skip to Main Content

چند روش برای پیشگیری از افسردگی

۱- سعی کنید در زمان مشخصی حتما از خواب بیدا شوید و بر اساس برنامه منظمی به کارهای روزمره خود برسید. داشتن برنامه منظم مانع احساس پوچی و افسردگی می شود.
۲- خوردن صبحانه را فراموش نکنید تا قند و انرژی کافی به مغز و بدن برسد ، خوردن آب پرتقال و کاکائو باعث آزاد شدن سروتونین و احساس شادی می گردند. و مانع احساس افسردگی می شوند.
۳- سعی کنید از نور خورشید بهره کافی را ببرید ، نور خورشید هم به بهبود عملکرد بدن کمک می کند و هم با تولید ویتامین دی ، باعث افزایش تولید سروتونین شده و مانع افسردگی می شود.

نشانه های افسردگی۴- بهره گیری از رنگ ها: سعی کنید از رنگهای شاد استفاده کنید رنگ آبی باعث احساس آرامش می شود پس بیشتر از آن استفاده کنید . برای روشنایی خانه نیز تلاش کنید از لامپهای خورشیدی به جای مهتابی استفاده کنید این امز نیز مانعی برای افسردگی است.
۵- از اکسیژن به میزان زیادی بهره بگیرید فعالیت کنید تا اکسیژن به میزان کافی به بدن شما برسد این امر سبب شادی و مانعی برای افسردگی است در هنگام فعالیت بدنی ،مغز نیز اندورفین تولید می کند. که باعث ایجاد احساس خوب است.
۶- کمک کنید و کمک بگیرید.
سعی کنید لیستی از افرادی که در مواقع حساس می توانید روی کمکشان حساب کنید تهیه کنید این امر سبب اجساس آرامش می شود.
کمک به دیگران نیز ، با عث احساس خوب مفید بودن در شما می شود و این امر نیز مانعی برای افسردگی است.

 

۷ـ عجله نکنید و ریتم خود را آرام کنید سعی کنید آرام و عمیق نفس بکشید ،ساده ترین راه برای کاهش استرس ، تنفس عمیق است که سبب شل شدن عضلات و آرامش می شود.
۸- زندگی را ساده بگیرید.
مسائل را سخت نگیرید مشکلات را شناسایی کنید و حل کنید ولی خودتان را عذاب ندهید .مدام افسوس نداشته هایتان ر ا نخورید از داشته هایتان لذت ببرید و از کمترین امکانات بیشترین بهره ببرید دید مثبت نسبت به زندگی داشته باشید و نیمه پر لیوان را ببینید.

Happy-family
۹-بخندید و بشاش باشی
خنده باعث کاهش هورمونهای استرس می شود وسیستم ایمنی بدن را تقویت می کند بعلاوه افراد شاداب،جذابیت بیشتری دارند و در روابطشان موفق ترند این امر خود مانعی برای افسردگی است.

لبخند زدن برای مبارزه با افسردگی
۱۰-خوب بخوابید
حداقل ۸ ساعت خواب داشته باشید ، این امر باعث برگشت انرژی واحساس شادابی می شود.
۱۱- راجع به مشکلاتتان صحبت کنید
با دوست نزدیک یا ترجیحاً یک مشاور خوب راجع به مشکلاتتان صحبت کنید و از آنها کمک بگیرید

انجام مشاوره ازدواج

 

Back To Top