skip to Main Content

بی میلی جنسی در مردان و سرد مزاجی جنسی

درمان بی میلی جنسیاشکال در ارتباط با میل جنسی چه در مردان و چه در زنان مر بوط به مسایلی مانند نبود رغبت، اشتیاق و میل (در ارتباط با شرایطی از قبیل خیال‌پردازی‌های جنسی، خودارضایی یا داشتن رابطه جنسی) تعریف می‌شود. بي میلی جنسی به دو نوع بی‌ میلی جنسی موقعیتی و بی‌ میلی جنسی فراگیر تقسیم می‌شود. زمانی که فرد نسبت به همسرش در شرایط خاصی مثلا در محیط خانه بی‌میل است، ولی در مسافرت و خارج از خانه به برقراری رابطه زناشویی تمایل دارد میل جنسی از نوع موقعیتی است اما زمانی که در هر شرایطی ذوقی به برقراری رابطه وجود نداشته باشد، از نوع فراگیر است.
در زنان یعنی عدم تمایل و رغبت شهوانی به جنس مخالف.

تعریف بی میلی جنسی

۱. علی رغم اینکه در گذشته شریک جنسی برای فرد جذابیت داشته است اما در حال حاضر دیگر تمایل ندارد.

۲. با اینکه فرد دارای سلامتی جسمانی و هورمونی می باشد و از او تمایل شهوانی و جنسی انتظار می رود با این حال در او تمایلی وجود نداشته باشد.بی میلی جنسی باید برای حداقل یک ماه ادامه داشته باشد تا اختلال محسوب شود.
از عمده ترین عوامل بی میلی جنسی و سرد مزاجی جنسی عوامل روانی است. این عوامل روانی در مردان عبارتند از افسردگی، مشکلات زود انزالی در گذشته، خشم پنهان یا آشکار نسبت به همسر، احساس گناه، و سرد مزاجی زن که در نهایت باعث بی میلی جنسی مرد شده باشد و غیره. و عوامل روانی در سرد مزاجی زنان عبارتند از درد جنسی (واژنیسم) که در نهایت باعث سرد مزاجی جنسی زن شده باشد، افسردگی، زود انزالی مرد که در نهایت باعث سرد مزاجی زن شده باشد، خشم به همسر خود، احساس گناه، و غیره.

بی میلی جنسی
همچنین مطالعات نشان می‌دهد که عدم‌آگاهی خانم‌ها و مردان درباره تفاوت‌های یکدیگر و نداشتن درک متقابل از هم ، منشا بسیاری از سردی‌های خانم‌ها در زندگی زناشویی است. بعضی افراد هم به دلیل غروری که دارند حاضر نیستند در مورد همسرشان اطلاعاتی کسب کنند اما بهتر است این افراد بدانند که در صورت نداشتن آگاهی کافی از چگونگی ارتباط با همسرشان ، اولین فردی که ضربه می‌خورد خودشان هستند.

روش درمانی بی میلی جنسی مشابه با دیگر اختلالات جنسی و روانی میتواند به وسیله مشاوره روان شناسی و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی (هیپنوتراپی) باشد. موارد زیادی از این روش درمان برای بی میلی جنسی استفاده نموده و درمان شده اند.

به هر علتی که نیاز جنسی افراد کاهش پیدا کند شخص دچار بی میلی جنسی می شود .بی میل جنسی مانند بقیه امیال انسان می تواند دچار اختلال شود .معمولاً افراد هفته ای یک تا دوبار نیاز به برقراری رابطه جنسی دارند اگر یکی از زوجین به هر دلیلی ، بیشتر از ۴۰ روز هیچ تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشت باید نسبت به درمان آن اقدام کند.

بی میلی جنسی در حدود ۹۰ درصد موارد، ریشه روانی دارد و ۱۰ درصد عامل جسمی.

خستگی زیاد و بی خوابی ،افسردگی وبیکاری،اختلافات خانوادگی بی علاقگی به همسر ،فقر، از عوامل مهم کاهش میل جنسی است. مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر را نیز می تواند سبب بی میلی جنسی شود .

عوامل روحی دیگری نظیر: عدم نظافت همسر، عدم رضایت همسر از رابطه ،ترس از بارداری ،هوسرانیهای افراطی در کاهش میل جنسی موثر هستند.
زوجین باید سعی در شناخت تفاوت‌های یکدیگر داشته باشند و طوری رفتارشان را هماهنگ ‌کنند که هم استرس‌های زن کم شود و هم اینکه مرد آرامش داشته باشد. در غیر این‌ صورت عصبی شده ، پرخاشگر و گوشه‌گیر می‌شود. و در نتیجه زندگی و رابطه زناشویی شان به سردی می گراید.

از عوامل جسمانی موثر در بی میلی جنسی کاهش تستسترون در مردان و کاهش هورمون زنانه استروژن در خانمهاست ،همچنین کم کاری غده تیرویید است.

بی میلی جنسی ، که ریشه روانی دارد ، با کمک متخصصان روانشناس و روانپزشک و تغییر عادات نا کارآمد درمان می شود.

در درمان بی میلی جنسی خیلی اهمیت دارد که زوجین با هم به روانشناس مراحعه کنند و نسبت به درمان اقدام کنند زیرا ممکن است خانم دچار میلی جنسی و سرد مزاجی شود ولی علت اصلی ،سرد مزاجی او رفتار همسرش باشد . پس زوجین باید باهم مورد درمان قرار گیرند.
و بی میلی جنسی که علت جسمی دارد، با انجام آزمایش های خون و هورمون، و تجویز دارو درمان می شود.

اصولاً بی میـلی جنـسی در زنان بیشتر از مردان دیده می شود.بی میلی جنسی در اثر عوامل متعدد روحی –روانی ،محیطی و ژنتتیکی و… در افراد به وجود می آید.
تستسترون در میل جنسی زنان و مردان نقش مهمی ایفا می کند .
عنصر روی در تولید هورمون تستسترون نقش مهمی دارد ،و کمبود آن در بدن می تواتد سبب کاهش میل جنسی شود.

دلایل بی میل جنسی در مردان

دلایل جسمی

۱-کم خونی
۲.اعتیاد به مواد مخدر یا الکل
۳-بالا بودن هورمون پرولاکتین
۴-اضافه وزن
۵-مصرف برخی داروها
۶-کمبود تستسترون
۷-ابتلا به برخی بیماریها

دلایل روانی:

۱-افسردگی
۲-اضطراب
۳-خستگی شدید
۴-داشتن اختلاف با شریک زندگی
۵-ترس از ناتوانی در ارضاء شریک جنسی.

 

دلایل بی میلی جنسی در زنان

الف _دلایل جسمی:
۱-کم خونی
۲-اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر.
۳-داشتن بیماریهای جسمی
۴-تغییرات هورمونی پس از زایمان و دورره شیردهی
۵-مصرف بعضضی از داروها
۶-افزایش هورمون پرولاکتین

ب _علل روانی:
۱-افسردگی.
۲- اضطراب.
۳-خستگی مفرط
۴- داشتن سابقه تجاوز جنسی
۵- اختلاف با شریک زندگی.
۷- زندگی در شرایط سخت

همچنین بی میلی جنسی در زنان و مردان می تواند ناشی از عوامل زیر باشد:

۱- اضطراب عملکردی: داشتن تجربه انزال زودرس و یا اختلال در نعوظ در مردان و داشتن رابطه جنسی دردناک (واژینیسم) و عدم رسیدن به ارگاسم در زنان سبب اضطراب عملکرد می شود، و با مرور زمان سبب امتناع از رابطه جنسی و بی میلی جنسی می شود
۲- تغییرات نا مناسب در ظاهر فیزیکی (چاقی و یا لاغری)، و رعایت نکردن اصول بهداشتی و نرسیدن به ظاهر از طرف شریک جنسی نیز سبب بی میلی جنسی در افراد می شود.
۳- دانش نا کافی در رابطه با مسائل جنسی و خواسته های شریک زندگی مسبب بی میلی جنسی در افراد است
۴-عدم تنوع در شیوه برقراری رابطه جنسی.

روشهای درمانی بی میل جنسی

در صورتیکه بی میلی جنسی با روشهای درمانی نظیر هورمون درمانی، و روشهای رفتاری نظیر یادگیری مهارتهای گفتگو و رفع اختلافات، آموزش شیوه های مختلف رابطه جنسی و داشتن تنوع در نوع رابطه و یادگیری مهارتهای گفتگو و رفع اختلافات درمان نشد.
با توجه به اینکه بی میلی جنسی ریشه در ناخوداگاه و ضمیر ناهوشیار و تجارب تلخ گذشته و احسا س خشم و گناه فرد دارد ،کمک گرفتن از متخصصان روانشناس و بهره گیری از روشهای رواندرمانی و هیپنوتیزم درمانی که با دسترسی به ضمیرناخوآگاه و ناهوشیار فرد می توانند در بهبود کاهش میل جنسی بسیار موثر عمل کنند،توصیه می شود.

This Post Has 147 Comments

 1. سلام
  من به علت بیماری ام‌اس و داروهایی که مصرف می‌کنم دچار بی‌میلی شدید شده‌م، به هیچ عنوان تمایلی ندارم، در صورتی که قبلا خوب بودم
  آیا قابل درمان هست؟

  1. سلام
   بهتر است با بزشکتان در مورد اثرات دارو روی مسایل جنسی مشورت بفرمایید.
   با این حال می تواند ناشی از افسردگی نیز باشد.

  2. سلام.
   بله ترس اجتماعی به خاطر تجربیات تلخ گذشته است که مانع بیشرفت فرد می شود.
   قابل درمان است تماس با مطب یا اینستاگرا

 2. سلام دو سال تو عقد بود یک سال هم خونه داریم ولی همسرم تا الان هیچ میلی ب سکس نداشته.اگ سکس هم داشته باشیم یک طرفس ینی اون وای میسته مثل یه جسم بی روح بعد من کارمو میکنم نمیدونم چکار کنم دارم خسته میشم

  1. سلام.
   ابتدا مشاوره شود و اگر مشکل حل نشد به مراحل تخصصی تر برای حل مشکل اقدام شود

 3. سلام.
  امیدوارم جواب به شما برسد.
  احتمالا دچار افسردگی هستید. وابستگی به مواد هم ریشه افسردگی دارد. چند جلسه مشاوره روانشناسی بروید حل نشد تماس بگیرید.
  موفق باشید

 4. سلام.
  ابتدا بررسی بزشکی شود در صورت سلامتجسمانی می توان کارهای روان درمانی کرد.
  موفق باشید.

 5. سلام.
  بابت باسخ دیرهنگام عذر می خواهم البته از همه کسانی که به من بیام داده اند. حس شما را درک میکنم. افراد زیادی متاسفانه مبتلا هستند.همانطور که گفت شد در جاهای دیگر در صورت میل به درمان احتمال درمان بسیار بالا است.
  لطفا تماس بگیرید.

 6. سلام آقای دکتر شوهر من دوسال پیش به محضی که فهمید من باردارم رابطه با من رو قطع کرد و گفت بدم میاد رابطه باشه با این شکم بعد که بچه له دنیا اومد تو سه ماهگی یه بار رابطه داشت و الان دختر من ۱ سال و ۴ ماهشه و هیچ رهبره ای نیست لطفا بگید من چیکار کنم ممنون از شما

 7. سلام آقای دکتر . من ۳۸ سالمه دوتا بچه دارم .من و شوهرم با هم دوست شدیم و ازدواج کردیم ولی الان میگه هیچ حسی بهت ندارم و وقتی باهات سکس دارم باید به کس دیگه ایی فکر کنم و اصلا سمت من نمیاد . میخواستم ببینم آیا راه چاره ایی هست؟

 8. سلام وقت بخیر
  حدود ۱۰ سال هست ازدواج کردم و یک بچه ۹ ساله داریم
  فقط ۶ ماه اول ازدواج و قبل از باردار شدن همسرم روابط خوبی داشتیم
  بعد از بدنیا آمدن دخترم همسرم بسیار سرد مزاج شد
  بطوری که از اون موقع تا الان تعداد دفعات رابطه ۸دود ۸ الی ۹ بار در سال میرسه
  همه جور کتاب و مقاله خودندم و روش های مختلف رو امتحان کردم
  بارها با ایشون درمیون گذاشتم و مشکلم رو گفتم
  ایشون پیش پزشک مشاور رفتن و جلسات متعدد رو داشتند ولی فایده ای نداشت
  یه یک سالی هست که دیگه از فکر کردن به این قضیه خسته شدم و برام اهمیتی نداره و تقریبا میل خودم رو سرکوب کردم
  البته به هیچ عنوان خیانت نکردم
  ولی ازونجایی که رفته رفته روابط دیگه زندگیم هم داره تحت الشعاع قرار میده نگران شدم
  برای مثال دیگه بندرت کنار هم میخوابیم و یا اصلا همدیگر رو نمیبوسیم و یا هیچ تماس تلفنی و پیامکی باهم نداریم
  البته ناگفته نماند که همچنان خیلی خیلی همدیگر رو دوست داریم و مخصوصا دخترمون رو
  در بحث هامون اگر از هم دلخور باشیم کمتر از یک ساعت باهم آشتی میکنیم
  همسرم خیلی خانواده خودش رو دوست داره و کل وقتش رو صرف دختر و خانوادش میکنه
  البته تو کادر درمان هم شاغل هست
  ولی من برای ایشون الویت چندم رو دارم ولی اعتراضی ندارم چون دوست ندارم علایقش رو بخاطر من از دست بده
  خلاصه موندم چکار کنم
  عقلم به جایی قد نمیده
  بیرون مردم رو میبینم حسرت میخورم
  فامیل رو میبینم حسرت میخورم
  تمام توصیه های روانشناسا و پزشکا رو انجام دادم ولی فایده ای نداره
  اون چند بار در سال هم کاملا درک میکنم که از سر دلسوزی و ترحم داره ارنباط برقرار میکنه
  اولا فکر میگردم نکنه علاقه ای نداره و شخص دیگه ای رو دوست داره ولی اشتباه میکردم و با زیر نظر گرفتن و امتحان کردنش فهمیدم فقط من رو داره و خیلی دوستم داره ولی …..

