لوگو دکتر نجفی توانا
فتیشیست

درمان فتیشیسم | درمان فوت فتیش یا درمان فتیشیزم

4.1/5

درمان فتیشیسم و درمان فوت فتیش

برای درک درمان فتیشیسم  ( درمان فوت فتیش ) باید تعریف این اختلال را بدانیم. تعریف فیتیشیسم یا پا پرستی :فتیشیسم یکی دیگر از انحرافات جنسی  است که مترادف های گوناگونی مانند : ، فتیشیسم  ، شیء پرستی، پا پرستی  و یا بت پرستی که همه  دارای یک معنی  می باشد . افرادی که دارای انحراف جنسی فوت فتیش یا فتیشیسم هستند از طریق تصور کردن ، دیدن ، و لمس کردن و حتی لیسیدن پا و اشیاء مرتبط با آن همچون کفش و جوراب و … به لذت جنسی می رسند . این گونه افراد یا به طور کلی قادر به ایجاد رابطه جنسی طبیعی نیستند و یا اگر باشند به سختی می توانند ایجاد رابطه بکنند .

فروید و بعضی از روانشناسان دیگر بر این عقیده اند که شیء پرستی  یك نوع جایگزین برای کمبود هایی است که فرد فیتیش برای پر كردن آن خلاء به پا پناه می برد . به عقیده این روانشناسان فرد شیء پرست هیچ جایگزینی نمی تواند برای تمایلات فیتیشیزمی خود پیدل کند.

 

مفهوم کلی فتیشیزم و انواع آن

فتیشیزم از دیرباز تحت عناوین شیء باوری و یا شیء پرستی وجود داشته و تاریخچه آن به قرن 18 میلادی بازمی‌گردد. می‌توان گفت فتیشیسم به طور کلی یک نوع بت پرستی بوده که افراد طی ابتلا به آن یک شیء انتخابی را تقدیس می‌نمایند. فتیشیزم انواع متفاوتی دارد که از آن‌ها باید به فتیشیزم جنسی، بت پرستی، توتم پرستی و تابو اشاره نمود. از آنجا که این اختلال امری غیرعادی تلقی گردیده، می‌توان درک نمود که درمان فتیشیزم ( درمان فوت فتیش ) تا چه اندازه حائز اهمیت بوده و بر روی زندگی فتیشیست تاثیرگذار است.

 

 

علل فتیشیسم یا فوت فتیش :

بر اساس تجربیات بالینی این نوع از انحراف جنسی و یا بیماری جنسی و یا به قول افراد شیء پرستی سلیقه جنسی ، ریشه در تجربیات دوران کودکی فرد دارد . مثلا” فردی اظهار میدارد وقتی من سه یا چهار ساله بودم پای یکی از محارم اعضاء خانواده را می بوسیدم و از ناخن های لاک زده خوشم می آمد .و یا فرد دیگر می گوید وقتی اعضاء خانواده دور میز ناهار خوری برای صرف غذا می نشستند من در زیر میز به پای آنها نگاه می کردم و گاهی نیز با آنها ور می رفتم .

پیامد انحراف جنسی فتیشیسم یا فوت فتیش :

همچون دیگر انحرافات جنسی افرادی که دارای تمایلات جنسی  فتیشیسمی هستند ، از آنجایی که این افراد قادر به ایجاد رابطه طبیعی و سالم مخصوصا” با جنس مخالف نیستند ، با گذشت زمان دچار پریشانی روانی و افسردگی می گردند .از آنجایی که مرکز توجه جنسی افراد شیء پرست به پای جنس مخالف می باشد ،نتیجه این می شود که این گونه افراد قادر به رابطه جنسی طبیعی نبوده و ناچارا” نمی توانند تشکیل خانواده بدهند ،و البته آنهایی هم که تشکیل خانواده می دهند مجبور به جدایی می شوند . و طبیعتا” این قبیل از ناکامی ها و همچنین انتظارات و توقعات غیر قابل اجابت که اطرافیان و خانواده از فرد شیء پرست دارند ، باعث سرخوردگی و افسردگی بیشتر فرد فتیشیسم  خواهد شد .

 

 

فتیشیزم جنسی

بیش از آنکه تصور کنیم افراد در فتیشیزم جنسی دارای اختیار و استقلال هستند، باید روی اشیای مورد توجه فتیشیست‌ها متمرکز شویم. فتیشیست‌ها به طور معمول یک شیء عادی را با بزرگنمایی از آن ِ خود می‌کنند. فتیشیسم جنسی تحت عناوین شیء پرستی جنسی، نمادکامی و صنم پرستی شناخته شده است. درمان فتیشیزم یکی از مهم‌ترین مسائل روانی به شمار می‌رود.

خصوصیات فتیشیت

بیشتر فتیشیست‌ها مردان به شمار رفته و به جای برقراری ارتباط جنسی عادی تقلا می‌کنند تا بر روی یک عضو بدن شریک جنسی اعم از دست، پا، ناخن و… یا برخی پوشش‌های او نظیر جوراب، چکمه، دستکش، لباس زیر و… متمرکز شده و از طریق آن به برانگیختگی جنسی برسند.  

اختلال جنسی فتیشیزم رفته رفته پررنگ‌تر شده و بر روی زندگی شخصی و جنسی فتیشیت پیامدهای منفی می‌گذارد. این افراد به جای تمرکز بر روی شریک جنسی، به طرزی بیمارگونه بر روی اعضای بدن و البسه او توجه و دقت به خرج می‌دهند. گاها علایق و دلبستگی فتیشیست تا جایی پیش رفته که سعی بر کلکسیون‌ سازی از اشیای محبوب خود کرده و گاها برای به دست آوردن آن‌ها دست به دزدی و زد و خورد می‌زنند.

درمان فتیشیسم ، درمان فوت فتیش
درمان فتیشیسم

از چه موقع فتیشیسم جنسی در فرد بروز می‌یابد؟

فتیشیزم نوعی از اختلالات و انحرافات جنسی شمرده شده که به طور معمول در دوران کودکی تا نوجوانی بروز می‌یابد. بنابراین، توجه به درمان فتیشیزم در دوران کودکی تا نوجوانی یکی از ضرورت‌های جنسی است.

کودک آزاری، مشاهده روابط جنسی نامناسب در طول دوران کودکی، عدم وجود بستر اجتماعی مناسب و محرومیت از روابط جنسی سالم از علل روی آوردن کودکان و نوجوانان به اختلال فتیشیزم جنسی محسوب می‌گردد.

درمان فتیشیسم یا درمان فوت فتیش 

فتیشیسم نوعی اختلال جنسی محسوب شده که حتی بر روی عملکرد مغز نیز تاثیر می‌گذارد. برخی از دانشمندان طی تحقیقات متعدد بر روی فوت فتیش که تنها نوعی از انواع فتیشیزم به شمار رفته، به نتایج قابل توجهی دست یافتند. آنان متوجه شدند برخی از بخش‌های مغز که مسئولیت پردازش حسی پا را بر عهده دارند، در مجاورت بخش پردازش حس جنسی قرار گرفته‌اند. از این رو، می‌توان ایجاد بستری مناسب به منزله درمان فتیشیسیم جنسی را حائز اهمیت دانست.

یکی از راهکارهای مثبت درمان فتیشیزم، پیشگیری از آن به شمار می‌رود. در حالی که بسیاری از اشخاص در تلاش برای درمان فتیشیزم هستند، از نحوه پیشگیری آن مطلع نیستند. از آنجا که بیشتر اختلالات فتشیسم جنسی در دوران کودکی تا نوجوانی بروز پیدا می‌کند، والدین با کمی دقت و توجه قادرند از بروز و یا حتی توسعه و پیشرفت آن پیشگیری نمایند.

یکی از بی‌شمار نقش‌ها و وظایف والدین در نحوه تربیت فرزندان خلاصه شده است. این نقش‌ها و وظایف نه تنها بر روی تربیت فردی و اجتماعی و بروز عملکرد فرزند در رفتار تعریف و تبیین شده، بلکه بر روی تربیت جنسی کودک و نوجوان نیز متمرکز می‌باشد. علاوه بر تربیت جنسی کودک و نوجوان، والدین باید بر روی نحوه رفتار خود به خصوص در دوران حساس بلوغ نیز کار کنند. از این رو، والدین نزدیکترین افراد برای درمان فتیشیزم فتیشیت به شمار می‌روند.

اگر فرد مبتلا به فتیشیزم در دوران کودکی و نوجوانی درمان نشود، باید پس از مراجعه به روانشناس یا روانپزشک به شیوه‌های گوناگون بنا به پیشرفت اختلال جنسی درمان شود. درمان فتیشیزم و سایر اختلالات جنسی که پیشینه و منشاء روانی دارند، قادرند با شناخت درمانی، رفتار درمانی، مشاوره روانشناسی، روان درمانی، هیپنوتیزم و یا هیپنوتراپی درمان شوند. طول درمان فتیشیسم بسته به نوع مداوا متفاوت می‌باشد اما هرچه طول درمان فوت فتیش بیشتر باشد اثرات آن مثبت و پایدارتر است.

درمان فتیشیسم ، درمان فوت فتیش
درمان فتیشیسم

به طور معمول فتیشیست‌ها اغلب پیگیر درمان فوت فتیش نیستند اما گذشت زمان باعث گردیده تا این افراد از پس ِ زندگی شخصی، اجتماعی، کاری و جنسی خود برنیایند. این موضوع در درازمدت به نارضایتی آن‌ها می‌انجامد.

