skip to Main Content

راهكارهايي براي درمان همجنس گرایی یا همجنس خواهی

%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87

۱- شخص همجنس گرا یا همجنس خواه قبل از هر اقدامي خوب است با مراجعه به متخصص غدد و با  انجام برخي معاينات و آزمايشات، از ترشح عادي و نرمال غدد درونريز خود مطمين شود. چه بسا در اثر ترشح غيرعادي غدد درون ريز چنين تمايلاتي به وجود آمده و با تنظيم ترشح غدد با مصرف دارو تمايلات جنسي شما نرمال شده و به سادگي درمان شوید. يادآوري مي شود از مراجعه به روان پزشك امتناع نكنيد و خجالت نكشيد، كه این مسأله احتمالا يك مشكل جسماني است و همچون ديگر مشكلات قابل درمان بايد درمان شده و قبل از تشديد همجنس گرایی یا همجنس خواهی ، آن را حل كرد.

۲-عدم توجه به ذهنيت ها و افکار مبتني بر همجنس گرایی و عدم تمايل به جنس مخالف. هیچ گاه به خود تلقین نکنید که: «من به جنس مخالف هیچ علاقه‌ای ندارم و نمی‌توانم این علاقه را در خودم ایجاد کنم». هیچ گاه به خود تلقین نکنید که «علاقه به همجنس و تمایل به برقراری رابطه با جنس مخالف در وجود من نهادینه شده است و امکان تغییر آن وجود ندارد»، چون اولا این گونه نیست و شما با تلاش خود می‌توانید همجنس گرایی یا همجنس خواهی برطرف سازید، و ثانیا، این تصور جلوی هر گونه تلاش اصلاحی شما برای تغییر را می‌گیرد.

۳- صحنه هائي از زندگي که در آن شخص همجنس گرا نقش يک مرد، پدر، همسر و پسر خانواده را بر عهده دارد تصور کند و به آن بال و پر دهد و نقش خود را پر رنگ و کاملا مردانه بيان کند. لازم است اين تصوير گري را در قالب ذهن پروري و نوشته ها و رفتار روزانه و تمام حالات واقعي و خيالي و… استمرار دهيد. در يک کلام به مرد بودن خود فکر کند، و همانگونه عمل کند، زندگي مردي و اجتماعي خود را تعقيب کند اگر شش ماه با اين طرز تفكر زندگي كند براي هميشه از افكار همجنس گرایی یا همجنس خواهی رهائي خواهد يافت.

۴-اجتناب ازتمام ارتباطها، مكانها و موقعيت هائي كه انجام انديشه همجنس گرایی را تداعي مي كند.

۵-افکار خود را کنترل کنید. سعی کنید به افکار هوس‌آلود در مورد رابطه جنسی با همجنس فکر نکنید. هیچگاه در ذهنتان به این افکار بال و پر ندهید و آن را برای خود نیارایید. برای این کار، تلاش کنید تنها نمانید، چون  افکار  همجنس گرایی یا همجنس خواهی بیشتر در هنگام تنهایی به سراغ انسان می‌آید. اگر افکار همجنس گرایی یا همجنس خواهی  ، به طور ناخواسته به سراغتان آمد، آن را قطع کنید، از جای خود برخیزید و به میان دوستان یا اهل خانواده بروید و تا زمانی که این افکار کاملا از ذهنتان خارج نشده، جمع دوستان یا خانواده را ترک نکنید.

۶-توجه به آثار و عواقب همجنس بازی یا همجنس گرایی: انسان به صورت طبیعی تمایل به جنس مخالف دارد. هرگونه کاری که تمایل طبیعی او را منحرف سازد، یک نوع بیماری تلقی می شود. از دست دادن احساسات طبیعی بر جسم و روح انسان تأثیر می گذارد. چه بسا افرادی که به این بیماری مبتلا باشند، گرفتار ضعف قوه جنسی و به اصطلاح سرد مزاجی شوند.

۷- قطع ارتباط با دوستاني که انسان را به سمت اين گونه رفتارها و افكار دعوت مي كنند و همچنین دوری از موقعيت هایی كه وقتي در كنار آنها قرار مي گيرد افكار همجنس گرایی یا همجنس خواهی را برايش تداعي مي کنند.

۸-نهایت تلاش خود را بکنید که بیکار نباشید. برای این کار، برای ساعات شبانه روز خود برنامه ریزی کنید. اوقات خود را با مطالعه، گردش با دوستان، ورزش، و… پر کنید.

۹-روابط اجتماعی‌تان را گسترش دهید. سعی کنید روابطتان را با دوستان و همکلاسی‌های خوبی که دارید توسعه دهید. با آنان به گردش، سینما، کوهنوردی، شنا، و… بروید و از تنها ماندن دوری کنید. به هر حال، سعی کنید تا حد امکان از انزوا و گوشه‌گیری به در آیید.

و  توجه داشته باشید هر كاري كه عادت انسان شده باشد يك شبه قابل تغيير نيست. در این راه، باید با آگاهی و پشتکار  و کمک روانشناس قدم برداشت.

شكست در مبارزه با همجنس گرایی یا همجنس خواهی امري طبيعي است ولي مهم اين است كه شكست باعث پيمودن راه باشد نه توقف در مسیر درمان همجنس گرایی .

 

This Post Has 14 Comments

 1. سلام علیکم دکتر
  من یکبار با یک زن به گوه کاری کردم و وقتی فهمیدم احساساتم طبیعیم از بین رفته و مثل همون زن شدم همه رفتارهایی که زن داشت به من منتقل شده
  هیچی از احساسات اصلیم باقی نمونده
  ایا راه درمان دارد؟؟؟

 2. سلام من برادری دارم که دوست داره با همجنس خود رابطه بر قرار کنه ولی تا حالا رابطه ای نداشته ومیل به درمان هم نداره فوق العاده وسواس هم هست اگر میشه راهنمایی کنید که چطور بتونیم ببریمش پیش دکتر و ایا واقعا درمانی داره یا نه

 3. سلام من ۲۰سالمه، تمام روح وروانم درگیر هم جنس خودم وعمل همجنسگرایه،واقعا زندگیم مختل شده،نمیدونم چکار کنم

 4. سلام من ۲۰سالمه، تمام روح وروانم درگیر هم جنس خودم وعمل همجنسگرایه،واقعا زندگیم مختل شده،نمیدونم چکار کنم

 5. سلام پسری۱۶ ساله ام که همجنس بازم حتی با پسر دایم هم رابطه داشتم میخواستم ببینم میشه ترک کنم یا ازدواج کنم کدوم بهتره

 6. سلام من پسری۱۶ ساله ام که همجنسگرا هستم میخواستم بهم کمک کنید ترک کنم .
  ایا میتونم ازدواج کنم؟؟؟

Comments are closed.

Back To Top