 9. سلام آقای دکتر من ۳۵سالمه وازدواج نکردم.الانم هیچ تمایلی به ازدواج وسکس ندارم اصلا نسبت به هیچ کس میل جنسی ندارم درحالیکه تاسال پیش اصلا خودمو نمی تونستم کنترل کنم آیا مشکل خاصی دارم

  1. سلام.
   احتمالا دچار افسردگی شده اید.. و کر نه شما جوان هستید و نباید چنین مشکلی داشته باشید

 10. سلام خسته نباشید خدمت شما .من ۹ساله ازدواج کردم قبل اونم ۲سال عقد بودم زندگی ما بد نیست خوبم نیست .همسر من اصلا میل جنسی نداره سمت من نمیاد حتی بیشتر شبها از هم دور میخوابیم ۲سال اصلا هیچ رابطه ای با من نداره قبل اونم هر چند ماه اونم به اصرار وخواهش من تازه سکسی که میکردیم انگار روی یه جسم بی رو افتاده باشم حتی حاضر به دکتر اومدنم نمیشه چندین بار خواستم جدا شم نمیدونم چیکار کنم کلافم ترو خدا یه راه حلی جلوی پام بزارین ممنون میشم.

  1. سلام.
   تنها راه حل این مشکل است.
   اگر نخواهد که درمان شود زندگی سختی خواهید داشت..شاید هم خجالت میکشد مشکل اش را بگوید. ادرس سایت را به او بدهید شاید متقاعد شود.

 11. سلام عزیز من ۳۵سال سن دارم الان دو سال دارم قرص اسنترا مصرف میکنم چون اعصابم ضعیفه در ضمن اعتیاد به مواد مخدر تریاک هم دارم یه خواهشی دارم راهنماییم کنیدمیل جنسی ام خیلی کم شده چکار کنم که خوب بشم اینجوری خیلی خودم و خانمم اذیت میشیم…. ممنون

 12. سلام
  ۳۲ سالمه و متاهل ولی تهران کار میکنم و خانواده شهرستان هستن ماهی دو روز می رم مرخصی و از داروی ترک اعتیاد استفاده میکنم هفته پیش که رفتم مرخصی میل به رابطه داشتم ولی نغوظ نداشتم یعنی هرکاری کردم بلند نشد که نشد قبلا واسه مدت دار شدن رابطه ترامادول میخوردم ولی این سری هیچ کاری نتونستم بکنم میخواستم راه درمانی پیش پام بزارین
  ممنون از لطف شما

 13. سلام
  ببخشید ماجرا از این قراره که خانم من از داشتن رابطه با من خجالت میکشه و خودشو میکشه کنار…
  بعضی مواقع که ماموریت هستم و از هم دوریم گاها صحبت هایی در مورد داشتن رابطه داره یا اینکه بصورت مجازی بتونیم لحظات خوشی رو برای هم رقم بزنیم با حرف های تحریک کننده و… اما وقتی برمیگردم خونه میبینم اصلا به هیچ وجه علاقه ای با داشتن رابطه نداره و کاملا مشخصه از من فرار میکنه؛میخواستم بدونم آیا این هم از علائم بی میلی جنسی محسوب میشه یا خیر…!
  سپاس

 14. سلام اقای دکتر من ۲۸سالمه و نامزدی هستم خیلی معذرت میخوام من تا دو سال پیش میل جنسی خیلی زیادی داشتم به خاطر مشکلات خانوادگی افسردگی گرفته بودم و الان از دو سال پیش هیچ حس نیاز جنسی ندارم هر کاری که فکرشو کنید کردم ولی جواب نداد دیگه نمیدونم چیکار کنم کلافه شدم به نظر شما راه حلی هست؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام بله راه حل داره مشکل شماو قابل درمان هست . برای گرفتن اطلاعات بیشتر با شماره های مطب تماس بگیرید ۲۲۸۹۹۱۴۸ ۰۲۱

 15. سلام اقای دکتر.
  دوست من ۴ ساله بصورت سنتی ازدواج کرده و شدیدا دچار مشکل شده همسرش از همون اول هیچ حسی نداشته اما چون دوستم به خاطر تحصیلات شهر دیگه ای بود این موضوع مشخص نمیشده الان انقدر شرایط زندگیش وخیم شده که مجبور شدند به خانواده هاشون اطلاع بدن تقریبا هیچ همخوابی ای ندارند چندین بار همسرش به اجبار و از رو بی میلی اینکارو انجام دادند اما فایده نداشته و به سرانجام نرسیده پیش هر مشاور و دکتری مراجعه کردند گفتند مشکلش مادرزادیه و از ۱۰۰ درصد فقط ۹ درصد میل جنسی داره قرص و داروهایی هم که تجویز شده هیچ کدوم تاثیری نداشتند اگه راه حلی دارید ممنون میشم کمک کنید.تقریبا نا امید شده و خیلی داره اذیت میشه از بی میلی شوهرش.

 16. باسلام خدمت دکترگرانقدر
  برای ازدواج با خانمی صحبت کردم؛علی رغم تلاش وی برای پذیرش بنده نسبت به ازدواج دلسرداست و به صورت ناگهانی احساس تنفراز جنس مرد برای مدتی بیش از یک هفته برایشان عارض می شودوقدرت تصمیم گیری برای ازدواج ندارد،قابل ذکر است چند سال قبل نامزدی داشته که رابطه شان به علت مخالفت خانواده پسر به هم خورده وبه یادآوردن خاطرات آن زمان هم موجب ناراحتی شدیدوی می شود به نحوی که گریه میکند،گاها نیز حالاتی نظیرتهوع ودرد در ناحیه شکم وبی حالی وعرق کردن دارد؛ممنون میشم درمورد علت ونوع بیماری وراه درمان آن راهنمایی فرمایید،سپاسگزارم

