skip to Main Content

بررسی همجنس گرایی در نوجوانان

همجنسگرایی در نوجوانی یکی از پیچیده ترین و بحث برانگیزترین مسائل مراقبت های بهداشتی نوجوانان است. شکل‌گیری هویت همجنس‌گرا فرآیندی بالقوه پر فراز و نشیب است که از دوران کودکی آغاز می‌شود و تا بزرگسالی ادامه می‌یابد. تجربیات نوجوان ممکن است در نهایت به انواع مشکلات سلامت جسمی و روانی منجر شود. مسائل جامعه شناختی، روانشناختی و پزشکی در نظر گرفته شده و دستورالعمل هایی برای مراقبت از جوانان همجنس گرا پیشنهاد شده است.

همجنسگرایی نوجوانان

در مورد همجنس گرایی در نوجوانی می توان سه ادعا را بیان کرد:

  1. برخی از رفتارهای تجربی همجنس گرایی توسط بسیاری از نوجوانان تجربه می شود. این ممکن است شامل نوازش بدن یا اندام تناسلی یا خودارضایی متقابل باشد. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، این برخوردهای همجنس گرا مستعد همجنس گرایی اجباری بعدی نیست، اما به نظر می رسد یک رفتار اکتشافی رایج در مسیر توسعه دگرجنس گرایی متعارف باشد.
  2. به نظر می رسد ویژگی های همجنس گرایی قبل از نوجوانی ایجاد شده است. اگرچه بسیاری از افراد در دوران کودکی در بازی های آشکار همجنس گرایی شرکت نمی کنند، وضعیت روانی خودآگاه احتمالاً اغلب قبل از نوجوانی وجود دارد.
  3. برخی از نوجوانانی که قبلاً به دگرجنس‌گرایی گرایش داشتند، در صورتی که شرایط این رفتار را تقویت کند یا جایگزین‌های دگرجنس‌گرا در دسترس نباشد، درگیر فعالیت‌های همجنس‌گرا می‌شوند.

 

همجنس بازی نوجوانانگرایش جنسی نوجوانان

گرایش جنسی یک تشخیص نیست و وظیفه پزشک اطفال نیست که بفهمد جهت گیری نوجوان چیست. در عوض، والدین باید محیطی را ایجاد کنند که در آن نوجوان بتواند در مورد هر سؤال یا نگرانی‌ای که دارد صحبت کند.

جهت گیری جنسی به این اشاره دارد که آیا برانگیختگی جسمی و عاطفی یک فرد برای افراد همجنس یا مخالف است. برای داشتن گرایش جنسی، لازم نیست که از نظر جنسی فعال باشد. ترجیحات جنسی و عاطفی همیشه با هم همخوانی ندارند. کسانی که عمدتاً به جنس مخالف جذب می شوند دگرجنس گرا هستند، کسانی که عمدتاً به همان جنس جذب می شوند همجنس گرا هستند (گی یا لزبین) و کسانی که جذب هر دو جنس می شوند دوجنسه هستند.

داشتن رابطه جنسی با فردی همجنس همیشه به این معنی نیست که نوجوان همجنسگرا است و بسیاری از نوجوانان همجنسگرا هرگز با فردی همجنس رابطه جنسی نداشته اند.

شکل گیری هویت همجنسگرا در نوجوانی

فرآیند اعلام هویت همجنس گرا اغلب می تواند با خیال پردازی ها یا رویاهای همجنس گرا شروع شود. ممکن است فرد جذب افراد همجنس شده و احساس کند که با همسالان خود متفاوت است.

نوجوان ممکن است در این مرحله دچار سردرگمی هویت شود، زیرا از جذابیت های همجنس آگاه است اما در مورد آن آشفته است. این سردرگمی تحت تأثیر ننگ به همجنسگرایی، دانش نادرست، فقدان الگو و حداقل فرصت برای معاشرت با سایر جوانانی است که احساسات مشابهی دارند.

اگر نوجوان جاذبه های جنس مخالف را نیز تجربه کند، ممکن است سردرگمی بیشتری ایجاد شود. نوجوان ممکن است جهت گیری خود را تصدیق نکند، از فکر کردن در مورد آن اجتناب کند یا توضیح دیگری برای احساسات خود ارائه دهد .

چالش جوانان همجنس‌گرا ، ایجاد هویتی سالم و یکپارچه در چارچوب کلیشه‌های منفی و تعصبات، اغلب بدون حمایت خانواده یا جامعه است.

تمایز قائل شدن بین جوانان همجنسگرا و جوانان مبتلا به اختلال هویت جنسیتی مهم است. اکثریت دگرجنس گراها و همجنس گرایان دارای هویت مرد یا زن بودن هستند که با آناتومی آنها مطابقت دارد. افرادی که هویت جنسی آنها با آناتومی آنها مطابقت ندارد اغلب به عنوان افراد تراجنسیتی شناخته می شوند و برای یک اختلال هویت جنسی احتمالی نیاز به مشاوره تخصصی دارند.

کسانی که تراجنسیتی هستند می توانند دگرجنس گرا، همجنس گرا یا دوجنس گرا باشند. نیازهای پزشکی و روانی جوانان تراجنسیتی بسیار زیاد است و از حوصله مقاله حاضر خارج است.

جوانانی که ترنسوستیت هستند، گاهی نه همیشه، همجنسگرا هستند. ترانسوستیت ها از پوشیدن لباس های جنس مخالف لذت می برند. آنها می توانند دگرجنس گرا، همجنس گرا یا دوجنس گرا باشند.

نوجوان خواهی

مسائل روانی و اجتماعی در نوجوانان همجنسگرا

بزرگسالان همجنس‌گرا اغلب دوران نوجوانی خود را به‌عنوان دورانی توصیف می‌کنند که احساس انزوا، شرم و ترس از کشف متفاوت بودنشان می‌کنند . همه این‌ها می‌توانند بر عزت نفس و شکل‌گیری هویت تأثیر بگذارند.

متأسفانه، مطالعات نشان داده است که تقریباً نیمی از مردان همجنس‌گرا و یک پنجم لزبین‌ها در دبیرستان به دلیل جهت‌گیری‌شان مورد تجاوز کلامی یا فیزیکی قرار گرفته‌اند.

نوجوانان همجنس گرا ممکن است در خانه مورد آزار و اذیت قرار گیرند و بیشتر از همسالان دگرجنسگرا خود از خانه بیرون رانده شده و در خیابان زندگی کنند .

جوانان همجنس گرا به احتمال زیاد در سنین پایین تر شروع به استفاده از تنباکو، الکل و سایر مواد می کنند. دلایل احتمالی افزایش خطر ممکن است شامل خوددرمانی برای افسردگی و عزت نفس پایین یا افزایش تمایل به رفتارهای پرخطر در پاسخ به طرد شدن توسط خانواده و همسالان باشد.

دانش‌آموزان دبیرستانی که می‌گویند همجنس‌گرا، لزبین یا دوجنس‌گرا هستند، یا می‌گویند که مجذوب افراد همجنس هستند یا با افراد همجنس رابطه جنسی دارند، دو تا هفت برابر بیشتر احتمال دارد اقدام به خودکشی کنند.

به نظر می رسد این خطر زمانی بالاتر است که یک نوجوان در سنین پایین هویت همجنس گرا به دست آورد.ممکن است که این وضعیت باعث ایجاد درگیری خانوادگی شود، نوجوان فرار کرده یا از خانه بیرون رانده شود. یا ممکن است نتواند جهت گیری خود را برای کسی فاش کند و دچار تعارض شود.

مسائل خانوادگی

نوجوانانی که در حال رسیدن به هویت همجنس گرا هستند ممکن است از این موضوع به والدین خود عذاب بکشند. آنها اغلب از این ایده که به والدین خود دروغ می گویند متنفرند، اما همچنین نگران واکنش والدین خود هستند.

نوجوانان می توانند موضوع همجنس گرایی را با آوردن کتابی که در حال خواندن آن هستند یا چیزی که در اخبار است، معرفی کنند و ببینند والدینشان چه می گویند. بسیاری از نوجوانان قبل از اینکه به والدین خود بگویند به خواهر یا برادر یا پسر عموی خود می گویند .

تحت هیچ شرایطی برای پزشک مناسب نیست که این اطلاعات را بدون رضایت نوجوان فاش کند مگر اینکه برای افشای خودکشی یک نوجوان ضروری باشد.

اگر نوجوان نمی خواهد اطلاعات به اشتراک گذاشته شود، نقش تمایلات جنسی در افکار خودکشی لازم نیست برای والدین آشکار شود.

باید به والدین گفته شود که مهم است که به نوجوان خود بفهمانند که هنوز آنها را دوست دارند در حالی که با احساسات خود در مورد جهت گیری سروکار دارند.

 

This Post Has 2 Comments

  1. سلام من از پسرایه خوشگل خوشم میاد دست خودمم نیست از این رفتارم بدم میاد از یه طرفم به زور می خوان ازدواج کنم می ترسم فردا نتونم نیاز زنمو براورده کنم کمکم کنید

  2. در ضمن من گرایش عاطفی هم دارم ولی از دخول بدم فقط سافت دوست دارم
    واقعا خسته شدم و میخوام این گرایش درست بشه

Comments are closed.

Back To Top