Rating is disabled

درمان زود انزالی مردان و شناخت علت ها

[aparat id=”v58Ti’]

علل زود انزالی مردان و روشهای درمان

زود انزالی

حدود سی درصد از مردان با مشکل زود انزالی درگیرند ولی بیشتر آنها با این تصور غلط که این مشکل قابل درمان نیست. نسبت به درمان زود انزالی خود اقدام نمی کند و در نتیجه در زندگی زناشویی خود با مشکل مواجه می شوند یا حتی به ازدواج فکر هم نمی کنند.

برخی علل زود انزالی:

شناخت نا کافی از جنس مخالف :

عدم شناخت احساسات و خواسته های طرف مقابل،سبب نارضایتی طرفین از رابطه جنسی شده و این موضوع می تواند یکی از عوامل زود انزالی مردان باشد.

کم خوابی :

بی خوابی و اختلالات خواب از عواملی است که مسائل جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی سبب زود انزالی شود. بی خوابی می تواند تحت تاثیر عواملی نظیر : برنامه غذایی نامناسب ، اضطراب و استرس در کار و زندگی ، داشتن بیماری ها ی جسمی و و روانی، اعتیاد و…. باشد. با بهره گیری از مشاوره های روانی و پزشکی ،میتوان این مشکل را از بین برد.

درمان زودانزالی

فاصله زیاد بین روابط جنسی:

از دیگر دلایل زود انزالی فاصله طولانی بین روابط جنسی است، زمانیکه هیجانات جنسی انباشته می شود. میشود ، کنترل یکباره آنها سخت میشود و موجب زود انزالی می گردد.

نداشتن تجربه جنسی:

افرادی که تا به حال رابطه ی جنسی نداشته اند ممکن است از این موضوع نگران باشندکه باید چگونه رفتار کنند ؟ این اضطراب می تواند عملکرد جنسی فرد را مختل کرده و سبب انزال زود رس در فرد گردد.

روشهای درمان زود انزالی

نداشتن استرس و اضطراب و حفظ آرامش ،باعث از بین رفتن انزال زودرس شده و همچنین سبب طولانی شدن رابطه جنسی و احساس رضابت طرفین می گردد.
افزایش دفعات نزدیکی ، در طول هفته میتواند به درمان زود انزالی کمک کند .

در عوض فاصله زمانی زیاد ، بین روابط جنسی باعث افزایش اشتیاق جنسی و هیجان می شود .

تکنیکهای رفتاری دیگری نیز برای درمان زود انزالی وجود دارد از جمله توقف و شروع مجدد
اگر با رعایت این موارد زود انزالی درمان نشد . از متخصصان و مشاوران روانشناسی کمک بگیرید.

هیپنوتیزم درمانی ،از جمله درمانهایی است ، که با نفوذ در نا هوشیار و ریشه یابی مشکل و رفع استرس و اضطراب ،کمک زیادی به درمان زود انزالی می کند.

دکتر داوود نجفی توانا

دارای دکترای تخصصی روانشناسی از هندوستان که مقاطع تحصیلی خود در زمینه روانشناسی بالینی از شهید چمران اهواز و ارشد بالینی و دکترا را درکشور هند اخذ نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *