زده جبران میشه؟راستشو بگین خیلی ضعیف شدم از لحاظ جسمی اعتماد به نفس ندارم نمیتونم به چشمای کسی که داره باهام صحبت میکنه نگاه کنم قیافم تابلو ایا اینا درست میشه چیکار کنم اقای دکتر؟

 23. سلام.بنده پسری هستم که از جانب جامعه خوش چهره,بیبی فیس,یا حتی بچه خوشگل خطاب شدم,دو بار در حین زندگی ام اتفاق شوک اوری رو تجربه کردم.یکی در زمان دانشگاه و در خوابگاه دانشجویی وقتی که خواب بودم احساس کردم که یکی از دوستان صمیمی ام بیدار است و در حالی که کنار من دراز کشیده پای مرا لمس میکند و از این کار لذت میبرد.این شخص بارها به من گفته بود که چهره زیبایی دارم و در خیلی از مسایل روزمره با من خیلی با احساس رفتار میکرد که من از این قضیه به شدت چندشم میشد.دومین مورد مربوط میشود به زمان خدمت سربازی و در موقعی در اسایشگاه خواب بودم و یکی دیگر از دوستان صمیمی ام که به من علاقه ی زیادی نشان میداد در زمان خواب بنده همین کار را با باسن من تکرار کرد و سرش را نزدید سر من قرار میداد.و وقتی من فردای ان روز به او گفتم که فهمیده ام ارتباطمان به کلی قطع شد او همیشه هر جا که میرفتم دوست داشت تمام وقتش را با من سپری کند و بعضی وقت ها طوری با من حرف میزد که به او میگفتم اینجوری که تو با من حرف میزنی من با دوست دخترم حرف میزنم.در ضمن بنده کلا هیچ گونه مشکل و انحراف جنسی و تمایل به جنس موافق و اینگونه مسایل ندارم.فقط مشکلی که برام پیش اومده این هست که زمانی که با فرد جدیدی اشنا میشوم همیشه این نکته به ذهنم میاد که نکنه این فرد هم انحراف جنسی داره.و سوالی هم که دارم اینه که اون دو تا دوستم چه نوع انحراف جنسی داشتن؟

 24. باعرض سلام وخسته نباشيد
  من پسر ٢٥ ساله هستم به نظر خودم و البته به گفته ديگران داراي رفتار و حالات دخترانه هستم اين رفتار به گونه اي كه انگار يك پسر نازك نارنجي و سوسول هستم كه با ناز و … صحبت ميكنم و از اين موضوع كه اختياري نيس شديدا رنج مي برم خواستم از شما سوال كنم ايا اين موضوع قابل درمان هست يا نه ؟!
  در صورت قابل درمان بودن به چند جلسه نياز دارم
  (به علت ساكن بود در شهرستان) ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرمايين

 25. سلامو خسته نباشید خدمت دکتر عزیز
  ببخشید که اینو میگم ولی من خود ارضایی دارم..هی میخواستم ترکش کنم اما نتونستم واقعا برام عذاب آوره و همینطور مادرم میخواد برای شما زنگ بزنه(اون نمیدونه که من خود ارضایی میکنم)و اینکه اگه بشه ممکنه بیاییم پیش شما…و همینطور من مشکل دیگه هم دارم من گذشته بسیار غم انگیز و دردناک و تاریک را دارم و میخواهم اونا پاک بشه…میخواستم بپرسم با هیپنوتیزم هم خود ارضایی و هم گذشته من پاک میشود؟؟و کلا اعتیاد من نسبت به خود ارضایی ازبین میرود؟؟از ششم تا الان انجام میدهم هرچند از وقتی فهمیدم 1 سال 1 سال وقتی میگذشت باز به سراغم می آمد و فقط یه بار انجام میدادم ولی امسال تابستان یکسره شدم..من حتی نمازم میخوانم واقعا پیش خدا خجالت میکشم لطفا بگید آیا با هیپنوتیزم درمان میشود؟؟(الان 15 سال سن دارم)

