skip to Main Content

اگر چه روشهای درمانی روانشناختی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی میتواند در درمان اضطراب بسیار مفید باشد، اما به نظر میرسد که هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس باشند.

تعریف استرس، اضطراب و دلشوره

درمان استرس اضطراباسترس و اضطراب غالبا به صورت مترادف بکار می روند اما در تعریف علمی این دو با هم تفاوت دارند. استرس به معنى نیرو است و هر محركى كه در انسان ایجاد تنش كند، استرس زا یا عامل استرس نامیده مى شود.

تنش ایجاد شده در بدن و واكنش بدن را استرس مى گوییم به عبارتى هر عاملى موجب تنش روح و جسم و از دست دادن تعادل فرد شود، استرس زا یا عامل استرس است .

همچنین استرس را میتوان یک حالت و یا یک تجربه روانی و جسمانی خاصی تعریف نمود که گذرا و موقتی می باشد.

و منشا و دلیل واقعی دارد برای مثال دانشجویی که از ارایه کنفرانس دچار ترس میشود. و یا دانش اموزی که استرس امتحان دارد. و یا فردی که در اولین برخورد با جنس مخالف دچار استرس میشود.
اما اضطراب همانند استرس دارای علایم مشابه جسمانی و روانی می باشد با این تفاوت که این علایم در فرد بصورت مزمن و پایدار در میاید.

اضطراب یك علامت سؤال

اما اضطراب یك علامت سؤال (؟) است. یعنی حاصل تردید است. نگرانی ما برای یك رخ داد مبهم و احتمالی است و بیشتر به این خاطر است كه نمی دانیم چه خواهد شد؟ آیا می توانم یا نمی توانم آیا موفق می شوم یا نمی شوم.
می توان گفت اضطراب هنگامی در فرد بروز می‌کند که شرایط استرس‌زا در زندگی او بیش از حد طولانی شود یا به‌طور مکرر رخ دهد، و یا اینکه دستگاه عصبی بدن نتواند برای مدتی طولانی همچنان بسیج باقی بماند.

در این صورت بدن فرسوده و در برابر بیماری‌های جسمی و روانی (مانند اضطراب) آسیب‌پذیر می‌شود این استرس و اضطراب و دلشوره یک حالت نابسامان و درهم ریختگی جسمانی مخصوصاْ در قفسه سینه همراه با یک نگرانی فکری می باشد که هشداریست برای وقوع یک اتفاق واقعی و یا خیالی .

معمولاْ اضطراب بیمارگونه یک جنبه خیالی و یا بدون هیچگونه دلیلی می باشد که فرد قادر به کنترل آن نیست و یا اینکه می تواند با دارو بطور موقت آنرا کنترل نماید . تجربه نشان داده است که روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی به همراه هم می تواند فرد را به صورت اساسی و ریشه ای درمان کند .

حالتهای اضطراب و استرس

حالتهای اضطراب همان آشفتگی و بیقراری جسمی و فکری می باشد که در فرد بوجود می آید . حالتهای اضطراب مانند : تپش قلب – دلشوره – لرزش اندام – حالت تهوع – تنگی نفس – سرگیجه – خشکی دهان – سستی اندام و غیره … منشاء اضطراب ناشی از تجربیات تلخ و ناراحت کننده دوران کودکی و یا گذشته فرد و یا ناشی از شرایط فعلی فرد می باشد. شروع ناگهانی استرس و اضطراب به همراه همه علائم ذکر شده فوق را تقریبآ می توان حمله هراس یا وحشت نامید (panic attack)

علل استرس، اضطراب و دلشوره – درمان استرس و اضطراب

از جمله دلایل اصلی استرس و اضطراب میتوان چنین نام برد:

۱.ترس از مورد تایید واقع نشدن

۲.ترس از ارزیابی منفی

۳.تردید از انجام و عواقب یک عمل

۴.نگرانی در مورد یک اتفاق ناگوار یا نامشخص

۵.ترس از مرگ

۶. ترس از از دست دادن عزیزان، شغل، ترس از تنهایی و بسیاری از

۷.توقع اینکه دیگران همیشه منصفانه رفتار کنند

۸.توقع اینکه رویدادها مطابق میل فرد باشند

۹.اجبار به کسب مهارت و شایستگی در سطح بالا.

موارد استرس زای دیگر که اگر چنانچه ادامه یابد مزمن شده و تبدیل به اضطراب دایم و بیمارگونه میگردد که خود یکی از علایم افسردگی می باشد.

درمان استرس
پیامدها و عواقب استرس و اضطراب

از جمله عواقب استرس و اضطراب اختلال در عملکرد روانی، رفتاری و جسمانی می باشد. عوامل روانی همچون عدم تمرکز حواس، فراموشی، پر خوری، اختلالات خواب، سو مصرف الکل و مواد مخدر، بی قراری، تحریک پذیری، اختلالات جنسی و در نهایت افسردگی و غیره میباشند. اختلال رفتاری همچون اختلال در عملکرد شغلی، تحصیلی و منحر به از هم پاشیدن خانواده میشود.

اختلالات جسمانی برخی نشانه‌های استرس عبارتند از

ضربان قلب سریع‌تر , سردرد , گرفتگی گردن و یا درد شانه‌ها , کمردرد , تنفس سریع , تعریق و کف دست‌های خیس,درد ناگهانی معده، تهوع و اسهال در طول زمان استرس می‌تواند روی شما این تاثیرات را داشته باشد.

درمان استرس اضطراب با هيپنوتيزم

درمان استرس ، اضطراب و دلشوره

روان‌شناسان نشان داده‌اند که نحوه ادراک ما تعیین کننده شدّت و ضعف استرس است. آن‌ها همچنین عقیده دارند که نحوه ادراک هر فرد از طریق آموزش و تمرین قابل تغییر است.

این نتیجه‌گیری روان‌شناسان بسیار با اهمیت است زیرا در دنیای امروز استرس‌های شدیدی در زندگی همه ما وجود دارد و هر روز نیز استرس‌های جدیدی بر استرس‌های قبلی افزوده می‌گردد.

بنابراین، آموزش دیدن و یادگرفتن چگونگی اصلاح نحوه ادراک (نگرش) و سازماندهی مجدّد آن، در کاهش شدّت، بسامد و مدّت بسیاری از اختلالات مربوط به استرس، می‌تواند بسیار مفید باشد.

درست همان گونه که برای مقابله با سایر بیماری‌ها مایه‌کوبی می‌کنیم، برای مقابله با استرس نیز باید خود را آماده کنیم.

همچنین استرس‌های آینده قابل پیش‌بینی می‌گردد و نحوه ادراک ما متناسب با آن می‌تواند تغییر یابد. به این گونه آموزش‌ها «مایه‌کوبی استرس» (زدن واکسن استرس) می‌گویند. درست همان گونه که برای مقابله با سایر بیماری‌ها مایه‌کوبی می‌کنیم، برای مقابله با استرس نیز باید خود را آماده کنیم.

اگر چه روشهای درمانی روانشناختی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی میتواند بسیار مفید باشد، اما به نظر میرسد که هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس باشند.

نمونه های گزارش شده پس از دوره درمان استرس :

خانم ۳۰ ساله ای با استرس و اضطراب بسیار شدی، مشکل صحبت در جمع ، حالت افسردگی، خواب های آشفته، بد خوابی و کم خوابی و…. مراجعه و در طول دوره درمان از روند بهبودش کاملآ احساس رضایت و تقریبآ در جلسات پایانی چنین گزارش نمود: احساسم در مورد خودم نسبت به گذشته خیلی بهتر شده، انگیزه ام بالا رفته و خواب آرامی دارم. و به زندگی امیدوار شده ام.

درمان استرس و اضطرابدرمان خانم ۲۱ ساله ای با مشکل اضطراب شدید

خانم ۲۱ ساله ای با مشکل اضطراب شدید، ، پرخاشگری و بد خوابی مراجعه و در طی روند جلسات درمان، او و والدینش کاملآ از روند بهبودی احساس خرسندی می نمودند. (البته این بیمار دارای دیابت نوع ۱ که علی رغم استفاده از انسولین، قند ناشتای او ۲۰۰ و غیر ناشتا ۴۰۰ بود. که طبق گزارش شان به ترتیب به ۱۰۰ و ۲۰۰ کاهش پیدا کرد.

البته این هیچ دخالتی در امر پزشکی نیست و در کتب روانشناسی در ارتباط با کاهش فشار خون و دیابت به وسیله فنون روانشناسی گزارشات زیادی وجود دارد. و این بیمار نیز پس از چندین ماه پیگیری نه تنها حالات گوناگونش بهبود پیدا کرده بود، بلکه به نظر می آمد از میزان قند خونش نیز راضی بود.) و بطور کلی بیمار از همه لحاظ احساس بسیار خوب و مثبتی را گزارش نمود. در ارتباط با کاهش قند خون می توان گفت با کاهش استرس و فشار های روحی می توان بطور غیر مستقیم بر کاهش قند خون اثر گذاشت.

درمان آقای ۲۷ ساله ای با مشکل حمله هراس و وحشت

آقای ۲۷ ساله ای با مشکل حمله هراس و وحشت (پانک اتک) هر چند روز یک بار به همراه استرس و اضطراب شدید و مداوم،کابوس شبانه،حالت تهوع در هنگام وحشت و…. مراجعه و پس از چندین جلسه درمان چنین گزارش می دهد: بعد از ۲ یا ۳ جلسه پدرش چنین می گوید پسرم نسبت به قبل خیلی بهتر شده. بیمار می گوید روحیه ام خیلی بهتر شده ودیگر آن حمله ها به من دست نمی دهد.

بطور کلی در پایان جلسات درمانی می گویند انتظارش را نداشتم که اینگونه و با کمک شما خوب شوم از قبل از درمان هم بهترم.خدا را شکر می کنم. و بسیاری از موارد دیگر….

اضطراب عملكرد چیست؟

اضطراب عملكرد چه ارتباطي با رابطه جنسي دارد؟ اگر عملکرد خوبی در رختخواب نداشته باشم و نتوانم همسرم را از نظر جنسی ارضا کنم؛ چي؟ آیا می‌توانم به اندازه کافی نعوظ پیدا کنم؟ آیا ممکن است من زودانزال شوم و بسرعت به ارگاسم برسم؟ آیا همسرم از اندام من رضایت دارد و مرا مسخره نمی‌کند؟ آیا همسرم بوی بدن مرا دوست دارد؟ آیا می‌توانم رابطه جنسی را درست انجام دهم؟ آیا همسرم از عملکرد من راضی است و لذت می‌برد؟ ممکن است این رابطه جنسی به بارداری منجر شود؟ می‌توانم با موفقیت رابطه جنسی برقرار کنم؟ آیا ممکن است به بیماری‌های مقاربتی مبتلا شوم؟ و... برخی از نگرانی‌ها کاملا بجا و منطقی است، مثلا نگرانی از داشتن رابطه جنسی محافظت نشده و ترس از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، کاملا طبیعی و منطقی است و باعث می‌شود فرد به دلیل احساس خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی بیشتر موارد بهداشتی را رعایت کند، اما بسیاری از نگرانی‌های مطرح شده در بالا، کاملا غیرمنطقی بوده و نتیجه‌ای جز اضطراب نخواهد داشت؛ اضطرابی که به ایجاد مشکلات جدی و حتی وخامت بیشتر اوضاع منجر می‌شود. نگرانی مدام از ظاهر یا توانایی‌های جنسی، رابطه جنسی را ناموفق، بسیار پراسترس و اعصاب‌‌خردکن می‌سازد، حتی گاهی ممکن است به امتناع شدید از برقراری رابطه جنسی بینجامد. راه دادن یک نفر به حریم خصوصی‌ترین بخش‌های زندگی، رابطه‌ای خاص و ویژه ایجاد می‌کند که بسیار نزدیک و افشاگرانه است. ارتباط جنسی یکی از مهم‌ترین حریم‌ها و البته تجربه‌ای لذت‌بخش است، اما هنگامی که یکی از زوجین، در این مورد دچار ترس و استرس شود یا از عملکرد جنسی خود اضطراب داشته باشد، بی‌تردید احساس جذاب بودن یا صمیمیت با همسر مخدوش شده و حتی بسیار سخت هم خواهد شد. از سوی دیگر، بسیاری از افراد تصور می‌کنند دیگران همیشه یک رابطه جنسی موفق، رضایت‌بخش و تهی از مشکل دارند…

ادامه مطلب

کاستن اضطراب در شرایط بیماری

کاستن اضطراب در شرایط بیماری اگر با بیماری تهدید کننده‌ای روبرو هستید احتمالا به خود حق می‌دهید که نگران شوید تشخیص سرطان، حمله قلبی و ... هر کسی را نگران می‌کند حتی ممکن است بدانید که اضطراب بر شدت بیماری شما می‌افزاید. البته برای درمان ترس خود می‌توانید به درمانگر رجوع کنید. گاه حتی‌بازگو کردن مشکل با کسی که او را قبول دارید از شدت ناراحتی می‌کاهد. کار دیگری که می‌توانید بکنید این است که سلامتی بیشتر را هدف قرار دهید. رابطه استرس و بیماری با توجه به دانش پزشکی می‌دانیم که همه افراد گاه و بیگاه در معرض تهاجم سلول‌های سرطانی قرار می‌گیرند که در اغلب موارد سیستم ایمنی بدن این سلول‌ها را نابود می‌کند. در شرایط اضطراب شدید بخش حاشیه‌ای مغز، هیپوتالاموس یعنی ترموستات بدن را فعال می‌کند. هیپوتالاموس با صور واکنش جنگ یا گریز سیستم دفاعی و ایمنی بدن را از کار می‌اندازد. در این شرایط امکان تکثیر سلول‌های سرطانی بیشتر می‌شود. نظریه کل‌نگری پزشکان کلی‌نگر به این نتیجه رسیده‌اند که در شرایط استرس هیپوتالاموس سیستم دفاعی بدن را بهم می‌ریزد و شرایطی فراهم می سازد تا نشانه‌های جسمانی اضطراب شکل خارجی پیدا کنند. به اعتقاد آنها اگر بتوان شرایطی فراهم ساخت که بخش حاشیه‌ای مغز هیپوتالاموس را فعال نکند بسیاری از بیماری‌ها به سادگی بیشتری برطرف می‌گردند. آیا وقتی پزشک می‌گوید بیماری شما مزمن و دیرپاست، باید هدفی برای بهبودی خود در نظر بگیرید؟ بله، حتما هدف بلند مدتی را برای‌نجات خود از ناراحتی‌ها و معلولیت‌های جسمانی در نظر بگیرید. آنگاه این هدف عمده را به هدف‌های‌کوتاه مدتی تقسیم کنید که بتوانید از پیشرفت و بهبود خود قوت قلبی بیابید. کتمان واقعیت‌ها ممکن است بگویید گفتن این جمله به دیگران که علیرغم نظر پزشک حالم خوب می‌شود کتمان واقعیت‌هاست. مسلما وقتی پیش پزشک خود هستید منکر آن نمی‌شوید که زخم معده یا ناراحتی قلبی دارید. منظور…

ادامه مطلب

معرفی اضطراب

١- اختلال اضطراب فراگير يا منتشر (Generalized Anxiety Disorder ) اين حالت در افرادی ديده می شود که به طور مداوم نگران وقوع اتفاقی هستند. موضوع اين نگرانی ها می تواند بسيار متنوع باشد: نگرانی از بيمار شدن فرزندان، نگرانی از مرگ يکی از آشنايان، نگرانی از ته گرفتن غذا، … اين حالت به مرحله ی مقاومت استرس شباهت دارد و خطر چندانی ندارد. از علايم آن می توان تپش قلب، بی قراری، خستگی، بی خوابی، تنگی نفس، اختلال در تمرکز و حافظه را نام برد. ٢- اختلال هراس (Panic Disorder) اين افراد دچار حملات اضطرابی ناگهانی می شوند که معمولاً چند دقيقه يا گاهی بيشتر طول می کشد. اين حملات بسيار اتفاقی و طوری رخ می دهند که عامل تحريک کننده ی اصلی مشخص نيست. افراد مبتلا به اين نوع اضطراب اغلب جوان هستند. احساس تنگی و فشردگی در قفسه ی سينه، تپش شديد قلب، عرق کردن، لرزش، گيجی، احساس از دست دادن تعادل، … از علايم آن هستند، ولی اين علايم آنقدر گسترده هستند که افراد فکر می کنند دچار سکته ی قلبی شده اند و می ترسند که بميرند. ٣- ترس های اختصاصی يا ساده (Simple Phobia) شايع ترين نوع ترس است که طی آن فرد از مواجهه با بعضی موقعيت ها، فعاليت ها يا اشياء اجتناب می کند، مانند بعضی از حيوانات (عنکبوت، موش، مارمولک،…)، بلندی، دريا، خون، مرگ، … هر چيزی می تواند باعث اين نوع اضطراب (که خطر خاصی به دنبال ندارد) بشود. ترس از مکان های بسته (Claustrophobia)، و ترس از مکان های باز(Agoraphobia، که افراد مبتلا به آن از حضور در فضای باز و پر ازدحام و شلوغ و خروج از محيط منزل خودداری می کنند. اين اختلال معمولاً در نوجوانی شروع می شود، ولی سابقه ی آن می تواند به دوران کودکی و تجربه ی اضطراب جدايی در آن زمان برگردد.)…

ادامه مطلب

علل اضطراب

  می توان گفت اضطراب هنگامی در فرد بروز می‌کند که شرایط استرس‌زا در زندگی او بیش از حد طولانی شود یا به‌طور مکرر رخ دهد، و یا اینکه دستگاه عصبی بدن نتواند برای مدتی طولانی همچنان بسیج باقی بماند. در این صورت بدن فرسوده و در برابر بیماری‌های جسمی و روانی (مانند اضطراب) آسیب‌پذیر می‌شود این استرس و اضطراب و دلشوره یک حالت نابسامان و درهم ریختگی جسمانی مخصوصاْ در قفسه سینه همراه با یک نگرانی فکری می باشد که هشداریست برای وقوع یک اتفاق واقعی و یا خیالی . معمولاْ اضطراب بیمارگونه یک جنبه خیالی و یا بدون هیچگونه دلیلی می باشد که فرد قادر به کنترل آن نیست و یا اینکه می تواند با دارو بطور موقت آنرا کنترل نماید . تجربه نشان داده است که روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی به همراه هم می تواند فرد را به صورت اساسی و ریشه ای درمان کند . حالتهای اضطراب همان آشفتگی و بیقراری جسمی و فکری می باشد که در فرد بوجود می آید . حالتهای اضطراب مانند : تپش قلب – دلشوره – لرزش اندام – حالت تهوع – تنگی نفس – سرگیجه – خشکی دهان – سستی اندام و غیره … منشاء اضطراب ناشی از تجربیات تلخ و ناراحت کننده دوران کودکی و یا گذشته فرد و یا ناشی از شرایط فعلی فرد می باشد. شروع ناگهانی استرس و اضطراب به همراه همه علائم ذکر شده فوق را تقریبآ می توان حمله هراس یا وحشت نامید (panic attack) به طور کلی علل اضطراب به سه عامل زير بر می گردد: - عوامل زيست شناختی و جسمانی: در افراد مضطرب، ميزان بعضی از هورمون های موجود در خون غير عادی است. بنابراين هر آن چه که باعث اختلال در سيستم هورمونی شود، برای بدن خطر محسوب می شود. بارداری، کم کاری يا پر کاری تيروئيد، پايين…

ادامه مطلب
درمان استرس اضطراب

خطرات و علايم شايع اضطراب

استرس يا اضطراب؟ استرس و اضطراب کلماتی هستند که در زندگی روزمره، برای توصيف حالات و احساسات بسيار استفاده می شوند:. به طور مثال، به هنگام سخنرانی در برابر جمع، به هنگام امتحان، به هنگام مشکلات مادی، تاُخير سر يک قرار، … هنگامی که در شرايطی چون شرايط فوق، در سخنان خود از اين دو کلمه استفاده می کنيم، توجه چندانی به تفاوت موجود ميان آن دو نداريم. ولی هنگام سخن گفتن از مشکلات روحی شايع در کودکان و نوجوانان، بايد دقيق تر بود و تفاوت ميان استرس و اضطراب را به خوبی درک کرد. در روان شناسی، اضطراب مرحله ی پيشرفته تر استرس مزمن است، که هنگامی به صورت يک مشکل بهداشت روانی در می آيد که برای فرد يا اطرافيانش رنج و ناراحتی به وجود آورد يا مانع رسيدن او به اهدافش شود و يا در انجام کار های روزانه و عادی او اختلال ايجاد کند. برای درک بهتر ابتدا استرس (تنيدگی)، و سپس اضطراب را مورد بررسی قرار می دهيم. تنيدگی (استرس) استرس يا تنيدگي يا فشار عصبی، در روان شناسی به معنی نيرو و فشار است. هر محرکی که در بدن باعث ايجاد واکنش شود، عامل تنيدگی يا استرس زا ناميده می شود. به عبارتی ديگر، هر عاملی که موجب تنش روح و جسم و از دست رفتن تعادل فرد شود، عامل تنيدگی است. تنيدگی واکنش يا واکنش هايی است که در فرد، در اثر حضور عاملی ديگر (عامل تنيدگی) به وجود می آيد تا تعادل از دست رفته را باز گرداند، و باعث بسيج شدن قوای فرد برای مقابله با آن عامل و آماده باش موجود زنده می شود. مراحل تنيدگی تنيدگی معمولاً دارای سه مرحله است: ۱- واکنش اخطار: مغز پس از دريافت خبر ناخوشايند (عامل تنيدگی)، آن را ثبت می کند و هيپوتالاموس به تفسير آن، و سپس به فرستادن اخطار الکتروشيميايی به…

