skip to Main Content

عوامل موثر در مشکلات جنسی

عوامل موثر در مشکلات جنسی و دلیل

 


۱-نداشتن  شرایط روابط جنسی طبیعی : افرادی که به هر علتی به روابط جنسی طبیعی دسترسی ندارند و از طرق دیگر نیاز جنسی خود را برطرف می کنند، به احتمال زیاد درگیر انحرافات جنسی می شوند

۲-افسردگی و گوشه گیری دوران کودکی:

کودکانی  که زمان طولانی گوشه گیر بودده و از دیگران جدا بوده اند ممکن است در تکامل  جنسی خود دچار اختلال شوند. انحرافات جنسی مربوط به گوشه گیری و انزوای دوران کودکی شامل بچه‌بازی و هم‌جنس‌گرایی می‌باشد که نوعی  جبران افراطی برای محرومیت‌های عاطفی آن زمان  باشد.

عوامل موثر در مشکلات جنسی

۳-سابقه تجاوز جنسی:

مثلاً اگر در زمان کودکی شخص مورد تجاوز.یا مورد بدآموزی‌ قرار گرفته باشد امکان اینکه در بزرگسالی دچار انحرافت جنسی شود زیاد است.
۴-شرطی شدن:

مثل شی‌دوستی یا فوت فتیش امکان دارد در اثر شرطی شدن لذت جنسی با شی در زمان  کودکی ایجاد شود .مثل  دیدن یک شی با یادآوری یک خاطرۀ تحریک آمیزهمراه باشد و پس از آن با دیدن آن شی خاص، تحریک میشوند.یکی از عوامل اصلی انحرافات جنسی شناخت ناکافی در رابطه با مسائل جنسی است باشد. تعداد زیادی از افرادی که درگیر انحرافات جنسی هستند  از افرادی  بوده اند که شناخت درست ازمسائل جنسی نداشته وهمچنین در دوران کودکی از این موضوعات به شدت ترسانده شده اند، یا صحبت درباره این مسائل  برایشان همراه با احساس گناه بوده است.

عوامل موثر در مشکلات جنسی

 

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top