یکی از درمان‌های مکمل فتیشیزم درمان تنش و اضطراب بیمار است. فتیشیست به طور عادی همراه با تنش و اضطراب تحریک می‌شود. بنابراین بهتر است پیش از هرگونه اقدام اساسی از تنش و اضطراب او کاسته شود.

با این حال، درمان فوت فتیش به طور معمول به دو صورت انزجاری و عادت آموزی انجام می‌پذیرد.

درمانگر در درمان فوت فتیش انزجاری تلاش می‌کند تا به وسیله شیء محرک واقعی یا خیالی بیمار را در موقعیت تحریک‌کننده قرار دهد. پس از ایجاد بستری تحریک‌آمیز او را با شوک الکتریکی به انزجار می‌رساند.

بیمار در درمان فتیشیسم ، عادت آموزی باید مدام با افکار و خیالات تحریک آمیز خود مواجه شود. این افکار و خیالات به شکل صحبت‌های خود بیمار بر روی نوار ضبط شده و توسط درمانگر مرور می‌شود. پس از مدتی مرور، این افکار و خیال‌پردازی‌ها برای بیمار به منزله نوعی عادت می‌شود. 

درمان فتیشیسم یا درمان فوت فتیش و هیپنوتیزم درمانی  :

محققان بر این باورند که روشهای رفتار درمانی، روشهای موثری برای درمان فتیشیسم می باشد .یکی دیگر از روش های درمان فتیشیسم  درمان به طریق “ایجاد حس بیزاری” است. مثلا زمانی که فرد در حال استمنا کردن با شی یادگار خود است، او را در معرض تنبیه قرار می دهند.

علاوه بر روش های درمانی رفتاری ، شناخت درمانی که ایجاد و یا تغییر نگرش در فرد است می تواند برای درمان فتیشیسم یا بت پرستی جنسی مفید واقع شود .اما از آنجایی که  ضمیر ناخود آگاه انسان و خاطرات و اتفاقات و یادگیریهای گذشته در ایجاد و تقویت  فتیشیسم  نقش اساسی دارد پس استفاده از هیپنوتیزم درمانی برای تغییر باورها در ناخود آگاه کارکرد موثری در درمان فوت فتیش دارد.

 

 

***برای گرفتن وقت مشاوره و انجام درمان فوت فتیش می توانید با مطب دکتر نجفی توانا ارتباط برقرار کنید . یکی از شاخص های مطب دکتر نجفی توانا حفظ هویت افراد و در صورت تمایل فرد پذیرش با نام مستعار امکان پذیر می باشد.

 

آدرس مطب:
تهران، خیابان شریعتی، بین میرداماد و ظفر، جنب پمپ بنزین ظفر، کوچه شواری، ساختمان پزشکان سینا، طبقه پنجم

تلفن های نوبت دهی : ۲۲۸۹۹۱۴۷ ۰۲۱ – ۲۲۸۹۹۱۴۸ ۰۲۱

منتظر شما هستیم

 

مطالب مرتبط : 

درمان همجنس گرایی 
درمان واژینیسموس

 

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

“می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم.”
مثلا”، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.
بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

196 پاسخ

 1. منکهدههاهزارزن ودختربامدلهای گوناگون واسم بیارن یاتوزندگی دائمم باشد بقدری خودباخته یک که بهداشت برام داستانه وزنده زنده می‌ماند بخورمشون درحدیکه بعدارضاع اگه باورمیکنیدبیهوش ومغزم مختل میشه نه که سایربدن رانخام احساسم اینه که این فرشته ست وخاص کنه ومن باید مثل خدا بهش احترام واونو دروجودخودم هضم کنم ورواین بابت تربچه کی عراق دیوانه وار به پای خانمهاتابه ساق دارم وبهم برسه غوذک وساق وانگشت وکف وته ی پا واطرافشو غرق دربوئیده ،نگاه،ما ساژ،بوس،ولیس بارون تامرزمدهوشی اگر گیرم بیاد پیش میرم نظرمم اینه که سایرجا هاییکه خوبه وهمگانیه برمنم آره،بدترین و دورتری مکان از پایتخت کشور بدون پاها س ومنم ضعیف پرستم ودنبال گرههاییکه بازنمشه یک وازخوگذشتگیم تاحدفنای خود من میگم من نبودم نبودم مردم مردم چه قدرجهادگذشتی داشتم که برای یک جنس مخالفم وچشم وقلب وکلیه ام و درنهایت خودموفدای خودم کردم این زنانندوشریکان زندگی که بایدقدرخودگذشتگی ی بیش از حد آتش‌بس وبرابرسنگ ترازوجنس بگذارند ونزارندکسی خودشوفداوفنای اونا کنم ویگن آخه باباگربه منونمبره بندریشتم من تاآخر عمرپیشتم اگه اینحد اینکارارابکنی منم آجر ت المثلشو بجامییارم یاخودموواست میکشم ایجاس که من مردبخاطرازدست ند آدم نورچشم شایدیک درهزارگذشت کرده وحذرکنم ممنونم نیری،مشهد

 2. سلام آقای دکتر من پسری ۲۰ ساله هستم که با دستبند و پابند پلیس به دست و پای مردان متهم و مجرم به شدت تحریک میشم و هیچ علاقه ای به زنان ندارم و فقط با دیدن فیلم و عکس مردان مجرم پابند به پا و دستبند به دست تحریک میشم به ویژه پابند پلیس به پای مردان مثلا هنگامی که در فیلم و عکس میبینم افسر پلیسی به پای یه مجرم پابند و به دستش دستبند میزنه به شدت تحریک میشم حتی تصور کردن دستبند به ویژه پابند پلیس به پای مردان متهم هم منو تحریک میکنه برای همین من هزاران عکس و فیلم از مجرمان دستبند به دست و پابند به پا از کشورهای مختلف دارم و حتی ۳ سال خودارضایی میکردم به صورت دمر ولی الان ۳ ساله که ترک کردم به دلیل مسائل دینی اما الان بعد از ۳ سال ترک وسوسه شدم دوباره البته توی این ۳ سال هم خودم رو کنترل کردم من اصلا نمیخوام در این باره با خانوادم صحبت کنم حتی اگر نیازی هم به درمان باشه ترجیح میدم به تنهایی اقدام کنم الانم با این حس غیر طبیعی مشکلی ندارم فقط دوست داشتم با یه متخصص صحبتی کرده باشم

 3. سلام و عرض خسته نباشید.من دچار فوت فتیش هستم.به پای پیرمرد ها خیلی بیش از حد علاقه دارم.جوری که بعضی موقع ها خودمو نمیتونم کنترل کنم ول یجوری میخوام به پاهاشون دست بزنم و ببوسم و لیس بزنم.من این مشکلو به پدر بزرگم گفتم.اما اون مشکلی نداشت.فقط میگه در ارتباط با همسر آینده ممکنه به مشکل بخوری من خودم ۱۴ سالمه.اصلا دوست ندارم درمان شم.فقط بهم یه راه حلی رو بگین که بتونم راضیش کنم.راضی هست ولی به خاطر ترسش نمیزاره.ممنون

 4. سلام من ۱۷ سالمه و از دست و پا خوشم میاد نه که بخوام بلیسما‌ (در حد بوس کردن و ناز کردن) دوست دارم دوست دخترم لاک بزنه و تحریک شم.

  به نظر شما آیا این فتیش است؟

 5. سلام.پسرم.ده سال سن دارد
  .جدیدا بدون هیچ سابقه ای تمایل به پا پیدا کرده.دوست داره پای بقیه رو روی شونه ش بذاره و موقع خواب پاهارو بگیره.حتی دیدمکهکف پا میبوسه.انگار خودشم متوجه چیزی باشه میگه حواسم نبود.آیا قابل درمان هست؟هنوز نتونستم با پدرش درمیون بذارم و عکس العملش رو ببینم

 6. سلام آقای دکتر امیدوارم حالتون خوب باشه
  دوتا سوال دارم:
  یک: اگر نگاه را کنترل کنیم و دیدن پورن را متوقف کنیم، آیا بعد از مدتی این تمایل از بین میره؟

  دو: میتونیم از بیزاری درمانی و کلا شرطی سازی برای موارد دیگر هم استفاده کنیم؟ مثلا برای اینکه یک عادت خوب را در خودمون جا بندازیم، از شرطی سازی استفاده کنیم؟

 7. ممنون از سایت خوبتون من خودم قبلا عاشق فوت فیش بودم اما به مرور زمان کمی درست شدم ..البته جدا از این صحبتا دست خود ادم هستش برای درمان مراجعه میکنم

 8. سلام.
  فعلا همان کار کنید. کار دیگری نمی شود کرد. بگوید این کار بدی هست. متاسفانه برای این سنین کار زیادینمی شود کرد.

 9. سلام.
  والدین را در جریان بگذارید. و بگوید که احساس میکنم طبیعی نیستم.
  بله قابل درمان هست.

  1. سلام من فوت فتیش هستم ولی قوزک پای زنم از این قارچا داره و انگشتان پاهاش هم دراز و یکی از انگشتان پاهاش انحراف داره و هر وقت نگاه میکنم اعصابم خورد میشه لطفا راهنمایی کنید

 10. سلام.
  کسانی که دارای انحراف جنسی از هر نوعی باشند قادر به ارتباط رابطه طبیعی نیستند. و اگر هم بتوانند باید به انچه که علاقه دارند فکرکنند
  اگر میل به درمان داشته باشد احتمالش هست..البته شک دارم که میل به درمان داشته باشد..

 11. سلام.
  فتیش مرد به بای مرد تا انجا که من می دانم به همراه تمیلات همجنسگرایانه هست
  تماس بگیرید تا بررسی شود

 12. سلام
  خب متاسفانه مشکل بدی هست. در واقع علاقه جنسی طبیعی یا اصلا نیست یا خیلی کم هست..
  انشاالله بشه کاری کرد..تماس بگیرید با مطب

 13. سلام بله قابل درمان است بسیاری از افراد قبل از شما با این مشکل مراجعه کرده اند و درمان شده اند و به زندگی عادی خود بازگشته اند.

 14. سلام اقای دکتر من هم فوت فتیش دارم و خیلی رنج میبرم و روم هم نمیشه به پدر مادرم بگم
  در ضمن من 12 سالم فقط ازتون میخواستم یک تاسوال بپرسم
  1 ایا فوت فتیش قابل درمان است واگر درمان بشود دیگر وسوسه نمیکنه دیگه از شر راحت میشیم
  واینکه اگه میشه شما بهم بگین که چجوری بهشون بگم که فوت فتیش دارم
  ممنون

  1. سلام
   بگوید احساس می کنم حس طبیعی ندارم. درمان شوید دیگر وسوسه نخواهید شد.
   سعی کنید به چیزهای طبیعی فکر کنید.

 15. سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه و مبتلا به فتیش هستم خانواده هم خبر ندارن و خیلی زیاد به پا علاقه دارم خود ارضایی هم زیاد انجام میدم خواستم کمکم کنید خواهش میکنم
  ممنون

  1. سلام.
   مشابه شما بوده اند. درمان شده اند.
   به والدین بگویید حس طبیعی ندارم

 16. من فوت فاشیسم دارم و وقتایی که خودارضایی میکنم بعضی وقتا ناخواسته پاهای خواهرم تو ذهنم میاد و من به ارگاسم میرسم و خیلی احساس گناه میکنم و می خواستم بدونم افرادی که به پا علاقه دارن آیا ممکن نسبت به خواهرشون هم این علاقه باشه یا خیر؟

 17. سلام در سن نوجوانی یکم سخته که بخوام پیش دکتر برم چون واقعا این مشکل رو به هیچکس نمیشه گفت به نظرم باید یه راهکار م بدین برای اینکه با چه کسی درمیان بگذاریم ای مشکلو

 18. سلام
  ببخشید من با پا تحریک نمی شم ولی عاشق ترامپل شدن ( له شدن زیر پای خانم ها هستم و وقتی این کار رو انجام می دم آلت تناسلی ام دراز میشه البته من این کار هارو حتی با پسر هام انجام میدم خوشم میاد و دوباره دراز میشه ولی اصلا دوست ندارم تحقیر بشم تو این موضوع یا مثل برده باشم و اینکه روم نمیشه به خانواده ام بگم لطفا کمک کنید .

 19. سلام آقای دکتر خسته نباشید خواستم بگم منم شدید به این بیماریه پا دچارم یه دوس دختر دارم که خسته شده دیگه انقد اینکارو با پاهاش انجام میدم تو روزشم ۳ یا چهاربار ارضا میشم دیگه بدنم داره نابود میشه خواستم بدونم این روند بعدا روی انتقال اسپرم و بچه دار شدن تاثیر میزاره اگه جوابمو بدید ممنون میشم

  1. سلام
   خیر تاثیر روی اسبرم ندارد..اما کسی که این حس را دارد نمی تواند زنگی خوبی داشته باشد.
   تماس با مطب

 20. سلام من امیر هستم ۱۲ سالمه با کفش های پاشنه بلند و اسپورت تحریک میشم خیلی هم شدید خواهش میکنم کمکم کنید من به مامانم گفتم و مامانم گفت توی یک سایت راهنمایی بگیرم خواهش میکنم کمکم کنین من زندگی عادی میخوام

 21. سلام من متوجه شدم پارتنرم این اختلال رو داره. رابطه جنسی ما انجام میشه اما آخرش باید پای من رو بگیره و ببوسه تا ارضا شه، البته اوایل بدون اینکار بود کم کم بهم نشون داد. جالب اینه که اصصصصلا راجع بهش باهام حرف نزده و نمیزنه. من چندباری هم دیدم به پای بقیه نگاه کرده ناخوداگاه و واقعا عصبی میشم. نمیدونم باید چیکار کنم چون قصد ازدواج داریم و نمیدونم چطور باید بهش بگم اصلا موضوع اینکه این اختلاله هررچند کم و باید درمان شه

  1. سلام.
   متاسفانه آینده خوبی در صورت ازدواج نخواهید داشت.
   البته شما مختارید

 22. سلام من سیرده سالمه وقای پای خانم هارو میبینم تحریک میشم نه میتپنم مطب بیام نه میتونم زنگ بزنم تگت بهش فکر نکنم بت مرور زمان از بین میره؟؟
  لطفاً جواب بدید😭

  1. سلام عزیزم.
   بله سعی کن فکر نکنی.و اگر فکر میکنی به چیزهای طبیعی فکر کنید

 23. سلام من فوت فتیش دارم اما اصلا خوشم نمیاد اینجوری باشم و بابت همین گوشه گیر و افسرده شدم و میدونم که نمیتونم هیچ وقت ازدواج کنم یه به رابطه فکر کنم چون هیشکی از فوت فتیش خوشش نمیاد اما امیدم به شماس و ساکن اصفهان هستم اگه میتونید درمانم کنید مدیونتون میشم

 24. سلام من ۱۳ سالمه و می خواستم یک موضوعی رو با شما درمیون بگذارم ولی لطفا همین جا راهنماییم کنید من یه چند ماهی هست که با دیدن عکس پای خانوما خودارضایی می کنم ولی بعضی اوقات می توانم خودم رو کنترل کنم و این کار را انجام ندم و اصلا دوست ندارم پای کسی را لمس کنم یا ببوسم یا لیس بزنم و … تازه بدمم میاد و می خواستم بدونم که فتیش هست یا نه ؟ یه بار به خانواده ام گفتم و خانواده ام بهم گفتن که این حس یک حس طبیعی هست که در همه ی انسان ها وجود داره ولی باید اون رو انجام ندیم و خودمون رو کنترل کنیم من می خواستم از شما بپرسم که آیا این فتیش هست یا نه ؟

 25. از بچگی علاقه شدید فقط به پای جوراب پوشیده زنان داشته و دارم ،البته ۲۵ سال ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند هستم ، از طرفی حدود ۱۴ ساله که دچار اضطراب و دلهره بی علت هستم درحالی که در ظاهر تمام اطرافیانم مرا آدمی مقتدر می شناسند، سوال ؛مشکلم در حال حاضر بعد از سالیان زناشویی ام دچار اختلال شده ،مشکل من از کجاست راهنمایی فرمایید، تشکر

 26. سلام ببخشید من‌ بیماری فوت فتیش دارم‌ و به خاطرش خالم رو ازدست دادم! فکر کنم منظورم رو فهمیده باشید، لطفاً کمکم کنید،،خجالت میکشم بیماری مو با کسی در میون بذارم

  1. سلام.
   خجالت را بگذارید کنار. مانند شما کم نیستند.که بای درمان مراجعه میکنند.

 27. سلام من علاقه دارم به فوت فتیش ولی این هم یه علاقه هست مثل انواع مدل ارتباط داشتن وبه این هم مثل بقیه رابطه ها علاقه دارم به نظرتون این بیماری هست یا طبیعی هست؟

 28. سلام لطفا کمکم کنید من به این مشکل دچار شدم میخوام درمان بشم مشکالاتم رو نمیتونم اینجا بگم یا بصورت تلفنی اگه میشه شماره واتساپ بدید تا پیام بدم خیلی خجالت میکشم از اینکه مشکلمو به کسی بگم براهمین .

 29. سلام من ۱۷ سالمه دخترم و با کلمه هایی که چند تا سین دارن تحریک میشم،مثه سوسیس(ولی فقط در صورتی که کسی که دوسش دارم میگه)این عادیه؟؟راه درمانی براش هست؟؟

  1. من از دوران کودکی یه حسی به پای خانم ها داشتم و این حس خوشم نمیاد و تا هالا دربارش به هیچ کس نگفتم من ۱۵ سالمه در اهواز هستم لطفا راهنمایی کنید

 30. سلام من وقتی شب میخابم دست به الت میزنم وفکرمیکنم وبعد یک ماده سفید ازالت ام بیرون میاد ودیگر علاقه به پا ندارم تا فرداشب

 31. سلام
  من هادی کرمی هستم.متولدهشتادو چهار.مبتلا به بیماری فیتیشیسم هستم.حتی در خواب هم با این تفکر ارضا می شوم. هنوز کسی از بیماری من آگاه نیست. کمک کنید من می خواهم مانند بقیه افراد معمولی باشم.

  1. سلام دوست عزیز ، ما اینجا هستیم که بتونیم به شما کمک کنیم ، مبی تونید با شماره های مطب تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم.