ادامه مطلب
لبخند زدن برای مبارزه با افسردگی

درمان اضطراب (هراس) اجتماعی

درمان اضطراب (هراس ) اجتماعی اضطراب (هراس) اجتماعی نوعی اضطراب است که با اضطراب زیاد در موقعیتهای اجتماعی ایجاد می شود که می‌تواند در بسیاری از جنبه‌های زندگی فرد اختلال ایجاد کند. بعضی از مبتلایان ممکن است هفته‌ها از خانه خارج نشوند وحتی در مواردی دیده شده است که شخص حتی از موقعیتهای شغلی و تحصیلی خود صرفنظر کذده است. ❇️ اضطراب اجتماعی دو نوع دارد : 1. خاص 2. فراگیر نوع خاص مانند اضطراب سخنرانی در حضور جمع نوع فراگیر شامل ترس شدید و پایدار می‌باشد در این موارد حتی فرد هراس شدید از قضاوت دیگران در مورد ظاهر یا رفتارش را دارد در این وضعبت فرد معمولاً متوجه زیاده روی در این احساس ترس می‌شود ولی قادر به کنترل ان نیست. ✅ علائم جسمی : سرخ شدن، تعریق زیاد، لرزش، تپش قلب، احساس دل آشوب و لکنت در موارد شدید با حملات اضطرابی نیز همراه است. ? چه چیزی باعث ابتلا به اختلال اضطراب اجتماعی می شود؟ ژنی که از طریق خانواده به افراد منتقل می شود، خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد اما این امر تمام واقعیت نیست. دانشمندان معتقدند ترکیبی از دی ان ای، محیط و عوامل روانی در این امر دخیل هستند. محققان به دنبال مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی و یک جفت از ساختارهای درون مغز به نام آمیگدال هستند. ? درمان اختلال اضطراب اجتماعی: روان درمانی یک روش گفتگودرمانی در درمان استرس بسیار موثر است که به آن درمان رفتاری شناختی می گویند. یک مشاور به شما کمک می کند تا افکار و اعمال منفی خود را شناسایی کنید. درمان رفتاری شناختی تاحدی به معنی نوشتن تکلیف است یعنی افکاری را که منجر به اضطراب زیاد می شوند، می نویسید. یک بخش دیگر تکنیک های آرامش بخش است که با این روش ها افراد سه تا چهار…

ادامه مطلب
درمان استرس اضطراب

آشنایی با انواع اضطراب

اضطراب بالینی را می توان به صورت زیر طبقه بندی کرد: 1-اضطراب شرطی شده به نظر می رسد هراسهای ساده با تجربیات شرطی شده در گذشته مرتبط است و پاسخهای اضطرابی با مجموعه ای از موقعیتهای محرک ارتباط دارد مثلا کسی که در کودکی تجربه اقتادن از بلندی دارد ناخودآگاه از ارتفاع هراس دارد. 2- کمبود های وسیله ای و فقدان مهارتهای خاص گاهی اضطراب شخص به دلیل نداشتن مهارتهای کافی است این افراد هنگامی که مجبور می شوند در برخورد متقابل با افراد باشند به علت فقدان مهارت مشطب می شوند و واکنشهایشان در این موقعیت در بعضی از انها این است که گوشه گیر و خجالتی می شوند و در گروهی پرخاشگر وآازار دهنده می شوند. 3- گفته های درونی فرد با خودش که موجب اضطراب می شود بعضی اوقات اضطراب و ترس ناشی از گفته های درونی فرد است که اعلب هم حالت نشخوار ذهنی دارند و تعمدی نیستند شخص موقعیتها را به طور اغراق آمیز بد ،استنباط می کند و همین موجب اضطرابش می شود. 4-رفتارهای ناشی از القای به خود گاهی اضطراب به این دلیل به وجود می آید که شخص خود را ملزم به انجام کارها و مسولیتهای فراتر از توانش می کند و همه فکر و ذهن خود را در گیر آن می کند بطوریکه روند عادی زندگیش مختل می شود .همچنین اگر رفتار فرد را باید ها و حتماً های زیادی تعیین کند شخص به احتمال زیاد مضطرب می شود و نیاز به بازسازی رفتاری و عقلانی دارد. 5-محیط غیر قابل دفاع بیشتر مردم به علت محیط و وضع و موقعیت زندگی خود مضطرب می شوند زیرا توانایی مقابله با وضعیت و اصلاح محیط را ندارند -مثلاً کارمندی که به علت انتظارات غیر واقع بینانه و بیش از حد مدیرش ،بیش از حد کار می کند - اگر امکان یادگیری نحوه مقابله…

ادامه مطلب

راهکارهایی برای غلبه بر ترس

همه انسانها در زندگی گاهی دچار ترس و اضطراب می شوند ولی اگر این ترس جنبه افراطی به خود بگیرد و با زندگی شخص تداخل کند نیاز به درمان دارد. برای مقابله موثر با ترس ابتدا باید مشخص کنید دقیقاً چه چیزی عامل ترس تان می شود صحبت کردن راجع به موضوع ترس از شدت ترسناکی آن می کاهد پس سعی کنید با شخص مطمئنی راجع به ترس تان صحبت کنید. همچنین سعی کنید به جای فکر و تمرکز بر موضوع ترس ، به افکار مثبت مثلا غلبه و شکست بر ترس فکر کنید سعی کنید از بزرگنمایی موضوع ترس خوددای کنید( مثلاً اگر من گربه ببینم می میرم ) این امر ناخودآگاه، باعث افزایش ترس می شود. از تکنیکهای ریلکسیشن و تنفس عمیق و انقباض عضلات برای مواجهه با ترس بهره بگیرید. فعال باشید فعالیت مانع تمرکز بر موضوع ترس می شود خود را به کارهای مثبت و سازنده سرگرم کنید به این ترتیب غلبه بر آن را ساده تر می کند. به جای فرار از موضوع ترس که خودش باعث اضطراب بیشتر می شود خود را در موقعیت قرار دهید و سعی کنید بر ترستان غلبه کنید ولی ابتدا از ترسهای کوچک شروع کنید و به تدریج با ترسهای بزرگتر روبه رو شوید. سعی کنید در جهت مخالف ترس کاری انجام دهید مثلا اگر از تاریکی می ترسید چراعها را خاموش کنید و د صورت غلبه بر ترس ، به خودتان پاداش بدهید. از متخصص روانشناس و کلاسهای مهارت زندگی برای غلبه بر ترستان بهره بگیرید. عجول نباشید و با حوصله با موضوع ترستان برخورد کنید و سعی کنید مشکل را بطور اساسی حل کنید. از مصرف کافیین و کشیدن سیگار که میزان استرس را بالا می برد بپرهیزید و در عوض رژیم غذایی سالمی را که محتوی ویتامینهای ضروری بدن است را پیروی کنید مثلاً ویتامین B6…

ادامه مطلب
درمان استرس اضطراب با هيپنوتيزم

درمان اضطراب با هیپنوتیزم و تکنیکهای رفتاری

افرادی که دچار اضطراب شدید هستند با علایمی نظیر درد قفسه سینه ، سر گیجه ،عدم تمرکز ، دل آشوبی مدام مواجهند که به نحو چشمگیری با زندگی اجتماعی آنها تداخل می کند و در موارد حاد از عهده مسئولیتهایشان هم به سختی بر می آیند. بنابراین ضروری است برای کنترل و درمان استرس و اضطراب اقدامی اساسی صورت گیرد. رفتار درمانی یکی از راههای موثر کاهش اضطراب رفتار درمانی یکی از راههای موثر کاهش اضطراب است که شامل چند تکنیک است : - ایجاد آرامش از طریق هیپنوتیزم از بیمار خواسته می شود در طول هیپنوتیزم ،عضلات خود را رها و شل سازد و با صدای آرام بخش درمانگر بدون اینکه به خواب رود به حالت آرمیدگی برسد و درمانگر نیز از تلقینهای فراوانی برای ایجاد و آرمیدگی استفاده می کند . بیمارانی که به هیپنوتیزم پاسخ خوبی می دهند . در مقایسه با سایر درمانها زودتر به نتیجه می رسند. - حساسیت زدایی منظم : حساسیت زدایی ، مواجهه تدریجی با موقعیتهای نامطبوع در ذهن و خیال در حالت آرمیدگی عضلات و بدن است در این روش از بیمار خواسته می شود که موضوعی را که در او احساس بدی ایجاد می کند در ذهن خود تصور کند و در تمام این مدت سعی کند از لخاظ بدنی در حالت آرمیدگی باشد مثلاً اگر کسی موقع سخنرانی دچار اضطراب می شود باید تصور کند که در حالت آرامش پشت میزش نشسته و برای سخنرانی آماده می شود و آموزش می بیند با آرمیدگی تنش و اضطراب را از میان بردارد . معمولا بیمار سلسله مراتبی از اضطراب را در نطر می گیرد . مثلاً از یک هفته قبل از سختراتی تا روز سخنرانی و حین سخنرانی را در ذهن خود تصور می کند و به تدریج با اضطراب کنار می آید. - غرقه سازی : در غرقه سازی…

ادامه مطلب

This Post Has 383 Comments

 1. سلام اقای دکتر من تعادل ندارم وارد یه جمعی هم که میشم استرس و اضطراب اینکه یه وقت طوری نشه که بفهمن من تعادل ندارم بدتر میشم بخاطر همین سعی میکنم تو جمع نباشم ایا با این روش قابل درمان هست راهنماییم کنین

 2. سلام.دخترم ۱۸ سالشه از چهره وبینی واندامش و اینکه چرا در کشورایران بدنیا اومده شاکی وناراضیه. بسیار نا امیده .از اینکه بره بیرون همه نگاه وقضاوتش کنن وحشت داره .از کسانی که اهل پز ،دروغ ،ریا ، چاپلوس ،فضولی و…باشند متنفرشده ودوری میکنه.حتی
  ارزوی کشتن وزجر کشیدن دانش آموزان ومعلمها وپرسنل مدارس که طی دوران تحصیل با بی عدالتی و فخر فروشی وفرق گذاشتن باعث ناراحتیش شدند رو داره. از اینکه بیشتر افراد با دیدن چهره وی او را فردی آرام ومظلوم میپندارن بیزاره. دو وسه سال اخیر افت تحصیلی داشته و امسال با توجه به اینکه پیش دانشگاهی بوده بخاطر عدم تمرکز وبی توجهی نمی تونست درس بخونه و ساعت خوابش هم بی نظمه.روانپزشکهای که بردمش نتو نستن کمکی بکنن لطفاراهنمایی کنید.تا بشه اونو از چاه نا امیدی وبد بینی وبیماری نجات داد.

 3. سلام آقای دکتر من خانمی هستم ۱۸ ساله نزدیک به دوساله پیش دچار اظطراب شدیدشدم و هنوز هم بامن است ومن رو نابودکرده برج ۶ امسال ازدواج کردم و باردار نمیشم بنظرتون چیکارکنم این اظطراب من رو کشته.توروخدا بگید چیکارکنم

 4. سلام
  من وقتی وارد یه جمع میشم موقعی که بهم میگن پاشو چایی بریز انقدر استرس میاد تو جونم که از لرزش بدنم همه متوجه میشن یا نمیتونم اون کارو انجام بدم با این روش قابل درمان هست لطفا راهنماییم کنین

 5. سلام اقای دکتر ترو خدا ی راهی نشونم بدین من مدتی بعد فوت رفیقم تپش قلب گرفتم رفتم دکتر پرانول داد چند وقتی مصرف کردن تپش بیجای قلبم ک تو خواب یا سر کار داشتم خوب شد اما بعد چند وقتی الان وقتی عصبانی میشم یا استرس اضطراب هیجان زدگی حالت تهوه میگیرم انگار قلبم از دهنم میاد بیرون از همه بد تر پاهام میلرزه گلوم میگیره خفه میشم درست نمیتونم حرف بزنم لکنت زبون میشم

 6. سلام. وقتتون به خیر. جالب هست که همه افراد از استرس زیاد رنج میبرن و در خواست کمک برای رفع استرس دارند . اما من با ۲۰ سال سن ، هیچوقت هیچوقت دچار استرس نشده ام . شاید در نگاه اول همه بگن این خیلی خوبه ، ولی در واقع زیاد هم خوب نیست . استرس یه نیروی محرکه برای انجام کار است . خیلی وقت ها پیش میاد چون استرس ندارم در نتیجه به خودم زحمت نمیدم تلاشی بکنم … مخصوصا در دوره امتحانات . اعتماد به نفس خوبی دارم ، به راحتی با بقیه ارتباط میگیرم و در جمع صحبت میکنم ، اما گاهی از این همه بیخیالی اذیت میشم. ببن دوستان هم به سیب زمینی معروف شدم…. راه کاری برای درمان این حجم از بیخیالی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 7. سلام اقای دکتر من دچار یه حالتی ام که نه میتونم بگم استرس نه میتونم بگم اضطرابه همش منو درگیر خودش داره تو قفسه سینمه یه جور ازار دهندست .وقتی بهش فر نمیکنم و درگیر کارم اصلا نیست به محض اینکه بهش فکر میکنم یا با خودم میگم چه خوبه که این حالت نیست دوباره به وجود میادو ازارم میده وقتی سرپا هستم شدتش بیشتره .وقتی ورزش میکنم نیست واقعا زندگی واسم سخت شده.همش فکر میکنم شاید فقط من اینجوریم لطفا راهنماییم کنید اگه میدونید چیه لاقل اسمشو بهم بگین به فکر درمانم باشم هر دکتریم رفتم یه اسمی روش گذاشته و داروهای مختلفی دادن …ممنون

  1. سلام.
   می تواند وسواس فکری باشد و دردها ،دردای روانتنی باشد. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 8. سلام اقای دکتر من پسر ۲۷ ساله ای هستم که ۳ ساله با استرس دست و پنجه نرم میکنم مشکلم استرس نیست مشکلم حالت تهوع که همراه استرس دارم بخاطر همین موضوع همه رفیقامو از دست دادم تفریح نمیرم چون میترسم استفراغ کنم آبروم بره! یعنی دلم میخواد تفریح کنم برم بیرون ولی بخاطر این موضوع از همه چیم افتادم به خانوادم میگم اونا میگن چیزی نیست سعی کن به چیزی فکر نکنی! اخه درکی از این موضوع ندارن دارم دیوونه میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید و آیا درمان داره؟

 9. سلام اقای دکتر من استرس زیاد دارمحتا نمی توانم به سفر تنهایی بروم به مرگ زیاد فکر میکنم اگر که راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام.
   ترس از مرگ یا بیماری ازعوامل افسردگی است.
   قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 10. سلام.من ۲۰ ساله كه دچار گرفتگي رگها ووعضلات شدم.و هر دكتري كه رفتم گفتن افسدگي واضطرابه ولي هيچ دارويي جواب نميده بهم.آيا واقعا افسردگيه؟

 11. سلام حمید هستم . وقتی وارد یک محیط غریبه میشم یا وقتی وارد سلمانی میشم که آرایشگر داره موهامو کوتاه می کنه یا وقتی کسی به من توجه می کنه یا کسی با من صحبت می کنه شروع به تعریق بیش از حد از ناحیه سر و صورت می کنم به طوری که اصلا نمی تونم کنترلش کنم و خیس خالی میشم .واقعا خسته شدم لطفا کمکم کنید آیا هیپنوتیزم درمانی مشکل من را حل می کند ؟

  1. سلام.
   بله مشکل شما قابل درمان است. در صورت تمایل تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

   1. سلام اقای دکتر من خیلی استرس دارم هرکی رو می بینم دلهره دارم موقع نوشتن امتحانات دستم میلرزه و قفل میشه نمیتونم امتحانمو بدم منشی میگیرم تا امتحانمو بنویسه معده درد دارم سرم گیچ میره موقع نماز یه چیز آبی تو چشام ظاهر میشه دتس و پاهام سوز سوز میکنه رگ های دستام مثل قلب میزنه راحل چیه ؟
    ممنون میشم

 12. سلام اقای دکتر من بدلیل سادگی در گذشته مرتکب گناه کبیره شدم.. الان خیلی پشیمونم…بدلیل سابقه حمله عصبی دچار این نوع حملات میشم.. هرشب کابوس میبینم مدام سرگیجه و حالت تهوع و تپش قلب و ترس از مرگ دارم.خیلی بی قرارم. ..نمیدونم باید چکارکنم..خواهش میکنم لطفا راهنماییم کنین خیلی حالم بده

  1. سلام.
   قابل درمان است. در صورتی که با مشاوره و رواندمانی مشکلتان حل نشد، تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 13. سلام
  همسر من شدیدا استرس دااره صبح‌ها با حالت تحوع از خواب پا میشه مدام سرفه‌های خشک میکنه اکثر اوقات به یه نقطه خیره میشه و به یه نقطه از بدنش فشار وارد میکنه مثلا مدام به یه نقطه از ریشش ور میره یا ناخناشو میجوئه یا انگشتشو به یه شئ تیز میزنه مدام صورتش برافروخته و گونه‌هاش قرمزه در عین حال که خیلی آدم آرومیه. من ازین حالت زجر میکشم لطفا کمکم کنین

 14. سلام و خدا قوت عزیز.
  سوالی داشتم خدمتتان:
  آیا با هیپنوتیزم میتوان خاطره های آزاردهنده گذشته را که منشأ مشکلات روحی و روانی حال است،پاک کرد؟
  ایا قابل بازگشت هست؟

  1. سلام.
   گذشته شمع آینده است. این روش درمانی می تواند اثرات خاطرات تلخ گذشته را کمرنگ تر کند.

 15. سلام آقای دکتر ۲۲ سالمه
  خیلی حساس هستم،نگران از دست دادن عزیزامو دارم،کمی سردرد داشتم،از یکی شنیدم سردرد نشانه تومور است بسیار استرس گرفتم جوری که گردنم درد گرفت و بعد پاهام،درد های عصبی داشتم دکتر مغز و اعصاب رفتم گفت عصبی شدی و به روان پزشک مراجعه کن که برام قرص ضد صرع نوشت و من نخوردم چون نمیخواستم گوشه گیر بشم .کم کم اضطرابم بیشتر شد ،بدنم سوزن سوزن و مورمور میشود و خارش دارم با درد کم ،بی قرارم و افکار منفی خیلی دارم ،بیشتر در پاهام احساس درد و خستگی دارم ،قسمتایی از بدنم گرم و سرد میشود و گاهی اوقات خواب میرود،همش فکر میکنم ام اس دارم،صبحا خیلی زود از خواب بیدار میشم و وقتی میخوام بخوابم انگشت دست و پاهام تکون میخوره،ضربان قلبمو نبضمو احساس میکنم که تند میزنه ،همش تو ذهنم اینه که نکنه ام اس داشته باشم
  خیلی دارم اذیت میشم ،لطفا راهنماییم کنید

 16. سلام من ازدواج کردم افسردگی شدیدی گرفتم ومن خانمم ومنفی میبینم ورفتم به روانشناس گفتن خوب میشی افسردگی داری ومن بعد از یک سال بهبود پیداکردم وروانشناس گفت که تابهتر نشدی داخل زندگی نرو ووقتی که بهتر شدم رفتم داخل زندگی ولی بعد از ۶سال هنوز خانمم رومنفی میبینم وبچه دار شدم که شاید بهتر بشم ولی باز دوباره افسردگی گرفتم وحالا خودم رو باکار آرامش میدم آقای دکتر چی کارکنم

 17. سلام خدمت دکتر توانا خسته نباشید. دکتر من ۱۹سالمه و از وقتی رفتن مدرسه تا الان همیشه استرس داشتم و ناخون هامو میخوردم حتی و دستم میلرزید و مطالب رو روی امتحان میرم فراموش میکنم دیگه واقعا از تلنگرهای بقیه در عذابم نمیدونم باید چیکار کنم. خودمم میدونم اگه استرس و اظطرابم نبود باهوش هستم و درسخون ممنون میشم راهنماییم کنین.