 26. سلام دختر يكي از اقوام ما كه الان ١٦ ساله هست از بچگي مور ازار اذيت خانواده اش بوده و سختي زيادي كشيده و عاشق موهاي بلندش بود و لباسهاي دخترانه و عروسك بازي ولي الان مدت ٢ ساله تيپ پسرونه ميگرده و صداشو كلفت ميكنه و به همه ميگه من ترنس هستم و هر موقع باهاش حرف ميزنم ميگه يه مدت اينجوري ميگردم و بعد خوب ميشم ولي اين عادت پسرونه روش مونده و جديدا صداش رو هم كلفت ميكنه و سينه هاشو با باند محكم ميبنده ايا راه درماني داره و دارويي هست كه هورمونهاي زنانه اش رو بيشتر كنه و با با هيپنوتيزم درست ميشه ؟

 27. سلام
  وقتتون بخیر
  من دچار اختلالات فوت فتیشی هستم
  از بچگی این مشکل برام پیش اومده
  الان ازدواج کردم و در زندگیم تاثیر بدی گذاشته
  عزم 100درصدی برای ترکش دارم
  لطفا راهنماییم کنید
  اینجا دکتری برای درمان پیدا نکردم
  از یزد مزاحم میشم
  ممنون میشم بگین چیکار کنم

 28. سلام راه درمان افکار جنسی مزاحم چیست برای مثال تصور نقاط حساس بدن مردان یا زنان بدون اینکه شخص بخواهد واز این موضوع ناراحت هم می شود با تشکر

 29. سلام. من همجنس گرا هستم. یعنی میلی به جنس مخالف که دختر باشد نداری. آیا درمان دارد؟؟

  1. سلام.
   بله . اگر میل به درمان داشته باشید درمان می شود.برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 30. سلام
  من مدت كوتاهيست كه ازدواج كرده ام اما همسرم ميل جنسي ندارن آيا مشكل ايشان قابل درمان هست؟

  1. پاسخ شما داده شد لطفا از گذاشتن سوالات تکراری خودداری کنید.
   موفق باشید

 31. سلام آقاي دكتر من مدت كوتاهيست كه ازدواج كرده ام ولي خمسون ميل جنسي ندارن آيا مشكل ايشان قابل درمان هست؟

  1. قبلا هم گفته شد که در درمان بی میلی جنسی خیلی اهمیت دارد که زوجین با هم به روانشناس مراحعه کنند و نسبت به درمان اقدام کنند زیرا ممکن است خانم دچار میلی جنسی و سرد مزاجی شود ولی علت اصلی ،سرد مزاجی او رفتار همسرش باشد . پس زوجین باید باهم مورد درمان قرار گیرند.
   و بی میلی جنسی که علت جسمی دارد، با انجام آزمایش های خون و هورمون، و تجویز دارو درمان می شود.

 32. با سلام
  من به خاطر تجربه بد دوران كودكي تا حدي اين مشكل را دارم. البته الان متاهل هستم. سي سال است با خودم مي جنگم كه اين حس ناشايست رااز پاك كنم. چه با ورزش، چه با دعاو نيايش و قرآن خواندن…. اما نشد. دقيقا نمي دونم مشكلم از كجا ريشه مي گيره. چون در كودكي خيلي اذيت روحي شدم. خيلي تمسخر و تحقيرم مي كردند…. نميدونم. من متنفر هستم از اين كارها براي اينكه يك مرد هستم و دوست دارم ظاهر و باطنم مردانه باشه… با چند جلسه درمون مي شوم و هزينه درمان جلسه اي چقدره……با تشكر

  1. تعداد جلسات درمان برای هر بیمار متفاوت است و عدد دقیقی نمی توان در نظر گرفت . اما جای خوشحالی است که این مشکل هم همانند دیگر اختلالات جنسی قابل درمان است .

 33. سلام من از 6 سالگی به بعضی از دختر های دور و برم یا خانم های سن بالاتر حس حقارت داشتم و موقع خود ارضایی دوست داشتم به پاهاشون بیفتم و کفشاشونو بلیسم و سگ اونا با شم و اونا منو با قلاده راه ببرن و منو یه جورایی تحقیر کنند . رابطه میسترس و اسلیو رو دوست داشتم . ولی الان که ازدواج کردم این حس رو نسبت به همسرم ندارم ولی تو رابطه جنسی باهاش دچار مشکل هستم و حتماهنگام سکس باید به تخیلاتم در مورد اون خانم ها و دخترا (رابطه میسترس و اسلیو)فکر کنم تا ارضا شم . چند سالیه میدونم فتیشیسم دارم … خواستم بدونم دلیل این انحراف چیه و چرا من از 6 سالگیم این طوری بودم و درمانش به چه صورتیه ؟؟

  1. به هر حال همونطور که گفتیم بخشی از اختلالات جنسی ریشه در ذهن و تفکر شما داره . از طریق روان درمانی و مراجعه به متخصص روانشناس امکان درمان فتیشیسم وجود دارد .

