skip to Main Content

درمان مازوخیسم

 

تعریف و درمان مازوخیسم

 

 

مازوخیسم یا خودآزاری دقیقاً برعکس سادیسم است. و شخصص با آسیب رساندن به خود لذت جنسی را تجربه می کند  مازوخیسم در  مردان بیشتر از زنان د یده می شود.

.
در مازوخیسم جنسی شخص تمایل زیادی به تحقیر شدن توسط جنس مخالف دارد . افراد مازوخیسم بشدت علاقه دارند که چه ازطرف  خود و چه از طرف دیگران، مورد آزار وشکنجه واقع  شوند .


اعمالی که افراد مازو خیسم از آنها لذت می برند عبارتند ازمورد توهین قرار گرفتن، کتک خوردن،زنجیر شدن،زجر کشیدن به هر طریقی است رفتارهای آزار خواهانه‌اي که افراد مازو خیسم از شريک جنسی خود می خواهند عبارتند ازبستن چشم، توهیندرمان مازوخیسم کردن، کتک زدن، تازيانه زدن و تحقير کردن است.

فرويدعقیده دارد که آزارخواهي یا مازوخیسم ، در اثر بازگشت تخيلات تخريبي به طرف خودفرد است. یعنی اشخاص در دوران کودکي تجاربي کسب می کنند  که متقاعد می شوند  که درد کشيدن پيش شرط لذت جنسی است

مازوخیسمی‌ها احساس انزوا ، نداشتن حامی و بی پناهی دارند.و تمایل زیادی به خود زنی ،،بریدن اعضای بدن ببه طوریکه جای آن باقی بماند ،ضربه زدن به سر و کندن مو دارند


این احساسات  مازوخیسمی در افراد در نتیجه  عقده‌های پنهان در آنهاست.در واقع مازوخیسم در اثر  ناتوانی درغلبه بر  دردهای روانی عمیق به شیوه صحیح است. ، درنهایت این درد کشیدن  فیزیکی حواس او را از دردهای عاطفی پرت می‌کند .

درمان مازوخیسم

تجربیات درمان مازوخیسم

 

تجربه نشان داده است که در بحث درمان مازوخیسم و سایر اختلالات و انحرافات جنسی که منشاء روانی دارند هیپنوتیزم درمانی  ورواندرمانی موثر عمل کرده است  .
برخی دیگر از  اختلالات و انحرافات جنسی که با هیپنوتیزم قابل درمانند  عبارتند از :
  عورت‌ نمائی ، یادگارخواهی ، مالش ، بچه ‌بازی ، یادگارخواهی همراه مبدل‌پوشی ، چشم‌چرانی ، پارافیلیاهای دفعی ، فتیشیسم ،همجنس گرایی…..

 

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top