Rating is disabled

مشاوره قبل از ازدواج – ازدواج تصمیم مهم زندگی

ازدواج از جمله تصمیمات مهم زندگی هر فرد است که آینده و سرنوشت افراد را تحت تاثیر قرار می هد بنابراین افراد باید سعی کنند با افزایش دانسته ها و اطلاعات خود از ازدواج، از بروز مشکلات پس از آن جلوگیری کرد و ازدواج موفقی داشته باشند.
ازدواج موفق ، کلید اصلی داشتن خانواده ای شاد و موفق است.
در مشاوره قبل از ازدواج ،متخصص روانشناس و مشاور تمام کوشش خود را می کند تا اولاً با استفاده از تکنیکهای روانشناسی و تست ها و پرسشنامه های ویژه ازدواج ،شخصیت زوجین را شناسایی کرده ثانیاً فوانمندی و آگاهی طرفین را برای گرفتن تصمیم درست افزایش دهد.و با دادن اطلاعات صحیح به ، دانش آنها نسبت به نیازها و خواسته های همدیگر را بالا برده تا در صورت ازدواج ، بهتر بتوانند با هم کنار بیایند و مسئولیتها را تقسیم کنند .

انجام مشاوره ازدواج
زندگی مشترک، سر آغاز مسیری است که باید با عناصر محبت ،صداقت و وفاداری طی شود وت وا پایان ادامه داشته باشد هر کدام از زوجین باید سهمی در درست پیموده شدن این مسیر داشته باشند.
اشخاصی که می خواهند ازدواج کنند باید با مراجعه به یک مشاور ویا متخصص روانشناس با تکنیکها و مهارتهای ارتباطی برای یک زندگی سالم آشنا شوند و با بهرمندی از تکنیکها ،زندگی زناشویی سالم ،موفق وطولانی مدت داشته باشند
در اینجا با چند مهارت ارتباطی که برای داشتن یک زندگی سالم و موفق ضروری است آشنا می شویم:
1- توانایی سازگاری و سازش بعبارتی توانایی انعطاف پذیری
2- انتظارات معقول از یکدیگر
3- توانایی برقراری ارتباط سازنده
4- طریق برخورد صحیح با مشکلات و ناملایمات
5- داشتم شخصیت مثبت و قوی و دارا بودن اصالت خانوادگی
6- صمیمیت و توانایی برقراری رابطه جنسی موفق
7- سعی در ایجاد هدفهای مشترک بلند مدت که موفقیت و رشد زوجین را تضمین می کند
در جلسات مشاوره قبل از ازدواج  از زوجین ، تستهای ازدواج و پرشنامه ارزیابی شخصیت گرفته می شود .تا زوجین بتوانند از نقاط قوت و ضعف خود آگاه شده و متوجه شوند که هر کدام باید روی چه جنبه هایی از شخصیت خود کار کنند .
مشاوره قبل از ازدواج با در نظر گرفتن این موضوع که هم اکنون نیمی از ازدواجها بدلیل نداشتن شناخت کافی از خود و همچنین عدم آگاهی زوجین از خصوصیات همسرشان منجر به طلاق می شود امری کاملاً ضروری است.
با انجام مشاوره ازدواج می توان تا میزان زیادی از بروز اختلافات و طلاق و جدایی پیشگری کرد. به امید داشتن خانواده ی شاد وموفق برای شما

دکتر داوود نجفی توانا

دارای دکترای تخصصی روانشناسی از هندوستان که مقاطع تحصیلی خود در زمینه روانشناسی بالینی از شهید چمران اهواز و ارشد بالینی و دکترا را درکشور هند اخذ نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *