skip to Main Content

نشانه های اختلال بچه بازی یا پدوفیلیا و درمان بچه بازی

درمان بچه بازی

فعالیت جنسی با کودکان کم‌تر از سیزده سال، شایع‌ترین پارافیلیا است به این اختلال اصطلاحا بچه بازی گفته می شود. فرد مبتلا به انحراف جنسی بچه بازی می تواند به خود و اطرفیان خود ضربه های زیادی وارد نماید. برای رمان بچه بازی باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرد تا با  شناسایی مرحله انحراف اقدام به درمان آن نماید.
خطر تکرار رفتار زیاد است. بیمار از برقراری روابط جنسی با بزرگسالان می‌ترسد و اعتمادبه‌ نفس پائینی دارد . ۱۰ تا ۲۰% کودکان تا سن ۱۸ سالگی، مورد تعرض قرار می‌گیرند.

پدوفيلى كه در ترجمه لغوى آن به فارسى ميتوان تركيب ”بچه‌ باز“ را به كار برد، مشكلى روانى است كه كمتر در محافل عمومى در مورد آن صحبت مى‌شود. با توجه به نگاه جامعه به این نوع از انحراف جنسی ، باید برای درمان بچه بازی خود فرد مبتلا اقدام نماید ، زیرا تجربه نشان داده است که اگر به فرد این برچسب زده شود در مقابل درمان و پذیرش این اختلال جنسی مقاومت نشان خواهد داد.

بیماری پدوفيلى یا بچه‌بازی شامل تحریک شدن مکرر جنسی و یا احساس نیاز و هوس کردن و بر انگیخته شدن احساسات جنسی در قبال کودک و یا کودکان است. بیمار پدوفیل باید بیش از ۱۶ سال سن داشته باشد و تحریک جنسی باید مربوط به کودک ۱۳ یا کم سن و سال تر باشد. و اگر سن کمتری داشته باشد این بیمار بچه باز محسوب نمی شود و با توجه به میل و غریزه عمل کرده است . اختلاف سنی بین بیمار و شخص محرک باید حداقل ۵ سال باشد. درمان بچه بازی یکی از

پدوفیلی را بد ترین نوع انحراف جنسی می دانند.اشخاص پدوفیل تمایل به نزدیکی با کودکان دارند.

شخص پدوفیل اگر اقدام به گول زدن کودکی کند و از او لذت جنسی ببرد به او پدوفیل فعال می گویند، اما اگر فقط در رؤیای این لذت جنسی باشد؛ به او پدوفیل منفعل می گویند.

متخصصان معتقدند پدوفيلى يا ” بچه‌بازى “ مشكلى است كه يا به دلايل ژنتيكى و تغييرات هورمونى بروز مى‌كند و يا ريشه در دوران كودكى نحوه تربيت و برخوردهاى اجتماعى فرد دارد.

عمده ترین علت این بیماری روانی، “محدودیت” است.

 پدوفیلی یا بچه بازی با رواندرمانی  و هیپنوتراپی قابل درمان است. برای درمان بچه بازی می توانید از روش هیپونتیزم درمانی استفاده کنید. برای این کار می توانید به دکتر نجفی توانا مراجعه نمایید.

***برای گرفتن وقت مشاوره و انجام درمان بچه بازی می توانید با مطب دکتر نجفی توانا ارتباط برقرار کنید . یکی از شاخص های مطب دکتر نجفی توانا حفظ هویت افراد و در صورت تمایل فرد پذیرش با نام مستعار امکان پذیر می باشد.

 

آدرس مطب:
تهران، خیابان شریعتی، بین میرداماد و ظفر، جنب پمپ بنزین ظفر، کوچه شواری، ساختمان پزشکان سینا، طبقه پنجم

تلفن های نوبت دهی : ۲۲۸۹۹۱۴۷ ۰۲۱ – ۲۲۸۹۹۱۴۸ ۰۲۱

منتظر شما هستیم

Back To Top