 17. سلام آقای دکتر شوهرم ۳۳ سالشه و ما ی بچه ۶ ماهه داریم فقط ۶ ماه اول زندگی با هم رابطه جنسی داشتیم اونم خیلی کم دوران بارداری هیچ رابطه ای نداشتیم و بعد تولد بچمون هم هیچ رابطه ای نداریم حتی ی بوس ساده حتی از اینکه نزدیک من هم بخابه امتناع میکنه حای ی کلمه عاشقانه هم نمیگه راضی به دکتر رفتن هم نیست نمیدونم چیکار کنم نیاز به محبت دارم همسرم زود انزال هم هست در ضمن کبدش چرب و میگرن هم داره و اینکه کم خونی مینور هم هست آیا اینها به بی میلی شوهرم ربطی داره؟

 18. سلام…
  دختری ۲۲ ساله و مجرد هستم…
  با اینکه جوونم و تو سن ازدواج هیچ میلی به ازدواج ندارم و در واقع از مسایل زناشویی ، نزدیکی ، بوسه و از این قبیل به شدت بیزارم…
  مشکل من چیه دکتر؟؟؟؟ این مسئله باعث شده تنها زندگی کنم…آیا من درمان میشم ؟؟؟؟

 19. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من ۲سال هست ازدواج کردم شوهرم خیلی در ایام عقد بی میل بودن اوایل میگفتم شاید بخاطر اینه که دخول نداریم تا۷ماه پیش که عروسی کردیم بشدت به سکس بی میل هست و ما هفته ای ۲بار باهم رابطه داریم اون هم همیشه با اصرار من و همیشه تو یک حالت سکس در حد بسیار کم و روتین از نظر روحی روانی هر دو خوب و صمیمی هستیم ولی شوهرم اهل مصرف الکل هست اگر هرروز نخوره دو یا وعده در هفته حتما آبجو میخوره خودم حس میکنم بخاطر مصرف الکل بی میله ولی از طرفی زن خوش هیکلی هستم و حتی وقتی پیش شوهرم بدون پوشش هستم یا با اون کارهایه گرم و دلبرانه میکنم بی تفاوته میگه میگه خجالت بکش و لخت نباش من از اون خواستم بریم دکتر ولی میگه شوخیشم خنده داره من فقط بی میلم در حد ماهی یکبار خوبه لطفا راهنماییم کنید اول زندگیم خیلی فکرم درگیره

  1. سلام.
   بله .قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.مشکل از سمت همسرتان هست در صورتیکه تمایل به درمان داشته باشد ،دران می شوند.

 20. سلام اقای دکتر وقت بخیر من ۱۸ سالمه و همسرم ۲۴سالشه من توی سن پایین ازدواج کردیم همسرم نسبت به رابطه جنسی خیلی گرمه ولی من خیلی سرد مزاجم و اصلا علاقه ای به رابطه جنسی ندارم و الان دوساله ازدواج کردیم من هیچ علاقه به رابطه با همسرم ندارم و سر همین قضیه خیلی باهم بحث میکنیم آیا راه درمانی دارد یا نه ؟لطفا کمکم کنید باتشکر

 21. سلام خسته نباشید اقای دکتر
  من و شوهرم دو سال هست که زندگی مشترکمون شروع شده هرکسی که ما رو میبینم میگه خوشبحالتون الان وقت شما
  ولی واقعیت یه چیز دیگه هست شوهر من از لحاظ جنسی خیلی سرد هست و من گرم رابطه جنسی از دید آون یه چیز زشت هست اوایل عقدمون از حالا یکم بهتر بود میگفتم هفته ای یه بار رابطه منم قبول کردم گفتم شاید سرخونه زندگی خودمون که بریم بهتر بشه ولی نشد شددو هفته ای یه بار حالا هم که ماهی یبار هرچی باهاش صحبت میکنم فایده ای نداره و میگه رابطه زیاد کار حیوانها هست نمیدونم چکار کنم خیلی اذیت میشم خواهش میکنم کمکم کنید.

 22. سلام.من مدتی هست بی میلی جنسی دارم.همچنین اختلال نعوظ هم دارم.امروزم ازمایش دادم و وارکوسل دارم.میتونه دلیلش وارکوسل باشه؟

  1. سلام.
   اختلالات جنسی ناشی از روان ، قابل درمان است.در ارتباط با واریکوسل از پزشکتان بپرسید.

 23. سلام من حدود يك سال كه عقد كردم ولى در طول اين يك سال نامزدم هيچ رابطه ى جنسى رو شروع نكرده و از لحاظ رفتاريم بسيار كم حرف و آرومه و هيچ علاقه اى بينمون ايجاد نشده و به هم نزديك نشديم حتى با هم مسافرت رفتيم و يه هفته تو يه اناق تنها بوديم اما دريغ از يه رابطه ى كوچيك جنسى و فقط دعواهاى بيشتر بود و همينا باعث بى احساسى و حتى احساس تنفر در من نسبت به ايشون شد. ٢ ماهه پيش به مشاور مراجعه كرديم وتشخيص ايشون سرد مزاجى بود ولى چون عقد كرديم دوره ى زوج درمانى رو شروع كرديم نزديك ١ ماه و نيم هم تلاش كرديم اما فقط باعث شد من به ايشون حس بدترى پيدا كنم و خسته شم . الان مشاور دوره ى فضاسازيه طلاق رو بهم پيشنهاد كرده و الان كه يه مدته تو زندگيم نيست آرامشه بيشترى دارم ولى واقعا نميدونم نميخوام زندگيم به راحتى به طلاق ختم شه اما از همسرم هم به شدت تنفر دارم الان. اصلا به نظرتون درمان ميشه ؟

  1. سلام.
   بله مشکل همسرتان قابل درمان است .تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 24. سلام من حدود يك سال كه عقد كردم ولى در طول اين يك سال نامزدم هيچ رابطه ى جنسى رو شروع نكرده و از لحاظ رفتاريم بسيار كم حرف و آرومه و هيچ علاقه اى بينمون ايجاد نشده و به هم نزديك نشديم حتى با هم مسافرت رفتيم و يه هفته تو يه اناق تنها بوديم اما دريغ از يه رابطه ى كوچيك جنسى و فقط دعواهاى بيشتر بود و همينا باعث بى احساسى و حتى احساس تنفر در من نسبت به ايشون شد. ٢ ماهه پيش به مشاور مراجعه كرديم وتشخيص ايشون سرد مزاجى بود ولى چون عقد كرديم دوره ى زوج درمانى رو شروع كرديم نزديك ١ ماه و نيم هم تلاش كرديم اما فقط باعث شد من به ايشون حس بدترى پيدا كنم و خسته شم . الان مشاور دوره ى فضاسازيه طلاق رو بهم پيشنهاد كرده و الان كه يه مدته تو زندگيم نيست آرامشه بيشترى دارم ولى واقعا نميدونم نميخوام زندگيم به راحتى به طلاق ختم شه اما از همسرم هم به شدت تنفر دارم الان.

