skip to Main Content

چرا من جذب افراد مرزی می شوم

شاید بزرگترین دلیلی که بسیاری از افراد را به سمت ایجاد رابطه عاطفی با افراد مرزی می کشاند این است
که آنها در آغاز رابطه بسیار پرشور وهیجان انگیز هستند و در آغاز رابطه هیچ گونه رفتار غیر عادی و نابهنجاری در آنها به چشم نمی خورد.

آنها ابتدا از محبوب خود يك بت مي سازند (تو بهتريني، تو تنها فردي هستي كه واقعاً مرا درك مي كني) و برای بسیاری از ما داشتن رابطه با چنین پرشور و ستایش گری می تواند تحریک کننده و جذاب باشد. آنها از همان ابتداي رابطه چنان رفتار مي كنند كه گويا سال هاست كه طرف مقابل خود را مي شناخته اند.

گاهی ممکن است به این دلیل شیفته روابط پرشور و هیجان انگیز هستید، که شما درزمینه رفتار مناسب با جنس مخالف از عزت نفس اندکی برخوردارید، آشنایی با یک فرد مرزی می تواند به منزله یک فرصت طلایی باشد.

گاهی هم ما عادت به سرپرستی و مراقبت از دیگران را داریم، که رابطه با افراد مرزی خوشایند جلوه کند. دراین صورت ما همواره تلاش می کنیم تا فرد محبوب ما به احساس بهتری دست یابد و هر بارکه تهدید به خودکشی می کند بایستی نگران باشیم که نکند خودکشی کند.

چگونگی برخورد با محبوب مرزی

۱⃣ رابطه با چنین فردی بسیار دشوار است.

۲⃣ درمان امر ضروری است، درمان اختلال شخصیت مرزی بسیار طولانی است و به ندرت موثر واقع می شود اما به هر حال درمان ضروری است.

۳⃣ انتظار پریشانی و آشفتگی را داشته باشید.

۴⃣ نقش والد محبوب خود را بر عهده بگیرید.

۶⃣رفتارهای خودتخریبی همسرتان را تقویت نکنید. (با خشم و دشمنی
با او برخورد نکنید، به او نگویید که مطمئن هستید که تهدید خود را عملی نخواهد کرد).

۷⃣نقاط قوت وی را تقویت کنید.

۸⃣زمان ترک رابطه. هنگامی که چنین تصمیمی گرفتید بطور صریح و واضح و بدون هیچ قولی با او در میان بگذارید. او خود را ممکن است به خودکشی تهدید نماید، پلیس و مرکز اورژانس یا اطرافیانش را در جریان بگذارید. در صورت بستری شدن وی، از ملاقات وی ⛔️خودداری نمایید⛔️

اقتباس از کتاب عشق ویرانگر
دکتر برادر جانسون- دکتر کلی موری

Back To Top