لوگو دکتر نجفی توانا
عورت نمایی

درمان عورت نمایی یا بدن نمایی

امتیاز بده

برخی افراد تمایل به نشان دادن اعضای جنسی خود به دیگران در ملا عام را دارند که این بیماری عورت نمایی نام دارد.. عورت نمایی یا همان انحراف جنسی نمایش گری با عنوان علمی اگزیبیشنیزم Exhibitionism شناخته می‌شود. این بیماری روانشناختی در دسته اختلالات جنسی قرار دارد که دارای انواع مختلفی می‌باشد. این افراد تمایل دارند که به طور ناگهانی و بی دلیل، در یک مکان عمومی یا محیط بیرون، ناحیه تناسلی خود را به جنس مونث نشان دهند و از عکس العمل فرد مقابل و واکنش وی لذت جنسی می‌برند. در این مقاله به طور بیشتر در رابطه با این بیماری و درمان عورت نمایی با انواع روش ها صحبت خواهیم کرد.

تماس با دکتر توانا

این مشکل معمولا از سنین نوجوانی برای اشخاص بروز می‌کند و به طور کلی در آقایان بیشتر این مورد دیده می‌شود و در خانم ها نادر است. عورت نمایی در خانم ها معمولا به گونه ای است که لباس های خود را چنان پوشیده که اندام تناسلی آن ها به طور واضح مشخص باشد. این افراد در مکان هایی نظیر حوالی مدارس دخترانه و پارک ها و اماکن شلوغ اقدام به عورت نمایی می‌کنند. گزارش هایی مبنی بر ارتباط عورت نمایی با بیماری بیش جنس گرایی و انحراف جنسی ثبت شده است. بیماران عورت نما در سنین میانسالی معمولا در کنار انجام این کار با مشکلاتی نظیر تکانشگری جنسی همراه می‌شوند و نیاز است که هرچه سریع تر از همان ابتدای تشخیص این مسئله به بهترین متخصص روانشناس و هیپنوتیزم درمانگر مراجعه نمایند و از تکنیک های هیپنوتیزم درمانی برای رفع این بیماری استفاده کنند.

نشانه های بیماری عورت نمایی

انحراف جنسی عورت نمایی از طریق نشانه های زیر قابل تشخیص می‌باشد.

  • این افراد معمولا دارای تخیلات جنسی قوی هستند.
  • خود ارضایی با نشان دادن آلت جنسی به افراد بیگانه
  • فرد حدود شش ماه دارای تخیلات جنسی با افراد یا اشیا باشد.
  • رفتارهای ذکر شده مانند لذت بردن از نمایش دادن اعضای تناسلی به افراد مونث در ملا عام برای یک مدت زمان ادامه داشته باشد.
درمان عورت نمایی یا بدن نمایی

علت بروز بیماری عورت نمایی

مشکلات و آسیب های شخصیتی که در کودکی برای یک فرد اتفاق می‌افتد و همچنین سرزنش هایی که از این دوران توسط اطرافیان وارد می‌شود، معمولا دلیل اصلی پیدایش این مشکلات در بزرگسالی است. فرد عورت نما در واقع با استفاده از این کار قدرت کاذب بدست می‌آورد که لازم است تا برای درمان حتما به یک روان درمانگر خوب مراجعه نمایند. طبق تحقیقات انجام شده، والدین نباید در کودکی به فرزندان خود اجازه دهند که در مقابل عموم افراد لخت باشد و یا اقدام به این کار کند زیا عورت نمایی در این اشخاص احتمال بروز بیشتر دارد. کودکان در این دوران سنی درواقع، نمایش گر های طبیعی هستند و بیمار محسوب نمی‌شوند اما کنترل این موضوع و لذت بردن از این مسئله باید از همین سنین توسط والدین انجام شود.

گاهی برخی اشخاص بیشتر از حد نرمال دارای امیال جنسی هستند و در این زمینه بیش فعالی جنسی دارند. دسته ای دیگر از افراد با شوکه شدن فرد مقابل از دیدن ناحیه تناسلی بیمار، دچار تحریک جنسی می‌شوند. تمامی این موارد از دلایلی هستند که فرد بیشتر به سمت عورت نمایی کشیده می‌شود.

درمان عورت نمایی

برای درمان عورت نمایی از تکنیک های موثر دارو درمانی و هیپنوتیزم درمانی استفاده می‌شود. درمانگر تعیین خواهد کرد که چه روش درمانی برای بیمار در زمان کوتاه تری نتیجه بخش خواهد بود. درمان این بیماری با توجه به پیچیدگی موضوع تقریبا زیاد است زیرا این اشخاص معمولا متوجه بزرگی مشکل خود نیستند.

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

“می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم.”
مثلا”، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

یک پاسخ

  1. من از بچگی نوعی عادت دارم که علاقه دارم در تنهایی ( وقتی کسی به غیر از خودم در خانه و یا باغ نیست )، لخت میشم و به صورت برهنه کامل برای مدتی زندگی میکنم و از این بابت مشکلی ندارم.
    به نظر‌تون این کار مشکلی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *