skip to Main Content

افسردگی و طرز تفکر فرد دچار افسردگي

افسردگی ، یک نوع دریافت و شناخت منفی و مخرب و غیر سازنده در ذهن فرد افسرده در رابطه با خودش و محیط پیرامونش و آینده اش ایجاد می کند.
یعنی شخص خودش را بی ارزش ، گناهکار غیرقابل دوست داشتن و دارای عیوب زیاد می پندارد
و همچنین دنیا را بسیار خطرناک و پر از موقعیتهای بد و ناخوشایند و شکست و آسیب دیدن می داند
و آینده را از حال بسیار بدتر تلقی می کند و از آن دلهره دارد
این نوع شناخت وتعبیر اززندگی تقریبا در تمام مسائل روزمره فرد افسرده وجود دارد بطوریکه کوچکترین مسئله یا مشکلی او را به یاد خاطرات وناکامی های گذشته اش می اندازد و او را برانگیخته و عصبانی می کند و امیدش را به آینده از دست داده و آینده را مانند گذشته و حتی تیره تر از تصور می کند وبه اصطلاح ذهن فرد دچار نشخوار فکری شده و در باتلاق و چرخه افکار منفی غرق می شود.مثلا در رابطه با یک اختلاف خانوادگی مثلا در رابطه با یک مشکل مادی ، فرد سالم سعی می کند مشکل را یا خودش حل کند یا کمک بگیرد وبا وجود این مشکل با خود می گوید خوشحالم که مشکلم زیاد جدی نیست و حل می شود و خدا را شکر می کند که در عوض سالم است .

دچار افسردگي

ولی فرد دچار افسردگي تصور می کند که دنیا به پایان رسده و تا آخر عمر باید در فقر و بدبختی زندگی کند . در واقع فرد دچار افسردگي مدام در حال نشخوار افکار منفی است.
سیستم فکری افراد در دوران کودکی شکل می گیرد و اگر داده ها و اطلاعت و خاطرات داده شده به ذهن کودک خوب و مثبت باشد مطمئنا تفکر فرد در بزرگسالی نیز از خود و دنیا و آینده مثبت تر خواهد بود و احتمال افسردگی کمتر است و بالعکس
هبپنوتیزم در درمان بیماریهایی که علت آن مربوط به خاطرات گدشته و ذهن ناهوشیار است مانند افسردگی کمک شایانی می کند.

This Post Has 8 Comments

 1. سلام من وفتی بخواهم جایی بروم یا از قبل کاری رو انجام بدم دچار اضطراب شدیدی میشم و اینکه انتظار اتفاق بد رودارم اافسردگی شدیدو افکار منفی در مورد آینده دارم سایت شما رو مشاهده کردم و می خوام بدونم من بیام اونجادرمان میشم .؟

  1. سلام.
   بله، درمان می شوید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شود.
   موفق باشید.

  2. سلام.
   بله، درمان می شوید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 2. سلام افکار وسواس گونه من وتیکهای عصبیم یه افسردگی رو در من به وجود آورده یه حالت بی قراری دارم مشاوره رفتم فایده نداشت این روش درمانی موثر هست آیااا؟

  1. سلام.
   بله، موثر است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 3. سلام آقای دکتر من ۲۷سالمه بعد از شکست عشقی که در زندگبم برام اتفاق افتاد دچار افسردگی شدم دیگه امید به زندگی ندارم همش ذهنم در گیر دچار پرخاشگری هم شدم .من درمان میشوم .

  1. سلام.
   بله ، درمان می شوید . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

 4. آيا كسي كه نمي تواند درجنا صحبت كند متواتر به آنجا مراجعه كند استجواب مي كگيرد

Comments are closed.

Back To Top