 25. سلام بیخشید همسر من ocd داره و رابطه جنسی از اول عقد ما ماهی یه بار و با اصرار من بوده
  و اصلا همسرم مشکل جسمی ( انزال ) نداره .
  اما در حین سکس اصلا عرق نمیکنه و من گفتم شاید برای هورمون باشه که اصلا حرف گوش نمیده و آزمایش نمیده
  جدیدا دیدم فیلم های پورن نگاه میکنه
  دلیلش رو پرسیدم گفت تجویز دکتری بود که رفتیم
  نمیدونم اما به نظرم اینکار درست نیست
  ممکنه کم کم اونارو تصور کنه یا بدتر ببینه واو اینا چقد خوبه و ما چرا اینجوری نیستیم

  نمیدونم پیش دکتری دیگه برم یا نه

  1. سلام.
   وابستگی به فیلمهای پورن یک انحراف جنسی است تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 26. باسلام رضا هستم ۳۳ ساله ۱۰ سال ازدواج کردم همسرم چند بار در رابطه سرد حراجی تذکر داده اما تو خوده رابطه مشکلی ندارم بیش‌تر نگرانیش اینه که من هیچ وقت شروع کننده نبودم وشاید بخاطر اون من تن در میدم اخه همدیگر خیلی دوست داریم ببخشید دیدن فیلم خیلی به شهوت کمک میکنه راهنمایی کنید

 27. سلام اقای دکترمردی۵۵ساله هستم که مدت یکسال است به بی میلی جنسی دچارشدم وهیچ تماس جنسی باهمسرم نداشتم آزمایش تستسترون هم دادم ولی موردی نداشته درضمن داروفقط .پرپرانول.کلونِدین مصرف میکنم آیادرمانی داردباتشکر

 28. سلام من چند ماه بی میلی جنسی دارم ایا دیابت تاثیر می گذارد ایا من میتوا ن درمان بشه ام

 29. سلام اقای دکتر مرد ۴۰ ساله دچار بی میلی جنسی شدید و زود انزالی می باشم . برای شروع درمان باید ابتدا به روانشناس مراجعه کنم یا اورولوژیست؟طول دوره درمان این اختلال معمولا چند روز می باشد؟

 30. سلام آقای دکتر شوهرم ۳۵ سالشه ،۴ ساله که ازدواج کردیم ،ساله اول ازدواج هفته ای دو بار سکس داشتیم،ازساله دوم کم کم میل جنسی شوهرم کم شد دیگه الان هر ۵۰ روز یکبار نزدیکی داریم ، و توی رابطه هم برام سنگ تموم میزاره هر کاری میکنه تا بیشترین لذت و ببرم ، اما فاصله بین سکس هامون خیلی دیر به دیره و این موضوع خیلی افسرده و عصبیم کرده،در ضمن شوهرم ۸ ساله واریکوسل داره تو رو قرآن کمکم کنید آیا با این سکس های طولانی بچه دار میشم آیا واریکوسل عقیم میکنه

  1. سلام.
   بله .قابل درمان است. تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.مشکل همسرتان باید را بررسی شود.

 31. سلام اقای دکتر من بعد و قبل از زایمانم افسردگی داشتم و سرترالین مصرف میکنم الان ۱۱ ماهه سرد مزاج شدم همسرمم تازگیا سرد مزاج شده حالا هر دومونم سرد مزاج شدیم میشه کمکمون کنید.این شرایط هم من و هم همسرمو خیلی اذیت میکنه.

 32. سلام
  چند ماهی است احساس میکنم سرد مزاج هستم چند هفته ای است اصلا تحریک نمی شم احساس می کنم از لحاظ جنسی خنثی هستم و هیچ حس به جنس مخالف ندارم قبلا خیلی داشتم مجرد هستم ۳۵ ساله و سالهاست که تنها خود ارضایی انجام می دهم؟

  1. سلام.
   ممکن است مبتلا به انحراف جنسی از نوع خود ارضایی باشد.تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 33. سلام ماهان هستم ۴۹ ساله هستم دوماهیست همسردومی را صیغه کردم متاسفانه هروقت می خوام نزدیکی کنم نعوظ صورت نمی گیرد و برانگیخته نمی شوم ولی هنگام نزدیکی با همسر اولم همه چیز نرمال است و نعوظ کامل صورت می گیرد ۲۵ ساله ازدواج کردم و دوتا بچه دارم طی این مدت با همسر اولم هیچ مشکلی نداشتم ولی وقتی به همسر دومم مراجعه می کنم انگار هیچ حسی ندارم و تحریک نمی شوم و این باعث نگرانی و اضطراب و استرسم می شود و اذیت می شوم جالب اینه اگه چند ساعت بعد این قضیه به همسر اولم مراجعه کنم انگار هیچ مشکلی نداشتم و همه چیز نرمال انجام می شود لطفا بفرمایید چکار کنم ؟

 34. سلام شوهر من هیچگاه دست به آ…. من نزده هیگه دلم نمیگیره دست بزنم
  خیلی کم میشه س……های منو بخوره من فکر میکنم وسواس داره
  به نظر شما درمان این نوع وسواس چیه

 35. با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر. ۳۸سال دارم و چند سالی هست خیلی سرد مزاج شدم و شوهرمم بیش از اندازه گرمه و من هم هیچ رغبتی به مسایل جنسی ندارم و از این بابت همسرم خیلی شاکی هستن میخواستم ببینم باید چکار کنم

 36. سلام آقا دکتر لطفا مرا راهنمایی فرمایید ۳سال ازدواج نمودم در من احساس زناشویی وجودارد ولی هرموقع با همسرم رابطه ایجاد کنم نمی توانم وذهنم پشیمان میشه ازاین رابطه وتوی دستم نیست در ضمن دیابت نوع دو نیز دارم

 37. سلام آقای دکتر من جوانی هستم ۲۵ساله مجرد مدت ۷روز میشودکه میل جنسی ندارم واین اتفاق زمانی رخ داد شب خواب بودم که ناگاه ارضا شدم بعد یه ترسی تودلم ایجاد شد که شاید آلتم دیگه بلند نشه از فرداش دیگه همین توذهنم مونده میل جنسی امرو ازدست دادم نمیدونم باید چیکار کنم دیگه انگیزه به زنده گی ندارم لطفاراهنمای کنید راه درمانی دارد یانه ممنون

 38. سلام خسته نباشید من ۴۳ ساله هستم الان ۳ سالی هست که میل جنسی مو از دست دادم هیچ حسی ندارم نمیدونم چکار کنم. افسردگی هم دارم ولی داروها تاثیر نداره. بزرگوار ی کنید راهنمایی بفرمایید ممنون

 39. سلام اقای دکتر .دو ساله ازدواج کردیم شوهرم خیلی خیلی سرده. نه دکتر میره نه مشاوره .مدام دعوا داریم .اول ازدواج اینقدر وضع مون بد نبود اما الان برای یه بوس ام باید دعواکنم تا ببوستم.
  خیلی داغونم حس افسردگی شدید دارم
  لطفا کمکم کنید تو شهرمون نه دکتری میشناسم نه روشی برای درمانش