 18. سلام.من خیلی استرسی هستم.مخصوصا در رابطه با اعضای خانواده ام.وقتی مشکلی برای یکیشون پیش میاد شدیدا دچار استرس و نگرانی میشم ب حدی که حالت تهوع بهم دست میده.مشکل هرچی باشه از نظر من بزرگ و مهم جلوه میکنه و کلافه میشم و مدتها ذهنم درگیر اون مسئله میشه.در کل نمیتونم درقبال هیچ موردی بی تفاوت و بی خیال باشم.با اینکه خیلی تلاش میکنم برای خودیاری و مطالعه دراین زمینه زیاد دارم ولی همچنان این حالت در من وجود دارد.

 19. سلام اقای دکتر نجفی وقتی یک جای بدنم درد میگره میترسم حال حوصله بیرون رفتن ندارم میگم همیشه توخونه بمونم خودم هم جای دور سرکارم خیال میکنم اگر بیرون برم نفسم بندمیشه بخاطر همین حوصله هیچکس ندارم باتشکر ازراهنمایتون

 20. سلام محمودهستم من خیلی میترسم خجالتی هستم درصورتی که هیچ خطری برای ترس وجود نداره بخاطرترس شدیدهنوز ازدواج نکردم تورا بخدا جواب بدهید

 21. سلام بنده مشكل روده تحريك پذير دارم چندين ساله بخاطره تنها زندكي كردن و وحشتناك مضطرب بودن
  چند وقته يكدفعه حالم بهم ميريزه داغ ميشم حالت بيهوشي دستم ميده خيلي حال وحشتناكي ميشه
  دكتر عفوني ازمايش دادم نرمال بوده گوارشم ازمايشام مناسب بوده
  ميخاسم ببينم ميتونه از اضطراب و ترس باشه اين حالم
  ديگه شبا تنها خوابم نميبره حس ميكنم هرلحظه حالم بد ميشه
  داغ شدن و ضعف شل شدن بي قرار شدن شديد علائممه ميخاستم ببينم مرتبط هست كه مراجعه داشته باشم؟ ممنون

   1. خیلی لطف کردین.
    میبخشین آیا بایدداروهاشو مصرف کنه ؟یاقطع کنیم مصرف داروهارو؟دارودرمانی نتیجه میده؟

 22. سلام آقای دکتر دارم از استرس می میرم دو هفته هست همینطوی شدم البته قبلا هم داشتم اما الان خیلی شدیده خواهش می کنم کمکم کنید..

 23. باسلام.خسته نباشید
  اقای دکتر من یک خواهر۱۲ساله دارم الان کلاس هفتم مدتیه دچار حالتهایی شده.ازوقتی که مدرسش عوض کردیم یجورگوشه گیر شده بودبابچه ها توندرسه ارتباط برقرار نمیکرد.یاخونه همش خودشو باکتابهاش سرگرم میکردوسعی میکردتنها بمونه واتاق دیگه.بعد اون الان حدوددوماهه که انگارازحالت نرمال خارج شده.پیش متخصص هم بردیم گفتن افسردگیه دارو دادن اما ازوقتیکه داروهارو مصرف میکنه حالش بدترشده بیقرار شده یجانمیتونه بشینه.نمیخوابه غذانمیخوره بایدبه اجبارغذا بدیم تابخوره یا وقتایی یحرفایی میزنه هذیون گونه.البته قبل هم یکمی این حالتارو داش امابدترشده قبلا اصلا ازجایی ک نشسته بودبلند نمیشد الان بدترشده..
  اقای دکتر این چه مشکلیه آیاقابل درمانه میشه دوباره به حالت نرمالش برگرده؟
  ببخشید که طولانی شد..

 24. باسلام اقای دکترمن۲۸سالمه دوسال پیش دچار حمله پانیک شدم بعده اون ازاین دکتر به اون دکتر بعدش کلا دچار وسواس شدم هرروز یه جام دردمیکنه الان هم پشتم واستخونام خیلی درد داره حس میکنم ی بیماری گرفتم هرروز یه نوع بیماریو تصور میکنم بعضی وقتا قلبم یهویی تند تندمیزنه خواهش میکنم کمکم کنبن واقعادیگه خسته شدم
  ممنون

 25. سلام
  من چند وقتیه که دچار یه رفتار وسواسی شدم . دایم حواسم به اینه که باید گلوم رو صاف کنم یا اب دهنم رو قورت بدم. واقعا عصبی شدم . همش تو ذهنمه و یادم نمیره. ایا ssri کمکم میکنه؟شبا وقتی میخوام بخوابم احساس تنگی نفس میکنم خوابم میپره
  ممنون اگه راهنماییم کنید

  1. سلام.
   قابل درمان است ،لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.به افکار وسواس گونه توجه نکنید، مثبت فکرکنید، از مشاوره روانشناسی نیز استفاده کنید.

 26. جناب آقای دکتر سلام ،من پسری ۲۸ ساله که در ۱۷ سالگی بیمار شدم طی این بیماری افسردگی گرفتم، از ۱۷ سالگی تا الان بیشتر اوقات خونه هستم نه کار نه درس نه…الان هم توی جمع یا هر جای دیگر اضطراب ، نگرانی ،حالت تهوع ،دلشوره… خیلی خیلی منو می گیره،چند جا هم رفتم برای مشاوره ولی فایده نداشت ،الان میخواهم برم کاری انجام بدم اضطراب و حالت تهوع از من زودتر اونجا هستن نمیزارن برم جلو ،دیگه طاقت ندارم ،آقای دکتر خیلی خیلی خیلی خسته ام،یعنی می شه دیگه اضطراب و تهوع نداشته باشممممممممم ………..باتشکر

 27. من ۱۵ساله ام خیلی هم در درسام زرنگم ولی وقتی کنفرانس دارم یا متنی رو میخونم استرس شدید میگیرم خیلی میترسم صدام میلرزه چیکارکنم خیلی ناراحت میشم

 28. سلام
  من یه ۳الی۴سالی میشه که به طور دائم استرس دارم استرس از حرف زدن از رفتن داخل جمع از قرار های عادی خلاصه از هرچیزه کوچیکی ک فکرشو کنید خیلی عذاب می کشم همین باعث شده ک تو تحصیل و موقعیت شغلیم دچار مشکل بشم و جایگاهم اونجایی نباشه ک واقعا لیاقتشو دارم
  من حتی موقع غذا خوردن استرس دارم و همین باعث شده ک اشتهام خیلی کم بشه وهمین باعث شدهاز لحاظ جسمانی ام دچار ضعف بشم خودمم میدونم دلیل عمده این استرسام عدم داشتن اعتماد بنفسه ولی بازم فکر میکنم دلایل دیگ ای ام داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 29. سلام آقای دکتر. من زنی ۲۸ ساله هستم با مشکلات روحی فراوان که بیشتر ریشه در کودکی بنده دارد. کارمند هستم و سال گذشته تحت نظر روانپزشک قرص مصرف می کردم و تاحدودی بهبود یافتم. دور از خانواده زندگی می کنم. و با اطلاع از بیماری لاعلاج پدر وضعیت روحی من مجدد بهم ریخته بنحوی که مدام نگران از دست دادن عزیزان هستم و بشدت افکار منفی دارم. وسواس های فکری رهایم نمی کند. مدام اتقاقاتی که هنوز نیفتاده تصور می کنم و بشدت متاثر می شوم. اظطراب صبحگاهی شدید دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید

 30. سلام همش دارم فکر میکنم به کارای گذشتم فکرم درگیره چیزای منفی ترس از دست دادن همه چیو دارم یه اضطراب الکی دارم کارایی که میکنم یه حسی بهم میگه طبیعی نیست
  زمانی که فکر نمیکنم یه حسی میگه چرا فکر نمیکنی
  ۲۳ سالمه به سختی دارم میرم سرکار هم کارامو و هم خانوادمو واقعا دوس دارم
  ۴ ماهه ساعت ۶ صبح بیدار میشم از خواب طول روزم خواب ندارم اصلا هی میام بیخیال شم الکی استرس میگیرم هیچ لذتی نمیتونم ببرم از زندگیم
  واقعا کلافم

 31. سلام آقای دکتر من خیلی میترسم درصورتی که هیچ خطری برای ترس وجود نداره بخاطرترس و خجالتی در زندگی موفق نیستم لطفا کمکم کنید

 32. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر خداقوت
  اقای دکتر بنده ۳۵ سال سن دارم از ۱۷ سال پیش دچار استرس و اضطراب شدیدی شدم که بعدها فهمیدم ریشه د ردوران نوجوانی من داشته..بسیار زرنگ و کمال گرا بودم الان با وجود اینکه زمان زیادی از اون موقع میگذره دچار استرس و اضطراب و افکار مشوش و افسردگی هستم خیلی جاها رفتم برای درمان خودم خیلی داروها خوردم ولی هنوز اون افکار هستند در زندگی روزمرم واقعا اختلال ایجاد کردن ازصحبت کردن در جمع میترسم.حس مسکنم همه حواسشون به من هست و کارهام با اینکه میدونم اشتباهه..همش استرس دارم و اضطراب خیلی بی انرژی میشم گاهیی..واقعا خسته شدم و دارم میبرم از همه چی..نمیتونم خوب تمرکز بگیرم خواهش میکنم کمک کنید یا بگیذ چیکار باید بکنم

 33. سلام دکتر من مدته ۲هفتس اصلا نمیدونستم استرس یا دلهره چیه الان این مدت وحشتناک دچاره این بیماری شدم فک میکنم آخر دنیاست تپش قلب باهاش میگیرم این الان تازگیا میخوام عروسی بگیرم رفتم خونمو چیدم همش دلهره میگیرم وقتی ب خونم فک میکنم اصلا این مدت روانی شدم همش ب خودم میگم من مجردم ازدواج نکردم تا از سرم در بیاد ولی فایده نداره

 34. من وقتی کسی می خواد چیزی بهم بگه میترسم قلبم می تپه.دست پاچه میشم نمیدونم چی جواب بدم .
  الان می خوام برم دانشگاه نمیدونم چیکار کنم. خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم. تا از دستش راحت شم .
  من اگه برم جایی خجالت می کشم حرف بزنم . می خوام زود برطرف بشه .
  وقتی هم کسی بهم چیزی میگه زود گریه ام میاد

  1. مشکل شما قابل درمان است . در صورت تمایل می توانید تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 35. سلام اقای دکتر اضطراب و وسواس شدید دارم، دارو هم میخورم اما باز حس خوبی ندارم طوری ک بعضی وقتا خیلی عود میکنه، عدم تمرکز ، گرگرفتی سر ، گز گز پا رو هم دارم با هپنوتیزم میشه درمان بشم؟

 36. سلام اقای دکتر اضطراب و وسواس شدید دارم طوری ک دارو هم میکنم اما باز حس خوبی ندارم طوری ک بعضی وقتا خیلی عود میکنه، عدتمرکز ، گرگرفتی سر ، گز گز پا رو هم دارم با هپنوتیزم میشه درمان بشم؟

 37. سلام و عرض ادب
  آقای دکتر چندسال پیش بخاطر یک اتفاق نفغس تنگی شدید عصبی پیدا کردم و پشت سر هم نفسهای عمیق میکشم وحس میکنم دیگه نفس کار نمیکنه و دهانم خشک میشه و بدنم به لرزش میفته و آشوب دارم.پاهام و دستهام و تمام بدنم زیر عرق میشه و دیگه فکرم کارنمیکنه بطوریکه همه تعجب میکنن.حتی وقتی افکار مثبت رو هم دارم حمله ی شدید سراغم میاد.به پزشکان مختلف مراجعه کردم و آزمایشهای مختلفی هم دادم و گفتن ناشی از افکار پریشان و استرس واضطراب و ترس هست.
  آقای دکتر میشه از هیپنو جهت درمان و رفع کامل بهره گرفت

 38. با سلام
  برادر من ۲۶ ساله است و دوهفته است که دچار حملاتی میشه که در نهایت پنیک اتک تشخیص داده شد . آیا با هیپنوتیزم قابل درمان است ؟ لطفا کمکم کنید. ممنون میشوم اگر پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید

 39. جناب دکتر سلام
  من ۴۶ سال دارم هرگز به روانشناس یا روانپزشک مراجعه نکرده بودم ولی مدت چهار ماه است به علت مشکل خانوادگی همسرم به همراه فرزندم منزل را ترک کرده اندنگران از جلسه دادگاه هستم و هرروز از ساعت ۴صبح تا ۷ شب دچار دلشوره کشنده ای میشوم و تمرکز ندارم وبسیار گوشه گیر و علاقه مند به تنهایی شده ام اشتها ندارم وبسیار سخت کاری را انجام میدهم لطفا کمک کنید .

 40. اقایدکتر من هروقت صدای دعوا می‌شنوم تن و بدنم مبارزه قلبم تند میزنم نمیتونم جلو خودمو بگیرم خودمو نمیتونم کنترل کنم به نظرتون چه کار کنم

 41. سلام آقای دکتر من وقتی استرس دارم زیاد به دستشویی می روم و همین باعث اذیت شدنم می شود

 42. سلام آغای دکتر من مدتی است حالت سرگیجه دارم از سرگیجه منظورم کاسی و منگی است دکتر مغز و اعصاب رفتم ام ار ای نوشتن که نرمال بود.و ایشون تشخیص افسردگی دادن چند قرص اعصاب نوشتن ولی بدتر شدم ولی حالم فرق نکرد..به نظر شما مشکلم من چیه؟اگه افسردگیه چرا با مصرف قرص ها حالم خوب نشده

 43. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر
  من مصطفی ۳۳ ساله از خوزستان هستم در دوران دانشجویی سال ۸۲ دچار حملات ترس شدید و افسردگی شدم و حدود ۴ماه داروهایی نظیر آلپرازولام و فلوکستین مصرف کردم،نتیجه به حدی خوب بود ک من دیگه مصرف قرصا رو قطع کردم و دیگه ب روانپزشکم مراجعه نکردم در سالهای بعد بصورت مقطعی دچار این حملات و حالات افسردگی و پوچ انگاری شدم که بعد از چند هفته یا چند ماه برطرف میشد، ولی در سال ۹۵ پس از اینکه یک دوره اتفاقای ناگوار و ناکامیهای متوالی و عزیمت ب تهران برای اشتغال دچار این حالات ترس شدم، حالاتم از این قراره؛ احساس خفگی و ذوب شدن قلب از هیجانات منفی و عدم لذت بردن از هیچ فعالیت یا حادثه ای حتی بدنیا اومدن دخترم، احساس واقعی نبودن همه اجسام و اشیا پیرامونم، لرزش در دست و پاها، ترس از دست دادن عقل، کوچکتر دیدن اجسام و ابعاد، مرور خاطرات بد در ذهنم، تنفر از عادات یا بوجود اومدن هرچیزی ک عادت بشه، تنفر از همه آموزه ها و هنجارها، ترس از تنهایی و حتی ترس از درمان و مصرف دارو، ترس از مسافرت و ترس از هوای گرم و احساس خفگی و مرگ در هوای گرم
  این حالات در شب شدیدتر هم میشه، و هرصبح ک بیدار میشم همش نگران اینم ک امروز حالم بهتر خواهد بود یا خیر، در ضمن احساس سوزش شدید در معده و داغ بود شکمم دارم، بعضی روزها بهترم ولی اکثر روزها این حالات آزاردهنده رو تحمل میکنم، بعضی وقتا بحدی بدحال میشم ک احساس میکنم فقط با بالا آوردن و شستن پاهام با آب سرد بهتر خواهم شد، دلیلشو هم نمیدونم
  لطفا به من کمک کنید واقعا در تنگنا قرار دارم

  1. سلام.
   قابل درمان است ،لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.لطفاً خلاصه و در چند جمله بنویسید.

 44. سلام تو رو خدا جواب منو بدین
  دختر هفت سالم دچار استرس بیش از حده شبها با سرفه بدون خلط بلند میشه انگار آب پریده تو گلوش بعد هم نفسهای عمیق می کشه . انگار نفس تو سینش گیر کرده
  البته دخترم زیاد شاهد دعواهای من و پدرش بوده .دارم دیوونه میشم دکتر بگین کجا ببرمش

  1. سلام.
   لطفاً برای مشاوره به یک روانشناس مجرب مراجعه کنید. شما نیاز به خانواده درمانی دارید.

 45. سلام اقای دکتر بنده دختری ۲۷ ساله هستم چند سال قبل استرس وافسردگی داشتم که باخوردن فلوکستین عالی شده بودم ولی بعد از امدن زلزله یه ترس تودلم افتاده که بیرون نمیرود شبها راحت نمیخوابم یا میپرم از خواب قلبم با دست چپم درد میکرد که با مراجعه به پزشک گفتن که کاملا سالمی به نظرتون با هیپنوتیزم مشکله من حل میشه کلا درمقابل مشکلات وتصمیم گیری ها دچار ترس میشم

 46. سلام من چند مدت موقع صحبت کردن دست و پام و صدام شروع به لرزش میکنه موقع بحث و دعوا دست پام بشدت میلرزه خیلی سعی میکنم جلوی لرزش دست و پاهام و بگیرم اما نمیشه

  1. قابل درمان است و برای درمان استرس و اضطراب خود از متخصص روانشناس مشاوره و کمک بگیرید.

 47. سلام آقای دکتر خسته نباشید. من ورزشکار حرفه ای هستم دررشته کشتی اما به دلیل استرسی که درمسابقات داشتم بی انگیزه شدم چون درتمرین عالی بودم اما درمسابقه در تایم اول میباختم. اما الان به ورزش ووشو رزمی روی آوردم چون استعداد بدنی بی نظیری دارم اما توی مبارزات استرس وترس دارم. آیا این استرس وترس با هیپنوتیزم از بین میره؟؟ممنون خیلی برام مهمه

 48. سلام دختری دارم ۱۵ساله از بچگی خیلی حساس وزودرنج بود الان هم همینطور ازدوماه پیش شبها زود به رختخواب میره درعوض ساعت ۲بامداد ازخواب بیدار میشه سه چهار ساعت درس میخونه دوباره یک ساعت میخوابه تقریبا از شروع امتحانات ترم استرسش زیاد شده کلا سیستم تنفسی اش رو بهم ریخته تنگی نفس گرفته وحالت افسردگی شدید دکترا هم میگن از لحاظ جسمی مشکل نداره لطفا مراراهنمایی کنید

 49. سلام
  اقاى دكتر مدتى است سوزش را در نقطه هايى بالاى سرم حس ميكنم بعضى وقتها سوزن سوزن ميشود ميخواستم علتش را بدانم

  1. به متخصص اعصاب مراجعه فرمایید در صورتی که مشکل عصبی نبود می توانید مراجعه کنید تا مشکل شما ریشه یابی شود.

   1. سلام،آقای دکتر لطفا مشکل من رو با دقت بخونید، وپاسخ دهید،چون من نمیتونم پیش دکتر روانشناس برم به دلایلی.
    من متولد ۷۲ هستم زمانی که برای اولین بار پا در مدرسه گذاشتم معلم و معاون و مدیر مدرسه به شدت به من علاقه مند بودند بعد از گذشت دوماه پدرم تصمیم گرفت من رو به یک مدرسه نزدیکتر به خونمون انتقال بده روزی که پرونده من رو میخواست بگیره معلم و معاون و مدیرم به خاطر وابستگی زیاد به من التماس میکردن که پدرم من رو نبره به حدی که من رو گرفته بودن تو بغلشون و گریه میکردن ولی من از اون مدرسه رفتم، در مدرسه جدید معلمم نقطه مقابل اون معلم ها بود، تا من یک کلمه اشتباه میگفتم، میگفت پدرتو بیار مدرسه،من رتبه دوم کلاس بودم ولی نمیدونم چرا معلمم با من بد بود و همیشه جلو پدرم از من بد میگفت،از همینجا بود که دیگه دوس نداشتم درس بخونم و همش در درس خوندنم کاهلی میکردم،تا سال اول دبیرستان جزو دانش آموزهای متوسط بودم،موقع انتخاب رشته دوس داشتم برم رشته گرافیک یا معماری،ولی پدرم و مادرم قبول نکردن و من رو به اجبار فرستادن رشته تجربی، بعد همش از این رشته اجباری بدم میومد و درس نمیخوندم و به بدبختی دیپلم تجربی گرفتم(از اینجا ترس از امتحانات شروع شد)نشستم واسه کنکور خوندن به خودم گفتم من که دیگه دیپلمم تجربیه پس خوبه که برای یه رشته خوب درس بخونم و کنکور بدم دوس داشتم رشته دندانپزشکی قبول بشم،ولی متأسفانه هر سال که کنکور میدم به خاطر استرس و اضطراب زیاد شکست میخورم حتی اگه خوب درس خونده باشم دچار اضطراب میشم دایم نگرانم که در آینده شکست بخورم و نتونم در کنکور ۹۷در رشته دلخواه قبول بشم، درس میخونم ولی سرجلسه امتحان قلمچی از ترس نمیتونم به سوالها جواب بدم،بعد خجالت می‌کشم به مشاورم بگم ترازم خراب شده،همش فک میکنم الان فکر میکنه من درس نمیخونم و بهش دروغ میگم که دارم روزی ۱۰ساعت مطالعه میکنم،متاسفانه من دچار فوبیای امتحان شدم،و دائما موقع امتحان استرس و اضطراب، حالت. تهوع دارم،بعد امتحان هم به دلیل تحمل زیاد استرس دچار سردرد میشم که دکتر گفته میگرن داری و استرس باعث شده اوت کنه،نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.بخشید طولانی شد.

