skip to Main Content

هشت تمرین برای شاد زیستن و رهایی از افسردگی

انسان ، شادی را دوست دارد و قادر است که ناراحتی را به شادی و نا امیدی را به امید و شکست را به پیروزی تیدیل کند
لازمه این کار فقط تصمیم است هر فرد باید تصمیم بگیرد تا جایی که می تواند لحظات خوبی برای خود و اطرافیانش بسازد تا زندگی را زیباتر کند همچنین باید نسبت به این تصمیم ،متعهد باشد و آنرا دنبال کند .

برای شاد زیستن و دوری از افسردگی لازم است نکات زیر را در نظر بگیریم:.

۱-به سرمایه ها و چیزهای خوبی که داریم فکر کنیم
به جای تمرکز بر نداشته هایتان ، به چیزهای خوبی که داریم فکر کنیم و قدردان و شکر گذار باشیم . با توجه به نعمتهای موجود انگیزه های تازه در ما ایجاد می شود . با این انگیزه ها به دنبال چیزهای جدید می رویم تفکر به چیزهای مثبت و نعمتها مانع احساس ناامیدی و افسردگی می شود.

اعتماد-به-نفس-موفق
۲- سعی کنیم در حال زندگی کنیم
گذشته ها گذشته و دیگر بر نمی گردد به جای اینکه مدام افسوس گذشته را بخوریم و دچار نا امیدی و افسردگی شویم سعی کنیم فقط از آن درس بگیریم و کوله بار سنگین غصه ها و ناراجتی ها را از دوشمان برداریم و راحتتر زندگی کنیم.
۳- بخشنده باشیم
سعی کنیم دیگران را ببخشیم ،کینه ونفرت را از خود دور کنیم قیول کنیم که افراد ممکن است اشتباه کنند پس سخت گیر نباشیم و تا حد امکان از اشتباهات دیگران چشم پوشی کنیم

۴- مثبت فکر کنیم
داشتن تفكر مثبت سبب آرامش و امید می شود ولی تفكر منفی مخرب است ، پس همیشه به آنچه می خواهید فكر كنید تا به سمت آنها کشیده شوید

مثبت-فکر-کنید
۵-ترس را از خود دور کنیم
با وجود ترس ،زندگی آرام معنایی ندارد ،وقتی ترس از زندگی رخت بر می بندد تازه معنای آرامش و زندگی واقعی را احساس می کنیم با اعتماد به نفس و امید می شود ترس به دل راه نداد و تهدید ها را تبدیل به فرصت کرد.

امید-اعتماد-به-نفس
۶-قدم بزنید و ذهنتان را خالی کنید
غصه خوردن بی فایده است، با قدم زدن از غصه فاصله می گیرید و فشارهای ذهنی تان کم می شود
.۷- سعی کنید قیافه شاداب به خود بگیرید
غم و افسردگی سرایت می کند وقتی قیافه ما غمگین است. دیگران از ارتباط باما احساس خوبی ندارند ولی وقتی شاد باشیم ارتباطات بهتری برقرار می کنیم و زندگی بهتری را برای خود و دیگران می سازیم.

The-role-of-the-husband-in-a-Christian-marriage
۸-از روانشناس کمک بگیرید
برای داشتن زندگی شاد و آرام وغلبه بر استرس و ترس و افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی تان از کمک روانشناسان خبره بهره بگیرید.

متخصص روانشناس برای غلبه بر ترس

This Post Has One Comment

  1. سلام شما را به خدا قسم کمکم کنید وسواس فکری در مورد اینکه فکر میکنم مدام حرف بد به ذهنم میاد هر کاری وچندین بار انجام میدم اذیتم میکنه

Comments are closed.

Back To Top