skip to Main Content

راهکارهایی برای غلبه بر ترس

همه انسانها در زندگی گاهی دچار ترس و اضطراب می شوند ولی اگر این ترس جنبه افراطی به خود بگیرد و با زندگی شخص تداخل کند نیاز به درمان دارد. برای مقابله موثر با ترس ابتدا باید مشخص کنید دقیقاً چه چیزی عامل ترس تان می شود صحبت کردن راجع به موضوع ترس از شدت ترسناکی آن می کاهد پس سعی کنید با شخص مطمئنی راجع به ترس تان صحبت کنید.
همچنین سعی کنید به جای فکر و تمرکز بر موضوع ترس ، به افکار مثبت مثلا غلبه و شکست بر ترس فکر کنید
سعی کنید از بزرگنمایی موضوع ترس خوددای کنید( مثلاً اگر من گربه ببینم می میرم ) این امر ناخودآگاه، باعث افزایش ترس می شود.
از تکنیکهای ریلکسیشن و تنفس عمیق و انقباض عضلات برای مواجهه با ترس بهره بگیرید.

غلبه-بر-ترس
فعال باشید فعالیت مانع تمرکز بر موضوع ترس می شود خود را به کارهای مثبت و سازنده سرگرم کنید به این ترتیب غلبه بر آن را ساده تر می کند.
به جای فرار از موضوع ترس که خودش باعث اضطراب بیشتر می شود خود را در موقعیت قرار دهید و سعی کنید بر ترستان غلبه کنید ولی ابتدا از ترسهای کوچک شروع کنید و به تدریج با ترسهای بزرگتر روبه رو شوید.
سعی کنید در جهت مخالف ترس کاری انجام دهید مثلا اگر از تاریکی می ترسید چراعها را خاموش کنید و د صورت غلبه بر ترس ، به خودتان پاداش بدهید.
از متخصص روانشناس و کلاسهای مهارت زندگی برای غلبه بر ترستان بهره بگیرید.

متخصص روانشناس برای غلبه بر ترس
عجول نباشید و با حوصله با موضوع ترستان برخورد کنید و سعی کنید مشکل را بطور اساسی حل کنید.
از مصرف کافیین و کشیدن سیگار که میزان استرس را بالا می برد بپرهیزید و در عوض رژیم غذایی سالمی را که محتوی ویتامینهای ضروری بدن است را پیروی کنید مثلاً ویتامین B6 می تواند از میزان اضطراب بکاهد.

This Post Has One Comment

Comments are closed.

Back To Top