لوگو دکتر نجفی توانا
مالش دوستی

مالش دوستی؛ تشخیص و درمان

امتیاز بده

بسیاری از افراد به اختلالات جنسی دچار هستند اما شاید خودشان خبر نداشته باشند. یک از این اختلالاتی که ممکن است میان افراد بیشتر شایع باشد، مالش دوستی یا فروتریسم است. این افراد در دسته افراد پارافیلیا قرار دارند به این معنا که کشش جنسی زیادی دارند و حتی این کشش جنسی قوی ممکن است نسبت به اشیا و یا رفتار آدم ها باشد. افراد فروتریسم علاقمند هستند که خود را به یک فردی که در جریان قرار ندارد بمالد و با این امر دچار تحریک جنسی میشود.

آشنایی بیشتر با مالش دوستی

به طور کلی همچنان جامعه پزشکی در حال تحقیق بر افراد مالش دوست می‌باشد و آمار دقیقی از جمعیت عمومی این افراد در دسترس نیست اما این مشکل بیشتر در آقایان به چشم می‌خورد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که همچین مسئله ای را در تاکسی، پیاده رو و سایر اماکن تجربه کرده باشید. طبق آمار های بدست آمده این مورد 30 درصد در آقایان بیشتر است اما به این معنا نیست که در بانوان این اختلال وجود ندارد.

مالش دوستی؛ تشخیص و درمان

ناگفته نماند که نباید این اختلال جنسی را با دست مالی کردن یا تاچریسم اشتباه بگیرید زیرا این دو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. دست مالی کردن اینگونه است که اشخاص علاقمند هستند تا به نواحی تناسلی یا پستان یک فرد ناراضی در جمع دست بزنند و یا آن را در دستان خود بگیرند.

علائم مالش دوستی

مالش دوستی اغلب از خیال پردازی عبور کرده و افراد علاقمند هستند که این کار را در یک مکان عمومی انجام دهند. در مقابل طبیعتا افراد بی خبر از انجام این کار ناراضی هستند. افراد مالش دوست یا فروتریسم اغلب در تخیلات خود درگیر هستند و ممکن است که این عملکرد را روزانه انجام دهند. بنابراین اگر این نوع اتفاقات برای شما در اماکن شلوغ یا عمومی رخ داد می‌توان گفت که شما با یک فرد فروتریسم مواجه شده اید.

علل پیدایش اختلال مالش دوستی

به طور کلی هیچ دلیل علمی اثبات شده ای وجود ندارد که این اختلال چرا و به چه دلایلی به وجود می‌آید. البته به طور کل متخصصان روانشناس در این زمینه نظریه های زیادی دارند. این افراد بعد از یک بار مالش به فرد بی خبر، دچار تحریک جنسی شده و به دلیل جذابیت بر انگیختگی جنسی تمایل دارد که باز هم مجدد این عمل را تکرار کند.

تشخیص مالش دوستی

برای اینکه متخصص روانشناس بتواند به درستی اختلال شما را تشخیص دهد باید حتما در بازگو کردن رفتار های خود صادق باشید. درمانگر شما باید از وضعیتتان به صورت کامل مطلع باشد تا بتواند بهترین روش درمانی را برگزیند. پرسشنامه های مربوطه را پاسخ دهید و در مورد سوابق جنسی و رفتار های غیر عادی خود برای پزشکتان صحبت کنید.

اختلال مالش دوستی چه عوارضی دارد؟

معمولا این اختلال جنسی، تنش بسیاری را برای افراد دیگر به همراه دارد. مالش دوستی ممکن است با خشونت افراد دیگر همراه باشد.  افرادی که به فروتریسم مبتلا هستند امکان کشش به عورت نمایی نیز به مرور برایشان بیشتر میشود و رفته رفته این اختلالات پیشرفت خواهد کرد.

درمان مالش دوستی چگونه است؟

مالش دوستی به عنوان یک اختلال باید سریعا توسط بهترین متخصص رواندرمانگر، درمان شود. فروتریسم وضعیت جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یکی از راه های درمانی این اختلالات جنسی استفاده از هیپنوتیزم درمانی است. هیپنوتیزم درمانی اینگونه مشکلات را از پایه درمان میکند و درواقع مغز به سلامت اولیه خود باز می‌گردد. در زمینه این روش درمانی میتوانید از دکتر داوود نجفی توانا کمک و مشاوره بگیرید. شما باید چیزی که در ذهنتان است را برای پزشک خود بازگو کنید تا وی بتواند به طور کامل و صحیح شما را راهنمایی کند.

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

“می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم.”
مثلا”، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *