skip to Main Content

تعریف زود انزالی

هرگاه مرد زودتر از زن ارضا گردد هر چند نيم ساعت به طول بينجامد گوييم اين پديده رخ داده است و در جامعه ما بسيار شايع شده است. در پي افزايش سن ازدواج و رواج پديده هايي همچون استمنا و … باعث شده فرد آنقدر روابط حقيقي را در نظر خود بزرگ كند كه وقتي با آن مواجه ميشود قدرت كنترلي كمتري بر خود دارد در نتیجه زود ارضا ميشود زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی است که فرد دچار تحریک پذیری بالایی می گردد و در نتیجه قادر به حفظ و نگهداری خود برای یک مدت معین نمی شود.

تعريف دیرانزالی

شیوع این حالت کمتر است. و زمانی رخ می دهد که فرد برای ارگاسم به تحریک زیادی نیاز دارد و مدت زمان بیشتری نیاز دارد اگر دیر انزالی شدت و مدت اش طولانی باشد در نهایت باعث ناتوانی و بی میلی مرد می گردد و پس از آن سرد مزاجی زن و در آخر افسردگی و مشکلات دیگر را بدنبال خواهد داشت.

زود انزالی

علل زود انزالی و دیر انزالی

اين بيماري بیشتر ريشه عصبي دارد که از این میان استرس و اضطراب، افسردگی ، خشم و غضب نسبت به همسر ،عدم اعتماد به نفس و دیگر عوامل روانی را می توان نام برد . بساری از مردان با اینکه در گذشته هیچ مشکلی در این زمینه نداشته اند ، به مجرد اینکه دچار یک مشکل عصبی یا افسردگی می شوند در پی آن دچار مشکل بی میلی جنسی و زود انزالی می گردند که این نشان دهنده ریشه روانی عوامل اختلالات جنسی می باشد .البته یکی از علایم ترک مواد مخدر زود انزالی جنسی است که جدا از عوامل روانی است و همچنین ارگاسم دیر هنگام زن نمی تواند نشان دهنده زود انزالی یا مشکل مرد باشد.البته گاهی اوقات عوامل جسمانی را هم نباید نادیده گرفت.


درمان ناتوانی جنسی

درمان زود انزالی و درمان دیر انزالی

از جمله درمانهایی است که توسط دکتر توانا انجام می پذیرد. درمان زود انزالی و دیر انزالی است
بهترین روش درمان زود انزالی و درمان دیر انزالی، مشاوره به منظور حل مشکلات بین فردی ، روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی می باشد. یعنی فرد بايد تكنيكهاي آرامش را تمركز را فرا بگير د و انجام دهد افراد زیادی از این روش درمانی بهره و نتیجه گرفته اند .

This Post Has 9 Comments

 1. سلام دکترنجفی وقت بخیر. همسرمن دیر انزالی داره و کمترین تایمی که طول میکشه ارضا بشه یک ساعت نیمه. بیماری نداره و سیگار و مشروب موادمخدر ودارویی هم مصرف نمیکنه این موضوع داره براما مشکل ساز میشه این مشکل درمانی داره ؟

 2. سلام آقای دکتر مردی ۴۰ ساله مدیر مدرسه ام اضطراب اجتماعی شدید دارم در جمع های کوچک وقتی شروع به سخنرانی رسمی میکنم ضربان قلبم شدیدا بالا میره همه چیز ازیادم میره صدام عوض میشه بغضم میگیره دیگه نمیتونم ادامه بدم حالم از همه چیز به هم میخوره احساس میکنم توانایی مدیریت ندارم

 3. سلام .اقای دکتر من مشکل زود انزالی شدید دارم جوری که تو رابطه به یک ثانیه نمی رسه من ارضا میشم .خیلی اعتماد به نفسم اومده پایین و خیلی هم خجالتی شدم اصلا تو روابط اجتماعیم خوب نستم همینا باعث شده خیلیا سرم کلاه بزارن باید چیکار کنم اقای دکتر

  1. سلام.
   جناب مجتبی ، نیاز به درمان دارید و حتما” به یک درمانگر خوب باشید .
   موفق باشید.

 4. سلام.
  بله، زود انزالی قابل درمان است . یکی از روش های درمانی رفتار درمانی است که میتوانید با مطالعه و یا با مراجعه به یک روانشناس به ان برسید . هیپنوتیزم درمانی نیز میتواند بسیار مفید باشد .
  موفق باشید.

 5. سلام آقای دکتر من ۳ ماه ازدواج کردم ولی همسرم دچار زود انزالیه ما هیچ موقع رابطه جنسی خوبی با هم نداشتیم و هر دو احساس بدی داریم راهی برای درمان زود انزالی همسرم هست؟ لطفا کمکون کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top