skip to Main Content

پیشگیری و درمان قبل از طلاق

طلاق به معنای فسخ پیمان زناشویی و رها شدن از مسئولیت از زندگي
بر اساس مطالعات انجام شده و بر اساس آمار مهمترین عامل طلاق ، اختلالات جنسی می باشد که یا نا تواني جنسی یکی از زوجین است و یا خیانت یکی از آنهاست عامل جنسی رتبه اول را در طلاق دارد ودومین عامل طلاق بر اثر اختلالات روانی يكي از زوجین است مانند افسردگی،پرخاشگری، اعتیاد، و غیره است که همین ها زمینه ساز اختلالت جنسی نیز هستند.

طلاق به همراه خود مشکلات زیادی بوجود می اورد. افسردگی زوجین ،کودکان افسرده و بی پناه مشکلات اقتصادی و بزهکاری همه در اثر طلاق بوجود می آید.

پيشگيري از طلاق

پیشگیری و درمان قبل از طلاق

مهمترین راه برای جلوگیری از طلاق مشاوره قبل از ازدواج است. اگر با مشاوره و انجام تستهای ازدواج مشخص شود دونفری که تمایل به ازدواج دارند دارای اختلالات روانی و عاطفی هستند و درمان شوند طلاق نخواهیم داشت شخصی که در خانواده ای بزرگ شده که والدیننش با هم مشکل داشته اند و یا طلاق گرفته اند تجربیات تلخی از زندگی زناشویی دارد و در آینده نیزدرزندگی زناشویی اش دچار مشکل خواهد شد.

پيشگيري از طلاق

تعداد زیادی از زوجین بدلایل مختلف ، خواستار طلاق بوده اند ولی بعد از مشاوره و در اثر حل شدن عللی که بخاطر آن جویای طلاق بوده اند،زندگی شیرینی را شروع کرده اند. آقایی که بعد از طلاق دچار افسردگی شده بود برای درمان فسردگی اش مراجعه کرد، وقتی از او علت طلاق را جویا شدم اظهار داشت که همسرش وسواس شدیدی داشته و در پاسخ سوال من که آیا دوست دارید دوباره به زندگی بر گردید گفت در صورت درمان مشکل همسرش ، می خواهد دوباره زندگی با او را از سر گیرد. پس از درمان همسر با تکنیکهای خاص و هیپنوتیزم درمانی ، هم اکنون بخوبی با هم زندگی می کنند.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top