skip to Main Content

راهکارهایی برای بی‌میلی به جنس موافق و درمان هم‌جنس‌گرایی

← مراجعه به روانشناس

قبل از هر اقدامی چه خوب است با مراجعه به روانشناس و انجام برخی معاینات و آزمایشات، از ترشح عادی و نرمال غدد درون‌ریز خود مطمین شوید. چه بسا در اثر ترشح غیرعادی غدد درون ریز چنین تمایلاتی به وجود آمده و با تنظیم ترشح غدد با مصرف دارو تمایلات جنسی شما نرمال شده و به سادگی درمان خواهد شد. یادآوری می‌شود از مراجعه به روان‌پزشک امتناع نکنید و خجالت نکشید، که این مسأله احتمالا یک مشکل جسمانی است و هم‌چون دیگر مشکلات قابل درمان. باید درمان شده و قبل از تشدید بیماری، آن را حل کرد.

← بی‌توجهی به افکار مبتنی به علاقه به هم‌جنس

عدم توجه به ذهنیت‌ها و افکار مبتنی بر تمایل به هم‌جنس و عدم تمایل به جنس مخالف. هیچ‌گاه به خود تلقین نکنید که:« من به جنس مخالف هیچ علاقه‌ای ندارم و نمی‌توانم این علاقه را در خودم ایجاد کنم». هیچ‌گاه به خود تلقین نکنید که « علاقه به همجنس و تمایل به برقراری رابطه با جنس مخالف در وجود من نهادینه شده است و امکان تغییر آن وجود ندارد»، چون اولا این‌گونه نیست و شما با تلاش خود می‌توانید این مشکل را برطرف سازید، و ثانیا، این تصور جلوی هر گونه تلاش اصلاحی شما برای تغییر را می‌گیرد.

← مقابله با افکار شیطانی

گاهی اوقات شیطان برای وادار کردن آدمی به گناه از این کانال بهره می‌گیرد یعنی مسیر هر گناهی را به شکلی هموار می‌سازد در این‌جا نیز مسیر آلوده شدن به برخی گناهان از کانال پشت کردن به جنس مخالف و ازدواج می‌گذرد و این نوع افکار و ذهنیت مقدمه‌ی ورود به آن وادی است. باید با این‌گونه افکار که جز افکار شیطانی نام دیگری بر آن نمی‌توان نهاد باید به مقابله پرداخت یعنی ذره‌ای در شیطانی بودن این افکار تردید نداشته باشید.

← پررنگ کردن رفتار مردانه

صحنه‌هائی از زندگی که در آن شخص هم‌جنس‌گرا نقش یک مرد، پدر، همسر و پسر خانواده را بر عهده دارد تصور کند و به آن بال و پر دهد و نقش خود را پر رنگ و کاملا مردانه بیان کند. لازم است این تصویرگری را در قالب ذهن‌پروری و نوشته‌ها و رفتار روزانه و تمام حالات واقعی و خیالی و… استمرار دهید. در یک کلام به مرد بودن خود فکر کند، و همان‌گونه عمل کند، زندگی مردی و اجتماعی خود را تعقیب کند اگر شش ماه با این طرز تفکر زندگی کند برای همیشه از آن افکار رهائی خواهد یافت.

← اجتناب از نگاه شهوت‌آمیز به پسرها

مراقب نگاه خود باشید و همان‌طور که از نگاه شهوت آمیز به جنس مخالف اجتناب می‌کنید از نگاه هوس آلود به پسرها نیز بپرهیزید.

 

← اجتناب از ارتباط‌ها و موقعیت‌های تحریک کننده

اجتناب ازتمام ارتباط‌ها، مکان‌ها و موقعیت‌هائی که انجام اندیشه هم‌جنس‌گرایی را تداعی می‌کند.

← کنترل افکار هوس آلود

افکار خود را کنترل کنید. سعی کنید به افکار هوس‌آلود در مورد رابطه جنسی با هم‌جنس فکر نکنید. هیچ‌گاه در ذهن‌تان به این افکار بال و پر ندهید و آن را برای خود نیارایید. برای این کار، تلاش کنید تنها نمانید، چون این‌گونه افکار بیش‌تر در هنگام تنهایی به سراغ انسان می‌آید. اگر این افکار، به طور ناخواسته به سراغتان آمد، آن را قطع کنید، از جای خود برخیزید و به میان دوستان یا اهل خانواده بروید و تا زمانی که این افکار کاملا از ذهنتان خارج نشده، جمع دوستان یا خانواده را ترک نکنید.

← توجه به آثار و عواقب هم‌جنس‌بازی

انسان به صورت طبیعی تمایل به جنس مخالف دارد. هرگونه کاری که تمایل طبیعی او را منحرف سازد، یک نوع بیماری تلقی می‌شود. از دست دادن احساسات طبیعی بر جسم و روح انسان تأثیر می‌گذارد. چه بسا افرادی که به این بیماری مبتلا باشند، گرفتار ضعف قوه جنسی و به اصطلاح سرد مزاجی شوند.

← اجتناب از خوابیدن با پسرها

از خوابیدن با پسر در یک بستر اجتناب کنید؛

← قطع ارتباط با دعوت کنندگان به این عمل

قطع ارتباط با دوستانی که انسان را به سمت این‌گونه رفتارها و افکار دعوت می‌کنند و هم‌چنین دوری از موقعیت‌هایی که وقتی در کنار آن‌ها قرار می‌گیرد این افکار را برایش تداعی می‌کنند.

 

← اجتناب از بیکاری

نهایت تلاش خود را بکنید که بیکار نباشید. برای این کار، برای ساعات شبانه روز خود برنامه‌ریزی کنید. اوقات خود را با مطالعه، گردش با دوستان، ورزش ، و… پر کنید.

← گسترش روابط اجتماعی

روابط اجتماعی‌تان را گسترش دهید. سعی کنید روابط‌تان را با دوستان و همکلاسی‌های خوبی که دارید توسعه دهید. با آنان به گردش، سینما، کوهنوردی، شنا، و… بروید و از تنها ماندن دوری کنید. به هر حال، سعی کنید تا حد امکان از انزوا و گوشه‌گیری به در آیید
در روزها و موقعیت‌های نخستین، عمل کردن به این راهکارها و دل بریدن از این حالت سخت و چه بسا ناممکن جلوه کند اما باید توجه داشته باشید که به گفته‌ی امام علی(ع) « با ارزش‌ترین کارها دشوارترین آن‌هاست» پس این حالت نشان از ارزش‌مندی و اهمیت تصمیم شخص دارد و باید در مسیر عمل کردن به این تصمیم به جا و ارزش‌مند گام‌های بهتر و بلندتر بردارد.

مطلب فوق با توجه به اینکه از اینترنت گرد آوری شده است . نظر قطعی دکتر نجفی توانا نمی تواند باشد . برای مشاهده نظر ایشان از منوی سمت راست سایت استفاده کنید.

This Post Has 2 Comments

  1. سلام
    پسری هستم۲۵ساله همجنس باز بیشتر با سن های بالا رابته دارم فاعل هم هستم دوست دارم درمان شوم لطفا راهنمای کنید

    1. می توانید با نام مستعار مراجعه کنید تا با جلسات روان درمانی همجنسگرایی شما درمان شود.

Comments are closed.

Back To Top