 32. سلام خدمت شما جناب دکتر و ممنون از مطالب خوبتون
  متاسفانه من هم از کودکی دچار این اختلال بودم منتها در آن زمان خیلی خفیف بود اما الآن چند وقتی هست که شدت پیدا کرده و تمام جنبه های زندگیمو تحت تاثیر خودش قرار داده .
  می خواستم بدونم با توجه به اینکه در حال حاضر بنده امکان اومدن به تهران را ندارم، آیا از همکارانتان کسی را در اصفهان در این زمینه میشناسید که معرفی کنید؟
  با تشکر

  1. سلام
   قابل درمان است. لطفاً تماس بگیرید تا راهمایی شوید.خیر در اصفهان کسی را نمی شناسیم.

 33. سلام دکتر
  آیا کسی که فوت فتیش داره و به رابطه جنسی طبیعی هم مقداری علاقه داره میتونه بچه دار بشه؟

 34. سلام . خسته نباشید
  میخواستم بدونم که برای درمان بیماری فتیشیسم حتما باید بیام تهران ؟ چون من رشت زندگی میکنم و برام سخته . اگه به غیر از تهران جایی هست که مورد تایید شما هم باشه لطفا بهم معرفی کنید . ممنون

  1. سلام.
   بله. قابل درمان است تماس بگیرید ، تا راهنمایی شوید.لطفاً در گوگل سرچ کنید.ویا در رشت پرس وجو کنید.من کسی نمی شناسم.

 35. سلام خواهشا به سوالم جواب بدید.اینکه علاقه به پا ی سلیقه یا بیماری یا هر چیز دیگه س مهم نیست بنده هیچ علاقه ای به دخول ندارم و فقط و فقط با پای زن تحریک میشم.سوال من اینه آیا میشه با هیپنوتیزم درمانی به رابطه جنسی طبیعی علاقه پیدا کرد.با این وضعیتی که دارم تا آخر عمرم نمیتونم به ازدواج فکر کنم.خواهش میکنم به سوالم جواب بدید.

 36. سلام من فتیش زیربغل دارم میخوام ازش دوری کنم ام تا تصویر ناچیزی ببینم برام یاد آوری میشه و میرم طرفش خواهشا کمکم کنید

 37. با سلام و عرض احترام .پسره من ۹ سالشه و ابراز میکنه به پای خانمها علاقه منده و میگه مامان پای خوشگل میبینم جای حساسم بزرگ میشه .با توجه به انزجار درمانی ولی پسرم پای خوشگل و تمیز میبینه عکس العمل نشون میده حتی تو تلویزیون و من صدا میکنه .فکر کنم احساس کرده بده چون میخواد قایم کنه ولی من کاملا خونسردم و میگم مگه چیه .خوب تمیزه ولی کلا پا کثیفه .خیلی وقته اعلام میکنه نمیدونم چرا پای خانمها رو میبینم خوشم میاد .مشاوره رفتم کمکی نکرد گفت طبیعیه .تو رو خدا بگین چی کار کنم .

 38. من نمیتوانم برای مشاوره خدمت برسم.چون روم نمیشه به خانواده ام در این باره چیزی بگم.اگه میشه همین جا یک راهنمایی کوچکی به من بکنید..زندگیم به جواب شما بستگی دارد

  1. سلام.
   این اختلال با هیپنوتیزم قابل درمان است ،حافظتون هم بهتر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 39. سلام آقای دکتر خواهش میکنم جوابمو بدین ..من چندین جا به شما پیام دادم..ولی شما جوابمو ندادین.من فوت فتیش هستم و ۱۵ سالمه و واقعا میخوام که درمان شم.میخواستم بدونم که وقتی من هیپنوتیزم بشم چه اتفاقی می افته‌.امکان داره که فراموشی بگیرم..من فقط برای یک دلیل میخوام که درمان شم چون یک جا خوندم که فوت فتیش یعنیپرستش پا..وپرستیدن هر چیز به غیر از خدا شرک است..و کسی که فوت فتیش باشد تا آخر آخر در جهنم است آیا درست است

 40. سلام دکتر
  پسری هستم 21ساله از وقتی یادمه به فتیش پا جنس مخالف علاقه داشتم و به نظرم یکی از چیزایی که باعث میشه این بیماری در فرد پیش بیاد اینه که ریشه در کودکی فرد داره . وقتی پدر و مادر و…از این مورد اطلاعاتی ندارند فقط دوست دارن کودک شون خوشحال و آروم باشه به چیزهایی که کودک کوچیکشون میخاد.و اونا میتونن در اختیار کودک بزارن تا کودک هم سرگرم بشه و هم آرامش داشته باشه دریغ نمیکنن میتونم بگم بیشتر کسانی که به این بیماری دچار هستند ریشه در کودکیشون داره مثل خود من. و تا وقتی که بقیه افراد فامیل مثله خاله عمه و… خوششون میاد پاشون از طرف کسی لمس بشه هست
  به والدینی که این مطلبو دارن میخونن توصیه میکنم که حتما مواظب فرزندشون باشن که در آینده مثل من و پسر عموم دچار این بیماری نشن
  شاید اگه پدر مادر عمه خاله من هم بیست سال پیش از این بیماری اطلاعی داشتن هرگز اجازه نمیدادن که من در این چاه بی افتم ِهرگز از واژه پابازی استفاده نمیکردند و منو با این روش در کودکی سرگرم نمیکردن شاید من هم الان زندگی عادی خودمو مثل بقیه داشتم…
  اقای دکتر حرف از مداوا کردن این بیماری میزنند اما من فکر میکنم تمام کسانی که مثل من هستند تمام لذت جنسی رو در این رابطه میبینند .نمیدونم شاید بشه ازلذت رو منتقل کرد به استفاده کردن از بقیه جاها…
  صد افسوس که اون زمان مثل الان تکنولوژی و شبکه های مجازی وجود نداشت تا خانواده و فامیل من از این بیماری اطلاعات کسب کنند.

 41. سلام. ایا در استان گیلان درمانگرِ هیپنوتراپ وجود دارد یا خیر؟
  ضمنا امکان داره بگید نهایت هزینه درمان چقدر میشه؟ (به صورت تقریبی)

 42. با سلام،ميشه ١ دكتر خوب براي درمان فوت فتيش و انحرافات جنسي در گيلان رشت معرفي كنيد،دكتر نجفي كمك كنيد…

  1. سلام.
   قابل درمان است ،لطفاً تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.من دکتر خاصی را در این رابطه نمی شناسم.سعی کنید به روانشناس مراجعه کنید.

 43. سلام آقای دکتر.
  من پسر خالم وقتی که سه چهار ساله بود علاقه زیادی به لمس کردن پا داشت به طوری که وقتی ممانعت میکردن گریه میکرد اما بعد از مدتی دیگه همچین رفتاری نداشت و تا الانم که ۷ سالشه دیگه این طوری نیست میشه گفت که دچار فیتیش بوده؟اگه بوده و الان دیگه این طوری نیست ممکنه این رفتارش برگرده؟
  ممنون میشم جواب بدین

 44. سلام اقای دکتر. من توی شهرستان زندگی میکنم ولی نمیدونم برای درمان فوت فتیش با توجه ب سن کمم ب کجا مراجعه کنم؟ ب نظرتون مشاوره مرکز بهداشت خوبه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 45. سلام اقای دکتر خسته نباشین
  میشه بگین برای درمان حس فتیش در مجموع چقدر باید خرج کنیم؟؟؟چون من وضع مالیم خرابه ممنون میشم جواب بدین

  1. با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 46. سلام من در دوران عقد هستم همسرم به سینه علاقه بیش از حد داره و هیچ کنجکاوی نسبت به قسمتهای دیگر بدن خانمها نداره فقط در موزد سینه میپرسه و علاقه نشون میده همه رابطه جنسی ما هم در همین مورد خلاصه میشه. آیا این هم فوت فتیش است؟ و راه حل و درمان آن چیست؟

 47. سلام خسته نباشی آقای دکتر
  من دچار فتیش پا هستم ولی واقعا نمی تونم بیام تهران و از لحاظ مالی هم در مضیقه هستم خواهش می کنم به من کمک کنید.
  شهر ما هم سکس تراپیست نداره
  خیلی ممنون میشم.

 48. سلام
  من 14سالمه
  آقای دکتر چطوری این مشکل رو به خانوادم بگم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 49. سلام من20سالمه واز وقتی که یادم میاد ی حس خاصی نسبت به پا داشتم از اینکه جوراب نپوشم و دیگران پای منو ببینند متنفربودم و همیشه کنجکاو بودم پای دوستام رو ببینم که چ شکلیه..‌.از اینکه دیگران مخصوصا خانم ها جوراب نمیپوشند ی حس شهوت عجیبی بهم دست میده واگرسایز پای خانمی بزرگ باشه حس شهوتم چند برابر میشه همیشه تو ذهنم ی خام قد بلند با پای بزرگ رو در نظر میگیرم که همه ازش میترسن و اون همه رو آزار میده..اصلا علاقه ای به دخول و رابطه جنسی طبیعی ندارم و فقط دوست دارم پای یک زن بزرگ پاوقدبلند رو بلیسم..همچنین با دیدن مچ پای زنان به طرز شدیدی دچار شهوت میشم(مخصوصا که الان مد شده و همه مچ پاشونو بیرون میزارن) دیگه خسته شدم و هیچ امیدی ندارم اصلا به دخول و رابطه جنسی هیچ علاقه ای ندارم…آیا این مشکلات من درمان میشه؟اگه درمان شد من به دخول و رابطه جنسی طبیعی راغب میشم؟

 50. سلام و خسته نباشیدخدمت اقای دکتر …
  من هم فتیشم پا دارم اما بلعکس به جای اینکه به پای زنان علاقه داشته باشم به پای مردان علاقه دارم…
  اما درون این همه ماجرا من فقط به پای دایی ام علاقه دارم هر سری میخوام به پاهایش یک جور نزدیک باشم نمیشود. اما هفته ای یک بار او را میبینم و تا هفته بعد هر شب باخودم کلنجار میروم لطفا راه حل کاملی به من بگویید که چگونه دیگر به هیچ پایی علاقه نداشته باشم….?

 51. سلام اقای دکتر من ۳۳ سالمه از اصفهان من بدترین نوع فیتیش دچارم هیچ چیزی درمانم نمیکنه نمیدونم باید چیکار کنم خواهشا راهنماییم کنین

  1. همانطور که گفته شد موارد بسیاری با مشکل فتیش مراجعه کرده اند و با رواندرمانی و هیپنوتراپی درمان شده اند . در صورت تمایل تماس بگیرید تا برای شما وقت مشاوره تعیین شود.

 52. سلام من مبتلا ب بیماری فیتیش شدم
  ولی زیاد شدید نیست و میترسم شدید بشه
  و تو انتخاب همسرم روم اثر گذاشته چجوری جلوگیری کنم

 53. سلام وقت بخیر.دختری چهل ساله هستم دانشجوی دکترا.قراره موردی برای ازدواج بهم معرفی کنم که دچار اختلال جنسی برده بودن واسلایو که اطلاعات زیادی ندارم.میخواستم بدونم اصلا با چنین فردی صحبت کنم؟ بیماریشون کاملا قابل درمانه؟سی ونه ساله هستن انسان خوبی هستن اهل نماز و روزه.اکثرخواستگارهای من از خودم کوچیکتربودن یاشرایط خوبی نداشتن.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام
   قابل درمان است . تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. کسی که انحراف جنسی دارد طبیعتا قادر به رابطه جنسی طبیعی یا رابطه زناشویی نیست.

 54. یکی از دوستان نزدیکم دچار این بیماری هست مجرده میتونه با خودارضایی این حس رو کاهش بده ؟ چون اصلا حسی نسبت به آلت جنس مخالف نداره بیشتر به پا حس داره موقعیت ازدواج نداره ولی یه جایی خوندم که باید رابطه جنسی سالم داشته باشه آیا با خود ارضایی میتونه اون رابطه رو تجسم کنه و از فکر پا بیاد بیرون یا حتما باید هیپنوتیزم درمانی بشه؟

 55. سلام.
  آقای دکتر،من دچار فتیش پا هستم.اخیرا متوجه شدم که داداشمم دچار این بیماری هست.به نظر شما این بیماری ارثی هست؟

  1. خیر ارثی نمی تونه باشه اما به شرایط محیطی فرد می تواند بستگی داشته باشد.

 56. سلام خسته نباشید. پسری ۲۳ ساله هستم و از زمانی که یادمه به کف پاهای خانما مخصوصا توی جوراب شیشه ای علاقه زیادی دارم. طوری که هر خانمی میبینم اول به پاهاش نگاه میکنم من چند بار پاهای جنس مخالفم رو لخت و با جوراب لیسیدم ولی ارضا شدنم از راه طبیعیه

  میخوام کمکم کنید دیگه بهش فکر نکنم چون تمام فکرم رو مشغول کرده و زیاد خود ارضایی میکنم
  من ساکن قم هستم اگر همکاری در این زمینه دارید لطفا معرفی بفرمایید با تشکر

 57. سلام جناب دکتر من ساکن کرمانشاه هستم و دچار این بیماری فتیش هستم از همکاراتون کسی تو شهر کرمانشاه میشناسید که معرفی کنید ممنون میشم.

 58. سلام من هم به پا علاقه دارم اما هر کجا خوندم گفتندباید با جنس مخالف باشد اما من خودم پسرم و به پای مردان علاقه دارم …لطفا کمکم کنید

 59. سلام آقای دکتر من یک پژوهشگر و دانشجوی دتری و عمیقا مذهبی هستم من سالهاست مشکلی دارم و آن این است که به شدت به زنان قد بلند و هیکلی علاقه دارم به دلیل تعلقات شدید مذهبی و اخلاقی بحران عمیق روحی برای من به وجود امده خوشبختانه احساسات مازوخیستی ندارم به هیچ وجه قادر به مراجعه حضوری نیستم خواهشمندم کمکم کنید کمکم کنید این مساله تمام روند مطالعات و پیشرفتهای علمی من که می توانست چندین برابر باشد و زیست ایمانی مرا دچار مشکل اساسی کرده، همسرم مبتلا به اختلال دو قطبی بود و با هم اختلافات عمیق بینشی داشتیم جدا شدم و امکان ازدواج مجدد تا چند سال اینده را هم ندارم کمکم کنید

 60. سلام من دبیرستانی هستم و می خواستم بدونم لازمه خانوادمو در جریان بزارم یا خیر؟

 61. باسلام خدمت شمادکترگرامی ازاینکه نظرات رومیخونین وجواب میدین خیلی عالی است وازشما متشکرم امامیخوام ازتجربه ام بگم متاسفانه واقعا نمیدونم این حس فتیش پاازکجا اومدولی هرچی که هست چیزخوبی نیست ازنظربنده چون شماروبه سمت لذت بردن بیشترازاین حس میکنه ازسنین کم به این حس مبتلا بودم ولی تنها فانتزی من یه خانمی توذهنم بود که یک دمپایی لای انگشتی پوشیده بودوپاشوگذاشته بودروی سینه همش همین بودولی باگذشت زمان شدت پیداکرد من متوجه شدم که نمیتونم خودم شخصا درمانش کنم خیلی ها میگن یه فانتزی هست باازدواج ازبین میره وجوانی وخام وازاین حرف ها…نمیشه ازواقیعت فرارکردباید به دنبال راه حل بود یه سری رها حل هایی رومیگم برای کسایی که نه هزینه ی درمان دارن نه میتونن حضوری اقدام کنن وخیلی هاهم خجالت میکشن ازگفتن این که من فتیش پاهستم کاری به این کارهاندارم باید برای درمان رفت پیش دکترولی میشه بایه روش هایی تاحدی کنترلش کردفیلترشکن هاروپاک کنید عکس وفیلم ومتن روهاروحذف کنید مهم ترین چیزذهن شماست سعی کنید ذهنتون روازاین موضوع فاصله بدین میدونم خیلی سخته برای کسی که فتیش داره میخواد فکرش رونکنه درواقع خیلی ازوقت هاهمین خیال پردازی هاباعث میشه دست به عمل خودارضایی بزنین نگاهتون رودرست کنین به پای ناموس مردم نگاه نکید درسته نگاه ادم میافته ولی باتمرین میشه ورزش کردن هم بسیارعالیه تلقین کردن عالیه خیلی میتونه کمک کننده باشه وگفتن ذکرهای پرمحتوا مثلا من ازاین خیلی استفاده میکنم عالم محضرخداست درمحضرخداگناه نکنید وقتی میخوای گناه کنین یادست به خودارضایی بزنین به این موضوع پی میبرین که یه نفرهست که مارومیبینه میدونم بددردی هست فقط یه فتیش میفهمه فتیش چیه خیلی هاتوهین میکنن مثل این که میگنن افرادفتیش پا مثل سگ هستند کسی که این حس روداره خیلی پسته واقعا متاسفم که خیلی ها اینجوری کامنت مینویسن ولی من این حس رومانع شکوفاشدن کمالات انسانی میدونم واینکه خیلی هامیگن این روابط طبیعه مشکلی نیست مخالفم همین حس شایددرگذشته هم وجود داشته ولی انقدروسیع نبوده متاسفانه بعضی ازافرادازخدابیخبر باساختن تبلیغات وفیلم هاوگذاشتن یه سری ازعکس ها خیلی هارونه تنها ازراه بدرمیکنن حتی ممکنه کسایی که هم ندارن این حس روبهشون بدن سود زیاده ازهمین حس بدست میاد ادم باید عاقل باشه والسلام

  1. سلام علی آقای عزیز.
   مرسی از نظرات شما. انشاالله مفید واقع شود و خیلی ها بتوانند از شر این انحراف و یا بسیاری از انحرافات دیگر خلاص شوند.و البته سعی کنید مختصر مطلب بگذارید.

 62. سلام پسری سه ساله دارم که شدیدا به پا علاقه داره تا حواست نیست پای پدرش با پای من رو به صورت و شکمش میماله البته من خیلی بازی با پا باهاش انجام میدم البته از وقتی فهمیدم یکب از دلایل فوت فتیش بازی با پا هست دیگه این کار رو نمیکنم فقط میخواستم بدونم در صورتی که این کار رو کرد باهاش دعوا کنم یا حواسشو پرت کنم چیکار کنم درمان میشه

  1. در این سن نمی شود این چنین نتیجه گیری کرد اما در آینده ممکن است مشکلاتی به وجود آورد.

