skip to Main Content

درمان همجنسگرایی | آشنایی با یکی از روش های درمان همجنسگرایی

برای درمان همجنس گرایی باید بدانیم برخی از اشخاص مبتلا به همجنس گرایی از این وضعیت راضی اند و برخی دیگر از داشتن تمایلات همجنس گرایانه ناراضی اند.

چه کسانی سراغ درمان همجنسگرایی می روند

همجنس گرایانی به سراغ درمان می روند که از وضعیت خود ناراضی اند .ولی دسته دیگر همجنس گرایان ابتدا باید نسبت به عمل و عواقب کارشان آگاهی پیدا کنند و به درمان تشویق شوند.
و روانشناس ابتدا باید به آنها ، اطلاعات صحیح راجع به همجنس گرایی و عواقب و مضرات آن بدهد و آنها را به سمت تغییر تمایلاتشان سوق دهد .
برخی از این گروه از افراد همجنس گرا پس از آگاهی از این اطلاعات ،نسبت به درمان همجنس گراییشان تمایل پیدا می کنند.
با صحبت با روانشناس متخصص و پیدا شدن ریشه مشکل ، همجنس گرایان سعی می کنند با این تمایل از لحاظ جسمی و ذهنی مبارزه کرده و زندگی سالمی را در پیش بگیرند .
در بعضی موارد علت همجنس گرایی ، مشکلات جسمی و هورمونی است . و در اثر اختلال در میزان ترشح بعضی هورمون‌ها، بوجود می آید. و باید با مشورت با متخصص غدد و دادن آزمایش‌های لازم علت آن مشخص و با دارو درمانی و یا دیگر روشهای درمانی درمان شود

مهمترین گام برای برطرف شدن و رهایی از همجنس گرایی اعتقاد به درمان پذیر بودن آن است ، و این که در مسیر درمان صبر و جوصله داشته و برای رسیدن به هدف که همانا رهایی از همجنس گرایی است مصمم باشیم.

تلقین در راههای درمان همجنسگرایی

دومین مرحله ، تلقین است که شامل به زبان نیاوردن تمایلات همجنس گرایانه و علاقه به جنس موافق و سعی در ادای جملات و تفکراتی مثبتی است که با تمایلات همجنس گرایانه مبارزه می کند .
متخصصان روانشناسی این نوع تلقینات مثبت را از بهترین راهکارها ، برای مبارزه و درمان همجنس گرایی و سایر بیماریهای روانی و حتی جسمانی میدانند.

راههای درمان همجنس گرایی

انزجار درمانی یکی از  راههای درمان همجنسگرایی

انزجار درمانی ، یکی دیگر از راههای درمان همجنس گرایی است، یعنی محرک تقویت کننده همجنس گرایی در اثر هم جواری و هم زمانی با محرک بیزار کننده، قدرت فراخوانی همجنس گرایی خود را از دست می‌دهد.
یعنی یک وضعیت بیزار کننده با همجنس گرایی همراه شده تا لذت حاصله و خاصیت تقویتی آن را کم کرده و به تدریج رفتار نامصلوب همجنس گرایی خاموش کند. یعنی زمانی که تنها نشسته اید و به جنس موافق فکر کرده و لذت می برید در همان لحظه ، یکی از زشت‌ترین رخدادها، و اتفاقاتی که از آن بیزارید را مجسم کنید، با چند بار تمرین، هر زمان تمایل شدید به همجنس گرایی داشتید آن اتفاق ناخوشایند نیز تداعی می شود، و به تدریج همجنس گرایی و همجنس خواهی نیز برای شما انزجار آور خواهد شد.

راههای درمان همجنس گرایی

 

تقویت اراده در درمان همجنسگرایی

تقویت اراده نیز از مهترین اقداماتی است که برای کنترل رفتارهای ناشایست و از جمله همجنس گرایی باید مورد توجه قرار گیرد با داشتن ارده قوی رسیدن به موفقیتها و کنار زدن موانع برای زندگی سالم سهل تر می شود .