    1. شما به تنهایی نمی تونید این مشکل را حل کنید و لازم است تا با همراهی پدرتان به روانشناس مراجعه کنید و مشاوره بگیرید .

 50. سلام اقاى دكتر
  من هميشه استرس و ترس دارم مدتى هست سوزش را در سرم حس ميكنم و سوزن سوزن علت اين رو ميخواستم بدونم البته فقط در چند نقطه بالاى سر هست اين سوزش

  1. استرس و اضطراب و مشکلات ناشی از آن توسط هیپنوتیزم درمانی قابل درمان است و جای نگرانی نیست .

 51. سلام آقای دکتر من پسر۱۷ساله هستم زمانی که به حمام میروم نمیتوانم آب را رو سرم بریزم دچار تنگی نفس و سر گیچه و تپش قلب میشم میدونم استرس و اضطراب میباشد آیا داروی خاصی هست لطفا راهنمایی کنید جواب را به ایمیل ارسال کنید تشکر.

  1. به صفحه ترس و فوبی های مزمن مراجعه کنید . اگر نیاز به کمک داشتید تماس بگیرید تا وقت مراجعه برای شما تعیین شود.

 52. باسلام
  علی هستم ۱۹ ساله
  من از اول زندگی ام تا حالا احساس اضطراب درونم وجود داشته و بدون هیچ علت منطقی وجود دارد و وقتی درس میخوانم و کاری انجام میدهم تشدید میشود و کنترل آن از دستم خارج میگردد و درد های یک طرفه ای در بدنم به وجود آمده و حدود سه سال است که دیگر از این وضعیت خسته شدم و حوصله درس خواندن با این شرایط را ندارم و زود خسته میشوم و باعث شده که افت تحصیلی پیدا کنم.باعث شده که تا حدودی افسردگی و وسواس هم بگیرم.حدود دوسال است قرص های مختلف خوردم ولی تاثیر چشمگیری نداشتند.
  لطفا راهنمایی کنید آیا با روش های شما قابل درمان است یا خیر
  ممنون

 53. سلام آقای دکتر
  من۳۲ سالمه هشت ماهه ک طلاق از خانونم طلاق گرفتم. تو این هشت ماه هروز بدتر از دیروز میشم. افسردگی و استرس شدید گرفتم. طوری ک دیگه میل ب زندگی کردن ندارم. امکان داره راهنمایی کنید

 54. سلام آقای دکتر.
  من چند وقتیه موقع حرف زدن مدام آب دهانمو قورت میدم و موفق نمیشم اونطور که دوس دارم صحبت کنم.مطمئنم بخاطر استرس اینجوری میشم چون تاحالا اینجوری نشده بودم و از وقتی ک نامزد کردم همچین استرسی بهم وارد شده.خواهش میکنم راهنماییم کنین از این بابت خیلی ناراحتم..هروقت نامزدمو میبینم از ترس آب قورت دادن زیاد
  ساکت میمونم تا اونجایی ک بتونم

 55. سلام آقای دکتر.خسته نباشید.
  همسر من مدتیه که مرتب دلشوره و اضطراب و استرس داره.ما زندگی خوبی داریم و مشکلی نداریم.ولی اون مرتب احساسات ناخوشایند داره.بی دلیل تپش قلب داره و به شدت کم اشتهاست.مدام میگه احساسات و افکار منفی داره و خیلی بی حوصله است.خواهش میکنم راهنماییم کنید.چون زندگیم داره میپاشه.تا حتی که میگه دیگه نمی خوام سر کار برم.

 56. سلام آقای نجفی توانا
  من ای حس را دارم که در حداکثر موارد در زمان صبحت با دیگران یا در حال کنفرانس و حرف زدن گونه هایم سرخ میشود علت چیست و راه درمان آن چطوری است

 57. سلام آقای دکتر خوب هستین من یه خانم ۲۸ ساله هستم چند ساله یه مشکل خیلی بدی دارم که خیلی اذیتم میکنه موقعی که میخوام با کسی روبه رو بشم اونقدر استرس میگیرم که یه حس خیلی بدی از قفسه سینم میاد و باعث میشه کل بدنم منقبص بشه وطرف مقابل متوجه میشه بعدش تمام بدنم میلرزه آیا مشکلم قابل درمان هستش؟؟؟خیلی خسته شدم از این حس.

 58. سلام اقای دکتر, من خیلی خیلی خیلی استرس کنکور دارم, امسال دومین ساله که میخوام کنکور بدم, یعنی یک سال و خورده ای استرس دارم, اما امسال خیلییییی استرسم بیشتر شده, همه جور خاطرات توذهنم میاد و بهشون فکر میکنم یا غصه میخورم, دست خودم نیست,هر حرفو حرکتیو برای خودم داستان میکنم, بابت هر حرفم خودمو سرزنش میکنم, وسط درس یهو همه چی میاد تو ذهنم و اینقدر درهمه که حتی نمیتونم فکر کنم بهشون, چندین بار هم دچار حمله پانیک شدم, دلم میخواد با یکی حرف بزنم اما کسی رو که راحت باشم باهاش ندارم, چیکار کنم؟؟

 59. سلام خسته نباشید من ۲۹ سالمه و از نظر بقیه استرس و اضطراب دارم مخصوصا موقع امتحانات علاعم رفتن به دستشویی بود که به فاصله کم باید میرفتم الانم رانندگی تو شهری به دلیل استرس رد میشم افسر میگه استرس داری چه کار کنم که قبول شم و استرس کم شه

 60. سلام روزگار خوش
  من یک جوان ۳۰ ساله هستم که چند مشکل اساسی دارم
  اولین کاری که می دونم خودم اینه که اهمال کاری می کنم به شدت و در هر کار مهمی که می خوام شروع کنم . تا می خوام انجام بدم دچار استرس و اضطراب می شم . مثلا در زمان که خودم تنهام ومی خوام متنی را بنویسم بدنم عرق می کنه و دستام خیس میشه و پاهام به شدت یخ میزنه . این در حالیه که هیچ کسی دور و بر من نیست . و گاها در کارهای مهم دچار تپش قلب میشم . و یک شک تیک دار هم گاهی میگیرم .
  یک مساله دیگه اینه که وقتی به یک مکان جدید که میرم خیس عرق میشم و هر چی تلاش می کنم آروم شم نمیتونم .مدام در حال تعریق و دلشوره هستم . دستام همیشه یخ و خیسه که به شدت اذیتم میکنه .
  همیشه بی احوصله ام و حوصله و انگیزه هیچ کاری را ندارم .
  یک اتفاق بد می خوره توی ذوقم .

  از همه مهمتر اینه که زمانی که به اوج استرس و اضطراب میرسم که همیشه همراه با تعریق زیاده ، و اکثر مواقع هم هست بعدش بدنم سست میشه و خوابم می گیره و دلم می خواد اون مکان را ترک کنم حالا هر چقدر هم که مهمه باشه .
  البته گاهی هم سعی می کنم بتونم کنترل کنم که خیلی کم و به ندرت بوده .

  ممنون می شم راهنمایی کنید

 61. سلام آقای دکتر..من استرس خیلی اذیتم میکنه در حدی که دلم مرگ میخراد…این استرس زمانی اتفاق می افته ک با کسی ک دوسش دارم حرف میزنم یا فکر میکنم …نمیخوام از دستش بدم..زمانی استزس میگیرم لرز دارم و حالت تهوع و شاید استفراغ..انگارکه دنیا رو سرم خراب میشه..توروخدا اگه درمانی هست بهم بگید…ممنون

  1. برای درمان استرس و اضطراب می توانید از روانشناس و جلسات رواندرمانی کمک بگیرید مطمئنا مشکل شما را مانند مراجعین دیگر برطرف می کند.

 62. سلام دکتر من همش ترس از اینده دارم همش منتظر ی اتفاق بد هستم .همیشه اخر شبها ناگهان دلشوره عجیب میادسراغم احساس خوشحالی نمیکنم لطفا کمکم کنید

 63. با سلام خدمت آقای دکتر من ۳۵ سالمه و از وقتی یادمه این مشکلو داشتم که در موقعیت های استرس زا مانند آزمون ، جلسه سمینار، جلسه سخنرانی دچار استرس شدید شده و حالت تهوع می گیرم و این خیلی اذیتم میکنه و مشکل دیگه ای که دارم اینه که در موقعیت هایی مثل هوای خیلی سرد ، خیلی گرم و حتی بوی شدید چه خوب و چه بد دچار تهوع میشم خواستم بدونم این به اون استرس ربطی داره یا نه؟
  ممنون از وقتی که گذاشتید

 64. سلام.خسته نباشید.من هر وقت هرجایی که میخوام برم.دسشوییم میگیره.مثلا وقتی تو ماشین هسم دارم به جاهای دیگه سفر میکنم .خیلی زود دسشوییم میگیره.یا مهمونی یا جاهای مهم میرم هم همینطور
  میخواسم بدونم راه درمانش چیه.ایا قرصی هس که جلوی این استرسِ منو بگیره

 65. سلام دکتر من در افغانستان زندگی میکنم در محیطی کار میکنم که همیشه باید در جلسات اشتراک باید بکنم ولی اضطرابیکه دارم نمیتوانم بهتر صحبت بکنم اگر شما بتوانید در افغانستان هم باید با یک شفاخانه خصوصی قرارداد بکنید و در سال چند بار آمده و تداوی هیپنوتیزم را مروج بسیازید بسیار خوب میشه چون مردم ما همچنان بسیار ضرورت دارند و شخصا” خودم ضرورت دارم باید تداوی شوم. تشکر

 66. سلام.خسته نباشید
  من ۸ماه پیش دچار لرزش دست .سرگیجه.تپش قلب حالت تهوع واحساس بیقراری وهی راه میرفتم وفشارم افتاده بود.. .رفتم دکتر یکی میگه دچار شوک مغزی شدین یکی میگه اضطراب واسترس زیاددارین الان که یه کم حالم خوب شده نمیتونم بیرون برم احساس میکنم شاید تو بیرون یا مهمونی دچار اون حالتا بشم والان هرجایی که بریم دچار استرس میشم وبه سرم وچشمام فشار میاد.هی تو بیرون به این فکر می کنم که حالم بد بشه چیکار می کنم یا بزنه بمیرم چی …ولی وقتی تو خونه هستم راحتم..ایا قابل درمان هس؟

 67. سلام دکتر توروخداکمکم کنین جواب بدین من نزدیکهفت سالی هس که لرزش صدادارم وبریده بریده صحبت میکنم حالت بغض وگریه ،خجالت میکشم توروخدا کمکم کنین

 68. سلام اقای دکترتوروخداجواب منوبدید
  تقریبا۷سالی هس که لرزش صداپیداکردم صحبت که میکنم صدام حالت بغض وگریه داره وبریده بدیده صحبت میکنم خجالت میکشم که اینطورحرف میزنم توروخدا کمکم کنین

  1. سلام.
   خانم به این صورت که نمی شود کاری کرد.طلفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 69. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر سوالی داشتم راجع ب اینکه ایا کنترل لرزش بدن در هنگام استرس با مصرف قرص پروپرانولول قابل کنترل هست؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید بنده مدتی هست ک ب صورت غیرقابل کنترل در هنگام برقراری ارتباط با افراد دچار لرزش سر و دست میشم و بسیار برام عذاب اور است

 70. باسلام
  خانمی ۳۶ ساله هستم مدتی است که دچار تپش قلب تعریق زیاد حالت تهوع احساس سنگینی شکم دل درد و دلپیچه تنگی نفس می شوم دگتر قلب مراجعه نموده ام که مشکلی نبوده و گفته شده از استرس می باشد
  می خواستم نظر شما رو بدونم
  با تشکر

 71. سلام اقای دکتر خسته نباشین.من وقتی که استرس دارم سرفه میکنم خیلی شدید و اگر خیلی شدید باشد بالا میارم.و میخوام ک هر چه زود تر درمان این استرس رو پیدا کنم.اقای دکتر اگه راه و درمانی برای استرس من دارین لطفا بهم بگویین.
  خیلی ممنون

 72. سلام …خسته نباشید
  من هروقت که میخوام بیرون برم اضطراب وترس دارم…چون می ترسم سرگیجه داشته باشم حالم خراب بشه وچقتی میرم بیرون می ترسم به طوریکه کم تر میرم بیرون. وقتی خونه هستم راحتم .تازگیا اینجوری شدم قبلا ها خیلی سرحال وشادبودم وازاین وضعیتم رنج می برم.دکترهم رفتم میگن استرست بالاست ودارو میدن اثر نمی کنه.

 73. اصن من نمیتونم راه برم دستو پام سسته بدنم‌بالا نمیاد هر چی‌ورزش میکنم هیچی میل ب همه چی از دست دادم نمیدونم چیکار کنم هر چی آزمایش دادم میگه خوبه هیچی نیس

 74. سلام آقای دکتد من ی پیر ۱۷ سالم استرس اظطراب شدید دارم تپس قلب دادم دست و پام سسته فکرم کتر نمیکنه نمیتونم فکر کنم کهن ذهن شدم نمیتونم راه برم حرف بزور میزنم اصن بدنم‌افت گروه کم اشتهام دارم دیوانه میشوم میشه راهنمایی کنین

 75. سلام من خانمی هستم.که شش ماهه ازدواج.کردم شوهرم ۳۹سالشه وخودم ۳۱.ایشون ازهرلحاظ مرد خوبین وعشقشونو هم تو حرفاشون هم با عملشون بهم نشون میدن فقط من حس میکنم مشکل سرمزاجی دارن که خودشون میگن نه ازکاروخستگی زیاد وکم خوابیه که البته کارشون زیاد هست ولی من اینوتنها دلیل نمیدونم خیلی ازاین موضوع به هم میریزم ماشده تا دوهفته هم رابطه ای باهم نداشتیم که این به نظرمن نرمال نیست لطفا کمکم کنید میدونم دکترم نمیاد چون به شدت رواین موضوع حساسه وخجالتم میکشن

 76. سلام.خسته نباشین.اقای دکتر من هراس اجتماعی دارم هروقت میرم توی جمع دلپیچه و نفخ شکم میگیرم و نمیتونم بشینم ومجبورم جمعو ترک کنم پنج ساله که این مشکلو دارم خیلی دکتر رفتم پ داروهای مختلف مصرف کردم ولی نتیجه نگرفتم بخاطر همین مشکل ازدواج نمیکنم و درسو ول کردم به نظرتون مشکل من قابل درمانه.تورو خدا کمک کنین.

 77. سلام اقای دکتر
  ببخشید بنده یک چند ماهی هست که خیلی استرسی شدم.
  با کوچکترین مشکلی که درخودم میبینم به اضطراب میفتم که نکنه بیمار بشم یا همین استرس باعث بشه به بیماری های خود ایمنی و غیره دچار بشم.
  خواب بسیار خوب و ارام من رو ازم گرفته.
  هنگام چرت زذم ذهنم همش پراکنده هست و تا میخوام بخوام قلبم با بک تپش بزرگ من رو از حالت به خواب رفتن بیدار میکنه و اجازه نمیده بخوابم (علتش ترس از مرگ و بیماری هست) میخواستم بدونم قابل درمان هست؟

 78. سلام اقای دکتر من کاملا ناامید این پیامو ارسال مبکنم.من دو ماهه که عقد کردم و یه مشکلی دارم.هر وقت شام و ناهار منزل همسرم دعوت هستم استرس شدیدی میگیرم…به حدی که حالت تهوع بهم دست میده و نمبتونم غذا بخورم.حتی بدنم سست میشه و بوی غذا حالمو بد میکنه .خیلی ناراحتم و نمیدونم چطوری خودموآروم کنم..ممنون مبشم کمکم کنید

 79. دکتر جونم
  میخوام عشقی که رفته رو فراموش کنم ولی با وجود اینکه انسان بی اراده ای نیستم نمیتونم.گاهی اوقات خیلی خوبم ولی یهویی دلم براش می طپه…و خیلی دلم براش تنگ میشه. سوالم اینه که آیا هیپنوتیزم میتونه تو این زمینه کمکی بهم بکنه. در ضمن با مشاور هم صحبت کردم ولی فایده ای نداشته. گاهی از شدت دلتنگی دلم میخواد عق بزنم. لطفا کمکم کنید.

 80. سلام اقای‌ دکتر من اعتماد به نفس خوبی دارم ول مشکل من اینه که وقتی یه کاری رو تصمیم میگیرم انجام بدم (یعنی یک ایده ای به ذهنم میرسه و میخوام عملیش کنم) همین که شروع به کار میخوام بکنم دچار استرس نمیشم تقریبا یه جور حالت هیجان هستش از شدت هیجان نمیتونم کارمو انجام بدم و علائمش مثل استرس که گفتین تپش قلب زیاد و نفس کشیدن تند تند بهم دست میده و تا صبح خوابم نمیبره و انقدر این موضوع شدید که سیگار میکشم یا دوست دارم غذا بخورم فکرمو مشغول یک چیز دیگه بکنم تا اروم بشم چطور میتونم کنترل کنم این موضوع رو خواهشا راهنمایی کنید

 81. سلام دکتر خسته نباشید بنده فردی چهل ساله هستم دوران کودکی و نوجوانی من بسیار تلخ بوده همیشه با سرکوب و تحقیر وحشتناک روبرو بوده ام امروز که میانسال هستم فردی گوشه گیر و منزوی هستم همیشه با یک اضطراب زیاد و دلهره بی دلیل مواجه هستم از صحبت کردن در بین چند نفر ناتوان و عاجز هستم و این وضعیت دارد زندگی بنده را بصورت جدی تهدید میکند خواهشمندم بنده را راهنمایی فرمایید چکار کنم

 82. سلام من همیشه فکرم مشغوله وترس ازمرگ دارم ودارومصرف میکنم وتایه جایی ازبدنم دردمیگیره دچارترس میشم راه حلش چیه

 83. سلام آقای دکتر بنده پسری ۲۸ ساله هستم . دوسال برای کنکور کارشناسی ارشد تلاش کردم و بالاخره امسال موفق شدم با رتبه خوب قبول شوم اما از انجایی که مدت این دو سال خیلی استرس کشیدم در حال حاضر سر هر اتفاق کم اهمیتی مضطرب میشوم و دچار تنگی نفس میشومو از انجایی که ثبات شغلی ندارم دچار استرس هستم. ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور میتوان این مشکل را حل کنم. با تشکر

 84. باسلام وعرض ادب من مدتی است که وقتی حرص میخورم یا میترسم کنار سرم یهو حالت ضعف پیدا میکنه ولی زودی خوب میشه یه موضوع دیگه هم که یه بار در بالا تایپ کرده بودم مدتی است فکر کنم بیشتر دوهفته است که وقتی خیلی خسته میشم چشام دیگرانو یه کوچولو تار یا حالت برفکی میبینه ولی بعد خوب میشه و وقتی ازروی تختم به سمت چپ یا راست میخوابم چشام دو تا میبینه یا نمیدونم ممکنه مریضی داشته باشم یا زیادی حساس شدم البته واقعا اینطوری میشه ولی برام جالبه واقعا نمیدونم من متولد ۱۳۸۱ توی خرداد ولی من واقعا زودرنج بودم حتی به خاطر یه سری مسائل واقعا الکی حرص میخوردم حتی سه سال پشت سرهم واقعا حرص میخوردم وگریه میکردم یعنی عذاب به تمام معنا خودم میدادم خیلییی زیاد خیلی حتی سه سال شب و روز به خودم عذاب میدادم تازه استرس زیادم داشتم حالا نمیدونم من از ام اس میترسم الان نه ولی یه مدتی عاشق ماست و ترشی بودم که غذاهای سرد است میشه راهنمایی کنین ممنون از شما

 85. سلام اقاي دكتر.خسته نباشيد .اقاي دكتر من مي خواستم در مورد دخترم با شما صحبت كنم .دختر من الان حدود سه سالي است كه دچار ترس واسترس شده .واخلاق ايشون كاملا عوض شده .سر هرچيزي كه باهاش صحبت مي كنم گريه مي كنه ،اصلا تحمل حرفهاي منو نداره .شاگرد زرنگ مدرسه بوده ولي الان همش مي گه اصلا دوست ندارم درس بخونم .اقاي دكتر دخترمن الان سه سال كه باباشون تويه زندان وايشون كاملا ازاين موضوع ناراحته وهميشه حس مي كنه كسي مي خواد اونو بكشه .
  من خيلي باهاش صحبت كردم ولي همش مي گه چقدر بايد حرفهاتو تكرار كني من حوصله ندارم .اصلا حوصله كسي رونداره من خيلي از اين موضوع ناراحت هستم .