 40. سلام همسر من از ابتدای ازدواج هیچ رغبتی به روابط زناشویی ندارد و هربار میگوید بدنش ضعیف شده ومطمنم با کسی دیگه هم رابطه نداره شده ماه به ماه تو این سه سال رابطه نداشتبم البته خیلی احساساتی هستش و عشق بازی عمیقی داریم ولی از امیزش فراریه بارها باعث دعوا و قهر ماشده ایا شما میتونید به ما کمکی کنید

 41. با‌سلام‌سعید‌۲۸ساله‌توانایی‌جنسی‌پایین‌دارم‌بعد‌از‌۱۰ثانیه
  ارضام‌میاد‌قرص‌خوردم‌ویزارسین۱۰۰جواب‌نداد‌آقای‌دکتر‌
  چیکار‌کنم‌دارم‌افسرده‌میشم

 42. باسلام.شوهرم دچار سرمزاجی شده حدود ۱۵ ماه میشه یعنی از وقتی پسرم دنیا اومده قبلا اصلا اینجوری نبوده البته تو این مدت فشار کاری خیلی روش زیاد بوده.ایا قابل درمان؟؟؟سپاس از جوابتون

 43. با سلام آقای دکتر من یه پسر ۲۳ ساله هستم و بیش از ۱۰ سال خود ارضایی کردم و دیگه نعوض صبحگاهی ندارم
  الان هم با هیچ چیزی تحریک نمیشم و کاملا میل جنسی مو از دست دادم حالا راه درمانی هست یا نه چکار کنم

 44. سلام جناب دكتر.برادري دارم٢٣سال سن.چند سالي بود كه از سرد مزاجي ميگفت تا اينكه دچار افسردگي شد و يكماه در بيمارستان بستري شد و حالا داروهاي افسردگي مصرف ميكند و به گفته خودش دچار سرد مجازي دائم و از كار افتادگي آلت شده جورى كه احساس ميكند از روز اول اينطور بوده.ما شيراز هستيم و خواهشن اگه ميشه دكترى يا راه درماني معرفي كنيد . خيلي از اين موضوع رنج ميبرد.
  ممنونم.???

 45. سلام من خانمی ۲۲ ساله هستم و الان حدود شش ساله ازدواج کردم و از دوران مجردی تا الان هر چند وقت یبار خود ارضایی میکنم و یک بچه دوساله دارم خودمم خیلی متنفرم از این کار آیا درمانی داره راهمم دوره فکر کنم شما تهران هستید و شوهرم از این موضوع اطلایئ نداره تو رو خدا کمکم کنید

 46. سلام دکتر. من چهار سال میشود بیماری تنگی نفس برام پیدا شده و داروی ضد حساسیت استفاده میکنم. و یک سال میشود ازدواج کرده ام توی این یک سال یک بار هم به اوج لذت با شوهرم نرسیده ام . اما قبل از مصرف داروی حساسیت خوب بودم. آیا این بی میلی ام به خاطر داروی حساسیت است؟ چکار کنم تا دوباره خوب بشم؟ و از روابطم با همسرم لذت ببرم. و دارو را هم ترک نمیتوانم. آا خوب میشم؟لطفآ راهنمایی ام کنید.

 47. سلام .من ۲۵سالمه از ۱۴سالگی خودارضایی کردم تا الان بطور مرتب .الان میل جنسیم کلا ازبین رفته هیچ حسی ندارم .تازه هم نامزد کردم .لطف بفرمایید مشکلم قابل درمان هست .اگه زود جواب بدین ممنون میشم.

 48. سلام خانمی ۳۶ ساله ام ۹ساله که ازدواج کرده ام دو فرزند دارم دقیقا بعد از هر زایمان که داشتم دچار افسردگی و بی میلی جنسی شدید شدم خیلی از نظر روحی و روانی خرابم با شوهرم سر این موضوع مشکل پیدا کردیم حتی نمونه به طلاق بکشه چیکار کنم ؟خواهش میکنم کمکم کنید

 49. سلام آقای دکتر مردی هستم ۳۴ساله قبلا شدیدا میل جنسیم زیاد بود ولی یه دفعه سرد شدم التم هم بلند نمیشه استرس تو زندگیم زیاد دارم ولی نمیدونم چرا یه دفعه اینجور شدم لطفا راهنمایی کنید،ممنونم.

 50. باعرض سلام وخسته نباشید،دخترم حدودچهارسال است با پسری ازدواج کرده،البته هردو سن کم،پسر نوزده،ودخترم شانزده ساله،از همون ابتدا پسر دچار بی میلی جنسی بود دخترم تصور میکرد که خجالتی وبعد ازعقد که ازدواج کنن درست میشه..اما متاسفانه تواین چهارسال بدتر هم شده.ازمایش دادن مشکل جسمی وغده ای نداشتن،مراجعه کردیم دکتر روانشناس قرص ولبان دوز ۷۵تجویز کردن بعداز یک ماه تشنج کرد والن هم میگه دیگه به هیچ عنوان دکتر نمیام،همینم که هستم…خانواده ش هم اصلا اهمیت ندارن،دخترم مجبوره که طلاق بگیره…اقای دکتر عاجزانه ،خواهش میکنم،بفرمایید درمان داره یانه؟چون خودم مطلقه ام وچهره زیبایی نداره که دخترم هم بخواد طلاق بگیره…خواهش میکنم راهنمایی کنید یا ادرسی تلفنی که ما بتونیم به لطف خدا وکمک شما زندگی این دو جون ونجات بدیم،دامادم خیلی پسره خوبیه فقط همین مشکل وداره…میگه اصلا دارو نمیخورم…

 51. سلام اقای دکتر ..خسته نباشید ..من حدود ۲ سال ازدواج کردم و هیچ میلی به رابطه جنسی ندارم…خیلی سرد هستم.و در کلا ارضا نمیشم..همسرم وقتی دست بهم میزنه تمام تنم درد میگیره ی جورایی انگار دوست نداشته باشم..تو این ۲ سال خیلی درمان ها کردم اما درست نشده…زندگی من داره از بین میره …ایا این مشکلی که دارم حل شدنیه

 52. باسلام.بنده ۱ساله زایمان کردم.از ۴ماه بعد زایمانم همسرم نسبت به سکس خیلی سرد شده.قبل از اون خیلی خوب وگرم بود.رابطمون بعضی وقتا ۲ماه هم طول میکشه.مشکل چیه.ممنون

 53. سلام اقای دکتر من هیچ میلی به رایطه جنسی ندارم باید چیکار کنم شوهرم ازم راضی نیست

 54. سلام وخسته نباشید آقای دکتر،من ۹ماهه زایمان کردم و بعد اون هیچ میل جنسی به همسرم ندارم،خیلی دوسش دارم و فکر هم نمیکنم افسردگی داشته باشم،درضمن بعد زایمان هنوز هم عادات ماهانه نشدم و مشکل تیروئید هم دارم و قرص تیروکسین مصرف میکنم،ممکنه بی میلیم از همین باشه و درمان دارویی داره که خوب شم؟

  1. سلام.
   شما دچار افسردگی بعد از زایمان شده اید. جهت دارو درمانی به روانپزشک مراجعه کنید.