در تمام این مراحل گذاشتن چهار چوبهای اخلاقی برای زندگی شخصی و یاد خدا و کمک گرفتن از او ، راهگشای مشکلات خواهد بود.
به امید موفقیت

This Post Has 24 Comments

 1. سلام.من.جوون ۱۸ساله هستم و تا همین ۱هفته پیش علاقه زیادی به جنس مخالف داشتم والبته الان هم مثل اکثر پسرها به جنس مخالف علاقه دارم ولی نزدیک به ۱۰ روزه بت اینکه نسبت به همجنس گرایی(gay)واقعا حس تنفر دارم یا مثلا وقتی میبینم توفیلما یا اینترنت که دوتامرد توبغل هم خوابیدن حالم بهم میخوره ولی نمیدونم چرا یه حسی داره بهم تلقین میکنه دارم همجنسگرا میشم با اینکه وقتی همجنس خودم رومیبینم اصلا تحریک نمیشم برخلاف جنس مخالف ولی هی یه فکری میاد سراغم که داری همجنسگرا میشی و سعی میکنه به جنس موافق منو علاقمند کنه با اینکه تنفر دارم ازش.نمیتونم بهتر از این توضیح بدم ولی نمیدونم چیکار بکنم تلقین هایی توذهنم میشه که باوجود تنفر از gay داره من رو سوق میده به همجنسگرایی وانگار یکی مدام تومغزم میخونه توهمجنسگرایی.به علت کنکوری بودن و زندگی تویه شهر کوچیک هم خیلی شرایط رفتن پیش مشاورو ندارم.تروخدا راهنماییم کنین نمیدونم چرا اینجوری شدم یه ۱۰ روزه ولی حاضرم هر چی دارم بدم برگردم به همون ۱۰ روز پیش باوجود همه دغدغه هاو…الان نمیدونم این حس یه احساس وتلقین زودگذره که بعضی وقتا پیش میاد یا اینکه خدایی نکرده گسترده تر از این حرفاست وباوجود تنفری که ازgayدارم منو همجنسگرا کنه.الان مدام توذهنم داره به رابطه باجنس مخالف فکرمیکنم که این تلقین علاقه به هم جنس ازبین بره.تروخدا کمکم کنین این فکرا وتلقین ها تمرکزم روبرای درس خوندنم گرفته

 2. سلام

  آیا میشه با هیپنوتیزم کردن خود و تلقین این حس ها رو از بین برد؟

 3. سلام دکتر من ۱۴ سالمه من هم همجنسگرا ام هو فتیشیزم
  میشه یه دارو معرفی کنین که بتونیم خودمون حلش کنیم شرایط مراجعه به روانپزشک رو ندارم@rosiahmola

 4. سلام. یک پزشک مناسب بهم معرفی کنید یا شماره از خودتون بدین باهاتون تماس بگیرم راجب مشکلم سوال دارم. ممنون

 5. سلام..من۲۴سالمه وازدواج کردم چهارساله ونزدیک ب ۸ساله ک مشکل هم جنسگرایی دارم وخیلی خسته شدم کمکم کنید راحت شم..وبرای من همجنس تنها لذت نیس عشق هم هست.چیکارکنم

  1. سلام.
   اگر مایل به تغییر گرایش جنسی خود هستید لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 6. سلام
  من مردی ۲۷ ساله ازدست این بیماری میخوام خودکشی کنم ، اهل شیرازم یه دکتر بهم معرفی کنید
  ممنون

 7. سلام من علی ۲۷ سالمه این حس همجنس گرایی عذابم میده اهل شیرازم یه پزشک تو شیراز بهم معرفی کنید وسوال دیگم اینه که طول دوره درمان چقدره

  1. سلام.
   قابل درمان است.نگران نباشید.در شیراز کسی را نمی شناسیم. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   ۲۲۸۹۹۱۴۵
   ۶
   ۷
   ۸

 8. همنجسگرایی (لواط) یک گناه بزرگ نزد خداوند و یک بیماری روانی هست . بهتر است حقیقت قبول کنیم بجای اوردن بهانه های واهی برای انجام این عمل زشت

 9. سلام. می شه توضیح بدید ترنینگ رمزشگن انیگما در دوران جنگ دوم جهانی چرا در حین محکومیت به درمان به دستور دولت بریتانیا خودکشی کرد؟
  و شما ۲۶ سال بعد از حذف همجنسگرایی به عنوان بیماری به چه نتیجه جدیدی رسیده اید؟
  چرا جای پذیرش حقیقت و هستی خود باید فکر درمانی باشیم که می تواند به سرنوشت امثال ترنینگ بینجامد؟

