skip to Main Content

عواملی باعث ناتوانی جنسی

با بالا رفتن سن شيوع ناتوانی جنسی افزايش می يابد و بطور کلی در %۱۵ موارد علت ناتوانی جنسی بروز مشکلات روحی ( معمولا در افراد جوان ) و در %۸۵ موارد به دليل اختلال در عملکرد فيزيولوژيک شخص می باشد که شايع ترين علل آن بيماريهای عروقی %۴۰ ( مانند تصلب شرايين )، ديابت %۳۰، اختلالات عصبی %۱۰ ( مانند قطع نخاع، پارکينسون، MS… ) جراحيهای لگن و صدمات آن %۹ داروهای مختلف و مواد مخدر %۸ ( مانند سيگار، داروهای ضد فشار خون، داروهای ضد افسردگی ) و اختلالات هورمونی %۳ می باشد.

ناتوانی جنسی

افرادی که ناتوانی آنها به دليل مشکلات روحی روانی است معمولا نعوظ صبحگاهی دارند ولی در هنگام مقاربت قادر به ايجاد و حفظ آن نيستند ولی افرادی که دچار اختلالات فيزيولوژيک هستند نعوظ صبحگاهی مناسبی ندارند و ممکن است دچار بيماريهای مختلفی باشند که در بخش قبلی به آنها اشاره شد. با مراجعه به متخصص روانپزشک می تواند موثرترين و بی خطر ترين روش درمان ناتوانی جنسی را برای بيمار انتخاب کند. ممکن است در طی روند تشخيص نياز به اقدامات پاراکلينيکی مانند Rigi-Scan ، کاورنوگرافی، سونوگرافی داپلر و … باشد.

درمان ناتوانی جنسی

به تازگی درمانهای دارویی بسیاری روانه بازار شده که چون عوارض و کارایی آنها بطور دقیق مشخص نیست باید با احتیاط مصرف شود.
شاید هیچ روشی موثر تر و قوی تر از هیپنوتیزم درمانی در درمان اختلالات جنسی از جمله ناتوانی جنسی نباشد. هیپنوتیزم درمانی بهمراه روان درمانی و مشاوره خانوادگی در صورتی که ارتباط موثری با بیماران ایجاد شود، بهترین روش درمان ناتوانی جنسی میباشد.

 

Back To Top