 55. سلام آقای دکتر من مجردم ولی نمیتونم با دخترا دوست شم یا اگر دوستی داشته باشم خیلی زود بهم میزنیم به کسی توهین یا بی احترامی نمیکنم اما احساس میکنم خیلی زود از رفتارم و…خسته میشن و همیشه طرف مقابلم خواسته رابطه رو بهم بزنیم یا اینکه خیلی بی علاقه نشون میده.بنده باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

 56. ناشناس
  با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر بنده ۴۰ ساله هستم و بدلیل مشکلاتی فراوانی که در زندگی برایم پیش آمده بطور طولانی مدت از قرصهای ضد افسردگی استفاده می نمایم و اصلا میل جنسی ندارم .خواهشا بنده را راهنمایی فرمایید
  با آرزوی سلامتی برای آن بزرگوار

 57. سلام من پنج ساله ازدواج کردم یک بارم میل جنسی نداشتم مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 58. با سلام
  آقای دکتر آیا زود ارضایی زیر دو دقیقه در خانم ها هم درمان داردآیا چنین موردی تا حالا دیده اید که درمان شده باشه؟؟؟ تو رو خدا کمکم کنید

 59. سلام ، من ٤٢ سالمه و بدليل نداشتن موي سر و از طريق رفقا دكتري به من دارو داد كه بعد از استفاده دو هفته قرص سيپروتن استات علاوه بر تپش قلب ميل جنسي ام از بين رفت و من قرص رو قطع كردم االان دقيقا ١٥ روزه كه قرص نمي خورم ولي يكبار هم نتونستم رابطه بر قرار كنم ، اين رو هم بگم با هر اشاره ايي بنده نعوظ كامل داشتم واي الان هيچي !!! لطفا راهنمايي بفرماييد چه دارويي و يا پيش چه دكتري بايد برم ممنونم

 60. سلام .شوهر من ۳۲ ساله است و ۶ ماهه عروسی کردیم از بعد عروسی ۳ بار رابطه زناشویی داشتیم شوهرم اصلا میل به رابطه نداره میگه من سرد مزاجم .آیا درمان میشه.؟؟با تشکر

 61. سلام جناب دکتر من درنوجوانی وجوانی میل جنسی بسیارخوبی داشتم ولی همیشه از بیماری وسواس رنجوربودم کمی قبل از ازدواج میلم خیلی کمتر شده بود. حالا هم خداراشکر دوفرزند دارم. ولی تمایلم به سکس سالهاست که خیلی کمشده وسواس هم درمن شکلهای مختلفی گرفته آیا متاثر از وسواس هستم؟(ارتباطم بیش از ۲ماه هم میشود) سپاس ازشما

  1. به تنهایی وسواس نمی تواند دلیل آن باشد . مراجعه کنید یا تماس بگیرید تا دقیق تر موضوع بررسی شود .

 62. سلام خسته نباشید عزیزم بنده ۳۲ سال دارم و همسرم ۳۰ سال و خانمم اصلا رغبت به امیزش جنسی نداره پیش متخصص هم رفته ولی مشکلمان حل نشده لطفا کمک کنید چه کار کنم

 63. سلام عرض ادب دارم خدمت دکتر مردی میانسال هستم دراوج جوانی خیلی سرشار بودم ولی الان چند مدتی است که اصلا رغبت به امیزش جنسی ندارم یعنی اصلا هوس ندارم خانم میگه برو دکتر خجالت میکشم چکار کنم و پیش چه دکتر باید برم خیلی منون از لطفتون

  1. سلام
   به نظر میرسد مشکل شما ناشی ازمسائل روحی وروانی است.لطفا تماس بگیرید تا راهنمایی شوید
   موفق باشید.

 64. سلام اقای دکتر من همسرم مشکل بی میلی فراگیردارد خواستم از شما بپرسم که ایا این مشکل درمان دارد یاخیر همسرم ۵۳سال دارد واز زمان ازدواج این مشکلو ایشون داشتن اما باور نداشتن من الان باید چه کار کنم واقعا از نظر روحی و روانی وجسمی خودم از بین رفتم لطفا راهنماییم کنید.خودم هم متولد۶۳ هستم

 65. سلام دکتر توانا من خانمی۳۱ساله هستم که ۱۳ساله ازدواج کردم ک متاسفانه همسرم هیچ رغبت جنسی تواین سالها به من نشون نداده مشکل زودانزالی هم داره وهربار بهشون میگفتم مشکلی وجود داره انکارمیکرد تا اینکه واقعا ناامید تصمیم به رفتن پیش مشاوره گرفتم وبا اصرار همسرمم بردم واونجا اقرار کرد مشکل داره ادرس اورلوژیست دادن بعداز پنج ماه به اصرار بنده دیروز رفتیم دکتر با توجه به سوالات دکتر وپاسخ دادن ایشون یکی درمیان بالا وپایین جواب دادن دکتر چندمدل قرص تجویز کردن خواستم بپرسم این مشکل حل شدنی هست یا خیر ایشون از زندگی گذشته این مشکل و انگار داشته من واقعا نمیدونم دست تنها باید چکار کنم واقعا کم آوردم ونگرانم که تصمیم های غلطی بگیرم

  1. سلام.
   انشااله که با این دارو ها مشکل همسرتان حل خواهد شد. در غیر این صورت هیچ دردی بی درمان نیست.
   موفق باشید.

 66. باسلام خانومی۳۵ساله ام که از رابطه زناشویی لذت نمی برم. شاید حسی ندارم. آیا قابل درمان است؟

  1. سلام.
   بله، قابل درمان است. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 67. سلام. من دختری ۲۵ساله هستم که همسرم را بسیار دوست دارم. فقط از لحاظ رابطه جنسی هیچ لذتی نمیبرم. همسرم را تا حالا راصی نگه داشتم ولی چون اصلا لذتی نمیبرم سکس را دوست ندارم حتی تحریک هم نمیشوم. در ضمن من قبلا بسیار زیاد خودارضایی داشتم. آیا قابل درمان است؟

 68. با سلام دختر ۲۶ ساله ای هستم که در مورد ازدواج دچار مشکل شدم. خوابم بسیار کم و کم اشتها هستم. افسردگی دارم و گوشه گیر و منزوی شدم و مدام در اتاقم هستم . نسبت به مسایل اطرافم بسیار خونسرد هستم و برایم مسایل اهمیتی ندارند. خانواده ام از واژه هایی در مقابل من استفاده میکنند که مرا بیشتر عصبی و گوشه گیر میکند، مدام مرا کنترل میکنند و حتی الامکان از برخورد با جنس مخالفم دور نگه داشته میشوم، ترس و دلهره بدی دارم. و بهیچوجه دلم نمیخواد پسری مرا ببیند و یا اینکه بخواهم حتی با من صحبت کند، :-( ، ایا مشکلی که من دارم جدی است؟ سپاس

  1. سلام.
   به هر حال مشکلی که دارید باید حل شود، این که چقدر جدی است شما باید احساس کنید. سعی کنید ارتباط کلامی با والدینتان برقرار کنید چون بسیاری از مشکلات از این طریق قابل حل است. از افرادی در خانواده که به آنها نزدیک هستید کمک بگیرید برای حل مشکل. در صورت امکان به یک روانشناس نیز مراجعه کنید.
   موفق باشید.