 63. سلام آقا دکتر ممنون از وقت گذاشتنتون که به سوال های ما جواب میدید من ۱۷ سالمه و از بچگی علاقه به پا داشتم و تا الآن و سریعا با دست زدن به پای جنس مخالف ارضا میشم و علاقه ای به لیسیدن ندارم فقط دست زدن شرایط اومدن دکتر و هم ندارم می تونید من کمک کنید تا بدون دکتر رفتن درمان شم لطفا جواب بدید

 64. من از بچگی به باسن و پا خانمها علاقه داشتم و تا الان که ازدواج کردم تا این چند ماهه که در اینترنت با کلمه فتیش آشنا شدم،از عکسهای فتیش لذت میبردم وبعضی موقعها از اختیار خودم خارج میشدم،تا اینکه امروز وارد این صفحه شدم وتازه فهمیدم که این یک لذت عادی نیست،سوالها و جوابهای دکتر عزیز که خوندم تصمیم به حذف عکسها از گوشی بعد هم نرفتن به اون کانال،دوستان عزیز سخته ولی اول اراده خودمون…
  ممنونم از جناب دکتر نجفی توانا که خیلی زود بدادم رسیدید

 65. سلام آقای دکتر
  من از حدود ۶ سالگی یادمه همش سراغ جا کفشی همسایه ها میرفتم و کفشاشون رو بو میکردم و لیس میزدم و جنسیت واسم مهم نبود.
  حتی یه بار پای دخترخالم رو در خواب بوسیدم ؛ و این آخرین باری بود که یادم میاد کاری کرده باشم.
  بعد از این همه سال که احساس زیادی نسبت به پا نداشتم ، توی فیسبوک با این رابطه آشنا شدم و انگار که یه چیزی درونم فعال شده باشه یه حالت بی قراریه شدیدی داشتم و بی نهایت میخواستم با این رابطه ارضا کنم.
  (من هیچ احساسی به رابطه جنسی با کسی ندارم و نداشتم)
  به خاطر اینکه نمیتونستم خودم رو با این رابطه ارضا کنم ناخودآگاه به یاد دخترهای فامیل می افتادم و خودم رو در اختیار اونها فرض میکردم و خود ارضایی میکردم.
  به خاطر این حس آبروم توی فامیل رفت ، با هیچ دختری رابطم بیشتر از دو روز ادامه نداشته و خیلیا هم اصلا قبولم نمیکنن.
  گاهی اوقات بی نهایت از خودم بیزار میشم و سعی میکنم که ترکش کنم ولی نهایتش یک روزه و دوباره شروع میشه.
  الان اعتماد به نفسم رو از دست دادم و حتی نمیتونم یه جای ثابت دووم بیارم که کار کنم و کلا زندگیم از بین رفته و از لحاظ روحی و روانی نابود شدم؛ خیلی زود از کوره در میرم ، با خانوادم مدام درحال دعوا هستم که البته این یکی به چیزای دیگه هم مربوطه.
  الان حتی نمیتونم فکر ازدواج باشم ، چون مطمئنم زندگیم به سرعت از بین میره.
  بی نهایت رویاپردازی و خیالبافی میکنم و همین که به خودم میام میبینم که همش فقط یه رویای پوچه.
  من چندسال پیش دروازه بان بودم و عاشق اینکار بودم ولی یهو سست شدم و به دروازه بانی ادامه ندادم. فقط خدا میدونه که چه استعدادهایی داشتم و به خاطر نداشتن اعتماد بنفس همشونو از دست دادم
  در مورد هیپنوتیزم هم برنامه های مستند و هم داستان و هم فیلم دیدم و فهمیدم با کوچکترین یادآوری دوباره خاطرات گذشته برمیگردن. یعنی میشه با این راه کلا این بیماری ریشه کن بشه؟
  لطفا اگه امکان داره راجع به مراحل و مدت زمان درمان و مخصوصا هزینش توضیح مختصری بدید چون من وضع مالیم خرابه.

  خیلی ممنون که به سوالات و نظرات مردم پاسخ میدید

 66. سلم آقای دکتر من از دوران گذشته هم بیشتر ناراحت شدم. متاسفانه چندین مورد که فتیشسم داشتند در یک وب سایت اشاره کردند که بعد از گذراندن تمامی جلسات هیپنوتیزم درمانی بعد دو ماه به سراغشان برگشته. واقعا کمک کنید تعدادشون کم نیستند. من میخوام از طرف شما کسانیکه درمان شده اند و چندین ماه از درمان گذشته به ما معرفی کنید تو رو خدا. خیلی نگران کننده است آقای دکتر کمک کنید. فتیشیسم درمان میشه یا نه خسته شدم. میگن فقط دو ماه درمان دوام آورده. با تشکر

 67. سلام من هم علاقه به لیسیدن پا دارم اما به جا های دیگر جنس مخالف هم میتونم شهوت داشته باشم ایا منم در رابطه با جنس مخالف نمیتونم رابطه خوبی داشته باشم؟

 68. سلام مبخاستم بدونم حد اکثر درمان چقدر طول میکشه با تشکر ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام.
   درمان برای تمام اختلالات وانحرافات در طول یک هفته انجام می گیرد.

 69. با سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر نظرتون درباره ازدواج با یک آقای مبتلا به فتیش و تا حدودی افکار اسلیو و میسترس چیه؟ آیا بعد از ازدواج همراهی کردن این فرد برای درمان امیدی به درمان هست؟ ایشون 7 سال از من کوچیکترن. 24 ساله هستن.
  میخام خواهش کنم که جواب رو روی سایت نذارین و به ایمیل من بفرستین. ممنونم.

  1. سلام.
   آدرس ایمیل پخش نمی شود .نگرا نباشید. اما جواب شما . اولا ازدواج با مردی که 7 سال کوچکتر است کاملا اشتباه است. دوم فرد فتیش علاقه جنسیش به پای شماست ودوست دارد برده تو باشد والبته شاید بدش نیاید که هر بلای تو بخوای سرش بیاوری..و در نهایت احتمالا شما هم دچار مشکل عاطفی هستید که می خواهید تن به چنین ازدواجی دهید.نیاز به درمان دارد . و اگر بخواهد درمان امکان درمان می باشد.

 70. سلام
  می خواستم زمان درمان فوت فتیش بودن چه مدت است؟ در مورد هزینه های هیپتونیزم هم اگر میشه یک برآوردی بیان بفرمائید.
  من با اینکه همسر دارم و در رابطه با همسرم هم مشکلی ندارم، اما از دوران نوجواانی فوت فتیش برای جنس موافق بودم و هنوز هم بعضی اوقات متاسفانه با همان خیال ها استمنا می کنم. خیلی تلاش کردم که درست بشم اما نشد، می خواستم هزینه های مربوطه به حدودا بدانم
  ممنون

  1. مدت زمان مورد نیاز برای درمان در جلسه اول مشخص می شود و در همان جلسه هزینه درمان هم با توجه به جلسات مورد نیاز اعلام می شود.

 71. دوستان با توکل بخدا با مشکلاتتون بجنگین و به خودتون اعتماد کنید حتما موفق میشین اگه طبق دستورات دین عمل کنید از ته قلب عمل کنید عاشق معبود حقیقی میشین و تمام مشکلات خودبخود حل میشه

 72. سلام
  دختری دارم 4 ساله که خدود 4 ماه هست که علاقنند به پا شده و شدیدا عذاب دهنده هست دست زدن به پاهای من ممنون میشم اگر راه حلی بدید

  1. سلام.
   بهترین درمان در حال حاضر تغیر رفتار شماست. به روانشناس مراجعه کنید. درمان اینجا شامل کودک شما نمی شود.بالای 10 سال اینجا بیایید.

 73. سلام امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید.
  و از اینکه ب سوالات پاسخ میدین ممنون.
  من نزدیک به 21 سال سن دارم و متاسفانه به لیس زدن پای دخترها و تحقیر شدن علاقه دارم اما نه هر دختری.
  همیشه هم با دیدن فیلم یا داستان یا عکس یا صحنه سازی های مسخره در ذهن خودم ارضا میشم,
  و با اینکه دوست داشتم واقعی این حس رو تجربه کنم ولی خوشبختانه تا حالا اتفاق نیفتاده برام.
  اصلا تمرکزم رو زندگیم و آینده ام نیست همش میگم میگذره بیخیال,
  تا بحال از چند تا دختر که گذری دیده بودمشون خوشم اومده و حتی تا دم خونشون هم رفتم و خونشون رو یاد گرفتم و ساعت ها منتظر میشدم تا بیاد بیرون ببینمش ولی اصلا روم نمیشد برم باهاشون صحبت کنم,
  هربار قبل از اینکه ببینمش با خودم قول میدادم اینبار میرم حرفمو میگم ولی بازم از بس بی اعتماد بنفس بودم مجبور میشدم فراموشش کنم.
  تا بحالم کلی فرصت رو تو زندگیم از دست دادم و با اینکه میدونستم من الان خوده واقعیم نیستم ولی بخاطره ضعفم و نبودن اعتماد بنفس
  اون فرصت رو از دست میدادم یا نمیتونستم خودم رو تو اون موضوع خوب نشون بدم.
  هیچ وقتم نفهمیدم این حس از کجا و کی در من ایجادشد و اصلا چرا من ب این راه کشیده شدم,
  از طرفی دیگه هم بخاطر حرفه ای که توش هستم اصلا روم نمیشه بیام پیش دکتر و بخوام از این جور چیزا براش بگم,
  بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  1. همانطور که ذکر کردیم از آنجایی که ضمیر ناخود آگاه انسان و خاطرات و اتفاقات و یادگیریهای گذشته در ایجاد و تقویت فتیشیزم یا فتیشیسم نقش اساسی دارد پس استفاده از هیپنوتیزم درمانی برای تغییر باورها در ناخود آگاه کارکرد موثری در درمان فتیشیزم یا درمان فتیشیسم دارد. به هر حال از اینجا نمی توان مشکل شما را درمان کرد.

 74. سلام,امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید.
  و از اینکه به پرسش ها پاسخ میدین ممنون.
  من نزدیک 21 سالم هستش و تقریبا از ۱۳ سالگی حس برده بودن و اینکه بخوام پای یه دختر رو ببوسم و بلیسم در من بوده,
  و الان که دارم این متن رو مینویسم خیلی بدتر هم شدم و اصلا شرایطم خوب نیست.
  ولی اینو جدی میگم از اینکه من دچار این مشکل بودم وهستم واقعا عذاب میکشم,
  هیچ وقتم نفهمیدم چرا این حس رو داشتم و از کجا شروع شد,
  و بخاطر این مشکلی که دارم خیلی آسیب ها در زندگیم دیدم که واقعا نوشتنش خیلی زمان بره,
  خیلی دلم میخواد درمان شم,
  و مشکله بزرگی که دارم اصلا روم نمیشه بیام پیش دکتر و در مورد این چیزا بگم و این مشکل رو ریشه کن کنم,
  همش افکار های غلط میاد تو ذهنم,
  بنظرتون من باید چیکار کنم؟

  1. درمان در خانه؟ بسیاری از افرادی که مراجعه کرده اند می دانسته اند مشکلشان چیست و می خواستند که مشکلشان را برطرف کنند اما نتوانسته اند و با مراجعه مرحله به مرحله درمان شده اند و بهبود یافته اند.

 75. آقای دکتر در تبریز در صورت وجود همکار لطف کنید معرفی کنید. با توجه به دور بودن مکان نمیتوانم به شما مراجعه نمایم . با تشکر

  1. خیر متاسفانه در تبریز همکاری که در زمینه درمان فتیشیسم مشغول باشد نمی شناسم

 76. آقای دکتر با توجه به این بیماری فتیشسم من کاملا افسرده و ناراحتم الان خداییش دیوونه شدم. نگران آیینده هستم که این مشکل جلوی ازدواج و رندگی مشترک را از من بگیرد و زندگی را مختل کند.

  1. اگر از وضعیت خود ناراضی هستید به روانشناس یا هیپنوتیزم درمانگر مراجعه کنی. فتیشیسم مشکلی نیست که درمان نداشته باشد.

   1. کاملا حق با شماست ولی در جواب کسی که علاوه بر قضاوت توهین هم می کندباید همین راگفت. هرکس نظری دارد ولی نباید به نظر کسی بی احترامی کرد. با تشکر.

 77. من پسری ۱۳ساله هستم که علاقه زیادی به لیسیدن پای خانم ها درارم نمیدونم چطوری به خانواده ام بگم که من این بیماری را دارم که درمان شوم

 78. آقای دکتر خسته نباشید
  میخواستم بدونم که درمان فتیش در مطب تخصصی شما به صورت قطعی صورت میگیرد. و از بین میرود یا نحوه درمان شما به وسیله هیپنوتیزم و راون درمانی تنها برای کنترل فرد مبتلا به آن انجام می پذیرد با تشکر

  1. سلام
   ان شااله درمان می شوید.لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

   1. سلام دکتر جان.پسرم پنج سالشه و حدود دوسالی هست که عاشق پای جنس مخالفه که تا سه ماه میش خفیف بود.ولی دو سه ماهه خیلی شدید شده و عادتش اینه که میره به پای زنها دست میزنه و یا پاشونو میماله و بعضی وقتا هم خیره میشه.چون میدونه ما عذاب میکشیم سعی میکنه این کارو نکنه که فکر میکنم عذاب میکشه.خودشم علت کارشو نمیدونه و میگه دست خودم نیست.همدانی هستم و انشالله خدمت میرسم.

 79. سلام اقاي دكتر،اول از همه تشكر مي كنم ازتون كه جواب سوالاي همه رو ميدين ،
  من خارج زندگي ميكنم اقاي دكتر,4 ساله المان هستم ،تا اونجايي كه ياد مياد از سن بلوغ اين احساسم نسبت به پاي دخترها بيشتر شد تا اينكه اومدم المانو شروع كرديم به فيلم ديدن،و الان 4 ساله كه از اين راه خودارضايي ميكنم،من ٢ ٣ سال ديگه ميخوام ازدواج كنم و اين مشكل دارن روز به روز بزرگ تر ميشه و تمام فكر و ذهنمو درگير خودش كرده،هيچ علاقه اي به رابطه جنسيه طبيعي ندارم،نميدونم چكار كنم،
  خيلي خوشحال ميشم كمكم كنين.با تشكر

  1. سلام.
   تنها راه کمک مراجعه حضوری است. تشریف ببرید پیش یک هیپنوتراپ در المان.
   موفق باشید.

  1. با توجه به شدت بیماری و درمان پذیر بیمار و تجربه متخصص روانشناس طول درمان می تواند متفاوت باشد.

 80. ممنون آقای دکتر. پس جای نگرانی نیست و به طور کلی این مشکلی که بسیاری از ما گرفتارشیم به طور قطعی درمان میشود.

 81. سلام
  من ساکن کرمانم و نمیتوانم به مطب شما مراجعه کنم شما دکتر خوبی برای حل این اختلال در کرمان سراغ ندارید؟

 82. من از ٧ سالگى فوت فتيش هستم و فوق العاده شديد هستش يعنى ديوونه وار. ولى با پورن هيچ مشكلى ندارم كه فوت فتيش اختلالى براش ايجاد بكنه البته من ٢٠ ساله هستم و مجرد .طبق تحقيقاتى كه من از روانشناسان ايرانى و خارجى كردم .فوت فتيش يه نوع رفتار و سليقه هستش نه يه بيمارى . و مشكلى ندارد و خيلى خوب ميتوان با ان زندگى شيرينى داشت . البته تا انجايى كه در پورن معمولى اختلالى ايجاد نكند. انهايى كه در پورن اختلال ندارند كه با خيال راحت به زندگى ادامه دهند ولى انهايى كه در پورن احساس اختلال ميكنند بايد به پزشك مراجعه كنند تا ديگه تو پورن مشكلى نداشته باشند ولى فوت فتيش سر جاش باقى ميمونه و سليقه ى ادمارو كه نميشه عوض كرد و يه نوع رفتار بى عيب و نقص هست. من در پورن مشكلى نداشتم و از ١٥ سالگى با خود ارظاعى و بدونه مشكل تا الان ادامه دادم. ولى ديگه وقتش بود كه يه پايى براى خودم جور كنم. رفتم پيش مشاور و گفت اگه ميتونى با دوست دختر يا دخترى تو فاميل صحبت كن و پاشو بخور. و من بعد از ٤ سال كلنجار رفتن با خودم و سر دو راهى موندن كه ايا به دختر عموم كه همسنيم و از بچگى با هم بزرگ شديم و مثل خواهر نداشتم ميمونه و باهم خيلى صميمى و راحتيم. بالاخره يه روز رفتيم بيرون و ماجرارو بهش گفتم و خيلى تعجب كرد ولى بعد قبول كرد كه به عنوان يه خواهر كمكم كنه و من با كلى جوراب شيشه اى كه خريده بودم ، پاش كردم و ليس زدم و بعد از ١٣ سال شب و روز حسرت خوردن به ارزوم رسيدم. دختر عموم هم خوشش اومد ، چون احساس قدرت ميكنه و به اونم حال ميده . يه ساله كه به طور ميانگين هفته اى يه روز اين كارو ميكنيم. يا يكى از دوستام با خواهرش اين كارو ميكنه و يكى ديگه با دوست دخترش و هردو راضى هستن. در ضمن من همه ى اينارو از جنبه ى غير دينى گفتم چون خانوادتاً مذهبى نيستيم و نيستم. و خود ارضاعى از نظر پزشكى مشكلى براش پيدا نشده و در غرب خيلى خوب ميدونن اين كارو. واز چندتا فوق تخصص پرسيدم و همه گفتن نه مشكلى نيست. (بهشت بزرگ ترين دروغ براى جهنم كردن دنياست). براى خواستهاتون تا پاى جون بجنگيد حتماً بهش ميرسيد

  1. این اول راه است و نظر شماست . افرادی که به دلیل همین اختلال زندگیشان از روال طبیعی خارج شده و آزار دیده اند نظر شما را ندارند و به دنبال درمانند.

