skip to Main Content

۸ نکته که اطرافیان شخص دچار افسردگی باید بدانند

پس-از-زایمان-افسردگی
۱- سعی کنید محیط و شرایط امن و آرامی برای او فراهم کنید
سعی کنید محیط شادابی برای شخص افسرده فراهم کنید او را به شنیدن موسیقی شاد و دیدن فیلمهای کمدی تشویق کنید و او را تشویق کنید گوشه گیری نکند و در جمع حاضر شود . خانه را با رنگهای شاد و دکوراسیون جذاب زیباتر کنید و روحیه شادی و امید را در او تزریق کنید.

دکوراسیون-افسردگی-شاد
۲- تلاش کنید اعتماد به نفس او را بالا ببرید
افسردگی باعث پایین آمون اعتماد به نفس می شود سعی کنید. قابلیتها و توانمندیهایش را به او یاد آوری کنید . کارهای مثبتی که در گذشته انجام داده به خاطرش آورید . و سعی کنید تا جایی که می توانید در انجام پروژه های جدید از او حمایت کنید.

افسردگی و اعتماد به نفس

۳- به او توجه نشان دهید و حمایتش کنید
اشخاص افسرده احساس می کنند بی ارزش هستند و اهمیتی به آنها داده نمی شود سعی کنید به آنها نشان دهید که دوستشان دارید و برای شما مهم هستند و تلاش کنید مشکلاتشان را حل کنید .به شخص افسرده اطمینان دهید که همیشه در کنارش هستید و تنها نیست.

توجه به شخص افسرده
۴- به صحبتهایش گوش دهید.
فرد افسرده گاهی فقط گوشی برای شنیدن و شانه ای برای گریه کردن می خواهد . سعی کنید او را درک کنید و با همدردی به درددلش گوش کنید . همین امر تا حدود زیادی باعث تسکین او می شود .
۵- امید با آینده را در او زنده کنید.
افسردگی باعث بدبینی نسبت به آینده می شود سعی کنید با جملات مثبت او را به آینده امیدوار کنید و ترغیبش کنید برای بهبود آینده کاری انجام دهد.

۶- به او کمک کنید گذشته ی ناخوشایندش را فراموش کند و در حال زندگی کند
افسردگی نتیجه تجارب تلخ گذشته است به او یاداوری کنید تنها از گذشته درس بگیرد و خشم و کینه و احساسات منفی مربوط به گذشته را از ذهنش خارج کند و تلاش کند در حال زندگی کند.

لبخند زدن برای مبارزه با افسردگی

۷- او را تشویق کنید تظاهر به شاد بودن کند.
او را تشویق کنید لبخند بزند و در ارتباطاتش تظاهر به آرامش و شاد بودن کند .به این ترتیب به تدریج یاد می گیرد در تنهایش نیزاحساس بهتری داشته باشند.
۸- او را ترغیب کنید از کمک مشاور بهره بگیرد
داشتن مشاور خوب برای غلبه بر افسردگی و بهبود کیفیت زندگی بسیار مهم است . به او توصیه کنید که از کمک مشاور برای غلبه بر افسردگی اش بهره مند شود.

هيپنوتراپي

This Post Has One Comment

  1. سلام .من پسری دارم ۲۱ ساله که دچار افسردگی است نه دوست دارد مهمانی برود ونه در جمع خانواده باشد همیشه غمگین است از بچه گی هم ساکت بود بچه شروری نبود .اقای دکتر از شما مخواهم راهنماییم کنید .چگونه می توانم او را شادب کنم .او هم اکنون سرباز است .و هر چه می گذرد افسرده تر می شود .

Comments are closed.

Back To Top