 86. سلام.
  اقای دکتر من پیانو میزنم . توی خونه خیلی خوبم .ولی وقتی سر کلاس میرم شدیدا استرس و تپش قلب و لرزش دست میگیرم . دستام اینقد لرزش پیدا میکنه که کلیدهای پیانو رو اشتباه میزنم و این خیلی بده. میشه لطفا راهنمایی کنین برای از بین بردن این استرس و لرزش دست چکار باید بکنم ؟؟؟

 87. با سلام و تشکر
  من در ذهنم تصور می کنم چیری محکم به سر یا بدنم برخورد می کند و من صدمه شدید میبینم
  علت آن چیست

 88. سلام آقای دکتر.من۱۸سالمه.زمانی که با جنس مخالفم به قصد داشتن رابطه و ازدواج صحبت میکنم یا ملاقات داریم…احساس استرس شدید میکنم.تپش قلب و تعریق دست و پا دارم و بدتر از اون بی اشتهایی و حالت تهوع شدید به طوری که چند روز نمیتونم درست غذا بخورم وزن کم میکنم.واقعا نگران زمانی هستم که میخوام ازدواج کنم.چون با این استرس و تهوع محاله بتونم یه لقمه غذا بخورم..لطفا میشه راهنمایی کنین..ایا درمان میشه،؟ممنون

 89. با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر توانا .
  خیلی خیلی خوشحالم مطالب و راههای شما مرا به زندگی دلگرم کرد .
  استاد عزیز من از استرس و اضطراب و وحشت خیلی عذاب میکشم تا جایی که زندگی رو برام مشکل کرده.
  من شغلم حسابرسی هست و باید مدام با مدیران مالی و صاحبکاران شرکتها به صورت فیس تو فیس صحبت کنم .
  ولی در بیشتر مباحث از حالت عادی خارج میشوم و کنترل خودم رو از دست میدهم و نمیدونم که چه چیزی به نفر مقابل میگم و نمیتوم مطلب رو براش توضیح بدم و وقتی عاجز میمانم بیشتر عرق میکنم و ……
  لطفا کمکم کنید من خیلی به کمکتان نیاز دارم .
  بی نهایت سپاسگذارم

 90. سلام و عرض ادب
  دکتر من از بچگی ترسو بودم رفته رفته با بالا رفتن سنم و دیدن فیلمهای ترسناک زیاد بیشتر ترسو شدم و ۹۵ درصد ترس من از مسائل ماورا طبیعی مثل جن و روح و این جور مسائل هست بطوریکه خواب حسابی ندارم،فقط در صورتی آرامش دارم و میتونم بخوابم که دورم شلوغ باشه وگرنه محاله که بتونم تنها خونه بمونم البته شبها و یا اینکه تو یه اتاق تنها بخوابم،فکر میکنم ترسو تر از من وجود نداره،واقعا آرزوی چند روز تنها ماندن و یا حتی یک دوره تنها زندگی کردن دارم که با وجود ترسم به هیچ وجه امکان پذیر نیست،مث ساکن اهواز هستم اما برای درمان هرجا باشه میرم چون این مسئله زندگیم رو خیلی تحت الشعاع قرار داده،دکتر آیا با هیپنوتیزم درمانی مشکل من برطرف خواهد شد؟؟

 91. سلام آقای دکتر مدت دوسال هست پیش از موعدبازنشست شده ام حالیه باتوجه به گذشت زمان یاد همکارا واقعا کلافه ام کرده وهرروز نگرانی واسترس شدید دارم بطوریکه شب وروز خواب ازم گرفته شده استرس دارم وهمیشه نگرانم چکارکنم که از تنم خارج بشه ممنونم

 92. سلام و عرض ادب خدمت شما
  اقای دکتر بنده ۱۹ سالمه …وقتی مهمونی میخوام برم یا برامون مهمون میاد خودمو گم میکنم تپش قلب میگیرم دستام میلرزه…یا مثلا تو دانشگاه کنفرانس میخوام بدم واقعا اذیت میشم …اصلا نمیتونم خودمو نشون بدم …خودم ارومم مشکلی ندارم ولی خود به خود تپش قلب میگیرم و دستام میلرزه و قیافم کلا میریزه…میخواستم ببینم ایا با هیپنوتیزم واقعا درمان میشه؟؟و یه سوال دیگه اینکه من باید دقیق به چه دکتری مراجعه کنم؟

 93. سلام آقای دکتر من ۲۹سالمه خیلی اضطراب دارم بیرون یا مجلسی میرم حالت لکنت بهم دست میده زبونم سنگین میشه حرفامونمیتونم ی خوبی تلفظ کنم ولی تا استراحت میکنم ب حالت عادی برمیگردم هر دو روز ی بارانی مشکلو دارم بعضی اوقات هم این مشکل تبدیل میشه ب سرگیجه و حالت تهوع اگه میشه راهنمای ‌کنید ممنون تشکر

 94. خجالتی هستم وقتی جای میرم استرس اضطراب دارم مثلن اگه برم بانک یا اداره که بهم بگن امضا بزن دستم میلرزه خواهش میکنم راهنمایم کنیدن

 95. سلام خوبید من دختری ۳۱ساله هستم مدتی پیش دچار افکار منفی شدم و افکار وسواسی ابالبته حدود دوسه سال الان قرارخ برم سرکار ولی ازالان احساس افسردگی ودودلی دارم واذیتم

 96. سلام اقا دکتر.من امتحان ریاضی داشتم و روز امتحان خیلییی استرس دارم .اازوقتی ک اون امتحان تموم شد تا الان وقتی استرس میگیرم دلم بدجور درد میگیره

 97. سلام اقا دکتر .من ۲۷ سالمه که دارم از همسرم میخواهم جدا بشوم.که منو چند ساله سرگردان گذاشته و از سر لج و لجبازی راضی به جدایی نیست.و هر ۱ مدت با یک تحدید چنان دلهره و استرابی به جان من میندازه که اصلا نابود میشوم و حتی تا چند هفته نمیتونم آب هم بخورم.به من میگن خودت سر گرم کن.اما وقتی من تو این شرایط قرار میگیرم حتی به زور به خودم میرسم همش ۱ جا میشینم یا خوابم.خواهش میکنم کمکم کنید.چطور میتونم یکم قویتر باشم؟؟؟؟

 98. سلام اقای دکتر .من ۳۹ سالمه وفرزند سومو ناهواستع باردار شدم ۶۷ پیش سزلرین شدم تا ۴۰ روز خوب بودم بعد یهو خونریزی وبا تجویز ی خانم مومنایی خوردم .بعد تهوع .طپش قلب .دلهره لرزش دست وپا .اخه من روستا معلم بودم واون خانم تجویز کرد .الان صبحها دچار دلهرهدشدید .عرق سرد .لرز .وتهوع شدیدم نمیدونم اضطراب یادعفونت معده .قرص عفونت معده هم میهورم چکار کنم .بریدم دیروز رفتم جک اپ کامل بنظرتون روند درمان چطور پیش.ببرم

 99. سلام اقای دکتر من یه رزمی کارم.تو باشگاه خیلی تمرین میکنم و تو مبارزه با هم باشگاهی ها موفقم ولی تو مسابقات رسمی خودمو میبازم و اصلا نمیفهمم دارم چیکار میکنم.لطفا راهنمایی کنید

 100. سلام آقای دکتر من یه پسر ۲۷ ساله ام که بعضی وقتا دچار استرس و اظطراب شدید میشم و در موقع گرفتن استرس و اظطراب تمام اعضای بدنم و حتی سرم و شکمم شروع به گیز گیز کردن میکنن همیشه استخواهای بدنم درد میکنن به خصوص استخوانهای پاهام که باعث میشه توان هیچ کاری را نداشته باشم و یه مدتی است که معدم دچار سوزش شده است- لطفأ راهنماییم کنید_ با تشکر فراوان

 101. با سلام من خانم ٣٠ ساله اي هستم كه اخيرا مشكل گريه كردن در من حاد شده و مشكلات زيادي براي من ايجاد كرده، اين مشكل در من از ابتدا بوده ولي در دو سال اخير شدت بيشتري پيدا كرده، تقريبا تمام مواردي كه با مشكل موجه ميشم شروع به گريه كردن ميكنم و اگر با طرفي كه صحبت ميكنم رودربايسي داشته باشم براي اينكه جلوي اون صدام تعيير نكنه و اشكام بيشتر نريزه كلا نميوتونم صحبت كنم و به هق هق كردن ميفتم به طوري حتي نميتونم مشكلم رو بيان كنم، مظرتون در خصوص مشكل و نحوه درمان من چيه؟

 102. سلام من با دختر خانمی یک مدت دوست بودم و بعداز یک مدتی که شناختمش بهشون پیشنهاد ازدواج دادم تا اینکه با خانواده هم در این مورد صحبت کردم و قرار شد یه قراره خواستگاری بزاریم ولی به یکبار استرس و اضطراب گرفتم میخاستم کمک کنید ممنونم

 103. سلام علیکم. عرض ادب و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  ببخشید ضربان قلب پایین در حد۴۰ ربطی به پانیک دارد و از اونور تپش قلب هم هست و حتی احساس مکس یا ضربه نابجا
  آیا اینا که به تازگی و با کل علایم پانیک ظاهر شدن پانیکه یا مشکل قلبی مثل سیک سندرم سینوس؟

 104. سلام اقای دکتر من دختری ۲۲ ساله ام که۴ماه نفس تنگی شدیدی دارم انگار ی چیز سنگین روی قفسه سینم گزاشتن خفه دیگ دارم میشم بالا هم‌میارم معده مم دردمیکنه بنظرتون ازمعده امه چون دارواعصابم خوردم کاری واسم نکرده خیلی بدجور نفس تنگیم

 105. باسلام آقای دکتر من ۳۳ سالمه چند سالیه همیشه دلشوره دارم همیشه بیماری رو تلقین میکنم یادمه یه بار فشارم رو گرفتم ۱۴ بود استرس و اظطراب داشتم که چرا اینجوری فشارم بالاست تا جایی که دارو قرص فشار داد بعضی وقتها که میرم کنترل کنم فشارم رو از استرس فشارم میره بالا به روانپزشک رفتم قرص آعصاب و پراپرانول داده قرص فشار رو میخورم اما دوتا قرص اعصاب رو نمیخورم فکر میکنم اعتیاد پیدا میکنم تازه گیا احساس میکنم سمت چپ صورتم ودستم یکم سر شده وبه خودم تلقین میکنم که دارم فراموشی میگیرم این بیماریم بدجور رو اعصابمه آرامش ندارم کمکم کنین بهتر میشم یا همینجوری تا آخر افکار منفی غلبه میکنه

 106. سلام علیکم دکترجان من یک مشکل بزرگ دارم خیلی استرس دارم دستانم میلرزندتپش قلبم بالامیرودکف دستانم خیس میشندتمرکزحواس ندارم لطفا یه راه حلی پیداکنیدممنون میشم

 107. سلام آقای دکتر
  من ۳۸ سالمه و ۱۳ ساله که اعتیاد به مخدر رو ترک کردم.تا ۵ سال پس از ترک مشکلم فقط ترس اجتماعی بود ولی به مرور شدت پیدا کرد.الان هر روز با تپش قلب شدید و تنگی نفس بیدار میشم، تا حدی که احساس خطر می کنم
  چه نظری دارین؟

 108. سلام اقای دکتر۰در مراحل اولیه برای ازدواج قرار دارم اما بشدت استرس و اصطراب دارم۰فکرای منفی هم دارم۰ضمن اینکه تجربه ی کوتاه تلخی از ازدواج سابق دارم۰خیلی نگران این ازدواج جدیدم و علایم بی خوایی و سستی و بی اشتهایی دارم۰لطفا راهنماییم کنید۰

 109. سلام خسته نباشید آقای دکتر من چن ساله ک استرس و اضطراب دارم ینی از مشکلاتی که از بچگی برام پیش می اومده حالا این ترس و نگرانی تو من اینقد شدید شده تقریبا دو ساله خیلی شدید شده به طوری ک ب شدت از تنهایی میترسم و بدم میاد بیش از حد فکرو خیال میکنم از اخر شبا و صبحهای زود میترسم ،و همیشه ازینکه مادرمو از دست بدم وحشت دارم ،تازگیا از اطرافیانم میترسم بس بهم ضربه زدن نمیدونم چیکار کنم دلم میخواد اینقد فکرو خیال نکنم تو رو خدا بگید چیکار کنم،کلا ادم ترسویی ام خیلی ،در ضمن۲۵ سالمه

  1. سلام.
   مشاوره و روان درمانی برای شما لازم است ابتدا با این روش و در صورت نتیجه نگرفتن هیپنوتیزم هم می تواند بسیار مفید باشد.

 110. سلام آقای دکتر. دختر ۲۷ ساله ای هستم که به شدت هنگام غذا خوردن استرس میگیرم، تند تند نفس می کشم و این موضوع حال روحیم رو به شدت دگرگون کرده. خیلی ناراحتم کاهش وزن پیدا کردم و نمیتوانم غذا را قورت دهم و از این کار وحشت دارم و با ترس نهایتا یه لقمه را قورت میدهم. لطفا کمکم کنید.

 111. سلام اقای دگترفرزند ۱۶ساله دارم بیشتراوقات بالای نافش دردشدید داره وبخودش میپیچدچندین دگترگوارش بردم افاده نکردوتمامی ازمایشات سالم بوده ودرامتحانات دل دردش شدیدتر شده واصلا ساکت نمی شود ایا استرس واضطراب عامل ان است ورادرمانی دارد ممنون میشم کمک وراهنمای بفرمایید

  1. سلام.
   در صورتی که عامل پزشکی برای درد جسمانی نباشد یحتمل می تواند مشکل حسی روانی باشد.به روانشناس مراجعه بفرمایید.

 112. سلام.من هر بار که کنفرانس میخوام بدم از یه ماه قبلش استرس و اضطراب دارم .چون قبلا هم کنفرانس دادم و خوب نبوده و احساس تنگی نفس میکردم و صدام میلرزید و عرق میکردم.هفته بعدی هم دوباره باید کنفرانس بدم.به نظرتون چیکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 113. سلام آقا دکتر من استرس زیادی دارم و این استرس باعث تعریق زیاد میشه به طور کلی زیاد عرق می کنم اما در موقعیت های خاص مثلا در جلسه خواستگاری و بحث با دوستان زیاد تعریق دارم چطوری با این استرس کنار بیام آیا راهی هست؟

 114. سلام اقای دکتر خسته نباشید من مدتی هست که همیشه احساس دلهره نگرانی و ترس دارم و دلیلی برای اینها ندارم چون مشکل خاصی تو زندگیم ندارم وهنگام دلهرگی ویا نگرانی مستقیم به دلم میزنه و قابل کنترل نیست احساس میکنم بعد از درگیری لفظی که با یه نفر داشتم این طوری شدم ..لزفا راهنمایین کنین.ممنون

 115. سلام ببخشیدکه مزاحمتون شدم من باردارم ۶ماه هم بودکه ازآب میترسم حتی کسی دیگی که میخوره نفس من بندمیادتوخونه نميتونم بشینم انگار دارم خفه میشم

 116. سلام
  جناب آقاي دكتر ٣٦سال سن دارم دو سال به خاطر بي خوابي دارو مصرف ميكنم يك هفتههست كه دوباره بي خوابي دارم داروها تاثيري ندارند ميتونيد من رو راهنمايي بفرماييد
  ممنونم

 117. سلام اقای دکتر.من۲۸سالمه.شبااصولادیرخوابم میبره همش فکرم مشغول به چیزایی هست هرچقدسعی میکنم ازذهنم همه چیزوپاک کنم نمیشه اخرسراگه خوابم حالاحالانبرددچارسردردمیشم.مگراینکه خسته باشم.بعدکه شبامیخوابم همش خواب میبینم که یاکسیومیکشن من میبینم ومیان دنبال من که منم بکشن.یاکلادنبالم میکنن.همش تواسترسم.بعدازخواب بیدارمیم سردردمیگیرم.کلافه شدم.میشه کمکم کنید

 118. سلام
  من هرموقع یا مادرم میفتم ک تو خونه تنهاست خیلی اضطراب میگیرم حالم بد میشه اصلا دوس ندارم تنهایی مادرم و ببینم اصن حال روحیم بد ریخته بهم واقعا حالم بده

 119. سلام خدمت شما من خانمی ۲۴ساله هستم ۴ساله که سرگیجه ی شدید که همراه اون تپش قلب استرس بیخود فشار بالا دارم این مشکل من هر روزه هستش ام ار ای دادم سالم بود دکتر گوش رفتم گفت مشکلی نداری دکتر مغزواعصاب رفتم گفت فقط استرسو باید دور کنی دست خودم نیست که استرسو از خودم دور کنم چون یهو سرگیجه میگیرم که دنباله ی اون استرسو تپش قلب هست ۴ساله هرروز بدون استثنا قرص کلونازپام میخورم تا سرگیجم خوب میشه اروم میشم خیلی خسته شدم از این وضعیت لطفا بگید چیکار کنم واقعا باید کجا برم پیش کدوم دکتر برم تا خوب شم ممنون میشم جواب منو بدید

  1. سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 120. با سلام من دختری ۲۴ساله هستم ۴ساله که سرگیجه ی شدید همراه با تپش قلب واسترس بیخود شدید هستم خیلی دکتر رفتم اما بی نتیجه بود ام ار ای دادم مشکلی نداشت دکتر گوش رفتم مشکلی نداشتم دکتر مغزواعصاب رفتم گفت چیزی نیست فقط استرس باعث سرگیجه های شدید میشه من ۴ساله قرص کلوناز پام میخورم که سرگیجه هام خوب میشه من هرروز بدون استثنا قرص میخورم اگه نخورم حالت مرگ بهم دست میده بهم بگید من چیکار کنم واقعا خسته شدم از این همه فشار که رو منه پیش کی برم دکتر چی برم تا خوب شم ممنون میشم اگه بهم بگید با تشکر

  1. سلام.
   قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. آدرس و تلفن در بالای سایت هست.

 121. سلام خدمت جناب اقای دکتر توانا،من یه مدتی هست حدود دو سه ساله که همیشه تو دلم اضطراب هست و ناخوداگاه روی رفتارم تاثیر گذاشته وقتی هم به شوهرم میگم میگه تو روانی و مریض هستی بنظرتون باید چیکار کنم که خوب شم ممنون از راهنماییتون

  1. سلام.
   اول مشاوره روانشناسی خانواده بروید تا همسرتان متقاعد شود که شما نیاز به درمان دارید.

 122. با سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر توانا، اینجانب دختر ۱۳ ساله ای دارم که از چهار سالگی دچار تیک حرکتی در ناحیه صورت و گردن میباشد و هم اکنون نیز ادامه دارد،این تیک های عصبی در صبح خیلی زیاد میباشد به طوری که دخترم از انجام کارهای شخصی اش ناتوان میماند واگر در این حالت دچار هیجان ویا استرس شود تیک به شانه ها نیز سرایت میکند و حالت پرش پیدا میکند، صورت و گردن کاملاً به طرف بالا متمایل میشود و پلک ها نیز پرش شدید پیدا میکنند و سیاهی چشم نیز کلا بالا میرود و دخترم تا دقایقی نمیتواند حتی راه برود، خواهش مندم از جنابعالی مرا راهنمایی کنید وایا درمانی برای دخترم وجود دارد یا نه، در این چند سال به چندین پزشک مراجعه کرده ام اما هیچ کدام نظر مشابهی نداشتن،آقای دکتر من چگونه میتوانم به یک پاسخ و راهکار درست در بهبودی دخترم دست پیدا کنم، ممنون میشم اگه راهنماییم کنیم سپاسگزارم

 123. سلام آقای محترم دختر ۲۲ ساله هستم که تا امروز دچار مشکلات فراوان شدیم و تجربه های تلخی از زندګی داشتیم، در این اواخر به شکل بی سابقه دچار استرس و افسردګی میشوم که اصلا برایم قابل تحمل نیست.
  همیشه سردرد، تپش قلبی بیش از حد، لرزیدن اندام، چشم درد و بی حالی و بی اشتهایی.
  واقعا خسته شدیم دیګر تحمل کرده نمیتوانم همین لحضه هم مصروف نوشتن هستم حالتم خیلی وخیم است خواهش میکنم اګر درمان های خوبی بلد هستید برایم بګوید خواهش میکنم چون دیګر تحمل کرده نمیتوانمږ
  من منتظر جواب شما هستم.

