امتیاز بده

10 راهکار برای مقابله با افسردگی

کارها و روشهای زیادی است که به وسیله آنها می توان با افسردگی مقابله کرد و به کمک آنها احساس آرامش و راحتی بیشتری کرد در اینجا 10 راهکار برای مقابله با افسردگی را ذکر می کنیم:

درمان استرس و اضطراب
1- به یک متخصص روانشناس مراجعه کرده و احساسات درونی خود و افسردگی خود و مواردی که نمی توانید راجع به آن با دیگران صحبت کنید را با او در میان بگذارید و از او کمک بگیرید.
2-با دوستان مورد اعتمادتان در مورد افسردگیتان صحبت کنید آنها می توانند به شما کمک کنند وحمایت و محبت مورد نیازتان را تامین کنند.
3- به فعالیتهایی که بیشتر از آنها لذت می برید بپردازید مانند گوش دادن به موسیقی ،سینما رفتن و وقت گذراندن با دوستان و ….
4- ورزش کنید . انجام ورزشهای سبک مانند پیاده روی و شنا باعث ایجاد شادابی و نشاط می شوند هر روز جداقل نیم ساعت ورزش کنید. این عامل مهمی در پیشگیری و درمان افسردگی است.
5- ذهن خود را پاکسازی کنید و افکاری که باعث ایجاد افسردگی می شوند را دور بریزید سعی کنید تفکر مثیت داشته باشد به محض تفکرات منفی ذهن خود را منحرف کرده و یا به فعالیتی مشغول شوید.
6- سعی کنید خوب و عمیق بخوابید خواب کافی عامل مهمی در پیشگیری از افسردگی است بنابراین قبل از خواب از مصرف مواد کافئین دار خودداری کنید.
7- در خانه نمانید به هر بهانه ای در اجتماع حاضر شوید –این نکته مخصوص خانمهای خانه دار است-
8- سعی کنید حوادث تلخ گذشته را که باعث احساس و افسردگی می شوند فراموش کنید.
9- نه گفتن را تمرین کنید . کارهایی که باعث ناراحتی شما می شود قبول نکنید زیرا بار منفی و استرس اضافی به شما تحمیل می کند.
10- احساس گناه را در خود از بین ببرید از سرزنش خود دست بردارید وبا خودتان منصفانه رفتار کنید و دید مثبتی نسبت به خود و توانمندیهایتان داشته باشید.

مقابله با افسردگی

دکتر داوود نجفی توانا

دارای دکترای تخصصی روانشناسی از هندوستان که مقاطع تحصیلی خود در زمینه روانشناسی بالینی از شهید چمران اهواز و ارشد بالینی و دکترا را درکشور هند اخذ نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *