امتیاز بده

راه کارهایی برای افزایش اعتماد به نفس

یکی از مشکلات مهمی که اکثر افراد ، با آن درگیر هستند مشکل عدم اعتماد به نفس است . خیلی از ما منتطریم تا کارهای بزرگی را به انجام برسانیم تا پس از آن احساس اعتماد به نفس کنیم به این ترتیب ، مرتب احساس اعتماد به نفس خود را به تاخیر می اندازیم.
آیا شما جزء افرادی هستید که مرتب کارهای خود را با بی علاقگی ،انجام می دهید تا شاید روزی برسد که اعتماد به نفستان افزایش یابد . و آنوقت با اشتیاق زیاد کارهایتان را انجام دهید.
بیشتر افراد اعتماد به نفس را معادل توانمندیهای خود ، تعریف می کنند. مثلا اگر استاد خوبی هستند احساس اعتماد به نفس می کنند ولی در این صورت اعتماد به نفس تان در زمینه های دیگر غیر از استاد بودن چه می شود. به خاطر همین است که گاهی که یه موفقیت خارق العاده کسب می کنیم با وجودی که خوشحالیم ولی باز احساس رضایتی نسبت به خود نداریم.

افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس واقعی آن است که روی توانمدیهای ما اثر بگذارد و آنها را پرورش دهد، حتی باعث تصحیح نقاط ضعفمان شود و باعث شود هر روز احساس بهتری داشته باشیم.
اعتماد به نفس واقعی یک احساس درونی است که به شما می گوید توانایی کارهایی که دوست دارید انجام دهید و قدرت رسیدن به آرزوهایتان را دارید و به شما انگیزه میدهد با پشتکار ، اهداف خود را دنبال کنید.
توصیه می شود برای افزایش اعتماد به نفس ، اهداف خود را کاملاً مشخص کنید و همین امروز دست به کار شوید امروز وفردا نکنید اقدامات اساسی برای رسیدن به اهدافتان انجام دهید و نیرو ،امکانات و منابع خود را برای رسیدن به اهدافتان متمرکز کنید از روانشناسان بهره بگبرید تا انگیزه تان بالابماند و دچار رخوت و سستی نشوید با افراد موفق معاشرت کنید و در برخورد با مشکلات انعطاف پدیر باشید و زود ناامید نشوید.
اگر از عدم اعتماد به نفس خود رنج می برید توصیه می شود در درجه اول به یک متخصص روانشناس یا مشاور مراجعه کنید تا علت اصلی عدم اعتماد به نفس خود را شناسایی کرده و با تکنیکهای خاص روانشناسی و در مواقعی هیپنوتیزم به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

دکتر داوود نجفی توانا

دارای دکترای تخصصی روانشناسی از هندوستان که مقاطع تحصیلی خود در زمینه روانشناسی بالینی از شهید چمران اهواز و ارشد بالینی و دکترا را درکشور هند اخذ نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *