skip to Main Content

نوجوانان و هم جنسگرایی

همجنس بازی نوجوان دلیل دقیقا مشخصی ندارد اما عوامل مختلفی از جمله جسمی و روانی در ایجاد این تمایل جنسی دخالت دارند.

هر ساله صدها نفر از والدین می فهمند که پسر یا دخترشان هم جنس باز یا همجنس گرا هست و در اکثر موارد این موضوع باعث آشفتگی زیاد والدین میشود. هر چند آمارهای جهانی نشان میدهد که حدود ۵ تا ۱۰ درصد نوجوانان همجنس گرا هستند.

ولی متاسفانه در کشور ما ایران به خاطر عدم آگاهی و یا ترس از والدین و سایر مسائل این موارد عنوان نمی شود. در اکثر موارد که امکان درمان وجود دارد اما بعلت از دست رفتن زمان طلایی تا بزرگسالی و گاها تا ازدواج ادامه می یابد و زمینه ساز مشکلات بعدی میگردد.

زوج هایی هستند که بعلت آگاهی از مشکل مربوطه و یا عدم عنوان ان به خاطر طردشدگی و طلاق این موضوع را سرکوب می کنند. عدم عنوان این موضوع موجب میگردد تا به خود بر چسب سرد مزاج و یا کمتوان جنسی را بزنند.

برای والدینی که آرزو داشته اند فرزندشان در آینده یک ازدواج موفق داشته باشند این مورد کابوسی وحشتناک است. در ضمن والدین باید با احساس گناه خود هم کنار بیایند. و این احساس موجب می شود سوال هایی از این قبیل را از خود بپرسند:

آیا من کاری کردم؟ آیا زمانی که بچه بود من درست از او مراقبت نکردم؟،آیا رفتاری کردم که با بقیه فرق کرده و هزاران آیا دیگر…

ما با آگاهی دادن و درمان به موقع از همجنس گرایی که آینده فرزند و خانواده را تهدید میکند با پیروزی فایق میاییم.

بیشتر نوجوان های ما گاهی دچار اضطراب میشوند و از خود میپرسند نکند من همجنس باز باشم؟؟؟؟

این امر اغلب در سنین ۱۳ الی ۱۴ سالگی اتفاق می افتد. در این دوره نوجوان احساس می کند که یکی از دوستان خود را جذاب می بیند و یا نسبت به یک معلم هم جنس گرایش جنسی پیدا کرده است.  این امکان وجود دارد که در فعالیت های هم جنس بازانه انفرادی و گاها دسته جمعی شرکت کند.

علت همجنس بازی در نوجوانانعلت همجنس بازی در نوجوانان

هنوز علت همجنس بازی دقیقا مشخص نیست اطلاعات موجود در مورد نوجوانان پسر نسبتا کم و در مورد دخترها حتی خیلی کمتر می باشد. عوامل مختلفی در ایجاد این تمایل جنسی دخالت دارند از جمله عوامل جسمی اما در اکثر موارد این عوامل غالبا روانی هستند.

نوجوان ها در مرحله اولیه یا میانی نوجوانی که مرحله کسب هویت جنسی در آن ها می باشد ممکن است با افراد همجنس خود عمل جنسی داشته باشند و این نوع فعالیت های اکتشافی را نمی توان نشانه همجنس بازی دانست. اما در صورت تکرار و عدم حمایت و شکل گیری الگوی صحیح جنسی در زمان مناسب،  باعث می شود نوجوان در بزرگسالی هم جنس باز گردد و به جنس مخالف میل نداشته باشد.

با توجه به تحقیقات اخیر تمایلات همجنس بازی در سال های قبل از نوجوانی پایه گذاری می شوند و زمینه روانی و جسمی در نوجوانی شکل گرفته است.

علت فاش یا عدم بر ملایی همجنس گرایی در نوجوانان

از میان نوجوان های که واقعا همجنس باز (همجنس گرا)هستند تعداد کمی در نوجوانی رازشان بر ملا می گردد. دلیل این پنهان کاری به خاطر ننگ اجتماعی مرتبط با موضوع است و بعضی ها سال ها تلاش میکنند تا برای افشای آن تصمیم بگیرند.