 34. سلام من یه دختر 20 سالم و مذهبی یه مدته از روی اشتباه وارد چت روم های سکسی شدم و معتاد به اون متاسفانه هر بار حسابی عذاب وجدان میگیرم و توبه اما دوباره میرم سراغش دارم دیوونه میشم جدیدا نامزد هم کردم اما خوب نشدم با وجودی که نامزدم رو دوست دارم باز هم میرم سراغ چت شهرستان هستم نمیتونم به روانپزشک مراجعه کنم تو رو خدا نجاتم بدید بدترازهمه اینکه به خاط ر بعضی از چت ها به برده بودن علاقه مند شدم اما به صورت مجازی تو را به خدا راهی نشونم بدین ممنون

  1. درمان اینگونه اختلالات و انحرافات جنسی به صورت حضوری و با مراجعه بیمار امکان پذیر است و متاسفانه بدون حضور شما درمان امکان پذیر نیست .

 35. سلام من عموم مشکل انحراف جنسی به محارم داره یعنی میخواد باهام باشه….میشه یه راه برای درمانش بگید؟واینکه براثر چی به وجود اومده این حس؟من واقعا میخوام بهش کمک کنم

  1. باید به روانشناس مراجعه کنند و این که من شما را راهنمایی کنم نمی تواند کمکی به ایشان کند

 36. سلام من برادری دارم که از بچگی صدمه زیاد دیده و در خانواده ای بزرگ شده که به حرف بچه ها اصلا اهمست نمیدن حرف حرف بزرگها هست و این مسله در مورد دیگر بچه ها هم صادق است یعنی کسولیت پذیری به هیچ کدام ار ماهها یاد ندادن خودمان در اجتماع یاد گرفتیم با این حال برادرم بین 4 خواهر بزرک شد که همگی از او بزرگترن و ایشان تک پسر و اخرین فرزند است مادرم بشدت جهت ازدواج ایشان در تلاش است منتها ضربه های بدی به وی خورده است بک نامزدی یک ماهه بهم زده و یک عقد یک هفته ای متاسفانه برادرم وابستگی شدید به موبایل و جامعه مجازی دارد و با زنان و دختران زیادی ارتباط دارد و همینطور عنوان میکنه هر دو روز در میان نیاز جنسی دارن و چ.ن ازدواج نکرده برای بر طرف کردن نیاز خود یک خانم را صیغه کرده بود که همین مسله باعث شد طلاق بگیرد در خانواده ما مادرم باید اجازه بده و از دختر خوشش بیاد حتی به خواسته و علاقه برادرم اصلا توجه نمیشود برادرم معمولا ساکت و کم حرف است احساس تنهایی شدید دارد از خانواده متنفر شد و الان جدا شده و نزد یکی از خواهران زندگی میکنه از تون عاجرانه و فوری خواهش میکنم راهی جلو پای ما بزارین که کمک کنیم دنبال دختر یا خانمهای بیوه نرود ایا با هیپنوتیزم درمان میشود چند جلسه نیاز دارد در حال حاضر روشی بگین که بتونیم اون را به مشاوره بیاوریم خیلی فوری فوری فوری نیاز به جواب دارم

  1. باید برای تشخیص و درمان مراجعه حضوری کنید. تماس بگیرید تا وقت مراجعه برای شما تعیین شود.

 37. سلام خوبید؟ من فتیش هستم از بستن و بسته شدن هم خوشم میاد و کامل ارضا میشم ائا قابل درمان است خواهشا جوابشو به ایمیل خودم بفرستید چون در شرف ازدواجم

  1. اگر از وضعیت خود راضی نیستید می توانید مراجعه کنید تا درمان شوید.

