skip to Main Content

درمان واژینیسموس با هیپنوتیزم

واژینیسموس‌ انقباض شدید و غیر ارادی عضلات مهبل‌ است ؛ که مانع‌ مقاربت می شود. زنان‌ در هر سنی می توانند به واژینیسموس‌ مبتلا شوند.

درمان واژینیسموس
این انقباض عضلات تا حدی است که جلوی ورود آلت تناسلی مرد را می گیرد و کاملاًناخوداگاه و غیر ارادی است و هیج عمدی در کار نیست.
‌ عوامل‌ ابتلا به واژینیسموس‌ بسیار متفاوت است در بعضی ممکن است در اثر ترس‌، اضطراب‌، عصبانیت‌ یا تنفر از فعالیت‌ جنسی‌ باشد. در عده ای نیز ترس از بارداری باعث واژینیسموس‌ می شود.
در بعضی دیگر نیز بعلت نا شیانه بودن‌ اعمال‌ جنسی‌ و عدم آگاهی زوجین از نحوه رابطه سالم یا در اثر خشک بودن مهبل‌ یا عفونت‌های دستگاه تناسلی ایجاد می شود.

عوامل فرهنگی نظیر تقبیح اعمال جنسی در گذشته یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن در کودکی یا مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن نیز می تواند مسبب ابتلا به واژینیسموس‌ شوند.
یائسگی نیز می تواند باعث واژینیسموس شود.

درمان واژینیسموس

مسئله مهم این است که زن نمی‌خواهد عضلاتش را منقبض کند و این امر ناخود آگاه است و ممکن است شوهرش این مسئله را درک نکند و او را به خاطر این امر سرزنش کند.
واژینیسموس در صورت عدم درمان می تواند تاثیر مخربی بر زندگی فرد بگذارد و فرد اعتماد به نفس خود را از دست میدهد و زندگی زناشویی اش را در خطر می پندارد و ضروری است نسبت به درمان آن اقدام شود.

درمان واژینیسموس
روان‌درمانی باعث می شود تا زوجین یکدیگر را خوب درک کنند و در یابند که بیماری واژینیسموس غیرارادی بوده و ولی قابل درمان است.
هیپنوتیزم درمانی نیز با ایجاد آرامش و نفوذ در ناخود آگاه فرد و تلقینات موثر و مثبت کمک زیادی به درمان واژینیسموس می کند .

This Post Has 4 Comments

 1. با سلام. ساکن مشهدم. مشکل واژینسموس دارم. به خصوص که الان همسرم مشکل اسپرم دارند و طبیعی نمی توانم باردار شوم باید ای وی اف انجام دهم. همیشه از ترس معاینات زنانه به پزشک مراجعه نمی کنم. الان چون ضرورت دارد باید مشکل ام را حل کنم. از طرفی همسرم ولو با ارتباط تقریبا نصفه و نیمه و گاهی کامل نیازش را برطرف می کند. لطفا راهنمایی ام کنید چه کار کنم. در مشهد هم کسی هست همتای جنابعالی که به آن جا مراجعه کنم؟ ممنون که پاسخ برایم ایمیل می شود. سپاس

  1. سلام.
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شویید. در مشهد نمی دانم.

 2. سلام من دوسال ک واژینیسم دارم خیلی جاها رفتم ولی مشکلم حل نشد زندگیم در حال بهم خوردنه خواهشا کمک کنید چه راحلی پیشنهاد میدید ممنون

  1. سلام.
   درمامن پذیر است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷

Comments are closed.

Back To Top