Rating is disabled

مشاوره جنسی و پیشگیری از طلاق

مسایل و مشکلات جنسی و نداشتن رابطه جنسی سالم زوجین ، علت اصلی بسیاری از طلاق هاست.بنابراین با گرفتن مشاوره های جنسی و حل این مشکل می توان از بسیاری از طلاقها پیشگیری کرد.

مشاوره-جنسی
اختلالات جنسی زوجین نظیر بی میلی جنسی زوجین یا زود انزالی ،دیر انزالی و اعتیاد جنسی .در مردان و یا واژینیسم و سرد مزاجی در زنان، مانع بزرگی در برقراری رابطه سالم است بنابراین نباید انرا انکار کرد یا نادیده گرفت و با مراجعه به مشاوران جنسی و متخصصان روانشناس نسبت به درمان آنها اقدام کرد.

نقش مشاوره جنسی  در برقراری رابطه جنسی سالم

حتی اگر زوجین هیچ اختلال جنسی نیز نداشته باشند ممکن است در برقراری رابطه سالم مشکل داشته باشند ولی با گذشت زمان و شناخت بیشتر زوجین از یکدیگر و کمک گرفتن از مشاوره جنسی ، می توانند به همخوانی جنسی بیشتری برسند.
مهمترین راز یک رابطه جنسی سالم ، گفتگو کردن است بعنی هر کدام از زوجین یاید انتظارات خود را از رابطه بگویند ولی با لحن مناسب . در واقع باید دو برابر وقتی که صرف تفریح می کنند صرف صحبت کردن در رابطه با شخصیت وافکار همدیگر کنند.

 

راهنمایی دو طرف در رابطه جنسی

خیلی از افراد بیشتر خانمها تمام تلاش و انرژی خود را صرف لذت طرف مقابل کرده و خودشان را فراموش میکنند که این کمکی به بهبود رابطه نمی کند زیرا در نهایت باعث ایجاد احساس بی ارزشی در آنها می شود
مردان با مشاوره های جنسی می آموزند که چیزی که بیشتر از رابطه جنسی اهمیت دارد عشق ورزی به همسر در همه زمانها بخصوص قبل از رابطه جنسی است.
زنان دوست دارند که طعم محبت جسمانی را در فضای غیر شهوانی نیز بچشند . بدیهی است این امر به بهبود رابطه زناشویی کمک شایانی می کند.
اینها فقط بخش کوچکی از مشاوره جنسی است بدیهی است زوجین برای آگاهی بیشتر وبا توجه به مشکل مربوطه باید از مشاوران جنسی کمک گیرند.

دکتر داوود نجفی توانا

دارای دکترای تخصصی روانشناسی از هندوستان که مقاطع تحصیلی خود در زمینه روانشناسی بالینی از شهید چمران اهواز و ارشد بالینی و دکترا را درکشور هند اخذ نموده اند.

3 پاسخ

  1. ما یک سال ونیم هست که با هم زندگی میکنیم
    همسرم خیالپردازیهای متفاوتی دارد و برایشان تعصبات زیادی قایل است اول رابطه با سادیسم و پایان رابطه با مازوخیسم های روانی عجیب
    میخواهد من از رابطه با مرد دیگری بگویم که به او تجاوز کرده و من با ان فرد لذت بیشتری میبرم و ان فرد نباید شخصیت خیالی داشته باشد باید کسی باشد که بشناسد
    من از این رابطه متنفر و بیزارم بارها دعوا کردم و گریه زاری از او خواهش کردم بیاید یک رابطه سالم تجربه کنیم با عشق و او مرا محکوم به این میکند که من املم واگر او را دوست داشتم سر این موضوعات بچه گانه ناراحت نمیشدم
    کم کم دارم از خودش ام متنفر میشوم چه کنم ؟؟؟

  2. سلام مجدددکتر جان،،ازتوجه ودقت شما سپاسگذارم،،حسن سپهوند هستم،،کارمند۴۳ساله،تابستان سالجاری،یکروز صبح براثر بحث سیاسی ماهیچه های بالای دیسک جمع شدند با درد واز ترس یا،،،،باعث تپش شدید قلبم شد،،،با توکل بر خدا ارام شده وبیمارستان رفتم،،ازمایشها گفتند قلب نیست،،،۸ساله تحت نظر متخصص قلبم،،چربی وغلظت،،،امااز همان روز بیشتر صبحها در محل کار دچار اضطراب میشم،،،تقریبا افسرده،،،ده روز پیش دکتر مغز واعصاب رفتم اسنترا نوشته،،،مصرف از نیم تا بعدا دو عدد،،،،،ضمن سپاس وارزوی سلامتی وتوفیق جبران،،،،لطفا راهنمایی ودستور بفرمایید،،،چکار کنم از این افکار ازاز دهنده خلاص بشم،،،خانواده با دو دختر،،،دعاتون میکنند،،،ممنونیم،،

Comments are closed.