لوگو دکتر نجفی توانا
اختلال تماشاگری جنسی

اختلال تماشاگری جنسی (چشم چرانی)

5/5

تماشاگری جنسی که در اصطلاح عامیانه با عنوان چشم چرانی نیز شناخته می‌شود، از مشکلات روانشناختی بشمار می‌رود. افراد با این مشکل، معمولا رفتار های تکراری در این زمینه داشته و به مرور زمان علاوه بر خود شخص، به سایر افراد نیز آسیب بسیاری می‌رسد. تماشاگری جنسی با عنوان انگلیسی Voyeurism تخیلاتی را در ذهن فرد برای تماشا کردن و در واقع دید زدن افراد برهنه ایجاد می‌کند.

تماشاگری جنسی چیست؟

افرادی که به این اختلال موجه هستند، علاقه دارند که افراد برهنه را به طور پنهانی دید بزنند و یا اشخاصی را که در حال انجام فعالیت های جنسی هستند و یا در حال تعویض لباس میباشند، مشاهده کنند. این اشخاص با تماشاگری جنسی، به ارضا رسیده و یا عاملی برای خودارضایی بشمار می‌رود.

چشم چرانی آقایان

اشخاص چشم چران، درواقع دچار انحرافات جنسی هستند و باید برای اینکه جلوی این موضوع را بگیرند و به خود و افراد دیگر آسیب نرسانند، باید حتما به درمان این مسئله بپردازند. دکتر داوود نجفی توانا متخصص روانشناسی در تهران، تمامی دسته اختلالات زیر مجموعه انحرافات جنسی را به صورت تخصصی هیپنوتیزم درمانی کرده و با این تکنیک به نتایج موفق بسیاری دست پیدا کرده است.

ملاک تشخیص تماشاگری جنسی یا چشم چرانی

 • اگر شما به طول 6 ماه، تخیلات برانگیخته و قوی در این زمینه دارید، باید حتما رفتار خود را تحت نظر بگیرید.
 • در صورتی که امیال جنسی شما سبب انجام برخی انحرافات می‌شود بهتر است که به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر شما به طور ناگهانی بر اساس امیال جنسی خود دست به عمل آن بزنید باید حتما از متخصص روانشناس کمک بگیرید.
 • در صورتی که شما علاقه دارید که در زمان تعویض لباس یک شخص او را نگاه کنید و به تماشا بپردازید.
 • افرادی که علاقه دارند تا اشخاص دیگر را حین برقراری رابطه جنسی و یا سایر فعالیت های جنسی به طور پنهانی مشاهده کنند، باید فورا به پزشک مربوطه مراجعه کنند.

میزان شیوع چشم چرانی چقدر است؟

به وطر کلی نمی‌توان میزان شیوع این اختلال را بررسی و اندازه گیری دقیق کرد زیرا افرادی که با این مشکل مواجه هستندف معمولا این موضوع را پنهان کرده و تعداد کثیری اصلا به پزشک برای انجام سایر اقدامات مراجعه نمی‌کنند. اما این مورد قابل ذکر است که اغلب افرادی که به تماشاگری جنسی دچار هستند، آقایان می‌باشند و حتی بسیاری از اشخاص، در رده سنی نوجوانی قرار دارند.

چشم چرانی

علائم تماشاگری جنسی

علائمی که برای این نوع اختلال می‌توان مطرح کرد عبارتند از:

 • تمایلات و تخیلات تحریک کننده جنسی
 • در صورتی که تخیلات جنسی شما تا 6 ماه ادامه داشته باشد.
 • رفتار های تحریک کننده جنسی در برابر افرادی که بی خبر از حضور شما برهنه هستند.

درمان تماشاگری جنسی با هیپنوتیزم

یکی از سریع ترین و موثر ترین روش های نوین درمانی که توسط دکتر داوود نجفی توانا مورد استفاده قرار میگیرد، هیپنوتیزم درمانی است. هیپنوتیزم درمانی برای رفع انحرافات جنسی به اندازه یک جراحی تاثیرگذار است و نتایج بسیار فوق العاده ای را در بر دارد. در حین جلسات هیپنوتیزم درمانی یک تماشاگر جنسی، فرد حالات ذهنی متفاوتی را احساس میکند و نه تنها پزشک به درمان ضمیر ناخودآگاه شخص می‌پردازد بلکه شزایط فرد را به طور کامل بهبود می‌بخشد. شخص با استفاده از این رو.ش درمانی، می‌تواند تمامی رفتار های جنسی خود را کنترل کند و دیگر اختلالاتی چون چشم چرانی، فاخته گرایی و سایر انحرافات از نوع جنسی را تجربه نکنند.

بهترین مرکز برای درمان تماشاگری جنسی

شما باید برای رفع و درمان هرگونه انحرافات جنسی حتما به بهترین پزشک روانشناس و مرکز مراجعه کنید تا سابقه درخشانی در زمینه درمان این مسائل داشته باشد. دکتر داوود نجفی توانا دارای دکترای شخصی روانشناسی و هیپنوتیزم درمانگر هستند که تاکنون افراد زیادی را در مسیر بهبود به نتیجه رسانده اند.

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

“می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم.”
مثلا”، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

یک پاسخ

 1. سلام خداقوت
  من نوجوان ۱۳ ساله‌ای هستم فقط از دیدن تصاویر برهنه‌ی همجنس خودم لذت می برم و در همان هنگام سعی میکنم که خود را جُنُب کنم
  تا به حال چند بار هم توبه کردم اما نتونستم خودم را کنترل کنم
  میشه راهنماییم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *