skip to Main Content

چگونه با افسردگی مبارزه کنیم؟

بهترین راه برای مقابله با افسردگی ،تشخیص علائم افسردگی و هشدار دهنده های افسردگی است.
آیا بی حوصله و بد خلق هستید و مدام احساس خستگی می کنید و هیچ چیزی نمی تواند شما را شاد کند ؟ آیا از بی خوابی و کابوسهای شبانه رنج می برید؟ آیا گرفتار اعتماد به نفس پایین و احساس گناه شده اید ؟ آیا نمی توانید به کسی اعتماد کنید و به بیشتر افراد بد بین هستید؟ اینها تنها برخی از نشانه های افسردگی هستند .
شرایط استرس زا،، محیط پر تنش،خاطرات رنج آور ، تنهایی، تبعیض، بیکاری و بی پولی درصورتیکه فرد با مهارت مواجهه با آنها آشنا نباشد یا قدرت مواجهه با آنها را نداشته باشد می تواند فرد را دچار افسردگی کند.
افراد با مهارتهای خوب اجتماعی و شیوه های فکری درست ، کمتر به افسردگی مبتلا می شوند.

مبارزه با افسردگی
برای مقابله با افسردگی لیستی از شرایط استرس زای و پرتنش کنونی خود را تهیه کنید و برای هر کدام چند راه حل پیدا کنیدو بهترین را ه حل را انتخاب کنید و سریعاً دست به کار شوید ، وفتی با ترسهای خود مواجه می شوید آنها کم رنگ می شوند و قدرت استرس زایی آنها به شدت کاهش می یابد و از افسردگی که ناشی از شرایط پرتنش است. پیش گیری می شود

مبارزه با افسردگی از طریق جنگ با افکار منفی

یکی از روشهای مهم مبارزه با افسردگی ، جنگ با افکار منفی است . نگذارید این افکار مسموم زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد . از تکنیک توقف فکر یا پرت کردن حواس استفاده کنید و یک فکر منفی را سریعاً با افکار مثبت جایگزین کنید . مثلا بجای من آدم بی عرضه ای هستم بگویید من از عهده مسئولیتهایی که بر عهده من است بخوبی بر می آیم . از افراد و شرایطی که احساس بد و افسردگی را در شما تشدید می کند دوری کند.
نه گفتن را تمرین کنید و کارهایی را که دوست ندارید به اجبار ، انجام ندهید .

افزایش اعتماد به نفس راهکار قوی برای پیشگیری از افسردگی

اهداف خود را مشخص و آنها را مرحله بندی و به اهداف کوچکتر تقسیم کنید. با این روش،با رسیدن به هر مرحله احساس خوب و اعتماد به نفس در شما ایجاد می شود و این راهکار قوی برای پیشگیری از افسردگی است.

مقابله با افسردگی
برای مقابله با افسردگی سعی کنید زندگی را سخت نگیرید و در سبک زندگی خود تغییرات خوبی ایجاد کنید مثلاً خواب کافی داشته باشید ،مرتب ورزش کنید ، با دیگران در ارتباط باشید ، احساسات خود را بروز دهید ، یاد بگیرید آرام و عمیق تنفس کنید ،رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از کافیین و مشروبات الکلی استفاده نکنید.سیگار کشیدن را ترک کنید . از خود و دیگران انتظارات معقول داشته باشید و به کارهایی که از آن لذت می براید بپردازید مثل گوش دادن به موسیقی مورد علاقه، رفتن به خرید و….. خلاصه برای خودتان احترام قائل شوید و فهرستی از موارد مثبت خود را یادداشت کنید و سعی کنید هر روز آن را گسترش دهید به این ترتیب احساس بهتری خواهید داشت و کمتر مبتلا به افسردگی می شوید.
به همراه این روشها شما می توانید با مراجعه به روانشناس و هیپنوتیزم ، درمان های رفتاری شناختی و گفتگو درمانی از ابتلا به افسردگی پیش گیری و همچنین نسبت به درمان افسردگی اقدام کنید

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top