 38. تمایل به همجنس با استفاده از روان درمانی و هیپنوتیزم و احیانا هورمون درمانی به طور متوسط چند جلسه طول می کشد (همه موادد در حد متوسط)

 39. سلام ایا یک شخص گی میتواند با هیپنوتیزم درمان شود درصد موفقیت چقدر است و چند جلسه میباشد از انجا که با توجه به اینکه طبق انجمن های معروف جهانی روانپزشگی گی غیر قابل تغییر تشخیص داده اند و حتی انرا یم امر طبیعی شناخته اند و بیماری نبز نمبدانند و معمولا شخص بعد از مدتی با این امر کنار امده است هیپنوتیزم چه کاری انجام میدهد که این امر را غوض میکند پزشگی توضیح میداد که یک شخص گی اگر ازدواج کند و زن خود را در بستر ببیند دقیقا اورا مثل یک گوریل خواهد دید این دیدگاه چطوری با هیپنوتیزم عوض خواهد شد

  1. اگر همکاری بیمار در درمان باشد امکان معالجه وجود دارد . همانند افرادی که قبل از شما درمان شده اند.

 40. سلام و عرض ادب

  مدت یک سالی ست که از Castration بنده میگذرد (البته طبیعتا با توجه ب شرایط شرعی و دینی ایران غیر قانونی ) . متاسفانه در این بین ارگان هایی همچو انستیتو روانپزشکی و پزشکی قانونی در جریان عمل غیر قانونی بنده هستند و به نوعی بنده را محکوم کردن و مجرم :/ حتی به خاطر این مسائل پاسپورت هم به بنده نمیدهند ! هر طور شده درخواست قرامت (هزینه یک چینج ) یا چینج اجباری از بنده دارند که هیچ کدام از موارد برای بنده ممکن نیست ! یعنی نه حاضرم پول زور بدم نه به جنسیت نیاز دارم در زندگی م . در کل ببخشید بابت طولانی شدن مطلب خلاصه ای بود از شرح حال.دقت بفرمایید که 13تیر ماه باید در دادگاه حضور داشته باشم به خاطر این مسائل . قصد دادگاه رفتن ندارم (هرچند چندباری هم ک درگذشته رفتم اشتباه کردم ) با این تفاسیر خواستم نظر شمارو جویا بشم در این ماجرای وانفسا . . . تشکر

  1. سلام.
   در مورد گیر قانونی نمی توانم کمکتان کنم اما اگر درمان برای شما مهم است تماس بگیرید تا راهنمای شوید.
   موفق باشید.

 41. سلام 3ماهه ازدواج کردم یک شب خواهرزادمم 5ساله دختر باخودم آوردم خونه خودمون وپیش من همسرم خوابید از اون به بعد هروقت خونه خواهرم رفتم شوهرم با اسرارباخودش میاره به بهانه پارک دیروز متوجه شدم بغلش کرده وپاهاشو ماساژ میده ازحالتش بدم اومد ولی زیاد واکنش انجام ندادم شب دستشویی رفتم برگشتم دیدم خواهر زاده میلرزه بردمش اون اتاق که گفت عمو پتومو کنار زده رانمو مالش داده دو ساعت بعدشوهرم دستشواز روی من داراز کرده خواست دوباره بهش دس بزنه که بهش گفتم خوابی من اینجام باز به روش نیاوردم به نظر شما باید چکار کنم تو شهرکوچیک امکان رفتن به روانپزشکم ندارم

  1. باید دقیق تر بررسی شود. بهتر بود سن همسرتان را هم ذکر می کردید . اما در صورتی که همسرتان مشکلی داشته باشد و نخواهد درمان شود کار بسیار مشکل است . توصیه می کنم خواهر زاده تان را مدتی از ایشان دور نگه دارید و همچنین با نزدیکتر شدن به همسرتان و افزایش روابط زناشویی سعی در اصلاح تمایلات جنسی همسرتان نمایید .

 42. سلام جناب دکتر . من از شهرستان میخام به مطب شما مراجعه کنم? آیا خودارضایی با هیپنوتیزم قابل درمان است?

 43. سلام من مشکل چشم چرانی دارم اما خیلی وقتها اصلا متوجه این رفتار خودم نمیشم و این مسئله باعث آزار همسرم میشه میخواستم بدونم چه طور میتونم این مسئله رو حل کنم با سپاس

  1. سلام.
   مشاوره و روان درمانی می تواند برای شما بسیار مفید باشد.اگر نتیجه نگرفتید می توانید از هیپنوتیزم درمانی استفاده کنید.
   موفق باشید.

 44. سلام! خيلى برام عجيب بود اين جمله: درمان همجنس خواهى!!!
  اين ديدگاه يه روانشناسه كه همجچين موضوعى رو اختلال ميدونه و درمانش ميكنه؟!؟؟
  همجنسگرايى رو تو چه دسته اى قرار دادين ؟؟ كودك آزارى؟. حيوان خواهى؟؟ ديگرآزارى؟؟ تجاوز لابد!!
  اينجور آدما به چه كسى آزار رسوندن؟ اين همه جاى دنيا يه موضوع شخصيه ،
  ٢نفر آدم گرايش عاطفى دارن بهم!! بدون اينكه هيچ موجودى اين وسط آزار ببينه! بدون تجاوز ، بدون تحميل!!
  بعد شما تصميم ميگيرين درمانش كننين؟؟
  عجيبه واقا…
  اگه جواب قانع كننده اى دارين به همراه اين سوال منتشر كنين لطفا..

  1. سلام .بله .این دیدگاه یک روانشناس است. اولا” این موضوع مربوط به کسانی می شود که علی رغم اینکه مشکل جنسی خود را انحراف جنسی یا یک سلیقه جنسی بدانند یا ندانند ،از وضعیت خود راضی نبوده و بدنبال درمان آن میباشند .بنابراین بحث همجنس گرایی یک طیف وسیعی است که در اینجا بیشتر شامل کسانی می باشد که از لحاظ جسمانی سالم بوده و فقط از لحاظ روانی و یا شاید به دلیل تجربیات ناخواسته گذشته تمایل به همجنس پیدا کردند و هم اکنون از این وضعیت راضی نمی باشند و بدنبال درمان آن هستند(و این نوع افراد کم نیستند)، بنابراین ، این موضوع شامل کسانی که دارای مشکلات آناتومی و هورمونی هستند و یا افرادی که به هر دلیلی تمایلی به تغییر این سلیقه جنسی خود ندارند، را در بر نمی گیرد. دوم اینکه در این سایت اختلال همجنس گرایی گفته نشده، بلکه انحراف همجنس گرایی یا انحراف همجنس خواهی گفته شده. و از این جهت انحراف جنسی گفته می شود که از یک رابطه جنسی طبیعی فاصله میگیرد، همانند دیگر انحرافات جنسی همچون فوت فتیش، مازوخیسم جنسی و یا سادیسم جنسی و …. به عبارتی اگر تمایلات همجنس خواهی را یک سلیقه جنسی بدانیم بنابراین باید مشکلاتی چون فوت فتیش، مازوخیسم، سادیسم، حیوان خواهی، بچه بازی و غیره را نیز باید سلیقه جنسی دانست و اگر آنهایی که دارای چنین سلیقه های جنسی هستند و از آن راضی می باشند پس چرا بدنبال درمان هستند ؟ پس شما بدانید که سخت در اشتباه هستید و احساس می کنید که همه افرادی که دارای تمایلات همجنس گرایی هستند دقیقا” مثل هم هستند در صورتی که چنین نیست. بسیاری از همجنس گرایان بدنبال درمان هستند و البته باید بگویم که درمان اینگونه افراد آسان نیست اما امکان پذیر است .و این را نیز بدانید که تاکنون افراد زیادی برای درمان و یا تغییر تمایلات همجنس خواهی خود به اینجا مراجعه نموده و درمان شده اند. کسانی که به اینجا مراجعه نموده اند در سنین مختلف، و از مجرد تا افراد متاهل بوده اند. دوست عزیز و بسیار محترم شما در انتخاب سلیقه جنسی خود آزاد هستید، اما اینطور فکر نکنید که دیگران هم باید همانند شما احساس و یا فکر کنند.و لطفا سایت ناقص ما را تا حدودی بیشتر مطالعه کنید . اگر سوالی هست باز بفرمایید.
   موفق باشید.

 45. سلام وقت بخیر من وهمسرم زندگی خوبی داریم ولی زود انزالی ایشون باعث یه سری مشکلات شده حتی افسردگی خود ایشون و بی میل بودن به ارتباط بر قرار کردن شده آیا قابل درمان هست همسرم ؟؟

  1. سلام.
   بله. قابل درمان است . لطفا” تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *