skip to Main Content

همجنس گرایی یک اختلال جنسی

همجنس خواهی( همجنس گرایی ) پدیده ی قدیمی است و همواره طول زمان ، یکی از مسایل انسان بوده و از این جهت مورد بررسی قرار گرفته است .در حال حاضر نیز در بیشتر کشورهای غربی بدلیل پذیرش از سوی جامعه ،بیش از بیش مورد توجه و بحث قرار گرفته است.
هم اکنون دو درصد از جامعه مردان دنیا و و چهار درصد از زنان دنیا را همجنس گرایان تشکیل میدهند.

همجنسگرایی
ار نظر بیشتر مردم همجنس گرایان افراد روسپی و فاحشه هستند ولی مانند سایر اختلالت و بیماریها همجنس گرایی نیز یک نوع بیماری است که عوامل مختلفی ژنتیکی، هورمونی ، و اجتماعی نظیر تربیت نادرست و یادگیریهای اجتماعی غلط در آن نقش دارند.

پذیرش یا محکوم کردن هم جنسگرایی

در هر صورت همجنس گرایان بخش غیر قابل انکاری از اجتماعند.
حال چگونه باید با همجنس گرایی برخورد کرد آیا باید آنها را پذیرفت یا محکوم کرد یا مورد درمان و مداوا قرار داد.
در کشورها ی مختلف به طرق متفاوت با این مسئله برخورد می کنند .اما با توجه به فطرت انسان همجنس گرایی مسئله ای مغایر با ذات و فطرت انسان است و بهتر است علل آن شناخته و مورد درمان قرار گیرد و همجنس خواه به زندگی سالم سوق داده شود

همجنسگرابر پایه تحقیقی در مورد علل همجنس گرایی، مسائل تربیتی و روانشناختی عوامل مهمتری از مسائل فیزیولوژیکی هستند . مثلا پسرهایی که در محیطی پرورش می یابند که بیشتر آنها مونث هستند در دوران بزرگسالی بیشتر دچار اختلال هویت میگردند و خود را با جنس مونث همانند سازی میکنند بجای یک جنس مذکر خود را بعنوان یک جنس مونث می بینند

مورد دیگر مسئله مهر طلبی و جلب توجه دیگران است . این افراد برای جلب توجه دیگران هر کاری می کنند
برای فردی که اختلال همجنس گرایی دارد و به جنس مخالف تحریک پذیری کمی دارد، تحریک جنسی با عکس و یا افکار جنس مخالف موثر است و تمایل به جنس مخالف را افزایش می دهد در بسیاری از همجنس گرا ها، گرایش به جنس مخالف هم تا حدودی وجود دارد و همجنس گرای کاملا خالص خیلی شایع نیست احتمال کنترل گرایش و برگشت به دگر جنس گرایی خیلی زیاده که این خود به روند درمان کمک می کند.

عادت به همجنس گرایی

همجنس گرایی مانند هر عملی دیگری با تکرار بصورت عادت درمی آید و ترک آن مشکل می شود و بنابراین درمان بموقع کمک زیادی به مثور ثمر بودن درمان می کند.

اختلال همجنس گرایی قابل درمان است

همجنس گرایی به هر علتی که باشد قابل درمان است و آنهایی که زمینه وعلل روانشناختی دارند با تکنیکهای روانشناختی و هیپنوتیزم درمانی و کار روی ناخودآگاه و شناخت تعرصها توسط خود فرد به بهترین نحو قابل درمان است و همجنسگرا می تواند درمان شده و تمایل جنسی سالم کسب نموده و زندگی سالمی را از سر گیرد.

This Post Has 4 Comments

  1. با سلام
    آيا درمانگاهي در اين زمينه وجوددارد. اگر هست ممكن است نشاني آن را بنويسيد.
    با تشكر

      1. سلام درکرمان مرکزی برای درمان این بیماری هست؟ هم جنس گرایی مردانه

Comments are closed.

Back To Top