  ممنونم

 124. سلام آقای دکتر
  بنده معلم کلاس پنجم هستم در کلاسم دانش آموزی وجود دارد که مبتلا به بیماری ای بی می باشد او دارای استرس و اضطراب میشو د وجود پرخاشگری وحشیانه در خانه ، درگیری شدید با دیگران عدم میل به درس خواندن و مهمتر از همه بوجود آمدن سوالاتی مثل این که چرا خدا مرا این طوری خلق کرده است من دیگر بهبودی حاصل نمی کنم چرا مرا به دنیا آوردید ،بگذاری من بمیرم و خیلی سوالات دیگر ، لطفا راهنمایی کنید

 125. سلام آقای دکتر پرویز هستم ۴۷ ساله مدت ۱۰سالی است دچار استرس شدم که گاهی شدید وگاه بهترهستم ولی مدت دوسالی است که از خونه نه سر کار می توانم تنهایی بروم نه ساعات بیکاری سر زمین کشاورزی منظورم کار .چون فرهنگی هستم ورزش هم مرتب هفته ای سه جلسه والیبال بازی می کنم ایا راهی برای درمان است لطفا راهنمایی کنید .متشکریم

 126. سلام،پسری ۲۴ساله هستم ک ورزشکار هم بودم،مدتی است ک فشار خونم میره بالا،دکتر گفته بخاطر مصرف قلیون و دلهره و اضطراب بوده ک الان دو ماهه قلیون نمیکشم،ولی بازم فشارم ب صورت طو لانی بالاتر از ۱۴میشه،ب جنس مخالف هم بی اعتمادم،قبلا هم یکم وسواس فکری داشتم،ایا فشار خونم مربوط ب سیستم عصبی،و روان من میشه؟آیا درمانی داره؟خیلی هم میترسم ک قرص فشار خون بخورم،میترسم معتادش بشم و کلن فکرم مشغوله،ممنون میشم راهنمایی کنین ب چ متخصصی مراجعه کنم و اینکه ب نظر شما فشار خونم مربوط ب چیست؟

  1. سلام.
   معمولا جوانی به سن و سال شما نباید فشار خون داشته باشد ، بنابراین احتمالا فشار خون عصبی باید باشد.

 127. سلام اقای دکتر مشکل من وسواس کندن موی سرم هست که از دوم راهنمایی تا الان که سی سال دارم گریبانگیرم شده خسته شدم وپدرم چون بیماری اعصاب دارد قرص مصرف میکنه و یادم میاد پدرم هم ابروهاشو میکند, من خیلی عبی هستم و موضوعات کوچیک رو تو سرم بزرگ میکنم و همش بهش فکر میکنم سردرد شدید میگیرم و شوهرمم معتاد است و ضربه های بدی در زندگی به من زده, خواهش میکنم کمکم کنید

 128. سلام اقای دکتر من خیلی استرس دارم وقتی استرس بیدا میکنم کله بدنم میلرزه مثلا وقتی میخوام با ماشین دایم رانندگی کنم خودشم بقله دستم نشسته استرس میگیرم ۲۰ سالامه حتی خودمم ماشین دارم یا وقتی با کسی بحث میکنم یا میخواد دعوا بشه استرس شدید میگیرم کله بدنم میلرزه ایا راه درمانی داره؟

 129. با سلام
  لرزش دست زندگی من را مختل کرده لطفا راهنمایی کنید چه کسی میتونه دلیل مشکل من را ریشه یابی کنه

 130. سلام،،دکتر جان،،حسن سپهوند ارادتمندیم،،دستور فرمودید دوباره توضیح بدم ،،دوبار توضیح ارسال کردم خدمتتون،،،نمیدونم ثبت وبه نظر رسید؟یا مجدد،،

 131. سلام،،دکترجان،ضمن سپاس،،من کارمند،،سپهوند۴۳ساله ام،الان اسنترا مصرف میکنم وگاها طول روز اضطراب،،بیشتر محل کار،،میگیرم،،،،متوجه نشدم،,،دستور شما برای منهم هست که فرمودید مشکل اعتماد بنفس ،،،یا برای سرکار خانم سعیده بود فقط،،،،لطفا راهنمایی مجدد،،سپاسگذارم

 132. سلام آقای دکتر من چن ۶ سال ازدواج کردم ولی از همون روزهای اول برای اینکه بخوام باهمسرم بیرون برم خیلی استرس واضطراب داشتم اوایل حالت تهوع داشتم ولی الان دلپیچه ومدام احتیاج به سرویس بهداشتی دارم که این باعث شده خیلی عذاب بکشم شمارو بخدا کمکم کنید یه راهنمایی لطفا

  1. سلام.
   احتمالا مشکل اعتماد به نفس دارید. نیاز به روانشناس جهت مشاوره یا درمان دارید.

   1. سلام من چهارماه است مریضی پانیگ گرفتم هنوزیه دونه قرص نخوردم ارمبخش حساسیت دارم ولی هرروزتپش قلب دارم درد سینه چ کنم بهتربشم چقددیگ خوب میشم تورقران راهمنایی کنیدبدون دارو

 133. سلام اقای دکتر،،سپهوند ۴۳ساله مردی کارمندم،شش ماه پیش توی اداره صبح توی بحث،،سیاسی، ماهیچه های پشت کمرم پیچید وتپش گرفتم،احساس ترس،،کردم،،دیگه از همون روز اضطراب و،،،،،،دکتر قلب و ریه،،داخلی،،رفتم گفتند عصبیه،،،حالا تازگی،،قرص اسانترا مصرف میکنم،،،دستور شمارچیه؟!

 134. سلام آقای دکتر. من به شدت در محیط های جدید ک‌قرار میگیرم استرس میگیرم .برای مقابله با ترس استرس و اضطرابم‌ کلاس مکالمه زبان ثبت نام کردم ولی وقتی میخواستم سر کلاس حرف بزنم اضطراب میگرفتم و تن صدامو نمیتونسم کنترل کنم . با بقیه هم ک باهاشون اشنایی نداشتم نمیتونسم راحت ارتباط برقرار کنم . و این تو محیط های دیگه هم صدق میکنه . احساس تنهایی به شدت ازارم میده تا جایی که احساس خفگی میکنم . ترس از دست دادن عزیزانمو دارم . خیلی زیاد تا حدی ک گریه میکنم . سعی میکنم‌محیط های مختلف اجتماعی برم و حالم بهتر شه ولی بازهم از درون احساس افسردگی و کرختی دارم .به درمانگر هم‌مراجعه کردم . ایا با دارو مشکل من حل میشه؟ از بچگی این‌مشکلاتو داشتم‌.

  1. ارتباط با جنس مخالف به شدت به اضطرابم اضافه میکنه و کلا هم تو زندگی با پسر یا مردی حتی در حد معمولی ارتباط نداشتم . بیشتر خوابایی ک میبینم احساس ناامنی و ترس رو تجربه میکنم . شب ها هم‌تا صبح خوابم‌نمیره . بیشتر شب ها گریه میکنم . لطفا راهنماییم کنین .

 135. سلام دکتر بنده مبلغی وام گرفتم وبا ان یه خودرو دست دوم خریدم بعد معامله متوجه شدم تقریبا ۷میلیون گول خوردم از طرفی خرج داره از ان موقع دچار غصه خوردن واسترس شدم بطوری شبها خوابم نمیبره وداعم در فکر هستم وهر کاری میکنم از ان رها نمیشوم وهر روز حالم بدتر میشود ایا راهی وجود دارد من چکار کنم کمی اروم بگیرم لطفا کمکم کنید ممنونتم

  1. سلام.
   علی جان دنیا محل یادگیری است.درسی که شکست به آدمها میده پیروزی نمیده.ارزش شما بیشتر از اینها است.

 136. سلام اقای دکتر
  من یه دختر ۱۷ ساله هستم.به همجنس خودم حس دارم اما هیچوقت رابطه جنسی نداشتم،خیلی دوس دارم مثه بقیه زندگی راحت و عادی داشته باشم منم مثه اونا گرایشم به جنس مخالف باشه نه همجنسم.مشکلم اینه نمیتونم مثه دخترا ارایش کنم،موهامو مدل بدم یا بریزم بیرون انگار تو خونم نیس،اصن بلد نیستم،به هیچعنوان دوست ندارم که مثه پسرا باشم یا اصن پسر بشم خواهش میکنم کمکم کنید

 137. با سلام.من خیلی جدیدا استرس و اصظراب دارم.نگرانم واسه اتفاقایی که شاید هرگز نیوفته.زود با کوچکترین رفتار شوهرم یا مادرش یاد کم کاری های گذشته میوفتم(مثلا دوران عقد برام عیدی نیاوردن) میخوام همه رو راضی نگه دارم و میدونم اینکار اشتباهه و همش ناکام میمونم.میخام گذشته رو فراموش کنم.نگران نباشم.الان استرس درس دارم(دانشجوی دکتری خارج از کشور هستم) استرس حرفای نسنجیده ی خانواده شوهرم و توقعات زیادشون رو دارم.بی محبتی های شوهرم… همش بغض احساس میکنم و فکرم اشفتس و استرس کلافم کرده.من باید چیکار کنم؟

 138. با عرض سلام
  امروز دنبال مطالبی در رابطه با بحران اختلالات بعد از خیانت بودم که به وبلاگ شما برخوردم و تصمیم گرفتم بعد از دو سال که با این بحران روحی دست و پنجه نرم میکنم و هر روز از لحاظ روحی ضعیف تر میشم مشکلم را با شما در میان بگذارم
  من توی زندگیم مرتکب اشتباه خییییییلی بزرگی شدم اشتباهی که اینقدر وحشتناک و زننده هست که حتی روم نمیشه برم و حضوری از مشاور کمک بگیرم
  من خانم سی و سه ساله هستم و دو پسر دبستانی دارم حدود ۱۷ سال پیش ازدواج کردم و حدود سه سال پیش به همراه خانواده م به یکی از شهر های شمالی مهاجرت کردم متاسفانه غربت و تنهایی من رو وارد یک رابطه دوستی کرد ،حتی از گفتنش شرم دارم ،که باالاجبار به رابطه جنسی کشیده شد این دوستی حدود یک سال به طول انجامید که سرانجام با عذاب وجدان شدید من پایان گرفت و من از اون روز تا به امروز که حدودا دو سال از پایان اون رابطه میگذره با وجود اینکه بارها توبه کردم ولی هر روز عذاب وجدانم بیشتر میشه ونفرتم نسبت به کسی که با چرب زبانی من رو اغفال کردبیشتر میشه نمیتونم با این اشتباه بزرگ کنار بیام مسئله و باز گو کردنش اینقدر واسم سخته که نمیتونم در موردش با کسی صحبت کنم
  اینجا اولین جایی هست که این مسئله رو بازگو کردم من شدیدا به کمک و راهنمایی شما احتیاج دارم لطفا من را راهنمایی کنید چه کنم تا به آرامش برسم و آثار این گناه از زندگیم پاک بشه و هر روز این مسئله یادم نیاد و ذهنم از این موضوع رها و پاک بشه
  ممنون از راهنماییتون

 139. سلام اقای دکترمن وقتی رانندگی میکنم خیلی استرس میگرم گاهی ایقدر استرسم زیاده خودم گم میکنم تا حالا دوسه با تصادف کردم وقتی میرم پوشته فرمان دستام بدن شروع میکنی به لرزش اسلن نمی تونم خودمو کنترول کنم همیشه یه ترسی میوفته تو دلم هرکاری میکنم نمی تونم درست رانندگی کنم تو خدا منو راهنمایی کن چکار کنم تا از ای مرضی خلاص شوم

 140. با سلام، آقای دکتر من انقدر استرسی هستم که زندگیم مختل شده.از کوچکترین و بی اهمیت ترین کار که یه خرید باشه یا یه مهمونی رفتن تا مهمتریناش،من رو استرسی میکنه…همییییششششششه استرس دارم. تو بیداری، تو خواب…تا حالا چندین بار از استرس بیش از اندازه زدم زیر گریه…اصلا نمیتونم تمرکز کنم… مغزم همیشه درگیره..همش با خودم تو ذهنم حرف میزنم..نشخوار ذهنی دیوانم کرده..توروخدا بگید چه کار کنم؟

 141. سلام آقاى دكتر
  مدتى هست كه پس از مرگ يكى از عزيزان نزديك دچار خيال پردازى شده ام. به مدت دوماه بعد از فكر درباره اون موضوع و نگرانى از مرگ عزيزان يا خودم يا أفكار منفى ديگه حالم بد مى شد و يك دفعه دست و پاهام يخ ميكرد وسنگينى در قفسه سينه و لرزش پيدا ميكردم . گاهى رو پوست سرم سوزش يا گز گز شدن حس ميكردم.رفتم دكتر . گفت قلبت و معده مشكلى نداره. استرس دارى، خيلى رو خودم كار كردم و كم كم بهتر شدم. دمنوش گياهى ارامبخش و يه مدت كوتاه قرص پرانول. اما سعى كردم قرصمو قطع كنم و رو أفكارم كار كنم. الان باز با گذشت زمان دچار اين توهمات منفى شدم و هر بار كسى اتفاقى براش ميفته باز ميرم تو فكر و ديشب دوباره اون حالت بهم دست داد. ايا شما هم اين علايم رو از استرس ميدونيد؟ تنها چيزى كه ازش مطمئنم أفكار منفى و نگرانى از وقوع حوادث يا بيمارى در نزديكان و در خودم هست . چطور با اين أفكار منفى مبارزه كنم؟ اميدم به زندگى كم شده كمكم كنيد.

 142. سلام اقاي دكتر ، ببخشيد من دختر ٢٣ ساله اي هستم كه روحيه شادي هم دارم اما روحيه حساس و زود رنج هم هستم و در بعضي مواقع مثل امتحاناتام استرس دارم و ي مقدار ترسو هستم ، ي مدت دوره امتحانا شبا درست خوابم نميبرد ، حالا كه تموم شدن همش موقع خواب ميگم نكنه دوباره خوابم نبره و اين تلقين باعث ميشه نتونه خوابم ببره … ميشه راهنماييم كنيد ؟ وقتي هم ميبينم ساعت داره ميگذره و هنوز خوابم نبرده استرس نخوابيدنم بيشتر ميشه

 143. سلام آقاي دكتر،
  دختري٢٤ ساله هستم، مشكل اضطراب و استرس نداشتم ولي نزديك به دوسال است كه دچار اين مشكل شدم، تقريبا دوسال آخر كارشناسي دچار اين مشكل شدم البته نه هميشه، وقتي ميخواستم جايي برم يا براي برگشت به خونه و… دچار اضطراب ميشدم كه واقعا اذيتم ميكرد احساس گرفتگي تو قفسه سينه و حالت تهوع و بي اشتهايي واقعا نميدونم موقع سفر چيكار كنم حتي وقتي از ٢،٣ هفته قبل هم ميخوام واسه رفتن به جايي برنامه ريزي كنم دچار اين استرس ميشم، ممنون ميشم راهنماييم كنين ??
  با تشكر

 144. سلام خسته نباشین اقای دکتر من استرس دارم شدید این باعث تنگی نفس بی اشتهایی سست شدن بدن عرق کردن میشه گاهی هم قلبم درد میگیره ممنون میشم کمکم کنین

 145. سلام اقای دکتر من آدم خجالتی هستم همیشه با استرس و اضطراب زندگی میکنم رابطه اجتماعیم خیلی خیلی ضعیفه از جمع های بزرگ میترسم توی جمع ها نمیتونم صحبت کنم استرس میگیرم دستام میلرزه دیگه خسته شدم لطفأ راهنمایی کنید

 146. سلام اقای دکتر خسته نباشید، من دندانپزشک هستم که طرحمو میگذرونم. بعد کار ، بعضی روزا ذهنمو مریضا و کارایی که براشون کردم، به خودش مشغول میکنه به طوری که نمیتونم بخوابم و دست چپم به گز گز میوفته ، خیلی تلاش می کنم که بی تفاوت باشم و بهشون فکر نکم اما نمیشه . امکانش هست که در این زمینه بهم کمک کنید.

 147. سلام دختری ۱۸ساله هستم به شدت استرس و ترس تمام وجودمو گرفته تپش قلبم بالا رفته دلیلیشم ناپیداست صبح بیدار شدنی با استرس بیدار میشم بیشتر وقتها بغض دارم و میخوام گریه کنم افکار منفی امونمو بریده کارایی که قبلا میکردمو نمیتونم بکنم همش احساس گناه دارم با اینکه هیچ کار اشتباهی نکردم اگه میشه منو راهنمایی کنید ممنون.

 148. باسلام پسر ۱۶ ساله ای هستم که اضطراب شدید دارم و به علت همین استرس و اضطراب دچار دیابت شدم در حال حاضر زمان گرفتن قند خون دچار استرس میشوم و نمیتوانم این حالت را کنترل کنم اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید باتشکر

  1. مطالب مربوط به استرس و اضطراب را مطالعه کنید و در صورت تمایل به همراه یکی از والدین به مطب مراجعه نمایید.

 149. سلام اقای دکتر دختری بیست و شیش ساله هستم که دراثر شکست های پی در پی و موقعیت های استرس زا یک سال پیش حمله شدیدی بهم دست داد و ازون موقع دچار استرس دلشوره حالت تهوع و سردرد شدم‌ مدام درگیر این مسله ام به چند دکتر روانشناس مراجعه کردم با مصرف قرص مدت کوتاهی خوب شدم اما باز هم اضطراب غلبه میکنه تشخیص دکتر روانشناس افسردگیه ایا درمانی هست بهتر از قرص که شروع کنم

  1. هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی می تواند نتیجه خوبی برای درمان استرس ناشی از افسردگی داشته باشد.

 150. باسلام و عرض خسته نباشید .
  چند روز دچار احساس تنگی نفس میشم و فقط دوست دارم پاشم و راه برم و تو این مدتم خوابم بهم ریخته و دچار کم خوابی شدید شدم موقع غذا خوردن احساس میکنم دارم خفه میشم . در گذشته هم زندگی سختی داشتم . تو این مدت سعی کردم به طور منطقی با این مسئله برخورد کنم یکم بهتر شدم دارم به این کار ادامه میدم آیا این کار خوبه لطفا راهنماییم کنید . باتشکر فراوان.

 151. سلام اقای دکتر من یه مدتی میشه که دچار استرس وتپش قلب شدید شده ام حتی در حال خواب هم استرس میگیرم همیشه نگرانم و همیشه احساس درد در قفسه سینه دارم وحافظم هم مختل شده ممنون میشم کمکم کنید

 152. سلام جناب دکتر
  من وقتی بخوام تو جمع صحبت کنم یکدفعه دهنم خشک میشه وقاطی میکنم جوری ک دیگه نمیتونم صحبت کنم گرچه با نوشیدن آب کمی مشکل حل میشه ولی دوس دارم مثل بقیه عادی باشم راکار چیه؟اگه میشه لطف کن تو خوزستان یه دکتر خوب بهم معرفی کن

  1. این که چه چیزی باعث این مشکل شما می شود اول باید شناخته شود و با رفع علت خود مشکل هم برطرف می شود.

 153. سلام. دکتر من استرس واظطراب شدیدی و داعمی دارم بطوری ک یکی حتی از اعضای خانواده ب من میگع اب بخور برو بیرون یا یکی از کارهای روزمره زندگی رو از من میخاد تو ذهنم انقددد بزرگ میشه ک از استرس و تپش قلب شدید حالت تهوع میگیرم و از ترس شدید حتی تو مکان های شلوغ برای مدت طولانی بیرون نمیرم همین باعث شده خیلی از دوستام رو ازدست بدم و حتی با کسی قرار نمیتونم بزارم ی مدتی نورتریپتیلین استفاده کردم ولی این دارو مشکل منو حل نکرد چه روش درمانی برای من بهتر ایا هیپنوتیزم همه این مشکلاتو حل میکنه؟

 154. سلام اقای دکتر.
  من استرس و اضطراب بینهایت و ترس شدید دارم.
  انقدر که وقتی صحبت کردنی سرم بالا و پایین می ره و وقتی شاد باشم اینجوری نمی شم.
  من خودم می دونم که از اعتماد به نفس پایین و … هستش.
  اگه می شه چند تا دارو معرفی کنید تا استرس و ترس و اضطرابم رو کم کنه.
  با تشکر.

 155. سلام آقای دکترمن مادرم میخواد واسه باراول بره کربلا چندروزیه ی دلشوریه عجیبی وجودمو فراگرفته همش فک میکنم نکنه مادرم بره اونجاواسش اتفاق بدی بیوفته.لطفاراهنماییم کنید.

 156. سلام اقای دکتر من اسم من دریا هست یک سال و چند ماهی است عقدکردیم اما خیلی استرس دارم وقتی خواهرشوهرمومیبینم استرس بی حوصلگی سراغم میاد محل من نمیذاره کارهای بیخودی میکنه من استرس دارم استرسم تاگریه نکنم اروم نمبشم تورو خدا کمکم کنید

  1. بسیاری از مواقع خودمان می دانیم مشکل چیست اما از عهده برطرف کردن آن بر نمی آییم . پیشنهاد می کنم از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید .

 157. با سلام
  من مشکل صحبت کردن در جمع را دارم و موقعی هم که میخوام حرف بزنم در جمع لرزش صدا و حرفهام حالت بریده بریده و لکنت میشم
  لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام.
   همانطور که در سایت ملاحظه فرمودید استرس و اضطراب و یا خجالت و عدم اعتماد به نفس و…. قابل درمان است.لطفا برای اطلاعات بیشتر و تعیین وقت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. موفق باشید.

 158. سلام دکتر خسته نباشید من دانشجو هستم ۲۲سالمه وقتی کلاس میخوام برم قبل از هرکلاس دسشویی میرم که سر کلاس احساس دسشویی نداشته باشم ولی موقع نشستن سرکلاس بعد از چند مدتی مثلا یک ساعت استرس شدیدی منو میگیره به طوری که قلبم تند تند میزنه چشمام درد میکنه لرزش دست وپا دارم انگار یه کسی داره منو شکنجه میده خیلی فشار میکشم و از کلاس میرم بیرون دیگه اون استرس تموم میشه اذیت میشم تورو خدا کمک کنید چه دارویی مصرف کنم چیکار کنم کمک کنید ممنون

  1. هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس هستند.

 159. سلام خسته نباشید زینب هستم سی ساله دو ماهی هست که هر چند شب یک بار حالتی چون اضطراب بی قراری ترس بی انگیزگی خستگی دل پیچه حالت تهوع… بهم دست میده خدا رو شکر نه او خانواده و نه توی زندگی مشترکم مشکل خاصی ندارم لطفا راهنمایی بفرمائید چه کاری باید بکنم. با تشکر

  1. امکان تشخیص مشکل شما از این طریق وجود ندارد و باید بعد از بررسی ریشه یابی شود . تماس بگیرید تا برای شما وقت مراجعه تعیین کنند.

 160. سلام خسته نباشید زینب هستم سی ساله دو ماهی هست که هر چند شب یک بار حالتی چون اضطراب بی قراری ترس بی انگیزگی خستگی دل پیچه حالت تهوع… بهم دست میده لطفا راهنمایی بفرمائید و تو زندگیم هم مشکل خاصی ندارم. با تشکر

  1. هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس هستند. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 161. سلام من یک مشگل بسیار خطر ناک دارم من هشت سال است به دام چندین ذنگر فاسد افتاده ام نمیدانم هیپنوتیزم است یا چیز دیگری اما الان هشت سال است انها روی سر من هستند دایما ور میزنند م را سرزنش میکنند بابت تمام گناهان کبیره وصغیره ام میخنندند الان چون گناه صغیره نداشته ام تا بحال. اینها سگهای ابدی جهنم هستند جن هستند از بسم الله میترسند. من فقط راه رهایی از شرشون را میخواهم چرا سگهای حرامزاده دوجنسیتی را نمیکشند که اینقدر خطرناک هستند هشت سال است عمر من به هدر رفته هیچ کاری دیگر از من ساخته نیست معلم بودم دیگر نیستم سگ دارم سگهارا هرروز به گردش میبرم به زیارتگاه ها میروم شاید ارام بگیرم حرفم راهم کسی باور نمیکند هشت سال است سکوت کرده ام اما درونک غوغایی پر هیاهوجنگ تن بتن است انها پیروزند من داغون وخراب شده ام کسی راه نجات را بلد نیست چرا قدم در راهی میگذارید که از پایان ان خبر ندارید خسته شده ام مرده ام میخنندن از اینهمه دست پا زدنهای بیهوده. اسم نحسشون احمدرضا ترجمان نسب وزهرا هدایتی نسب وچند سگ حرامزاده دیگر است متاسفم وواقعا برای این جامعه اسلامی متاسفم که اینهمه حرامزاده دارد و مانند امام زمان (عج) تمام انها را نمیکشد منتظر به شما میگن واقعا لاشه خواران دنیا اسم ادمخور گرفته اند در این جامعه اسلامی سگهای ابدی جهنم در ایران میچرند کسی چیزی نمیگوید اسلام ناب محمدی کجاست مرا از شر حرامزاده گان نجاتم بدهد مرگ این لاشه خواران ارزوی من است مرگ من ارزوی این سگهای ابدی جهنم علمتون رو پیشرفت بدید مردانگی کنید شر این سگها را بکنید تا تمام فریادم در گلو پاره ام نکرده است چرا خدایی به فریادم نمیرسد چرا چقدر من گناه کارم. راه رهایی چیست خدایا

 162. با سلام خدمت دکتر به عرض میرسانم اینجناب باباخانی با شیوه درمانی شما در خصوص هیپنوتیزم جواب مثمر و ثمر را گرفتم و کمال تشکر را از شما جنابعالی دارم و همچنین جداگانه از درمان نقطه نظراته جنابعالی برایم خیلی مفید و مایه دل گرمی بود

 163. با سلام

  چقدر خوشحالم از اینکه یک ال بی ال تراپ در ایران پیدا کردم!
  من فرشته هستم ۴٣ساله. همیشه نیروهای درونی من قوی بوده اما اینو تازگی دارم بهتر و بیشتر میشناسم. کتابهای دکتر نیوتن رو خواندم و تونستم با راهنمای روحیم ارتباط برقرار کنم. مدتیه تصاویری بمن نشان میده که هنوز نفهمیدم چیه! دلم میخواد بفهمم کی هستم و برای چی آمدم؟ تاجاییکه خودم فهمیدم سطح روحیم براساس طبقه بندی دکتر نیوتن شش هست و بخاطر شاگردم اومدم.
  دلم میخواد بدونم خودم باید چه چیزهایی بیاموزم؟
  آیا میتونم از شما کمک بگیرم؟

  با سپاس

 164. سلام خسته نباشید..ببخشید من نزدیک سه ساله دچار استرس شدم نمیتونم رو کارم تمرکز کنم برنامه خوابم بهم ریخته از همه چی میترسم ..وقتی تنهام یعو دهنم خشم میشه ضربانم بالا میره رو سینم فشار میاد نمیتونم اب دهنمو قورت بدم ولی نزدیک بیمارستان میشم خوب میشم..کلی ازمایشو ام ار ای او اینا دادم میگفتن فیزیکت سالمه..تا یه ارامبخشم بهم میزنن خوب میشم

  1. هیپنوتیزم درمانی به همراه روشهای درمانی روانشناختی و رفتار درمانی موثر ترین درمان برای اختلالات اضطراب و استرس باشند.

 165. سلام اقای دکتر
  من ۱۷ سالمه به دلیل استرس زیادی که دارم جلوی جمع نمیتونم صحبت کنم و اینقدر به این که استرس دارم فکر میکنم که جدیدا سردرد و تپش قلب میگیرم و هر چی سعی کردم که با بعضی از کلمات خودمو اروم کنم نتونستم و حالم بدتر شده و این باعث شده که تو زندگی ناامید بشم و این در حالی هست که من خانواده ی بسیار خوبی دارم ولی در محیط های بیرون از خونه خیلی تنهام… نیاز به کمک دارم تا واسه همیشه اروم و بدون استرس زندگی کنم

 166. با سلام من حدود یک ماه است که صبح زود استرس وترس فراوانی بهم دست میده به محض بیرون رفتن شوهرم از خانه تشدید میشه ممنون میشم راه حلی بهم پیشنهاد کنید

 167. با سلام و عرض ادب.
  جناب دکتر بنده دچار لکنت زبان هستم که در سن ۵ سالگی در اثر ترس از صدای سگ این مشکل برام پیش اومده. اما از آن زمان تاکنون نتونستم درمانش کنم و دارای استرس فوق شدید هستم و شغلمم در ارتباط با مساءل حقوقی هستش که روان بودن کلام خصیصه بارز اونه.
  حال سوالم خدمتتون این هست که با هپنوتیزم میشه به ریشه ترس برگشت و اونو از بین برد. ضمنا اعتماد به نفسمم در حد صفره.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. مشکل لکنت زبان شما با شرکت در جلسات روان درمانی قابل حل است نگران نباشید.

 168. سلام آقای دکتر من به مدت نه ماه دچار بیماری شدید و عفونت ریه و معده و دندون و آبله مرغان به علت إستفاده داروهای آنتی بیوتیک و انواع داروهای دیگر دچار إسترس شدید و بی خوابی_بطوریکه بازوهام و پاهام سوزن سوزن میشه_یا دچار لرز شدید میشم_استرس باعث شده أنگشتهای پام دچار عفونت بشن_أز اون موقع_بدنم به تمام داروها واکنش نان میدهد_حتی به قرصای ویتامین_یا أعصاب_دچار سردرد شدید_و حالت بی قراری میشم_حتی دارو هم نمیخورم حالتهای إسترس شدیدیم -قطع نشده و دارم بدتر هم میشم_واقعأ_دچار ترس شدید شدم_آزمایش خون کامل هم دادم_تستهای کبدیم سالم بود_ولی أعصابمبم دمجبم_عذاب شدیدی میکشم نمیدونم چ کار کنم ب هر کی هم میگم درکم نمیکنن لطفأ أگه راهی برای درمان من هست من را کمک کنید_ممنون

 169. سلام اقای دکتر تروخدا کمکم کن .من وابستگی شدیدب مادرم دارم ۲۷سالمه و مجردم .خیلی وابستگیم زیاده ب اندازه ای ک سرکار روزی ده مرتبه زنگ میزنم حالشو میپرسم .الانم اوردمش دکتر همه ی ازمایشات سالمه ولی بااین حال استرس شدید دارم دهنم خشک میشه این استرس باعث میشه تاچندروز غذا نخورم.کافیه فقط یه سرفه کوچیک بکنه حالمو میریزه بهم این ترس ازبچگی باهام بوده الان ک بزرگ ترشدم ترسمم بزرگ ارشده اونقد ک نمیتونم کنترلش کنم نابودم کرده کل زندگیمو بااین ترس گذروندم شبو روزمو تروخدا کمکم کنید .ممنونم

 170. سلام من ۱۱ساله گواهینامه گرفتم ولی امسال ماشین خریدم با مربی ۸ جلسه تمرین رفتم مربی گفت از این به بعد میتونم تنهایی برم بیرون چند روز تنهایی دخترم رو برام مدرسه روز اول آینه ماشینم خورد به آینه ماشینی که پارک بود شکر خدا خسارت نداشت ولی خیلی ترسیدم الان صبح که بیدار میشم که دخترم رو ببرم مدرسه اینقدر دلشوره دارم که قلبم از تو سینه میخواد بزنه بیرون به هر بهانه ای میدم شوهرم بچه رو ببره مدرسه ولی عاشق رانندگی هستم در ضمن ۳۸ سالمه … لطفا کمکم کنید

  1. به هر حال این مراحل را هر راننده ای طی کرده است اما اگر شدت اضطراب به اندازه ای است که آزارتان می دهد مراجعه کنید تا درمان شوید.

 171. سلام آقای دکتر من همون پسرم که مشکل فوت فیتیش داشت مشکلم حل شد ولی یه اتفاق دیگه افتاد دکتر من پدرم رو دیدم داشت با مادرم سکس میکرد دید کمکم کنید استرس الان دارم بدنم میلرزه کمک کنین کمک کن جواب کامنتم بده جون خودت

 172. سلام آقای دکتر من تو بچگی خواهرم و پدرم رو از دست دادم وجند سال قبل خواهر دیگم مریض شد البته روحی و روانی حالات عجیبی گرفته بود طوری که دیگه اصلا شبیه خودش نبود تو خونه نمیموند بی قرار شده بود و الکی شاد بود من هم اتاقیشم بودم و رفتارش واینکه مریض شده منو اذیت میکرد بردیمش پیش روانشناس و روانپزشک یکبار دکترش تیمارستان بود و مجبور شدیم ااونجا هم بریم من وقتی اونجا رو دیدم خییلی ناراحت شدم من فقط ۱۷سالم بود.خداروشکر الان خواهرم دیگه خوبه خوب شده.خیلی نذر و دعا کردیم وخداروشکر جواب داد.اما من تمرکز و حافظه خوبی ندارم استرس گرفتم با اینکه قبلا دانش آموز زرنگ و باهوشی بودم وهمه از من انتظار پزشکی داشتن.اما امسال پشت کنکور موندم.ونتیجه خوب نشد چون امسال یه سری مشکلات داشتیم که اونم طولانیه.آقای دکتر من چند بعد اون اتفاقا همش کابوس میدیدم خواهرم رو میدیدم که دوباره مریض شده چند ماه قبل هم با دیدن چیزی مربوط به اون روزا دوباره همچین خوابی دیدم.اما دیگه گذشته ها گذشته و خداروشکر همه چی خوبه با اینکه قبول نشدم تو کنکور اما باز به خودم ایمان دارم.در کل جیزی برای ناراحتی وجود نداره ومنم قبول دارم که زندگی بالا و پایین داره.با شفا پیدا کردن خواهرم خیلی به زندگی امیدوارشدم.ولی نمیدونم چرا علایم استرس رو دارم رفتم دکتر آزمایش دادم همه چی خوب بود و دکتر بهم گفت علایم تو بخاطر استرس هست ک رفته تو ضمیر ناخوداگاهت.خیلی دلم میخواد درس بخونم ولی نمیتونم آقای دکتر یعنی با هیپنوتیزم خوب میشم؟لطفا راهنماییم کنید.چند جلسه طول میکشه؟ببخشید که وقتتونم گرفتم

  1. مشکل شما با هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی برطرف می شود. تعداد جلسات مورد نیاز را در جلسه اول به شما اطلاع می دهم.

 173. با سلام.۲۵ سال سن دارم.از سال نود تا الان بخاطر اتفاقاتی که تو زندگیم افتاد دچار استرس شدید و افسردگی و مشکل عدم تمرکز مناسب و همچنین عدم یادگیری و قدرت تفکر خوب رو دارم.یه مدتی خیلی اذیت شدم و مدام فکر میکردم دارم سکته میکنم.تپش شدید قلب و احساس جریان شدید خون در سرم در مواجه با استرس بوجود می اید.اولش فکر میکردم خودم میتونم بدون پزشک از پس مشکلم بر بیام.ولی حالا نیاز به کمک پزشکی قابل اعتماد و توانا برای حل مشکلم دارم.من به یکی دو نفر روانشناس مراجعه کردم ولی مشکلم حل نشد.چون واقعا در سطح خیلی مبتدی بودند.از شما جناب دکتر نجفی درخواست کمک زیادی دارم.چون این مشکل کم کم داره لطمه زیادی در کار و روابط اجتماعیم وارد میکنه.با تشکر.امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و راهنمایی های شما دوباره به روزای بدون استرس و افسردگی به زندگی ایده آلم بر گردم.با تشکر فراوان.

 174. باسلام.پسری ۲۵ ساله هستم.مدتی است دچار استرس و اضطراب و افسردگی و وسواس فکری و عدم تمرمز مناسب و عدم تصمیم گیری و عدم یادگیری مناسب میباشم.به شکلی که در مواقع مواجه با استرس و اضطراب دچار تپش شدید قلب و گاهی احساس جریان شدید خون در سرم رو دارم.البته همه این موارد به گذشته و اتفاقاتی که برام رقم خورده تا حدود خیلی زیادی بستگی دارد.لطفا راهنمایی بفرمایید .

  1. قبل از هر چیز علت استرس و اضطراب شما باید ریشه یابی شود تا بتوان آنرا بطور کامل برطرف کرد.

 175. باسلام.پسری ۲۵ ساله هستم.مشکل من وسواس فکری عدم تمرکز زیاد عدم تصمیم گیری مناسب عدم تفکر مناسب استرس شدید هنگام مواجه با موضوع یا کاری هست.به نحوی که دچار تپش شدید قلب و همچنین احساس جریان شدید خون در سرم رو دارم.دلایل این موارد هم مشکلاتی که درذ گذشته برای خودم و خانوادم به وجود امده و من هنوز خیلی به گذشته و اتفاقات پیش آمده فکر میکنم.میخاستم منو راهنمایی کنید خیلی به کمکتون احتیاج دارم.از نظر جسمی هم در اکثر اوقات دچار خستگی و کم کاری هستم.

  1. با ریشه یابی مشکل شما و روان درمانی و هپنوتیزم درمانی امکان درمان وسواس فکری شما وجود دارد.

 176. سلام و عرض ادب
  بنده يك ورزشكار حرفه اي بوكس ۲۹ ساله هستم.روزي ۵-۶ ساعت تمرين دارم و از لحاظ فيزيكي و فني در شرايط كم نظيري هستم.به نحوي كه هنگام تمرين با هم تيميها در روي رينگ بوكس با ۲۰ درصد توانم ظاهر ميشوم تا به آنها صدمه اي وارد نشود.اما هنگام مسابقه رسمي چنان دچار احساس دلهره و ترس ميشوم كه پاهايم به سختي از روي پله ها رينگ بالا ميرود و مغزم را بل كل از دست ميدهم دهانم خشك ميشودو يا منصرف ميشوم يا اگر بازي كنم زير ۱ دقيقه شكست ميخورم .حتي مربي بنده حريفان كمي سبكتراز من برايم انتخاب كرد كه باز هم چنان دچار دلهره ميشوم كه حتي نهار از گلويم پايين نميرود و دچار خفگي ميشوم.
  از طرفي به بوكس خيلي علاقه دارم و توانايي كم نظيري در بوكس دارم و در روزهاي تمرين با قهرمانان استان كه مبارزه ميكنم اصلا احساس ترس ندارم اما روز مسابقه كارايي بنده به يك درصد هم نميرسد به حدي كه ديروز از حريفي كه ۱۰ كيلو از من سبكتر بود دم رينگ منصرف شدم و بازي نكردم درحالي كه مطمئنم اگر در تمرين بود زير يك دقيقه او را شكست ميدادم.تمام راههاي كاهش اضطراب را رفتم جواب نداده متاسفانه.آيا امكان درمان دارويي وجود دارد؟؟؟ضمنا بنده در هيچ مرحله و هيچ كاري اعم از رانندگي امتحان كنكور و….. اضطراب ندارم جز اين يك مورد به خصوص
  با تشكر از جناب دكتر نجفي توانا

  1. برای این مورد به هیچ وجه دارو درمانی را توصیه نمی کنم . از طریق مشاوره روانشناسی و مراجعه به متخصص روانشناس مشکل خود را برطرف کنید.

 177. سلام اقای دکترمن ۳۸سالسن دارم ازکودکی دچاراضطراب شدیدی میشوم که با افسردگی همراه است پیش یک روانشناس رفتم گفت اضطراب منتشرداری ایا باهیبنوتیزم قابل درمان است ممنون

  1. بله با توجه به اینکه اکثر اختلالات روحی ریشه در افکار فرد دارند هیپنوتیزم درمانی نقش مهمی در درمان آنها دارد. درمان افسردگی و اضطراب هم از آن مستثنی نیست و قابل درمان است . حتماً به یک روانشناس هیپنوتیزم درمانگر مراجعه کنید تا درمان شوید.

 178. سلام
  دختری ۳۵ ساله هستم که فوق العاده زود عصبی میشوم و از گرفتن ارتباط جدید خیی خیلی میترسم بطوریکه خودم قبل از دیدار کنسلش میکنم و دچار فوبیاهایی شدم که آزاردهنده هستند واجازه زندگی عادی بهم نمیدن مثل ترس از سرعت و حرکت و مکانهای شلوغ و بسته،انقدراسترس میگیرم که تمام
  سعیمو میکنم از این مکانها و حالات دوری کنم،چند وقتی هم هست که سرم دچار سوزن سوزن میشه ،لطفا راهنماییم کنید برای حل مشکلاتم از کجا باید شروع کنم؟؟؟؟؟؟

 179. سلام خسته نباشید
  حدود یک سالی بود که ماهی یک بار یا دو ماه یک بار شبا از خواب میپریدم و ضربان قلب خیلی تند بطوری که قفسه سینه ام درد میگرفت دست هامم زیاد خواب میرفت چندبارم حمله پانیک بهم دست داد که به اورژانس مراجعه کردم.یک شب به خاطر کارم شرکت موندم ساعت ۱۱ شب بود که استرس و اضطراب وجودمو گرفت تا خود صبح دور خودم چرخیدم و حالم بد بود خیلی شب بدی بود حالا از اون روز به بعد هر روز از ساعت پنج و شیش بعد ازظهر به بعد گرفتار پانیک میشم شبا نه غذا میخورم حالت تهوع هم دارم و دلشوره بی حوصله ام خبر بدی میشنوم حالم بدتر میشه ولی صبحها که از خواب بلند میشم تا ظهر حالم خوبه نمیدونم چیکار کنم این پانیکه؟ یا ناراحتی قلبی؟

  1. در مراجعه حضوری باید علایم بررسی شوند تا درمان مناسب برای مشکل شما در نظر گرفته شود.