در این میان عده ای تا آخر عمر همجنس گرا بودنشان را به صورت یک راز نگه می دارند. اما گروهی از نوجوانان نیز وجود دارند که در سال های دبیرستان همجنس بازی خود را اعلام می کنند.

ولی بیشتر آنها تا دهه دوم زندگی و حتی بیشتر صبر می کنند  تا بتوانند به کسی غیر از دوستان همجنس بازشان اعتماد کنند تا نقش پارامتر فاعل را اجرا کنند.

تعدادی از این نوجوانان دوره هایی  از انکار، احساس شرمندگی، گناه و ترس را طی و حتی به فکر خود کشی می افتند و بعضی ازآنها هم خود را می کشند.

متاسفانه همیشه وقتی که فرد هم جنس گرا تصمیم به افشای تمایل جنسی خود می کند با نگرش منفی جامعه روبرو شده و دچار بحران هویت می شود و با اسامی و الفاظ رکیکی آنها را صدا میزنند.

آنچه که از همه بدتر است این که وقتی نوجوان همجنس گرا چه مفعول و چه فاعل تمایل و گرایش جنسی خود را اعلام میکند اغلب از طرف خانواده طرد می شوند. این واکنش بدترین نوع عکس العمل است و این برخورد نه تنها کمکی نمی کند بلکه نوجوان را از بنیان نابود میکند.

طرد شدگی و آوارگی سبب سرگردانی در خیابان ها و مورد سوء استفاده قرارگرفتن و بیماری های آمیزشی می شود. والدین گرامی خیلی سخت است وقتی که با این موضوع روبرو می شوید ولی خونسردی خود را حفظ و کمی تامل کنید.

و به جای طرد کردن از کمک های افراد متخصص مثل روانشناسان و پزشکان استفاده کنید تا شاید نوجوانان شما به زندگی معمولی باز گردد.

شکل گیری گرایشات جنسی در کودکان و نوجوانان

شکل گیری گرایشات جنسی در کودکان و نوجوانان

معمولا گرایشات جنسی و احساسی و عاطفی از دوران کودکی شروع می‌شود. دلایل شکل گیری گرایشات جنسی دقیقا مشخص نیست اما گاهی اوقات یک عامل مشخص می‌تواند با عوامل دیگر ترکیب شده و باعث تقویت و رشد گرایش یا انحراف جنسی فرد گردد.

برای مثال یک فکر وسواس گونه و یا یک تجربه جنسی نامتعارف می‌تواند باعث شکل گیری گرایش جنسی فرد گردد.

در کودکان و نوجوانان خلا عاطفی و خیالات جنسی و تماشای فیلم های نامتعارف جنسی نیز می‌تواند باعث گرایش جنسی انحرافی گردد.

از آنجایی که در سنین رشد از ۱۰ سال به بالا کودکان و نوجوانان با هم سن و سال های همجنس خود ارتباط بیشتری دارند، کنجکاوی های جنسی به همراه عدم آگاهی و اطلاعات کافی باعث شکل گیری تمایلات همجنس خواهانه و وابستگی عاطفی بین افراد همجنس می گردد.

آنچه که باعث پنهان کاری کودکان و کتمان مشکل می شود شرم و حیا می باشد و در نهایت این کودکان و نوجوانان در بزرگسالی دچار نا امیدی و افسردگی می شوند.

بسیاری ازآنها به امید اینکه شاید با ازدواج مشکل شان حل شود اقدام به تشکیل خانواده می کنند. ولی به دلیل بی حسی به رابطه جنسی طبیعی، زندگی آن ها نهایتا به جدایی ختم می شود.

از طرفی روش‌های کلیشه ای روان درمانی که در درمان این گونه مشکلات ناکام است باعث افسردگی و افکار خودکشی می شود.

تجربه نشان داده که هیپنوتیزم درمانی در درمان همجنس گرایی  بخصوص در نوجوانان بسیار موثر عمل کرده است. بنابراین توصیه می شود از کمک متخصصین هیپنوتراپ بهره بگیرید.

 

 

 

Back To Top