   1. سلام من حدود دو سال هست که کاهش میل جنسی خیلی شدید دارم در حدی که هر چند ماه یک با رابطه جنسی داشته ام اونم بدون لذت البطه داروهای ضد استرس افسردگی مصرف میکنم .چون سر درد .میگرن دارم.داروهای مثل پراپرانول و سرترالین…..باید چکار کنم.اگه داروها رو هم که بخوام قطع کنم باز میگرنم اود میکنه .جیکار کنم.

 69. سلام من دچار بی میلی جنسی هستم ودکتر هم رفتم و سلامت جسمی و هورمونی هم تایید شده ولی اصلا به برقراری ارتباط با همسرم بی میلم چون گذشته خوبی نداشتم می خوام درمان شم درست میشه؟؟

  1. سلام.
   بله، درمان می شوید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
   موفق باشید.

 70. سلام دکتر مشکل سرد مزاجی من تو رابطه با همسرم خیلی برام مشکل ساز شده چون همسرم خیلی ناراضی هست ولی دست خودم نیست همش اضطراب دارم .همسرم به طلاق هم فکر میکنه می ترسم من درمان میشم خواهشا کمکم کنید

  1. سلام.
   بله . قابل درمان است . لطفا” برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

 71. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من پسری ۲۷ ساله و متاهل هستم حدود ۴ سال است که ازدواج کردم که تا دو سال و نیم بعد از ازدواجم بچه دار نمیشدم که بعد به پزشک مراجعه کردم و پس از سونوگرافی معلوم شد که بیماری واریکوسل دارم و عمل شدم و بعد اون به فضل خدا بچه دار شدم.اما الان حدود ۳ ماه قبل به نظرم بعد از اینکه یک وزن نسبتا سنگین حدود ۲۵ کیلوگرم که بلند کردم متاسفانه دچار اختلال جنسی شدم یعنی احساس میکنم مشکل جدی در میزان میل جنسی نسبت به سابق دارم و مشکل در نعوظ دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید به شدت نگرانم من قبلا به هیچ عنوان مشکل نداشتم و میل جنسیم شدیدا قوی بود البته اینم بگم من به علت شغلم پیش خانم نیستم و در عدم حضور ایشان با دیدن فیلم های پورنو زیاد خود ارضایی میکردم خواهش میکنم بطور دقیق راهنمایی بکنید ممنون

  1. سلام.
   جناب محسن شما باید برای درمان به اینجا یا هر روانشناس دیگری مراجعه کنید . این مشکل شما موضوعی نیست که از این طریق بتوان بر طرف کرد برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید.

 72. سلام آقای دکتر من اعتماد به نفس ندارم وخود ارضایی میکنم که این کارم باعث شده احساس گناه بهم دست می ده و باعث شده دچارزود انزالی بشم از وضع خودم ناراحتم و دارم افسرده میشم چون عادت کردم به این کار چیکار کنم .

  1. سلام.
   شما دچار یک عمل وسواسی هستید .سعی کنید این عمل را ترک کنید ، در صورتی که موفق نشدید به یک روانشناس مراجعه کنید .برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .
   موفق باشید .

 73. سلام آقاي دكتر من مدتي است كه نسبت به همسرم بي ميل شده ام و اصلاerection ندارم نسبت به ايشان سرد شده آم و احساس تنوع طلبي دارم، به پزشگ هم مراجعه كرده ام ولي تاثيري نداشته است آيا شما میتوانید به من کمک کنید . ممنون

  1. سلام.
   سعی کنید با همسرتان دوست باشید و در مورد مسایل و مشکلاتتان با یکدیگر به طور منطقی گفتگو کنید . زیرا غالب مشکلات جنسی از جمله erectionشما نیز ریشه روانی دارد . امیدوارم مشکلتان برطرف شود در غیر اینصورت برای درمان به روانشناس مراجعه نمایید.
   موفق باشید.

 74. سلام.
  مشکل بی میلی جنسی شما و همچنین ناتوانی جنسی شما ریشه در ناهشیار شما که از کنترل شما خارج است میباشد . بنابر این شما نیاز به مداخله ی درمانی دارید که شاید هیپنوتیزم درمانی بهترین روش برای کمک کردن به شما باشد .نا گفته نماند مشکل از طرف شما میباشد نه همسرتان .
  موفق باشید.

 75. سلام.دکتر من بعد از تولد پسرمون از رابطه جنسی با همسرم سرد شدم.الان دو سالی هست.و بیشتر ترجیح میدم خود ارضایی کنم.البته نسبت به خانم های دیگه بی میل نیستم و البته رابطه ای با کسی نداشتم.در حین رابطه با همسرم ابتدا خیلی سریع میخواهم ارضا بشوم ولی کنترل میکنم و در وسط کار التم میخوابد.باید چه کنم؟

 76. سلام می خواستم بدونم بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی با هیپنوتیزم قابل درمان است. دکتر هم رفتم گفت افسردگی دارم می توانید کمک ام کنید تا درمان شم. ممنون از جوابتان

 77. سلام می خواستم بدونم بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی با هیپنوتیزم قابل درمان است.من بعد از زایمان حس جنسی ام را از دست دادم و دکتر هم رفتم گفت افسردگی دارم می توانید کمک ام کنید تا درمان شوم. ممنون از جوابتان

  1. سلام.
   تشخیص اقای دکتری که مراجعه نمودید درست میباشد . شما دچار افسردگی هستید و مشکلات جنسی چون بی میلی جنسی یا ناتوانی جنسی جنبه روانی دارد که قابل درمان است و هیپنوتیزم درمانی هم یکی از روش های موفق در درمان اختلالات جنسی میباشد.
   موفق باشید.

  2. سلام خسته نباشین میخوام بدونم آیا سردمزاجی جنسی آقایی روکه ناشی از عوامل جسمانی است میشودباآزمایش خاصی مشخص کرد؟وباچه آزمایشی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top