  2. باسلام خدمت میلاد عزیز…خیر. متاسفانه نه تهنا درغز=رب که در تمام دنیا خود ارضایی ازبزرگترین مشکلات واسیب ها به بدن است ازجمله:ضررعظیم وغیرقابل جبران به کمر-ازبین رفتن تازک های نوک اسبرم که برای بچه دارشدن لازم است-بیمکاری های روحی-افسردگی-مریضی های جسمی بیشمار….بهتراست بجای گوش دادن به سخن متخصص نماهای غربی که قطعا دشمن من وشما هستند کمی عاقلانه به جهان نگاه کنیم تاضمن اثبات بهشت وجهنم ازهمین دو روز زندگی هم استفاده ای باسلامتی کنیم…فوت فیتش .مازوخیسم و….از بی شرمانه ترین خطاهای بشری است که باید بیماران آن درمان شده وحیا وعزت نفس را برای خود بازخرید کنند..برده ی دیگری شدن ازنظرعقل درست نیست ولی شاید ازنظرمتخصص نماها درست باشد..که این هم از نقصان عقل آن هاست

 83. آقای دکتر از توضیحات و جوابهای بسیار مفیدی که میدید و واقعا ما رو کمک میکنه خیلی ممنونم . یک سوال جزئی دیگری که دارم اینه که آیا واقعا بعد از درمان فتیشزم این تمایلات و انحرافات جنسی به گفته ی برخی از دوستان میتونه برگرده. ممنون میشم جواب بدهید. خودمم شدیدا گرفتارشم. چند مورد از دوستان گفته بودند که مدتی بعد از هیپنوتیزم درمانی برگشته. واقعا سردرگمم.

  1. فتیشیسم بیماریی نیست که درمان نشود و مادام العمر باشد . اکثر بیمارانی که درمان شده اند به روال عادی زندگی برگشته اند . من از روند درمانی بیماران دیگر همکاران اطلاعی ندارم اما بیمارانی که از سالهای گذشته به من مراجعه کرده اند درمان شده اند و به جز چند مورد که مجدد مراجعه نموده اند مورد دیگری نداشته ایم . فتیشیزم و در کل اختلالات جنسی و انحرافات جنسی توسط روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی اگر به روش صحیح درمان شوند قابل درمان هستند و افکار و تمایلات جنسی فرد بعد از درمان در کنترل وی قرار می گیرند . اگر هم فردی بعد از درمان دوباره مشکل اختلال و انحراف جنسی داشته مطمئناً دوره درمان تکمیل نشده است .

 84. سلام اقای دکتر من دختری ۲۹ سالمه ام و از کودکی به فتیش دچارم همین موضوع باعث شده خودارضایی هم انجام بدم البته تا ۲۳ سالگی نمیدونستم که خودارضاییه, از وقتی فهمیدم خیلی زجر کشیدم چند بار حتی به خودکشی فکر کردم هرکاری میکنم این فکرها دست از سرم برنمیدارند. به روانشناس هم مراجعه کردم گفت.به خاطر افسردگیه قرص بهم داد ولی فایده ای نداشت باتوجه به اینکه ساکن تهران نیستم نمیتونم حضوری بیام خدمتتون امکانش هست از طریق چت یا اسکایپ بهم مشاره بدید؟ لطفا کمکم منید خیلی درمانده ام ممنون

  1. سرکار خانم متاسفانه جلسات روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی لازم است که بصورت حضوری انجام شود و امکان آن از راه دور هنوز محیا نشده است . در صورت امکان شهر محل سکونت خود را بفرمایید تا اگر از همکارانم در شهر شما هستند به شما معرفی نمایم .

    1. متاسفانه در یزد هیچ کدام از همکاران را نمیشناسم و نمی تونم راهنمایی کنم شما را .

 85. سلام منم فیتیش پا دارم ميخواستم بپرسم آیا راهی هست که بدون مراجعه به روان پزشک خودمون راا درمان کنیم
  چون واقعا آدم خجالت میکشه
  لطفا کمکم کنید اصلا دوست ندارم این حسو

  1. سلام .
   مشکل شما به صورت حضوری قابل درمان است .لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید .
   موفق باشید .

 86. سلام ميخوام در مورد فوت فتيشم بگم واستون
  نميدونم نظرم منتشر بشه يا نه اما ميتونه به خيلي ها كمك كنه حرفام
  من خودم ٤٠روز تركش كردم باز اومد سراغم
  چجوري اومد؟خب معلومه با ديدن عكس پا
  ميخوام بگم كه بزرگترين عامل اين اختلال ديدن مجازي هست
  چرا قبلا اين اختلال انقدر وسيع نبود؟از وقتي كه شبكه مجازي اومد تحريك ها زياد شد
  بهترين كار اينه كه اول از همه فيلتر شكن هاتونو پاك كنيد كليپ و عكس هارو پاك كنيد بعد بريد پيش روان شناس
  روان شناس با هيپنوتيزم عالي ميتونه كمك كنه من خودم تحت درمانم

  1. به نظرم به جای پاک کردن این و آن کمی روی اعتماد به نفس کار کنید تا خودتون تصمیم گیرنده باشید که چه کنید و نکنید تا این که برده ذهنتون باشید

 87. من توسط اعتقادات مذهبی 3-4 ماه این حس رو کنار گذاشته بودم. ولی به قول شما 1 جرقه.
  دکتر هم رفتم. (دکتر داود نجفی توانا). هیپنوتیزم درمانگر بود. کارش درست بود. ولی بعد از 2-3 ماه یک دفعه یک خانم قد بلند رو تو خیابون دیدم و دوباره جرقه زده شد.
  ببین من نمی گم این حس بده. ولی مشکلی که هست خیلی خیلی وقت و انرژی ذهن آدم رو به خودش می گیره. من حتی شاید بخوام بگم بیماری نیست و یک حس زیباست ولی مثل غذا خوردن ، آب خوردن ، خوابیدن و …. یک نیازی نیست که بشود به راحتی ارضاش کرد.
  به خاطر همین می گم نبودنش بهتر از بودنشه.
  نمی دونم شاید شرایط کشور ما اینطوریه.

 88. سلام دکتر برای من این مطلب سوال شده که چرا در اروپا کسی درمان نمیشود با این همه امکانات و پیشرفت علم. چرا اروپایی ها همگی به دنبال فتیشزم میرن و از این حالت خوشحالند و فکری در مورد درمانشان نمیکنند ؟؟

  1. همانطور که در مطالب هم گفتیم بسیار بر این باورند که این یک بیماری و اختلال نیست و صرفاً یک مسلک و سلیقه جنسی است . اما بسیاری از کسانی که از این وضعیت خسته شده اند مراجعه می کنند و درمان می شوند . اگر گزارش های روانشناسان اروپایی را بخوانید نظرتان تغییر می کند .

 89. سلام دکتر من پسرم بیست سالمه ولی فتیش نیستم،من یه مشکلی دارم که در ذهن خودم یکی از پسر هایی که بهش علاقه دارم تصور میکنم که داره به من تجارز میکنه و من همراه با فکر کردن به الت خودم دست میزنم،چجوری میتونم درمان شوم?

  1. همانطور که در تعریف بیماری فتیشیزم گفته شد این مورد هم شامل فتیشیزم می شود و امکان درمان آن توسط هیپنوتیزم درمانی و جلسات روان درمانی وجود دارد.

 90. با سلام

  پسری ۱۶ ساله هستم و دچار مشکل فوت فتیش هستم.

  مهم ترین چیزی که من را آزار میده این نیست که به پا علاقه دارم.برای من این مهم است که مثل دیگران به پورن و رابطه جنسی طبیعی علاقه چندانی ندارم.آیا این قابل درمان است؟

  شما در سایتتان گفته بودید که میتوانید فوت فتیش را با هیبنوتیزم درمان کنید.آیا اگر فوت فتیش را درمان کنید به رابطه جنسی طبیعی میل پیدا میکنم؟ یا فقط فوت فتیش من درمان میشود؟

  1. سلام عزیزم.
   بله. فوت فتیش شما درمان می شود و تمایلات شما نیز طبیعی می گردد. انشااله. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 91. سلام.ميخواستم بدونم مركز درمان اين بيماري كجا هستش.چون واقعا ديگه انقدر از لحاظ فكري به من فشار اورده كه نميتونم با جنس مخالف تحريك شم و با او رابطه داشته باشم.

 92. چون همش خیالات جنسی در مورد پا دارم حتی دیگه جوری شده ک خوابشم میبینم و این باعث شده تو خواب راجبش حرف بزنم این ماجرا خیلی داره اذیتم میکنه چون اصلا دوست نداشتم .هیپنوتیزم درمانی روی خواب هم میتونه تاثیر داشته باشه؟

  1. سلام.
   بله. هیپنوتیزم درمانی هم در کیفیت خواب دیدن شما اثر می گذارد و هم تمایلات جنسی فوت فتیش شما را درمان می کند.
   موفق باشید.

 93. سلام.
  هنوز تشخیص اینکه دچار مشکل شئ پرستی است زود می باشد . با این حال شما می توانید فعلا او را از این کار منع کنید .
  موفق باشید.

 94. سلام
  مادر پسری ۵ ساله هستم و پسرم همش بازو و شکمم را میبوسد ایا این مشکل شی پرستی هست ؟و اینکه توی این سن می توان درمان کرد ؟

 95. سلام.
  فیتیش یا فوت فیتیش یک انحراف جنسی است که قابل درمان است و چون این تمایلات انحرافی از دوران کودکی در این فرد شکل گرفته با هیپنوتیزم درمانی به راحتی قابل درمان است.
  موفق باشید.

 96. سلام من فقط می توانم در صورتیکه خانمم چکمه بپوشه باهاش رابطه داشته باشم اونم بعضی وقتا رعایت می کنه بعضی وقتا اعصابش به هم می زیزه همش بهم می گه فیتیش و منو بهم می ریزه . برای درمان فیتیشیزمم چه کار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *