skip to Main Content

با فتیشیسم آشنا شویم

فتیشیسم چیست؟

 

%d9%81

فتيش وضعيتي است كه در آن يك شي(بت)به عنوان منبع اوليه برانگيختگي جنسي و ارضا عمل مي كند.فتيش یکی از پيچيده ترين اشكال رفتار جنسي است و مزمن است و در مواردي جمع آوري اشيا بت گونه مانند لباس زير زنانه، چكمه، كفش، جوراب و .. را به خود اختصاص مي دهد. ضمنا اكثر افراد فتيش در فعاليتهاي جنسي خود انزوا طلب هستند.

افراد فتيش گاه با مشاهده كفش يا چكمه،جوراب و يا پاهاي زنان و يا حتي مشاهده انگشتان پاي زنان فوت فتیش دچار تحريك جنسي مي شوند و اين مساله براي خود آنها آزار دهنده بوده و زندگي روزمره را با اختلال مواجه مي كند به خصوص كه براي بسياري از اين افراد فتيش اين وضعيت توام با احساس گناه است و به همين دليل اصلا براي درمان مشكل خوداقدامي نمي كنند.

اينكه به چه دليل افراد مبتلا به فتيش مي شوند هنوز مشخص نيست اما محققان دلايل مختلفي از جمله انگيزش ناخودآگاه ،تجربیات گذشته تا تاكيد بر مكانيسم هاي عصبي آسيب ديده را مد نظر قرار مي دهند.

یادگارپرستی وضعیتی روان شناختیاست که در آن یک شیء (fetish) سبب برانگیختگی حنسی و حتی در مواردِ خاص، ارضای جنسی می‌شود. نام‌های دیگر فتيش  عبارتند از: یادگارخواهی، نمادکامی، صنم‌پرستی، فتیشیسم جنسی ،فتیشِ جنسی، شیءپرستی جنسی است.

افراد فتیش یا یادگارپرست به جای تماس جنسی طبیعی با جنس مخالف به یکی از اعضای بدن یا پوشیدنی‌های او (جوراب، شورت و غیره) دل می‌بندند و گاهی نیز از عیوب جسمانی مانند انحراف ستون فقرات یا لنگش پا لذت می‌برند. این افراد برای بدست آوردن شیء مورد علاقه خود از دزدی آن و حتی حمله به افراد برای کندن پوشش‌های مورد علاقه خود مانند جوراب، کفش، کرست، شورت و غیره ابائی ندارند و درین راه ممکن است طرف را شدیداً مضروب و مجروح کنند.

فتیشیسم  یا یادگارپرستی به‌صورت ابراز تمایل و جاذبه جنسی نسبت به اشیای مادی (همچون لاستیک، چرم، پارچه) یا موارد دیگر (همچون اندام‌های غیرجنسیِ بدن، مانند پا، دست، ناخن) و اشیاء مرتبط با بدن (مانند کفش، جوراب، دستکش) بروز می‌کند. این حالت دربعضی از افراد دیده می‌شود و در بیشتر موارد، طبیعی‌ست و با واکنش‌های مناسب، می‌تواند حتی باعث قوی‌تر شدن رابطه عاطفیشود. به شرطی از روانشناس و مشاور کمک گرفته شود.

 

 

 

 

This Post Has 3 Comments

  1. سلام من همجنسگرام ۱۶ سالم میخواببینم ترک کنم یا ازدواج کنم

  2. با سلام خسته نباشید ببخشید همسر من علاقه ی زیادی به پا و جوراب شیشه ای زنان دارد طوری که مدام دنبال فیلم و یا عکس جوراب زنانه میگرده منم از این کاراش زجر میکشم تو را خدا کمکم کنید بهم بگید چی کار کنم

    1. سلام.
      تمایلات فتیشیزمی دارد که باید درمان شود.

Comments are closed.

Back To Top