 180. سلام اقای دکتر من ترس از ارتفاع ترس از شنا کردن تو ابهای عمیق که باعث میشه من پشت سرم درد بگیره یا تو جمع نمیتونم صحبت کنم استفاده از قرص ب۱ ۳۰۰ هم برام کارساز نبوده نگرانی از دست دادن شغلم اگر مممکنن منو راهنمایی کنید یا چطوری میتونم از شما وقت بگیرم در ضمن موقع ترس یا گشنگی یا کارلرزش دست میگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید یا یه وقتی ا زشما بگیرم

 181. سلام دکتر، من یه ورزشکار حرفه ای هستم، موقعی که در رابطه ی عاطفی م مشکلی پیش میاد اصلا قابل مقایسه با قبل از اتفاق نیستم، نه موسیقی میتونه آرومم کنه، نه پیاده روی نه حواس پرت کردن، نه نفس عمیق،همش میلرزم معده م درد میگیره اسهال میشم، نای حرف زدن نمیمونه برام، فک صورتم قفل میشه. چه کمکی میتونین بکنین مطمئن شم خوب میشم؟

 182. سلام
  آقای دکتر یکی از آشناهای من که دختر هست ادعا میکند پسر هستش و به خودش میگه ترنس؛میخواستم ببینم آیا با روش های هیپنوتیزم شما درمان میشه و دست از این ترنس و پسر بودن بر میداره
  خواهش میکنم جواب بدین.

  1. سلام اقای دکتر من یه جوان ۳۰ ساله هستم تاکوچتکترین استرسی تپش قلب پیدا میکنم وتکرر ادرار شدید هم دارم پیش پزشک اورلوژخیلی رفتم تکرر ادرارم کنترل نشده شمالطفا بگویید ک باید چکارکنم

 183. سلام آقای دکتر
  من ۲۲سال سن دارم و از دوسال پیش ترمادول مصرف میکردم نه که مرتب انگار هی ترک میکردم مثلا چند ماه پاک باز یک یا دو ماه میخوردم درشت یادم نیست تقریبا چند ماه پیش استرس پیدا کردم هم ترس انگار وقتی این حالت بهم دست میده گاهی وقت با خودم فکر میکنم الان فشارم پایین امده یا فکر میکنم قلبم بد کار میکنه انگار مشکوک میشم به همه چیز خیلی میترسم در حدی که بعد دهنم خشک میشه الان از ترمادول دیگه واقعا یک ترسیترسی دارم خداروشکر میتونید راهنمایی کنید یا اگه سوالی دارید بپرسید اگه من نگفتم ممنون میشم

  1. سلام.
   اینگونه مشکلات اینطوری حل نمی شود.حظوری به یک وانشناس مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 184. سلام آقای دکتر من از کودکی اظطراب داشتم و در واقع الان متوجه شدم از ادامه تحصیل محروم شدم و سرکارهم نتونستم درواقع کاری برای خودم بخاطر اظطراب زیاد ماندگار شوم وآن کارراحفظ کنم خلاصه خیلی ناراحت هستم و سی دی های دکتر هالاکوهی گوش کردم و متوجه شدم که اکثراوقات من اظطراب داشتم الان ۳۷ سال سن دارم آیا باروش شما درمان میشوم.ممنون

  1. بله دوست عزیز امکان درمان شما در جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی وجود دارد. لطفاً به متخصص روانشناسی مراجعه کنید و مشکل خود را برطرف نمایید.

 185. سلام .اقای دکتر من ۲۰ سال سن دارم و دانشجو هستم ولی هنگامی که استاد به من میگه مثلا درس رو از رو حتی بخوان دچار اضطراب و تپش قلب شدیدی میشوم و حتی لکنت زبان میگیرم خواهشمندم منو راهنمایی کنید .. مرسی

 186. سلام.اقای دکتر مادر بنده ۵۵ سال سن دارد و ۶ ماهی هست که اضطراب ودلشوره شدید همراه با تهوع و بی اشتهایی و کاهش وزن.احساس سرما و لرز و اشوب در چهره او پدیدار است..مشگل در زندگی ندارد و داروهای اعصاب اصلا بر روی او اثر ندارد به نظر شما چکار کنیم…میشه به بنده کمک کنید..ممنون میشم

  1. سلام.
   روان درمانی و مشاوره روانشناسی و در صورت امکان هیپنوتیزم درمانی هم می تواند به مادرتان کمک کند.
   موفق باشید.

  2. سلام.
   شما می توانید ابتدا جهت مشاوره و روان درمانی به یک روانشناس مراجعه نمایید. انشااله مشکل حل شود. در غیر این صورت می توانید از هیپنوتیزم درمانی استفاده کنید.
   موفق باشید.

 187. با سلام وخسته نباشید خدمت شما من ۲۸دارم دچار وسواس فکری شدم وافسردگیم دارم همش خیال میکنم خوب نمیشم الان به تازگی دکتر رفتم برام دارو نوشته اصلا دوست ندارم دارو مصرف کنم دوس ندارم از جامعه پرت بشم همش دلشوره واضطراب دارم هر موقعه میخوام ازدواج کنم ترس تمام وجودم میگره حس خودکشی میگیرم ایا با روش درمان میشم هپمش خیال میکنم دارم دیونه میشم

   1. سلام آقای دکترخسته نباشید من مدت دوماهه که نامزدم فوت شده صبح ها با استرس ودلشوره بیدار میشم دلشوره خیلی عذابم میده چکار باید بکنم

 188. سلام آقای دکتر من یک دانش آموزم که اگر معلم برای حل کردن مسىله یا پرسیدن درس صدایم می کند شدیدا لرزش دست و پا می گیرم
  چکار کنم؟

  1. سلام.
   احتمالا” دچار ترس یا فوبی اجتماعی هستید. نیاز به درمان دارید. در صورت نیاز تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 189. سلام اقای دکتر جوانی هستم ۳۴سال سن دارم فعلا بیکارم ولی کلاسهای کامپیوتر دارم میرم به محض اینکه که روزی که کلاس دارم از صبح دچار استرس و تپش قلب میشم و یا میخام برم بیرون کسی رو ببینم بازم استرس دارم وقتی میرم بیرون دیگه استرس ندارم نمیدونم علتش چیه قرص پروپرانول خریدم میخورم ولی میترسم بهش معتاد بشم اگر ممکنه کمکم کنید ممنونم اگر لازمه بیام خدمتتون برای مشاوره ممنونم

  1. سلام.
   سعی کنید روزی چند دقیقه ریلکسیشین انجام بدهید آرام می شوید. پروپرانول را نیز بهتر است با تشخیص پزشک مصرف کنید.برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید.

 190. سلام اقای دکتر منپانیک دارم وهمیشه سمت قلبم احساس خفگی میکنم سر گیجا دارم و همشه فکرو خیال بد میکنم دست خودم نیست ایا این احساس خفگی قلبم از همین پانیک است یا نه دوست دارم همیشه باد گلو بزنم تا نفسم راست بشه.لطفا راهنمایی کنید من وسواس فکری همدارم.ممنون میشم.

 191. با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر چند سالی هست که دائم دچار استرس تپش قلب ترس از صحبت های دونفره و نبودن در شرایط جسمی دلخواهم هستم می خوام شاد باشم نمیتونم میخوام با کسی خرف بزنم نمیتونم دائم فکرم آشفته است کارهایی که دوست ندارم تو مواقعی که اعصابم بهم میریزه انجام میدم میشه از شما کمک بخوام
  اگه مقدور باشه جواب سولاتم رو به ایمیلم بفرستین بی نهایت از شما سپاسگذارم.

  1. سلام.
   ممکن است دچار سوشیال فوبیا باشید، و یا همان ترس از جمع که عدم اعتماد به نفس یکی از دلایل آن است.چند جلسه مشاوره روان شناسی می تواند برای شما مفید باشد. در غیر این صورت از روشهای دیگر درمانی چون هیپنوتیزم درمانی می توانید استفاده کنید.
   موفق باشید.

 192. سلام آقاي دكتر. خواهر من ۳۲ سالشه حدود ۴ساله كه وسواس فكري و اضطراب شديد داره طوري كه نمي تونه روي كارهاش تمركز داشته باشه و معمولا توي جمع حاضر نمي شده . بيش از اندازه منفي گراست و خواب خوبي نداره . با هيچ كس نميتوانه ارتباط برقرار كنه چون پرخاشگر شده لطفا راهنمايي كنيد ما بايد چه كار كنيم
  آيا با روش شما نتيجه مي گيريم؟ آيا خواهر من بايد دارو مصرف كنه؟

  1. سلام.
   در صورتی که مایل به درمان از طریق هیپنوتیزم درمانی باشد، بله نتیجه می گیرید و سریع هم نتیجه می گیرید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 193. سلام اقای دکتر .من به نظر خودم هیچ مشکلی ندارم .در مورد روش درمانی شما خیلی تحقیق کردم ایا میشه همینجوری هیپنوتراپی رو انجام داد برای ارامش بیشتر؟ چون خیلی علاقه مند شدم به این روش.

 194. سلام جناب دکتر من دختر ۲۲ساله دارم که یکم افسردگی داره .بیش از حد حجب و حیا داره با این که ما اصلا خانواده بسته ای نیستیم اصلا نمیتونه با جنس مخالف رابطه برقرار کنه .به نظر شما این مشکل نیاز به درمان داره یا عادی هست ؟

  1. سلام.
   به هر حال افسردگی، عدم اعتماد به نفس و حجب و حیا همیشه نمی تواند ریشه در تربیت خانواده داشته باشد. به هر حال دختر شما نیاز به کمک یک متخصص روانشناس دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 195. سلام من همیشه تو آزمون هام دچار استرس شدیدی میشم که حالم بهم میخوره دستام سرد میشه من دانش آموز زرنگی هستم ولی استرسم باعث میشه خوب فکر نکنم حواسم پرت شه واسه کنکورم نگرانم میخوام استرسم از بین بره یعنی میشه دکتررررر؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام.
   بله، قابل درمان است. برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 196. سلام .اقای دکتر من ۲۵سالمه استرس خیلی شدیدی دارم همیشه همین باعث میشه دچار تپش قلب و لرزش اندام هامو دستم بشم مخصوصا وقتی توی جمعی هستمو می خوام صحبت کنم ولی موقعی که تنها هستم هم این مشکلاتو پیدا کردم جدیدا .از صبح استرس میگیرم و تا شبم ادامه داره .از صدا های ناگهانی مثل در کوبیدن خیلی میترسم همینطور از رانندگی .من تو جمع شروع میکنم به ناخن جویدن و این منو اذیت میکنه چون یک مردم باید چکار کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام.
   شما راهی جز حل این مشکلات که بیان کردید ندارید . بنابراین برای درمان این مشکلات خود به یک درمانگر مجرب باشید.و مطمئن باشید که مشکلات شما قابل درمان است .
   موفق باشید.

 197. سلام .من دچار استرس شدیدی هستم جای دیگری رفتم برای هیپنوتیزم درمانی .جلسه اول دچار لرز شدید شدم و به شدت ترسیدم دیگه ادامه ندادم می خواستم بدونم این ماجرا طبیعی؟و اینکه به نظرتون ادامه بدم ؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام.
   هیپنوتیزم درمانی هیچ خطری ندارد . شاید شما چنین حسی پیدا کردید . ادامه بدهید خوب است .
   موفق باشید.

   1. سلام آقای دکترچکارکنم که استرسم کنترل بشه موقعی که تو جمع خانواده شوهرم یاخویشاوندانم می شینم احساس می کنم ازمن بدشون میادازحرفام بدشون میاد بعضی وقت ابه فامیل ام بد میکنم اینا همیشه اهل دعواوفتنه هستن من دارم دیوونه میشم ازاینکه هیج کس منو دوست نداره شوهرم اصلا براش مهم نیست من خوبم یان

 198. سلام من استرس واضطرابم باعث شده کارهایی که دوست دارم نتونم انجام بدم موقع استرس حالت تهوع میگیرم جلو دوستام خیلی اذیت میشم دارم افسرده میشم با این وضعم تنهام همیشه من درمان میشم؟؟؟

  1. سلام.
   بله . درمان می شوید لطفا” برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید.

   1. سلام من میرم یه جای تو خیابان کسی میبینم که باهاش دست بگیرم دستان می لرزه که باعث میشه ازشون فرار کنم

  2. سلام عزیزه دلم منم دقیقا مثل توام از استرس تهوع میگیرم حتی از جنس مخالفم استرس دارم من یه جورایی حل کردم البتع کم خواستی تلگرام پیام بدیم شماره بدین یا ای دی

 199. سلام آقای دکترمن ی شب ی کسی روک خیلی دوستش داشتم بااصرارعکس بدن خودم روبراش فرستادم اینم باالتماس اون الان ازهمون ساعت احساس پشیمونی لسترس تپش قلب گرفتم آروم وقرارندارم احساس گناه وترس دارم خیلی پشیمونم چیکارکنم دارم اعذاب میکشم

  1. سلام.
   به هر حال اشتباهی است که رخ داده . هر کسی ممکن است چنین اشتباهی بکند . سعی کنید تکرار نشود و الان هم به آن فکر نکنید.
   موفق باشید .

 200. سلام اقای دکتر توانا .من ۴۷سال دارم و همش از اینده میترسم میترسم شکست بخورم وقتی دیگران پچ پچ میکنن احساس میکنم دارن راجب من حرف میزنن کابوس های شبانه وحشتناک دارم و همش در حالت بغض هستم خیلی عصبی شدم و عادت به قلیون پیدا کردم و تنبل شدم باید چیکار کنم راهنمایی کنید دکتر؟

  1. سلام:
   سرکار خانم فهیمه علائمی که می فرماید از جمله علائم افسردگی می باشد ،سعی کنید به افکار بد توجه نکنید ، مثبت فکر کنید ،سعی کنید در جمع باشید ،آهنگ های شاد گوش دهید،ورزش کنید .بعد نیست به یک روانشناس مراجعه کنید ،و اگر نتیجه نکردید به اینجا میتوانید مراجعه کنید .
   موفق باشید.

   1. سلام جناب دکتر با کوچکترین تحرک بیرونی دچار اضطراب بی قراری بی خوابی و افکار منفی می شوم لطفا راهنمایی بفرمایید

 201. سلام.
  یکی از دلایل اینگونه اضطراب ها بر می گردد به میزان اعتماد به نفس افراد دومین عامل اینگونه نگرانی ها و اضطراب ها بر می گردد به ناکامی هایی که فرد در گذشته داشته و دلایل مختلف دیگر .برطرف کردن این مشکل نیازمند مطالعه و تلاش خود فرد برای از بین بردن ضعف های شخصیتی اش ،مشاوره و روان درمانی نیز می تواند برای شما مفید باشد و همچنین روش های جدید درمانی مثلا” هیپنوتیزم درمانی می تواند خیلی مفید باشد.
  موفق باشید.

  1. سلام, همسر من وقتی در جمع قرار میگیرن ویا حتی در تنهایی مدام به موهاشون دست میزنن و یا کوچکترین پرز یا اشغالی رو موهاشون بشینه حساس میشن, خیلی نگرانم, یه جور تیک عصبی شده نمیتونه ترک کنه چیکار کنم, ممنونم

 202. سلام .اقای دکتر من مشکلی دارم در بعضی اوقات که با دوستم می خوام برم بیرون یا بعضی اوقات که جای خاصی می خوام برم از یک هفته قبل استرس خیلی شدیدی میگیرم و همش فکرم درگیر اون برنامست که خیلی هم برنامه مهمی نیست ولی استرس خیلی شدیدی می گیرم و حتی گاهی اوفات از استرس دل درد و تپش قلب میگیرم ایا این مشکل رو میشه درمان کرد؟لطفا جواب بدید اقای دکتر

 203. سلام.
  معمولا” علت استرس و اضطراب در جمع و یا در مقابل جنس مخالف نتیجه عدم اعتماد به نفس ، خجالتی بودن که ناشی از تجربیات تلخ گذشته است ،می باشد . خیس بودن و یا نمناک بودن کف دست ها هم ناشی از استرس زیاد است که حتی در تنهایی هم به وجود می آید .به هر حال قابل درمان است . طبیعتا” هر چه زودتر مشکلتان را حل کنید از لحاظ شخصیتی و همچنین پیشرفت در زندگی کمتر آسیب می بینید .
  موفق باشید.

 204. سلام اقای دکتر یه جوونم که خیلی استرس دارم با دخترای هم دانشگاهی که حرف میزنم استرس میگیرم؛ تو جمع حرف میزنم هم همینطور؛فوتبالیستم؛ی چند وقته خیلی ازارم میده؛دستام خیس میشه؛زود عصبی میشم راهکار چیه؟؟

  1. سلام اقای دکتر من خیلی اضطراب دارم همش اضطراب الان دانشجوام ولیهمش میترسم از درس و کلاس همش میگم من هیچی بلد نیستم .تو مدرسه هم سره کلاس نمیتونستم‌ برم .الان صبح ها یهو از خواب میمرم و تا حدود ۲ساعت حالم بده .چکار کنم .

   1. استرس و اضطراب عامل بازدارنده در یادگیری است حتما سعی کنید از روانشناس برای رفع مشکل خود کمک بگیرید.

 205. سلام
  من مزاحم شدم كه سوالي از شما بپرسم جناب دكتر آيا هيپنوتيزم به اضطراب ناشئ از قرار گرفتن در جمع هم جواب ميدهد .چون من كارم به صورتي است كه بايد بيشتر وقت ها سخنراني كنم وأين هميشه برايم اضطراب آور است .به دكتر هم مراجعه كردم ولي بايد داروي ضد اضطراب مصرف كنم.ايا با هيپنوتيزم مشگل من از بين ميرود ؟يا نه
  با تشكر و سپاس

  1. سلام.
   دوست عزیز ، احتمالا استرس و اضطراب شما در جمع میتواند ناشی از عدم اعتماد به نفس و یا ترس از جمع باشد . به هر حال شاید بهترین روش درمان برای از بین بردن ترس از سخنرانی هیپنوتیزم باشد .
   موفق باشید.

 206. سلام.
  این اضطراب و تپش قلب شدید شما میتواند ناشی از تجربیات تلخ و ناخوشایند گذشته شما باشد و شاید هم به دلیل عدم اعتماد به نفس شما و یا اینکه به هر دو دلیل شما پس از کوچکترین اتفاق دچار استراب و تپش قلب شوید . ب هر حال هیپنوتیزم درمانی میتواند بهترین انتخاب برای درمان مشکل شما باشد.
  موفق باشید.

 207. با سلام

  آقاي دكتر من مدتي است كه با كوچكترين اتفاق يا حرفي دچار اضطراب و تپش قلب شديد ميشوم وكنترل ان امكان پذير نيست وحتما بايد دارو بخورم آيا هيپنوتيزم اضطراب را كنترل ميكند با تشكر

  1. آقای دکتر من بچه ای ۱۳ ساله هستم که وقتی امتحان دارم وقتی که میخواهم بخوانم استرس دارم وتپش قلبم بالا میرود چکار باید کنم

  2. با سلام خدمت آقای دکتر من قبلا هم پیام گذاشتم براتون ولی ج ندادین من وضعیتم اورژانسیه من ۱۲ ساله بطور جدی دچار اضراب عدم لذت خستگی و منگی هستم میخوام بدونم از همون موقع دارو مصرف میکردم یعنی تا الان تمام داروهای اعصابی که در حال حاضر در ایران وجود داره رو مصرف کردم هیچ دارویی نیست که مصرف نکرده باشم اما بجز ۴ یا ۵ بار اونم بمدت ۲ تا ۳ ماه بیشتر خوب نشدم و باز بحالت اول بر گشتم حتی دستگاه تی سی دی اس هم تا ۲۵ جلسه استفاده کردم اما فایده ایی نداشت فقط لحظه ایی آرام بخش بود حتی چند سال پیش نزد استاد الماسیان رفتم بمدت دوسال اما آخر گفت قابل هیپنوتیزم نیستم آقای دکتر خیلی نسبت به زندگی نا امید هستم روانشناسم رفتم اما تاثیری نداشت در من میخوام بدونم اگه بیام پیشتون مشکل اضطراب و افسردگی کهنه من حل میشه آیا خوب شدنی هستم؟ ضمنا اینو هم بگم که اکثر پزشکان مشکل من بیماری دو قطبی تشخیص دادن اما من مطمن نیستم لطفا از طریق همین سایت راهنماییم کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top