skip to Main Content

درسهایی برای مبارزه با افسردگی

۱)برای مقابله با افسردگی با واقعیات و ترسهای خود روبه رو شوید و جرات پذیرش واقعیت را داشته باشید. تنها در این صورت است که برای رفع مشکلات اقدامی اساسی می کنید و مشکلات را پشت سر می گذارید و با رفع مشکلات احساس بهتری پیدا می کنید.

۲) برای پیش گیری از افسردگی به سلامت جسمی و روحی خود توجه کنید و در صورت وجود مشکل با پزشک متخصص مشورت کنید

۳) با رژیم غذایی سالم و ورزش مداوم از بروز افسردگی پیش گیری کنید.
در برنامه عذایی شما باید به اندازه کافی ویتامیتهای E-B-C و مواد قندی و عناصر معدنی مانند منگنز وجود داشته باشد ،زیرا کمبود آنها باعث احساس افسردگی می شود. مطلب ۱۰ کمبود غذایی که باعث افسردگی می‌شود را مطالعه کنید.

غذا افسردگی

۴) با افراد سالم و مثبت معاشرت کنید . وقت گذاشتن برای معاشرتهای سالم و گفتگو با افراد مثبت ، دید امیدوار کننده تری از زندگی به فرد می دهد و میتواند مانع افسردگی شود.

۵) از دوستانتان کمک بگیرید و راجع به مشکلات خود با دوستان نزدیکتان یا یک مشاور خوب صجبت کنید آنها می توانند شما را در حل مشکل یاری می کنند. بدیهی است با حل مشکلات ،استرس و ناراجتی شما کاهش می یابد و احتمال افسردگی نیز کم می شود.

۶) از خود و دیگران توقعات منطقی داشته باشید . کمال گرایی زیاد منجر به افسردگی می شود زیرا احتمال نرسیدن به آن هدف بسیار بزرگ و دور از ذهن، زیاد است و همچنین وقتی از دیگران توقع بیجا داریم در صورت برآورده نشدن توقعاتمان دچار سرخوردگی می شویم.

۷) به جای مرور مکرر خاطرات منفی، که از نشانه های افسردگی است ، سعی در یاد آوری خاطرات خوبمان کنیم. هر شخصی در زندگی لحظات شادی داشته ، بامرور آنها خود را آرام کنیم.
۸) شکر گذار باشیم و به جای تمرکز بر کمبود ها به داشته هایمان توجه کنیم و از آنها برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم.
۹) قدر دان باشید و از کسانی که شما را حمایت می کنند سپاسگذاری کنید . این کار حس خوبی به شما و اطرافیانتان می دهد و احساسات خوب دشمن افسردگی هستند.

ورزش-افسردگی
۹) حتما زمانی را به پیاده روی و ورزش اختصاص دهید.
ورزش میزان تولید پروتئین و آندورفین را بالا می برد و این به ما احساس شادی و شعف می دهد. و مانع افسردگی می شود و در بیماران افسرده نیز مانع عود بیماری می شود.
۱۰) خواب کافی داشته باشید ،پژوهشها رابطه بین کم خوابی و افسردگی را ثابت کرده اند. وقتی خوب می خوابیم ،حساسیت بدن نسبت به احساسات منفی کم می شود و آرامش بیشتری پیدا می کنیم.
۱۱) بیشتر برای اعضای خانواده تان وقت بگذارید و بیشتر به آنها محبت کنید ، با یکدیگر به سفر بروید و خوش بگذرانید و از آنها انرژی خوب بگیرید.

۱۲) به دیگران کمک کنید .دستگیری و کمک به دیگران ، حس خوب و مفید بودن به شما می دهد وزندگیتان را غنی تر می کند و رمانی برای افکار منفی که مسبب افسردگی است نمی گذارد.

۱۳) به طبیعت بروید و از طبیعت و آرامش آن انرزی بگبرید ، طبیعت سرشار از هماهنگی است ،سعی کنید از آن درس بگیرید و برای زندگی خود نظم قائل شوید. زیرا بی نظمی و عدم هماهنگی در کارها ، باعث به نتیجه نرسیدن آنها و اجساس شکست و افسردگی می شود.

لبخند زدن برای مبارزه با افسردگی

۱۴) لبخند زدن را فراموش نکنید.
لبخند زدن به اشخاص احساس بهتری می دهد، و درمانی برای افسردگی است . شوخ طبع باشید به چیرهای ساده بخندید و فیلم های شاد نگاه کنید.

۱۵) مدیتیشن کنید: و روی شادی تمرکز کنید.
مدیتیشن ،احساسات مثبت را افزایش داده باعث ایجاد شادی و آرامش شده و از افسردگی جلو گیری می کند.

با رعایت نکات بالا و تمرین مثبت اندیشی و درمان افسردگی ، از افسردگی فاصله بگیرید و شاد و با نشاط زندگی کنید.

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top