  1. سلام.
   دوست عزیز جواب شما از طرف کسانی که از گرایش خود راضی نبوده اند داده شده و من هم به اندازه کافی توضیح داده ام ، این درمان برای آن دسته از کسانی است که از گرایش جنسی خود راضی نیستند و نمی خواهند همجنس گرا باشند . شما این را بدانید که تمایل به همجنس خواهی از قانون همه یا هیچ پیروی نمی کند بعض از دوستان خیلی کم گرایش دارند ، و بعضی ۵۰ درصد و بعضی بیشتر . و بعضی از گرایش جنسی خود راضی و بعضی دیگر ناراضی هستند و می خواهند درمان شوند که خدا را شکر این امکان برای کسانی که میل به درمان دارند امکان پذیر است .

 10. سلام
  من یونس هستم ۱۸ سالمه و شدیدا از این بیماری کثیف بیزارم
  و واقعا احتیاج به درمان دارم
  شما کسی رو اراک نمیشناسید؟
  میتونم آدرس محل کار یا مطبتون رو در تهران بدونم؟

  1. سلام.
   اگر میل به درمان داشته باشید در اینجا درمان می شود. در اراک کسی را نمی شناسم. آدرس در سایت هست.
   موفق باشید.

 11. من ۲۳ سالمه و ۷ ساله تقریبا میدونم که همجنسگرام و رابطه با همجنس هم داشتم. ولی خب قبل ازین ها من شدیدا به جنس مخالف علاقه داشتم و با فیلم های پورن تحریک میشدم. اما الان اینجوری نیس و با جنس مخالف تحریک نمیشم. خیلی وقته دنبال راه درمان هستم. میخواستم ببینم تو مشهد کسی هست که بشناسید؟ یا درمان داره؟

  1. اگر این موضوع شما را آزار می دهد و روال طبیعی زندگی شما را دچار اختلال کرده است به متخصص روانشناس معالجه کنید. در مشهد کسی را نمی شناسم . اما قطعا همکاران زبر دستی هستند که شما را در درمان کمک کنند.

 12. سلام,خسته نباشيد.
  ۱۷ ساله هستم اما انقدر از اين بيمارى لعنتى خستم که حس مى کنم ۷۰ ساله شدم,مى دونم درمان ميشم اما کسى رو نمى شناسم, شما کسى رو در اهواز مى شناسيد؟
  اگر ميشه جواب رو به ايميلم ارسال کنيد.

  1. اگر لازم می بینید که درمان شوید حتماً به متخصص روانشناس مراجعه کنید. متاسفانه در اهواز کسی را نمی شناسم .

 13. سلام من پسر ۱۷ ساله ای هستم که شدیداً همجنسگرابوده وبادیدن پسران خوشگل وخوشقیافه بشدت نیاز جنسی میکنم لطفاً راه غلبه برافکارم را نشان دهید.بسیار سپاسگزارم

  1. اگر خودتان می خواهید که درمان شوید قطعا با مراجعه به روانشناس درمان خواهید شد.

 14. باعرض سلام وخسته نباشد.من مردی ۳۷ساله ومتاهل هستم.ولی متاسفانه من همجنسگرا هستم.به شدت ازاین موضوع خسته وسرخورده شده ام.همسرم دراین مورد هیجی نمیداند.این بیماری درمن باعث روآوردن به مصرف شیشه شده. من شدیدا میل به درمان دارم.سوال من اینه چون من ساکن کرج هستم و تمام روز درمحل کارم هستم آیا پزشک متخصص در کرج هست که من به دلیل کمبود وقت برای مراجعه به تهران به ایشان مراجعه کنم. من مطمئن هستم باهیپنوتیزم درمان میشوم. لطفا کمکم نمائید. سپاسگزارم

  1. سلام.
   بله، مشکلاتی از این قبیل به راحتی با هیپنوتیزم قابل درمان است البته باید حتما” به یک متخصص روانشناسی که هیپنوتیزم درمانی می داند مراجعه نمایید .متاسفانه کسی را در کرج نمی شناسیم .
   موفق باشید .

Comments are closed.

Back To Top